Eervolle vermelding Verdeeldheid in Zierikzeese commissie over subsidie aan tennisvereniging ^VTtVi'HiHriri Mfiril |H- hMtLLliHSSEB! CDA en WD contra PvdA en SGP/RPF/GPV Prijs schilderswedstrijd Aanrijding in Zierikzee Bromfiets controle Zandweg Diefstal hypericum- takken Asselbergs kandidaat Bergen op Zoom Vogeltrekexcursie Natuur- en Vogelwacht VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1993 NR 25424 WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht west 4 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht zuidoost 4 Dinsdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht 2uidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 11 sept. Zon op 07.06, onder 20.02 Maan op 00.56, onder 17.15 12 sept. Zon op 07.08, onder 1959 Maan op 02.12, onder 17.49 13 sept. Zon op 07.10, onder 19.57 Maan op 03.30, onder 10.17 Nieuwe Maan: 16 sept. (05.11). HET WEEROVERZICHT DE BILT- In Nederland is van sta biel weer met veel zon voorlopig geen sprake. Ook vanavond vallen er nog enkele regen- of onweersbui en. Vannacht klaart het op en land inwaarts ontstaan enkele mistban ken. De minimumtempteratuur ligt rond 11 graden. De wind waait uit het zuidwesten en neemt af tot zwak of matig, rond kracht 3. Morgenochtend verdwijnen de eventuele mistbanken en hier en daar is er wat zon. De bewolking neemt echter al weer snel toe, waar na er opnieuw buien gaan vallen. Het wordt een frisse dag; de tempe ratuur komt niet veel hoger uit dan een graad of 17. De wind waait eerst uit zuidelijke richtingen, later op de dag draait hij naar het westen en neemt daarbij toe tot matig, kracht 4, aan de kust tot krachtig, 6. Zon dag ziet het weer er wat gunstiger uit. De kans op een bui is lang niet zo groot als zaterdag en nu en dan schijnt de zon. De overwegend mati ge westenwind voert wel koele lucht aan; de middagtemperatuur komt uit op ongeveer 16 graden. Het wis selvallige weer wordt veroorzaakt door een hoge depressie-activiteit boven de Atlantische Oceaan en West-Europa. MAASTRICHT - In aanwezig heid van de Europese commis saris voor informatie, commu nicatie en cultuur Joao de Deus Pinheiro heeft minister D'An- cona van wvc donderdagmid dag in Maastricht het Europees Joumalistencentrum (EJC) ge opend. Zij onthulde een beeld van de Belgisch-Limburgse kunstenaar J. Praet dat de menselijke communicatie ver beeldt,r Lienci Advertentie ZIERIKZEE - Op de kruising H aringvlietstr aat /Grevelin- genstraat te Zierikzee was donderdagavond een aanrij ding tussen twee personenau to's. Het ongeluk gebeurde om on geveer 21.55 uur toen H. uit Zie rikzee over de Haringvliet- straat reed komende vanuit de richting centrum. Op de krui sing met de Grevelingenstraat zou hij geen voorrang hebben verleend aan B. uit Zierikzee die het kruispunt naderde via de Grevelingenstraat en ko mende uit de richting Boeren- weg. Er ontstond een aanrij ding waarbij beide voertuigen zo zwaar werden beschadigd dat ze moesten worden wegge sleept. ZIERIKZEE - De stagegroep van de regiopolitie Zeeland hield woensdag bij de Zand weg te Zierikzee een brom- fietscontrole. Daarbij werden dertien overtredingen gesigna leerd. Tussen 07.00 en 09.00 uur con troleerden de politiemensen vijftig bromfietsen die daar passeerden. De overtredingen die men vaststelde varieerden van te veel vermogen, te veel lawaai tot slechte remmen. Dertien bromfietsbestuurders kregen hiervoor een proces verbaal. Nog eens twaalf brom fietsbestuurders werden be rispt omdat ze hun verzeke ringsbewijs niet bij zich had den. Zij werden in