GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN Brouwershaven en provincie werken samen bij de gladheidsbestrijding Overhandiging speciale postzegels in Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis r ZIERIKZEESCHE wT NIEUWSBODES Gezamenlijk wegensteunpunt op nieuw bedrijventerrein Spuiwekken Directeur PTT Post, J. G. Welleman: Mensen stimuleren om meer brieven te schrijven Diefstal uit auto Visboten beroepsvisser gezonken 3 O 6 0 6 9 Sportievelingen gezocht voor 'openingsstoet' dé krant van schouwen -duiveland! j JjfID ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I DINSDAG 21 SEPTEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25430 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Het gebouw op het bedrijventerrein aan het Spuiwekken dat wordt gebruikt voor de gladheidsbestrijding is zo goed als klaar. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Er bestaan vergevorderde plannen voor samenwerking op het gebied van de glad heidsbestrijding tussen de gemeente Brouwershaven en de Directie Milieu en Waterstaat van de provincie Zeeland. Die samenwerking wordt mogelijk omdat de Directie Milieu en Waterstaat (DMW) op het nieuwe bedrijventerrein aan het Spuiwekken te Brouwershaven een nieuw bedrijfsgebouw laat neerzetten voor de opslag van zout, zand en apparatuur die wordt gebruikt bij de gladheidsbestrijding van wegen in strenge winters. Tijdens de gemeenteraadsvergadering, op maandag 27 september in het stadhuis te Brouwersha ven, stelt het Brouwse college van b en w aan de raad voor om ruim 51.000 gulden beschikbaar te stellen voor de geplande samenwerking met de Directie Milieu en Waterstaat. Volgens het Brouwse college van burgemeester en wethou ders is samenwerking voor bei de partijen aantrekkelijk. De gemeente Brouwershaven stond voor flinke investeringen om zout en pekel op te kunnen slaan en de provincie heeft die al gedaan via het bedrijfsge bouw met bijbehorende appa ratuur dat men op het bedrij venterrein aan het Spuiwek ken liet neerzetten (er wordt momenteel de laatste hand aan gelegd). Door die nieuwe voor ziening samen met de gemeen te Brouwershaven te gebruiken wordt die investering ook voor de provincie financieel minder zwaar. Via overleg van de Brouwse wethouder met DMW is in prin cipe overeengekomen dat Brouwershaven vijftig procent van de opslagtankvoorzienin gen betaalt (23.302 gulden) en 6/17 deel van de zoutsilo- investeringen (28.075 gulden). Voor deze laatste verdeling is gekozen omdat de silo die wordt aangeschaft ongeveer 170 ton zout kan bergen, ter wijl de gemeente Brouwersha ven ongeveer zestig ton ge bruikt. De strooimateriaal- kosten worden in eerste instan tie verdeeld in de verhouding gemeente-provincie 3 1 en daarna aangepast aan de wer kelijk gemaakte kosten. Het dagelijks onderhoud aan de in stallaties wordt gedaan en be kostigd door de provincie. De Brouwse gemeenteraad be slist tijdens de raadsvergade ring definitief of de overeen komst al dan niet wordt afge sloten. Tijdens de raadsverga dering moet ook de algemene subsidieverordening (met deel- verordeningen en meerjaren- besluiten) worden vast gesteld. Het betreft een stuk dat het ge meentebestuur gaat gebruiken als leidraad voor het al dan niet toekennen van subsidies. Op deze manier creëert men de mogelijkheid om bij het subsi diebeleid consequent te zijn en één lijn trekken ten aanzien van soortgelijke subsidiever zoeken. J. Beeke uit Brouwershaven wil het braakliggende gebied tussen de Grachtweg, Noord- dijkstraat en stadswallen te Brouwershaven gebruiken voor de ontwikkeling van een woningbouwproject. In het ka der van dat initiatief wil Beeke tevens zijn aan de Noorddijk- straat gevestigde bedrijf, dat tegen het gebied aanligt, ver plaatsen naar het bedrijventer rein aan het Spuiwekken. Het Brouwse college wil aan de plannen van Beeke meewerken door hem 2515 vierkante meter (aan de