„Dit is een streep door de rekening, maar we moeten geen paniek maken' Ouwerkerk behaalt eerste overwinning ZSC struikelt weer Renesse kan kampioensaspiraties nog niet waar maken Van Basten Dreischor wacht nog steeds op winstpunten MEVO toont veerkracht tegen Hoedekenskerke NRUBRIEK MAANDAG 27 SEPTEMBER 1993 NR 25433 7 - ■- ■Ml Peter Moerland (rechts) in actie op het sportveld in Renesse. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Het was zondagmiddag onder gure weersomstandigheden een fikse streep door de rekening van Renesse. De ploeg van Ed van Lent wilde dit seizoen voor de kampioenstitel gaan in de 2e klas. Noormannen uit Westkapelle stak er voorlopig een stokje voor. Met een 1-3 nederlaag dropen de spelers letterlijk en fi guurlijk af van het speelveld in Renesse. Aanvoerder Leon Bakker was zo aangeslagen dat hij weiger de na afloop commentaar te ge ven. ,,Ik wil geen commentaar geven. Ik ben er niet voor in'de stemming.. Dit is gewoon een slechte prestatie", mopperde de man met de aanvoerdersband om zijn arm. Met gebogen hoofd zocht hij de kleedkamer op. Als juist die speler het ver lies niet "kan verklaren, wie moet dan het boetekleed aan trekken voor de matige vertoy' ning. Trainer Ed van Lent begreep wel de vraag en kon niks an ders antwoorden dathet een slechte wedstrijd was. „De Noormannen stellen toch ook niks voor. Dit is een streep door de rekening, maar we moeten geen paniek maken. Als je één wedstrijd verliest ben je nog niet kansloos. Mijn voornaamste taak is om de trein weer op de rails te krij gen. Het liep niet vandaag en dat krijg je onzekerheid in de ploeg. Ik zag het vorige week al aankomen. Toen hadden we ook moeite om te winnen. Ik mis vandaag al vroeg in de wedstrijd Clement Rijnberg. Hij viel geblesseerd uit. Rob bie Wijnstekers is nog steeds geblesseerd. Dan heb ik nog steeds te maken met schorsin gen van Arjan van der Stolpe en Peter Bouterse", licht Van Lent de situatie toe. Leon Bakker was niet de enige speler die mopperend het veld verliet. Ook Jan Pleune had de pé er in. „Hoe kan je nu toch te gen zo'n ploeg voetballen", schetste hij zijn ontevreden heid. Renesse moet de wed strijd maar eens analyseren en dan zal het zeker tot de conclu sie komen dat er weinig over leg was binnen de lijnen. Daarbij lag de wedstrijd regel matig stil doordat alle aanwe zige ballen (twee) niet te vin den waren tussen het struikge was. Ook de verzorgers van beide ploegen konden aan hun conditie werken door regelma tige met de waterzak het veld in te snellen voor een gebles seerde speler, dié weer languit op het doorweekte gras lag. Scheidsrechter De Klerk uit Aardenburg bediende dan ook zijn stopwatch met flair. In to taal trok hij zeventien minuten blessuretijd bij. Jeroen Verboom Het was in de 36e minuut toen Robbie Bogaard uit Westkapel le de openingstreffer scoorde. De snelle Bogaard kreeg de bal in zijn voeten en frommelde zich langs Robert-Jan Canters. Canters bleef stilstaan en Bo gaard schoot de bal langs de uitgekomen keeper Jeroen Ver boom. De bal ging via de bin nenkant paal in het doel (0-1). Daarvoor had Edwin Hille- brand al een reële kans gehad om te scoren. Het slechte weer had duidelijk invloed op de kwaliteit van het spel. Het gladde veld zorgde nogal eens voor onverantwoorde glijpar tijen. In de tweede helft startte Re nesse in ieder geval met goede moed. De werklust nam grote re vormen aan en dat