Erik van der Wekken verovert simpel de Belgische motorcrosstitel 250cc MEVO vernedert Nola Boys met monsterscore Jeugd Scaldina start tafeltenniscompetitie Ranke en Uittenboogaard kampioen Motor beschadigd na kampioenschap De Uitlaat in Vlissingen Bekerloting zorgt voor topwedstrijden Anja Stouten vierde in interland VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1993 NR 25424 Steve Cooney verspeelde op de 13-hole zijn voorsprong. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Hans Ranke bij de heren en Marian Uittenboogaard bij de dames zijn Strokeplay kampioen geworden op het golfterrein De Greve- lingen in Bruinisse. Zij wisten met de minste slagen bij vier 18-holes- wedstrijden rond te komen. Achtentwintig deelnemers startten op de eerste dag om ,tu)ee keer de 18-hoIes baan rond te komen. De tweecle dag mochten er nog veertien deelnemers starten. Lange tijd stond de Engelsman Steve Cooney, woonachtig in Rotterdam, aan de lei ding. In de vierde wedstrijd op de dertiende hole ging hij in de fout. Op par 5. vlakbij het clubhuis, ver dween zijn bal in het struik gewas. Slagen Hij had toen vier slagen no dig om bij de 13-hole te ko men. Zijn grootste concur rent, Hans Ranke uit Brui nisse, ging niet in de fout en won met 342 slagen' over vier wedstrijden de kampi oenstitel. Steve Cooney werd tweede met 347 slagen en Martijn Nolles uit Nicuwc-Tbnge had voor de derde plaats 350 slagen nodig. Marian Uittenboogaard was weer ongenaakbaar op de schitterende golfaccom- modatie in Bruinisse. Ondanks dat zij in de derde wedstrijd op de '18-holes flink in de fout ging bleef zij toch Susan Harries en Dicky van der Meer voor. Op de 18-holes raakte Uit tenboogaard de bal kwijt. Deze bleef onvindbaar en zij incasseerde de strafsla- gen. Ook de volgende bal ver dween in de struiken. Dit kostte Uittenboogaard in totaal tien slagen voordat zij de bal in de putting liet verdwijnen. Uiteindelijk won zij met 366 slagen over vier wed strijden. Harries had 370 slagen nodig en Van der Meer 388 slagen. ZIERIKZEE - De hockeycompetitie begint zaterdag 11- en en zondag 12 september weer op het sportpark Bannink in Zierikzee. Hockeyclub Schouwen- Duiveland heeft maar liefst veertien teams in de strijd. Misschien is dit het laatste seizoen dat zij op het natuurlijke gras hun competitie moeten afwer ken. Volgend jaar hopen zij een nieuw kunstgras veld te mogen openen. Atletiek Atletiekvereniging Delta Sport houdt in samenwerking met Sporthuis Zierikzee op vrijdag 10 september de Sport huis Zierikzeeloop. Een presta tieloop waar gekozen kan wor den uit de afstanden 4-, 7- en 10 kilometer. Start is om 19.00 uur op sportpark Bannink in Zie rikzee. Badminton Donderdag 16 september bijt Zierikzee 2 de spits af in de eer ste badminton competitie wedstrijd in sporthal Onder dak. Aanvang 19.30 uur. Pro gramma: Zierikzee 2 - Astroï- den 7. Zierikzee 4 - Astroïden 6. Zierikzee 9 - Avanti 8. Zierik zee 10 - Astroïden 12. Dammen Damvereniging Zierikzee start vrijdag 10 september haar nieuwe seizoen. In het UVV- gebouw aan het Kerkhof ZZ in Zierikzee. Het achttal speelt ook dit seizoen in de hoofd klasse van de Zeeuwse Dam- bond. Handbal De hoofdmacht van handbal vereniging ZHV/Delta Sport speelt zaterdag 11 september twee oefenwedstrijden in sporthal Onderdak. Program ma: 19.00 uurZHV/Delta Sport - EMM. 20.10 uur WIK - EMM. 21.20 uur WIK - ZHV/Delta Sport. Zondag 12 september speelt de formatie van John Jansen drie wedstrijden in sporthal Nadorst in Middel burg. 13.00 uur EMM ZHV/Delta Sport. 14.00 uur Vesta - ZHV/Delta Sport. 