Leon Quick woedend na rode kaart Bruse Boys komt met de schrik vrij Anco van de Linde scoort drie treffers SKNWK fysiek niet opgewassen tegen Zaamslag Rode kaart voor Colijnsplaatse Boys-speler Marcel Verweij Onderzoek zaalvoetbal WIK behaalt op brutaliteit twee punten in Middelburg Eerste winst Zonnemaire Brouwershaven verliest weer met één doelpunt 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wilco de Valk (midden) kon zijn stunt van vorige week niet herhalen. Toen maakte hij nog drie treffers. Tegen Zaamslag hleef SKNWK op de hatelijke nul staan. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - Keeper Leon Quick was woedend zaterdagmiddag op het voetbalveld in Nieuwerkerk. De 25-jarige doelman kon tien minuten voor tijd het veld verlaten met een rode kaart op zak. Wat onbesuisd kwam hij het doel uit, onderschepte de bal en pakte tevens een speler van Zaamslag mee. Scheidsrechter Van Diemen uit Zevenbergen gaf voor de tweede keer geel en dus rood. De strafschop die erop volgde drukte SKNWK nog wat dieper in de afgang tegen Zaamslag. De 0-4 nederlaag was een gevoelige tik. Voor Quick was het de hele wedstrijd extra oppassen. Al leen aan het tweede doelpunt mocht hij zich schuldig voelen nadat hij de bal wat chaotisch weg werkte. Wilco de Valk, vo rige week nog goed voor drie doelpunten, schudde ook zijn hoofd na afloop. ,,We lieten in de tweede helft onze kopjes hangen. De verdediging deed het niet slecht. Dit is het con cept van de trainer. Hij wil snelheid in de verdedi gingslijn. We misten vanmid dag Ronnie de Bruine, Ja, dat kun je goed merken", aldus De Leon Quick had zijn middagje niet. De doelman van SKNWK solliciteerde al vroeg in de wedstrijd naar een rode kaart. De wedstrijd was nog geen der tien minuten oud toen Quick op de linkervleugel al een fikse overtreding beging op Co Rui tenburg. De scheidsrechter hield het bij geel, maar toen was rood al op zijn plaats ge weest. Het werd de keeper ook niet'gemakkelijk gemaakt. D,e Nieuwerkerker wond zich ont zettend op nadat hij tien minu ten voor het einde kon vertrek ken. Hij smeet zijn keepers shirt weg. Hij wilde zijn gram halen bij de scheidsrechter, maar zijn ploeggenoten be schermden Quick voor grotere gevolgen ,,Het kost mij wel drie wedstrijden", liet hij Die penhorst weten en begon zijn aftocht naar de kleedkamer. Te verbijten De verdediging was zo lek als een mandje. Sam Flikweert, Kees-Jan van Nieuwenhuize, Pierre Ruyssenaers en John Roks waren niet opgewassen tegen het fysiek sterkere Zaamslag. Trainer Piet Die penhorst had voor deze formu le gekozen en in de dug-out zat Chris van Oudheusden zicht te verbijten* over het falen van zijn clubgenoten. ,,Ik zie ook wel dat de defensie zo lek als een mandje is. Ja, het is om tac tische redenen dat ik aan de kant zit. Ik bemoei mij er niet mee, de trainer moet verant woordelijk zijn voor z'n eigen beslissing", aldus Van Oud heusden die het liefst direct het veld in zou willen lopen. Valk die zeker in de tweede helft niet in het spel betrokken werd. De 18-jarige voetballer heeft snelheid, is handig met de bal, maar was net zoals zijn ploeg genoten niet fysiek sterk om een gevaar te betekenen voor de ploeg uit Zeeuwsch-Vlaan- deren. Ronnie de Bruine, die een schorsing uitzit van twee wedstrijden wegens een rode kaart die hij een paar weken geleden kreeg wegens commen taar op de leiding, werd mede gemist. SKNWK speelde chao tisch en dat leverde voor Zaamslag