GRATIS ADVERTENTIE r ÜW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND V 'Dreigen met dwang leidt tot niets, zeker niet bij brandweervrijwilliger' 9 0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Opbrengst CD Michiel Marsman geschonken aan dierenasiel - Twee gewonden bij aanrijding Aanrijding Ongeval door overstekende hond dé krant van schouwen-duiveland! C. Dorreman uit kritiek op plannen van ministerie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE IE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uil onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 20 SEPTEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25429 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 de hele brandweerorganisatie. In het rapport wordt boven dien gedreigd met wettelijke maatregelen als er onvoldoen de medewerking is voor de re organisatie. Misschien zou men eens na kunnen denken over het waarom van de weer stand tegen een en ander. Drei gen met weerstand leidt tot niets. Zeker niet bij een brand- weervrijwilliger", aldus Dor reman. De heer W. P. van Leersum, re gionaal commandant van de brandweer-regio Zeeland, zei in een reactie tot alle aanwezi gen dat men ervan overtuigd moet zijn ,,dat er nooit iets zal gebeuren met de vrijwillige brandweer Schouwen- Duiveland". Volgens hem zal de vrijwilligheid blijven be staan omdat het gewoon niet andere kan. ,,En als je praat over uitrijtijden van acht mi nuten dan moet je ook niet over andere dingen praten", aldus Van Leersum. Dit wil volgens hem echter niet zeggen dat er in de toekomst helemaal niets verandert. „Over de invulling van een re organisatie zullen we nog vaak praten. Maar als we met elkaar de zaken goed kunnen regelen dan moet de minister sterk in haar schoenen staan om het an ders te willen", aldus luidden de bemoedigende woorden van Van Leersum. Belangen behartigen De Vereniging van Brandweer- bevelvoeVders stelt zich ten doel de belangen van de vrij willige gemeentelijke brand weerkorpsen te behartigen en een zo groot mogelijke eenheid te krijgen en te houden in de brandweer op Schouwen- Duiveland. De samenwerking is in al de 25 jaar goed geweest. Dit is onder meer af te leiden uit de gezamenlijke aanschaf van poederblusaanhangers en een persluehtvulstatienv Daar naast heeft de vereniging als taak het organiseren, van brandweerwedstrijden. De lei dinggevenden van de korpsen komen maandelijks bij elkaar en bespreken dan alle zaken die met de brandweer te maken hebben. Dit betreft zowel be leidszaken als c^e meer prakti sche, zoals bijvoorbeeld de brandpreventie en het blussen van bepaalde branden zelf. Hierdoor hoopt men de brand weer als organisatie op een ho ger peil te brengen. De vereniging treedt niet veel naar buiten, maar het 25-jarig bestaan wilden de leden toch niet onopgemerkt voorbij la ten gaan. Er werd een feest commissie benoemd, waarvan de heren S. L. de Feiter, H. van der Maas en IJp de Vries deel uitmaakten. Deze drie heren kwamen ook met het idee om een boekje uit te brengen, waarin elke com mandant een stukje heeft ge schreven over zijn korps. De voorzitter van de vereniging verzorgde het voorwoord en de heer Joh. van Sluyters, oud commandant van het brand weerkorps van de gemeente Westersehouwen gaat in het kort in op de geschiedenis van de vereniging. Aflegsysteem In zijn bijdrage lezen we onder meer dat er reeds maandelijk se bijeenkomsten gehouden werden lang voordat er sprake was van een vereniging. Direct na de Watersnoodramp in 1953 is men begonnen met het nieu we aflegsysteem rode BB boe ken. Nadat de gemeenten door de inspectie benaderd waren, kregen de brandweerkorpsen een uitnodiging voor de infor matie over dit systeem. De bij eenkomsten in Zierikzee die volgden werden bijgewoond door de commandanten en hun plaatsvervangers van de ver schillende eilandelijke korp sen. Adjunct-hoofdinspecteur Kortus nam het initiatief voor de maandelijkse bijeenkom sten en onder zijn leiding bleef men ook daarna bij elkaar ko men. Een officiële vereniging werd er pas in 1968 opgericht. De overhandiging van het eer ste exemplaar van het boekje was de laatste activiteit van de vereniging in het kader van het jubileum. Tbr gelegenheid van dit heuglijke feit organiseerde ze dit jaar de provinciale lage- drukwedstrijden en de provin ciale technische hulpverle ningswedstrijden. Daarnaast is er een groepsfoto gemaakt van alle huidige leden, die ook in het boekje is opgenomen. Bovendien kregen alle leden zaterdag tijdens de feestavond ter herinnering een vulpen met inscriptie aangeboden. De muziek spreekt bovenal de taal der vertroosting. Jonathan 3 BEVOLKINGSGROEI De bevolking van Schouwen-Duiveland groeide in een half jaar met ruim 260 mensen. O 3 OPEN HUIS 1 In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland wordt zater dag 2 oktober open huis gehouden. 