17.00 uur Nijenrodes - ZHV/Delta Sport. Hockey Het eerste damesteam van hoc keyclub Schouwen-Duivcland speelt zondag 12 september zijn eerste competitie-wed strijd van het seizoen op sport park Bannink. Programma: HSD dames 1 - Goes aanvang 12.45 uur. Prinsenbeek 4 - HSD dames 2 aanvang 12.00 uur. Ba- rendrecht - HSD heren 1 aan vang 14.30 uur. HSD heren 2 - Liberty 2 aanvang 14.30 uur. Tilburg 9 - HSD heren 3 aan vang 13.00 uur. Korfbal De hoofdmacht van korfbal vereniging All-Ready speelt haar tweede competitie-wed strijd uit tegen DVS in Hendrik-Ido-Ambacht. Pro gramma zaterdag 11 septem ber: DVS - All-Ready 1 aan vang 16.00 uur. Luctor 3 - All- Ready 2 aanvang 14.00 uur. TO GO - All-Ready 3 aanvang 14.00 uur. All-Ready 4 Scheldevogels 5. All-Ready A - Stormvogels A2 aanvang 10.00 ur. All-Ready C - Tjoba C aanvang 10.00 uur. Volharding D All-Ready D aan vang 10,00 uur. Swift E2 - All- Ready E aanvang 9.30 uur. Tafeltennis Zaterdag 11 september bijt de jeugd van tafeltennisvereni ging Scaldina de spits af in de eerste najaars competitie wedstrijd. De wedstrijden vin den plaats in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierik zee. Tennis Zaterdag 11 september wordt op het tennispark van tennis vereniging Scelveringhe de fi nales gespeeld van het Eilan den-toernooi. Wielrennen Vrijdag 10 september start om 14.30 uur op de Hogezoom in Renesse de tweede editie van de Delta-tour. Zaterdag is de tweede etappe in Oost-Sou burg, start om 13.30 uur. Zon dag wordt de driedaagse afge sloten met een tijdrit in IJzen- dijke en de etappe Sluiskil - Lamswaarde. (Voor meer infor matie zie editie dinsdag 7 sep tember). Erik van der Wekken heeft in België succes met zijn 250cc Kaïoasaki. (Foto: Joop van Houdt). ZARREN/KLERKEN - Erik van der Wekken uit Zierikzee heeft in Zarren het Belgische motorcross-kam pioenschap VLMB veroverd. Met zijn Kawasaki 250cc motor zette de succesvolle rijder in de achtste kampi- oensproef de kroon op het werk. Bij de voorgaande zeven kampioensproeven had Van der Wekken al 38 pun ten voorsprong verzameld op de nummer twee Dirk Claus. Voor Van der Wekken was het noodzaak om alleen in de beide manches in de voorste regionen te rijden om zo weinig moge lijk puntverlies te lijden. De enige zorg was dat de motor het zou begeven. Van der Wekken was daarom op en top gemoti veerd want de laatste jaren had hij de titel gekregen als eeuwi ge tweede. In de eerste manche was hij bij de start goed weg en nam met een de leiding. Vier ronden lang kon hij de lokale rijder, Hans Rommelaere, achter zich houden. In de vijfde ronde kwam Rommelaere de Zierik- zeeënaar voorbij zetten. De Belg was in het klassement geen enkele bedreiging meer voor Van der Wekken. Hij be hield de tweede plaats en reed op safe naar de finish. Hier door was hij al zeker van het Belgisch kampioenschap. In de tweede manche wilde Van der Wekken zich bewijzen, maar door een superslechte start werd hij ingesloten en was als één na laatste weg. De vechtersmentaliteit van de Zie- rikzeeënaar toonde dat hij niet voor niets de Belgische kam pioen zou worden. Hij begon aan een geweldige achtervolging en ronde na ron de rukte hij op naar de top. Hij nestelde zich op de derde plaats en kwam in die volgorde ook óver de finish. Familie en supporters verwelkomden de kersverse Belgische kampioen met champagne. De huldiging op het podium ge beurde met de overhandiging van de kampioenstrui, de Bel gische driekleur, en het omhan gen van de lauwerkrans. Op- zich was het een bijzondere prestatie dat een Nederlander kampioen werd bij de Vlaamse Motor Bond. De Uitlaat Tijdens de motorcrosskampi oenschappen van de MSV De Uitlaat in Vlissingen was Van der Wekken minder succesvol door een val in de eerste man che. In de superklasse 250cc was de strijd geheel open en ging het tussen Marco Over- weel en Eric van der Wekken. De kersverse Belgische VLMB- kampioen nam direct na de start de leiding. Overweel bleef in zijn wiel