in de 17e minuut de openingstreffer op. Peter Jan sen speelde op de rechtervleu gel Sam Flikweert uit. Flik weert probeerde nog via een tackle Jansen tot staan te bren gen, maar dat mislukte en Quick kon de bal uit het net gaan vissen (0-1). Trainer Piet Diepenhorst riep terecht hal verwege de eerste helft: ,,Nu moet je eens een poosje je ver stand gaan gebruiken". Alleen de kansen van Jacky de Bruine en Wilco de Valk werden ge creëerd en daarmee was de in breng van SKNWK verteld. Zaamslag scoorde vijf minuten voor rust zelfs nog 0-2 via Mark Cornelisse nadat Quick de bal niet goed weg trapte. De beginfase van de tweede helft kenmerkte zich door fik se overtredingen van beide ploegen. Dat leverde Peter van der Cingel al vroeg geel op en de scheidsrechter had ook voor Zaamslag-spelers geel mogen trekken, maar wist toen niet in welk borstzakje de kaarten za ten. In de 18e minuut scoorde Co Ruitenburg de derde treffer.' Daaraan vooraf ging een fikse blunder van Kees-Jan van Nieuwenhuize. Hij dacht aan buitenspel en bleef op het natte grasveld als een zoutblok staan. Chris van Oudheusden werd twintig minuten voor het einde in gebracht voor Peter van der Cingel. Het was duide lijk een stuk rustiger in de de fensie tot Leon Quick geen an dere keuze had om de doorge broken Zaamslag-speler neer te leggen. De gelegenheidskee per Jacky de Bruine kon ook die elfmeter trap van Kees den Putter niet houden. SKNWK - Zaamslag 0-4 (0-2). 17. Peter Jansen 0-1. 40. Mark Cornelisse 0-2. 63. Co Ruiten burg 0-4. 80. Kees den Putter (strafschop) 0-4. Rode kaart: 80. Leon Quik (SKNWK) na twee' keer geel. Gele kaart: 48. Peter van der Cingel (SKNWK) over treding. Scheidsrechter: Van Diemen uit Zevenbergen. Toe schouwers: 75. BRUINISSE - „Tjonge, jonge, wat een geklungel, het leek wel of een paar spe lers de dozen nog om hun schoenen hadden", mopperde de sterk spelende Bruse Boys keeper Jacob Muller bij het verlaten van het speelveld, zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd van zijn ploeg Bruse Boys tegen Colijnsplaatse Boys. Na een in de eerste helft verkregen 3-0 voorsprong liet Bruse Boys de tegenstander, die zeker in de tweede helft een compliment voor het spel en de getoonde inzet ver diende, naar 3-2 terugkomen in de wedstrijd. Via een vijf minuten durende ople ving trok de ploeg van trainer Cees van Dijk daarna uiteindelijk met 5-3 aan het langste eind. Het is een bekend en bijna vast gegeven. Een ploeg die met tien man speelt is vaak moeilijker te bespelen dan een compleet elftal. Dat ondervond ook Bru se Boys afgelopen zaterdag. Kort na rust werd Colijn-speler Marcel Verweij na een grove overtreding uit het veld ge stuurd en Bruse Boys mocht te gen tien man verder. Rode kaart ,,Het leek wel of we ons geen raad wisten met de ruimte die daarna ontstond. We hebben vandaag zeker niet goed ge speeld, vorige week speelden we stukken beter maar we pak ken twee punten en daar gaat het om. Bij 3-0 hoorde ik ie mand roepen: denk om het pu bliek, zo van die willen ook wat zien. Nou, dat deden de spelers. Je ziet wat er dan ge beurt, ze laten die mannen te rugkomen en ddn heb je geluk dat je op het juiste moment 4-2 scoort", wilde de opgeluchte Cees van Dijk na afloop kwijt. Collega-trainer Bart Dierkx van Colijnsplaatse Boys had minder reden tot juichen. Niet alleen werd vandaag de wed strijd verloren maar ook de ro de kaart van Marcel Verweij, zaterdag een van de betere spe lers van