de gelegen heid gesteld om een proces verbaal te voorkomen door dit op het politiebureau alsnog te komen tonen. SEROOSKERKE - De politie hield woensdagmorgen twee mannen aan die kort daarvoor bij een kwekerij in Seroosker- ke voor 10.000 gulden aan hy- pericumtakken hadden gesto len. Het ging om de 23-jarige A. J. en de 27-jarige C. B. afkomstig uit het Brabantse Sint Willi- brord. Zij werden door de poli tie aangehouden toen ze met de bestelbus, waarin zich de tak ken bevonden, over de rijks weg nabij Sint Philipsland re den. De politie nam daarbij zo wel de gestolen takken als het voertuig in beslag. Beide ver dachten werden ingesloten op het politiebureau. Zij moeten zich voor de rechter voor hun gedrag verantwoorden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag tlm vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zjerikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (tlm 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17%% BTW. ZIERIKZEE - De commissie sport van de gemeente Zierikzee sprak zich onlangs unaniem uit voor het blijven subsidiëren van Lawn Tennis Club (LTC) Zie rikzee. De commissie financiën van de gemeente is, zo bleek gisteravond - donderdag - tijdens de verga dering van de commissie, verdeeld. CDA en VVD zijn voor voortzetting van de subsidie aan LTC- Zierikzee. PvdA en SGP/RPF/GPV schaarden zich achter het voorstel van het college om de subsidie af te bouwen. Het bestuur van de LTC- Zierikzee heeft aan de gemeen te gevraagd de subsidie voor de erfpachtcanon voor het tennis- complex aan de Grevelingen straat met vijf jaar te verlen gen. Het college van b w van Zierikzee vindt echter de fi nanciële positie van de tennis vereniging dermate 'gezond' dat men voorstelt de subsidie in vijf jaar tijd met 20 procent per jaar af te bouwen. De kwes tie is zoals reeds aangestipt eerder besproken in de com missie sport. Deze sprong una niem op de bres voor de tennis vereniging. Hetzelfde deed commissielid mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. ,,De tennisvereniging doet enorm veel zelf aan het onderhoud van het tenniscomplex en ik vind het feit dat de vereniging het goed doet geen aanleiding mag zijn om de LTC te straf fen". Mevrouw Bij de Vaate koppel de daar de opmerking aan vast dat de LTC-Zierikzee op dit moment een bloeiende vereni ging is met meer dan 500 leden. ,,Het is een gezonde vereni ging. Laten we die gezond hou den en verder gaan met subsi diëren", aldus mevrouw Bij de Vaate. VVD-woordvoerder J. J. Geleijnse stelde in zijn reactie op het voorstel van het college dat in het verleden gemaakte afspraken niet per definitie een automatisme hoeven in te houden. Hij stelde dat de club weliswaar goed draait, maar dat als de subsidie geschrapt zou worden men wellicht wel over zou moeten gaan tot ver hoging van de volgens Geleijn se toch al niet lage contributie. „En dat zou kunnen resulteren in een terugloop van het aantal jongeren onder de leden", al dus Geleijnse. Een ander geluid kwam van de kant van SGP/RPF/GPV- woordvoerder W. F. Sprengel- meijer. Hij stelde dat subsidie voor een vereniging een stimu lans moet zijn. Een basis om uit te groeien tot een financieel gezonde vereniging. „En dat is nu bereikt, dus kan de subsidie - zoals het college ook al aan geeft - afgebouwd worden", al dus' Sprengelmeijer. Hij voeg de daar nog aan toe principieel bezwaar te maken tegen het ge bruik van de tennisbanen op zondag. PvdA-vertegenwoordi- ger G. Brand zei zich wel te kunnen vinden in het voorstel van het college om