LAMPLICHT OVER HET ERF Tricot mode met lange sluike rokken favoriet in collectie Patty Monard Project seizoens verlenging zet stevige eindsprint in Show in Concertzaal toont ook mode voor mannen en grote maten Dertien aanvragen recreatie-ondernemers gehonoreerd k 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diane toont een chique pakje waarbij plissé is verwerkt in het jasje met grote kraag. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Een landelijk decor met een antieke koets, zadel, tuig, kruiwagen en spinnewiel was de ach tergrond waartegen modehuis Patty Monard de nieuwe wintercollectie presenteerde. De modeshow beperk te echter zich niet tot het podium van de Concertzaal. De mannequins en dressmen begaven zich vooral tus sen het publiek in de grote zaal. Zij toonden een veelzijdige mode waarvan ook kleding voor mannen en grote maten onderdeel uitmaakte. Veelzijdig was de collectie eveneens omdat behalve kle ding ook schoenen en tassen, lingerie en nachtkleding, pan ty's, sieraden, brillen en kap sels werden getoond. Behalve Patty Monard werkten ook Verton Schoenen, Deurloo Mo de, Lingerie Diane, De Wol- baal, Coen Honig Optiek en Pandora Kapsalon aan het eve nement mee. Het publiek be stond uit fuim 120 belangstel lenden die tussen de vier show- blokken door werden verwend met de verschillende gangen van een diner. Ladyspeaker Wil van Son presenteerde eerst een show van sportieve kleding. Een modebeeld waarin tricot een prominente rol speelt. Het fijne elastische breisel werd vooral verwerkt tot sluikval- lende lange tot zeer lange rok ken, vaak met diepe splitten. Ook doorknoopmodellen zijn populair. Daarop werden lan ge, eveneens sluikvallende pul lovers of vesten gedragen. Ook het mouwloze vest is het ko mende winterseizoen een mode-item, evenals enkelhoge veterlaarsjes met plateauzool en hak. Alles bijeen een mode beeld dat slank afkleedt en zeer elegant en vrouwelijk overkomt. Veelgebruikte kleuren zijn na- tuurtinten als wit, zwart, grijs en allerlei bruintinten van beige- en winterwit tot kastan jebruin. Ook groen is helemaal in, vooral flessegroen in combi natie met rood. Verder laven del en pauwblauw en combina ties van zwart met paars of goudkleurig lyrex. Behalve wol is in de mode van dit sei zoen vaak zijde of glansgaren verwerkt. Stoffen die meewer ken aan het soepel vallende, slankmakende effect van de kleding. Opvallend in het nieuwe mode beeld is het gebruik van sjaals en poncho's. Een prachtig voor beeld daarvan toonde Heieen toen zij een donkergrijs, strak en kuitlang japonnetje toonde in combinatie met een witte poncho. Het model werd ge combineerd met zwarte veter laarsjes waarin zowel een zach te als een glimmende leersoort was verwerkt. In veel da- mespullovers werden applica ties, borduursels, kwastjes of prints verwerkt, terwijl ook ja- quardpullovers weer helemaal in zijn. Behalve al deze uiterst vrouwelijke kledingstukken werden ook veel grove truien getoond. Sportieve modellen met inge- breide kabels en randen, die werden gecombineerd met sluikvallende pantalons. Ook in de herenmode is de sportieve lijn heel populair. Dat komt tot uiting in stoere kabeltruien, ribbroeken, jeans en jacks. Dressman Frank toonde een veelkleurige patchwork pullo ver in combinatie een met fles- segroene ribbroek met omslag en een rood jack met groene voering. Volledig waterdicht, maar toch ademend is de hi- tech sportkleding van licht ma teriaal waarvan een aantal trainingspakken werd ge showd. Mannen dragen dit sei zoen vooral sportieve schoe nen. Lingerie Body's van zwart kant, auber- ginekleurig kant, zwart flu weel, lavendelsatijn. Deze vorm van lingerie is in het ko mende seizoen helemaal in, zo bleek tijdens het showblok waarin onderkleding en nacht kleding werd getoond. Ook in de lingeriemode is groen een populaire kleur. De manne