Ria Honé en William van der Maas winnen de begeerde Wieringa trofee Wim Dettingmeyer pakt drie titels op de hardcoartbaan in Burgh-Haamstede Bart Karstens zomer kampioen schaak vereniging Zierikzee Veel animo tennis-clubkampioenschappen Westenschouwen DFS capituleert voor schoppartij Wemeldinge Duiveland trefzeker Zeeland Sport te sterk voor Dreischor Toernooi opent het nieuwe badmintonseizoen in Zierikzee 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De weergoden waren afgelopen weekend goed gezind tijdens de finalepartijen op de hardcoartbanen in Westenschouwen. (Foto: Joop van Houdt). WESTENSCHOUWEN - Nadat eerder in de week de weergoden het tennis-clubkampioenscliap van Westen schouwen nog dreigden te verstoren werden afgelopen weekeinde onder prachtige weersomstandigheden de diverse finales voor senioren en jeugd afgewerkt. Voordat de finales plaats vonden had de tennisclub al tweehonderd partijen afgewerkt in de afgelopen weken. In de verschillende categorieën kwamen er hon derdvijftien deelnemers in de strijd. BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste elftal van voet balvereniging DFS heeft zijn oefenwedstrijd tegen de zaterdag-vierdeklasser Wemeldinge met 4-5 ver loren. Op eigen veld in Burgh-Haamstede zag DFS- trainer Peter Aertssen hoe Wemeldinge met grove overtredingen een aantal spelers uit de wedstrijd schopte. Tennisclub Westenschouwen typeert zich door het aantal le den dat niet in Westenschou wen woont. Veel leden zijn woonachtig in Rotterdam en omstreken en bevinden zich in de weekeinden op de campings in de Westhoek. Mede-organi sator Frank Verspeek juicht dat zeker toe: ,,Ik denk dat vijftig procent vaji de senioren campinggasten zijn. Het geeft altijd een gezellige sfeer met deze mensen erbij", aldus Ver- speek. Eén van de spelers die zeker voor sfeer in de Rotterdamse gelederen zorgde was Wim Det tingmeyer. De Rotterdammer won in de finale heren enkelspel van Patrick Meul- dijk in een driesetter, 4-6, 7-6 en 6-3. Badmintonvereniging Zierik- zee gebruikt het toernooi altijd als opening voor het badmin- tonseizoen. „Ondanks de mati ge inschrijvingen is het toer nooi toch weer geslaagd. Een leuk deelnemersveld zorgt toch voor spannende partijen. De spelers gebruiken dit toernooi als voorbereiding op de nieuWe competitie die start op 18 sep tember. Voor onze vereniging betekent dat een team in de landelijke vierde klasse, drie teams in de tweede klasse dis trict, vijf teams in de derde klasse district en één team in Tévens bracht Dettingmeyer sa men met Corrie Roda het ge- mengddubbel op zijn naam. Met 6-2 en 6-3 werden Jacco Ge- leynse en Truus Kort afge troefd. Ook in het herendubbel was Dettingmeyer succesvol. Zodoende maakte hij de drieslag compleet. In een prachtige partij tennis was hij samen met de verliezende heren-enkelfinalist Patrick Meyer te sterk voor het koppel Arno de Koning/Jacco Geleyn- se. De eerste set was nog voor Arno de Koning en Jacco Ge- leynese maar de tweede en der de set was een prooi voor Det tingmeyer en Meuldijk. Stra lend nam de Rotterdammer de vele felicitaties in ontvangst en toonde zich gelukkig met zijn overwinningen de vierde klasse district. Bo vendien hebben we twee jeugd- teams en drie recreatieteams in de competitie zitten", vertelt voorzitter Leen van der Have van de organiserende vereni ging- Internationale deelneming Badmintonvereniging Zierik- zee heeft momenteel te kam pen met een terugloop van le den. ,,Dat is ieder jaar dat er „Twee keer heb ik bij de