Zierikzee deelt de eerste klap uit Competitiestart Bruse Boys ontsierd door grof spel van opponent NOAD'67 kV.:>V-.' 'A /v. Peter van Vossen invalbeurt Ajax SKNWK slikt grote nederlaag bij SSV'65 Renesse verslaat simpel Kwadendamme Afkoelingsperiode na twee rode- en twee gele kaarten Spelers hebben vandaag een ruime voldoende gescoord7' Van Loo sterk in België DUIVENRUBRIEK V r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SINT-PHILIPSLAND - „Zouden we er niet mee stoppen. We moeten allemaal maandag weer aan het werk", gilde Bruse Boys' laatste man Jaap van de Berge zo'n twintig minuten voor tijd naar de zijlijn. En inder daad, dat was misschien de beste oplossing geweest. De thuisploeg, NOAD'67 uit Sint Philipsland had van af de aftrap maar één doel voor ogen en dat was om de tegenstander proberen te intimideren en uit het spel te halen. Bruse Boys bleef echter voetballen en kwam na een 2-0 achterstand in de tweede helft terug. In blessuretijd wist de ingevallen Leo Burgers de meer dan verdiende gelijkmaker in te koppen. NOAD'67, met negen man nadat Jaco Kooy en Frans Stols uit het veld waren gestuurd, tegen Bruse Boys eindigde uit eindelijk in een 2-2 gelijkspel. De ploeg van Bruse Boys kon zaterdag terugkijken op een hectische start van de competi tie. De wedstrijden tegen de buren uit Sint Philipsland wa ren in het verleden altijd al pit tig om te zien maar deze keer ging de thuisploeg meer dan te ver. Dat resulteerde dan ook in zes gele kaarten, waarvan twee keer twee voor dezelfde spe lers, voor de thuisploeg. ,,We waren van tevoren gewaar schuwd. Ik ben blij dat we ge lukkig zijn blijven voetballen en niet in hun spelletje mee gingen. Er is gelukkig nog ge rechtigheid", vertelde Cees van Dijk na afloop. Escaleren Scheidsrechter Wirken had ze ker geen gemakkelijke middag en nadat hij in de tweede helft NOAD'67-speler Jaco Kooy de tweede gele kaart had gegeven wegens de zoveelste overtre ding op Harold van de Berge leek te boel te escaleren. De NOAD'67-spelers Huib van Westen en Frans Stols gingen ver buiten hun boekje door Ha rold van de Berge bijna te lijf te gaan en slaande bewegingen te maken. Scheidsrechter Wir ken hield op dat moment de kaarten op zak en besloot de wedstrijd tijdelijk te onderbre ken. Na afloop was de man in het zwart nog onder de indruk van de wanvertoning van de thuis ploeg. ,,Ik heb geen wedstrijd gezien", wilde de leidsman nog kwijt. De reactie van de NOAD'67- spelers na afloop was uiterst curieus. ,,We zijn bestolen", liet de beste speler van de thuis ploeg, Jaap van Oudenaarde weten toen Bruse Boys in bles suretijd de 2-2 scoorde. Over het 'negatieve spel van de thuis ploeg wilde hij niets weten. Van Oudenaarde hield, op één moment na, Bruse Boys spits Jacob van de Berge uit de wed strijd. De openingsfase van de match was duidelijk voor Bruse Boys maar het was NOAD'67, dat voetballend niets liet zien, dat verrassend scoorde. De bal viel uit de lucht en werd door Frans Quist van zo'n 25 meter op de slof genomen en verdween, sterk dalend, over de kansloze Jacob Muller. Even later be hoedde Muller zijn ploeg voor een grotere achterstand door Ad Beurkens het scoren te be letten. Scheidsrechter Wirken had voor penalty mogen fluiten en een rode kaart (in plaats van geel) kunnen