Badmintonteam Zierikzee wil degradatie voorkomen Wim Goudzwaard snel op circuit Assen Dressuurwedstrijd in manege Grol Renesse ,,Als er meer publiek komt kijken, werkt dat motiverend voor de ploeg Verbluffende rondetijd voor Oosterlander Rotterdam wint hockey- toernooi Winst voor aspiranten Delta Sport Voetbal- instuif Golfers missen Sint Andreas DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1993 NR 25427 7 9 Jacquelina Altena (links) en Angelique van der Have vormen samen met Sander Melieste en Hanco de Vos het eerste team van badmintonvereniging Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Afgelopen seizoen bleef het eerste team van badmintonvereniging Zierikzee net behouden in de landelijke vierde klas. Het debuut in die zware competitie was tenauwernood geslaagd. Zaterdag 18 september staat de ploeg voor een nieuwe vuurdoop. Op het programma staat de eerste wedstrijd tegen Blauw Wit 1 in Roosendaal. ,,Het zal een moeilijk opgave worden om die te win nen", kijkt trainer William van der Maas uit Ouwerkerk vooruit. „We hebben nog niet voltallig getraind. Een paar weken gele den zijn we met de voorberei ding begonnen. Daarnaast is Peter Tijl gestopt en daarvoor komt Sander Melieste in de plaats. Sander kan niet mee trainen met de groep omdat hij studeert in Velp. Bovendien is onze voorbereiding veel te kort en dat zal zeker in de eerste vier competitie-wedstrijden merkbaar zijn", vertelt Van der Maas. Ondersteuning Badmintonvereniging wil er alles aan doen om het eerste team door dik en dun te onder steunen. Voorzitter Leen van der Fave van badmintonvere niging Zierikzee vindt het be langrijk dat hét team'op landé- lijk niveau speelt. ,,Je komt meer in de publiciteit en dat komt altijd ten goede van de vereniging. Je wilt toch het beste voor de vereniging. Daar naast is het een prima niveau waarvan onze eigen leden toch wat van kan opsteken", aldus Van der Have die zegt dat de vereniging al jaren rond de honderd leden schommelt. Nu het eerste team vorig jaar de grote stap maakte is er in middels ook een nieuw beleid gekomen om de overige teams te laten aansluiten. „Het vaste viertal is toch Jacqueline Alte na, Angelique van der Have, Sander Melieste en Hanco de Vos. Alleen het grote probleem is dat er één kan wegvallen we gens werk of studie. Daarom hebben we vier reserve spelers aangewezen die, indien nodig, kunnen vervangen. Deze spe- le'n normahl distriötscoiripeti- tie in het tweede en derde team. Ook het jeugdteam is in middels gestart in de senioren competitie. Daarnaast krijgen de andere jeugdteams ook veel aandacht om het naar een ho ger plan te brengen", aldus Van der Maas die ook de jeugd teams traint. Een gevecht De trainer uit Ouwerkerk gaat er vanuit dat het eerste team het aan moet kunnen in de vierde klas. „De concurrentie is groot. Ik zou blij zijn als we de derde plaats van onder kun nen pakken. Een toppositie of een middenmoot plaats zit er niet in. De tegenstanders ko men hoofdzakelijk uit Brabant en die beschikken over een gro tere keuze binnen hun selec tiespelers. Ja, die kunnen spe lers op scherp zetten. Wij heb ben die luxe nog niet. Het wordt echt weer een gevecht te gen degradatie. Jammer is dat we niet voldoende kunnen trai nen. We zouden graag een extra avond (maandag) willen inlas sen, maar we kunnen geen ruimte krijgen. Miscchien in de toekomst in de sporthal in Burgh-Haamstede, maar dat moeten we nog even afwach ten", aldus Van der Maas