Groen licht voor eerste deelplan mobiliteitsscenario Westerschouwen g O 32-U> Bruse burgemeester slaat eerste paal woningen in Riekusweel II GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wethouder ir. C. W. Veerhoek: Eerst resultaten afwachten, dan verder kijken Naar verwachting worden alle 45 woningen van het plan in 1993 en 1994 gerealiseerd 3 ZEEUWEN 4 DUINKONIJNTJES 5 FEEST 9 BADMINTON De politie signaleert ruim twintig hardrijders Diefstal wieldoppen dé krant van schouwen - duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1993 150e JAARGANG NR 25427 Doel van het mobiliteitsscenario is het terugdringen van het autoverkeer en het stimuleren van alternatief vervoer. Archieffoto). BUF.GH-H AAMSTEDE - Ofschoon er op verschillende onderdelen nog de nodige twijfels over nut en haal baarheid bestaan schaarde de gemeenteraad van Westerschouwen zich dinsdag aehter het eerste deelplan van het mobiliteitsscenario Westerschouwen. Wethouder ir.. C. W. Veerhoek benadrukte tijdens de gemeen teraadsvergadering nog eens dat het plan stapsgewijs uitgevoerd zal worden. „En dan kan het best zijn dat sommige onderdelen van het plan niet nodig blijken te zijn'. Uitgangspunt van het mobili teitsscenario is instandhou ding en als het even kan verbe tering van het woon- en ver- blij fsklimaat in de gemeente Westerschouwen. Om dat doel te bereiken wil men het auto verkeer terugdringen en het ge bruik van alternatieven voor de auto bevorderen. In het eer ste deelplan van het mobili teitsscenario gaat het vooral om de verkeerscirculatie. Door het maken van verschillende bypasses, wil het gemeentebe stuur de kernen zoveel moge lijk verlossen van druk (recrea- tie)verkeer. Inspraak Tussen de eerste presentatie van het eerste deelplan en het ter goedkeuring aan de raad voorleggen heeft geruime tijd gezeten. Die tijd is gebruikt om zoveel mogelijk mensen de kans te geven om hun mening over het plan te geven. Die kri tiek werd verwerkt en hetgeen dinsdag aan de raad werd voor gelegd was een deelplan dat op verschillende punten is bij gesteld. Zo heeft men het plan om de Laone af te sluiten voor het verkeer laten varen en blijft op de Rampweg éénrich tingsverkeer mogelijk. Voors hands wordt ook het parkeer terrein aan de Oude Moolweg gehandhaafd. Men wil eerst af wachten welk effect bepaalde maatregelen hebben en aan de hand van die ervaringen de toe komst van het parkeerterrein opnieuw bezien. „De discussie over het plan heeft effect gehad4, concludeer de PvdA-woordvoerder J. C. Hendrikse in zijn reactie op het eerste deelplan. Hij voegde daar meteen aan toe dat het plan in zijn ogen afhankelijk is van een aantal cruciale onder delen. Hij noemde de geplande by-passes erg belangrijk, maar koppelde daar meteen de op merking aan vast dat vooral ook de financiële kant van de zaak de nodige aandacht be hoeft. .Beide zaken bepalen het opstarten en ter hand ne men van welk onderdeel dan ook en alvorens onze fractie daaraan zal meewerken dient er schriftelijk meer bekend te zijn omtrent die twee dragers van het plan", aldus Hendrik- se. WDwoordvoerder A. M Verseput stelde in navolging van Hendrikse dat het plan staat of valt met de financiële haalbaarheid. ,,Onze fractie kan alleen akkoord gaan wan neer er een goede berekening is met op papier toegezegde sub sidies. Zodat we weten waar ze aan toe zijn", aldus Verseput. Verseput pleitte verder voor een gefaseerde uitvoering van het plan. Hij stelde dat men pas ingrijpende maatregelen moet nemen als blijkt dat eer der genomen verkeersmaatre gelen geen of onvoldoende re sultaat hebben. SGP/RPF/ GPV-woordvoerder J. van den