Niels van de Moezel bezorgt ZSC vier goals en eerste seizoenszege MEVO blundert tegen Nieuwdorp Renesse nog steeds geen puntverlies DUIVENRUBRIEK Dreischor krijgt voetballes Ouwerkerk verliest weer net Gillhaus vervangen Veel werk voor trainer Kees Kommer bij ZSC Keeper Jan van de Linde speelt een hoofdrol MAANDAG 20 SEPTEMBER 1993 NR 25429 7 NIEUWERKERK - Uitslag van de wedvlucht Bre- teuil op 4 september 1993 van Postduivenvereniging Duiveland. Gelost om 8.30 uur aantal duiven 320, 20 deelnemers, noordenwind. Afstand 257 kilometer. Aankomst eerste duif 12.30 uur, snelheid 1065 meter per minuut, aankomst laatste duif 13.16 uur, snel heid 880 meter per minuut. C. Bal 1, 2,14. 31. 38. 55; C. Krij ger 3, 9, 11. 30,35.36. 43. 56, 62. 64. 77; A. de Jonge 4. 21. 29. 33. 37, 51, 53, 68; J. A. Gebraad 5. 6, 15. 26. 41. 63; v. d. Meulen 7. 24. 42, 44, 47, 54. 74; L. J. de Bruine 8, 18; P. Verschoor 10. 40. 79; H. Verhoek 12. 17. 19, 59; Dooge- Groenleer 13, 46. 52, 57. 60. 65. 66. 71; H. Holwerda 16. 50; H. v. d. Maas 20. 48, 58. 80; Combina tie v. Dijke 22, 49. 69. 72; L. Knop 23, 27. 32. 73. 76; J. J Douwes 25, 28. 45. 70; A. Hey- boer 34. 67; A. Bouwman 39, 61; M. C. de Koster 75. Uitslag van de wedvlucht van uit Pont St. Maxcnce op 11 sep tember 1993. Gelost om 9.05 uur, 266 duiven. 18 deelnemers. zuid-westenwind. Aankomst eerste duif 12.35 uur, snelheid 1333 meter per minuut, aan komst laatste duif 13.06 uur, snelheid 1157 meter per mi nuut. L. J. de Bruine 1. 3, 7; J. A. Ge braad 2, 10. 34. 48. 58, 59; Dooge-Groenleer 4. 11, 15, 42. 45; v. d. Meulen 5, 6, 17. 29, 49, 52. 56; C. Krijger 8. 21. 25. 37. 44, 50. 67; J. v. d. Werf 9; A. de Jonge 12. 27, 40. 46. 53; C. Bal 13, 14. 18. 63. 64; W. M. Luiting 16, 20. 23. 24. 26. 30. 32. 35. 38. 41. 65. 66; Combinatie v. Dijke 19. 28. 31. 36. 43; L. Knop 22. 55. 60; A. J. Knop 33; M. C. de Kos ter 39. 47. 54; P Verschoor 51. 61; H. Verhoek 57. 62. IFilf Strafschop beslist de wedstrijd LAMSWAARDE - SDO en Renesse hebben zeker voor het publiek in Lamswaarde een spannende par tij op de grasmat neergelegd. Tien minuten voor het einde besliste een strafschop, die werd verzilverd door Misclia van der Hoek, het duel. Renesse reisde met een 2-3 winst terug naar Schouwen-Duiveland en heeft voorlopig de volle winst uit drie competitie duels. ,,We domineerden wel in de wedstrijd, maar we kwamen moeilijk tot scorenvertelt Mischa van der Hoek die als laatste man opereerde in de Renesse-verdediging. Na 35 mi nuten was het Leon Bakker die eindelijk voor wat lucht zorgde binnen zijn ploeg. Hij werd vrij gespeeld en wat een spits behoorde te doen deed de Schouwse voetballer: scoren 0- 1. Neergehaald Voor de rust werden er nog wel kansen gecreëerd aan beide zij den, maar de 0-1 werd toch de ruststand, Vijftien minuten in de tweede helft was Leon Bak ker doorgebroken tot in het strafschopgebied. Hij werd neergehaald. Peter. Messema- ker stond in de buurt, kreeg de bal en scoorde 0-2. Renesse dacht de buit binnen te heb ben. ,,We gingen er veel te ge makkelijk over denken. We let ten even niet op en toen dach ten we dat er bij die aanval van SDO een speler buitenspel stond. De scheidsrechter liet doorspelen en de SDO-spits til de de bal met een lobje over keeper Jeroen Verboom; 1-2. Al vrij snel scoorde Mischa van der Hoek de derde