Meerderheid raad achter krediet voor herstel toren van NH-kerk Zeeland-Noord presenteert bedrijven- en promotiemap streeknieuws Alleen PvdA-raadslid tegen r; -v--. Trekker met oplegger tegen geparkeerde auto Eerste exemplaar aangeboden aan Commissaris van de Koningin drs. W. T. van Gelder Auto in de sloot Kooijmansweg nieuwsbodeH VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1993 NR 25432 3 De door houtrot aangetaste spijlen worden versterkt met kunststof. (Archieffoto). SCHARENDIJKE - De overgrote meerderheid van de gemeenteraad van Mid- densehouwen schaarde zich gisteravond achter het voorstel van het college om 45 mille uit te trekken voor het herstel van de toren van de Nederlands Her vormde kerk in Scharendijke. Alleen PvdA-raadslid G. A. M. Cohussen stemde tegen het voorstel. Dit omdat hij vindt dat voor dergelijke klussen meer dan één offerte dient te worden gevraagd. Het college maakt echter liever gebruik van de diensten van plaatselijke aannemers die regelmatig voor de gemeente wer ken. Bij een onlangs gehouden in spectie van de gemeentelijke gebouwen kwam aan het licht dat het houtwerk van vier van de acht stijlen van de toren van de nederlands hervormde kerk in Scharendijke aangetast zijn door houtrot. Volgens het colle ge is er geen direct gevaar voor instorting, maar dient men ook niet te lang te wachten met her stel. In één moeite door zou dan tevens het luidwiel van de klok vervangen moeten wor den evenals de beugels voor de klokophanging. Het is de bedoeling, zo bleek tijdens de gemeenteraadsver gadering, dat de door houtrot aangetaste stijlen worden ver sterkt met behulp van kunst stof en dat andere stijlen wor den geïmpregneerd om zé te gen houtrot te beschermen. CDA-raadslid C. W. Boot bleek op zich geen problemen te heb ben met het voorstel van het college. Wel wilde hij van b w weten hoe vaak dergelijke controles uitgevoerd worden. Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat het nu ge constateerde mankement wel licht ook in een eerder stadium gesignaleerd had kunnen wor den. „En is het misschien no dig om de klok stil te hangen? Het zou toch een beetje slordig zijn als dat ding naar beneden kwam", aldus Boot. Ook SGP/RPF-raadslid J. L. F. Bol- leman wilde van het college weten hoe vaak gemeentelijke gebouwen worden gecontro leerd op mankementen. G. A. M. Cobussen (PvdA) merkte op dat als de door hout rot aangetaste spijlen worden versterkt met kunststof de spijlen in feite toekomstig che misch afval zijn. Ook zei Co- bussen grote moeite te hebben met het feit dat bij slechts één bedrijf offerte is gevraagd voor het karwei. „Om die reden stem ik dan ook tegen uw voor stel", aldus de sociaal-demo craat. PvdA-wethouder W. G. Renden stelde in een reactie op het commentaar vanuit de raad allereerst Boot gerust met de opmerking dat er geen direct instortingsgevaar is en dat het derhalve ook niet nodig is om de klok stil te hangen. Op de vraag hoe vaak "dergelijke in specties van gemeentelijke ge bouwen uitgevoerd worden bleef hij het antwoord schul dig. Op de vraag van Boot waarom de aangetaste spijlen niet gewoon door nieuwe hou ten stijlen worden vervangen antwoordde de wethouder dat een dergelijke oplossing aan merkelijk duurder uit zou pak ken omdat dan de kap van de toren gelicht zou moeten wor den. In een tweede discussieronde herhaalde Cobussen nog eens zijn bezwaren tegen het aan vragen van slechts één offerte. Wethouder Renden bracht daar tegenin dat het vragen van meerdere offertes in verschil lende gevallen weieens duur der uit zou kunnen pakken om dat de technische dienst van de gemeente dan eerst een bestek zou moeten maken op basis waarvan aannemers hun offer te kunnen baseren. ,,En als je werkt met 'huis-aannemers' is dat niet nodig", aldus Renden. Hij kon Cobussen echter niet overtuigen. Havenkantoor Geen enkele moeite had de raad met het voorstel van het college om 21.500,- uit te trek ken