gratis advertentie i uw mm van Zierikzeese raad geeft groen licht voor aanpassing van multifunctioneel gebouw r Vier tonelisten uit de regio genomineerd voor een Elektra ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Raad ook akkoord met verkoop grond Manhuisstraat Uitreiking tijdens Elektra-festival in Middelburg Nieuw jaarprogramma afdeling Kerkwerve NCVB Brandje bij Tidorp 3 O 5 O 6 8 Politie betrapt hardrijders Auto's open gebroken Ridder in de Orde van de Dubbele Enkelband dé krant van schouwen -duivelarid! j ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 31 AUGUSTUS 1993 150e JAARGANG NR 25418 Gemeenteraad: 'Snel beginnen'. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Veel discussie werd er niet (meer) aan gewijd, maar gisteren, maandag, werden tijdens de ver gadering van de gemeenteraad van Zierikzee wel twee belangrijke besluiten genomen. Met algemene stem men schaarde de raad zich achter het voorstel van het college om 3,5 ton uit te trekken voor de eerste fase van de aanpassing van het multifunctioneel gebouw - voorheen het onderkomen van de Christelijke Scholen Gemeenschap - aan de Huybertstraat. Eveneens unaniem ging de raad akkoord met het voorstel de grond waar tot voor kort het schoolgebouw aan de Manhuisstraat stond te verkopen-aan'woningbouwvereniging Beter Wonen om de bouw van 39 seniorenwoningen mogelijk te maken. Vorige week was het college voorstel tot het voteren van een krediet voor de eerste fase van de aanpassing van het voorma lige schoolgebouw aan de Huy bertstraat nog aanleiding voor de nodige discussie. Van ver schillende kanten kwam kri tiek. De kern daarvan was dat men een totaalbeeld node miste. Er is wel een fase I, maar wat houdt fase II in en komt er nog een fase III, zo luidde vrij vertaald de kritiek. Het kwam gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering niet tot een herhaling van zet ten. Niet kostendekkend PvdA-wethouder D. van der Wekken gaf in een korte toe lichting op het collegevoorstel meteen toe dat er geen totaal overzicht bestaat. „En het is ook zo goed als onmogelijk om nu al de toekomstige exploita tietekorten in te schatten. Kostendekkend zal het niet zijn. Dat is het nergens en dat zal het ook in Zierikzee niet zijn", aldus de wethouder. Fractiegenote mevrouw M. R. de Jong-van Loo maakte daar geen echt probleem van. ,,We zijn erg blij dat het nu zover is. Wat ons betreft kan er zo snel mogelijk begonnen worden". SGP/RPF/GPV-vertegenwoor diger W. F. Spengelmeijer sloot zich daarbij aan. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat het in de eerste fase van de aanpassing alleen om noodzakelijke voor zieningen £aat. Volgens hem is inmiddels bewezen dat er be hoefte bestaat aan een multi functioneel centrum in Zierik zee. „We moeten hier dan ook ja tegen zeggen", aldus Sprengel- meijer. CDA-woordvoerster mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal had daar niet zo veel meer aan toe te voegen. „Het gebouw is eigenlijk toch nog onverwachts snel in ons bezit gekomen en aan de invulling ervan zijn vele uren van overleg vooraf ge gaan. We hopen op een goede bezetting en we hopen dat een en ander snel gerealiseerd kan worden". De enige mild-kriti- sche noot kwam van VVD- woordvoerder J. J. Geleijnse. ,,Ik heb misschien niet genoeg fantasie, maar ik zie nog geen duidelijk financieel plaatje Maar we moeten hier nu mee aan de slag", aldus Geleijnse. Wethouder Van der Wekken liet in reactie op het commentaar 'vanuit de raad weten blij te zijn met de positieve geluiden. „Ik heb er zelf met veel plezier aan gewerkt en ik denk dat we na jaren van zoeken, wikken en afwegen nu straks een multi-functioneel centrum krijgen met voorzieningen die op een zeer aanvaardbaar peil liggen". Tijdens de behandeling van het voorstel van het college om de bouwgrond aan de Manhuis- straat, vrijgekomen door de sloop van het schoolgebouw, voor bijna drie ton te verkopen aan woningbouwvereniging Beter Wonen kwam het tot eni ge discussie over de vraag of de gemeente al dan niet risico loopt. Beter Wonen heeft in de koopovereenkomst de bepaling laten opnemen dat als men op oude fundamenten stuit of an dere zaken in de grond tegen komt die de voortgang van de bouw belemmeren men de ex tra kosten die daardoor ont staan kan verhalen op de ver koper van de grond, in dit ge val de gemeente Zierikzee. Wet houder L. J. van Gastel zei er persoonlijk alle vertrouwen in te hebben. „Alles is afgegraven tot op bepaalde diepte en ik heb er alle vertrouwen in dat er geen resten van fundamenten zijn achtergebleven". In ant-' woord op vragen van WD- woordvoerder Geleijnse stelde Van Gastel dat de provincie een zogenaamde schone grondver- klaring heeft afgegeven en der halve aansprakelijk kan wor den gesteld als men