nood zaakte bij de voetballers uit Westkapelle tot meer overtre dingen. In de 58e minuut bles seerde Noormannen-speler Pieter Zysa zich zodanig dat hij per brancard het veld moest verlaten. Een minuut later mocht Peter Messemaker tien meter buiten het zestienmeter gebied een indirecte vrije trap nemen. Via een Noormannen- speler belandde de bal in het doel (1-1). Protesten van de spelers uit Westkapelle aan het adres van scheidsrechter De Klerk hiel pen niets. Vijf minuten later had Erwin Hillebrand een doelpunt op zijn schoen. De jonge speler schoot voor een leeg doel de bal minstens twee meter naast. In de verdedigingslijn van Re nesse probeerde Mischa van der Hoek wat orde te scheppen in de chaos. Jan Pleune, Robert-Jan Canters en Richard Fennet zagen geen kans om de bal fatsoenlijk naar voren te schieten. Dat werd Renesse in de 38e minuut noodlottig. Rob bie Bogaard haalde uit en scoorde 1-2. Het derde doel punt van de Noormannen mag op het conto van keeper Jeroen Verboom worden geschreven. Onnodig kwam Verboom zo'n veertig meter uit zijn doel ter wijl Mischa van der Hoek nog op scherp stond. Johnny de Wit bedacht zich geen moment en wipte de bal over Verboom heen in het lege doel (1-3). Renesse - Noormannen 1-3 (0- 1). 36. Robbie Bogaard 0-1. 59. Peter Messemaker 1-1. 83. Rob bie Bogaard 1-2. 86. Johnny de Wit 1-3. Gele kaarten: 40. John ny de Wit (Noormannen) over treding. Scheidsrechter: De Klerk uit Aardenburg. Tbe- schouwers: 50. OUWERKERK - Het eerste elftal van Ouwerkerk boekte afgelopen zondagmid dag op het eigen sportpark 't Eultje in de ontmoeting met het bezoekende Kwa- dendamme zijn eerste overwinning van dit seizoen. Na eerder flink op de broek gekregen te hebben van het Walcherse Domburg (10-0) en de daarop volgende ne derlagen tegen Terhole en Hansweertse Boys (beide met 2-1), boekte de ploeg van trainer Dirk Leering in haar tweede thuiswedstrijd van het seizoen, een rui me 7-2 overwinning op het Zuid-Bevelandse Kwadendamme. Een overwinning die er zijn mocht, al moest trainer Dirk Leering na afloop wel toegeven dat Kwadendamme tot op he den de minste ploeg geweest is waar de Ouwerkerkse formatie in deze klas tegen gespeeld heeft. „Vorige week in de uit wedstrijd tegen Hansweertse Boys en de week daarvoor in de thuiswedstrijd tegen Terhole speelden we zeker net zo goed, het enige verschil dat ik van daag in tegenstelling tot de voorgaande wedstrijden heb kunnen ontdekken is, dat we vandaag de kansen die we krer gen wel benut hebben, terwijl dit de voorgaande wedstrijden juist ons grote manco was", al dus een tevreden ogende Lee ring na de 7-2 overwinning van zijn ploeg. Met zijn uitspraak bevestigde Leering inderdaad het grote verschil met de voorgaande wedstrijden. Bijna meteen na het allereerste fluitsignaal van scheidsrechter De Glopper had het al raak kunnen zijn voor de Ouwerkerkers, ware het niet dat Peter Bezemer een ogen schijnlijk makkelijke kopkans op aangeven van Michel Schoenmaekers naast het vij andelijke doel kopte. Twee mi nuten later was het echter wel raak voor de thuisploeg toen Michael Dalebout, op aange ven van Erwin van der Maas, oog in oog met de Kwadendam me doelman verscheen en deze laatste met een welgemikte schuiver kansloos liet: 1-0. De ploeg van Leering rook na deze vroege openingstreffer en me de door het povere optreden van de Kwadendamme-defen- sie zijn kans en het was dan ook niet verwonderlijk