NIEUWSBODE EXTRA i The Islanders pakt zege in cruciaal duel Honkbaljeugd krijgt nieuwe outfit Rommelmarkt Roemenië Speurtocht kinder boerderij Sport Overdag start nieuw seizoen Cursus kalli graferen start in september Middelharnis gaat met haar tijd mee met stemcomputers Nieuw kunststof roerhoutje spaart milieu twee keer Start ouderensoos WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 9 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) OPENINGSTIJDEN POLITIEBUREAU S Dirksland Maandag Vrijdag Oude-Tonge Maandag Vrijdag Middelharnis Maandag t/m zaterdag Zondag Ouddorp Dinsdag Donderdag Zaterdag 09.30-12.00 uur 14.00-17.00 uur 13.00-16.00 uur 09.00-12.00 uur 08.00-17.00 uur 09.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur G0EREE-0VERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877-2412. Middelharnis PvdA-Ombudstêam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-82917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879-2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. - Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de ZwaRiw' Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in De Klub, Em- mastraat 28. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 13.30- 14.30 uur. Timmerclub in De Klub, Em mastraat.. 28. Timmeren/fi guurzagen voor kinderen groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers-soos in wijkge bouw De Zwaluw, Sperwer 5. Van 13.30 tot 16.30 uur. "telefoon 01870-82343. Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrij dansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst van postzegelver zamelaars Philatelica afdeling Flakkee in zaal De. Kok, Kaai 49. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Jeugd: 18.30 uur. Senioren: 19.30 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club, De Klub, Emmastraat 28. Van 13.30 tot 17.00 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club. De Klub, Emmastraat 28. Van 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van Eerste Flakkee- se Vogelvereniging in het Dien stencentrum, Doetinchemse- straat 27. Van 14.00-16.00 uur. Tot en met 30 september Middelharnis Expositie beeldende kunst, Kijk op de Delta 3. In gemeen tehuis tijdens kantooruren. Donderdag 2 september Ouddorp Bridgen in recreatiezaal op bungalowpark Het Oude Nieuwland. 19.45. Goedereede Vergadering commissie finan ciën, onderwijs- en welzijnsza ken en openbare werken. Ge meentehuis. 19.30 uur. Middelharnis Raadsvergadering. Gemeente huis. 19.00 uur, Vrijdag 3 september Goedereede Dansavond in verenigingsge bouw Oostdam. 19.30 uur. Middelharnis Filmavond Eerste Flakkeese Vogelvereniging. Dienstencen trum. 20.00 uur. Zaterdag 4 september Ouddorp Klaverjassen op het bungalow park Het Oude Nieuwland. 20.00 uur. Klaverjassen op camping de Magneet, Klarebeekweg 11. 20.00 uqr. Goedereede Antiekmarkt in verenigingsge bouw Oostdam. Van 09.00-16.00 uur. Melissant Bazar. In en om de Gerefor meerde kerk. 10.00 tot 15.00 uur. Woensdag 8 september Middelharnis Vergadering commissie wel zijn. Gemeentehus. 19.30 uur. Donderdag 9 september Ouddorp Bridgen in recreatiezaal op bungalowpark Het Oude Nieuwland. 19.45. Zaterdag 11 september Ouddorp Open huis bij VW Ouddorp. Bezichtiging van het Blaeuwe Huus van 09.30-16.00 uur. Bingo op camping de Magneet, Klarebeekweg 11. 20.00 uur. Klaverjassen op het bungalow park Het Oude Nieuwland. 20.00 uur. Donderdag 16 september Goedereede Vergadering gemeenteraad. Gemeentehuis. 19.30 uur. Zaterdag 18 september Ouddorp Jongdierendag. Bij Joh. Pi- kaart, Dirkdoensweg 32. Klaverjassen op camping de Magneet, Klarebeekweg 11. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Toegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Woensdag 1 september Zierikzee Spreekuur FNV in voormalig CSG-gebouw aan De Huij- bertstraat 35. Van 10.00 tot 11.30 uur. Donderdag 2 september Nieu werker k Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 20.00 uur. Raadsvergadering. Gemeente huis. 19.30 uur. Zaterdag 4 september Burgh-Haamstede Concert The Amazing Stroop wafels in jongerencentrum Big S. 22.00 uur. Zaal open vanaf 20,00 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 09.00 uur. Boerenboeldag. In botenloods Gebr. van Ast. 09.00-16.00 uur. Veiling om 13.30 uur. Open huis. Noord wal Kreatief. 