WIK afgetroefd door Smerdiek Zierikzee mist agressiviteit en stootkracht in zestienmetergebied Erik Dogger breekt been in duel Goes tegen Zonnemaire Onderlinge irritatie bij Zierikzeese spelers Trainer Cees Joosse laakt houding van zijn spelers Vissersderby eindigt in voordeel Bruse Boys Klinkende overwinning voor gretig SKNWK 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Serge Berrevoets (rechts) werd door bankzitter Marco Saman verweten dat hij kapsones bezit. (Foto: Joop van Houdt). ZIEKIKZEE - Triest, triest en nog eens triest. Zo zou de wedstrijd, gisteren, zondag, op sportpark Den Ho gen Blok in Zierikzee, samengevat kunnen worden. De ene ploeg, METO uit Hoogerheide wilde niet, en wat nog teleurstellender was, de andere, het thuisspelende Zierikzee kon het niet. Ondanks een eerste helft waarin Zierikzee naast een veldoverwicht zich veel kansen creëerde gelukte het de ploeg niet om tot scoren te komen. Achteraf gezien mogen de rood-zwarten nog van geluk spreken dat bij een van hun spaarzame uitvallen METO geen doel trof. Zierikzee - METO eindigde in een bloedeloze 0-0. Zonnemaire verliest ook derde duel GOES - De 23-jarige spits Erik Dogger van voetbal vereniging Zonnemaire heeft gisteren, zondagmid dag, op het sportveld in Goes zijn rechter kuitbeen gebroken. In een ongevaarlijk duel om de bal kreeg Dogger een schop tegen zijn been. Hij'werd gelijk naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes gebracht. Daar constateerde de specialist een beenbreuk. De weer in groten getale opge komen toeschouwers keerden dan ook met gemengde gevoe lens huiswaarts. De meegereis de aanhang uit Hoogerheide kon tevreden zijn want het uit- gangsdoel wat vooraf ook door trainer Van Oers van METO werd gesteld, een punt beha len, werd bereikt. Zierikzee-aanhang Voor de Zierikzee-aanhang wordt het tijd dat Eric Berre voets en vooral Jan-Leen Boot weer van de partij kunnen zijn. Bijna de gehele wedstrijd misten de aanvallen de juiste en beslissende laatste actie. ,,Ik had ze voor de wedstrijd nog eens e^tra op het hart ge drukt dat Smerdiek een bijzon der hardwerkende ploeg is, die het vooral van het collectief moet hebben. Bovendien weet je dat je tegen een ploeg speelt die nog zonder punten is en die dan hier naar toekomt met de intentie om met keihard wer ken een goed resultaat te be- Binnen de zestienmeter ont brak het de Zierikzee-spelers veelal aan inventiviteit en doelgerichtheid ,,Waar het vandaag fout ging? Om te beginnen bij het afma ken. De ballen moeten er in. Maar ik miste ook een stukje bezieling en vooral agressivi teit in de duels. Tsja, en als dan de tegenstander met zo'n nega tieve instelling het veld in komt wordt het steeds moeilij ker als je de kansen vanaf het begin niet afmaakt. Met Jan- Leen Boot zouden we in ieder geval nog iemand hebben die voor gevaar kan zorgen in het strafschopgebied," aldus de te leurgestelde Kees Hagesteijn. werkstelligen. Ik heb vanmid dag nauwelijks kunnen ont dekken dat er spelers waren die wilden knokken. We heb ben verdiend verloren en mo gen achteraf nog blij zijn dat we op een gegeven moment niet met 0-4 of 0-5 achterkwamen. We kwamen uiteindelijk met nog ongeveer tien minuten te spelen nog terug tot 1-2 maar ,,Als ik zo van mijn trainer zou moeten voetballen zou ik er di rect mee stoppen. Die gasten spelen puur negatief", ver woordde middenvelder Frans Kommer zijn teleurstelling na de zeer matige vertoning waar in Kommer met vlagen in ieder geval nog voorop ging in de strijd. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Van de Vel de leek het een gemakkelijk middagje te worden voor de thuisploeg. Het net om METO sloot zich snel maar al even snel werd duidelijk dat Zierik zee niet efficiënt genoeg te werk ging en de bal veelal ge vaarloos rondspeelde. dat was dan nog niet eens onze eigen verdienste, maar meer een vriendelijk gebaar van Smerdiek, omdat deze weiger de om de zaak in een vroegtij dig stadium te beslissen", al dus een zwaar teleurgestelde Cees Joosse na afloop van het duel. Met deze laatste zinsnede sloeg Joosse inderdaad de spijker Kansen voor Serge Berrevoets en Patrick Roggeband, beiden teleurstellend op de grasmat, troffen geen doel. ,,Wees nu eens doelgericht, kom op, hoge re balsnelheid, laat die bal gaan", probeerde Kees Ha gesteijn zijn spelers vanaf de zijlijn te inspireren. Hoger tempo Zierikzee bleef op METO's speelhelft voetballen maar kon slechts alleen gevaar stichten via voorzetten van de zijkan ten. Na een half uur trachtte Hagesteijn zijn spelers nog maals aar^te sporen. „Jongens, kom op nou, het tempo moet precies op zijn kop, want Smer diek was aardig voor de Kerk- wervenaren, want het had geen sterveling verbaasd als de ploeg van de uit Dinteloord af komstige Smerdiek-trainer Cees Machiels, met een ruime overwinning van het veld ge stapt was. Zelfs met de rust had het al met een klein beetje geluk 0-3 in het voordeel van de bezoekers kunnen zijn, ware het niet dat Smerdiek's uit blinker Corné Stoutjesdijk in de 26e minuut een doelpoging van hem via de vingertoppen van WIK-doelman Krijn Hen- drikse op de kruising uiteen zag spatten. Geluk dus voor de thuisploeg die een minuut later wederom door het oog van de naald kroop toen Frans Gabriels op aangeven van Corné Stoutjes dijk op de paal kopte. Toch raak In de 38e minuut zou het uitein delijk dan toch raak zijn voor de bezoekers al kregen zij hier voor de medewerking van WIKspeler Erik-Jan Kort. Kort die op het middenveld in balbe zit was gekomen dacht de bal achteloos naar een medespeler te kunnen spelen maar raakte de bal totaal verkeerd, waar door de na een afgeslagen Smerdiek-aanval op zijn ge mak terugwandelende Frans Gabriels tol zijn eigen verba zing de bal op maat in zijn voe ten kreeg. Zonder dank je wel tc zeggen profiteerde Gabriels dankbaar van Kort's presentje en schoot zijn ploeg verdiend naar 0-1. Niets laten zien Op dat moment konden de aan wezige toeschouwers bekennen dat de voorsprong voor de be zoekers verdiend was want de thuisploeg had tot dan toe hoger. Wij moeten het doen want die mannen doen het niet hoor!", gilde Hagesteijn zijn manschappen toe. METO kwam tien minuten voor rust uit de eigen stellin gen en wist via een schot van Peter Deelen, net over, voor de eerste keer voor wat gevaar te zorgen. Voor de pauze werd Zierikzee nog een unieke kans onthouden door de leidsman. Serge Berrevoets werd in de zestienmeter duidelijk foutief afgestopt maar de man in het zwart weigerde mee te werken om het zelfvertrouwen bij de thuisploeg mogelijk wat op te krikken. Voor rust wist Zierikzee dus nog wat gevaar te stichten maar na de thee had de ploeg zeker op voorsprong moeten komen toen Patrick Rogge band twee keer oog in oog kwam met METO-keeper Man fred Smoot. Beide keren ont brak het Roggeband's inzet aan overtuiging en zoals Ha gesteijn het omschreef aan be leving. METO putte terecht moed uit de Zierikzeese machteloos heid, en ten opzichte van de eerste helft diepe terugval, en kreeg de beste kans van de middag toen Fred de Nijs de buitenspelval wist te ontwij ken. De Nijs probeerde zelf af te ronden terwijl de meegelo pen Maykel de Hoogt de bal maar voor het intikken had. Wim Lafeber behoedde zijn ploeg voor een blamage. Kapsones Een kwartier voor tijd pro beerde Serge Berrevoets het nog eens met een afstandsschot maar keeper Smoot was attent en verwerkte de bal tot corner. Toch kreeg METO via een paar gevaarlijke uitvallen nog de betere kansen maar kansen voor Jacco Terana en Jan Her mans werden goed verwerkt door Wim Lafeber. ,,Wij schieten ze er niet in en zij ook niet. Dan is het terecht dat het 0-0 is", was de nuchtere reactie van een van de betere Zierikzee-spelers, Peter v£n B eve ren. Teleurgesteld over het Zierik zeese spel waren ook Wim Overweel die met een overtre ding op Peter Deelen, vlak voor tijd, alle frustratie en irri tatie over het eigen spel en dat van de tegenstander naar bui ten zichtbaar bracht en Marco Saman, die zijn teleurstelling over zijn plaats op de reserve bank niet onder stoelen of ban ken stook door in het veld me despeler Serge Berrevoets van kapsones te verwijten. Zierikzee - METO 0-0 (0-0). Bij zonderheden: geen. Scheids