de bezoekers, kwam hard aan bij de Colijnsplaatse oefenmeester. ,,Wat een vreem de wedstrijd. Voor rust hebben we het zeker laten liggen want toen kregen ook wij kansen. Na rust hebben we met zijn tie nen eigenlijk het spel ge maakt", aldus Dierkx die na de gescoorde derde goal van Co lijnsplaatse Boys hoofdschud dend uit de dug-out kwam in de trend van ,,Ze kunnen het wel, waarom lukt het nu wel". Over de gehele wedstrijd ge zien was de overwinning van Bruse Boys wel terecht. De opening was van beide ploe gen, mede door het gladde f Harold van de Berg (rechts) scoort in de 15e minuut de openingstreffer voor Bruse Boys. (Foto: Ma rijke Folkertsma). veld, rommelig. Harold van de Berge was de eerste die door had wat op zo'n veld mogelijk is. Van zo'n 25 meter schoot Van de Berge over de grond op goal maar keeper Gerard de Regt verwerkte de bal tot corner. De zoals zo vaak sterk keepen de Jacob Muller voorkwam met een prima actie de 0-1 voor Colijnsplaatse Boys. Marcel Verweij 's schot werd door een Bru's been van richting veran derd en Muller's reflex was uit stekend te noemen. Uit de vol gende aanval scoorde Bruse Boys. Harold van de Berge, weer hij, liet vanaf de linker flank een keiharde voorzet over de grond los die met be hulp van de niet best uitziende keeper De Regt in de goal ver dween. Leo Burgers versierde voor Bruse Boys op de rand van de zestienmeter een vrije trap. Ja cob van de Berge knalde de bal in één keer langs de muur en de keeper. Op slag van rust ging Colijn-laatste man Marco de Looff in de fout toen hij een bal verkeerde beoordeelde. Van ruim twintig meter twijfelde Jacob van de Berge niet en schoot keihard 3-0 in. En dus ging Bruse Boys met het op het oog gespeelde wed strijd rusten. Maar na het inci dent met Marcel Verweij liet Bruse Boys na rust lange tijd niets zien. Colijnsplaatse Boys was enkele keren dichtbij de verdiende goal en ruim een kwartier voor tijd viel die toch. Een schot van Arjen Snoep werd door Jacob Muller weggestompt en John Heijns- dijk kon in de rebound binnen- koppen. Kort daarna werd het 3-2. Wim de Fouw wist in het strafschop gebied tussen drie Bruenaren de bal vrij te spelen en met een stiftbal Jacob Muller te ver slaan. Net op tijd schroft Bruse Boys wakker. De ingevallen Jakkoo Brouwer zag een schot tot corner verwerkt worden en uit de corner wist de meegeko men Martin Verspoor de marge weer op twee te brengen. De andere invaller, Mujo Avdic tekende met zijn goal, op aan geven van Tonny van de Berge voor 5-2. De eindstand werd vastgelegd door Arjen Snoep die in één tijd uit een corner. ondanks de aanwezigheid van Jakkoo Brouwer en Jan Stou ten, bij de eerste paal de bal wist binnen te werken. Bruse Boys - Colijnsplaatse Boys 5-3 (3-0). 15. Harold van de Berge 1-0. 39. Jacob van de Berge 2-0. 45. Jacob van de Ber ge 3-0. 73. John Heijnsdijk 3-1. 75. Wim de Fouw. 3-2. 78. Mar tin Verspoor 4-2. 82. Mujo Avdic 5-2. 87*. Arjen Snoep 5-3. Gele kaart: Marco de Looff (Co- lijnpl. Boys). Rode kaart: Mar cel Verweij (Colijnpl. Boys). Scheidsrechter: Jos Jobse uit Koudekerke. Toeschouwers: 125. MIDDELBURG - Binnen de KNVB (de voetbalbond) wordt nog* steeds onderzoek verricht naar een andere structuur. Ook het zaalvoetbal wordt daarbij thans nadrukkelijk betrokken en in alle 20 KNVB- afdelingen wordt aan de ver enigingen de gelegenheid ge boden hun visie en mening te geven over de structuur van het zaalvoetbal binnen de KNVB. In de afdeling