dat acht minuten later Wouter van Marle, na een voorzet van Mi chel Schoenmaekers, de thuis ploeg naar 2-0 schoot. Lang duurde de vreugde van de tweede treffer echter niet in het Ouwerkerkse kamp want vijf minuten na het doelpunt van Van Marle wisten de bezoe kers, door toedoen van Joop Almekinders, tegen te scoren en enigszins terug in de wed strijd te komen 2-1. Toch zou de thuisploeg uiteindelijk met een marge van twee doelpun ten verschil gaan rusten want zeven minuten voor het ver strijken van de eerste helft wist Bonno Brouwer op aange ven van Eugène Totté doel te treffen en bepaalde zodoende de ruststand op 3-1 in het voor deel van de Ouwerkerkers. Een ongekende weelde voor de thuisploeg, die na een jaar van louter nederlagen in competi tieverband, nu eindelijk eens aan de positieve kant vhn de score stond. Weelde Een weelde die de thuisploeg overigens prima kon dragen want vier minuten na rust te kende Peter Bezemer, na eerst zijn directe tegenstander losge- schud te hebben, voor een 4-1 voorsprong. Tien minuten later wisten de bezoekers hun ach terstand te verkleinen tot 4-2 toen Joop Almekinders een door scheidsrechter De Glop per toegekende strafschop wist te verzilveren, na een ongeluk kige handsbal van Wouter van Marle binnen het eigen straf schopgebied. Een dikke twin tig minuten voor tijd besliste Jacky Kenters de wedstrijd de-' finitief in het voordeel van Me thuisploeg, door op aangeven van Peter Bezemer de bal hard achter de Kwadendamme-doel- man te schieten 5-2. Peter Beze mer en Michel Schoenmaekers, met het mooiste doelpunt van de wedstrijd, bepaalden uitein delijk de eindstand op 7-2 en toonden daarmee aan dat de ploeg van Dirk Leering na een moeizame start langzaam op de weg terug is. Ouwerkerk-Kwadendamme: 7- 2 (3-1). 7. Michael Dalebout 1-0. 16. Wouter van Marle 2-0. 21. Joop Almekinders 2-1. 38. Bon no Brouwer 3-1. 49. Peter Beze mer 4-1. 57. Joop Almekinders 4-2. 66. Jacky Kenters 5-2. 73. Peter Bezemer 6-2. 86. Michel Schoenmaekers 7-2. Gele kaar ten: William Remeeus en Er win van der Maas (beiden Ouwerkerk) en Jan van Tilroe (Kwadendamme). Scheidsrech ter: D. de Glopper uit Burgh- Haamstede. Tbeschouwers: 40. MILAAN - Marco van Basten herstelt langzaam van een en keloperatie, maar voor zijn rentree bij AC Milan is nog geen datum te prikken. Dat heeft de landskampioen naar buiten gebracht na een bezoek van de topschutter aan de Bel gische chirurg Martens. Van Basten ontving in België een nieuw schema voor oefe ningen die moeten helpen bij het herstel. Ziekenboeg vol met geblesseerde spelers DREISCHOR - Dreischor staat ook na de wedstrijd tegen Terhole nog steeds met lege handen. Het 1-2 verlies op eigen terrein in Dreischor geeft toch wat moed voor de toekomst. Marijke Folkertsma). Dreischor heeft personele pro blemen en trainer Ronald van Dongen heeft zijn ziekenboeg vol met spelers zitten. Wim van de Lii^de, Luciën Vroegh en Chris Tettero zijn geblesseerd. Daar kwamen zondagmiddag Norman Dijst en Erik Dijst nog bij die hielden halverwege de tweede helft het voor ge zien. Serge van de Bos speelde met pijn en Jan de Witte keer de net terug van vakantie. Er zat voor trainer Ronald van Dongen niks anders op dan zelf mee te spelen. Dreischor kwam in de 20e minuut op 0-1 achter» stand nadat Serge van der Bos en Jan Pankow een voorzet ver keerd beoordeelden. In de tweede helft speelde Wim van de Linde, die