rechter: C. van der Velde uit Bergen op Zoom. Tbeschou- wers: 325. niets laten zien. De ploeg speel de zonder tempo en de bezie ling was niet of nauwelijks aanwezig. Een positieve uit zondering hierop vormde El- mar Verhage maar zonder hulp van zijn medespelers kon ook hij het tij niet keren voor de Kerkwervenaren. Toch kreeg de ploeg van Joosse in het tweede bedrijf mogelijk heden genoeg om langszij de Thoolse ploeg te komen. In de 46e minuut schoot allereerst Elmar Verhage voorlangs het doel van Mare Hogendoorn en even later moest diezelfde Ho gendoorn gestrekt naar de hoek op een inzet van Joost Rotte, die even later ook nog moest toezien dat een omhaal van zijn voet rakelings over het Smerdiek-doel verdween. Rebound Zoals zo vaak en nu dus ook weer valt dan juist het doel punt aan de andere kant en we derom was Frans Gabriëls de doelpuntenmaker voor de be zoekers. Gabriëls scoorde in de 67e minuut uit de rebound na dat in eerste instantie Frans Ista na een goed lopende Smerdiek-aanval doelman Hendrikse op zijn weg had ge vonden: 0-2. Remy Potappel had hierna namens de bezoe kers de wedstrijd definitief kunnen beslissen doch WIK- doelman Krijn Hendrikse wenste niet aan het Smerdiek- se feestje mee te werken en stopte tot twee keer toe Potap- pel's inzetten. Tien minuten voor tijd kwam de thuisclub nog heel even terug in de race toen de voor Erik-Jan Kort in gevallen Eric van de Sande als enige WIK-aanvaller eindelijk eens de achterlijn haalde en Joost Rotte 1-2 liet scoren. Veel mocht dit echter niet meer ba ten want het bleef verdiend 1-2 voor de bezoekers uit Sint- Maartensdijk. WIK-Smerdick: 1-2 (0-1). 38. Frans Gabriëls 0-1. 67. Frans Gabriëls 0-2. 82. Joost Rotte 1- 2. Gele kaart: Leon Hendrikse (WIK). Scheidsrechter: M van de Ketterij uit Vlissingen. Tbe- schouwers: 80. Later op de dag werd Dogger uit Zonnemaire over gebracht naar het Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. Zonnemaire moest niet alleen die domper verwerken, maar kreeg van het derde elftal van Goes een 8-2 nederlaag te slikken. ,,Er ge beurde vrijwel niets. Het was totaal geen opzet, maar een on gelukkig moment", vertelt aanvoerder Piet Stouten. Voor dat Dogger- de beenbreuk opliep stond Zonnemaire met 1-0 achter. Goes 3 wist voor de rust nog eenmaal te scoren (2- 0). In de tweede helft ging het „Vandaag hebben we misschien wel het geluk gehad dat we vo rige week misten. Toen hadden we 80 procent pech. De over winning vond ik zeker ver diend en die had in de tweede helft nog wat groter kunnen uitvallen ook", vertelde trai ner Cees van Dijk na afloop. Counter Met goed voetbal ging Bruse Boys van start. Er werd goed getikt en de formatie liet, zoals door Van Dijk opgedragen, te genstander Yerseke wat komen om zo zelf op de counter te kun nen spelen. Het was Wilco Han zen die de score opende. Jacob van de Berge ging door op de rechterflank en zijn voorzet werd door Hanzen binnenge werkt. Toch was het Yerseke dat de druk na die goal wat opvoerde maar tot uitgespeelde kansen kwam de thuisploeg niet vaak. Jacob Muller, die in de eerste helft een schop tegen zijn hoofd kreeg, voorkwam twee keer een goal van Yerseke. Na rust werd het dan toch ge- „We gingen goed van start. Het eerste kwartier liep het als een trein. Dat het zo gemakkelijk zou gaan had ik ook niet ver wacht. Ondanks de eerste ne derlaag tegen SSV heb ik toch vertrouwen in de groep en het spelsysteem gehouden. De gre tigheid was er en dat is belang rijk", analyseerde Diepen horst. Zelfvertrouwen Direct na het eerste fluitsig naal bleek dat SKNWK de sterkste van de twee ploegen was. Het zelfvertrouwen was groot en nadat de doelman van GPC al twee keer belaagd was werd de score geopend. Martijn Neele knalde de terugkomende bal, na een aanval over rechts, binnen. Het werd kort daarna 0-2 door Wilco de Valk die een corner van Peter van der Cingel op de pantoffel nam. Met de derde treffer binnen een kwartier zorgde Michel Flikweert. door alleen voor de keeper te ver schijnen en geen fout te maken, voor de riante marge in SKNWK's voordeel. „Daarna gingen we uit de orga