quins toonden bh's en slipjes in diverse groentinten. Dusters zijn er dit seizoen onder meer in glimmend satijn met pastel- 'kleurige bloemprints en com fortabele badstof. Men kan 's morgens of 's avonds ook een jumpsuit of een huispak dra gen, Sandra en Celeste toonden een antracietkleurig model met ijskristallen en een rood pak versierd met kleine vlin dertjes en zwarte knoopjes. Ook de mannenpyjama met klassieke streepverwerking is actueel in de damesnachtmode. Geshowd werd ook een nacht hemdje gemaakt van satijn in hetzelfde klassieke bruin/gele streepdessin. Tijdens de klassieke en chique showblokken bleek dat heren in het komende seizoen hele maal in zijn wanneer zij een ruiteolbert dragen. Dat kle dingstuk wordt gecombineerd met een effen pantalon. Hele maal up to date is om daarbij een ondervest te dragen. Effen blazers in opvallende kleuren als cobaltblauw, geel, flesse groen en rood zijn ook popu lair. Bij dat alles hoort een stropdas met print. De afbeel dingen varieerden van hartjes en beertjes tot koeien. Over dit alles worden onder meer lange wollen jassen in marine of an traciet gedragen. In de sjieke damesmode zijn pakjes van tricot of polyester zijde populair. De rokken zijn lang en vaak klokkend of ge- plisseerd. Plissé ziet men ook in de jasjes. Kant, jaquard en glansdraad wordt veel ge bruikt in deze luxe kleding. Opvallend was een wijde zwar te leren rok met split en rits middenvoor die werd geshowd door Heieen. Ze droeg daarop een zwart/witte pullover die rijkelijk was versierd met glit ters. In de kleur van Patty, Mo nard was de roze mantel met vossebont die Diane aan het eind van de show droeg. De jas werd gecombineerd met een smalle broek en jumper met applicatie in dezelfde kleur. AMSTERDAM - Het gezel schap Musica Petropolitana uit Rusland heeft zondag in Am sterdam de eerste prijs behaald op het Van Wassenaer Con cours, het internationale con cours voor oude-muziekensem- bles. HEDIKHUIZEN - In de galerie voor hedendaagse kunst An Sengers in Hedikhuizen is van 2 oktober tot en met 28 novem ber een tentoonstelling te zien van werken van Wies van Dort, Jos Verschaeren en Gijs Ver schoor. AMSTERDAM - Shirley Bas- sey, Ray Charles en Liza Min- nelli komen naar Nederland. Zij zullen op zaterdag 6 novem ber optreden tijdens een gala concert in ,,De Prins van Oran- jehal" van de Jaarbeurs in Utrecht. AMSTERDAM - Rijkers Art Diffusion in Amsterdam expo seert van 2 oktober tot en met 15 november schilderijen van Roberto Patelli. Deze Italiaan se kunstenaar heeft tientallen tentoonstellingen op zijn naam staan. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 93 Sommigen verwachten een donder preek te horen, 1 Samuël 24 16 bij voorbeeld: 'Daarom moge de Here rechter zijn, en tussen mij en u oorde len', of Ezechiël 16 25, de geliefkoosde tekst van de voorganger van dominee Ter Haar: 'Op elk kruispunt hebt gij uw verhevenheid gebouwd, uw schoon heid weggeschonken, u aan iedere voorbijganger schaamteloos aangebo den en veel ontucht gepleegd'. Dat loog er niet om, want was die brui ne meid daar geen lichte vrouw die de brave Harmen van Delden had verleid met haar duivelskunsten? Dominee hield geen donderpreek, hij praatte rustig, vriendelijk, maar het bleef gisten in de kerk. Eigenlijk was het maar een groepje. Als Freek beter had gekeken, zou hij bemerkt hebben dat vele kerkgangers aan het geroddel niet meededen, dat ze de dienst beleef den, dat ze zich van de dingen van de wereld hadden afgezonderd, dat ze Gods aanwezigheid voelden. Het is maar een groepje, maar dat groepje zit juist vrij dicht naast en ach ter hun bank de aanvoerster is Ma- rijt Hermes van wie ieder wist dat ze om Harmen gelopen had toen Greet was gestorven. Freek kan het niet meer verdragen, het gezichtje van Justine wordt steeds krampachtiger, ze bijt zich voortdu rend op de lippen om niet te gaan hui len. Tijdens de eerste collecte, terwijl mees ter Haverhoek de gebruikelijke lange psalm speelt, staat Freek op, legt een briefje van vijfentwintig op de bank en trekt Justine mee. Van het gemompel om zich heen trekt hij zich niets aan, ze werpen hem uit, best, hij zal gaan. Wanneer ze thuiskomen vinden ze Roel in de huiskamer. Hij beschikt nog al tijd over een sleutel van de achterdeur, hij is een Van Delden, hij heeft het recht het huis te betreden, te allen tij de. 