voor isolatie van het ha venkantoor en het treffen van parkeervoorzieningen bij de jachthaven. Aanleiding voor het plan voor isolatie van het Havenkantoor zijn klachten van het havenpersoneel. Vol gens hen is het in de zomer maanden niet uit te houden is in het havenkantoor. Tempera turen van ver boven de 30 gra den zijn in het havenkantoor volgens het havenpersoneel geen uitzondering. Tévens wordt de schittering van het water als zeer hinderlijk erva ren. Het college wil nu een wit te coating aanbrengen op de muren van het havenkantoor en het kantoor te voorzien van dubbele beglazing. Een en an der kan volgens de berekenin gen van het college voor de somma van 15.000,- gereali seerd worden. Sinds aan de toegangsweg naar de jachthaven Scharendijke vanaf de Boutlaan het clubge bouw van de Watersportvereni ging Scharendijke is gevestigd blijkt dat langs deze toegangs weg met grote regelmaat auto's worden geparkeerd. Om het parkeergedrag in goede banen te leiden stelde het college de raad voor om (anti-parkeer)- paaltjes in de bermen aange bracht worden. „Zodoende wordt' de bestuurder gedwon gen zijn auto te parkeren op de bij de ingang liggende - bijna altijd zo goed als lege parkeer plaats", aldus het college. Het is de bedoeling dat nabij de in gang van het restaurant twee invaliden-parkeerplaatsen en een laad- en losplateautje ge realiseerd worden. Een en an der vergt een investering van /'6500,- Bij de behandeling van de in gekomen stukken ontstond enige discussie over een brief van gedeputeerde staten inza ke de uitwerkings-schets Scha- rendijke-West. Een en ander heeft, zo bleek uit de discussie, erg lang op zich laten wachten. „Wij zouden binnen twee maanden een reactie krijgen van GS. Toen die reactie uit bleef hebben we een rappellet je gestuurd, maar ook dat le verde niets op", aldus raads voorzitter burgemeester W. den Boer. „Pas na zes maanden kwam er een brief en daarin stond dat GS geen oordeel wil de vellen over de uitwerkings- schets Scharendijke-West. Wij zijn daar zeer teleurgesteld over en wij hebben het gevoel dat wij niet serieus genomen worden", aldus de burgemees ter. De raad toonde zich even eens niet content met deze gang van zaken. „Dit hadden ze ons een half jaar geleden ook wel kunnen vertellen", was het commentaar van VVD-woord- voerder J. M. van Langeraad. Z1ERIKZEE - In de Lange No- belstraat in Zierikzee reed donderdagmorgen een trekker met oplegger tegen een gepar keerd staande personenauto. De aanrijding gebeurde om on geveer 10.00 uur toen L. uit Groesbeek met de trekker met oplegger vanaf de Schuitkade de Lange Nobelstraat wilde in rijden. Hierbij kwam de trek ker met de rechterachterzijde tegen de personenauto van Van V. uit Zierikzee die daar gepar keerd stond. Beide voertuigen werden door de aanrijding be schadigd. ZIERIKZEE - Gisteren, donderdag overhandigde de voorzitter van de Stichting Stimulering Werkgelegenheid Zeeland-Noord, de heer rar. J. J. P. M. Asselbergs het eerste exemplaar van de regionale bedrijven-promotiemap en folder van bu reau Bedrijfscontact Zeeland-Noord aan de Commissaris van de Koningin drs. W. T. van Gelder. Het bureau Bedrijfscontact Zeeland-Noord is twee jaar ge leden opricht door de Ondeme- merskring Schouwen-Duive- land en de gemeenten, naar aanleiding van alarmerende geluiden over werkeloosheid, fusies en het vertrekken van bedrijven uit Zeeland. Het da gelijks bestuur wordt dan ook gevormd door gemeenteambte naren en bedrijfseigenaren. Doelstelling van de stichting Zeeland is bedrijven te stimu leren zich in Zeeland te vesti gen en de bestaande bedrijven de kans geven om te groeien. Drs. K. B. van den Berg, be drijfscontact - functionaris, legde uit dat de economische kansen van Zeeland niet alleen in de recreatie zijn gelegen: „Zeeland is niet alleen een re creatiegebied. Wij zullen dit al tijd blijven koesteren, maar ook andere takken ontwikke len". Subsidies Commissaris van