de subsidie aan de LTC-Zierikzee af te bou wen. Brand zei er niet aan te twijfelen dat de tennisvereni ging financieel gezond is, maar hij zette zijn vraagtekens bij de manier waarop de begroting ZIERIKZEE Modeshow Op vrijdag_24 september wordt in de Concèrtzaal te Zierikzee de nieuwe wintercollectie van Patty Monard via een dinermo deshow gepresenteerd aan het publiek. Aan de show werken ook de bedrijven Verton schoe nen, Deurloo Mode, Lingerie Diane, Coen Honig Optiek en Pandora Kapsalon mee. Dit jaar is gekozen voor een opzet waarbij behalve damesmode ook de kleding wordt gepre senteerd waarin heren er deze winter up to date bijlopen. De verschillende onderdelen van het evenement omvatten een showblok van sportieve kle ding, lingerie, klassieke kle ding en chique kleding. De showblokken worden afgewis seld door de diverse gangen van het diner. De modeshow begint om 19.00 uur, toegangs kaarten zijn te koop bij de di verse bedrijven die aan het eve nement deelnemen. Kwijtscheldingsbeleid gemeentelijke heffingen Op initiatief van de werkgroep FNV-uitkeringsgerechtigden en Ouderen (UGO) wordt op woensdag 6 oktober in Zierik zee een informatiebijeenkomst gehouden over het kwijtschel dingsbeleid op gemeentelijke heffingen op Schouwen- Duiveland. Het evenement is op woensdag 6 oktober in De Driehoek en begint om 13.30 uur. Het onderwerp wordt toe gelicht door medewerker aan het rapport 'Gemeente wees eerlijk' Wim van de Voorde, vertegenwoordiger van Reini gingsdienst Schouwen-Duive- land J. Scheele, vertegenwoor diger van de Intergemeentelij ke Sociale Dienst I. Babijn en FNV-districtsmedewerker B. Jaarsma. Na een pauze bestaat de mogelijkheid om vragen te stellen aan forumleden. BURGH-H AAMSTEDE Reisje ouderensoos De ouderensoos Haamstede maakte deze week een dag tochtje naar Walcheren. Men reed eerst naar Middelburg waar een bezoek werd gebracht aan Miniatuur Walcheren. Daar zag men onder meer de schilderachtig aandoende aan plant van kleine bomen en bloemen tussen de miniatuur huizen en dorpen. Na een kof fiepauze vervolgde men de tocht langs Veere, Vrouwenpol der, Zoutelande om tenslotte Domburg te bereiken. Met het uitstapje werd het nieuwe win terseizoen van de ouderensoos Haamstede ingeluid. Voortaan komt men weer op woensdag om de veertien dagen bijeen in de recreatiezaal van rusthuis Duinoord te Haamstede. BRUINISSE Helpt Elkander Op de bijeenkomst van de vrouwenvemiging Helpt El kander in Bruinisse verwel komde mevrouw J. Stouten- Bevelander afgelopen dinsdag avond de leden en de gasten. Na het zingen van enkele ver zen uit Psalm 27 ging zij voor in gebed. Mevrouw A. van Oeveren-Zondervan hield ver volgens een inleiding uit het bijbelgedeelte Markus 12 vers 28 tot 34, waarin het grote ge bod (van de liefde) centraal staat. Na het zingen van Ge zang 152 volgden de felicitaties voor de jarigen. De heer A. Moeilijker vertoonde na de pauze een diasérie over de vie ring van het 500-jarig bestaan van Bruinisse. Velen herken den familieleden en/of buurt genoten, wat de avond tot een zeer geslaagde maakte. Me vrouw A. Smit eindigde tot slot met een Avondlied van 1b- mas Ken. VEERE Exposities in Grotp Kerk In het kader van de Zeeland Cultuurmaand zijn vanaf za terdag 11 september in de Gro te Kerk te Veere twee exposi ties te zien. Het betreft de ten toonstelling 25 jaar grafiek Marx, Freud en Vrijheid die zeefdrukaffiches van Iris de Leeuw omvat. En de expositie Binnenkader Buiterkader waarvoor de fotografe twaalf striptekenaars fotografeerde. De exposities zijn van