die het een uitdaging \qndt om met het team landelijke te spelen. Vorig seizoen werden de thuis wedstrijden op het achterste speelveld in sporthal Onder dak gespeeld. „Daar trainen we altijd en ik ben wat dat bê- treft bijgelovig. Dus wilde ik daar ook de competitie wedstrijden spelen. Ja, voor het publiek is het niet zo ge schikt. Ik denk dat we beter op het speelveld bij de ingang competitie kunnen spelen". „Ik heb jullie daar al op in ge deeld", liet Leen van der Have, die ook competitie-leider is, weten aan William van der Maas. „Okee, maar dan moeten we er ook trainen". „Dat is goed", vestigde Van der Have de wens van de ambitieuze trainer. „Het zou leuk zijn als er meer publiek komt kijken bij het eerste team. We spelen de thuiswedstrijden altijd op za- terdagof zondagmorgen. Bad minton is best een leuke kijksport. De snelle acties en spanning rond het veld geven toch altijd iets extra's. Het mo tiveert de spelers ook en dat zou alleen een ondersteuning zijn", vindt Van der Maas. Het eerste team begint aan haar tweede seizoen op landelijk ni veau. De grootste wens zou zijn dat er een sponsor gevonden werd. De reizen worden alle maal uit eigen zak betaald, maar de training faciliteiten kosten veel geld en bovendien moet er met speciale shuttels worden gespeeld. Die mogen alleen bestaan uit echte ganze- veren. Competitie „We moeten binnen de vereni ging de gelden zoveel mogelijk verdelen. In totaal hebben we 15 teams in de competitie spe len. Hiervan zijn er tien teams actief in de districts-competi- tie. Twee jeugdteams en nog drie recreatieteams. We zitten op dinsdag- en donderdag avond al in de sporthal en spe len op zaterdag ook nog eens competitie. Sporthal huren kost veel geld en dat is toch een zware last voor de vereniging", vertelt voorzitter Van der Hd- ve. Vanavond, donderdag, start al een aantal teams met de districts-competitie in sport hal Onderdak. Het wordt voor badmintonvereniging Zierik zee weer een druk seizoen. De gegevens Spelers Zierikzee 1: Jacqueline Altena, Angelique van der Ha ve, Sander Melieste, Hanco de Vos. Reservespelers: Corry de Keizer, Hetty Stoel, Paul Coe- hoorn, Patrick Feeleus. Indeling: 4e klasse landelijk afdeling 20. Tegenstanders: Avanti 3 (Mid delburg), Bavel 4, Blauw Wit 1 (Roosendaal), Fl. Shuttele'57 (Bergen op Zoom), Pellikaan 5 (Tilburg), De Zwaluwen 3 (Bre da). Spelers Zierikzee 2: Corry Kei zer, Marijke Coehoorn, Patrick Feeleus, William van der Maas. Indeling: 2c klas district Zee land. Tegenstanders: Astroïden 3, Astroïden 7, DOK 2, Netwerk 1, Pluumpje 3, Rillandia 1, Smash 2, Zierikzee 2. Spelers Zierikzee 3: Hetty Stoel, Ria Honé, Paul Coe hoorn, Jos Kempen. Indeling: 2d klas district Zee land. Tegenstanders: Astroïden 4, Den Ossaert 1, Marathon 3, Schepnet 1, Sinar 1, Sjuttel 2, Tferneuzen 4. Spelers Zierikzee 4: Herma Wessels, Jacqueline Sluyter, Hans Schreurs, André Verloo. Indeling: 2b klas district Zee land. Tegenstanders: Astroïden 6, Den Ossaert 2, Groot Sas 2, Kats 1, Rillandia 2, Terneuzen 5, Verommemeppers 1. Spelers Zierikzee 5: Nelly Me lieste, Yvonne van Marion, Rob van 't Loo, Aad Meliesta Indeling: 3b klas district Zee land.,tegenstanders: Astroï den 11, Avanti 8, Backhand 6, Kats 2, netwerk 3, Stenge 5, Zierikzee 9. Spelers Zierikzee 6: Carola van der Have, Jolanda van Gronin gen, Mark ten Boer, Erik Tim mer. Indeling: 3a klas district Zee land. Tegenstanders: Astroïden 10, Avanti 7, Backhand 5, Mara thon 