de Koningin drs. W. T. van Gelder onder streepte dit in zijn toespraak: Mensen die in de landelijke pers iets over Zeeland lezen, die hebben wat met Zeeland. Bij die beeldvorming hoort een klimaat van cultuur en ont wikkeling. Deze elementen maken dat het goed wonen en werken is in Zeeland". De pro vincie kijkt zeer positief tegen het initiatief aan en on dersteunt de stichting dan ook met een subsidie van 200.000,- De commissaris sprak de hoop uit dat de stichting veel bedrij ven van dienst kan zijn en dat veel bedrijven 'over de brug' zullen komen. Verder krijgt de het Bedrijfscontact 53.000,- van Arbeidsvoorziening en 96.000,- per jaar van de ge meentes. De activiteiten wor den ondersteund met een bedrijven- promotiemap. Ge kozen werd voor een insteek- map, waarin verschillende bla den met de gewenste informa tie gestoken kunnen worden of een folder met dezelfde infor matie als de insteekmap. Van den Berg hoopt dat over tien jaar de gestelde doelen zijn be reikt. De feestelijke overhandi ging werd bijgewoond door al le burgemeesters van Schou- wen-Duiveland, een aantal be stuursleden en de heer Van der Wiele van Uitzendbureau Start. Bureau Bedrijfscontact Zeeland - Noord is in dit zelfde pand, Oude Haven 15 op de tweede verdieping gevestigd. NOORDWELLE - Van de L. uit de gemeente Westerschouwcn is donderdagavond met zijn personenauto in een sloot langs de Kooijmansweg, in de polder nabij Noordwelle te recht gekomen. Het ongeluk gebeurde om on geveer 21.30 uur toen Van de L. met zijn auto over de Kooij mansweg in de richting van Re- nesse reed. Door onbekende oorzaak kwam hij met de wie len van het voertuig in de lin kerberm terecht. Als gevolg van een remmanoeuvre kwam hij vervolgens in een slip en be lande met de auto in de sloot aan de linkerzijde van de weg. De auto bleek totaal loss te zijn, maar Van de L. kwam er zonder noemenswaardige ver wondingen af. ZIERIKZEE Zangontmoetingsavond Op initiatief van de stichting Vrienden van de Bijbel wordt zondag 26 september in Zierik zee een zangontmoetingsavond gehouden. Het evenement vindt plaats in het vroegere CSG-gebouw aan de Huybert- straat en begint om 20.00 uur. De stichting Vrienden van de Bijbel is een interkerkelijke bijbelstudiegroep die al ruim twee jaar wekelijks bijeen komt. De zangontmoetingsa vond is bedoeld voor iedere be langstellende. Na afloop (om ongeveer 21.30 uur) van de zangdienst wordt gezamenlijk koffie gedronken. Ledenvergadering CDA In De Driehoek aan het Kerk hof te Zierikzee wordt op woensdag 29 september een al gemene ledenvergadering ge houden van de afdeling Zierik zee van het CDA. Op de agenda staat bespreking, amendering en vaststelling van het CDA- program voor de gemeente raadsverkiezingen en de Twee de Kamerverkiezingen die res pectievelijk in maart en mei 1994 worden gehouden. De ver gadering begint om 20.00 uur. Ledenvergadering PvdA Op donderdag 30 september wordt op de Vismarkt te Zie rikzee een afdelingsvergade ring gehouden van de afdeling Zierikzee van de PvdA. Daar bij wordt gepraat over de in stelling van een kandidaatstel- lings-commissie in verband met de gemeenteraadsverkie zingen die in maart 1994 wor den gehouden. Verder komt het verkiezingsprogramma aan de orde dat daarbij wordt ge bruikt en praat men over de in breng van de afdeling Zierik zee bij het vaststellen van het verkiezingsprogramma voor 'de Tweede Kamer verkiezin gen. De vergadering begint om 20.00 uur. Pakketten voor Polen De Nederlandse onderneming Perfect in Houten houdt zich al ruim tien jaar bezig met het verzenden van voedsel en kle- dingpakketten naar Polen. Hiervoor zijn in het hele land verzameladressen, waar de pakketten kunnen worden in geleverd. Ook geldzendingen zijn mogelijk. De pakketten worden in Polen aan huis be zorgd. Transport vindt plaats om de veertien dagen. Voor Schouwen-Duiveland is het verzameladres: Zijpestraat 7, Zierikzee, telefoon 01110-13291. De