4 ANDER ONDERKOMEN De VW-Ouwerkerk krijgt wellicht een nieuw onderko men in het dorpshuis te Ouwerkerk. 8 VOETBAL Voetbalvereniging Zierikzee kon niet scoren tijdens duel tegen METO. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's RENESSE - Zaterdag 18 september omstreeks 11.00 uur vond op de kruising Lagezoom-Kooijmansweg in Renesse een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. Ten gevolge hiervan werden twee perso nen per ambulance naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Bestuurder W. uit Duitsland reed uit de richting van de Ho- gezoom over de Kooijniansweg in de richting van de Lage- zoom. Hij verleent" jp de ge noemde kruising geen voor rang aan de van rechts komen de bestuurder Van W. uit Go- rinchem, die over de Lagezoom richting Renesse reed. Op het kruisingsvlak reden beide voertuigen tegen elkaar. Als gevolg van deze aanrijding raakten Van W. en zijn passa gier, mevrouw Van W. uit Go- rinchem gewond. Zij werden respectievelijk met letsel aan hoofd en armen en een gebroken arm per ambu lance overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis in Zie rikzee. De voertuigen raakten beide geheel verniel. ZIERIKZEE - Op de kruising Zevengetijstraat/D'Ailly- straat in Zierikzee vond zater dagmiddag een aanrijding plaats waarbij twee personen auto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om on geveer 13.40 uur toen Van de Z. uit Zierikzee met een perso nenauto over de D'Aillystraat reed komende vanuit de rich ting Doelemanplein. Op de kruising met de Zevenge- tijstraat zou hij geen voorrang hebben verleend aan een van rechts uit de Zevengetijstraat komende personenauto die werd bestuurd door R. uit Zie rikzee. Bij de aanrijding die volgde werden beide voertuigen be schadigd. ZIERIKZEE - Vrijdag 17 sep tember vond omstreeks 23.50 uur op de Laan van Saint- Hilaire in Zierikzee een eenzij dig ongeval plaats. Oorzaak hiervan was een overstekende hond. De bestuurster van dë auto, J. uit Zierikzee, reed met haar personenauto over de Laan van Saint Hilaire. In een bocht moest zij uitwijken voor een overstekende hond. Door deze stuurcorrectie raakte zij de macht over het stuur kwijt en botste tegen een boom. Het voertuig raakte totaal ver nield. De bestuurster bleef on gedeerd. I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een I kwartaalabonnement èt f 48,'50 I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183, I jaarabonnement mét autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr/mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: I Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: 25 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Cd Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. Mini mumtemperatuur omstreeks 14 graden. Middagtemperatuur onge veer 19 graden. Wind uit zuid tot zuidwest, matig, kracht 3 4. Aan de kust vrij krachtig, 5. spreid. Het bleek dat met het geld van Michiel de produktie- kosten betaald konden wor den. Er hing dan ook geen prijskaartje aan de CD, maar wel werd iedereen gevraagd om een bijdrage waaraan blijk baar velen gehoor hebben ge geven. Verjaardag De symbolische overhandiging van de opbrengst vond vrijdag plaats omdat 17 september de verjaardag was van Michiel, die in de woorden van zijn va der een fijn mens was, met een groot hart met veel ruimte voor dieren. „Daarom wil ik de CD opdragen aan de dieren die hier zijn en de opbrengst aan het dierenasiel schenken", al dus beëindigde hij zijn toe spraak, waarna hij een inge lijste CD en de cheque aan Schillinks overhandigde. Schillinks vond het zeer jam mer dat Jolanda Meerman niet aanwezig was. „Ik neem maar drie weken per jaar voor haar waar en zij. verricht het hele jaar door veel werk voor de dieren. Ik weet zeker dat zij net zo blij en geëmotioneerd zou zijn als ik nu. Ik had dit niet verwacht. Hier zit een heel ver haal