treffer, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af. ,,Dat was voor ons een belangrijk moment, telt zo'n doelpunt dan voetbal je toch makkelijker", aldus Van der Hoek. Renesse moest zelfs in de 70e minuut een dom per incasseren. SDO maakte gebruik van een fout in de ver dediging en maakte de gelijk maker (2-2). Renesse legde zich niet neer bij een gelijkspel en voerde de druk op. Opnieuw drong Leon Bakker met de bal aan zijn voeten het strafschopgebied binnen. Een SDO-speler wist Bakker alleen te stoppen door aan zijn broek te hangen. De scheidsrechter besliste straf schop. Tien minuten voor het einde verzilverde Mischa van der Hoek de zestienmetertrap (2-3). PARIJS - In de Franse competi tie is Olympique Marseille te ruggekeerd op de gedeelde koppositie. De club van de ge ruchtmakende omkoopaffaire deed dat door Bordeaux te ver slaan, 3-1. WESTKAPELLE - Dreischor heeft ook in haar derde competitie-wedstrijd een ge voelige nederlaag geleden. Noormannen gaf in Westkapel- le de mannen van trainer Ro nald van Dongen voetballes en stuurde ze met een 6-1 neder laag naar huis. Dreischor kampt nog steeds met geblesseerde spelers en moet alle zeilen bij zetten om een volledig team op de been te krijgen. „Wim van de Linde is nog steeds geblesseerd en Jan Witte is met vakantie", aldus de links-half speler Chris Tet- tero. „Erik Dijst speelde maar twintig minuten mee en toen moest hij wegens pijn in zijn been weer afhaken. Ja, het gaat in die tweede klas alle maal wat sneller en als je niet volledig bent dan krijg je tik ken". Keeper Bonne Meintema kreeg in de eerste helft al vier ballen om zijn oren. Daarbij was het vierde doelpunt een eigen doel punt via Serge van de Bos. In de 10e minuut van de tweede helft gaf Norman Dijst even zijn ploeg hoop door te scoren (4-1). Maar die hoop ging snel verloren nadat Noormannen nog twee keer wist te scoren en de eindstand op 6-1 bracht. HANS WEERT - „We hebben nu drie wedstrijden verloren. Toch, deze wedstrijd tegen Hansweertse Boys hadden we moeten winnen", aldus trainer Dirk Leering van Ouwerkerk. Ouwerkerk verloor met 2-1 van Hansweertse Boys. Gezien de kansen van de ploegen was het niet gek geweest als Ouwer kerk gewonnen had. De ploeg van Leering had geen geluk en staat hierdoor na drie competitie-wedstrijden nog steeds met lege handen. Na vijf minuten spelen kreeg Jacky Kenters al een ideale kans om te scoren. Oog in oog met de keeper faalde Kenters. In de 13e minuut scoorde wel Hansweertse Boys-speler Huib Danker. Hij liet Michel Bege- mann kansloos tussen de palen (1-0). In de 10e minuut van de tweede helft zorgde Peter Beze- mer, via een gave kopbal, voor 1-1. Daarna was het Kenters, Bezemer en Michel Schoenma ker die Ouwerkerk niet aan winst konden helpen. Een fout je van de le jaars senior Mikel Dalebout, was voldoende voor Gerard Rozenmeijer om tien minuten voor het einde Hans weertse Boys op 2-1 te brengen. tie, zeker rijp voor geel of mis schien wel rood. Michel van de Vaate kreeg van af de zijlijn instructies toe ge roepen en toen Van de Vaate op zijn fouten gewezen werd, ge vraagd werd om een stapje meer te doen, en vervolgens in een duel te kort kwam, stuurde Kommer Remy Flohil in de warming-up om de conditio neel niet sterke Van de Vaate te vervangen. Johan van der Horst voor kwam de gelijkmaker door met de voet een inzet van Dirk- Jan van de