Tennis-jeugd kampioenschappen Tennisvereniging Duiveland wint voor derde keer de Ben Morel wisseltrofee Selectie tafeltennisteam Scaldina staat voor zware opgave in najaarscompetitie ZHV/Delta Sport gaat gebukt onder geblesseerde spelers Aart Walraven voorzitter handbal ZHV/Delta Sport Recordaantal deelnemers bij Eilanden-toernooi Hans Beukert speelt niet meer in competitie-verband DINSDAG 14 SEPTEMBER 1993 NR 25426 9 Start woensdag 15 september SCHUDDEBEURS - Tennisvereniging Den Haene in Schuddebeurs is dit jaar verantwoordelijk voor de eilandelijke jeugdkampioenschappen 1993. Woens dag 15 september starten op de tennisbanen in Schuddebeurs en Zierikzee de eerste wedstrijden. 120 deelnemers moeten garant staan voor 150 spannende par tijen. Er komen vier jeugd- categorieën in actie. Tot en met 10 jaar, 12 jaar, 14 jaar en tot en met 17 jaar voor zowel jongens als meisjes. Er wordt gespeeld op 15/18/19/22/25 september. De finales worden gespeeld op 26 september. Franny van der Vliet heeft na mens de jeugdcommissie al veel werk verzet om de partij en te plannen. Den Haene heeft samenwerking gezocht met tennisclub Zierikzee omdat de tennisclub in Schuddebeurs slechts over twee banen be schikt. Met de drie banen in Zierikzee worden er alleen en kelspelen gespeeld via een af- valsysteem met een verliezers- ronde. ZIERIKZEE - Aart Walraven uit Zierikzee heeft onlangs het voorzitterschap van handbalver eniging ZHV/Delta Sport aanvaard. Hiermee volgt hij I^en Legemaate op die vele jaren deze post bemande. Aart Walraven is de nieuwe voorzitter van ZHV/Delta Sport. (Foto: Marijke Fol- kertsma). Voor Walraven is het een sportieve uitdaging om de handbalvereniging ZHV/ Delta Sport te leiden. Met de degradatie van de hoofd macht uit de ere-divisie, maar de promotie van het tweede team naar de derde divisie staat er weer een be langrijk handbalseizoen te wachten. Op de laatste ledenvergade ring werden de volgende bestuurstaken verdeeld. Aart Walraven, voorzitter. Odet Heinsman, secretares se en jeugdzaken. Anneke Sluis, penningmeester. Jan Roggeband, technische za ken. Theo de Looze, sponso ring. Theo Berrevoets, eve nementen. Frank Thiery, al gemene zaken. de derde set. Simpel won zij die met 6-2. Uitslagen halve- en finalewed strijden Eilanden-toernooi: Herenenkel B/C: Finale: Mi chel de Vlieger - André Goede- gebuure 0-6 6-4 7-6. Herenenkel C: Halve finale: Johnny Otte - Jan-Cees van der Stigchel 6-3 6- 3. Camiel Folmer - J. de Co- ninck 6-1 6-2. Finale: Camiel Folmer - Johnny Otte 6-0 7-5. Herenenkel Dl: Finale: L. Hoo- gei'huis - A. de Klerk 7-6 6-7 6-4. Herenenkel D2: Finale: Klom- pe - Wassenberg, Klompe wint na walkover. Damesenkel Dl: Halve finale: Jopie Goedege- buure - Van der Horst 6-0 6-1. Maartje Wehrmeijer - Pattise- lano 6-1 6-1. Finale: Jopie Goe- degebuure - Maartje Wehrmeij er 4-6 7-6 6-2. Damesenkel D2: Halve finale: Kostense - Schim- melpenninck 6-2 6-3. Mellegers - Saman 6-2-7-6. Finale: Melle gers - Kostense 6-3 6-4. Heren- dubbel B/C: Halve finale: Schoneman/Meuldijk - Schim- melpenninck/De Vlieger 7-6 1- 6 6*2. Goedegebuure/Goedege- buure - Folmer/Otte 6-0 6-0. Fi nale: Goedegebuure/Goedege- buure - Schoneman/Meuldijk 6-3 6-4. Herendubbel Dl: Fina le: De Vrij/Folmer - Dool/De- rycke 6-3 6-1. Herendubbel D2: Finale: Folmer/Hoets - Van der Klooster/Goedegebuure 2-6 6-2 6-4. Damesdubbel B/C: Finale: Van der Pols/De Looff - Van Dijke/Don 6-1 7-5. Damesdub bel Dl: Halve finale: Melle- gers/Goedegebuure - Wielaart/ De Hooff 6-1 6-4. Deering/ Wehrmeyer - Marchard/Sleutel 6-3 6-2. Finale: Deering/Wehr meyer - Mellegers/Goedege- buure 6-3 6-3. Damesdubbel D2: Halve fina le: Boomer/Bezuyen - Coppool- se/Stouten 6-4 6-3. De Oude/ Muller - Houten/Deurloo 7-5 6- 3. Finale: De Oude/Muller - Boomer/Bezuyen 6-4 7-6. Ge- mengddubbel B/C: Halve fina le: Korenhof/Korenhof - Min naar/Minnaar walkover Ko renhof. De Looff/Coppoolse - Dettingmeyer/Da Silva 6-3 6-3. Finale: De Looff/Coppoolse - Korenhof/Korenhof walkover De Looff/Coppoolse. Ge- mengddubbel Dl: Halve fina le: Klerk/Renden - Geluk/ Hoep 6-2 7-5. Slootmaker/ Vol- mer - Janse/Volkeri 6-2 5-7 6-1. Finale: De Klerk/Renden - Slootmaker/Volmer 6-3 6-1. Ge- mengddubbel D2: Halve fina le: Van Vossen/Kerkhout Ren den/Renden 6-1 6-3. Sonne- veld/Hoogmoed - Van Gelder/ Steenland walkover Sonne- veld/Hoogmoed. Finale: Van Vossen/Kerkhout - Sonneveld/ Hoogmoed 6-1 7-6. Gemengd- dubbel 50 Halve finale: Jeys- man/Van de Roest - Deering/ Coppoolse 6-1 7-5. Derijcke/ Derijcke - Kleyn/De Lange 6-1 6-0. Finale: Derijcke/Derijcke - Jeysman/Van de Roest 6-3 7-6. Einduitslag Ben Morel wissel trofee: 1. Duiveland 38 pnt. 2. Bru-Tèn 36 pnt. 3. Den Haene 36 pnt. 4. Scelveringhe 36 pnt. 5. Zierikzee 23 pnt. 6. WIK 12 pnt. 7. Westenschouwen 9 pnt. 8. Scharendijke 7 pnt. 9. Brou wershaven 7 pnt. Opnieuw mag het tweede team in de derde klas een gooi doen naar het kampioenschap. De taak ligt in handen van Ad de Graaf, Jan Kik en Marco Han- se. De meest opvallende speler in het derdeteam is Arthur Schenk. Schenk die afgelopen seizoen nog zijn talent toonde bij de junioren heeft nu de overstap gemaakt naar een se niorenteam. Samen met Rob van Noord, Gerrit van de Bosch en Sjaak Hanse vormen zij Scaldina 3 die zeker hoge ogen willen gooien in de 4e klasse Zeeland. Het vierde se nioren Scaldina team komt ook uit in de vierde klas Zee land. Rita van de Zande, Bert de Jong, Jacco Elenbaas, Jeroen van Popering en Henk Goud zwaard moeten zich in de mid denmoot van het klassement kunnen nestelen. De gegevens Spelers Scaldina 1: Michel Holm, Hans Volkeri, Arjan Bom, Alex von Berswordt. Indeling: Senioren le klas. Tegenstanders: Yerseke 1, SAR'72 2, Roskam/Middel burg Zuid 4, Roskam/Middel burg Zuid 5, 't Zand 4. Spelers Scaldina 2: Ad de Graaf, Jan Kik, Marco Hanse. Indeling: Senioren 3e klas. Tegenstanders: Batje 2, Slag- vast 1, Westerzicht 1, 't Zand 7. Spelers Scaldina 3: Rob van de Noord, Gerrit van de Bosch, Sjaak Hanse, Arthur Schenk. Indeling: Senioren 4e klas. Tegenstanders: Batje 4, Kerk- werve 3,. 't Zand 9. Ros- kam/Midfdelburg Zuid 10. Ar- nemuiden 5. Spelers Scaldina 4: Rita van de Zande, Jacco Elenbaas, Bert de Jong, Henk Goudzwaard, Je roen van Popering. Indeling: Senioren 4e klas. Tegenstanders: Big Smash 4, Batje 3, Westerzicht 3, Roskam Middelburg Zuid 9. Blessures voor Erik Lijbers, Peter Lefèvre en Matthé Pipping Maartje Wehrmeyer uit Bruinisse actief op het tennispark in Renesse. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Tennisvereniging Duiveland blijft de sterkste vereniging op Schouwen-Duiveland. Dat onder streepte zij nogmaals op het Eilanden-toernooi 1993. De leden uit de succesvolle club in Nieuwerkerk won nen voor de derde achtereenvolgende keer de Ben Morelbokaal. De tennisploegen van Bru-Tèn, Den Haene en Scelveringhe visten met twee punten verschil achter het net. Voorzitter Henk Blom van de organiserende vereniging Scel veringhe in Renesse had nog zo duidelijk in zijn voorwoord van het programma-krant je ge vraagd om een halt te roepen aan de heerschap van Duive land. ,,Het moet nu maar eens afgelopen zijn met de zege reeks van tennisvereniging Duiveland. Als zij voor de der de keer" dé Ben Morelbokaal zouden winnen, gaan ze nog naast hun tennisschoenen ^o- pen. En dat moeten we nu met z'n, allen zien te voorkomen. Ik roep alle deelnemers op, om op een sportieve manier de Duive landers een loer te draaien, een hak zetten, het nakijken geven, kortom: hen de ballen om de oren te slaan", aldus Blom in het krantje. Belangstelling Duiveland spotte met de woor den van Blom. Hoewel het nu wel moeilijker ging als vorig jaar bleven zij toch de sterkste vereniging op Schouwen-Dui veland. Tennisvereniging Scel veringhe had de eer om het jaarlijkse Eilandentennistoer nooi te organiseren. De belang stelling voor dit evenement, waar alle tennisverenigingen van Schouwen-Duiveland aan meedoen, wórdt" steeds groter. Een recordaantal deelnemers (220) werkte in drie dagen 240 partijen af. De voorrondes wer den gespeeld op de thuisaccom- modatie van de SchouwenDui- velandse verenigingen en de halve- en finale-partijen von den plaats op de accommoda ties in Scharendijke en Renes se. Op de tennisbaan van tennis vereniging Scelveringhe in Re- nesse werd afgelopen zaterdag een,aantal spannende wedstrij den gespeeld onder ideale weersomstandigheden. De drie gravelbanen lagen er perfect bij en de organisatoren zorgde voor een. uitstekend wedstrijd schema. In het herenenkel B moesten er drie sets worden ge speeld tussen André Goedege- buure en Michel de Vlieger. Beide clubgenoten, die ook op landelijk niveau spelen, ken nen elkaar van haver tot gort. De eerste set ging vrij simpel naar Goedegebuure met 6-0. In de tweede set kwam De Vlieger eindelijk op dreef, dat resul teerde in een 4-6 overwinning voor De Vlieger. De derde set werd een spannende aangele genheid. Bij een stand van 6-7 en een ,tie-break ging de winst naar De Vlieger. Oppermachtig André Goedegebuure won met zijn broer Hans-Jan Goedege buure wel het dubbelspel bij de heren B/C. Schoneman/Meul dijk moesten in twee sets (6-3 6- 4) capituleren. Bij het herenen kelspel C2 bleek Camiel Fol mer oppermachtig. Johnny Ot te had in de eerste set niets te vertellen (6-0), maar in de twee de set bleek ineens alles weer mogelijk voor Otte. Toch was Folmer net iets slimmer en won met 5r7. Maartje Wehrmei jer was in de morgenuren al winnares geworden in het dub belspel Dl. Samen met Deering versloeg zij Mellegers/Goede- gebuure met 6-3 6-3. In