uitdelen toen Ha rold van de Berge na zo'n half uur spel met gestrekt been te gen de grond werd gewerkt. Na een prima pass van Tonny van de Berge kwam Harold van de Berge vrij voor keeper Huib van Westen. Van de Ber- ge's inzet verdween op de lat maar zelf belandde hij door de charge tegen de grasmat. Bruse Boys had geluk toen een schot van Hans Polderman op de paal eindigde maar even la ter werd het, geheel tegen de verhouding in, toch 2-0 voor de thuisploeg. Ad Beurkens was Jan Stouten te slim af, zette voor en de geheel vrijstaande Kees van Tiggelen kon de bal inschieten. Leo Burgers Op slag van rust redde de met volle inzet spelende Robin Rui tenbeek de bal nog van de Bru se doellijn. Na rust kwam Jo- han Benard, die in de eerste helft teleurstelde niet meer te rug. Leo Burgers verving hem en dat bleek een juiste zet te zijn. Tbch duurde het lang voordat Bruse Boys scoorde. Kansen voor Martin Verspoor en John van Dijke troffen geen doel maar de druk op de NOAD-goal werd steeds groter. Twintig minuten voor tijd ge beurde het dan toch. Leo Bur gers' voorzet werd door Jacob van de Berge binnengekopt. Steeds verder zakte NOAD daarna op eigen helft terug maar pas in blessuretijd, nadat Jaap van de Berge nog aan een kaart was ontsnapt na vasthou den van spits Ad Beurkens, kreeg Bruse Boys alsnog waar ze recht op had. Een ingooi van Tonny van de Berge werd door Martin Verspoor verlengd en door Leo Burgers achter Huib van Westen gekopt. NOAD'67 - Bruse Boys 2-2 (2-0). 13. Frans Quist 1-0. 34. Kees van Tiggelen 2-0. 70. Jacob van de Berge 2-1. 92. Leo Burgers 2- 2. Bijzonderheden: rode kaart voor Jaco Kooy (NOAD'67) en Frans Stols (NOAD'67), beide spelers wegens twee gele kaar ten. Gele kaarten voor Huib van Westen (NOAD'67) en Jaap van Oudenaarde (NOAD'67). Scheidsrechter: de heer B. M. R. J. Wirken. Ibeschouwers: 85. OSSENDRECHT - Zierikzee heeft zondagmiddag in Ossendrecht een uitsteken de start gemaakt. De 0-2 overwinning op ODIO stond na negentig minuten wel op het scorebord, maar als er 0-7 had gestaan dan had dat niet misstaan, f,We missen vanmiddag Jan-Leen Boot. We konden het vanmiddag niet afmaken. Maar de spelers hebben vandaag toch allemaal wel ruim een voldoende ge scoord", vertelt aanvoerder Marco van Oeveren. ODIO-trainer Johan van de Boom toonde zich een „slechte verliezer. Hij weigerde trainer Kees Hagesteijn een hand te geven. ,,Ik begrijp die man niet. Hij staat maar te schreeu wen langs de lijn en dan kan hij nog niet tegen zijn verlies ook". Zierikzee won vorig jaar met 0-1 in het Brabantse Ossen drecht. Nu was het klassever- schil tussen de twee ploegen nog groter geworden. Als ODIO zo blijft spelen dan zal de ploeg zeker in de degrada tiezone terecht komen. Voor Zierikzee was het een fijn middagje. Het blijkt dat Ha gesteijn met zijn brede selectie verschillende spelpatronen kan neerzetten op de groene grasmat. Met Wim Overweel als laatste man en daarvoor Michel Winkels, Frans Kom mer en Barry Hage was de ver dediging gesloten. Het enige manco was keeper Wim Lafe- ber die een paar onbetrouwba re acties uitvoerde. ,,Wim zat er vanmiddag een paar keer naast. Ja, hij is veel te lief. Als hij roept dan moet hij ook die bal pakken en zich niet afrea geren op zijn spelers", aldus Hagesteijn. Lafeber kan