Bra maakt zich op voor grootse viering van 525-jarig bestaan Met Muziekfesival, pseudo-raadsvergadering, volksmosselmaaltijd en historische optocht ZWN en Westnederland willen gaan fuseren Boom weg voor transport heipalen Manhuis straat Wet Voorzienin gen Gehandicap ten Vergadering- Streekarchief Commissie Samen werking verzorgings huizen en Cornelia- stichting Diefstal uit auto Dronken bromfietser Diefstal uit een tuincentrum G. VAN 'T VEER OOSTERSCHELDEZIEKENHUIZEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1993 NR 25427 5 Zaterdagavond verzorgt het Eruinisser Visserskoor een optreden. (Archieffoto). BKTJINISSE - Herauten te paard, een historische optocht en een blik in het ver leden met het opvoeren van het toneelstuk over het Mosseloproer van 1773. Dat zijn een aantal ingrediënten van de viering van het 525-jarig bestaan van het vis sersdorp. Zaterdag 25 september hoeft men zich beslist niet te vervelen in Brui- nisse, zo blijkt uit het deze week gepresenteerde definitieve programma van wat een grootse jubileumviering belooft te worden. Eén vërvoersonderneming VSN-groep ZIERIKZEE - De personen vervoerbedrijven West nederland en ZWN, behorende tot de VSN-groep, willen samen een fusie aan gaan om te komen tot één vervoer onderneming. De bedrijven beschouwen dit als de beste mogelijkheid voor het bewerkstelli gen van de continuïteit van beide ondernemingen. Daarnaast biedt de samenwerking een goede moge lijkheid om gezamenlijk te opereren op de verschil lende markten (openbaar personenvervoer), taxiver voer, bestloten busvervoer, technische dienstverle ning) waarop de ondernemingen werkzaam zijn. Om acht uur zaterdagmorgen wordt de klok geluid en een klein kwartiertje later gaan herauten te paard op pad om overal in het dorp het begin van het feest aan te kondigen. Burgemeester A. Vogelaar, voor de gelegenheid in histo rische kledij gestoken, spreekt om 9.00 uur een openings woord. Daarna worden de Ne derlandse, Zeeuwse en Bruse vlaggen gehesen en zingen de gezamenlijke Bruse koren de bij de vlaggen behorende volksliederen. Voor deze spe ciale gelegenheid hebben het NH-kerkkoor, het Bruinisser Visserskoor, het christelijk ge mengd koor Laus Deo en het Kinderkoor hun krachten ge bundeld. Het 130 mensen tel lende gezelschap staat onder leiding van R. Dorst-Dalebout. Naast genoemde liederen wordt door de gezamenlijke koren ook een nieuw lied ten gehore gebracht. M. Bruijnes schreef een speciaal jubileum lied. Braderie Om 9.30 uur begint op het plein voor het gemeentehuis een bra derie van de scouting. Deze duurt tot 12.30 uur. Om 9.30 uur wordt ook het startsein gege ven voor de open gemeentedag. Iedereen is welkom om een kijkje in de bestuurlijke en ambtelijke keuken van de ge meente Bruinisse te nemen. In de hal van het gemeentehuis is ZIERIKZEE Collecte De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrij ding of het Koningin Wilhelmi- na Fonds bracht in Zierikzee het bedrag op van 9.436,20. Het geld wordt besteedt aan projecten op het terrein van pa tiëntenbegeleiding, aan weten schappelijk kankeronderzoek en aan voorlichting. De organi satoren van de collecte bedan ken de collectanten voor hun inzet en iedereen voor zijn of haar bijdrage. Met vragen of problemen over kanker kan men terecht bij de hulp- en in formatiedienst van de Neder landse Kankerbestrijding tele foon 06-0226622. Geslaagd Oud-inwoonster van Zierikzee Patricia de Broekert is aan de Erasmus Universiteit te Rot terdam geslaagd voor het doc toraal examen bedrijfskun de/economie. Collecte De jaarlijkse collecte voor de PIT (Protestant Interkerkelijk Thuisfront) heeft in Zierikzee 1452,75 opgebracht. Alle col lectanten en gevers worden door de organisatoren van de collecte hartelijk bedankt. RENESSE Collecte De collecte ten bate van het Ko- een foto-expositie over de ge schiedenis