maan dag tot en met zaterdag te zien van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs zou volgens goed ingelichte bronnen de belang rijkste VVD-kandidaat zijn voor de burgemeesterspost van Bergen op Zoom. De post komt in januari 1994 vrij omdat de huidige burge meester van Bergen op Zoom, P. Zevenbergen (WD) dan dijkgraaf van het Hoogheem raadschap Brabant wordt. Bur gemeester Asselbergs is oor spronkelijk afkomstig uit Ber gen op Zoom. ZIERIKZEE - Marian Gerards uit Zierikzee heeft een tweede prijs gewonnen in de Atelier Winsor Newton schilders wedstrijd. Een wedstrijd waarbij meer dan zeshonderd inzendin gen uit Nederland, België, Duitsland en zelfs Spanje binnen kwamen. De jury beoordeelde ze op originaliteit, techniekbe- heersing en creativiteit. Van het portret van het negerkind dat Marian Gerards maakte vond men dat vooral de uitdrukking op het gezichtje heel mooi is getroffen. Het licht/donker contrast in het schilderij vond men uitstekend weergegeven en tenslotte meldde het juryrapport dat de kop goed is geobserveerd en pri ma opgebouwd. Dat alles had tot resultaat dat het schilderij van de Zierikzeese een tweede prijs werd toegekend. In totaal wer den uit de ruim zeshonderd inzendingen drie eerste prijzen, zes tweede prijzen en negen derde prijzen geselecteerd. SEROOSKERKE - Zaterdag 11 september houdt de vogel werkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland een vogeltrekexcursie in de omgeving van de Flaauwers- en Weversinlaag. On der leiding van Ted Shiijter wordt om 10.00 uur ge start vanaf De Heerenkeet. Behalve leden van de vereniging zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. Doel van de excursie is het ob serveren van langs de Schouw- se kust fouragerende en rusten de trekvogels. Veel van de in onze en noordelijker gelegen streken broedende vogels bren gen de winter door in warmere landen ten zuiden van de Mid dellandse Zee. Dat betekent dat deze vaak nietige beestjes tweemaal per jaar enorme af standen moeten overbruggen. Trekroutes van 4000 km enkele reis zijn daarbij heel normaal, terwijl de Noordse stem zelfs 40.000 km vliegt van broed- naar overwinteringsgebied. Het spreekt vanzelf dat deze trek veel van de vogels vergt. Goede pleisterplaatsen met voldoende voedsel en rust zijn dan ook van levensbelang. De Zeeuwse Delta is zo'n gebied. Met name de slikken en zand banken in de Oosterschelde en de inlagen langs de Schouwse kust zijn voor de trekvogels van grote betekenis. Uiteenlopende soorten Ook zaterdag zullen de excur- siegangers ongetwijfeld grote aantallen vogels van uiteenlo pende soorten kunnen waarne men. Daar verstoring funest is voor de dieren is voldoende af stand bewaren een absolute vereiste. Ook met verrekijker blijft het trekvogels kijken echter een fascinerende bezig heid. CDA-commissielid M. A. Bij de Vaate-Rozendaal: .Vereni ging niet 'straffen' omdat zij het goed heeft gedaan". van de tennisvereniging in el kaar steekt. Vrij vertaald kwam het betoog van Band er op neer dat het nooit de bedoe ling kan zijn dat een gemeente een vereniging subsidieert zo dat die vervolgens een spaar potje aan kan leggen. „Ze heb ben het geld niet echt nodig, maar gebruiken het om te re serveren", aldus Brand. Commissievoorzitter burge meester mr. J. J. P. M. Assel bergs schaarde zich in een reac tie op het commentaar vanuit de commissie achter de opmer king van commissielid Geleijn se dat een in het verleden ge maakte afspraak niet automa tisch tot in lengte van jaren ge continueerd hoeft te worden. Net als