hangen en gaf Van der Wekken weinig ruimte. Halverwege de wedstrijd kwam Van der Wekken ten val en beschadigde zijn motor. Voor Marco Overweel was er toen geen vuiltje meer aan de lucht en hij won vrij gemakke lijk de eerste manche. Van der Wekken wist met zijn bescha digde motor alsnog op een tweede plaats te finishen. De schade aan de motor van Van der Wekken was zo groot dat hij in de tweede manche be sloot niet te starten. Voor Mar co Overweel was dat mooi mee genomen want de rijder werd zonder tegenstand winnaar van de tweede manch. De laat ste wedstrijd om het kam pioenschap van de MSV De Uitlaat wordt verreden op 2 oktober. Najaarscompetitie ZIERIKZEE - Op zaterdag 11 september wordt weer een start gemaakt met de competitie voor de Zierik- zeese tafeltennissers. Scaldina neemt met vier jeugdteams deel aan deze competitie. Het eerste jeugdteam dat uit komt in de eerste klas moest een wijziging ondergaan. We gens verhuizing naar Gouda moest Hans Boon het team ver laten. Zijn plaats wordt overge nomen door Marien Hogerhei- de uit het tweede team. Hoger- heide zal moeten wennen aan het spelpeil in deze klas, om dat hij de vorige competitie in de derde klas heeft geacteerd. Het team wordt verder ge vormd door Erik Stoel en Mau rice van Slobbe. Hoog eindigen Scaldina 1 moet gezien de vori ge competitie hoge ogen kun nen gooien. Indien er niet de zelfde fout als in de vorige competitie wordt gemaakt door teveel in het begin competitie-wedstrijden te ver liezen die normaliter gewon nen moesten worden. Bij Scaldina 2 is alleen Danny de Boer overgebleven in dit team. Hogerheide naar het eer ste, Arthur Schenk naar de se nioren. Danny de Boer krijgt versterking van Boudewijn Heijboer (vorige competitie 4e klas) en Martijn Kieboom die vorige competitie nog pup.wel. Ie klas speelde. Scaldina 2 dat in de derde klas uitkomt moet zich in de mid denmoot kunnen vestigen. Scaldina 3 met Marian Pankow en de twee nieuwkomers Ar- noud en Simon Lansdorp moe ten probeert zich te handhaven in de vierde klas. Voor Arnoud en Simon Lansdorp zal het in het begin moeilijk zijn, omdat ze nog geen competitie-erva ring hebben, maar na enige wedstrijden, te hebben ge speeld zullen ze zeker hun pot jes winnen. Voor Mart Goudzwaard en de twee nieuwkomers Marcel Kie boom en Femke Saman zal het in de derde klas pup.wel. voor al gaan om speel-ervaring op te doen in het competitie-spelen. De gegevens Spelers Scaldina 1: Erik Stoel, Maurice van Slobbe, Marien Hogerheide. Indeling: Junioren le klas. Tegenstanders: Big Smash, Slagvast 1, Westerzicht 2, Re- naert 1, Zaamslag. Spelers Scaldina 2: Danny de Boer, Boudewijn Heijboer, Martijn Kieboom. Indeling: Junioren 3e klas. Tegenstanders: Roskam/MZ 3, Yerseke 3, SAR'72 1, 't Zand 5 en 6. Spelers Scaldina 3: Marian Pankow, Arnoud Lansdorp, Si mon Lansdorp. Indeling: Juni oren 4e klas. Tegenstanders: Westerzicht 5, Roskam/MZ 4, Big Smash 2, 't Zand 7, Kapelle Spelers Scaldina 4: Marcel Kieboom, Mart Goudzwaard, Femke Saman. Indeling: Pup.wel.- 3e klas. Tegenstanders: Roskam/MZ. 6 en 7, Sar'72 4, RDT 3 en 4, STV 3. ZIERIKZEE - MEVO, de debutant in de eerste klas van de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalcompeti tie, heeft haar visitekaartje al afgegeven. In de eer- sjte competitie wedstrijd wonnen zij met 9-0 van No- la Boys. Danny Magito, Kees Verwest en gelegenheids-keeper Dick van Splunder waren de smaakmakers voor MEVO. Al binnen vijf minuten keek Nola Boys tegen een achter stand aan van 3-0. Nola Boys dat de vernedering bijna niet kon verwerken begon steeds agressiever te spelen. Ondanks tot op het randje van het toe laatbare bleef het een faire wedstrijd en mocht Nola Boys keeper Johan Holm voor de rust nog twee keer een doel punt incasseren (5-0). In