vorige edities in de finale gestaan en twee keer heb ik er naast ge grepen. Nu is het dan zo ver", aldus de Rotterdamer. Detting meyer toonde zich niet echt vermoeid na de vele wedstrij den die hij moest afwerken.' „Als je in drie finales speelt dan moet je gewoon veel wed strijden spelen, dat weet je van te voren. Maar het leverde wei nig problemen op", aldus de nuchtere Dettingmeyer. Westenschouwen staat bekend als een echte 'dubbelclub'. De leden van de club boeken op de verschillende toernooien dan ook regelmatig winst in de dubbels. Ook vandaag lag de essentie op de dubbels. Konden de toeschouwers al genieten van een mooie partij in het he speiers stoppen. Maar we ho pen dat er binnenkort ook weer nieuwe leden zich aan melden. Als de vakantie achter de rug is dan bloei je als vereni ging altijd weer op". Het 21e badmintontoernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee werd gespeeld in verschillende klas sen. Vanuit Zeeland, België en Zuid-Holland hadden de deel nemers ingeschreven waardoor het toernooi enig cachet kreeg. Van de Zierikzeese badminton vereniging was de belangstel ling minimaal. Maar tien leden stonden op de deelnemerslijst. rendubbel, ook in het dames- dubbel ontspon zich een boei ende strijd. De finale was een kopie van de dubbelstrijd van vorig jaar. Ook toen stonden Connie den Ouden en Corrie Roda tegen het dubbel Truus Kort en Bianca den Ouden op de hardcoartbaan. En net als een jaar geleden trokken nu ook Connie den Ouden en Cor rie Roda weer aan het kortste eind. „Dit Zijn altijd hele moei lijke wedstrijden voor ons maar ook hele leuke wedstrij den. We hebben het niet voor niks gekregen", lachte Corrie Roda na afloop van de gewon nen drièsetter. De verliezende Bianca den Ouden was wel suc cesvol in het dames-enkelspel en zegevierde met 7-6 en 6-2 over Sylvia Santos da Silva. In de A-klasse kwamen alleen heren achter het net te staan. In het heren-enkelspel won Bart van Doorne uit België. Hij won van Ciraar Slaats uit Den Haag. Bij het herendubbel werd in poulesysteem ge speeld. Leon van Oyen en Dan ny Mol, lid van badmintonclub Backhand in 's-Gravenpolder verzamelden vier punten waar door zij als winnaar werden uitgeroepen. Leon van Oyen was ook succesvol in de B- klasse heren-enkelspel. In twee sets versloeg hij Edsel Festen met 15-7 en 15-3. Bij de dames was de finalepartij tus sen Ginny Severien en Elise Zandstra niet echt spannend. Severien won vrij simpel in twee sets met 11-1 en 11-2. IJzersterk duo In de C-klasse was er een over winning voor Sander Melieste uit Nieuwerkerk in het heren enkelspel. Hij bleef Rody van de Hoeven met 15-6 en 15-1 sim pel de baas. Sander Melieste was samen met zijn broer Mar cel Melieste doorgedrongen tot de finale in het heren-dubbel spel. Er waren drie sets nodig om de uiteindelijke winnaar aan te wijzen. José Egbreghts en Jeroen Stoelinga waren een ijzersterk duo die het de ge broeders Melieste erg moeilijk maakten. In 15-7, 13-15 en 15-11 verloren de Nieu werkerkers de finale. Sander Melieste zal bin nen badmintonvereniging Zie rikzee weer terugkeren op het hoogste niveau. Nadat Peter Tijl zich bedankt heeft voor het eerste team, dat uitkomt in de landelijke vierde klas, is Sander Melieste bereid gevonden om'samen met Hanco de Vos, Jacqueline Altena en Angclique van der Have de Zie rikzeese eer hoog te houden. In de D-klasse konden er uit stekende prestaties worden ge- De 11-jarige Michel Zuyder- wijk was bij de jeugd de meest succesvolle speler. Zowel in het