GRATIS ADVERTENTIE 'Ik kan me niet veel voorstellen bij zo'n gemeentelijke dienst' O i W KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r Sport- en recreatiecentrum Westerschouwen geopend met vuurwerk uit champagneflessen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wethouder Van der Salm: We kunnen allemaal weer gaan sporten Dit jaar Open Gemeentedag in Westerschouwen en Bruinisse Auto uitgebrand Inbraak in caravan 3 O 4 7 Hardrijders betrap i Brutale inbraken I dé krant van schouwen-duiveland! j ZIERIKZEESCHE ÖJIEUWSBODE MAANDAG 27 SEPTEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25433 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 17S7-1889 'GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. rn drukkerij lakenman ochtman bv LO Jannqwekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Jeugdige sporters uit Westerschouwen stroomden toe om de letters op te hangen die de nieuwe naam vormen: sport- en recreatiecen trum Westerschouwen. Boven de champagneflessen waaruit later vuurwerk zou komen. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - Met vuurpijlen die tevoorschijn kwamen uit twee enorme champagneflessen en jeugdige sporters, die de letters van de nieuwe naam ophingen, werd het sport- en recreatiecentrum Wester schouwen zaterdag officieel geopend. De Westerschouwse wethouder G. J. W. van der Salm benadrukte daarbij dat de plechtigheid niet inhield dat 'Krayestein' weer open ging. ,,Als gemeente denken wij daar anders over. Het centrum heeft een andere naam gekregen en andere mogelijkheden". De officiële opening van het sport- en recreatiecentrum werd gekoppeld aan een open dag waarbij demonstraties werden gege ven van allerlei sporten en recreatieve activiteiten die (vanaf vrijdag 1 oktober) in het centrum mogelijk zijn. Het sport- en recreatiecentrum dat vroeger in een andere opzet en onder een andere naam werd gerund door een particu liere ondernemer werd, na en kele jaren leegstand, aange kocht door de gemeente Wes terschouwen. Die liet het een grondige opknapbeurt geven, waarbij de indoortennishal werd voorzien van een nieuwe vloer en de bowlingbanen wer den omgevormd tot banen voor handboogschieten. Het sport en recreatiecentrum werd inge richt en geschikt gemaakt voor de sporten indoor- en outdoor- tënnis, minitennis (tennis op een badmintonveld) minivoet bal (in zaal met kleine" bal), zaalvoetbal, volleybal, basket bal, korfbal, handbal, mini- hockey, bowls, badminton en verschillende soorten gymnas tiek. In het kader van recreatie kan er koersbal worden ge daan, handboogschieten, pool biljart, dart, tafelvoetbal en tafel-ijshockey, maar ook ge zelschapsspelen als kaarten of bingo. Volgens A. Verhoeven die is aangesteld als algemeen be drijfsleider is het dé bedoeling dat het sport- en recreatiecen trum ook een plek wordt waar mensen heen gaan voor de on derlinge sociale contacten. Daaraan wordt meegewerkt via de bar en het restaurant die onderdeel vormen van het cen trum. Verhoeven vertelde dat men wil samenwerken met alle sportverenigingen en organisa ties in dë gemeente om die doelstelling te verwezenlijken. Het is verder de bedoeling om sport- en spelevenementen te organiseren die worden aange boden aan bedrijven" clie een personeelsuitstapje of ander evenement willen organiseren. Het sport- en recreatiecentrum staat vanaf vrijdag 1 oktober dagelijks van 09.00 tot 23.00 uur open voor publiek. Hoewel de renovatiewerk zaamheden binnen gereed zijn, zal de komende tijd nog het no dige werk verzet worden om de voorgevel van het gebouw op te knappen, de sportvelden ach ter het gebouw aan te leggen en de tuin met vijver, pergola en terrassen te realiseren. Ook de toegangswegen en de groen voorziening daarom heen moe ten nog worden aangelegd. Dat alles vormde geen belemme ring voor een knallende ope ning afgelopen zaterdag. Na een muzikale opwarmer dqor het muziekgezelschap Witte van Haemstede, kwamen "in de achterste