5, Netwerk 4, Stenge 4, Wissenkerke 1. Spelers Zierikzee 7: Lia Panne- koek, Desireé Blommaert, Kees de Jonge, Leo Koopman. Indeling: 3d klas district Zee land. Tegenstanders: Astroïden 8,' Den Ossaert 4, Groot Sas 3, Ko librie 1, Marathon 6, Tferneuzen 6, Verommemeppers 2. Spelers Zierikzee 8: Anneke Horst, Corrie van der Stel, Ly- dia Verseput, Léon Jonker, Aad Altena, Adrie van Brouwersha ven. Indeling: 3c klas district Zee land. Tegenstanders: Astroden 9, Den Ossaert 3, Groot Sas 4, Ko librie 2, Plummpje 4,Rillandia 3, Smash 3. Spelers Zierikzee 9: Rianne Eekhof, Krianne van Doorn, Gerard Mol, Carel Doodkorte, Ullah Saïf. Indeling: 3b klas district Zee land. Tegenstanders: Astroïden 11, Avanti 8, Backhand 6, Kats 2, netwerk 3, Stenge 5, Zierikzee 5. Spelers Zierikzee 10: Adri van de Havce, Ingrid Smeenk, Leen van der Have, Jack Kluit. Indeling: 4a klas district Zee land. Tegenstanders: Astroïden 12, Kolibrie 3, Rillandia 4, Schep net 2, Sinar 2, Sjuttel 3, Wis senkerke 2. William van der Maas wil het badminton in Zierikzee naar een hoger plan brengen. (Foto: Joop van Houdt) ASSEN - Wim Goudzwaard uit Oosterland heeft met zijn Kawasaki ZXR een uitstekende rondetijden neergezet tijdens de rijvaardigheidstrainingen op het circuit in Assen. Niet alleen won hij in een verbluffende rondetijd van 1.37.27 minuut met een gemiddelde snelheid van 144.821 kilometer per uur, maar het was binnen het raceteam van Henk de Vries nog nooit gebeurd dat iemand zo snel reed. RENESSE - Er was veel belangstelling voor de NBVR-wedstrijd in manege Grol in Renesse. Uit alle delen van Zeeland namen ruiters en amazone's deel aan de dressuurwedstrijd. Er waren meer dan vijftig starts. „Ik had deze tijd nooit ver wacht. Een paar weken gele den was mijn motor nog be hoorlijk beschadigd na een grote valpartij. Ik heb er als aan gedaan om de motor snel op te lappen. Eerst had ik het idee dat ik niet bij de allers nelste zou komen. Je bent toch wat voorzichtig en bovendien was de baan nat door het slech te weer", vertelt Goudzwaard na de geweldige tijd die hij rea liseerde. Visitekaartje Het lijkt er op dat Goudzwaard steeds meer routine krijgt tij dens de rijvaardigheidstrai ningen. De motorcoureur die volgend jaar overstapt na de of ficiële racecircuits, gaf in As sen opnieuw zijn visitekaartje af. Nadat op de eerste dag de baan in de middaguren op droogde had organisator Henk de Vries de allersnelste deelne mers in groep D ingedeeld. Tussen deelnemers met een Honda Fireblade, Ducatie 888 en Yamaha YZF SP was Goud zwaard met zijn Kawasaki ZXR niet bepaald de favoriet. Het pakte heel anders uit dan de Oosterlander had verwacht. In de derde training, de baan was geheel droog, liep de mo tor perfect en zette hij een ron detijd neer van 1,39,30 minuut. Goudswaard schepte wat op te gen zijn concurrenten. Wacht maar af. In de vierde training waar de officiële tijdwaarne ming geschied ga ik voor goud". Goudzwaard moest zijn woorden waar maken. De con currenten waren gewaar schuwd. De vierde training werd een spannende wedstrijd. Niemand gaf iets toe en Goud zwaard had voor zijn eigen tac tiek gekozen. „Ik was als laat ste gestart om wat ruimte te hebben. Ik haalde daarna veel deelnemers in. Ik voelde na twintig minuten rijden dat ik goed zat. Ik voelde dat er een goede klassering inzat omdat je bij zo'n inhaalrace altijd vanzelfsprekend snelle tijden neerzet. Ambitieus Toen ik de uitslag hoorde, was ik totaal verbaasd