enkel- als in het dubbel- en ge- mengddubbel wist de talent volle Zuyderwijk vrij gemak kelijk de winst te pakken. Ook de 10-jarige Johnny Quaak liet van zich spreken en pakte in het enkel en in het dubbel de eerste plaats. Ook in de hogere categorie pakte de jonge speler van Schouwen-Duiveland een ereplaats. Tégen Michel Zuy derwijk moest hij pas in de fi nale zijn meerdere erkennen. Uitslagen clubkampioen schappen tennisvereniging Westenschouwen: Finales senioren: HE A: Wim Dettingmeyer - Patrick Meul dijk 4-6 7-7 6- 3. HE B:Leo Rijn berg - Dick Dool 6-0 7-6. DE: Bi anca den Ouden - Sylvia San tos da Silva 7-6 6-2. HD A:Pa- trick Meuldijk/Wim Detting meyer - Arno de Koning/Jacco Geleijse 5-7 6-3 6-4. HD B: Piet Wels/Gerard Boekholt - Leo Rijnberg/Kees Rijnberg 5-7 7-6 60. DD A: Connie den Ou den/Corrie Roda - Truus Kort/Bianca den Ouden 7-6 4-6 6-3. DD B: Ida van der Pol der/Wil Wels - Ina Pijl/Corrie van Leeuwen 6-4 6-2. GD A: Wim Dettingmeyer/Corrie Ro da - Jacco Geleynse/Truus Kort 6-3 6-2. GD B: Ina Pijl/ Val Pijl - Piet Wels/Wil Wels 6-4 6-4. Uitslagen jeugd: Meisjes enkel tot en met twaalf jaar: le Daniëlle Schrier 4-3 (in poules ge speeld), 2e Charissa den Bak ker. Jongensenkel tot en met tien jaar: le Johnny Quaak 6-3/6-4, 2e Thijs Padmos. Jongensenkel tot en met twaalf jaar: le Michel Zuyder wijk 6-1/6-2, 2e Johnny Quaak. Jongens enkel tot en met ze ventien jaar: le Dennis Aerts 6- 2/6-3, 2e Daan Padmos. Jongensdubbel tot en met tien jaar: le Johnny Quaak/Thijs Padmos 6-0/6-1, 2e Rik v. d. Kasteele/Ton Minnaar. Jongensdubbel tot en met twaalf jaar: le Michel Zuyder- wijk/Roeland Landegent 3-2 (in poules gespeeld), 2e Sander Keus/Harmen Boot. Jongensdubbel tot en met ze ventien jaar: le Dennis Aerts/ Daan Padmos 6-2/6-3, 2e Ro bert Schras/Pascal Zuyder wijk. Gemengddubbel tot en met twaalf jaar: le Daniëlle Schrier/Michel Zuyderwijk 6- 1/6-0, 2e Charissa den Bak- ker/Niek Rademaker. Gemengddubbel tot en met ze ventien jaar: le Ingrid Sa- man/Remco den Ouden 6-3/6- 4, 2e Daniëlle Schrier/Michel Zuyderwijk. Clubkampioenen TC Wester- schouwen 1993. Meisjes tot en met twaalf jaar: Daniëlle Schrier. Jongens tot en met tien jaar: Johnny Quaak. Jongens tot en mét twaalf jaar: Michel Zuyderwijk. noteerd van de leden van de or ganiserende bandmintonclub Zierikzee. De meest opvallende speler was wel William van der Maas uit Ouwerkerk. In het he rendubbel won hij samen met Patrick Feeleus de finalepartij van Bram Asselman en Ruben Mossel. In het gemengddubbel behaalde hij met Ria Honé een tweede plaats door in de finale te verliezen van Cindy van Ruijten en Jelle de Keijzer met 15-9 en 15-13. Tenslotte werd Van der Maas tweede in het heren-enkelspel. De eerste set verloor hij met 15- 8 van Robbert de Keijzer. De tweede set kenmerkte een spannend verloop, maar de speler uit Ouwerkerk moest uiteindelijk met 17-16 capitule ren. HD-A: 1. Leon v. Oyen/Danny; 2. Bernd Dessauvagie/Ciraar Slaats. HE-A: 1. Bart van Doorne, Bel gië; 2. Ciraar Slaats, DKC-Den Haag. GD-B: 1. Masha v. Vlo- ten/Bemd Dessauvagie; 2. Hei di Vera/Filip Térrijn. DD-B: 1. Isabelle Thel- man/Heidi Vera; 2. Elise Zandstra/Masha v. Vloten. HD-B: 1. Patrick v. d. Neut/Paul v. d. Heuvel; 2. Rob Haase-Edsel Festen. DE-B: 1. Ginny Severien; 2. Eli se Zandstra. HE-B: 1. Leon v. Oyen; 2. Ede- sel Festen. GD-C: 1. Ginny Severien/Lean- dros v. d. Berg; 2. Mirjam de Zwart/Rody v. d. Hoeven. DD-C: 1. Linda de Kievit/Da- niëlle Pont; 2. Sandra v. Nugte- ren/Miranda Frank. HD-C: 1. José