daar entegen ook terugkijken op een paar goede acties waarbij hij de nul vast hield voor zijn ploeg. Lafeber voelt momen teel de adem in zijn nek van tweede keeper Marcel Oost- dijk. Marcel keept goed en voor Lafeber is het alleen maar goed dat hij concurrentie krijgt". De vrije rol die Patrick Rogge band toegemeten kreeg op het sportpark De Heiloop pakte y 'Vfterïi»7"<2V< "j-,y 1 Patrick Roggeband kreeg een zwerversrol van trainer Kees Hagesteijnde 20-jarige Zierikzeeënaar groeide uit tot de beste speler van het veld. (Foto: Joop van Ho^dt). goed uit. Hij stoorde op het middenveld en was regelmatig samen met Erik Berrevoets, Peter van Beveren en Erwin Nelissen in de voorhoede ac tief. Toch kwam ha vijftien mi nuten spelen de openingstref fer van de schoen van aanvoer der Marco van Oeveren. Nadat Peter van Beveren tussen twee ODIO-spelers was aangepakt gaf scheidsrechter Emiel As- selman uit Axel een terechte vrije trap. Vanaf dertig meter schoot Van Oeveren de bal in de rechterhoek (0-1). Jeugdige spelers ODIO, met veel jeugdige spe lers, kwam hierna wat beter in het spel. Vier minuten later moest Lafeber redding brengen nadat Marco Jansen voor de eerste keer Frans Kommer uit speelde en een schot kon los sen. De blonde A-junior 'van ODIO lag voor de rest van de wedstrijd weer aan banden bij Kommer. Zierikzee groeide in de wedstrijd. Vloeiende combi naties, maar het tweede doel punt bleef uit. Patrick Rogge band en Erwin Nelissen kregen in de eerste helft nog de beste kansen. In de vierde minuut van de tweede helft kreeg Roggeband dan toch zijn verdiende treffer. De bal werd door de gehele ODIO-defensie gemist en Rog geband hoefde maar in te tik ken (0-2). Acht minuten later kreeg de 20-jarige speler weer een kans, maar toen stond de doelpaal in de weg. ,,Hij mist dan wel een aantal kansen, maar hij heeft voortreffelijk gevoetbald vandaag. Hij had een moeilijke opdracht en als je dan ziet hoe hij dat oplost dan verdient hij een ruime vol doende", aldus Van Oeveren die afgelopen vrijdag pas offi cieel aanvoerder werd gemaakt van de hoofdmacht van Zierik zee. Geheel de tweede helft was het Zierikzee dat de dienst uit maakte. Zelfs de supporters van ODIO tipten Zierikzee als kampioenskandidaat in de vierde klasse G. Alleen zij moeten toch ook geconstateerd hebben dat de ploeg van Schou- wen-Duiveland nogal nocha- lant met de kansen omging. ODIO bleef wel vechten en creëerde nog een aantal gevaar lijke momenten voor het doel van Lafeber. „Als je bij een uit wedstrijd twee punten pakt dan is dat mooi meegenomen. We waren van de week al ge waarschuwd voor ODIO. Ze hebben in de beker gewonnen van Tholense Boys en afgelo pen week werden ze maar net verslagen door het drie klassen hogér spelende VES. Ik vind dat mijn jongens hun taak goed hebben uitgevoerd. Dat geldt ook voor Erwin Nelissen, hij speelde zeer positief. Sjaak van der Weele was sterk op het middenveld en Serge Berre voets was zeer beweeglijk", al dus Hagesteijn die zeer geluk kig was met de eerste overwin ning. ODIO - Zierikzee 0-2 (0-1). 15. Marco van Oeveren 0-1. 49. Pa trick Roggeband 0-2. Gele kaart:. 