Zeeland hebben alle zaalvoetbalverenigingen een boekwerk ontvangen met de titel Zaalvoetbal in natio naal en internationaal perspec tief en aan de hand van een aantal discussievragen kunnen de Zeeuwse verenigingen mee praten over de toekomst van het zaalvoetbal. Daartoe zijn bijeenkomsten belegd op 29 september in de kantine van AZVV in Axel voor de rayons Oostburg, Axel en Hulst (grote verenigingen als Huzavo, ZVA en Zavio kunnen ook teamver tegenwoordigers afvaardigen), op 30 september in De Vroone in Kapelle voor de rayons Goes en Zierikzee, op 5 oktober in de kantine van Sluiskil voor de rayons Tbrneuzen en Sas van Gentt en op 11 oktober in de kantine van VCK in Koudeker ke voor de rayons Middelburg en Vlissingen. Vanuit de landelijke KNVB-or- ganisatie zijn op die bijeen komsten ook vertegenwoordi gers aanwezig. Als alle reacties uit het land bekend zijn zal een definitief rapport over de toekomst van het zaalvoetbal aan het be stuur amateurvoetbal van de KNVB worden aangeboden. „Ik had gevraagd om op scherp te spelen MIDDELBURG - Het deed trainer Cees Joosse goed dat WIK in zijn woonplaats met 1-3 won van Middel burg. „Het was voor mij een thuiswedstrijd. Vorige week was het een wanprestatie tegen Smerdiek. Ik had erom gevraagd om op scherp te spelen. Dat is een manier om Middelburg op de knieën te krijgen", vertelt Joosse die met de ploeg uit Kerkwerve weer twee punten verdiende. De woorden ijan Cees Joosse werden door de WIK-spelers goed opgepakt. Naast de 1-3 winst incasseerden zijn spelers drie gele kaarten. Marco Gan- zeman (handsbal), Danny van Oeveren en Elmar Verhage (beiden overtreding) kregen een gele prent op hun conto. „Middelburg is een leuk voet ballende ploeg. Maar de irrita tie moet je daar wat opvoeren. Zij kregen twee keer geel". Weg poetsen WIK won aan brutaliteit in Middelburg en wilde het 1-2 verlies van vorige week tegen Smerdiek zo snel mogelijk wegpoetsen. Met nog maar tien minuten op de speelklok was het Erik-Jan Kort die koelbloe dig voor 0-1 zorgde. Daaraan vooraf ging een vrije trap van Marco Ganzeman die in tweede instantie door Kort werd afge maakt. Vijf minuten later was het Danny van Oeveren die via een schot voor 0-2 zorgde. De bal stuitte vlak voor de keeper op en verdween in het doel. Middelburg kwam vijftien mi nuten voor rust terug in de wedstrijd. Een vrije trap werd via een Middelburg-speler bin nenkant paal binnen gescho ten. Keeper Krijn Hendrikse was kansloos en het enige wat hem te doen stond was de bal uit het net plukken (1-2). In de tweede helft kon Middelburg geen vuist meer maken tegen het brutale WIK. In de 60e mi nuut werd Theo Wittenberg in het strafschopgebied onderuit gehaald. Elmar Verhage mocht de strafschop verzilveren (1-3). ZONNEMAIRE - ,,Dit is een opsteker voor ons. De eerste overwinning is binnen. Ik heb tegen de jon gens gezegd dat dit het bewijs was dat we het wel kunnen", liet Zonnemaire-trainer Wim Kommer we ten nadat zijn ploeg met 4-1 won van Renesse 2. Kommer was dik tevreden met het geboden spel, maar ergerde zich aan het irritante spel van Renesse 2. De scheidsrechter moest dan ook vier gele kaar ten en een rode kaart uitdelen aan de spelers van Renesse 2. Tien minuten na het eerste fluitsignaal trof Sebastiaan van Leersum doel. Hij rondde knap een voorzet van Marcel de Vlieger af (1-0). Marcel de Vlie ger mocht zelf in de 20e minuut scoren nadat hij op maat werd bediend door Marco Tanis (2-0). Renesse