Egbreghts/Je- roen Stoelinga; 2. Marcel en Sander Melieste. DE-C: 1. Conny Cashoek; 2. Mi randa Frank. HE-C: 1. Sander Melieste; 2. Rody v. d. Hoeven. GD-D: 1. Cindy v. Ruijten/Jel- le de Keyzer; 2. Ria Honé/Wil- liam v. d. Maas. DD-D: 1. Jolanda v. Gronin- gen/Carola v. d. Have; 2. Cindy Ruijten/Maaike Hendriks. HD-D: 1. Patrick Feeleus/Wil liam v. d. Maas; 2. Bram Assel- man/Ruben Mossel. DE-D: 1. Gizella Schrumpf; 2. Carola v. d. Have. HE-D: 1. Robbert de Keijzer; 2. William v. d. Maas. „Wemeldinge wilde met alle geweld deze wedstrijd winnen. Ze hadden een slechte oefen campagne achter de rug en dat wilden ze hier even recht zet ten. Ik heb na afloop ook ge weigerd om de trainer van We meldinge een hand te geven. Als je ziet dat Eddie Dijkman, Richard Eerdmans en Clement Rijnberg uit de wedstrijd wor den geschopt, heeft dat niks met voetballen te maken. Ik moet de jongens van DFS een compliment geven dat ze zich ondanks de irritatie voortref felijk gedragen hebben", aldus Aertssen. DFS, zaterdag tweede klas af deling, zette tegen Wemeldinge toch een goede wedstrijd neer. „Het was iets minder dan de vorige oefenwedstrijden, maar ik heb toch weer aanvallend voetbal gezien. Prima diepte- passen, kaatsballen en een ge motiveerde ploeg". De eerste twintig minuten was het nog een aantrekkelijke wedstrijd. Ronald Braam kreeg een diep tepass aangespeeld en scoorde het openingsdoelpunt (1-0). Pas acht minuten voor rust kwam Wemeldinge langszij nadat keeper Edwin van de Zande was gepasseerd (1-1). In de derde minuut van de tweede helft maakten Michel Steenbergen en Clement Rijn bergen een fout in de verdedi ging. Rien Visser, die inmid dels bij DFS tussen de palen BRUINISSE - Op het sport park in Bruinisse vond zater dagmiddag het treffen tussen Duiveland I en de A-junioren van Voorschoten plaats. De Duivelandse formatie won na een 4-1 ruststand uiteindelijk met 9-2. „Het was een leuke partij, ze ker in de eerste helft. We kwa men al snel op voorsprong maar Voorschoten bleef leuk voetballen", liet Jaap van Hui zen weten. Duiveland kwam voor rust op 1-0 door een doel punt van de links in de aanval geposteerde John Dorst. Met een lob bracht Voorschoten de stand gelijk maar John Dorst liet met nog drie doelpunten zijn aanvallende kwaliteiten zien en leidde zijn ploeg naar een riante 4-1 voorsprong. „Na rust waren die gasten moe. Ze hadden 's morgens ook al getraind dus kregen we ze con ditioneel en ook met beter spel op de knieën", ging Van Huizen verder. Via Remido Dusic werd het 5-1. Tbch wist Voorschoten uit een rommelige situatie te profiteren en 5-2 te scoren. Weer Remido Dusic zorgde voor 6-2 en 7-2. Eric Bei je, 8-2 en André van de Berge zorgden uiteindelijk voor de negen klapper. Op de vraag hoever Duiveland al is in de voorbereiding wilde Vail Hujzen nog het volgende kwijt: „We zijn een ploeg in op bouw. We werken hard om goed de competitie in te gaan". Het was erg spannend wie in dit seizoen zomerkampioen zou worden. Jan Bom stond stevig op de tweede plaats en maakte kans om de titel te winnen. Maar dan diende hij te winnen en moest Karstens mi nimaal remise spelen. Kars tens speelde met wit tegen Hans Baris. In een mooie wed strijd speelde Baris sterk. Een slechte combinatie-aanval van Karstens werd goed doorzien en vanaf dat moment had Baris de troeven in handen. Hij maakte geen fouten en Kars tens moest een gevoelig verlies incasseren. Jan Bom had dus genoeg aan een remise tegen Térwogt. Bom was niet goed op dreef, maakte fouten en