Berge sloot zich daarbij aan. Van den Berge maakte verder van de gelegenheid gebruik om te pleiten voor de aanleg van meer fietspaden in de gemeen te. De CDA-fractie liet bij mon de van A.J. Padmos weten nog al sceptisch te staan tegen het inzetten van Shuttle-bussen. Verder stelde Padmos dat .zijn fractie grote moeite blijft Hou den met het plan om zoveel mo gelijk verkeer van de Hoge- zoom en Vroonweg nu de Lage- zoom op te sturen. „Terwijl de Lagezoom maar beperkt aan gepast wordt. De Lagezoom isgevaarlijker dan de Vroonweg en wij blijven moeite hebben met het ver plaatsen van de 'problemen' van de Vroonweg en Hogezoom naar het landbouwgebied", al dus Padmos. Wethouder ir. C. W. Veerhoek legde in reactie op het commentaar van de raad vervolg pagina 2 BRUINISSE - Met zichtbaar genoegen zette de Bruse burgemeester A. Vogelaar woensdagmorgen de heima chine in werking waarmee de eerste paal werd geslagen voor de woningen die de komende tijd worden ge bouwd in het gebied Riekusweel II te Bruinisse. In eerste instantie betreft het de bouw van tien ouderenge schikte woningen op initiatief van de Christelijke Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland te Bruinis se. Maar in zijn toespraak ter gelegenheid van de officiële gebeurtenis sprak de burgemeester de verwach ting uit dat de 45 woningen die in Riekusweel II zijn gepland al in 1993 en 1994 zullen worden gerealiseerd. Dit in afwijking tot de oor spronkelijke verwachting dat het vijf a zes jaar zou duren eer Riekusweel II zou zijn vol ge bouwd. Het plan omvat 45 wo ningen en kavels grond die zijn bedoeld voor verkoop aan par ticulieren en de bouw van zes tien huurwoningen. Tijdens de presentatie van het plan in ja nuari van dit jaar meldden zich al dertig kandidaten voor de J Burgemeester A. Vogelaar sloeg de eerste paal. (Foto: Marijke Folkertsma). tien ouderengeschikte huurwo ningen die door de Christelijke Woningbouwvereniging als eerste worden gerealiseerd en ook voor het kopen van een huis of een stuk grond waarop men een huis kan laten bouwen in Riekusweel II blijkt veel meer belangstelling te bestaan dan men aanvankelijk had in geschat. Dat alles heeft tot gevolg dat het Bruse gemeentebestuur in middels is begonnen met de voorbereidingen voor Riekus weel III. Burgemeester Voge laar toonde zich verheugd over het feit dat de Christelijke Wo ningbouwvereniging hem uit nodigde voor het slaan van de eerste paal 'als blijk van waar dering voor de medewerking die men van het Bruse gemeen tebestuur kreeg'. „Hieruit kan een goede, voorbereidende sa menwerking tussen de gemeen te en de woningbouwvereni ging worden geconcludeerd. Ik hoop en vertrouw er op dat de ze harmonie tijdens de bouw activiteiten wordt voortgezet", aldus de Bruse eerste burger. Hij wees er trots op dat Brui- nisse dit jaar 'bruist' van de, bouwactiviteiten en de voorbe reidingen daartoe. „De bouw van ongeveer tweehonderd wo ningen rond de golfcours- vor dert gestaag en de uitgifte van de grondkavels in de vierde en laatste fase van het woonge bied rondom de golfbaan is in middels gestart". Verder zijn er de activiteiten in Riekusweel II en de voorberei dingen voor Riekusweel III. De burgemeester wees verder op de renovatie van zeventien wo ningen aan de Prinses Mar grietstraat en het begin van de renovatie van de zorgwoningen aan de Dokter de Kockstraat. Renovaties die worden uitge voerd door de Christelijke Wo ningbouwvereniging. „De woningbouwvereniging zou dit onmogelijk allemaal kunnen doen wanneer de be stuursleden niet bereid zouden zijn om zich als vrijwilligers in te zetten voor de woningbouw vereniging". Vogelaar