bracht voor het rust- signaal de stand terug op 2-1. In de tweede helft toonde Zon nemaire het betere spel en dat resulteerde in de 75e minuut in het derde doelpunt voor de ploeg van Wim Kommer. Een dieptepass van Marco Tanis kwam terecht bij Marco Duin houwer. Deze werd echter in het strafschopgebied onderuit gelopen en kreeg een straf schop toebedeeld. Marcel de Vlieger verzilverde zonder par don de elfmetertrap (3-1). Drie minuten voor het einde was het Sebastiaan van Leersum die op Veen pass van Hans Goemans scoorde (4-1). Scheidsrechter beïnvloedt wedstrijd KOUDEKERKE - Brouwershaven is met lege han den terug gekomen uit Koudekerke. VCK won op ei gen veld met 1-0 en is daardoor nu koploper in de le klas zaterdag afdeling. Voor Brouwershaven is de start van de competitie nog niet echt rooskleurig. Twee punten uit drie wedstrijden is te weinig. „De weg is nog lang, dus we moeten nog niet treuren. Als ik vanmiddag mijn ploeg zie voet ballen dan kun je ze geen ver wijten maken. Het was een leu ke pot. Beide ploegen wilden spelen en over en weer kwa men er kansen", aldus trainer Toon van Tiggelhoven. In de 25e minuut moest Brouwershaven-keeper John van Mourik dan ook de bal uit het net rapen. Marcel Duinhou wer wilde een voorzet wegkop- pen maar voelde twee handen in zijn rug. Een speler van VCK kreeg de bal en scoorde de eni ge treffer van de wedstrijd. In de eerste helft was Steef Kloet nog dicht bij de gelijkmaker. Een schitterende voorzet van Remy Lievense kopte Kloet in de handen van de VCK-keeper. Ook Remy Lievense kreeg nog een uitgelezen kans om te sco ren, maar opnieuw behoedde de keeper de gelijkmaker. In de tweede helft kaatste een schot van Remy Lievense via de binnenkant paal weer terug in het veld. Ook keeper John van Mourik zag een schot op zijn doelpaal terugkaatsen. „Van die scheidsrechter kreeg ik een punthoofd. Tweeëntwin tig voetballers wilden graag voetballen. De scheidsrechter floot de wedstrijd dood. Voor- deelregel had hij nog nooit van gehoord en hij voelde de wed strijd ook niet aan. Jammer dat zo'n man een stempel drukt op zo'n leuke pot voetbal", al dus Van Tiggelhoven. DFS trotse koploper 2e klas 'S-GRAVENPOLDER - DFS uit Burgh-Haamstede heeft haar zegereeks voortgezet. Nu moest Apollo in 's-GravenpoIder het ontgelden. Met 2-5 winst keerde de formatie van trainer Peter Aertssen weer terug naar Schouwen-Duiveland. Anco van de Linde gaat zich steeds meer als spits ontwikke len. Nu was hij weer goed voor drie doelpunten en brengt zijn totaal op acht treffers in drie wedstrijden. DFS wist in de eerste helft niet goed raad met het spel van Apollo. Huib Nor- tier bracht zijn ploeg wel bin nen vijf minuten op 0-1 voor sprong. Arco Dekker miste in de 19e minuut een strafschop, maar Apollo verzilverde een minuut later wel een straf schop (1-1). Het was Apco van de Linde die op de valreep van het rustsignaal DFS naar 1-2 schoot. In de tweede helft kreeg DFS meer grip op de beide vleugels en was er ook meer snelheid in het spel gebracht. Het aanvallende DFS vergiste zich nog even in de 50e minuut toen Apollo nog verrassend langszij kwam (2-2). Nog geen dertig seconden later scoorde Anco van de Linde zijn tweede doelpunt en bracht de stand op 2-3. Het was in het laatste kwartier Richard Eerdmans die 2-4 scoorde en Van de Linde scoor de zijn achtste treffer dit sei zoen tien minuten voor het ein de (2,5).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8