sporthal van het cen trum jeugdige sporters naar voren om de letters op te han gen die samen de naam van het sportcentrum vormen. „Als ge meente zijn we er trots op deze voorziening", zei wethouder Van der Salm vervolgens in zijn toespraak. „Het is een aanwinst voor de bevolking in heel Schouwen-Duiveland en voor de 2-ecreanten die hier in de zomer verblijven". Hij bena drukte dat het centrum een voorziening is voor mensen van alle leeftijden en gebruikt kan worden in alle seizoenen. Als voorzitter van de Stichting Renesse; de stichting die het centrum gaat exploiteren, be nadrukte wethouder ir C. W. Veerhoek dat het centrum ze ker een multifunctionele uit straling zal hebben op sportief en recreatief gebied. Hij vertel de wat-over de geschiedenis en de activiteiten van de Stichting Renesse en legde uit dat de stichting van de gemeente Wes terschouwen 'de voogdij' heeft gekregen over het sport- en re creatiecentrum. Op financieel gebied houdt dat in dat de ge meente en de stichting Renesse elk de helft van de jaarlijkse exploitatiekosten op zich ne men. De Stichting Renesse kan die financiële last (van maximaal 85.000 gulden per jaar) op zich nemen omdat men jaarlijks een batig saldo overhoudt aan haar activiteiten. Die omvat ten onder meer het uitgeven van gronden in erfpacht, het verhuren van zomerwoningen en het exploiteren van een geïntegreerd park voor gehan dicapten aan de Rampweg bij Renesse. De wethouder stelde vervol gens aan het publiek de men sen voor die dagelijks in het sport- en recreatiecentrum werkzaam zullen zijn. Alge meen bedrijfsleider T. Verhoe ven, sportmedewerker R. Koo- man en horecabedrijfsleider P. Tbmpelaar. In het sport- en re creatiecentrum werden vervol gens verspreid over de hele open dag demonstraties gege ven van sporten en recreatieve activiteiten die in sport- en re creatiecentrum Westerschou wen kunnen worden gedaan. BURGH-HAAMSTEDE/BRUINISSE - „Is dit nu een technische dienst? Ik kon me als burger zo moeilijk iets voorstellen bij zo'n gemeentelijke afdeling". Uit de reacties van de belangstellenden die zaterdag een kijkje namen in de werkruimtes van de gemeente-ambtenaren in het Bruse gemeentehuis of de gemeentelij ke stands in het sport- en recreatiecentrum Westerschouwen bleek dat de gemiddelde burger niet veel af weet van de werkzaamheden op een gemeentesecretarie. Een tiental ambtenaren van de gemeenten Bruinis se en Westerschouwen stelde dit weekeinde een gedeelte van hun vrije tijd beschikbaar om daar verande ring in te brengen. Door middel van het openstellen van hun werkruimte, stands met informatiemateriaal en persoonlijke uitleg informeerden zij het publiek over de werkzaamheden van een gemeente. Van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland nam Westerschouwen vorig jaar voor het eerst deql aan de lan delijke open dag van de ge meenten. Dit jaar kwam daar ook Bruinisse bij. In beide ge meenten werd de Open Ge meentedag gecombineerd met een ander evenement. In Wes terschouwen was dat de ope ning van het sport- en recrea tiecentrum Westerschouwen en in Bruinisse de viering van het 525-jarig bestaan. Omdat 1993 het Europees jaar van de oude ren is werd ook dit thema ver werkt in de Open Gemeente dag. Dat alles had tot gevolg dat extra veel belangstellen den kennis namen van de infor matie. In Westerschouwen konden de mensen zich zelfs per shuttle bus (een bus die zeer vaak en alleen door de gemeente rijdt) laten vervoeren naar het sport en recreatiecentrum Wester schouwen aan de Krayestein- weg. In het kader van de offi ciële opening van de accommo datie hield de gemeente Wes terschouwen daar tevens haar Open Gemeentedog. In een van de hallen van het centrum ston den zo'n twintig stands. Daarin presenteerde niet alleen de ge meente Westerschouwen zich, maar ook zo'n vijftien organi saties die actief zijn op een ge bied dat ook voor ouderen inte ressant kan zijn. Onder meer de Algemene Hulpdienst Wes terschouwen, de