van Bruinisse te zien. Het gemeentehuis is voor iedereen toegankelijk tot 15.00 uur. In een aantal stands laat men de verschillende afdelingen van de gemeente de revu passe ren. Ook een aantal instellin gen en verenigingen presente ren zich tijdens de gemeente dag. In datzelfde gemeentehuis begint om 9.45 uur een pseudo- raadsvergadering. De mensen van de Stichting viering 525- jarig bestaan Bruinisse zijn er in geslaagd een oud-burge meester, oud-wethouders en oud-raadsleden hiervoor te strikken". De vergadering wordt voorge zeten door oud-burgemeester C. H. van de Linde. Hij zwaai de de scepter in Bruinisse voor de burgemeester Hekman en Hokke. De rol van gemeentese cretaris wordt vervuld door oud-gemeentesecretaris B. de Groot. Het college wordt ge completeerd door S. A. Jume- let Azn (oud-wethouder) en W. van Gilst (oud-wethouder). De 'gemeenteraad bestaat uit M. Verspoor, L. Becu, mevrouw A. J. Huygen-Sieling, M. K. Rre- pel en C. de Keijzer. Oud wethouder Jumelet verzorgt al lereerst een referaat over de visserij. Daarna geeft Van Gilst, ongetwijfeld in plat Bru's, zijn visie op de plannen voor gemeentelijke herinde ling op Schouwen-Duiveland. M. Verspoor schetst vervolgens de mogelijkheden van de re- ningin Wilhelminafonds heeft in de kern Renesse 2131,50 opgebracht. Gevers en collec tanten worden van harte be dankt voor hun medewerking aan dit resultaat. SEROOSKERKE Ouderensoos Op woensdag 22 september komt de ouderensoos Seroos- kerke weer voor het eerst in het nieuwe winterseizoen bijeen in het Dorpshuis te Serooskerke. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en wordt gedurende de wintermaanden om de veer tien dagen herhaald. Iedere oudere vanaf ongeveer zestig jaar is welkom. ZONNEMAIRE Activiteiten Nut en Uitspanning Op zaterdag 18 september zijn in Zonnemaire een aantal acti viteiten van de harmonievere niging Nut en Uitspanning. Om 19.00 uur wordt in het Dorpshuis de trekking gehou den van de loterij van de mu ziekvereniging waarvoor 7500 loten werden verkocht. De bur gemeester van Brouwershaven L. N. Labruyére verricht de trekking. Aansluitend wordt het zomerseizoen van de mu ziekvereniging afgesloten met een slotconcert. Het evenement staat onder leiding van diri gent Gerrit Voogd. Men speelt onder meer Americana West, Pavane in Blue en Faschinating creatie voor Bruinisse en Kre- pel tenslotte doet zijn verhaal over de bedrijfsnijverheid en de invloed daarvan op de werk gelegenheid. Pseudoraadsvergadering In de discussie die daarop volgt mag het nodige verbale vuur werk verwacht worden. „Ernst en luim. Dat zal elkaar afwis selen", aldus burgemeester A. Vogelaar, voorzitter van de Stichting Viering 525-jarig be staan Bruinisse. De pseudo- raadsvergadering duurt tot 10.45 uur. Ook aan de sportieve jeugd is gedacht. Om 10.00 uur valt het startschot voor het open wie lerkampioenschap voor de jeugd. De 'wielrenners' moeten het parcours Stelbergstraat, Mosselstraat, Grevelingen- straat en Dr. de Kockstraat af leggen. Van 10.00 tot 16.00 zijn in Bruinisse ook een aantal old-timers te bewonderen. Het gaat om ongeveer twintig auto mobielen van voor 1940. De wa gens rijden ook mee in de later op de dag te houden historische en allegorische optocht. Wie slecht ter been is maar de feestelijkheden wel van dicht bij mee wil maken kan zich ook op laten halen door een old-timer. Voor de bejaarden is er verder een vaartocht aan boord van de Bru 26 van D. de Ronde. Van 10.00 - 17.00 uur is op Korte Ring en Kerkplein een braderie te vinden. Drums. Het concert wordt on derbroken voor het inhalen van de ouderen die hebben deelgenomen aan een dagtocht per bus. Om 21.00 uur maken de drumband en de harmonie een rondgang door het dorp waarbij (alleen bij mooi weer) een lampionoptocht wordt ge houden. OUWERKERK Collecte De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds dat zich inzet voor de bestrijding van kanker heeft in de kern Ouwerkerk 1073,70 opgebracht. Iedereen die door een gift of door te col lecteren aan dit resultaat heeft meegewerkt wordt hiervoor door de organisatoren van de collecte hartelijk bedankt. NIEUWERKERK Eerste bijeenkomst ouderensoos Op woensdag 22 september komt de ouderensociëteit Nieu- werkerk weer bijeen voor het eerst in het nieuwe wintersei zoen. Vanaf die datum vinden die bijenkomsten elke woens dag plaats in Ons Dorpshuis, aanvang 14.30 uur. Nieuwe be zoekers zijn van harte welkom. OOSTERLAND PIT-collecte De collecte voor het Pro testants Interkerkelijk Thuis front (PIT) bracht in Ooster- land het bedrag op van 543,20. De gevers en collectan ten worden namens de organi satoren hartelijk bedankt. Orp 13.30 uur gaat de histori sche en allegorische optocht van start. „Het is de bedoeling dat het een hele sliert door de gemeente wordt", aldus Voge laar. Voor de optocht zijn in middels twintig aanmeldingen binnen. Aan het hoofd van de stoet is boerenkapel Stuitje Leut te vinden. Voor de rond gang door Bruinisse is ander half uur uitgetrokken. De mu ziekliefhebbers komen om 15.30 uur aan hun trekken. Dan start op het Kerkplein het mu ziekfestival." De organisatoren hebben 89 muziekverenigingen aange schreven en het is de bedoeling dat een fors aantal muzikan ten, in de geest van de Muziek Play-in tijdens de Brouwse Dag, samen aan het musiceren slaat. Dit onder leiding van gast-dirigent A. Radewalt. 's Ochtends en 's middags wordt er gerepeteerd voor het concert van 15.30 uur. Om 16.45 wordt het Kerkplein overgenomen door tonelisten. De Bruse toneelgroep De Ko medianten, aangevuld met gast-spelers van andere vereni ging en met de hulp van een aantal figuranten, voert het to neelstuk over het Mosseloproer van 1773 op. 's Avonds wordt het stuk nogmaals opgevoerd, maar dan in sportzaal De Van ger. L. Ottens, algemeen coör dinator van het feest, tekent voor de regie van het stuk. Te kenclub De Tekenaers zorgt voor de decors. „En dan praat je over decorstukken van 60 vierkante meter, compleet met raadskamer, het huis van de Baljuw enz. Dat is echt een heel werk", aldus Ottens. Het Havenplateau is om 17.45 de plaats waar men terecht kan voor de Volksmosselmaaltijd. Vers zeebanket wordt, verge zeld van vierponds-broden, aan eenieder aangeboden. Om 19.30 uur is het weer tijd voor muziek. In de Muziektent ver zorgt het Bruinisser Vissers koor onder leiding van C. Dale bout een optreden. Om 20.15 volgt een lampionop tocht. Lampionnen worden vanaf 19.45 uur gratis uitge reikt bij de Muziektent. Dat is tevens het vertrekpunt voor de optocht. Om 20.00 uur start in 't Durps'uus en Sportzaal De Vanger het avondprogramma. De organisatoren hebben de Sanyo-drive-in-show inge huurd en dansorkest Big Soundband zorgt voor levende muziek. En er mag gedanst worden...Overigens is Bruinis se vanaf begin volgende week al in feeststemming. Het is de bedoeling dat alle straten in het oude vissersdorp versierd worden en om dat in goede ba nen te leiden is in elke straat een coördinator aangesteld. Naar verluidt wordt nu al drif tig gewerkt aan ere-poorten en is men op zoek naar zoveel mo gelijk vlaggen. Want als het feest is in Bru zal iedereen het weten BRUINISSE Kerstactie voor Polen Voor het vijfde achtereenvol gende jaar organiseert de stich ting Tholen helpt Polen ook dit jaar weer een grote kerstaktie. Tfegen betaling van een gulden zijn de schoolgaande kinderen in Bruinisse en Oosterland weer volop in de gelegenheid om zelf een kerstpakketje vor hun leeftijdgenootjes in Polen samen te stellen. Inwoners die een gezinspakket willen schenken kunnen net als de vorige jaren een beroep doen op Els Bal, Steinstraat 14 en Corrie van den Bos, Molen straat 51 in Bruinisse. Maar niet alleen in Bru zijn de doos