onver hoopt toch nog vervuilde grond zou tegenkomen. Kaaskenshof Geen enkele moeite had de raad verder met het voorstel van het college om voor een to taalbedrag van bijna 21 mille materialen beschikbaar te stel len aan volkstuinvereniging Kaaskenshof. Het dagelijks bestuur van de vereniging heeft bij de gemeen te een verzoek ingediend op om kosten van de gemeente het complete volkstuinéncomplex van verharde looppaden te voorzien. Omdat de gronden destijds voor de symbolische prijs van één gulden aan de volkstuinvereniging zijn ver kocht vindt het college het een beetje ver gaan om dan ook nog volledig op kosten van de ge meente verharde looppaden aan te leggen. Als compromis stelde het college de raad voor het materiaal beschikbaar te stellen. De leden van de volks tuinvereniging moeten dan zelf voor de aanleg van de paden zorgen. De raad, zo bleek tij dens de gemeenteraadsverga dering, kon zich helemaal vin den in die zienswijze. Verder schaarde de gemeenteraad zich onder meer achter het voorstel van het college om 45.903,- be schikbaar te stellen voor het rolstoeltoegankelijk maken van de Johan Louis de Jonge- school. In dat bedrag is het rea liseren van een invalidentoilet inbegrepen. t MIDDELBURG - Vier Schouwen-Duivelandse tone listen zijn genomineerd voor een Elektra. Het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel reikt dit jaar voor de tweede keer de Elektra's uit voor opmerke lijke prestaties binnen het Zeeuwse amateurtoneel. De bekendmaking van de winnaars en de uitreiking van de Elektra-beeldjes staat gepland voor zaterdag 18 september in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Dit grote Elektra-festival begint om 20.00 uur. De categorieën waarin over het seizoen '92/'93 de Elektra's worden toegekend zijn: reper toirekeuze, grime, kostuums, vormgeving, vrouwelijke bij rol, mannelijke bijrol, vrouwe lijke hoofdrol, mannelijke hoofdrol en regie. Volgens het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel, uit wiens koker de Elektra's komen, is dit waarde ringssysteem voor opmerkelij ke toneelprestaties uitstekend aangeslagen bij het amateurto neel. Bovendien bleek het vo rig jaar mogelijk met een der gelijk festival het overgrote deel van toneelspelend Zee land - van Zeeuwsch-Vlaande- ren tot Thólen - bijeen te krij gen in een feestelijke sfeer en ambiance. Pluim Het ZCA kende over het sei zoen '91/'92 voor de eerste keer de Zeeuwse Elektra's toe. Het beeldje is bedoeld als pluim op de hoed voor een opmerkelijke prestatie binnen het amateur toneel. De indeling in verschil lende categorieën voorziet in de mogelijkheid om voor zowel individuele als collectieve prestaties een blijk van waar dering toe te kennen. Met na druk is steeds gesteld dat het bij de toekenning van de Elek tra's niet om een wedstrijd gaat. De verenigingen die zich voor een beoordeling door de Elektra-commissie opgeven worden niet tegen elkaar afge wogen. De toneel-onderschei ding is bedoeld als erkenning en stimulans en niet als compe titiemiddel. Kwaliteitsverbetering staat hoog in het vaandel van het ZCA en met een dergelijk waarderingssysteem probeert men die kwaliteit een impuls te geven. Over de term 'opmer kelijk' valt - zo meent het ZCA - wellicht tot in lengte van da gen te discussiëren. Maar voor het ZCA staat vast dat het Elektra-comité in alle integri teit haar keuzes maakt op ba sis van het uitgangsniveau waarop de deelnemers hun voorstelling lieten toetsen. In Amerika kent men de Oscar. Zeeland koos voor een vrouwe lijk beeldje: een Elektra. Elek tra is een bekende vrouwenfi guur uit de gelijknamige Griekse tragedie van Sopho cles. „Elektra: krachtig in haar kwetsbaarheid, kwetsbaar in haar kracht. Zoals de kunst zelf. Zij die overleeft, ondanks en dankzij alles, voor altijd elektra", aldus een omschrij ving van provinciaal toneelad viseur W. Huybreghs. Het Elektra beeld je dat voor de prestaties in het afgelopen sei zoen in genoemde negen cate gorieën wordt toegekend, werd ontworpen door kunstenares Rachel Herz uit Middelburg. De officiële uitreiking van de Elektra's wordt verricht door gedeputeerde voor (onder an dere) cultuur drs. G. L. C. M. de Kok, drs. M. R. A. Luijpen, di recteur van de Stichting VMC Zeeland en drs. A. H. C. Pij- pers-Keijzér, sectorhoofd cul tuur van de Stichting VMC Zeeland. Het programma voor het Elektrafestival op zaterdag 18 september in Middelburg bestaat verder uit enkele ludie ke presentaties door de Zeeuw se Kabareteske groep The Pur ple Tulips in samenwerking met toneeladviseurs W. Huy breghs en R. Lubbersen. Na het officiële gedeelte wordt het festival voortgezet met een groot dansfestijn met muziek van Champagne Charlie. KERKWERVE - Het werk van een bakker, alcohol en drugs en het milieu. Het is allemaal terug te