'Al wie ik verwacht had', zegt Freek wat narrig. Wèl toevallig dat Roel nu net op deze zondagmorgen komt opda gen, op deze morgen nu ze het al zo moeilijk hebben. Vluchten uit Gods Huis, het is warem pel geen kleinigheid, dat zal voor het eerst sinds mensenheugenis zijn ge weest. Slapen als de preek te langwij lig werd, kwam voor; je stootte de sla per aan en die keek dan wel weer knik kebollend naar de man in de houten broek, maar wèglopen Daar zal nog lang over gepraat worden. Freek kwam, zodra hij buiten was, tot het be sef dat hij het er nu voor Justine niet beter op had gemaakt. Voor hemzelf ook niet, maar dat deerde hem niet zo veel, hij kwam in de tweede plaats, het ging om Justine. En nu zit Roel aan de tafel, met han gend hoofd en trillende lippen. Als hij het waagt Justine nog één verwijt te maken schopt hij zijn broer de deur uit, al is het zondagmorgen. Deze dag is voor Freek van Delden niet heilig, een deel van het kerkvolk is te gen hem opgestaan. Hij ziet nu wel in dat het eigenlijk maar een klein deel was, het deel dat altijd kletst en kwaadspreekt en dat hij daar lak aan had moeten hebben. Maar het is nu eenmaal gebeurd, het heeft hem uit zijn evenwicht gebracht, hij had Roel vandaag liever niet gezien. Justine is rustiger dan hij, zij zou in derdaad alle reden hebben Roel lelijk aan te kijken, maar dat doet ze niet. Ze vliegt hem wel niet om zijn hals, zoals ze vroeger wel eens placht te doen als Roel weer naar haar zin heel mooi had gepingeld, maar ze knikt hem toch vriendelijk toe. (wordt vervolgd) •lillik Dinsdag 28 september NEDERLAND 1 07.00 uur Journaal 07.07 uur Alles kits. Kinder programma met om: 07.07 uur Pluizerd. 07.32 uur Breakfast club. 08.00 uur Journaal. 08.05 uur Boggle. Spelpro- gramma. 08.32 uur I love Lucy. Ameri kaanse comedyserie. 09.00 uur Journaal. 09.05 uur Reisspecial Australië 09.57 uur Uitzending poitieke partijen: CD. 10.00 uur Total work out. Li chaamstraining. 10.15 uur Bolke de beer. Kin derserie. 10.24 uur Candid camera. Ame rikaanse grappen met de ver borgen camera. 10.44 uur Ken je de witneusma- kako. Informatief spelpro- gramma. 11.09 uur Dingbats. Quiz. 11.30 uur Stopwatch. Serie kor te documentaires. 12.00 uur In kort geding. Juri disch magazine. 12.28 uur De laatste grammo foonplaat. Documentaire. 13.00 uur Journaal. 13.07 uur Zomergasten. Serie gesprekken. 16.00 uur Journaal. 16.10 Wildlife international. Natuurfilmserie. Af. Canada. 16.41 uur Reisspecial Frank rijk. 3-delige reisspecials over Frankrijk. 17.37 uur Boggle. Spelpro- gramma. 18.02 Paperclip 18.15 uur Sesamstraat. 18.29 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Klokhuis. 18.59 uur Tussen kunst kitsch. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Opsporing verzocht 21.19 uur Grandgala du Disc. Galaprogramma t.g.v. de start van de Platen 10-daagse. 21.40 uur Op leven en dood. Discussieprogramma. 23.25 uur Hercule Poirot. En gelse misdaadserie. 00.16 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.59 uur Het vragenuurtje, Wekelijks verslag van het Vra genuurtje in de Tweede Kamer. 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal. 16.10 uur Samson. Belgisch kinderprogramma 16.50 uur Club Veronica. Jon gerenmagazine. 17.20 uur Countdown. Muziek programma. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur De heilige koe. Auto- en motormagazine. 