jes verkrijgbaar. Inwoners van Nieuwerkerk kunnen zich voor een doosje aanmelden bij familie J. Sey- bel, Meidoornstraat 25 in die plaats. En in Ellemeet en om streken heeft 'Élsje Polen' de familie I. de Jonge, Burg. de Bruynstraat 114 bereid gevon den om de doosjes te verkopen en weer in te zamelen. Volgens planning worden de kinderpakketjes naar verschil lende kindertehuizen en diver se scholen getransporteerd. De gezinspakketten zullen meer in de richting van de hulpbehoe vende particulieren verdwij nen. Bovendien heeft de stich ting voor Polen altijd heel veel belangstelling voor restjes wol en dergelijke. Een actieve breiclub van onge veer tien dames hanteert nog steeds met veel élan de brei- priemen om truien, sokken en vesten te maken. Els Bal hoopt evenals in de voorgaande jaren weer op een groot succes. Tben liep de be langstelling voor de Kerstactie immers ook als een trein! ZIERIKZEE - De Middelburg se Aannemerscombinatie bv (MACO) is in de Manhuisstraat ie Zierikzee begonnen met de werkzaamheden voor de bouw van 39 seniorenwoningen in een servicewoningencomplex. Op dit moment zijn de grond werkzaamheden bezig. In de periode van 27 september tot 15 oktober wordt het heiwerk ge daan. Daarvoor zijn heipalen nodig van 21 meter lang. Uit een vorige week gehouden proeftransport is gebleken dat de bocht Poststraat/Man huisstraat met deze gevaartes alleen kan worden genomen wanneer in de poststraat een leilinde tijdelijk wordt verwij derd. De gemeente Zierikzee voert thans overleg met een gespecialiseerd bedrijf dat er voor kan zorgen dat de leilinde de verhuizing goed doorstaat. ZIERIKZEE - Op dinsdag 21 september wordt in het multi functionele gebouw aan de De Huijbertstraat in Zierikzee een informatieve bijeenkomst gehouden waarbij het de wet Voorzieningen Gehandicapten centraal staat. De directeur van de Zeeuwse Stichting voor gehandicapten beleid gaat in op de inhoud van de wet en de gevolgen daarvan voor de gemeenten, De bijeen komst kan door iedere belang stellende worden bijgewoond, aanvang 16.00 uur. ZIERIKZEE - Dinsdag 21 sep tember vergadert de Streekar chiefcommissie van Schou wen-Duiveland en Sint Phi- lipsland. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis te Zierikzee en begint om 16.00 uur. Op de agenda staat ondermeer het tussentijds overzicht van 1 januari - 31 juli. Hierin wordt melding gemaakt van het stij gende bezoekersaantal in het streekarchief. Hierdoor ont stond een achterstand in de in ventarisatie van de archieven en verzamelingen. Besloten werd een part-time mede werkster aan te trekken voor 20 uur. De heer G. C. Groenleer, adjunctstreekarchivaris, vroeg ontslag in verband met zijn vertrek naar Kampen wegens zijn benoeming tot archivaris van de Gereformeerde Kerken aldaar. In zijn plaats werd be noemd de heer S. W. M. A. den Haan, verbonden aan het Ge meentearchief van Leiden, die per 1 september in dienst treedt. De notitie over de pro blematiek van de berging en het beheer van de archieven wordt voorlopig op de lange baan geschoven in verband met de plannen voor gemeentelijke herindeling. Andermaal komt aan de orde de problematiek rond de archiefbewaarplaats in Zierikzee. Thans werken beide vervoerbe drijven in de Rotterdamse re gio reeds samen in een samen werkingsverband waarvan ook de RET (vervoerbedrijf Rotter dam), NS-Regio West en Stads vervoer Dordrecht deel uitma ken. Deze samenwerking biedt de ruimte voor een nog intense re en verder uit te bouwen be drijfsmatige samenwrking met de stadsvervoerbedrijven. Naast het openbaar vervoer verrichten de ondernemingen commercieel vervoer, bestaan de uit besloten vervoer (groeps- en toervervoer) en taxivervoer (zakelijk vervoer, OV-Thx, Tele- taxi). Op gebied van technische dienstverlening beheren en on derhouden Westnederland en ZWN een aantal wagenparken van