geblesseerd was ingevallen, terug op keeper Bonne Meintema. Deze moest op de bal duiken om het gevaar van de Tbrhole spits te leren. De scheidsrechter gaf een vrije trap op vijf meter van de doel lijn. Maar met elf spelers van Dreischor op de doellijn schoot Tbrhole zich naar 0-2. Het was in de 75e minuut uiteindelijk de trainer Ronald van Dongen die de eer redde voor zijn ploeg (1-2). HOEDEKENSKERKE - Na het toch wel teleurstel lende verlies op eigen terrein van vorige week wist de formatie van Gerard Olijhoek zich te herstellen door één winstpunt uit Hoedekenskerke mee te sle pen. In een wedstrijd waarin MEVO twee keer van een achterstand terug kwam werd het na negentig minuten 3-3. „Het was vandaag goed en slecht. We hadden drie blessu res, dus ik wilde proberen om wat anders dan normaal te voetballen. Dat pakte in het begin toch verkeerd uit", ver telde Olijhoek na afloop. Na drie minuten kroop MEVO al door het oog van de naald toen de ploeg een strafschop te gen kreeg. Johan Beulens schoot namens de thuisploeg de bal naast de goal van Jan- Willem Kranendonk, die de vo rige week blunderende doel man Jan van de Linde ver drong. Na een kwartier kwam MEVO met 1-0 achter toen Jim Bosman, na onnodig balverlies op MEVO's middenveld wist te scoren. Leon de Jonge bracht zijn ploeg, na een goede actie van Johan Heikamp, weer op 1- 1. Dick van Splunder zorgde voor vreugde in MEVO's kamp door 1-2 binnen te schieten. Lang duurde de vreugde echter niet want kort daarna, weer na onnodig balverlies, scoorde Jo han Beulens 2-2. „In de rust hebben we de punt jes even op de 'i' gezet maar vlak na rust was dat door de spelers al weer vergeten", al dus Olijhoek. Johan Beulens kon uit een corner 3-2 aanteke nen en MEVO kon dus weer op jacht naar de gelijkmaker. Die viel kort voor tijd. Na een overtreding op Cees de Ruiter wist Rudi Dekker de bal met een boog over de tien-man ster ke muur in de vrije hoek te bo gen. „Achteraf zeg ik dan, on danks de drie tegengoals, dat we het redelijk hebben gedaan. Een pluim verdient de keeper. Er zit duidelijk vooruitgang in het spel van Kranendonk. Dat toont perspectief", besloot Olijhoek. Hoedekenskerke - MEVO 3-3 (2-2).15. Jim Bosman 1-0. 25. Le on de Jonge 1-1. 39. Dick van Splunder 1-2. 40. Johan Beu lens 2-2. 48. Johan Beulens 3-2. 85. Rudi Dekker 3-3. Scheids rechter: de heer Bakker uit Ter- neuzen. WOLPHAARTSDIJK - „Op alle fronten kwamen we tekort tegen Wolphaartsdijk", liet trainer Kees Kommer weten na het verlies van 4-0 door ZSC. „We hebben ze volop de gele genheid gegeven om te kunnen voetballen. Nou, dan krijg je de kous op de kop". Het was voor Kommer duidelijk dat zijn formatie de wedstrijd te gemakkelijk had opgenomen. „We hebben in de laatste drie wedstrijden drie punten ge haald. Dat was al meer dan de afgelopen jaren. Nu moeten ze niet denken dat we er'al zijn. Het is goed dat je verliest. Ie dereen staat dan weer met bei de benen op de grond". Strafschop Wolphaartsdijk, vorig jaar ge degradeerd uit de eerste klas, heeft met trainer Kees van de Kreeke aan een nieuw team ge werkt. ZSC werd zaterdagmid dag het slachtoffer van de da dendrang van het fysiek ster kere Wolphaartsdijk. In de 40e minuut veroorzaakte Niels van de Moezel een strafschop door een speler onderuit te duwen. Johan van der Horst was kans loos (1-0). Vlak voor rust ging Van der Horst zelf in de fout. Bij een voorzet bleef hij aan de grond