Eervolle vermelding Nieuwerkerk opgenomen in route van buurtbus 'Het leuke van een eigen zaak is het contact met de klanten' autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE Vuurtoren Haamstede krijgt nieuw jasje Willie Hoogenboom nieuwe eigenaresse Lingerie Diane flt' i k Arrangement historische hofdansen Brouwse VVV Volksdansen ouderen Cursus Zieken verzorging thuis Tussen hemel en aarde Kerkbazar voor nieuwe lampen Cursussen voor hond en mens Antieke auto's bij Rietnisse Passagiersaantal sinds oprichting teruggelopen Cursus Slapen kun je leren WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 3 Willie Hoogenboom-Kort: ,,De keuze in sexy lingerie is groter geworden vanwege de toenemende vraag daar naar". (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het contant met de klanten, dat heeft ze gemist in de periode dat ze niet in een winkel stond omdat haar kinderen klein waren. Daarom is Willie Hoogenboom-Kort uit Noordwelle vol enthousiasme over de mogelijkheden die voor haar opdoemen als nieuwe eigenaresse van Lingerie Diane, de lingerie en foundationzaak op de Dam in Zierikzee. „Foundation, nachtkleding, badkle ding en lingerie vind ik nog leuker om te verkopen dan modekleding, omdat je daarbij meer kunt adviseren. Daardoor is het mogelijk heel direct contact te hebben met de mensen". Na een week van hard werken om het interieur via een ander verfje en nieuwe vloerbedek king een nieuw aanzien te ge ven, ging de deur van Lingerie Diane vorige week weer open. Daarbij bleek dat de indeling van de winkel en het assorti ment in grote lijnen hetzelfde is gebleven. Een beleid waar voor de nieuwe eigenaresse be wust koos. „Het is een goed lo pende zaak die al van oudsher bekend is op Schouwen-Duive- land. Vroeger als Smallegange foundation en de laatste jaren als Lingerie Diane. Vrouwen komen hier al vele jaren wan neer ze degelijke foundation als een corset of BH willen ko pen, terwijl de keuze in moder ne, sexy lingerie in vele mode kleuren de laatste jaren met de toenemende vraag daarnaar is meegegroeid". Mevrouw Hoogenboom besloot de naam Lingerie Diane te handhaven omdat die bij het publiek bekend is en symbo lisch voor het gevarieerde as sortiment van de zaak. Als vroegere verkoopster in een schoenenzaak en modezaak was het voor haar altijd een droom om ooit een eigen zaak te hebben. Vanuit die achter grond behaalde zij twee jaar geleden het ondernemersdiplo ma en begon uit te kijken naar een kans om een eigen zaak te beginnen. Die kwam toen Lau rens en Di&ne Verton haar aan boden Lingerie Diane over te nemen. Haalbaar? Voor mevrouw Hoogenboom die stap zette ging zij heel goed na of het runnen van de winkel ook op zakelijk gebied haal baar voor haar was. Want on danks haar droom blijft ze met beide benen op de grond. „Een winkel beginnen is niet zo moeilijk, maar het langere tijd volhouden is wat anders. Uit de .cijfers van de Kamer van Koophandel blijkt dat zeventig procent van de ondernemers die een nieuwe zaak begint bin nen vijf jaar weer moet stop pen". De nieuwe eigenaresse van Lingerie Diane is vastbesloten om van haar initiatief een suc ces te maken. Samen met vaste verkoopster Pia Jumelet en twee part-time verkoopsters is zij voortaan regelmatig in de winkel te vinden. De collectie omvat foundation van bekende merken die borg staan voor kwaliteit. Daar is vraag naar omdat vrouwen tegenwoordig steeds meer aandacht besteden aan onderkleding. Heel be langrijk, erkent mevrouw Hoo genboom. „Wanneer