10.00 tot 16.00 uur. Zonnemaire Feestelijkheden rond 100-jarig bestaan van ijsvereniging Zon nemaire. Op sportterrein. Van 10.00 tot 01.00 uur. Dreischor Concert Smalstads Mannen koor uit Sint Maartensdijk; brassband Excelsior uit Kloe- tinge. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 7 september Zierikzee Open huis werkgroep School- biologie in de Balkenzaal van De Driehoek. Van 09.30-10.30 uur. Kerkwerve Demonstratie Koersbal. Doipshuis Zuudènde. 14.00 uur. Zaterdag 11 september Zierikzee Rommelmarkt/fancy fair. On der de Beuze. Vanaf 9.00 uur. Brouwershaven Open Monumentendag. Voor bezichtiging geopend: Grote- of St. Niclaaskerk, museum De Vergulde Garnaal, stadhuis, molen Windlust. Zonnemaire Open Monumentendag. Voor bezichting geopend: Neder landse Hervormde kerk en mo len De Korenbloem. Noordgouwe Open Monumentendag. Voor bezichting geopend de Neder landse Hervormde kerk. Dreischor Open Monumentendag. Voor bezichtiging geopend de Ne derlandse Hervormde kerk. ZIERIKZEE - De gewone wijk van de Hervormde Gemeente in Zierikzee onderhoudt in middels ruim twee jaar con tact met de Hongaars Her vormde Gemeente in Luncani, een dorp in Roemenië. In relatie daarmee vinden met een zekere regelmaat goede rentransporten plaats richting Roemenië om de ergste mate riële nood voor alle inwoners van het dorp Luncani een beet je te verlichten. Een commis sie, bestaande uit leden van de gewone wijkgemeente, coördi neert de verschillende activi teiten, die ondernomen wor den. Alle eerdere hulpacties konden worden gefinancierd met behulp van giften, voorna melijk bijeengebracht door de leden van de kerkelijke ge meente. De organiserende commssie houdt voor het goede doel een rommelmarkt, in com binatie' met een fancy-fair. De rommelmarkt en de fancy-fair worden gehouden op zaterdag 11 september in de Beuze en op het plein achter de Gasthuis- kerk aan het Havenplein in Zierikzee. ZIERIKZEE - Woensdag 1 sep tember wordt op het terrein van Kinderboerderij De Punt in de Zierikzeese wijk Poort ambacht een speurtocht ge houden. De speurtocht is be doeld voor kinderen tussen 6 en 12 jaar oud. De speurtocht begint om 13.00 uur en is een initiatief van Dagverblijf Brugzicht. Opge ven voor de speurtocht kan bij Brugzicht op vrijdag 27 augus tus en maandag 30 augustus tussen 9.00 en 12.00 uur. Bellen naar Brugzicht (01110-13724) en vragen naar Jan-Wim. ZIERIKZEE - De recreatieve sportvereniging Sport Over dag begint woensdagmorgen 1 september weer met het nieuw seizoen. Onder deskundige lei ding van Esther Goedhart wordt wekelijks in Sporthal Onderdak getraind. Sport Overdag is een vereni ging van mannen en vrouwen en telt op dit moment ongeveer dertig leden. De recreatiesport wordt wekelijks beoefend op de woensdagmorgen van 9.30 tot 11.00 uur. De diverse grond- oefeningen krijgen veel aan dacht en verder staan er diver se recreatieve balsporten op het programma. Belangstellen den kunnen voor inlichtingen contact opnemen met Esther Goedhart (telefoon: 01110- 13346). MIDDELHARNIS/BROU- WERSHAVEN - Bij voldoende belangstelling start medio september een cursus kalligra feren voor beginners in het Diekhuus in Middelharnis. De cursus bestaat uit acht ver schillende lessen, op maandag ochtend, dinsdagavond of woensdagavond, van anderhalf uur waarin zeven verschillende schriftsoorten aan bod komen. Voor informatie en opgaven kan men bellen naar telefoon nummer 01870-86369. In september gaat ook in Brou wershaven een cursus kalligra feren van start op maandag avond of woensdagochtend. Voor deze cursus kan men con tact opnemen met Noord wal Kreatief in Brouwershaven (te lefoon: 01119-1704). MIDDELHARNIS - Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Middelharnis donderdag 2 septem ber stelt het college van b en w de raadsleden voor in te stemmen met de aanschaf van stemcomputers. De twaalf jaar geleden