75. Raymond Massop (overtreding). Scheidsrechter: Emiel Asselman uit Axel. Toe schouwers: 110. PUURS - Erwin van Loo is in het Belgische Puurs tijdens een A-amatcurs koers over 112 kilometer op een veertiende plaats geëindigd. Er werd in Puurs hard gefietst met een gemiddelde snelheid van 44 kilometer per uur. Hal verwege de wedstrijd was er een kopgroepje gevormd met zeven renners waaruit de win naar tevoorschijn kwam. Van Loo uit Ouwerkerk fietste in een achtervolgende groep met tien coureurs. Tussen de kop groep en achtervolgers reden nog een aantal renners die trachtten alleen het gat te dich ten, maar rij zagen hun poging ook mislukken. Van Loo werd derde in de eindsprint van het groepje achtervolgers. Uitein delijk leverde dat oen veertien de plaats op in het totaalklas- scment. John Roks uit het veld geschopt GOES - De hoofdmacht van voetbalvereniging SKNWK heeft in haar eerste competitie-wedstrijd van het seizoen al een fikse deuk opgelopen. SSV'65 zorgde in Goes voor een 6-1 overwinning en confron teerde SKNWK-trainer Piet Diepenhorst meteen' hoe het kan lopen op de Zeeuwse velden. Diepenhorst uit Stad aan het Haringvliet zocht de oorzaak in de positiewisseling die hij.in de 35e minuut moest toepas sen. „John Roks werd grof on deruit geschopt en moest het veld met een geblesseerde en kel verlaten. Toen moest Erwin Theunisse op het middenveld worden ingezet, maar die kon de opkomende SSV'65 speler niet stoppen. Nee, het lag niet alleen aan Erwin, maar hier door was de ideale opstelling verstoord en dat kostte ons in de tweede helft de kop", vertelt Diepenhorst die onder de in druk was van het grote verlies. Strafschop In de eerste helft was er niets aan de hand. Beide ploegen kregen kansen. In de 5e minuut van de tweede helft verzuimde Peter van de Cingel om de ope ningstreffer te scoren. „Een dot van een kans, maar hij schoot veel te zacht", liet Die penhorst weten. SSV'65 ging wel aandringen en SKNWK speelde laconiek en dat werd in de'63e minuut afgestraft met een doelpunt: 1-0. In de 72e mi nuut kreeg de ploeg uit Nieu- werkerk een strafschop tegen. Keeper Leon Quik dook naar de bal en raakte daarbij de schoen van een SSV'65-speler. De man wankelde en liet zich ter aarde vallen. „Het was een strafschop. De scheidsrechter floot goed. Alleen toen het 2-0 werd brak er iets in de ploeg". Dat was nu juist het probleem bij SKNWK. Er was geen col lectieve eenheid meer en zelfs Chris van Oudheusden ging met Ronnie de Bruine, tien mi nuten voor tijd, in de fout. Het chaotische spel van SKNWK werd genadeloos afgestraft met 3-0. Een paar minuten la ter mocht Jacky de Bruine de eer redden voor zijn ploeg. Een aanval vanaf de rechterkant werd keurig afgemaakt door De Bruine. Binnen zeven minu ten liet SSV'65 zien dat zij wel kampioensaspiraties heeft. Keeper Leon Quik kreeg nog drie doelpunten om zijn oren. „SSV'65 heeft de situatie voor treffelijk uitgebuit", aldus Diepenhorst die zonder Kees- Jan van Nieuwenhuize naar Goes was afgereisd. Barry Schoute scoort twee keer KWADENDAMME - Renesse, de ploeg van trainer Ed van Lent, kende een uitstekend begin van het nieuwe seizoen. Als wellicht de grootste favoriet voor het kampioenschap in de tweede klasse afde ling werd in en tegen Kwadendamme een 1-5 over winning geboekt. Renesse, nog een aantal wed strijden zonder de geschorsten Peter Bouterse en Arjan van de Stolpe had weinig moeite met de thuisploeg en bleek gedu