je een hele mooie jurk draagt is het niet slim om daar een slappe BH onder te dragen. Dan komt de jurk ook niet goed tot zijn recht". Ook vrouwen die het prettig vinden om een corset of corselet te dragen kunnen nog steeds bij Lingerie Diane te recht. In de zaak zijn ook pro theses verkrijgbaar voor vrou wen die een borstamputatie hebben ondergaan. Modekleuren Daarnaast omvat de collectie een keur van sexy BH's, slipjes en bodystockings in allerlei modekleuren en materialen. Actuele kleuren in de nieuwe wintercollectie zijn donker rood, mosgroen, lavendel blauw en donkergrijs. Willie Hoogenboom weet dat er tegenwoordig behalve vrou wen ook steeds vaker mannen de winkel binnen komen om pikante lingerie te kopen voor hun partner. „De drempel van de winkel wordt steeds lager". Verder vindt men bij Lingerie Diane het hele jaar door bad kleding. „In de winterperiode is daar ook vraag naar door mensen die in een warm land op vakantie gaan of in het over dekte zwembad zwemmen". Op dit moment hangen vooral veelkleurige badpakken in de rekken van de zaak. Nachtkle ding is het vierde onderdeel van de collectie van de zaak. Men vindt er zowel zachte satij nen nachthemden, pyjama's en dusters als velours exempla ren. De collectie is zo samenge steld dat zowel mensen die niet zoveel geld kunnen besteden als de meer gefortuneerden er wat van hun gading kunnen vinden. „Wanneer iets niet di rect in voorraad is kan het al tijd binnen korte tijd worden besteld". BROUWERSHAVEN - Tijdens de jaarlijkse landenpresentatie van het Neder lands Bureau voor Toerisme (NBT) in de Beurs van Berlage in Amsterdam is aan de VVV Brouwershaven een eervolle vermelding toegekend. De Brouwse VW was een van de genomineerden voor de NBT Promotieprijs 1993. Die eer viel men te beurt vanwege de originaliteit van de arrange menten rond het thema histori sche hof- en theaterdansen. Door die aan het publiek aan te bieden speelt de Brouwse VW in op de tegenwoordige trend van doevakanties. Het arrange ment historische hof- en thea terdansen is tevens een van de activiteiten waarmee de Brouwse VW sinds enkele ja ren campagne voert om het toe ristenseizoen te verlengen. Hoewel het bestuur van de VW Brouwershaven het suc ces van haar arrangementen historische hof- en theaterdan sen afmeet aan de hand van het aantal aanvragen om informa tie hierover dat men binnen krijgt, wordt de eervolle ver melding van de NBT als een groot compliment ervaren. Een delegatie van de Brouwse VW reisde gisteren, donderdag, naar Amsterdam waar in de Beurs van Berlage de oorkonde werd uitgereikt. Volgens de voorzitter van de VVV Brou wershaven, A. Zuiderent is men van plan om in 1994 op nieuw mee te dingen naar de NBT-promotieprijs. De Promotieprijs 1993 werd ge wonnen door het Noorder Die renpark te Emmen met de in zending Op goed geluk, een campagne rondom de geboorte van het babyolifantje Mingalar Oo. Prijswinnaars in de andere ca tegorieën waren "de stichting Zeeland Cultuurmaand met de inzending Zeeland Cultuur maand en de Efteling met haar inzending Efteling veertig jaar. De Brouwse VVV-delegatie bij de oorkonde die zij kregen voor hun arrangementen historische hof dansen. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Donderdag 16 september start in Bruinisse weer de cursus volksdansen voor ouderen. Nieuwe leden zijn van harte welkom en ook iedereen die een kijkje wil ko men nemen. De volksdansgroep staat onder leiding van mevrouw Oele en vindt plaats in het Vereni gingsgebouw in de Deestraat te Bruinisse, van 9.00 tot 10.00 uur. Informatie kunt u krijgen bij A. M. de Looze-Sinke uit Bruinisse, telefoon 01113-1255. ZIERIKZEE - Voor mensen die een zieke thuis verzorgen start het Kruiswerk dinsdag 26 ok tober met de. cursus Ziekenver zorging thuis. De eerste cur susbijeenkomst wordt gehou den in het wijkgebouw aan het Jannewekken in Zierikzee en begint om 14.30 uur. Een zieke thuis verzorgen is niet altijd even gemakkelijk. Zeker niet als de zieke bedlege rig is en daarom veel zorg vraagt. Wat voor hulp u ook hebt van bijvoorbeeld ver pleegkundigen of de huisarts, als verzorger moet u veel doen. En veel dingen zijn voor de thuis-verzorger wellicht nieuw, zoals het verschonen van een bed terwijl de patiënt erin ligt of het aanpassen van het eten aan de zieke. Dergelijke din gen, en bijvoorbeeld ook waar je op moet letten bij het inrich ten van een ziekenkamer, ko men aan de orde tijdens de cur sus. De leiding van de cursus is in handen van wijkziekenver zorgende mevrouw T. van Du ren. De cursus bestaat uit zes wekelijkse bijeenkomsten op dinsdagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie of opgave kan men zich wenden tot de Kruisvereniging rondom de Oosterschelde (01100-49200). BURGH-UAAMSTEDE - In het kader van het project Tus sen hemel en aarde is van 11 september tot en met 9 okto ber in de Bewaerschole Burgh- Haamstede een expositie van werken van de kunstenaar Da vid Vanderkop. Het gaat om de vijfde tentoon stelling van kunstwerken die zijn gemaakt vanuit een bin ding met de natuur. Het project Tussen hemel en aarde is opge zet als een ode aan de natuur in de Kop van Schouwen- Duiveland. Naar aanleiding van de tentoonstellingen werd een boek in twee delen uitgege ven. Het eerste deel bestaat uit teksten van de Zierikzeese geo graaf Frans Beekman, kunst historicus Philip Peters en di recteur Zeeuws Museum Ineke Peters. In het tweede deel wordt ingegaan op de resulta ten van de tentoonstellingen van het project Tussen hemel en aarde en worden onder meer conclusies getrokken door hoogleraar kunstgeschiedenis Graham Birtwistle. De ten toonstellingenreeks werd mo gelijk gemaakt door financiële steun van onder meer de pro vincie Zeeland en de gemeente Westerschouwen. BRUINISSE - Op initiatief van leden van de Gereformeer de Kerk in Bruinisse wordt op zaterdag 18 september een kerkbazar gehouden. Het eve nement is aan de Noorddijk bij de kerk. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe lam pen in de kerk. De kerkbazar omvat attracties als een rom melmarkt, een kledingbeurs, kinderspelen en een grabbel- jurk. Men kan er lekkernijen kopen als cakes, koekjes, advo caat, boerenjongens, vers ge bakken vis, soep met stok brood, frites en mosselen. Tij dens de bazar zijn er ook kra men met ideële instellingen als Unicef, de Wereldwinkel, Foster Parentsplan, Amnesty en de Werkgroep" Ontwikke lingssamenwerking Bruinisse. De kerkbazar duurt van 10.00 tot 15.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Dinsdag 21 september starten de nieuwe cursussen van de Werkhondenvereniging Schou- wen-Duiveland. De cursussen bestaan uit elf lessen van onge veer 45 minuten en worden af gesloten met een examen. De EG-cursus (Elementaire Ge hoorzaamheid) is bestemd voor beginnende honden (en gelei ders). De GG-cursus (Gedrag en Gehoorzaamheid) is voor de meer gevorderde combinaties die al eens eerder een cursus gevolgd hebben. Alle honden kunnen aan een cursus deelne men, waarvan de