het en kelspel kwam Maartje Wehr meijer in de finale tegenover Jopie Goedegebuure uit Renes se te staan. De jeugdige tennisster van ten nisvereniging Bru-Tèn startte sterk. De eerste set trok zij met 6-4 naar haar toe. In de tweede set verloor zij nipt met 6-7. Jo pie Goedegebuure groeide in de wedstrijd. Dat bleek ook uit SEROOSKERKE - „Het lijkt wel of het noodlot bo ven ons hangt. Dit is balen zo vlak voor de competi tie", waren de woorden van trainer John Jansen. In de vijf wedstrijden afgelopen weekend zag hij Erik Lijbers uit Vlissingen en keeper Matthé Pipping ge blesseerd uitvallen. Niet blij Over twee weken staat de eer ste competitie-wedstrijd op het programma in sporthal Onder dak in Zierikzee. Jansen kan ondanks zijn prima oefen- wedstrijdresultaten afgelopen weekend, niet echt blij zijn. Zaterdagavond werden in sporthal Onderdak twee wed strijden gespeeld. Tegen EMM uit Middelburg werd vrij sim pel met 22-11 gewonnen. Tegen de 2e divisie .ploeg uit Vlaar- dingen, WIK, werd verloren na het dramatische incident met Erik Lijbers. ,,Hij ging gewoon door zijn enkel, maar dat was wel een behoorlijk klap". In de rust was het nog 11-12 voor WIK, maar ZHV/Delta Sport knokte zich terug naar 18-14, Toen Peter Bos (enkel) en Lij bers uitvielen was het gebeurd voor de Zierikzeese ploeg en won WIK met 20-23. „Het zal De laatste wedstrijd tegen EMM werd gewonnen met 9-16 en ZHV/Delta Sport won het toernooi in Middelburg. Uitslagen oefenwedstrijden: Zaterdag 11 september in Zie rikzee: ZHV/Delta Sport - EMM 22-11 (10-5). ZHV/Delta Sport - WIK 20-23 (11-12). Zon- dag 12 september in Middel burg: ZHV/ Delta Sport - Vesta 17-15 (13-6). Nijenrode - ZHV/Delta Sport 17-20 (10-10). ZHV/Delta Sport - EMM 16-9 (7-5). ENSCHEDE - Rob Baan zal voor het duel van woensdag avond met Bayern München in ieder geval één wijziging aan brengen in het elftal dat zon dag gelijkspeelde bij Go Ahead Eagles. Jan van Halst keert als verdedigende mid denvelder terug in het elftal. gekregen was niet echt een ver rassing. In het vorige seizoen speelde hij in het tweede team en daar groeide hij uit tot de sterkste speler. Arjan Bom is niet echt een nieuweling in het eerste team. Hij kwam in het verleden al eerder uit voor de hoofdmacht van tafeltennisvereniging Scal dina, maar omdat hij verplicht was zijn militaire dienst te ver vullen deed hij een stapje terug en speelde geen competitie. Het zal voor Arjan Bom even wennen worden, hij mist nog steeds wedstrijdritme. Binnen de selectie spreekt men toch van een goede aanwinst nadat Bom heeft besloten weer in competitie-verband te gaan spelen. Zwaar seizoen „We moeten dit seizoen probe ren om in de eerste klas over eind te blijven. Daarom gaan we er vanuit een plaats in de eerste klas te behouden. Het zal zwaar worden dit seizoen", denkt Michel Holm. „Nu Hans Beukert niet meer speelt, ver lies je op voorhand al een paar winstpunten. Met hem was je altijd zeker van een aantal punten. Nu moeten we probe ren om met zijn vieren staande te blijven in de eerste klasse. Gezien het spelersniveau, ben ik daar niet ongerust over", al dus Holm. Tafeltennisvereniging Scaldi na start de najaarscompetitie