de tweede helft bleef MEVO technisch en beheerst spelen en dat leverde nogeens vier doel punten op. In de eerste klas kreeg ook bekerkampioen WIK een fikse nederlaag te slikken tegen Sporthuis Zie rikzee. Sporthuis Zierikzee, dat Leon Hendrikse en Robert Roggeband in de ploeg heeft, nam al gauw met 3-0 afstand tvan WIK. De ploeg uit Kerk- werve reageerde in eerste in stantie agressief, maar de scheidsrechter bleef controle houden op de wedstrijd. Uit eindelijk won Sporthuis Zie rikzee met 8-1. WIK moest twee dagen later nog een keer in ac tie komen. Dit keer stond PTT binnen de lijnen. Nu moest de ploeg van PTT het ontgelden. De dadendrang van WIK resul teerde in een 8-3 overwinning. Eerder deze week kreeg PTT een 5-0 reglementaire neder laag aan de broek. Het kon in de wedstrijd tegen Coen Honig 1 niet voldoende spelers op de. been brengen. In de tweede klas is Pinky Boys sterk gestart tegen Stella Boys 1. De wedstrijd werd pas vijf minuten voor het einde be slist. Na een 14 stand scoorden Jaap Boerma en Mischa van der Hoek (2x) voor de ploeg uit Renesse. Stella Boys ging uit eindelijk ten onder met 4-2. Op de laatste speeldag werd ook nog één bekerwedstrijd ge speeld. Egelantier schakelde FC Kerkwerve met 6-4 uit. Loting tweede bekerronde Speeldatum 27 december: Ga rage Slager - Bijmakelaardij. Restaurant De Beuze - Deltan. Sportsurf Jonker - Sporthuis Zierikzee. Egelantier - Coen Honig 1. 't Swarte Schaep - Profile Tyr. Rinus Roon. Speel datum 29 december: Steilöö- re/PJZ - Tbren Boys. WIK - ME VO. Braber Groenvoorziening vrij geloot. Programma maandag 13 sep tember in sporthal Onderdak hal 1: 19.00 uur De Keien - Steilöóre/PJZ. 19.40 uur Sport surf Jonker - Sporthuis Zierik zee. 20.20 uur De Roo van de Veen - Knippie. 21.00 uur Tbren Boys - Rest. De Beuze. 21.40 uur Bijmakelaardij - FC Kerkwer ve. 22.20 uur Dreischor - Stella Boys 2. Woensdag 15 septem ber hal 1: 20.20 uur Knippie - Braber Groenvoorziening. 21.00 uur FC Kerkwerve - Stel la Boys 1. 21.40 uur Rest. De Beuze - MEVO. 22.20 uur Stu dio 't Markt je - De Roo van de Veen. Hal 2: 19.00 uur 't Swarte Schaep - Vanity. 19.40 uur Profile Tyr. Rinus Roon - Deltan. 20.20 uur Nola Boys - Neffen d'Eule. 21.00 uur Pinky Boys - Zeelandia. Ie klas PTT-Coen Honig 1 0-5 Sporthuis ZZ-WIK 8-1 Neffen d'Eule-Sports. Jonker 3-3 MEVO-Nola Boys 9-0 WIK-PTT 8-3 MEVO 110 0 2 9-0 Sporthuis ZZ 1 1 0 0 2 8- I Coen Honig 1 1 1 0 0 2 5 - 0 WIK 2 1 0 1 2 9 - 11 Neffen d'Eule 1 0 1 0 1 3 - 3 Sports. Jonker 1 0 1 0 1 3'- 3 Toren Boys 0 0 0 0 0 0- 0 Rest. De Beuze 0 0 0 0 0 0- 0 Nola Boys 1 0 0 1 0 0- 9 PTT 2 0 0 2 0 3 - 13 2e klas Steiloore/PJZ-Garage Slager 7-7 Vanity-De Keien 5-6 Zcclandia-Swarte Schaep 2- Stella Boys-Pinky Boys 2-4 Pinky Boys 1 1 0 0 2 4- 2 Dc Keien 1 1 0 0 2 6- 5 Zeelandia 1 1 0 0 2 2- 1 Steiloorc/PJZ 1 0 1 0 1 7 - 7 Garage Slager 1 0 1 0 1 7 - 7 Bijmakelaardij 0 0 0 0 0 0- 0 FC Kerkwerve 0 0 0 0 0 0- 0 Vanity 1 0 0 1 0 5 - 6 Swarte Schaep 1 0 0 1 0 1 - 2 Stella Boys I 0 0 I 0 2- 4 3c klas Stella Boys 2-Coen Honig 2 7-3 Deltan-Drrfschor 2-7 Braber Gr. Vo.-Profile Tyr.RR 3-6 Egelantier-Studio Marktjc 6-6 Dreischor 1 1 0 0 2 7 - 2 Stella Boys 2 1 1 0 0 2 7 - 3 Profile Tyr.RR 1 I 0 0 2 6- 3 Egelantier 1 0 1 0 1 6- 6 Studio Marktjc 1 0 1 0 1 6- 6 Dc Roo/Vecn 0 0 0 0 0 0- 0 Knippie 0 0 0 0 0 0- 0 Braber Gr. Vo. 1 0 0 1 0 3 - 6 Coen Honig 2 1 0 0 1 0 3 - 7 Dcltan 1 0 0 1 0 2- 7 ENSCHEDE - Anja Stouten uit Ouwcrkcrk is tijdens de jcugdintcrland tegen Westfa- lcn (Duitsland) als vierde geëindigd op het kogelstoten. In Enschede kwam zij voor de Nederlandse C-jougdploeg uit en stootte 11,84 meter. Hiermee werd zij vierde. Nederland won de interland met 111 punten te gen 73 punten van Westfalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9