doelstelling is het bijbrengen van sociaal gedrag ten opzichte van zowel andere honden als mensen. Bij voldoende belangstelling wordt ook een puppy-cursus gehouden voor puppies' vanaf acht weken. De cursussen wor den op de dinsdagavond gege ven vanaf 19.00 pur door erva ren instructeurs. In overleg kan eventueel een andere avond worden vastgelegd. Het gebeu ren vindt plaats op het nieuwe terrein van de vereniging aan de Armhoeksweg/Omloops- weg in Haamstede. Voor inlich tingen kan men contact opne men met de heer Sjaak Faasse (01116-2024). RENESSE - Vrijdag 24 septem ber wordt de Delta-run verre den. Dit is een rit met (15) an tieke auto's over de Zeeuwse eilanden. Om 13.00 uur stop pen deze auto's bij restaurant Rietnisse in Renesse, alwaar de chauffeurs de lunch gebrui ken. De vijftien auto's zijn allemaal van vóór 1919. Er is er zelfs een die als bouwjaar 1898 heeft, met recht een old-timer dus. De parkeerplaats van Rietnisse aan de Oude Moolweg zal tus sen 13.00 en 14.00 uur ingeno men worden door de oude auto's, waaronder ook enkele Engelse exemplaren, die voor de gelegenheid de oversteek ge maakt hebben. Voor de liefheb bers van deze auto's een mooie gelegenheid om de oudjes eens van dichterbij te bekijken. De officiële ingebruikname van de nieuwe buurtbushalte in Nieuwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Gisteren, maandag, opende burgemeester A. Bergshoeff van de gemeente Duiveland de nieuwe halte van de buurtbus bij zorgcomplex de Steenzwaenshof in Nieuwerkerk. Deze halte werd op zijn verzoek in korte tijd gerealiseerd. De heer M. A. Polak, coördina tor van het Buurtbuscomité reed de officiële openingsrit. Hij deed dit in de plaats van de heer J. van de Hamer die eigen lijk dienst had. Nadat de bur gemeester een kort openings woord had gesproken waarin hij alle betrokkenen bedankte voor hun inzet en de snelle rea lisatie van de nieuwe halte en de voorzitster van het buurt buscomité Rini van Stuijven- berg een woord van dank uit sprak, begon de rit. Vanaf de nieuwe halte werd met twee bussen naar Ouwerkerk gere den. Aan boord waren verschil lende bestuursleden, waaron der de heer J. Bakker die het monnikenwerk op zich geno men heeft de dienstregelingen te maken. Ook twee bestuurs leden van het eerste uur, me vrouw M. A. Dorst en de heer M. de Rijke reden mee. Me vrouw Dorst is nog regelmatig als chauffeuse actief, maar de heer De Rijke niet meer: „Ik ben de zeventig gepasseerd en dan mag je niet meer chauffe ren". Minder passagiers De buurtbus, die onder de vlag van de ZWN vaart, wordt gere den door 21 vrijwilligers. On der deze chauffeurs is ook bur gemeester A. Bergshoeff, hij neemt regelmatig ëen rit voor zijn rekening. Ook de terugrit naar Nieuwerkerk vanaf Ouwerkerk zat hij achter het stuur. Het Buurtbuscomité hoopt dat de nieuwe bewoners van Steenzwaenshof en jong en oud uit Nieuwerkerk veelvul dig gebruik zullen maken van de bus. Het aantal passagiers is sinds de oprichting in 1979 na melijk met zo'n 6000 passagiers teruggelopen. In 1980 was het aantal ruim 19.000 per jaar. Over het jaar 1992 waren dat er 13.000. Reden daarvan is onder meer de komst van meer jonge gezinnen in de dorpen die vaak een auto bezitten. In de zomer maanden wordt duidelijk meer gebruik gemaakt van de bus. Dit zijn de toeristen, die in de bus een oplossing zien voor het parkeerprobleem in Zierikzee. De route die in Nieuwerkerk gereden wordt is als volgt: Stoplichten. 