Grachtweg/Noorddijk- straat gelegen) gemeentegrond te verkopen die deel uitmaakt van het kavel. Men berekent daarvoor een prijs van 25 gul den per vierkante meter. Ver der wil het Brouwse college Beeke een bedrag van 77.000 gulden geven plus een hoeveel heid tweedehands straatstenen die vrijkwamen bij de recon structie van de Bogerdweg/ Stoofweg te Dreischor. Dit als bijdrage in de verplaatsing van zijn bedrijf. Men verbindt hier aan wel de voorwaarde dat het bedrijf voor 1 januari 1995 weg moet zijn van de lokatie aan de Noorddijkstraat. De Brouwse gemeenteraad be slist maandag ook over een wijziging van de gemeentelijke leges verordening, waardoor het onder meer mogelijk wordt ook op zaterdag te trouwen in het Brouwse stadhuis. Verder stelt het Brouwse college van b en w aan de raad voor om 100.000 gulden van het bedrag dat men overhield aan de her inrichting Bogerdweg-Stoof- weg te Dreischor toe te voegen aan de gemeentelijke reserve rioleringen en 25.000 gulden te bestemmen voor verplaatsing en renovatie van de klapbarik aan de Slotstraat te Dreischor. Tenslotte wordt voorgesteld om 4000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van at lassen en topografische kaar ten voor de Brouwse openbare basisschool De Schoener. Iedere belangstellende kan de gemeenteraadsvergadering vanaf de publieke tribune in de raadzaal van het Brouwse stad shuis volgen. Op maandag 27 september vanaf 19.30 uur. Zij vertegenwoordigden het personeel van de ziekenhuizen in Goes en Zierikzee, die zijn verenigd in de Stichting Oos- terscheldeziekenhuizen. ,,Bij de kerstrozenactie van de PTT, vorig najaar koos ik voor het Oosterscheldeziekenhuis in Goes voor het overhandigen van de eerste exemplaren. Daarom vond ik dat nu het zie kenhuis in Zierikzee aan de beurt was", aldus Welleman. De patiënten in het ziekenhuis kregen ter gelegenheid van zijn bezoek allemaal een blanco en veloppe met daarop een actie postzegel en een speciaal voor bedrukt vak voor het invullen van de postcode. ZIERIKZEE - 'Een tien voor uw brieven'. Dat is het motto van een landelijke actie waarmee PTT Post men sen wil stimuleren om meer brieven naar elkaar te schrijven. Maandagmorgen kwam de directeur van het district Bevelanden/Schouwen-Duiveland van PTT Post, J. G. Welleman naar het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee om daar de speciale postzegels aan te bieden die bij de actie horen. Hij overhandigde ze aan twee medewerkers van de postkamer van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen, Henk Schipper en Erwin Mijnsbergen, beiden uit Goes. ,,We hopen dat de mensen die enveloppe gebruiken om een brief te schrijven en te verstu ren. Door de telefoon en de fax worden steeds minder brieven geschreven, terwijl dat 'toch heel leuk kan zijn", aldus de PTT Post directeur. De lande lijke actie 'Een tien voor uw brief' begon vorige week in het perscentrum Nieuwpoort, waar de directeur van PTT Post Nederland de eerste postze gels, die in het kader van de ac tie werden uitgegeven, over handigde aan de hoofdredac teur van Van Dales Groot Woor denboek. In aansluiting daar op maakten de directeuren van ongeveer 150 PTT-bestuursdis- tricten in het land een keuze voor een plaats in hun district waar ze de speciale postzegels zouden aanbieden. De postzegels zijn uitgevoerd in heldere, primaire kleuren en omvatten afbeeldingen van de attributen die men nodig heeft bij het schrijven van een brief. Op de postzegels zijn verder groeten in verschillende talen afgebeeld. De bijzondere post zegels (van tachtig cent) zijn de komende maanden ook te koop in de diverse postkantoren. De exemplaren die Welleman aan de beide medewerkers van de postkamer van het ziekenhuis overhandigde waren keurig in gelijst. ..Dat krijgt zeker een plaatsje in de postkamer", was hun reactie. Directeur PTT Post district Goes, Welleman overhandigt de tien voor uw briefpostzegels aan me dewerkers