met vier seniorenteams. Het tweede team, dat vorig jaar nog om het kampioenschap speelde, zal het dit seizoen ex tra zwaar krijgen. Zeker nu hun beste speler, Alex von Berswordt de overstap heeft gemaakt naar het eerste team. Erik Lijbers zal de start van de competitie niet meemaken we gens een enkelblessure. (Foto: Joop van tfoudt). En om het rijtje compleet te maken was keeper Paul Mul der ook niet fit, Peter Lefèvre was nog steeds aan zijn arm ge blesseerd, Peter Bos ging door zijn enkel, Jacco Vleeshouwer en Ricky Evertse waren afwe zig. „Mijn grootste zorg is Erik Lijbers. Hij ging zaterdag avond tegen WIK uit Vlaardin- gen zodanig door zijn enkel dat het herstel zeker een aantal we ken zal duren", liet Jansen be zorgd weten. mij een zorg zijn, nee ik til aan dat verlies niet zwaar". Zondag reisde John Jansen met zijn formatie af naar Mid delburg voor drie oefen wedstrijden. „Ik had maar acht spelers tot mijn beschik king. Liever had ik niet ge gaan, maar dat kan je ook niet maken". Tbgen de 3e divisie ploeg Vesta uit Limburg werd gewonnen met 17-15. „De eerste helft speelden we de sterren van de hemel. De tweede helft was het een verschrikkelijke slechte helft. Ja, toen viel ook Matthé Pipping uit. Hij gleed uit over een natte plek in het veld. Er kwam toen onzeker heid in de ploeg en er werd no- chalant gespeeld. Tegen Nijenrode uit Breuke- len, top 2e divisie, won ZHV/ Delta Sport met 20-17 na een ruststand van 10-10. Vooral Pie- ter Dogger uit Heerie scoorde maar liefst zeven treffers. „Als je ziet dat we een groot aantal spelers missen in die wedstrijd dan kan je tevreden zijn. Spe lers die normaal veel op de bank zitten moesten nu steeds spelen. Frangois Vérrijzer heeft alle wedstrijden volledig mee gespeeld. Ook Lars van Zwieten en keeper Piet Bos moesten ons assisteren in Mid delburg", aldus Jansen. ZIERIKZEE - Voor het eerste selectieteam van tafeltennisvereniging Scaldina staat er een zware competitie seizoen voor de deur. Vorig seizoen was het trio Mi chel Holm, Hans Volkeri en Hans Beukert nog redelijk succesvol. Een plaats in de bovenste regionen, in de eerste klas Zeeland, was hun deel en menige tegen standers capituleerden tegen hef trio in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Opvallend was altijd het sterke spel van Hans Beukert die altijd goed was voor twee of drie winstpartijen per wedstrijd. In de najaarscompetitie zal het eerste selectieteam het zonder Hans Beukert moeten stellen. De ex-Middelburger die on langs zijn woonplaats Zierik zee verruilde voor Burgh- Haamstede heeft te kennen ge geven niet meer in competitie verband te willen spelen. De plaats van Hans Beukert zal worden ingenomen door Alex von Berswordt en Arjan Bom. Dat betekent dat het se lectieteam nu met vier spelers in een team de competitie in gaat. Want naast de twee ge noemde spelers zijn de oud spelers Michel Holm en Hans Volkeri wel weer van de partij. Dat Alex von Berswordt een plaats in het eerste teamheft Michel Holm (links), Hans Volkeri (midden), Arjan Bom (rechts) en Alex von Berswordt (ontbreekt op de foto) zijn het vlaggeschip van Scaldina. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7