Jan Hoek grijpt opnieuw naast de hoofdprijs in de zevende halve marathon Schouwse festijn Jan Quist uit Yerseke wil ploeg All-Ready op hoger niveau brengen Delta Sport vervolgt zegereeks in België Brouwershaven heeft problemen met scoren René Evers uit Etten-Leur loopt pittig parcours in 1.13.31 uur Jeugd teams Delta Sport Bekerronde voetbal Nipte nederlaag in laatste oefenwedstrijd tegen Breda Noord ZSC sluit oefenreeks af met een overwinning t I MAANDAG 30 AUGUSTUS 1993 NR 25417 7 Een recordaantal wedstrijdlopers (199) kwam aan de start bij de zevende Halve Marathon in Westenschouwen. (Foto: Joop van Houdt). WESTENSCHOUWEN - „Heb ik weer niet gewonnen", mompelde Jan Hoek nadat hij als nummer twee over de finish was gekomen tijdens de zevende halve marathon in Westenschouwen. „Dè enige troost is dat ik mijn tijd met ruim een halve minuut heb verbeterd ten opzichte van vorig jaar", aldus de 32-jarige Hoek uit Oude-Tonge. De Delta Sport atleet werd zaterdagmiddag driehonderd meter voor de finish geklopt door de 38-jarige René Evers uit Etten-Leur. Trainer John Jansen krijgt rode kaart KORTRIJK - De hoofdmacht van handbalvereniging ZHV/Delta Sport is na haar trainings- en oefenpro gramma in het Belgische Kortrijk, afgelopen week end, nog steeds ongeslagen. Wel moest trainer John Jansen een rode kaart incasseren en verliet Peter Le- fèvre al na twintig minuten spelen in de eerste oe fenwedstrijd geblesseerd het veld. „We hebben alles samen ge daan. Ik had alleen een goede dag vandaag", vertelt de kalen de atleet van atletiekvereni ging Achilles uit Etten-Leur. „Ik ben aan de voorbereiding bezig voor de marathon in Etten-Leur. Ik raak in vorm, train iedere week honderd veertig kilometer en dan kan je in dit pittige parcours goed uit' de voeten". Pittig parcours Voor Jan Hoek was het de zo veelste teleurstelling. De eeu wige tweede, daar gaat het wel op lijken, was zeker een smaakmaker in de zevende hal ve marathon van het RVS Schouwse Kust Festijn. Al na een aantal kilometers vormden Jan Hoek, René Evers en Jan de Wilde uit Driewegen een kopgroepje. Op een minuut „Eigenlijk was ik van plan om dit jaar rust te houden. Maar omdat All-Ready een vervan ger nodig had voor Jaap van Gastel, die er mee stopte, heb ben ze mij op een gegeven mo ment benaderd. Tja, en je weet dan hoe dat gaat. Het bloed kruipt dan toch waar het niet gaan kan en dan heb je er toch weer zin in om die uitdaging aan te nemen", aldus de gedi plomeerde trainer. De 39-jarige Quist die woonachtig is in Yer- seke en werkzaam is als wegen opzichter bij het waterschap moet een aantal keren per achterstand volgde toen al Han van de Weck (Maassluis) en Willem de Koning uit Vlaar- dingen. Het was al vroeg in de wedstrijd duidelijk dat de win naar uit het leidende trio moest komen. Hoek en Evers schroefden het tempo op en na de passage op vijftien kilome ter stond de klok op 50.40 mi nuten. Vooral op het pittige parcours, zand; tegelpaden en beklimmingen aan de rand van de Boswachterij in Westen- schouwen, was dit een presta tie van formaat. Drie kilome ter voor de finish moest Jan de Wilde afhaken en zette René Evers een demarrage in. „Hij nam tientallen meters voorsprong. Hij klimt goed omhoog. Gelukkig kon ik hem weer inhalen, maar dat kost yeel kracht", vertelt Hoek na afloop van de wedstrijd. „Ja, dan demarreert hij een paar honderd meter voor de finish weer. Dat was nou net te veel week heen en weer reizen tus sen zijn woonplaats en Zierik- zee, maar ziet daar geen pro bleem in. „De afstand is goed te overbruggen. We trainen twee keer per week en af en toe is er een vergadering. Dat is goed te doen", stelt Quist. Niet beschikbaar De nieuwe trainer heeft ten op zicht van het team dat afgelo pen jaar zo treurloos uit de der de klasse degradeerde weinig of geen veranderingen doorge- voor mij. Hij loopt sterk en d|n word je terecht