Brand concludeerde Asselbergs dat de LTC-Zierik zee inmiddels goed gevoede fondsen heeft gevormd. Hij stelde dat het college voor de bewuste vergadering van de commissie sport het standpunt innam dat de subsidie aan de LTC-Zierikzee afgebouwd diende te worden. „Maar wij hebben als college nog geen ge legenheid gehad om het advies van de commissie sport te we gen". CDA-commissielid me vrouw Bij de Vaate kon het niet laten om toch even te rea geren op met name de opmer kingen van PvdA-vertegen- woordiger Brand. „We weten allemaal dat er twee tennisba nen op een dislokatie liggen en dat de LTC liever alle banen bij elkaar heeft. Daar wordt die reserve voor gevormd. En dan vind ik het even te ver gaan om die subsidie dan maar af te bouwen". Na nog wat scher mutselingen werd de discussie over de kwestie afgesloten met de conclusie dat PvdA en SGP/RPF/GPV. zich achter het collegevoorstel scharen terwijl CDA en WD een andere me ning zijn toegedaan. Het subsidieverzoek van post duivenvereniging Zierick werd van de agenda afgevoerd om dat men eerst de uitkomst van een inhoudelijke discussie over de subsidieaanvraag in de com missie welzijn af wilde wach ten. In het voorjaar kende de Zierikzeese gemeenteraad al een subsidie van 20.000,- toe aan PV Zierick in verband met de herhuisvesting van de ver eniging. Er was toen sprake van verhuizing naar een loka- tie in de Gravenstraat. Die plannen zijn echter niet door gegaan en als alternatieve lo- katie wordt nu gedacht aan een lokatie aan de De Kanterlaan in Malta. Er bestaat echter nog onduidelijkheid over de ver huizing van de school die nu in het betreffende pand huist en de termijn waarop de verhui zing plaats kan vinden. Vooruitlopend op het doorgaan van de verhuizing naar de nieu we lokatie heeft PV Zierick een nieuw subsidieverzoek inge diend. BROUWERSHAVEN - Tijdens de jaarlijkse landenpresentatie van het Neder lands Bureau voor Toerisme (NBT) in de Beurs van Berlage in Amsterdam is aan de VVV Brouwershaven een eervolle vermelding toegekend. De Brouwse VW was een van de genomineerden voor de NBT Promotieprijs 1993. Die eer viel men te beurt vanwege de originaliteit van de arrange menten rond het thema histori sche hof- en theaterdansen. Door die aan het publiek aan te bieden speelt de BrouwSe VW in op de tegenwoordige trend van doevakanties. Het arrange ment historische hof- en thea terdansen is tevens een van de activiteiten waarmee de Brouwse VW sinds enkele ja ren campagne voert om het toe ristenseizoen te verlengen. Hoewel het bestuur van de VW Brouwershaven het suc ces van haar arrangementen historische hof- en theaterdan sen afmeet aan de hand van het aantal aanvragen om informa tie hierover dat men binnen krijgt, wordt de eervolle ver melding van de NBT als een groot compliment ervaren. Een delegatie van de Brouwse VW reisde gisteren, donderdag, naar Amsterdam waar in de Beurs van Berlage de oorkonde werd uitgereikt. Volgens de voorzitter van de VVV Brou wershaven, A. Zuiderent is men van plan om in 1994 op nieuw mee te dingen naar de NBT-promotieprijs. De Promotieprijs 1993 werd ge wonnen door het Noorder Die renpark te Emmen met de in zending Op goed geluk, een campagne rondom de geboorte van het babyolifantje Mingalar Oo. Prijswinnaars in de andere ca tegorieën waren de stichting Zeeland Cultuurmaand met de inzending Zeeland Cultuur maand en de Efteling met haar inzending Efteling veertig jaar. De delegatie van de Brouwse VVV bij de oorkonde die zij kregen. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3