derden. ZIERIKZEE - Drie verzor gingshuizen op Schouwen- Duiveland gaan samenwerken met verpleeghuis Cornelia- stichting via een zogenaamd substitutie-project. Dat houdt in dat personeel van het verpleeghuis beschikbaar wordt gesteld voor het verple gen van ouderen in bejaarden oorden die dat nodig hebben. Op die manier kan de opname in het verpleeghuis van oude ren die in eên verzorgingshuis (bejaardenoord) verblijven zo lang mogelijk worden voorko men. De drie verzorgingshui zen in de regio die via het substitutie-project met de Cor- neliastichting gaan samenwer ken zijn In 't Opper in Bruinis se, Duinoord in Burgh- Haamstede en Borrendamme in Zierikzee. ARNHEM - „De agressie van deze man kende paal noch perk. Als een spookrijder heeft hij door Heelsum gescheurd." Dat zei woensdag de Arnhemse officier van justitie mr. J. Wiar- da over de 21-jarige W. S. uit Eist. Deze zou de 37-jarige B. Derks uit Heelsum hebben doodgestoken omdat de man kritiek had op de rijstijl van de Elstenaar. Voor deze doodslag en zware mishandeling van een Arnhemmer eiste Wiarda tegen S. een celstraf van acht jaar. DEN HAAG - Over een maand breekt in het voormalige Joe goslavië de winter aan. De al moeilijke voedselsituatie in het gebied dreigt dan voor mil joenen verscheurde families desastreus te worden. Hulp wordt daarmee noodzakelijker dan ooit. Ook hulp vanuit Ne derland. Door samenvoeging van West nederland en ZWN ontstaat een sterke en slagvaardige combinatie. Nadat de fusie vol ledig is doorgevoerd ontstaat een onderneming met 3100 me dewerkers, met een balansto taal van ongeveer 300 miljoen en met een omzet van ongeveer 320 miljoen. Tot de nieuwe on derneming zullen behoren: NV Verenigd Streekvervoer West nederland, NV Streekvervoer Zuid-West-Nederland, Auboru BV, Ppllman Expres BV, Westercoach BV, ZWN-Carlier BV, WB-Thx BV, Eurotax BV, Holytax BV, ARB BV, Citax Midden Zeeland BV, BV ZWN Delta-exploitatie, Euro Auto Services BV, Bedrijfswagens- Service Westnederland BV, Ro- line BV en Goodyear Banden vernieuwing Boskoop BV. BRUINISSE - De toerist L. uit Kropswolde werd onaange naam verrast toen bleek dat was ingebroken in zijn perso nenauto. Dat gebeurde terwijl het voer tuig op een parkeerterrein aan de Hageweg stond. De daders kwamen het voertuig in door een ruit te vernielen. Ze namen een autoradio-cassettespeler mee. SCHARENDIJKE - In de nacht van dinsdag op woens dag hielft de politie een brom fietser aan die aan het verkeer deelnam terwijl hij behoorlijk wat alcoholhoudende drank had ingenomen. Het was H. uit Vlieland. De po litie hield hem in het kader van een alcoholcontrole om 04.05 uur staande op de Elkerzeese- weg te Scharendijke. Uit de ademanalysetest bleek dat hij 380 UG/L alcohol in zijn li chaam had. De man kreeg een flinke boete en een tijdelijk rij verbod. RENESSE - K. uit Renesse deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn tuincentrum aan de Hogezoom te Renesse. De daders kwamen via een naastgelegen weiland bij het bedrijf. Zij namen een grote hoeveelheid vijverpompen en gereedschappen mee. Tbn tijde van de diefstal is in de omge ving een beige Ford Granada gezien. De politie verzoekt ge tuigen zich te melden, telefoon 0111014055. Hierbij delen wij u mede dat de heer medewerker logistiek na een dienstverband van ruim 27 jaar zijn werkzaamheden in ons ziekenhuis gaat beëindigen in verband met de toekenning van een overbruggingspensioen van het PGGM. De heer van 't Veer zal eén receptie worden aangeboden op donderdag 23 september 1993 waarbij u van harte welkom bent van 16.30 tot 17.30 uur in liet personeelsrestaurant van het Zweedse Rode kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Directie Oosterscheldeziekenhuizen 's-Gravenpolderseweg 114, postbus 106, 4460 BB Goes Telefoon 01100-34000 I A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5