over die prestatie. Ik was een volle se conden sneller dan mijn groot ste concurrenten Donald Schmidt en Koos van der Berg. Het was binnen het team van Henk de Vries nog nooit ge beurd dat iemand een ronde tijd neerzet van 1.37.28 mi nuut", aldus Gouzwaard die in het dagelijks leven lasser is. De ambitieuze motorcoureur kwam ook een dag later nog in actie op het circuit in Assen. Op een half natte baan, de ideale lijn over het circuit was droog, reed hij weer naar de snelste tijd van de training in 1.39.58 minuut. De verbluffen de tijd van de vorige dag was nu niet haalbaar, maar Goud zwaard bleef weer de gehele concurrentie voor. „Deze tijden geeft je ontzettend veel moed voor het volgende seizoen". Uitslag rij vaardigheidstrai ning op het circuit van As sen:!. Wim Goudzwaard, Oos terland rondetijd 1.37.27 mi nuut. Gemiddelde snelheid 144.821 kilometer per uur. 2. Donald Schmidt 1.38.02 min/143.713 km. 3. Koos van der Berg 1.38.39 min./143.173 km. 4. Raf Lambrecht 1.38.50 min./143.013 km. 5.Jan Grin- wis 1.38.94 min./142.377 km. 6. Erik van Loon 139.40 min./141.718 km. 7. Geert Dek ker 139.87 min./141.051 km. 8. Bart Goeneveld 1.40.10 min./140.727 km. 9. Henk Swaans 1.40.60 min./140.027 km. 10. Patrick van der Heij den 1.41.02 min./139.445 km. ZIERIKZEE - Het Stocpeschie- ters hockeytoernooi van hoc keyclub Schouwen-Duiveland is gewonnen door het Studen- tenteam Rotterdam. Zij verzamelden van de twaalf deelnemende ploegen de mees te punten. liet eerste HSD- team bereikte een derde plaats. Stand: 1. Studententeam Rot terdam, 71 pnt. 2. Hoorn, 66 pnt. 3. Lichtjes in de duister nis, 58 pnt. 4. HSD 1, 57 pnt. 5. Enschede 1, 53 pnt. 6. HSD 2, 52 pnt. 7. HSD 3. 50 pnt. 8. Vrij- broek België 2, 41 pnt. 9. Krim pen, 40 pnt. 10. Vrijbroek Bel gië 1, 37 pnt. 11. Enschede, 30 pnt. 12. De Epidymis, 29 pnt. HEINKENSZAND - Drie jeugdteams van handbalver eniging ZHV/Delta Sport heb ben deel genomen aan het toer nooi van handbalvereniging Orion in Heinkenszand. De jongensaspiranten B won nen van GSC uit Goes en twee keer van EMM uit Middelburg. Hierdoor eindigden zij als eer ste in hun leeftijdscategorie. De welpen maakten een sterke start door te winnen van GSC en Hontenisse. De derde wed strijd werd verloren van de thuisclub Orion. Hierdoor moesten zij in de finale spelen om de derde en vierde plaats. Deze werd gewonnen waardoor zij achter Orion 1 en Orion 2 als derde eindigde. De jongensaspiranten A verlo ren twee keer van GSC en twee keer van EMM. Hierdoor moes ten zij genoegen nemen met een derde plaats. MIDDELBURG - Voetbal is de meest beoefende sport, maar dit seizoen start de KNVB af deling Zeeland met iets nieuws, om nog meer jongens en meisjes te interesseren voor de voetbalsport. Eind september, begin oktober worden in de provincie drie grote voetbalinstuiven gehou den. Helemaal gratis voor jon gens en meisjes van tien tot twaalf jaar. Op woensdagmid dag 22 september in Seroosker- ke, 29 september in Vogelwaar de en woensdag 6 oktober in Wemeldinge. Jongens en meis jes, die nu al lid zijn van een voetbalclub kunnen komen om beter te leren voetballen (posi tiespelen, vier tegen vier en dergelijke), maar vriendjes en vriendinnetjes zijn ook wel kom op de instuiven, waarvoor de KNVB een aantrekkelijk programma heeft samenge steld en medewerking heeft van veel bekende (jeugd)lrai- ners, waaronder de bekende Bert Pentury. In november is een vervolg gepland en worden op vier woensdagmiddagen