compli menteerde het bestuur en de medewerkers van de woning bouwvereniging hiermee. Hij wees er op dat de bouw van de ouderengeschikte woningen, waarvoor hij de eerste paal sloeg, precies tegemoet komt aan de maatschappelijke ont wikkelingen waarbij ouderen zo lang mogelijk in de eigen woning en woonomgeving moeten blijven wonen. Begane grond De tien ouderengeschikte wo ningen die als eerste in Riekus weel II worden gebouwd heb ben alle ruimten inclusief de slaapkamer op de begane grond. Twee woningen worden zo gebouwd met aanpassingen voor lichamelijk gehandicap ten. Het bouwplan is zowel door de Vrouwen Adviescom missie voor de Woningbouw (VAC) bekeken als de stichting Gehandicapten Adviesbureau Zeeland. De huur van de wo ningen wordt ongeveer 690 gul den per maand. Een bedrag dat Taag' kon worden gehouden doordat de gemeente Bruinisse per woning 2000 gulden bij droeg. Naar verwachting zijn de tien ouderen-geschikte wo ningen in mei 1994 gereed. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De politiek is de kunst van het mogelijke. Bismarck Een enkele bui HET WEER Half tot zwaar bewolkt en een en kele bul. Vannacht kans op mist. I Minimumtemperatuur omstreeks 9, middagtemperatuur ongeveer 16 graden. Zwakke tot matige wind, rond kracht 3, uit west tot noord west. f'f''*/* M Scheidend internist Van den Hoorn voelt zich Zeeuw onder de Zeeuwen. Gisteren was het feest in peuterspeelzaal De Duinko nijntjes in Haamstede. Bruinisse maakt zich op voor de viering van het 525- jarig bestaan. Badminton-team Zierikzee staat voor moeilijke opgave in de landelijke competitie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE/BURGH-HAAMSTEDE - Dinsdag hield de Politie Schouwen-Duiveland met behulp van radarapparatuur snelheidscontroles op diverse lokaties op Schouwen-Duiveland. In totaal werden 22 overtredingen vastgesteld. De betreffende wegge bruikers werden ter plaatse aangehouden of krijgen het proces-verbaal met bijbehorende accept-giro voor betaling van de boete binnen enkele weken in de brievenbus. Overtreders die meer dan der tig kilometer te hard reden krijgen een oproep om zich voor de rechter te verantwoor den voor hun gedrag. De con trole begon langs de Weg naar de Val bij Zierikzee waar men van 08.30 tot 09.15 uur stond met de radarapparatuur. Er passeerden in die tijd 165 voertuigen waarvan er twee harder reden dan de toegestane maximum snelheid van tachtig kilometer. De politie hield de beide hardrijders, die respec tievelijk 93 en 97 kilometer re den staande om hen te bekeu ren. Van 10.20 tot 11.10 uur stond men langs de Krayesteinweg bij Haamstede. Daar passeer den 215 voertuigen waarvan er eveneens twee harder reden dan tachtig kilometer per uur. Ook deze weggebruikers (die 94 en 95 kilometer reden) wer den ter plaatse aangehouden en bekeurd. Op de Serooskerkseweg nabij Serooskerke controleerde men van 11.15 tot 12.00 uur. Daarbij registreerde dè radarappara tuur 18 voertuigen die harder reden dan tachtig kilometer. De overtredingen varieerden van 91 tot 112 kilometer per uur. Deze weggebruikers wer den niet ter plaatse aangehou den, maar krijgen een proces verbaal in de brievenbus. SCHARENDIJKE - S. uit de gemeente Middenschouwen werd geconfronteerd met dief stal van vier wieldoppen van zijn auto. De diefstal vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag terwijl de auto geparkeerd stond aan de Elkerzeeseweg te Scharendijke. Op de Hogeweg te Burgh werden maandagmid dag twee rieten manden gesto len. De benadeelde is R. uit Rotterdam. Blijf op de hoogte van al het-nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1