aangeschafte stemmachines zijn totaal verouderd en de leverancier heeft het on derhoud voor deze machines gestaakt. In de vervanging van de oude stemmachines is reeds voor zien in de Informatie- en Auto matiseringsnota. Een uit spraak in deze is echter in ver band met de drie verkiezingen die binnen een korte termijn gehouden worden, op dit mo ment -noodzakelijk. In de commissie algemene be stuurszaken, is ook ingegaan op de mogelijkheid om terug te keren naar de stembiljetten. Volgens het. college past dit echter niet in onze tijd waarin het gebruik van apparaten en machines onderdeel van de sa menleving vormen. Daarbij komt nog dat deze stap terug hogere exploitatiekosten, met zich meebrengt ten opzichte van de aanschaf van compu ters. De stemcomputers waaraan ge dacht wordt wijken totaal af van de stemmachines. Ze ken merken zich door een toegeno men bedieningsgemak, een toegenomen capaciteit, een rui me programmeerbaarheid, een snelle afhandeling van de uit slagen na de verkiezingen en een eenvoudige machinege- stuurde afwikkeling van pro cedures. Bijkomende voorde len zijn dat er geen reservema chine aangeschaft dient te wor den en dat de stemcomputer nagenoeg storingvrij is. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen -DuiveJand en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierlkzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschoqwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Dulveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11,30 uur voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Ad Hagesteijn 01180- 38731. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. Catcher Paul Zwerus, van The Islanders, leverde een belangrijke bijdrage aan de overwinning op mede-koploper de Boosters. OUDE-TONGE - Zaterdag jongstleden hebben de honkbal aspiranten van The Islanders hun cruciale wedstrijd tegen mede-koploper Boosters met 2-13 ge wonnen. Beide ploegen hadden tot op dat moment twee verliespunten. Wanneer het Flakkeese negen tal ook haar laatste drie duels in winst weet om te zetten, is het kampioenschap een feit. De sleutelwedstrijd van de honkbal aspiranten van The Islanders tegen mede-koploper de Boosters bleef tot de laatste inning spannend. Bij een 2-2 gelijke stand gelukte het de Oude-Tbngenaren uiteindelijk toch nog om overtuigend de ze ge te grijpen. Het massaal op gekomen publiek had een pri ma honkbalwedslrijd op ni veau gezien. In verdedigend opzicht scoor- I den alle Islanders-spelers een ruime voldoende. Pitcher Rob Emeis wierp een uitstekende wedstrijd. Hij werd daarbij echter ook goed ondersteund doorzijn veld. Fraaie vangbal- len in het outfield waren er van Dennis Sewell cn Erik Boek- hoff. Aan slag lieten de jongens van coach Jan Zwerus zich ook niet onbetuigd. In de laatste slagbourt werd dc ban defini tief gebroken na een voortref felijke honkslag van catcher Paul Zwerus, waarop twee pun ten binnenkwamen. Eind stand: 2-13. Ook de meisjes aspiranten boekten het voorbije weekend een overwinning. Van begin tot eind had The Islanders het ini tiatief stevig in handen. Aan slag waren het met name Anouk Waldekker (1.000), Siob- han Eilers (0.667) en Natasja Huysmans (0.500) die goed op dreef vfraren. Verdedigend zette Marie-Louise Quispel een mooie vangbal op haar naam. Fraaie veldacties waren er van Kim de Jong en Monique Doornheim. De overwinning smaakte zoet-: 21-12. Beide heren honkbalteams moesten afgelopen zondag een nederlaag incasseren. De hoofdmacht ontmoette thuis tegenstander Mets uit Schoon hoven. Ondanks het verlies van 4-12 hadden de Oude-Tbngena- ren zich kranig geweerd. Daar waar het afgelopen seizoen re gelmatig verloren werd door diverse blunders, speelde de verdediging deze keer foutloos. Het tweede team trok uiteinde lijk aan het kortste eind van wege de beter aan slag zijnde opponent Eurostars. Klaas de Jong maakte nog een mooie vangbal, maar ook hij kon niet verhinderen dat dit laatste competitieduel met 18-9 verlo ren werd. UTRECHT - De Rutgers Stich ting voelt niets voor de sug gestie van het PvdA-kamerlid Netelenbos, de anticonceptie