19.00 uur Empty nest. Ameri kaanse comedyserie. 19.20 uur De Staatsloterij- show op lokatie. 19.35 uur The best of Veronica goes Asia. 2-delige compilatie van de serie reisverslagen uit Azië. 20.20 uur PSV-Karslruhe. 22.25 uur Privé-detective Zore. Duitse actieserie. 23.20, uur Financieel manage ment. Voorlichtingsprogram ma. 23.25 uur Geld- en effectenhan del. Af. 1. 23.55 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.30 uur Nijntje. Afl. 1. 10.00 uur Warreltaai. Afl. 13. 10.30 uur Streetlife. Afl. 4. 11.00 ur Landen in Europa II. Afl. 12. 11.30 uur Computers in de klas. 14.00 uur Skoalle tv: De Biste- boat. Afl.: In bus fol boeken. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Waar hoor ik thuis? 18.55 uur Lingo, spelprogram- ma. 19.25 uur Van gewest tot ge west, regionale rubriek. 20.00 uur Avond van de Neder landse dans. Dansvoorstelling met produkties van diverse ge zelschappen. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Sportjournaal. 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Den Haag vandaag. 23.15 uur Trekking dagelijkse lotto. 23.16 uur De gulden snede. Do cumentaireserie over de nor men van kunstenaars en vorm gevers. 23.46 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. RTL 4 06.00 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs program'ma. 06.30 uur RTL Classique. 07.00 uur RTL 4 Nieuws 07.05 uur Scooby Doo 07.30 uur RTL 4 Nieuws 07.35 uur Yogi Bear 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.06 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Santa Barbara, serie. 09.00 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin. Spelprogramma. 09.35 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse dramase rie (hh.). 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Sons Daughters, serie. 11.15 uur RTL Shop 11.25 uur Clip van de dag. 11.30 uur Eigen huis tuin. 12.00 uur Telekids 13.00 uur The Famous Teddy Z. Amerikaanse comedyserie. 13.30 uur Showtime. 14.00 uur Pacific Station. Ame rikaanse comedyserie. 14.25 uur The Upper Hand. En gelse comedyserie. 14.50 uur RTL shop. 15.00 uur General hospital, Amerikaanse soapserie. 15.45 uur Santa Barbara, Ame rikaanse serie. 16.15 uur The Oprah Winfrey show 17.00 uur 5 uur show. Geva rieerd magazine. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur RTL Club. 18.35 uur The bold the beau tiful, Amerikaanse serie 19.00 uur Rad van fortuin, spel programma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Hitbingo, showpro gramma waarin met kandida ten en de mensen thuis het spel bingo wordt gespeeld. 22.00 uur Ursul de Geer. Praat programma. 22.55 uur Hunter. Amerikaan se politieserie. 23.45 uur RTL 4 laatste nieuws 00.00 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 00.45 uur As the world turns, Amerikaanse soapserie. 01.30 uur General Hospital, Amerikaanse soapserie. 02.15 uur De thuiswinkel, ho me shopping 02.45 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 Schooltelevisie. Met on dermeer: 14.00 uur Wereldoriëntatie: Atomium. Afl. 3. 14.30 uur Aardrijkskunde: Voedselzekerheid. Afl. 3. 17.00 uur Willem Tbll. 24-delige Amerikaans-Franse jeugdse rie. 17.30 uur Draaimolen, kinder programma. 17.40 uur Sssports. 12-delige serie over sporten in Europa. Afl. 1: Wielrennen. 17.55 uur Tik tak, afl. 271. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Top Score. Spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur De drie wijzen. Spel programma. 20.35 uur Alles gaat voorbij. Magazine met fragmenten uit het beeldarchief van de BRT. 21.35 uur Married with chil dren. Amerikaanse comedyse rie. 22.00 uur IQ. Quiz. 22.30 uur Vandaag en Sport. 22.55 uur Programma van de Christen-Democratische Om roep. 23.15 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Schooltelevisie: Voedselzekerheid. Afl. 4. 