rende de 90 minuten een klasse beter. De balcirculatie bij de bezoekers was beter verzorgd en ook de individuele klasse van Renesse-spelers verklaar de het verschil tussen de twee ploegen. Het werd 0-1 voor Renesse door een doelpunt van Barry Schou te. Vervolgens scoorden Leon Bakker (2-0) en Mischa van de Hoek (3-0). Via doelpunten van Peter Moerland en weer Barry Schoute werd het 0-5 voor de bezoekers. Pas toen kon Kwadendamme wat terug doen. Het was Alwin Vermeulen die voor de thuis ploeg de niet meer dan spreek woordelijke eer' redde. Een schrale troost want Renesse had toen echter al lang haar overtuigende visitekaartje af geleverd. Ajax deklasseert PSV AMSTERDAM - Ajax heeft zondag in het Olympisch stadion PSV van de mat gespeeld alsof het Feye- noord was. Het enige manco was dat de Amsterdam mers teveel kansen misten. Daardoor bleef de scha de voor de Eindhovenaren beperkt tot 2-0. PSV deed niets anders dan ach teruit hollen. Trainer De Mos had vooraf zijn taktiek al aan gegeven. „Tent dichthouden, hopen op een countert je". Tbt de 72e minuut leek het met alle geluk van de wereld te lukken. Toen bezweek zelfs de beste PSV'er, doelman Van Breuke- len, aan de overmacht. Litmanen werd bij Ajax, zoals dat heet, de man of the match. De op de positie van Bergkamp spelende Fin scoorde deze com petitie tot nu toe elke wed strijd, de ene keer dat hij niet meedeed uitgezonderd. Zondag maakte hij kort voor tijd na een prachtige individuele actie het tweede doelpunt. Bij de eerste, van Finidi George, te kende hij koppend voor de voorbereiding. Daarnaast schoot hij nog twee keer op de paal. De 25-jarige Peter van Vossen uit Zierikzee was toen net inge vallen voor Overmars. Vanaf dat moment was de blonde spe ler duidelijk aanwezig. Van Vossen wilde in de laatste vijf tien minuten laten zien wat voor mogelijkheden hij heeft. Binnen een minuut kreeg hij al een ideale kans bij de linker doelpaal. In de laatste minuten scoorde hij zelfs het derde doel punt. Scheidsrechter Mario van de Ende zag echter daar voor al een overtreding van een Ajax-speler. Het feestje ging voor Van Vossen nog niet door nadat Van de Ende het doel punt afkeurde. ZIERIKZEE - Han de Jonge van de Gevleugelde Vrienden doorbreekt op Roye op 21 augustus de ze gereeks van Henk van der Linde. Ook Kees Gieskes is op deze vlucht goed in de eerste tien. Trage vlucht met 137 duiven. De uitslag van deze laatste jon ge duiven Vitessevlucht: J. J. de Jonge 1, 3, 7. 9. 20; H. v. d. Linde 2, 5, 11. 12, 13. 14. 17. 27; C. Gieskes 4. 6. 8. 22, 29, 33; A. Bakker 10, 25, 28, 32, 35; comb. Berrevoets-Bruyn 15, 23, 24, 26, 30. 31; L. Fontcine 16. 21; J. C. Verwijs 18, 19; C. v. d. Hoek 34. Wederom organiseert de PV Gevleugelde Vrienden een at- tracticvlucht op Provinciaal Limoges op 17 september voor oude en jonge duiven. Op deze ovcmachtvlucht kan elke lief hebber meedoen. Er wordt een mooie prijzentafel georgani seerd, zowel voor de oude als de jonge duiven. Inkorvcn 15 september in het clubgebouw. De prijsuitrei king is na het kloklichten tij dens een gezellig samenzijn op 18 september, indien mogelijk vanaf 19.00 uur. Harold van de Berge (nummer 11) heeft heel wat aanslagen op zijn benen verwerkt in Sint Philipsland. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8