van de postkamer van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen. (Foto: Joop van Hatidt). DREISCHOR - Maandagmid dag werd in Dreischor ingebro ken in de personenauto van V. uit Haarlem. Het voertuig stond geparkeerd aan de Langeweg. Tussen 13.45 en 14.15 uur drongen onbeken den het voertuig binnen en na men een portemonnee met in houd en een tas met kleding mee. BRUINISSE - De Bruse be- roepsvisser T. ontdekte vrij dagmorgen tot zijn schrik dat twee van zijn polyester vaar tuigen in de gemeentehaven waren gezonken. Beide boten die om nog ondui delijke reden onder de water oppervlakte verdwenen lagen naast de BRU 7 afgemeerd. Té vens gingen twee aanhangmo- toren, een aantal kubben, stok ken en ankers mee naar de diepte. In de loop van de dag konden beide vaartuigen weer vrij vlot worden gelicht. ELIM - Een driejarig jongetje uit Elim (gemeente Hoogeveen) is maandagavond gestikt door dat enkele balen maisloof op hem terecht waren gekomen. Volgens de politie was het jon getje op zijn plastic tractortje de schuur van de buren ingere den. Daar probeerde hij zijn tractor vol te laden met net ge oogst maisloof. Dat was even eerder door de buurman naar binnen gehaald. Tben het kind aan een blok van het kauwvoer trok, viel een stapel blokken om. Het jongetje kwam er on der terecht en overleed korte tijd later. Korte brieven en lange vriendschap, dat is mijn leus. Voltaire Bewolkt HET WEER Half tot zwaar bewolkt en voorna melijk in het oosten van het land in de nacht en ochtend perioden met regen. Middagtemperatuur on geveer 17 graden. Weinig wind, kracht 3 of minder. SCHOOLGAANDE JONGEREN Het podium voor theater en muziek Brogum wil meer schoolgaande jongeren trekken. BUITENSCHOOLSE OPVANG 1 Kinderdagverblijf Petteflet zou uitgebreid, moeten wor den met dependance voor buitenschoolse opvang. VALSCHERMZWEVEN Op het strand aan de Brouwersdam werd het Neder lands Kampioenschap Valscbermzweven gehouden. ATLETIEK De Delta Sport pupillen wonen voor de tweede keer de Zierikzee Wisselprijs. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Westerschouwen Video Journaal maakt opnamen BURGH-HAAMSTEDE - Zaterdag: 25 septem ber is het zover. Dan wordt Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen geopend. Om duide lijk te laten zien dat het geheel gerenoveerde centrum er is voor alle inwoners uit alle keraen van Westerschouwen wil de gemeente uit elke kern 'sportievelingen' uitnodigen om mee te doen aan de openingsmanifestatie zaterdag. Het is de bedoeling dat er een lange stoet ge vormd wordt Wie deel uit wil maken van de openingsstoet kan zich melden bij voorlichter G. van Breugel van de gemeen te Westerschouwen (01115- 1561). Vanaf 10.30 uur wordt er verzameld bij het terrein van sportvereniging DFS in Burgh-Haamstede. Auto's kunnen geparkeerd worden op het terrein achter de fir ma Verton. Vervoer terug naar het vertrekpunt ge schiedt per Shuttlebus. De deelnemers aan de ope ningsstoet krijgen één of meerdere letters uitgereikt die een rol spelen bij de ope ningshandeling. Als de stoet van wandelaars, fiet sers en ruiters compleet is gaat het gezelschap richting sport- en recreatiecentrum en heeft vervolgens een ac tie-aandeel in het openings spektakel. Gemeeentevoorlichter G. van Breugel benadrukt dat iedereen mee kan doen aan de openingsstoet. ,,Oud, jong, sportief of rolstoelge bruiker, het maakt allemaal niet uit", aldus Van Breu gel. De opening van het Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen wordt ge combineerd met de open ge meentedag. Deze staat in het teken van het ouderen beleid. Zowel de openingsstoet als de openingshandeling als het verdere verloop van de festiviteiten worden op vi deo opgenomen. Dit in het kader van een video-pro- duktie over de gemeente Westerschouwen ~i Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode: Dhr./mevr., plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1