ouderensoos, de Welfare, Tafeltje-Dek-Je, de Stichting Westerschouwen Kul- tureel, de NVvH en de muziek vereniging Witte van Haemste de. De gemeente zelf nam zo'n vijf stands in beslag om de werk zaamheden van de diverse af delingen te presenteren. In één daarvan was een slootkant, compleet met natuurlijke (on)kruiden nagebouwd om het ecologisch berm- en slootbe- heer van de gemeente te tonen. Sinds drie jaar gebruikt Wes terschouwen helemaal geen chemische onkruidbestrij dingsmiddelen meer. Een be leid dat ongeveer vijf keer zo veel kost dan traditioneel on derhoud (omdat het veel meer werkuren vraagt). Maar vol gens hoofd plantsoenendienst S. L. de Feiter is het de.moeite waard. „Doordat de natuurlij ke kruiden weer een kans krij gen zijn er in de gemeente veel meer vlinders, bijen en bijzon dere vogels als kwikstaarten, koolmezen, winterkoninkjes en puttertjes gekomen. In de drinkput bij Paasenhil bij Haamstede zitten weer kik kers en salamanders". Buiten voor het sport- en re creatiecentrum stonden een aantal wagens waarmee ge meentelijke werkzaamheden worden uitgevoerd. Onder meer de chemokar van de Rei nigingsdienst Schouwen-Dui veland (gemeenschappelijke regeling van de zes gemeenten samen), de wagens waarmee de buitendienst gemeentewerken zieke iepen verwijdert en brandweerwagens. In Bruinisse was er vooral een grote publieke toeloop op de gemeentelijke afdelingen na afloop van de bijzondere raads vergadering die in het gemeen tehuis werd gehouden in ver band met het 525-jarig bestaan. Volgens gemeenteambtenaar S. Dahmeijer kwamen de mensen vooral om eens even rond te kijken. Slechts weinigen had den gerichte vragen. In de afde ling algemene zaken, waar zij samen met collega H. Vogel het publiek ontving lag een groot aantal informatieve folders over gemeentetaken en kon het publiek deelnemen aan een quiz met vragen over die taken. In de afdeling Tfechnische Dienst Bruinisse/Midden- schouwen liet P. J. van Tuil mét behulp van een waterpasin strument zien hoe men land meetkundige werkzaamheden uitvoert. Op de tekentafel lag een tekening met fase vier van de herinrichting van de dorps kern Bruinisse. „De mensen to nen daar veel interesse voor. t)e meeste van hen weten wel wat van die herinrichting, maar ze hebben geen idee van wat er precies plaatsvindt". Van Tuil' legde dat aan iedere belangstellende precies uit. In de afdeling financiën werd via wandpanelen en posters pre cies uitgelegd hoe het geld bin- nen komt in de gemeente en op wat voor manier het wordt be steed. Zo is voor 1995 450.000 gulden gepland voor de recon structie van de Molenweg en in 1996 600.000 gulden voor de bouw van een nieuwe brand weergarage. In een aantél andere ruimten van het gemeentehuis was plaats gemaakt voor gemeente lijke organisaties die interes sant kunnen zijn voor oudere inwoners. Onder meer de war me maaltïjdverstrekking Tb feitje-Dek-Je, de ouderen soos Tbt ons genoegen, de afde ling Bruinisse/Duiveland van Veilig Verkeer Nederland, de Stichting Welzijn Ouderen en Thuiszorg en Algemeen Maat schappelijk werk Zeeland. Vooral voor deze afdelingen be stond in de loop van de dag de meeste publieke belangstel ling. ZIERIKZEE - Zaterdagavond is langs de Weg naar de Val na bij Zierikzee een personenauto helemaal uitgebrand. De Zie- rikzeese brandweer rukte uit om het voertuig te blussen. Volgens de bestuurder van de auto, M. uit Leerbroek ont stond de brand nadat hij over schakelde van benzine naar gas als brandstof. Dat ging niet goed en de motor viel stil tij dens het rijden. M. zette het voertuig aan de kant van de weg en probeerde een paar keer te starten. Ineens kwamen er grote vlammen onder de mo torkap uit. Alle inzittenden konden de auto tijdig verlaten. De Zierikzeese brandweer ruk te uit om het voertuig te blus sen. De auto werd door de brand zo zwaar beschadigd dat hij als total loss moet worden beschouwd. Dat alles gebeurde om ongeveer 18.40 uur. Vanwe ge de brand en de bluswerk