Meij te stoppen. Voor rust kreeg ZSC via Remy Flohil (lob net naast) en Arno de Jonge (alleen voor de kee per) nog kansen om de score op te hogen maar goals bleven uit. Kwartet Ook na de pauze was het niet aan Arno de Jonge en Remy Flohil besteed om te scoren. Dat gelukte wel Niels van de Moezel toen hij een solo met een prima schot wist af te ron den. Vlak voor het half uur scoorde Van de Moezel zijn en ZSC's derde goal. Op aangeven van de ingevallen Sjaak Dorre man maakte Niels van de Moe zel zijn kwartet vol door hoog boven de keeper het balbezit te veroveren en simpel in te schie ten. Apollo, dat zeker in de tweede helft geen voet aan de Scharen- dijkse grond kreeg, wist pas vlak voor tijd wat terug te doen toen de buitenspelval ont weken werd en Richard van Belzen de door Erwin Coppens breedgelegde bal kon intikken. Zo behaalde ZSC de eerste ze ge. Uitblinker bij de thuis ploeg was spits Niels van de Moezel. De 20-jarige speler uit Scharendijke trof vier keer doel en staat hoog genoteerd op de Schouwse topscorerlijst. ,,Tsja, het ging wel lekker. Je moet er zo af en toe staan," al dus de fysiek sterke speler. Over trainer Kees Kommer is Van de Moezel zeer tevreden. „De trainingen zijn beter, fel ler en er wordt ook flink aan de conditie gewerkt. Je voetbalt nu nog maar een paar wedstrij den maar het gaat al beter dan vorig jaar. Toen was het puur slecht. Ik hoop nu dat we een beetje tegen de top aan mee kunnen gaan draaien", aldus de spits die zijn mede ZSC- aanvallers een aantal fikse kansen zag laten liggen en vaak weinig of geen offensieve .steun kreeg- ZSC - Apollo 4-1 (1-0). 2. Niels van de Moezel 1-0. 57. Niels van de Moezel 2-0. 72. Niels van de Moezel' 3-0. 84. Niels van de Moezel 4-0. 89. Richard van Belzen 4-1. Gele kaart: Marco de Jonge (ZSC) wegens overtre ding. Scheidsrechter: L. de Meulmeester uit Arnemuiden. Tbeschouwers: 45. nuten lastig, maar kon geen doelpunt forceren uit kansen van onder andere Dick van Splunder, Johan Heikamp, Cle ment van Splunder en Mark van Dijke met een schot op de kruising. MEVO verdiende in die twintig minuten wel een treffer, maar faalde in het af maken. Een uitbraak van Nieuwdorp was genoeg om de wedstrijd te beslissen. Na een overtreding op een doorgebroken speler mocht Nieuwdorp een vrije trap nemen. Uit deze vrije trap rolde de bal voor de voeten van de net in het veld gekomen Martijn Nieuwenbroek die het lakse verdedigen van MEVO afstrafte: 1-4. Vlak voor tijd mocht Clement van Splunder voor de statistieken 2-4 binnen tikken nadat de keeper van Nieuwdorp de bal had losgela ten.^ Clement van Splunder blesseerde zich lelijk bij deze actie en moest met een knie blessure het veld uit. Olijhoek was na de wedstrijd teleur gesteld. „We hebben zelf niks laten zien en dan verdien je. ook niet om te winnen". MEVO - Nieuwdorp 2-4 (0-1). 10. Bram Schiere 0-1. 55. Fersu- jan Selim 0-2. 60. Bram Schiere 0-3. 62. Dick van Splunder 1-3. 82. Martijn van Nieuwenbroek 1-4. 85. Clement van Splunder 2-4. Scheidsrechter: Sardjoe Toeschouwers: 50. ZEIST - Hans Gillhaus is in de selectie van het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen San Marino vervangen door John Bosman. Gillhaus raakte zondag in de competitiewed strijd van Vitesse tegen Hee renveen (3-0) geblesseerd aan de enkel. Hoewel de clubarts van Vitesse na het duel vaststelde dat er sprake was van. een lichte kneuzing die het meespelen van de produktieve spits woensdagavond in de interland in Bologna niet in gevaar bracht, weigerde bondscoach Advocaat enig risico te nemen. Niels van de Moezel (liggend) in scrimmage met een Apollo-speler. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Vorig jaar eindigde ZSC troosteloos onderaan in de tweede klas met in het totaal zes punten. Nu, na drie gespeelde wedstrijden, heeft de formatie van de nieuwe trainer Kees Kommer al de helft van het vorig jaar behaalde aantal verzameld. De thuiswedstrijd tegen het zwakke Apollo uit 's-Gra- venpolder werd, ondanks een slechte eerste helft van ZSC-zijde, vrij eenvoudig met 4-1 gewonnen. Voor Kees Kommer is er nog heel wat werk aan de winkel bij zijn nieuwe ploeg. „Het kwaliteitsverschil tussen ZSC en SKNWK is heel groot maar dat wist ik voordat ik aan het karwei begon. Het is goed te merken dat ZSC negen jaar met alleen maar eigen mensen gewerkt heeft, ja begrijp me goed, niks ten nadele van die mensen hoor!", vertelt Kom mer voor aanvang van de wed strijd. Tactisch „Vooral op het tactische vlak kan ik ze nog veel bijbrengen. En dat geldt ook voor jongens die al jaren in het eerste spe len. Simpele dingen als bij voorbeeld dat een verdediger zijn man aan de binnenkant moet afdekken wordt vaak ver geten. .Vorige week kwam René van de Werf van Duiveland wel vier keer binnendoor. Daar moet je ze vaak op wijzen. We zijn nu zo'n acht weken bezig en je kan nog niet verwachten dat je alles in twee maanden kunt goedmaken," gaat de Zie- rikzeese trainer verder. Kommer is bezig aan zijn eer ste van drie seizoenen bij ZSC. Toch deinst Kommer er niet voor terug om beslissingen te nemen die soms hard aan kun nen komen. „Kijk, vanmiddag *komt Remy Flohil pas om tieh over half twee aan. Die staat dan ook, hoe jammer ik het ei genlijk ook vind, reserve. Er zijn afspraken gemaakt en daar hoor ik, maar ook mijn spelers, me aan te houden," al dus de sympathieke trainer. De wedstrijd startte zaterdag middag florissant voor ZSC. Binnen tWee minuten kon Apollo-doelman Robby Dage vos voor de eerste keer de bal uit de touwen halen. Rechts half Michel van de Vaate be zorgde Niels van de Moezel de bal die vervolgens met een mooie knal het leer achter de Apollo-doelman werkte. Tbch ging ZSC na die vroege goal niet door. Vaak kwam Kees Kommer naar de zijlijn. „Verstop je niet, schuif in als er ruimte is en het balletje laten gaan", waren veel gehoorde aanwijzingen van Kommer aan zijn spelers. Apollo kon pas na zo'n 20 mi nuten spelen int de buurt van keeper Jóhatfvdn dér Horsfko- men maar de voorzet van Peter Braam werd door Dirk-Jan van de Meij overgewerkt. Na een half uur had scheids rechter De Meulmeester zijn kaarten te voorschijn moeten halen. Gerard de Voogd werd, op weg naar de goal van Apol lo, door de laatste verdediger Nico Wisse neergelegd. Een ac- voetbal van de eerste helft door en drukte MEVO terug in de verdediging. Olijhoek zag het gevaar aankomen en schreeuwde zijn ploeg toe: „Vooruit voetballen". Het mocht niet baten want in de vijfenvijftigste minuut was het raak voor Nieuwdorp. De ver dediging van MEVO maakte het zichzelf moeilijk en Rudy Dekker was genoodzaakt terug te spelen op keeper Jan van de Linde. Deze maakte een begin- nersfout omdat hij de bal door het midden weer