winnaar". René Evers was vol lof over het parcours: „Ik had van vrien den gehoord dat deze halve ma rathon een echte uitdaging was". Absoluut record Simon Blom, één van de mede organisatoren, was blij met de ze reactie. „We krijgen wel, steeds kritiek dat de prijsuit reiking zolang duurt. Nou kijk nu eens of deze formule aan slaat. We hebben vandaag 199 wedstrijdatleten aan de start en er komen ook nog eens der tig trimmers. Dit is een abso luut record. Het is gezellig, een mooi parcours en we hebben natuurlijk vandaag goed weer", aldus Blom die in sa menwerking met atletiekver eniging Delta Sport het RVS Schouwse Kust Festijn een ver voerd. Door privé-omstandig- heden is Martin Rijn dit sei zoen niet beschikbaar voor All- Ready. Nieuw gezicht bij de Zierikzeese ploeg is Ronny Pantekoek die afkomstig is uit het tweede team. De nieuw bakken speler maakte in de wedstrijd tegen Breda Noord een goede indruk. Quist toonde zich na afloop dan ook een te vreden man. „Ronny is iemand die altijd door gaat en vandaag ook weer een goede partij heeft staan te spelen. Het is iemand die blijft knokken voor de bal. Het is al leen jammer dat-ie door zijn studie niet mee kan trainen. Met name voor bepaalde spel- patronen die je wilt oefenen is het natuurlijk jammer dat ie er niet bij kan zijn". Tactisch inzicht Wat er het vorig seizoen aan ontbroken heeft en waaraan Quist wil gaan werken is voor al het tactisch inzicht. „Ik denk dat dat één van de tekort komingen is geweest van All- Ready. De bedoeling is dat ook de jeugdtrainers daar in mee gaan zodat de hele club in de breedte op een hoger niveau ge bracht kan worden. Dat is ten minste wel mijn doel. Een team moet in een wedstrijd als het even wat minder gaat over kunnen schakelen op een ander systeem", legt Quist uit. Ver wachtingen wil de AU-Ready- trouwde plaats op de wed- strijdkalender heeft gegeven. Van de haast tweehonderd wedstrijdatleten kwamen er uiteindelijk 184 aan de finish. Het pittige parcours eiste haar tol waaronder Kees Dijkman en Cor Muller uit Burgh- Haamstede. Zij haakten hal verwege af en kozen een zijpad van hét parcours. Johnny Quaak uit Burgfcï-Haamstede kwam hierdoor als tweede Del ta Sporter over de finish en be haalde in het overall-klasse ment een dertiende plaats. Peter de Jongh van atletiekver eniging Spiridon werd met 1.17.49 de snelste veteraan. Bij de dames ging de overwinning na Nellie van Horssen uit Mid delburg. Zij had voor de 21 ki lometer een tijd nodig van 1.34.32 uur. De enige Delta Sport atlete, Jolien Bekkenk, werd zevende en laatste van het kleine groepje dames. trainer niet scheppen. „Mijn enigste doel is, en dat moet ook haalbaar zijn, om van deze ploeg zowel in de zaal als op het veld een stabiele derde klasser te maken. Corrigeren All-Ready is vorig jaar gede gradeerd uit de derde klasfce, maar dat had zeker zijn rede nen. Het klinkt een beetje hard maar je kan natuurlijk niet na elke verloren wedstrijd blijven zeggen van: „We waren niet in vorm of de scherpte ontbrak vandaag weer". Ik vind dat als je promovendus bent in de derde klasse, dat je zeker in de middenmoot moet kunnen meedraaien", aldus Quist die al zo'n zes jaar mee draait in het trainerswereldje De laatste oefenwedstrijd, za terdagmiddag op sportpark Bannink in Zierikzee, sloot AH-Ready af met een nipte ne derlaag. Beide ploegen lieten een goede partij, korfbal zien maar All-Ready kon niet voor komen dat na een 5-7 ruststand Breda Noord er met de 10-11 winst vandoor ging. „Wij speel den vandaag sterk in de defen sie maar verzuimde om dan over te schakelen naar de aan val. We lagen steeds twee pun ten achter en speelden daar door wat verkrampt. De inzet en de wil is er zeker, maar er dient zeker nog het één en an der veranderd te worden, maar ik moet oppassen dat ik niet te snel alle systemen invoer. Je kunt, al is dat moeilijk voor mij, niet blijven