nisatie en dat leverde GPC een goal op," volgens Diepenhorst. Johan Tuin gaf het door de snelle achterstand geïrriteerde GPC weer een sprankje hoop snel. Binnen twintig minuten stond er al 4-0 op het scorebord. Het was toen Sebastiaan van Leersum die in ieder geval de eer redde met een kopbal (4-1). Een paar minuten later was het de 26-jarige Marco Duinhou wer die op snelheid door de verdediging heen brak en keu rig scoorde (4-2). Daarna was het weer Goes 3 dat het spel vooral domineerde met af standsschoten. Zonnemaire- keeper Erwin van der Wekken moest toen nog vier doelpun ten verwerken (8-2). lijk. Een hoge voorzet beland de op de rand van het straf schopgebied en Jacob Muller kwam onnodig en te laat zijn goal uit. Gerrit Petersen was eerder bij de bal en kon gelijk maken. Yerseke, dat verdedigend al man-op-man speelde gunde de Bruenaren veel ruimte. Kort na de 1-1 was de wedstrijd al be slist. Leo Burgers zorgde met een gerichte kopbal na een scrimmage in het doelgebied voor 1-2 en twee minuten later scoorde Harold van de Berge de 1-3. Van zo'n 25 meter schoof Van de Berge met buitenkant links de bal langs de uitkomen de Yerseke-doelman. „Ik ben dik tevreden. Op som mige momenten werd er heel goed gevoetbald. Iedereen hield zijn positie en vooral de verdediging was sterk", rea geerde Cees van Dijk op de Bruse winst. Yerseke - Bruse Boys 1-3 (0-1). 13. Wilco Hanzen 0-1. 56. Gerrit Petersen 1-1. 59. Leo Burgers 1- 2. 61. Harold van de Berge 1-3. Gele kaarten: Hermie Pekaar en Jan Griep (beiden Yerseke). Scheidsrechter: Jan van der Velde uit VJissingen. door na 20 minuten 1-3 te sco ren. In totaal kregen vier GPC- spelers een gele kaart. Voor de rust werden kansen voor Michel Flikweert en de ja rige Ronnie de Bruine niet ver zilverd maar na de rust ging de doelpuntenmachine van de be zoekers weer volop draaien. Het was Peter van der Cingel die langs twee tegenstanders glipte en voor 1-4 zorgde. Die penhorst: „Een bevrijding voor Peter. Hij was er al een paar keer, ook in de eerdere wed strijden, dicht bij geweest". Via een goal van de prima spe lende Wilco de Valk, die zich evenals Martijn Neele snel heeft aangepast aan het senio renvoetbal, werd het 1-5. Nadat een inzet van Erwin Theunisse in het zijnet belandde was het slotakkoord weer voor Wilco de Valk. Met zijn derde treffer legde De Valk de 1-6 eindstand vast. RIO DE JANEIRO - Romario heeft zich zondagavond in zijn vaderland als voetballer on sterfelijk gemaakt. Met twee prachtige doelpunten in .de wedstrijd tegen Uruguay be zorgde hij Brazilië de kwalifi catie voor het cindtoernooi van het wereldkampioenschap voetbal van komend jaar in de Verenigde Staten. De spelers van Smerdiek voorkwamen met hard werken de gelijkmaker Foto Joop van Houdt). KERKWERVE - Tijdens de warming-up van zijn ploeg bespeurde WIK-trainer Cees Joosse het al. „Er zat bij een overgroot deel van de spelersgroep zoiets van: dat doen wij vanmiddag wel even". Smerdiek had immers nog nul punten uit twee gespeelde wedstrijden en een doelsaldo van 1 goal voor en 9 tegen, terwijl de Kerkwerfse formatie het maximale aantal punten uit hetzelfde aantal ge speelde wedstrijden had weten te vergaren, dus wat kon er eigenlijk gebeuren. Wat er gebeuren kon bleek dus na negentig minuten wedstrijd. WIK verloor op eigen terrein met 1-2 van Smerdiek. Eerste zege voor Bruenaren YERSEKE - Na het verrassende verlies van vorige week in de thuiswedstrijd tegen WHS heeft Bruse Boys de draad weer goed opgepakt. De vissersderby tussen Yerseke en Bruse Boys kende een 1-3 stand in het voordeel van de bezoekers, al had de thuisploeg zeker voor rust de beste kansen. Wilco de Valk scoort drie keer VLISSINGEN - Vier punten uit drie wedstrijden en een plaats in de middenmoot. De positie voor SKNWK op de ranglijst na de uitwedstrijd tegen GPC uit Vlissingen. Binnen een kwartier leidde de ploeg van Piet Diepenhorst al met 0-3. Na negentig minuten eindigde de wedstrijd uiteindelijk in een 1- 6 voordeel voor de blauw-zwarten uit Nieuwerkerk. A I. A irnm .-.v..

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8