verloor dus onnodig. Hiermee liet hij de kampi- was gekomen, kon ook deze fout niet herstellen en Wemel dinge kwam op een 1-2 voor sprong. Binnen twee minuten was het Anco van de Linde die via een steekpass scoorde (2-2) en Eddie Dijkman mocht vijf minuten later zelfs voor 3-2 te kenen. Mede door de bemoeie nis van de Wemeldinge-trainer ontwrichtten zijn spelers de wedstrijd. Irritaties, schoppar tijen en gepraat voerden de bo ventoon. DFS nam afstand van deze handelingen, maar moest binnen drie minuten drie doel punten incasseren (3-5). Hal verwege de tweede helft was het René Brusse die de eind stand op 4-5 bracht. VLISSINGEN - Het eerste elf tal van voetbalvereniging Dreischor heeft zijn laatste oe fenwedstrijd, voor aanvang van de competitie, tegen Zee land Sport 1 met 5-3 verloren. Dreischor zou in eerste instan tie tegen het tweede team spe len, maar toen de ploeg van Ro nald van Dongen in Vlissingen arriveerde stond het eerste team binnen de lijnen. Zeeland Sport komt uit in de zondag eerste klas afdeling en Drei schor is afgelopen seizoen ge promoveerd naar de tweede klas afdeling. „We hebben dan wel verloren, maar ik heb een redelijke wedstrijd gezien. Dreischor stoorde goed, alleen we kregen te veel doelpunten tegen", aldus Van Dongen. Dreischor bood goed partij en er was geen echt krachts ver schil te ontdekken. Serge van de Bos scoorde na zes minuten spelen al de openingstreffer nadat Erik Dijst een pass gaf aan Luciën Vroegh die vervol gens Van de Bos in stelling bracht (0-1). In de 18e minuut gooide een speler van Drei schor de inworp naar de tegen- stahder en die zette keeper John van der Zande op het ver keerde been (1-1). In de 26e mi nuut volgde een schot van de rechtervleugel door een Zee land Sport speler. Dit schot werd van richting veranderd en belandde in het doel (2-1). Drie minuten voor de rust zorgde Jan Witte met een slim hakje voor de gelijkmaker (2-2). In de eerste twintig minuten van de tweede helft werd de strijd al beslist. Binnen tien minuten scoorde Zeeland Sport twee keer. Bij het derde doelpunt kwam Dreischor kee per John van der Zande te laat uit zijn doel en het vierde doel punt van Zeeland Sport werd gescoord uit een strafschop. Ad Romijn had daarvoor de bal met zijn hand getoucheerd (4- 2). Twee minuten voor het eind signaal scoorde Serge van de Bos 4-3 en een minuut later te kende Zeeland Sport voor de eindstand: 5-3. oenstitel door de vingers glip pen. Karstens werd alsnog een waardig kampioen. Slechts één verliespartij, uitgerekendde laatste wedstrijd. Uitslagen B. Karstens - J. Baris 0-1 H. Terwogt - J. Bom 1-0 C. Polderman - J. Verkerk 1-0 A. de Jonge - J. Verduijn den Boer 0-1 T. Brouwer - P. Kramer 1-0 J. Dopper - J. van de Wetering 1-0 J. van Dalsën - J. Pannckoek 0-1 M. den Boer - D. Doeswijk 0-1 A. van Wijngaarden - E. van de Wetering 1-0 A. Bandsma - S. Stoel 1-0 ZIERIKZEE - De begeerde Wieringa trofee (voor het besteSchouwen- Duivelandse team) is zaterdagmiddag tijdens het 21e bandmintontoernooi van badmintonclub Zierikzee gewonnen door het gemengddubbel Ria Honé en Willi am van der Maas. De trofee, die veel waarde heeft, is een prijs die beschikbaar gesteld is door de familie Wieringa, de oprichters van het traditionele badmin tontoernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. ZIERIKZEE - Ondanks dat Bart Karstens zijn partij verloor tegen Hans Baris, mocht hij tóch de zomerti- tel van schaakvereniging Zierikzee opeisen. S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8