pil via de drogist te gaan ver kopen. Netelenbos zei op een drogisterijvakbeurs in Utrecht dat dit na dertig jaar ervaring met de pil wel kan. Voorwaar de is wel dat de bijsluiter dui delijk aangeeft waar vrouwen op moeten letten. AMSTERDAM - De douane heeft in de Amsterdamse ha ven 200 kilo cocaïne onder schept. De partij heeft volgens een woordvoerder een straat waarde van ongeveer 50 mil joen gulden. De Turbomix is handig in gebruik en spaart het milieu ZWOLLE - Onlangs is door EMM International bv een nieuw roerhoutje van kunststof ontwikkeld om verf te roeren. Het nieuwe roerhoutje is zeer milieu vriendelijk. Het is namelijk niet gemaakt van tro pisch hardhout en bovendien wordt er bij de ver vaardiging ervan gebruik gemaakt van overtollig kunststof zodat deze restprodukten niet meer in ons milieu terecht komen. Iedereen die wel eens een blik verf koopt krijgt daar van de winkelier wel een roerhoutje bij om de verf voor het gebruik goed te roeren. Het zijn schone, houten latjes, waarop vaak ook nog de naam van de winkelier of verf fabrikant staat gedrukt, waardoor deze roerhoutjes meestal als gratis reclamemid del worden gezien. Minclrr bekend is echter," dat deze roerhoutjes zijn gemaakt van tropisch hardhout. Vure- hout is namelijk te zacht om roerhoutjes van te maken en splintert bovendien snel. Hier door krijgt men bij het roeren splinters in de vingers en ook in de verf. Alleen al in Neder land stemt het jaarlijks ver bruik aan dergelijke roerhout jes overeen met een open plek in het tropisch regenwoud van circa vijfhonderd bomen met een hoogte van acht meter. De ontwikkeling van het nieu we kunststof roerhoutje roept hieraan dus een halt toe. Daar komt bij dat het nogal revoluti onair van vorm is. Het S-pro- fiel geeft een goede werveling in de vloeistof terwijl de gaat jes voor een betere menging on derin zorgen. Door dit effect wordt roeren gemakkelijker en is de menging beter. De schuine onderkant maakt het mogelijk om ook in de hoe ken van het blik te komen, zo dat een homogene massa het eindresultaat is. Het latje is tweezijdig te gebruiken en kan na gebruik gewoon met verf- verdunner gereinigd worden voor hergebruik. Inmiddels is het latje, dat vanwege zijn wer king Turbomix wordt genoemd in de meeste verfwinkels en doe-het-zelf zaken verkrijg baar. Prijstechnisch ligt het op hetzelfde niveau als het beken de hardhouten roerhoutje. KERKWERVE - Het nieuwe seizoen van Ouderensoos Kerkwerve gaat officieel pas op dinsdag 21 september van start, maar op 7 september krijgt men vast een voorproef je. In dorpshuis 't Zuudènde komt iemand dan de spelregels van koersbal uitleggen. De officië le seizoens-opening wordt op 21 september verricht door ds. Schipper uit Zierikzee met een meditatie. P. van Dalsum uit Haamstede vertoont die mid dag een dia-serie over de Schouwse Westhoek. De bij eenkomsten van de ouderen soos worden op dinsdagmidda gen gehouden in dorpshuis 't Zuudènde en beginnen om 14.00 uur. HILVERSUM - De publieke omroep heeft op de eerste dag televisiedag een marktaandeel gehaald van 21 procent. Het marktaandeel van de commer ciële concurrent RTL4 daalde van 43 tot 34 procent, maar dat ging niet ten koste van het aan tal kijkers. OUDE-TONGE - Alle jeugdteams van honk- en softbalvereniging The Islanders uit Oude-Tonge zijn onlangs geheel in het nieuw gestoken. Gulle gever is Eetcafé Chaka uit Rotterdam. Eigenares se mevrouw Roodt was zo gecharmeerd met welk een enthousiasme de Oude-Tongse jeugd hun sport beoefende, dat ze gaarne haar steentje wilde bijdragen in de vorm van deze schenking. Op de foto op de achterste rij de coaches v.l.n.r.: Rianne Marinissen, Laura v. d. Ouden. Tom Waldekker en Frans Quispel. De spelers zijn: René Philippo. Maikel Maliepaard. Martin van Ochten. Paul Wal dekker, Vincent Quispel. Daniël van Peperstraten, Pasquinel Scheurleer, Jan van Zanten. Hester Vervloei, Agaath Groenendijk. Mnrit Zwerus. Arjenne Groenendijk. Daan StehouwerLeon Bech- thum. Martin Verhagen. Joachim Dunk, Remco de Boed, Jeroen Guichelaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9