Finale van Zeeuwse Belofte in Brogum Gezellige vaartocht ouderen uit gemeente Brouwershaven dichters Haven(dag) Ruim baan voor Zeeuws talent Instituut voor cultuur in buitenland zonde van geld Honderddrieënvijftig Brouwenaren deden Rondje Grevelingen DINSDAG 31 AUGUSTUS 1993 NR 25418 5 ZIERIKZEE - Naast een interessant programma- aanbod van muziek, humor en theater in de maan den september en oktober, biedt het podium voor muziek en theater Brogum de finale van het Zeeuw se popconcours: De Zeeuwse Belofte. Dit zal plaats vinden op 6 november. De voorrondes vinden plaats in Hulst, Middelburg en Goes. De liefhebbers van death- metal kunnen hun hart opha len. De groepen Burial en Pol luted Inheritance houden za terdag 4 september een Death- Metal Night. Burial werd opge richt in de zomer van 1991 en in februari 1992 werd hun eerste album 'Relinquished Souls' uitgebracht. De in 1989 opge richte vijfmansband Polluted Inheritance nam in 1991 een de mo op die tot een CD-contract leidde. Het concert begint om 23.00 uur en de zaal is open om 22.00 uur. Van een heel andere orde is het optreden van de zangeres Julya Lo'ko. Na de succesvolle tour nee met de Julya Lo'koband van enkele jaren geleden vond Julya het weer tijd worden om met een band van topmuzikan- ten het Nederlandse clubcir cuit met een bezoek te vereren. Julya werd vooral bekend door haar veelvuldige optredens als backing vocal en solo-optre dens. Samen met onder andere Erwin van Ligten en Tbn Dijk man belooft het een spetterend optreden te worden op zater dag 18 september. De formatie Gringo heeft in zeer korte tijd kans gezien een uitstekende live reputatie op te bouwen en kan prat gaan op een prima podiumpresentatie en een bijzonder professionele show. In combinatie met de 1990 opgerichte groep The Offi cials, die in 1992 een plaats in de halve finale behaalde van de Grote Prijs van Nederland, wordt het zaterdag 2 oktober een veelbelovende avond. Evenals de andere concerten begint de avond om 23.00 uur en is de zaal open om 22.00 uur. Er zijn natuurlijk altijd jonge lui die dat te laat vinden, zo bleek uit een enquête die Bro gum hield onder de school jeugd. Om hieraan tegemoet te komen wordt één keer in de twee maanden, bij voldoende belangstelling, een zogenaam de Schoolfuif gehouden. Deze begint om 21.00 uur en de zaal is open om 20.00 uur. Je kunt dan ofwel op tijd thuis zijn of wel nog gaan stappen! De Schoolfuifspits wordt afgebe ten door de schoolband De Mo- atenmaaiers en de formatie 20 Brother House. Hun deviezen zijn respectievelijk: „Neemt doch gerstenat in huis" en „Hard, veel en heftig". 20 Brother House noemt hun muziek „een smeltkroes van kogelstrakke raps, dampende grooves en vette baspartijen" Gaat ze zien, zaterdag 16 okto ber! Theater Zaterdag 23 oktober is Hester Hofman met haar programma 'een slimme meid' te zien. Met dit optreden won zij in februa ri het vijftiende Leids Cabaret Festival. De jury noemde haar een groot talent en een belofte voor de toekomst. Het verhaal gaat over een jonge vrouw die tot nu toe pog niks leukers heeft ontdekt dan televisie kij ken. Deze avond treedt even eens de performer Pieter de Rijk op. Hij won de pu blieksprijs van het Vijftiende Leids Cabaret Festival. Zijn conference gaat ook al over do televisie De titel is 'Veni vid> video' en handelt over een 33- jarig werkloze man die aan te levisiekijken verslaafd is Hans Dulfcr Tbnslotte op zaterdag 30 okto ber komt de vader van Candy, Hans Dulfer met zijn Tbugh Tb- nors naar Brogum. Deze avond behoeft nauwelijks enig be toog: „geen managers, geen roadies, geen platenmaat schappij, geen riders, geen bio's, geen soundcheck, en geen gelul...alleen maar spelen"' Honderddrieënvijftig ouderen uit de gemeente Brouwershaven scheepten zich in op de Grevelingen. (Foto: Joop van Houdt). AMSTERDAM - Het VU zie kenhuis in Amsterdam heeft vijf voorlichtingsbijeen komsten voor patiënten die een hartinfarct hebben gehad geor ganiseerd. De gratis toeganke lijke bijeenkomsten vinden plaats op 7 en 21 september, 5 en 19 oktober en 20 november. Aanvang 19.30 uur. DEN HAAG - Koningin Bea trix zal op zaterdag 2 oktober in de RAI in Amsterdam de discussie „Ruimte aan de Tbp" bijwonen. De bijeenkomst is georganiseerd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Vrouwen met Academische Op leiding (WAO). FOTO JOOP VAN HOUDT DEN HAAG - Een instituut voor de culturele betrekkin gen met het buitenland is zon de van het geld. Een private sa menwerkingsvorm van cultu rele instellingen is echter wel handig. Dat concludeert de Commissie Gevers in een rapport dat maandag in Den Haag is aan geboden aan minister D'Anco- na (cultuur) en staatssecretaris Dankert (buitenlandse zaken). In de dagelijkse praktijk wordt voldoende Nederlandse cultuur in het buitenland be dreven. Het overzicht daarvan over 1992 toont honderden - door de kunstwereld zelf genomen- initiatieven. Een speciaal instituut kan weinig extra opleveren en mogelijk zelfs de bestaande gang van za ken doorkruisen. Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 4 september: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Smalstads Mannenkoor (St. Maartensdijk) en Brassband Excelsior (Kloetinge). (Musi Voca). 18 september: Mobiele muziektent, Zonnemaire. Concert Nut en Uitspanning. (19.30). 25 september: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Stafmuziekkorps Leger des Heils. De bedoeling van deze rubriek is elkaar te informeren wanneer uitvoeringen zullen plaatsvinden zodat anderen bij de bepaling van hun uitvoering rekening kunnen houden met de reeds inge vulde data. Vandaar het verzoek om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan Af. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierik zee. AMSTERDAM - De Volksuni versiteit Amsterdam - de eerste in Nederland - bestaat dit jaar 80 jaar. Op 4 september houdt de VUA een open dag in het West-Indisch Huis aan de Her- enmarkt. "Ibr gelegenheid van het jubileum is er die dag te vens een bescheiden histori sche expositie over het cursu saanbod door de jaren heen. DEN HAAG - Werkgevers en werknemers moeten gaan on derhandelen over het opnemen van de zogenoemde „overheve lingstoeslag" in de bruto lonen. Zonder aanvullende af spraken dreigen niet alleen ploegen-, overwerk- en andere toeslagen, maar ook pensioe nen onbedoeld hoger uit te val len. Het visnet Door weer en wind, langs bank en klip vaart staag in gang het ranke schip. De maan verlicht de vissers met ifj aan boord het net. Eén zeil staat bollend aan de mast en trekken door golven heen zijn last. Eén net slechts werpt men uit en vangt de buit. De vissen hebben geen verweer, al spartelen ze en gaan tekeer. Vergeefs! De vis wordt aan het dek gezet door 't wurgend net. Het Woord van God is als een net tot réddend vangen uitgezet, dat optrekt uit de diepste nood en eeuw'ge dood. Gelukkig! uit der zonden zee trekt God de Zijnen tot Zijn vreê. Zij danken Hem, Wiens liefd' hen redt door 't goddelijk net. Cor Vink, Kerkwerve Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid-hun gedichten aan een gróter publiek te prè'Jén-'"' teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. BROUWERSHAVEN - Het begon zaterdag al gezel lig in de bussen van de ZWN, die in de verschillende dorpskernen de deelnemers kwam halen. Honderd drieënvijftig oudere inwoners van de gemeente Brouwershaven maakten gebruik van de uitnodi ging van de gemeente Brouwershaven (al weer voor het derde jaar) om een middagje te gaan varen. Wie 55 jaar of ouder is mocht mee. Afhalen en thuis brengen was inbegrepen bij het uitje. Ook voor hen die minder-valide wa ren. 55 jaar of ouder. Maar ze waren erbij, die de 85 kruisjes al achter de rug hadden. Waar bij de Poortershof goed verte genwoordigd was met onder andere mevrouw. H. deNooijer en mevrouw A. J. van Beveren- Vos, wiens man vroeger beurt schipper was op Rotterdam. En niet alleen de 85 gepasseerd maar ok nog 63 jaar getrouwd: het echtpaar Bodbij 1-Ringel- berg en dat na het zware werk vroeger in het vlas. Ze hadden er plezier in en dat allemaal onder het waakzaam oog van twee medewerkers van de transportcolonne van het Rode Kruis, afdeling Zierikzee. Die gelukkig niet in hoefde te grij pen. Gastvrouw Als gastvrouw namens de ge meente was de loco-burgemees ter, mevrouw S. C: J. B. Los- schacoff-de Kanter aanwezig. Die niet alleen het officiële welkomstwoord uitsprak, maar ook nog tijd wist te vin den met bijna alle deelnemers persoonlijk te spreken. En wie verder nog vragen had over be stuurlijke activiteiten kon te recht bij raadsleden als onder andere mevrouw G. J. van de Velde-de Wilde alsmede P. van der Meide en M. C. J. Mol, die ook namens het gemeentebe stuur aanwezig waren. Er werd gevaren met de rondvaartboot MS Grevelingen van Karin en Henk Lindhout vanuit Den Os- se. Waarbij Henk naast het ma noeuvreren tussen de vele zei lers ook nog tijd had de aanwe zigen te wijzen op aalscholvers met een spanwijdte van soms wel één meter, de prijs van de jachten in Port Zélande en al het andere natuurschoon in en rondom de Grevelingen „Want", aldus mevrouw Los- schacoff, „we varen niet voor niets op de Grevelingen, im mers ongeveer een derde daar van valt binnen onze gemeente grenzen. En we willen onze oudere mede-burgers graag kennis laten maken 'met dit stukje gemeente waar ze an ders niet makkelijk komen". Dat deze gemeentelijke activi teit aan zijn doel beantwoord de bleek wel uit het dank woord van K. Mandemaker uit Zonnemaire. Want wie kijken wilde keek zijn ogen uit, wie praten wilde kreeg voldoende gelegenheid aan de gezellige tafeltjes met koffie, cake en een borreltje, voor de kaarters waren er speelkaarten en wie van de zon wilde genieten kon dat, riant, aan dek doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5