toernooien afgewerkt. Mocht bovendien de belangstelling dusdannig groot zijn, worden in september of oktober nog meer instuiven georganiseerd. Eerst waren de pony's aan de beurt. Voor de pony ruitertjes is het altijd weer en hele bele venis. Bijgestaan en voorgele zen door enthousiaste ouders, lieten zij hun verrichtingen aan de jury zien. Eerste werd Ruth Jacobsen met Fury van de Oranjezon. Zij stak werkelijk met kop en schouders boven de anderen uit. Een keurig gereden proef leverde haar voor de B4 134 punten op. De B6 schreef zij met 137 punten ook op haar naam. Amy Schutte werd tweede in de B4 met 120 punten. Deze amazone rijdt voor De Zilveren Trens uit Burgh-Haamstede en zij liet een leuke proef zien met haar kittige pony Miranda. In de B6 werd Linda den Engels man, lid van De Zilveren Trens, tweede met Daisy Star light. Zij werd beloond met 120 punten. Bij de paarden werd Hanneke König uit Serooskerke en lid van Rijvereniging Renesse met haar prachtige vos Woodstock twee maal eerste met 124 pun ten. De L-rubriek verliep wat te leurstellend, mede oorzaak was de opkomende wind, waardoor de paarden onrustig werden en de ruiters moeite hadden hun voorlezers te ver staan. Tbch kon mevrouw v. d. Berg een aantal proeven met winst belonen. In het LI werd Esther Tuinman met Eros T van de PPCSD eerste met 122 punten. Angelique Reehorst met Mr. Zoeffie haalde met 121 punten de tweede plaats en te vens haar eerste winstpunt in het LI. In het L2 werd Esther Tuinman wederom eerste met 122 pun ten. Reehorst moest nu haar tweede plaats afstaan aan Gill Simmers met Xer-Unicum. lid van Renesse. Simmers kreeg 121 punten voor haar proef. Bij de M-rubrieken werd goed en netjes gereden. Bijna ieder een in het Ml kreeg en winst punt. De onbetwiste nummer één was Evert de Jong met zijn prachtige schimmel Grevelin- gen Gentleman van de PPCSD. Hij behaalde maar liefst 130 punten. Tweede werd José van de Velde van Scheldestad met 127 punten. Monique Verschoor werd een keurige derde met maar liefst 125 punten. De sterk rijdende Anja Anthonis- se van Seros werd met haar paard Aron eerste in het M2. Haar mooie proef werd be loond met 126 punten. Evert de Jong werd nu tweede met 124 punten en Monique Verschoor pikte ook haar winstpuntjes mee. Zij kreeg 121 punten voor haar proef. Monique liet zien dat haar zwarte paard Black niet onderdoet voor de andere combinaties. Zij liet een gere den proef met een hele mooie schouder binnenwaarts zien. Ook de Z-combinaties lieten het publiek zien, dat zij hun paarden goed voor elkaar had den. Er werd sterk en netjes ge reden. De eerste plaats was voor Marian Kuzee met Valen- tina van de PPCSD. Haar Zl- proef werd beloond met 188 punten. Janneke Kodde en Louise Vader werden beiden met 185 punten tweede. In de Z2 nam Janneke Kodde met 188 punten de eerste plaats over van Marian Kuzee. Zij werd tweede met 183 punten. ALMERE - Tijdens de golf- wedstrijd kampioenen der kampioenen op het Almerc- hout golfterrein zijn Steve Cooney en Marian Uittcnboo- gaard er niet in geslaagd zich te plaatsen voor Sint Andreas in Schotland. Op de 18-holes golfterrein kwam Cooney in 88 slagen rond. Uittenboogaard had 89 slagen nodig. Beide leden van golfclub De Grcvelingcnhout waren eerder dit seizoen kam pioen geworden van hun club in Bruinisse. In totaal deden 150 clubkampioenen mee van de Nederlandse golfverenigin- gen. HM MV Miü

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9