19.30 uur Het capitool. 19.53 uur Benny Hill, Engelse humor. 20.00 uur Niveau 4. 20.25 uur Kijk uit! 20.30 uur De groene pracht van Europa. Documentaireserie over de natuur in Europa. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur Patty Hearst. Ameri kaanse speelfilm uit 1988. ZIERIKZEE - In het kader van het project seizoens verlenging zijn dertien subsidie-aanvragen van recreatie-ondernemers gehonoreerd. Daarmee heeft men met dit project, dat in 1990 van start ging en dat tot het einde van het jaar voorgezet wordt, een stevi ge eindsprint ingezet. Het totale subsidiebedrag dat aan de aanvragers is toegekend bedraagt bijna hon derdzestigduizend gulden. Het project seizoensverlenging ging in 1990 van start en tot dusverre zijn 50 subsidieaan vragen gehonoreerd. Eigenlijk was het de bedoeling dat het project eind juni dit jaar afge sloten zou worden. Omdat en kele eerder al goedgekeurde projecten niet doorgingen hield men budget over en werd besloten het project met nog enkele maanden te verlengen. Voor- en naseizoen Het project seizoensverlenging is opgezet door de provincie Zeeland en het Regionaal Be stuur Arbeidsvoorziening. Doel van het project is om meer toeristen in Zeeland te la ten genieten in het voor- en na seizoen. De uitvoering en coör dinatie van het project is in handen van de Kamers van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland. De dertien aanvragen die zijn goedge keurd komen van ondernemers uit heel Zeeland. Acht van de subsidieaanvragen komen uit Midden- en Noord-Zeeland. De aanvragen zijn afkomstig van vijf Streek-VW's, vijf hotels, twee bungalowparken en één samenwerkingsverband. Door dat het bij de meeste aanvra gen om samenwerkende bedrij ven gaat zijn er in totaal meer dean 50 logiesverstrekkende bedrijven bij betrokken. Ook een aantal dagattracties heeft in het kader van het project subsidie aangevraagd. Het totale subsidiebedrag dat aan de aanvragers is toegekend bedraagt bijna 160.000,-. Daar staat tegenover dat de bedrij ven zelf ook ruim 250.000,- in de promotie- en reclamecam pagnes dienen te stoppen. Het gaat om zeer uiteenlopende projecten. Zo is er bijvoorbeeld voor subsidie aangemeld het Trouw-arrangement. Dat ar rangement houdt in dat de aan staande bruid en bruidegom zowel voor, tijdens als na het feest speciale - feestelijke - ac tiviteiten wordt aangeboden, zodat het hele feest in Zeeland plaats kan vinden. Ook zijn er arrangementen waarbij kunst en cultuur hoog in het vaandel staan. Zo is er een arrangement waarin de beeldende kunst die op straat te zien is centraal staat. De overeenkomst tussen alle projecten is echter dat de bedrijven van een dergelijk project een positieve invloed op de werkgelegenheid ver wachten. Alhoewel dit van te voren moeilijk (te meten is verwach ten de bedrijven enkele tiental len extra (part-time) arbeids krachten aan te moeten trek ken. Bovendien, zo luidt de achterliggende filosofie, krijgt ook de werkgelegenheid bij de toeleveranciers indirect een po sitieve impuls. Het is de bedoe ling dat het project seizoens verlenging eind dit jaar afge sloten wordt. De periode van drie jaar en de extra periode hebben er mede voor gezorgd dat seizoensverlenging in de toeristische en recreatieve sec tor steeds meer als een belang rijk middel wordt gezien waar mee men zowel de bedrijfsre sultaten als de werkgelegen heid een positieve impuls kan geven. HILVERSUM - De Gouden Tfe- levizierring is dit jaar gewon nen door tv-presentator Robert ten Brink. Hij krijgt de prijs voor zijn programma „All you need is love", dat door Veronica wordt uitgezonden. De lezers van de Avro-bode kozen hem uit drie genomineerden. Linda de Mol werd tweede met haar TROS-programma ,,Love let ters". Het team van de RTL4- serie Goede tijden slechte tij den" werd derde i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4