1. Stolpweg 2. Burgemeester Van Veenstraat 3. Kerkring 4. Schoolstraat 5. Burgemeester Van Eetenstraat met een halte bij de Steen zwaenshof 6. Weststraat 7. Stolpweg stoplichten. Het nieuwe buurtbusboekje rnet de dienstregeling is verkrijgbaar bij het ZWN-kantoor in Zierik zee en in de bus zeil. IJMUIDEN - De Nederlandse en Britse kustwacht hebben het scheepvaartverkeer op de Noordzee dinsdag gevraagd uit te kijken naar het Poolse zeil jacht Helios. Het jacht met zes opvarenden, is spoorloos. Dat heeft het Kustwachtcentrum in IJmuiden meegedeeld. ZIERIKZEE - Goed nieuws voor mensen die aan slapeloos heid lijden. Het Kruiswerk heeft speciaal voor die mensen een cursus Slapen kun je leren op poten gezet. De cursus gaat vrijdag 1 oktober van start in het wijkgebouw aan het Jan newekken in Zierikzee. Sommige mensen hebben veel tijd nodig om in slaap te vallen of worden 's morgens voor dag en dauw wakker. Andere men sen worden 's nachts meerdere keren wakker en zelfs als ze meteen daarna weer in slaap vallen voelen zij zich de vol gende ochtend niet, goed uitge rust. Slecht slapen beïnvloedt volgens het Kruiswerk niet al leen de nachten, maar heeft ook invloed op het leven over dag. „Vaak zult u zich al vante- voren zorgen maken over 'hoe deze nacht wel zal zijn', aldus net Kruiswerk in een persbe richt. Om aan deze slaaponge- makken een einde te maken be gint het Kruiswerk met de slaapcursus. Cursusleidster is mevrouw V. Monteban. De cur sus bestaat uit negen bijeen komsten van 14.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie of opga ve kan men terecht bij Kruis vereniging Rondom de Ooster schelde (01100-49200). Advertentie Voor al uw tuinaanleg en onderhoud HOVENIERSBEDRIJF STOUTJESDI.IK Advertentie Bannmklaan 8 4301 NN Zierikzee Tel 01110-13551 UTRECHT - Een grote Ameri kaanse farmaceutische indu strie maakt in landen waar hongersnood heerst reclame voor een eetlust bevorderend middel. Het betreft een middel waarvan al twintig jaar be kend is dat het kinderen meer kwaad dan goed doet. ROTTERDAM - Vrijdag 24 sep tember wordt de intercity Ven- lo - Den Haag van 19.20 uur ge trokken door de historische elektrische locomotief 1501. Tussen 20.00 en 20.30 uur rijdt de allerlaatste trein, een stoomtrein, over het luchtspoor. BURGH-HAAMSTEDE - De vuurtoren van Haamstede staat de meest grondige onderhoudsbeurt te wachten die hij ooit gehad heeft. Geheel ingepakt in plastic wordt de toren afgestraald tot op het stucwerk en daarna schildert men de bekende rood-witte spiraal, die slechts twee torens in de hele wereld siert, er weer op. .Vroeger werd de toren om de drie jaar opnieuw in de verf ge zet, later om de vijf jaar" vertelt vuurtorenwachter Jan Kloet. ,,De moderne verf soorten zijn steeds beter bestand legen allerlei weersinvloeden. Met de grondige beurt die de toren nv krijgt, ho pen we tien jaar vooruit te kunnen". Als het stralen klaar is zal ook de radarscanner bovenop de toren vervangen worden. Met een hoge kraan zal de huidige scanner er af gehaald worden en binnen een dag wordt een nieuwe geplaatst. ..Niet dat hij kapot is." vertelt Kloet. ..maar we doen dat gewoon om de vijf jaar. Zo voorkom je dat je ineens zonder zit Het zelfde geldt voor de enorme lamp met een lichtsterkte van 5.200.000 kaarsen Deze lamp brandt de hele nacht en soms ook overdag. Na een bepaald aantal branduren moet hij gewoon vervangen worden Hoelang het karwei duurt is nog niet bekend maar het zal zeker nog rnke- lo weken in beslag nemen. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3