eerstvolgende datum van inlevering is donderdag 30 sep tember en verder donderdag 28 oktober, 25 november en 2 en 9 december. Inleveren tussen 18.00 en 20.00 uur. Tévens be staat de mogelijkheid om pak ketten te verzenden naar Rus land, Witrusland, Oekraïne en de Baltische Staten. RENESSE Start seizoen bejaardensoos Dinsdag 28 september hervat de bejaardensociëteit van Re- nesse haar activiteiten. Vanaf die dag is er weer eens per veertien dagen een gezellige bijeenkomst in het dorpshuis van Renesse. De soosmiddagen beginnen om 14.00 uur. Oude ren vanaf 60 jaar zijn van harte welkom. NIEUWERKERK Nieuwe woningen Op dinsdag 12 oktober vindt in de Elzenstraat te Nieuwerkerk een korte officiële plechtigheid plaats waarbij de sleutels van vijf woningen die daar werden gebouwd worden overhandigd aan de nieuwe bewoners. De overhandiging vindt plaats in pand nummer 18. Het bedrijf dat de woningen realiseerde Woonplan uit Den Bilt heeft het Duivelandse college van b en w uitgenodigd daarbij aan wezig te zijn. De overhandiging vindt plaats om 16.00 uur. BRUINISSE Collecte De collecte voor de kanker bestrijding in Bruinisse heeft het bedrag van 4.900,50 opge bracht. Gevers, geefsters en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. DEVENTER - Het ministerie van justitie start eind dit jaar met een publiekscampagne over het vreemdelingenbeleid. Verwachting t/m dinsdag 28 septembe WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noordw. 5 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noordw. 4 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 sept. Zon op 07.29, onder 19.29 Maan op 17.06, onder 01.45 26 sept. Zon op 06.31, onder 18.26 Maan op 16.29, onder 02.57 27 sept. Zon op 06.33, onder 18.24 Maan op 16.49, onder 03.05 Volle Maan: 30 sept. (19.55).. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nederland staat een her fstachtig weekeinde te wachten. De bewolking overheerst, de regenkan sen zijn vrij groot en veel warmer dan een graad of 15 wordt het niet. Tevens kan het van tijd tot tijd flink waaien. Een depressie is de oor zaak van dit weer. Vannacht ligt het boven het Alpengebied en de ko mende 48 uur trekt het via Duits land naar het noorden. Maandag nacht wordt ze boven Denemarken verwacht. Hoewel de storing over Duitsland trekt bereikt de regen Ne derland morgen wel. In het hele land valt van tijd tot tijd regen waar bij het zwaartepunt over de oostelij ke helft van het land ligt. De mid- dagtemperatuur is circa 15 graden. Er waait een noordenwind die bo ven land meest matig is, maar met name in het Waddengebied later toeneemt tot krachtig. Zondag draait de wind naar het noord westen en trekt nog iets aan. De middagtemperatuur verandert nau welijks. Deze combinatie van tem peratuur en wind maakt dat het dan wat guur aanvoelt. ROTTERDAM - De Vervoers- bond FNV heeft met de directie van de Rotterdamse tankgas- vaartmaatschappij Chemgas afgesproken dat er geen ge dwongen ontslagen zullen plaatsvinden. Bij Chemgas verdwijnen 62 van de 366 werk nemers. De directie wilde van hen 50 gedwongen kwijt, maar onderhandelingen met de bond hebben donderdagavond gere sulteerd in een vrijwillige ver- trekregeling, een regeling voor 58-plussers en een vervroegde vut voor een aantal werkne mers. Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO 01114-1368 01119-1634 ZlERIKZEESCHEifï Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Waarnemend hoofdredacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. 1 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173.00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% BTW. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant v/ijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) 1 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% BTW. Drs. K. B. van den Berg verteld iets over de doelen en activiteiten van de stichting. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3