het spel in wilde schieten. Hij schoot kei hard tegen de ex-Joegoslavi- sche aanvaller Fersujan Selim en het leer caramboleerde te rug regelrecht het doel in: 0-2. De Nieuwdorp-supporters langs de kant hadden de groot ste lol, terwijl trainer Olijhoek zich woedend maakte omdat hij het in de rust nog tegen zijn ploeg had gezegd. „De bal altijd naast de tegen stander uitverdedigen en na tuurlijk nooit door het mid den". Vijf minuten later beging keeper Jan van de Linde op nieuw een gigantische blunder. Bram Schiere mocht een vrije trap nemen vanaf twintig me ter aan de rechterkant. Keeper Jan van de Linde verwerkte de bal totaal verkeerd en deze rol de het doel in: 0-3. Opnieuw hadden de Nieuwdorp-suppor ters de buik vol van het lachen en wederom wond Olijhoek zich ontzettend op. Twee minuten later deed ME VO eindelijk wat terug. Uit een vrije trap van twintig me ter krulde Dick van Splunder de bal in het doel achter de kee per van Nieuwdorp: 1-3. Tb- recht zei trainer Olijhoek: „Dit doelpunt had veel eerder moe ten vallen". MEVO ging na deze 1-3 weer voetballen en probeer de van alles om terug in de wedstrijd te komen. Olijhoek schreeuwde zijn ploeg toe: „Vooruit voetballen, de bal sneller naar voren, er wordt te veel gepingeld". MEVO maak te het Nieuwdorp twintig mi- ZIERIKZEE - Dat MEVO zaterdagmiddag verloor met 2-4 van Nieuwdorp, had het volledig aan zichzelf te danken. De ploeg van trainer Olijhoek liep meer te gen zichzelf te voetballen, dan tegen Nieuwdorp. Keeper Jan van de Linde liet met drie grote fouten zijn ploeg in de steek en mede daardoor verloor MEVO. Trainer Gerard Olijhoek die vorige week wel succes had met zijn ploeg, was vandaag minder gelukkig. MEVO speel de onder haar kunnen en Nieuwdorp profjteerde hier goed van door haar eigen spel te blijven spelen. Olijhoek pro beerde zijn ploeg nog bij te stu ren door aanwijzingen te ge ven, maar ook dat hielp niet. MEVO speelde volgens Olij hoek niet direct genoeg. „Niet via de buitenkanten, met te weinig overleg, en er werd veel te veel met de bal gelopen", al dus een klagende Olijhoek. Voorsprong Het was dan ook niet verwon derlijk dat Nieuwdorp al bin nen tien minuten op voorspong kwam. Na een goed schot op het middenveld van de sterk voetballende Ronald de Jonge van Nieuwdorp, verwerkte MEVO-keeper Jan van de Lin de de bal verkeerd. In de re bound kon spits Bram Schiere gemakkelijk 0-1 binnen tik ken. In de eerste helft wist de ploeg van Olijhoek weinig kansen te creëren. Er waren soms wel goede individuele acties te zien, maar als ploeg was het geen geheel. Onder meer Dick van Splunder, Mark van Dijke en Clement van Splunder lie ten leuke dingen zien, maar het resultaat uit deze acties lever den weinig gevaar op. Nieuw dorp daarentegen liet de bal goed rondgaan en maakte het MEVO erg moeilijk. Jan van de Linde moest zijn ploeg meerde re keren voor een grotere ach terstand behoeden. Nieuwdorp liet goed voetbal zien en was zeker in de eerste helft de bete re ploeg. Geblesseerd Na de rust was laatste man Pe ter van der Linde in de kleed kamer geblesseerd achterge bleven en Kees de Ruiter was voor hem in de ploeg gekomen. Rudy Dekker was doorgescho ven naar de laatste man posi tie. Nieuwdorp zette het goede MEVO-keeper Jan van de Linde ging regelmatig in de fout. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7