achter en een mooi ver haal, zei ze. En mede namens Meerman bedankte zij naast de heer en mevrouw Meerman al le aanwezige vrienden van Mi chiel die bij de overhandiging aanwezig waren. Ook de heer C. Simpelaar, de penningmeester van de Stich ting waaronder het dierenasiel ressorteert was bijzonder blij en verrast met de schenking. „Dit is zeer indrukwekkend, meer kan ik er niet van zeg gen", aldus Simpelaar. Hij liet echter nog wel los, dat er bouw plannen zijn en het leek hem dan ook een uitstekend idee om het bedrag hieraan te beste den. zodat er iets blijvends mee gerealiseerd wordt. Enkele buien Burgemeester W. den Boer neemt het eerste exemplaar van het jubileumboekje in ontvangst van de heer C. Dorreman, voorzitter van de Vereniging van Brandweerbevelvoerders. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Volgens Cor Dorreman, voorzitter van de Vereniging van Brandweerbevelvoerders tran Vrijwil lige Brandweerkorpsen op Schouwen-Duiveland zou de minister van binnenlandse zaken er beter voor kun nen zorgen dat'de bestuurlijke zaker_gocd geregeld zijn, in plaats van de hele Wan'dweerofgamsatie op haar kop te zetten. Hij zei dit onder meer tijdens de officiële overhandiging van het boekje dat ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging gemaakt is, naar aanleiding van het uitgekomen rapport De brandweer verlegt haar grenzen. De leidinggevenden van de ei- landelijke brandweerkorpsen waren op Slot Moermond om getuige te zijn van de overhan diging van het eerste exem plaar van het boekje aan bur gemeester W. den Boer van Middenschouwen en voor het vieren van het jubileum door middel van een diner en een ge zellig samenzijn. Dorreman nam van de gelegenheid ge bruik om in zijn toespraak tot alle aanwezigen, waaronder de burgemeesters H. Tees (Wester sehouwen), M. den Boer (Mid denschouwen) en A. Vogelaar (Bruinisse), enige woorden te wijden aan de op stapel staan de reorganisatie van de brand weer. Onaangenaam verrast Aanvankelijk was de opzet van het ministerie van binnenland se zaken om de gemeentelijke brandweerkorpsen op te hefferv en deze over te laten gaan in re gionale korpsen. Na de vele ne gatieve reacties hieromtrent volgden berichten dat een en ander niet door zou gaan. Dor reman was dan ook onaange naam verrast toen hij in het rapport las dat de reorganisa tie binnen twee jaar uitgevoerd moet zijn. Hierbij wordt er ge steld dat men niet verwacht dat de vrijwilliger veel van de reorganisatie zal merken. „Men vraagt zich echter niet af of de leidinggevende vrijwilli ger zich betrokken zal voelen bij een regionale brandweer zo als men nu voor ogen heeft", zei Dorreman. Volgens hem is het de rampen bestrijding in het rapport het onderwerp waar het allemaal om draait. Sinds het opheffen van de BB behoort dit ook tot de taak van een brandweer man. Uit het rapport blijkt volgens Dorreman dat de ram penbestrijding op bestuurlijk niveau niet goed te regelen is. Hij vind het om deze reden dan ook beter dat eerst de bestuur lijke zaken goed geregeld wor den, in plaats van over te gaan tot het op haar kop zetten van ZIERIKZEE - Het werd Marianne Schillinks allemaal een beetje te veel toen zij vrijdagmiddag 17 september als plaatsvervangster van Jolanda Meerman, de beheerster van het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee, uit handen van de heer Huib Marsman een cheque ter waarde van 5500 gulden overhandigd kreeg. Niet alleen het grote bedrag, maar zeker ook het verhaal dat achter dit bedrag zit deden bij haar de emoties hoog oplopen. De gelden zijn namelijk af komstig van de enkele maan den geleden uitgekomen CD (Here I am) ter nagedachtenis aan de vorig jaar verongelukte zoon van Huib en Ineke Mars man, Michiel. Michiel speelde in een aantal bandjes, onder meer drums en basgitaar, en daarnaast componeerde hij en schreef hij ook zelf nummers. Na zijn overlijden wilden zijn ouders het geld dat Michiel op de bank had staan aan zijn vrienden schenken. Deze wil den dit echter niet aannemen en toen ontstond het idee om met dit geld een CD te maken met daarop de nummers van Michiel. Deze CD is enkele maanden ge leden uitgebracht en via de ho reca in Renesse en vrienden en kennissen van Michiel ver- De heer Huib Marsman overhandigt de ingelijste CD en de cheque aan mevrouw Marianne Schil links. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1