vin den in het nieuw jaarprogramma van de afdeling Kerkwerve van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB). Het nieuwe seizoen start voor de NCVB-leden op 7 september met een bezoek aan 'bakker Mart' in Burgh-Haamsteda Op 22 september komen de leden voor het eerst weer 's avonds bijeen in het dorpshuis Zuud- ènde. Een medewerker van het consultatiebureau voor alcohol en drugs geeft de leden advies over alcoholgebruik en draagt alternatieven aan in de vorm van alcoholvrije drankjes. Mutsen en kanten op 22 oktober Mutsenen kanten staan cen traal tijdens de bijeenkomst van 22 oktober die wordt ver zorgd door mevrouw Kuyper uit Kamperland. Op 17 novem ber komt de milieu-coördina tor van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland, Diepen veen naar het dorpshuis om de dames wat te vertellen over de milieu-aspecten bij de reini gingsdienst. 15 december jaarlijkse kerstavond Op 15 december wordt de jaar lijkse kerstavond gevierd en 19 januari verzorgt ds Korvink een bijeenkomst over Israël. Hij vertoont daarbij dia's over dat land. Op 9 februari is de jaarvergadering. De proble men ten gevolge van de over gang worden op 16 maart toe gelicht door huisarts Audier. Op 20 april wordt samen met de afdeling Zierikzee een avond besteed aan ikonen. In mei is bij voldoende deelname een reis gepland en het seizoen wordt op 9 juni afgesloten met een bezoek aan kaasboer De Reus van kaasboerderij De Stolpe in Nieuwerkerk. De bij eenkomsten in het dorpshuis Zuudènde beginnen altijd om 19.45 uur. HAAMSTEDE - De eenheid Haamstede van de vrijwillige brandweer Westerschouwen moest gisteren, maandag, uit rukken voor een brandje op het terrein van leefgemeen schap Tidorp aan de Hoge- zoom. De brand zou volgens de brand weer ontstaan zijn in de ruimte waar pruimen gedroogd wor den. Bij dat pruimen drogen ging iets mis, waardoor de brand ontstond. De brandweer bestreed de vlammen met twee hogedrukstralen, maar kon niet voorkomen dat het ge bouwtje verloren ging. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De ware taak van het drama is de uitbeelding van het menselijk karakter. Macauley Wolkenvelden HET WEER Vannacht enkele opklaringen en minimumtemperatuur omstreeks 9 graden. Overdag af en toe zon en vrijwel overal droog. Middagtempe- ratuur ongeveer 18 graden. Zwak ke tot matige noordenwind, rond kracht 3. RUZIE De gemeenteraad van Brouwershaven ruziede achter af over de bouw van de brandweergarage. ZEEUWSE BELOFTE De»finale van De Zeeuwse Belofte wordt gehouden in muziek- en theaterpodium Brogum. EXPOSITIE Expositie 35 jaar Schouwen-Duiveland in stadhuis Brouwershaven. TENNIS Wim Dettingmeyer pakt drie tennis-titels in Burgh- Haamstede. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SEROOSKERKE/ZIERIK- ZEE - Bij snelheidscontroles gisteren, maandag, zijn 45 au tomobilisten betrapt op te snel rijden. Eén van hen reed 37 ki lometer te hard. Op de Weg naar de Val werden tussen 8.00 en 9.15 uur 375 voer tuigen gecontroleerd. Zeven tien automobilisten bleken de maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur aan hun laars te lappen. De hoogst gemeten snelheid was 103 kilometer per uur. Bij een snelheidscontrole langs de Serooskerkseweg ter hoogte van Serooskerke wer den 540 voertuigen gecontro leerd. Achtentwintig automo bilisten werden betrapt op overschrijding van de daar gel dende maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 117 kilometer per uur. SCHARENDIJKE - Aan de jachthaven bij Scharendijke zijn twee auto's opengebroken. Benadeelden zijn H. en L., bei den uit Duitsland. Uit de auto's werd kleding, een boormachine, een fototoestel en sigaretten ontvreemd. In één van de auto's werd de radio-cassettespeler vernield. Een exact schadebedrag is bij de politie niet bekend. ZIERIKZEE - Burge meester rar. J. J. P. M. Asselbergs van Zierik zee werd gisteren, maan dag, na afloop van de ge meenteraadsvergade ring benoemd tot Ridder in de Orde van de Dub bele Enkelband. Dit we gens getoonde moed van de Zierikzeese burge meester tijdens de Ha vendag afgelopen zater dag. Asselbergs had zich za terdag over laten halen om mee te doen aan het inmiddels overbekende elastiekspringen. In dit geval betrof het een sprong vanaf een plat form op zo'n zestig meter boven het water van de Nieuwe Haven. „We zijn blij dat U er nog bent en we vinden het ook heel leuk dat u het gedaan heeft", aldus CDA- raadslid mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. Zij reikte aan Asselbergs de bij de onderscheiding behorende versiemeien uit, en liet dat vergezeld gaan van twee klinkende zoenen. Asselbergs liet het eerbetoon gelaten over zich heen komen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— D jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1