zaamheden werd het verkeer over de Weg naar de Val korte tijd geblokkeerd. ZIERIKZEE/RENESSE - Za terdag deed G. uit Keulen bij de politie aangifte gedaan van inbraak in zijn caravan. De ca ravan stond op een camping bij Zierikzee. Uit de caravan werd gestolen een kleuren-televisie, een satelliet-ontvanger, een stereo toren en een magnetron. H. uit Renesse deed bij de politie aan gifte van diefstal van een hoe veelheid vlees vanuit de koel cel van een horeca-bcdrijf aan de Hogezoom in Renesse. De diefstal zou volgens de politie gepleegd zijn vrijdagmorgen tussen 03.00 en 12.00 uur. De schade bedraagt naar schatting 1000,-. Laat de grijsaards van een land langs u heengaan en gij zult zien hoe het daar met de sport gesteld is. Jean Girardoux Bewolkt HET WEER Veel bewolking en in het zuid westen eerst nog af en toe regen of motregen. Vannacht kans op mist en minimumtemp. 10 gra den. Middagtemp. ±15 graden. Wind tussen zuid en oost, zwak tot matig, rond kracht 3. AFSCHEID Veel oud-patiënten kwamen naar de receptie ter gele genheid van het afscheid van internist Van den Hoorn. MODESHOW Ir. de Concertzaal werd een modeshow gehouden waaraan veel Zierikzeese bedrijven meewerkten. 5 525-JARIG BRUINISSE Speciale raadsvergadering was een van de hoogte punten van viering van 525-jarig bestaan Bruinisse. KAMPIOENSASPIRATIES Tweedeklasser Renesse kan haar kampioenaspiraties nog niet waarmaken. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's HOOFDDORP - Bij een trans portbedrijf in Hoofddorp is za terdagmorgen een vrachtwa- gencominatie gestolen die was geladen met computerappara tuur. De politie van Haarlem mermeer schat de schade op ongeveer 4,5 miljoen gulden. De apparatuur zat in een vrachtwagen met aanhanger, die stond geparkeerd bij een transportbedrijf in Hoofddorp. HAAMSTEDE/ZIERIKZEE - Maar liefst 66 automobilisten werden vrijdag betrapt op het overtreden van de maximum snelheid. De politie hield snel heidscontroles in Zierikzee en Haamstede. Vrijdagmiddag werd eerst ge controleerd langs de Kraye- steinweg bij Haamstede. Acht tien weggebruikers overtraden de daar geldende maximum snelheid van 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 109 kilometer per uur. Langs de Kloosterweg, waar een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur geldt, betrapte de politie 26 automo bilisten op te snel rijden. De hoogst gemeten snelheid be droeg 86 kilometer per uur. In Zierikzee werd gecontroleerd langs de Haringvlietstraat in de wijk Poortambacht. Tweeëntwintig weggebruikers lapten de maximumsnelheid aan hun laars. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 77 kilo meter per uur. ZIERIKZEE/NIEUWERKERK/ BRUINISSE - Op klaarlichte dag, zaterdagmiddag tussen 13.00 en 17.00 uur, werd in zes huizen in Zierikzee, Nieuwer- kerk en Bruinisse ingebroken. Door de dader werden vrij staande woningen in bunga- lowwijken bezocht. Daarbij werd volgens de politie zeer brutaal te werk gegaan. In Zie rikzee werd door de dader in gebroken in een huis aan de Mantelmeeuwstraat. Door een passant werd de inbreker be trapt, vluchtte en probeerde vervolgens in te breken in een huis aan de Kokmeeuwstraat. Daar werd hij door buurtbewo ners verjaagd. Ook woningen aan de Loensweg en de Kie vitstraat in Nieuwerkerk en de Deltastraat in Bruinisse wer den door de inbreker bezocht. Ook daar werd de dader gestoord. De inbreker had het vooral voorzien op geld, siera den en in een enkel geval video- en foto-apparatuur. De politie probeert via getuigen en buurtonderzoeken een juist signalement van de dader en zijn vervoermiddel vast te stel len. De politie roept nog niet aangesproken getuigen op zich te melden. Met name zoekt de politie con tact met een vrouw van 30 a 40 jaar, brildragend die met haar twee kinderen en hond om streeks 16.50 uur door de Del tastraat liep en die door een ge tuige van een van de inbraken is aangesproken. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1