genageld staan en zag de bal achter zich in het net ver dwijnen (2-0). „Tben hadden we al verloren. De druk kwam op de ketel. Niels van de Moezel kreeg geen enkele serieuze kans om te sco ren", vertelt Kommer die dacht de zaak al op de rails gezet te hebben bij ZSC. „Nee, de werk lust ontbrak vanmiddag". Een kwartier voor het einde ging er een verdedigingsfout aan voor af van Johnny Dorreman en Henry de Voogd nadat Wol phaartsdijk 3-0 scoorde. Vijf minuten later mislukte een buitenspelval bij ZSC en werd de eindstand op 4-0 gebracht. ZIERIKZEE - Mooi weekend voor de Gevleugelde Vrienden op 18 en 19 september. Een geslaagde prijs- vlucht vanuit Limoges voor oude en jonge duiven over 680 kilometer. Winnaar bij de oude duiven werd J. C. Verwijs uit Sint Philipsland, ook in CC Zuid- Beveland betekent dit een eerste plaats en provin ciaal wordt Verwijs nummer vijf. J. van Popering en zn, uit Bruinisse is met nummer één en twee win naar bij de jonge duiven. Snelheid van de winnende duif op deze laatste overnacht- vlucht van 1993. Oude duif: J. C. Verwijs 1158 meter per mi nuut. Jonge duif: J. van Pope- ring en zn, 922 meter per mi nuut. De totale uitslag oude duiven: J. C. Verwijs, St. Philipsland, 1, 4, 12, 14, 17, 40. 58, 61, 62; J. van Popering en zn, Bruinisse, 2, 7, 8, 18, 24, 25, 28, 30, 43, 45, 47, 51, 52, 53, 56, 57; M. Kleppe, Kerkwerve 3, 19; A. v. d. Zande, Wissenkerke, 5, 34, 35, 48, 49; mevr. Verwei, Wissenkerke 6; L. J. de Bruyne, Nieuwerkerk 9; M. C. Bolle, Zierikzee, 10; W Versluis, Kortgene 11, 21; P. van Belzen, Colijnsplaat, 13, 22, 26; H. Kuyten, Zierikzee, 15, 23, 44; comb. Filius, Wissenkerke, 18, 28, 32, 39, 54, 63; A. Abrahamse, Wissenkerke, 20, 33, 36; comb, v. d. Kamp, Noordwelle, 29, 38; P. van Raay, Sint Philipsland, 31; gebr. Berrevoets, Zierikzee, 37, 55; A. Schults, Bruinisse, 41, 42, 60; L. J. Fonteine, Drei schor. 46; G. Bakker, Zierikzee, 50; B. Verwijs, Sint Philips land, 59. De totale uitslag jonge duiven: J. van Poperingen zn., Bruinis se, 1, 2, 4. 5. 7. 9,10.11.15. 16,18. 19, 21, 23, 29; comb. v. d. Kamp, Noordwelle, 3. 6, 28; A. Schults, Bruinisse 8, 20, 22; mevr. Verwei, Wissenkerke, 12, 26; A. W. de Jonge, Zierikzee, 13; M. C. Bolle, Zierikzee, 14; comb. Bolijn, Anna Jacobapol- der, 17, 24, 27; comb. Filius, Wissenkerke, 25. Voorlaatste natoervlucht op 19 september vanuit Noyon is voor de comb. Koster-Winkels. Zeer goed vliegweer voor 94 duiven, afstand 240 kilometer. De uitslag: comb. Koster- Winkels 1, 6, 9. 11. 14, 24; C. Gieskes 2, 7, 8; G. Bakker 3, 4, 15. 19, 23; M. Gieskes 5, 10, 13. 16, 20, 21; A. Bakker 12; C. v. d. Hoek 17, 18. 22. Zeer zware fondvlucht op 12 september voor jonge duiven vanuit Chateauroux met nogal wat achterblijvers. De uitslag van deze 561 kilome ter lange vlucht is als volgt: H. J. v. d. Linde 1, 3. 4, 15; L. J. Fonteine 2, 13; J. C. Verwijs 5, 7. 8. 9, 10, 11. 12; J. van IJssel- dijk 6; A. Bakker 14. Vierde natoervlucht vanuit Roye op 12 september brengt geen verandering in de stand. Kees Gieskes wint met 1330 meter per minuut over 231 kilo meter. De uitslag: Gieskes 1, 3, 12, 13; M. Gieskes 2. 6, 18, 21; G. Bak ker 4, 7. 14, 25, 30. 31. 34. 36; comb. Koster-Winkels 5, 10, 15, 19. 22; J. van IJsseldijk 8, 11. 23, 29; C. v. d. Hoek 16; L. J. Fontei ne 17, 32. 35; A. Bakker 20, 27; J. C. Verwijs 24, 26, 33, J. Pan kow 28.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7