corrigeren in een wedstrijd", lachte Quist die dinsdag 31 augustus met zijn team de vuurdoop krijgt tijdens de eerste bekerronde. Heren, halve marathon: 1. Re né Evers, Achilles 1.13.31; 2. Jan Hoek, Delta Sport 1.13.38; 3. Jan de Wilde, AV'56 1.14.04; 4. Han v. d. Weck, Waterweg 1.15.12; 5. Willem de Koning, Fortuna 1.15.56; 6. Hans Wag ner, TV 1884 1.16.27; 7. Arthur v. Tienen, Fortuna 1.16.57; 8. Jan Guiljam, AV'56 1.19.40; 9. Dick Ringlever, Fortuna 1.19.42; 10. John Quaak, Delta Sport 1.19.53; 11. Louis Looy, SC Voorne 1.20.19; 12. Leo de Leeuw, AV'56 1.20.56; 13. Peter Louwerse, Dynamo '70 1.21.30; 14. Jan Tavenier, AV'56 1.21.43; 15. Pim Koning, Fortuna Vlaardingen 1.21.47; 16. Cees Spaans, AV'56 1.22.09; 17. Mo- nir Clemens, Fortuna 1.22.17; 18. Rinus Dieleman, Atletica 1.23.41; 19. Harry Louwerse, Dynamo '79 1.23.56; 20. Johan Marteijn, Arnemuiden 1.24.26; 21. John Vermeulen, PAC 1.24.40; 22. Wim de Looff, Dy namo 1.24.49; 23. Arjan Beije, Delta Sport 1.25.03; 24. Ype Kramer, AV Waterweg 1.25.13; 25. Pieter Dhaeze, Roosendaal 1.25.53; 45. Peter Vader, Delta Sport 1.26.34; 53. Jos Geluk, Delta Sport 1.28.11; 62. Wim Provoost, Delta Sport 1.29,49; 111. Rahul Ravesteeijn, Scha- rendijke 1.37.20; 115. Cees Hart, Burgh 1.38.38; 128. Jan Bijdevaate, Zierikzee 1.40.56; 133. Kees Verboom, Nieuwer- kerk 1.42.10; 135. Gert Jan de Glopper, Delta Sport 1.42.31; 163. Chris Werry, Delta Sport 1.55.07. Heren, veteranen: 1. Peter de Jongh, Spiridon 1.17.49; 2. Wim Besuyen, Dynamo 1.18.46; 3. Gerard Vermeulen, SC Voorne 1.18.56; 4. Arie v. Dijk, Sp. Wal cheren 1.21.31; 5. John Gue- quierre, Dynamo 1.22.06; 6. Adrie Gideonse, Dynamo 1.22.06; 7. Jos v. d. Merwe, RRA -1.22.10; 8. Leo Dam, Vet. Ned. 1.22.54; 9. Theo Verhagen, Rott. Atl. 1.23.02; 10. Leo v. Koppen, Olymp. '70 1.23.11; 11. Tinny de Wit, Zwijndr. 1.24.26; 12. Ad Meijboom, AV'56 1.24.33; 13. Rinus Joosse, AV'56 1.25.12; 14. Jerry v. d. Berg, Metro 1.25.19; 15. Nico de Vries, Fortuna 1.25.23; 61; Gerco van Heemst, Delta Sport 1.29.43; 65. Ad Heijboer, Delta Sport 1.30.24; 107. Nico v. d. Schelde, Vet. Ned. 1.36.53; 119. Gerard Koornneef, Delta Sport 1.39.03; 151. Kees de Jonge, Scharendij- ke 1.49.04; 153. Piet Landegent, Delta Sport 1.49.27; 177. Jan Lekkerkerk, Delta Sport 2.13.49. Dames, halve marathon: 1. Nellie v. Horssen, Dynamo 1.34.32; 2. Nel Peursum, SC Voorne 1.34.57; 3. Diny v. d. Pas, AV Fortuna 1.39.59; 4. Scha Verhey, Spijkenisse 1.43.38; 5. Martha Schruijer, Fortuna 1.43.48; 6. Lenie Melis sant, Steller. 1.47.02; 7. Jolien Bekkenk, Delta Sport 1.55.06. RIDDERKERK - Drie jeugd- teams van handbalvereniging ZHV/Delta Sport hebben met goede resultaten deel genomen aan een toernooi van handbal vereniging Saturnus in Rid derkerk. De aspiranten A van ZHV/Del ta Sport behaalden een eerste plaats terwijl de aspiranten B op een tweede plaats eindig den. De jongste leden van de Zierikzeese vereniging, de wel pen, eindigden in hun catego rie op een derde plaats. ZIERIKZEE - Dinsdagavond 31 augustus spelen SKNWK en Bruse Boys hun tweede beker ronde. SKNWK ontvangt van af 18.45 uur zaterdag-vierde klasser SPS en Bruse Boys moet het om 18.30 uur in Brui- nisse opnemen tegen de zondag-tweedeklasseer Roo sendaal. Dinsdagavond worden er ook nog enkele oefenwedstrijden gespeeld op Schouwen-Duive- land. DFS ontvangt in Burgh- Haamstede Zierikzee 2. Aan vang 19.00 uur. Brouwershaven speelt tegen Zierikzee 1 op het sportterrein Onder de Molen in Brouwershaven. Aanvang 18.45 uur. Woensdag 1 september speelt Zonnemaire een uitwed strijd tegen Duiveland 2 in Oosterland (19.15 uur). SKNWK en Brouwershaven spelen vanaf 19.00 uur hun laatste oefenwedstrijd tegen el kaar op het sportpark Het Springer in Nieuwerkerk. Donderdag 2 september besluit DFS haar oefencampagne te gen Ouwerkerk in Burgh- Haamstede. Aanvang 18.45 uur. Zaterdagmiddag werkte ZHV/ Delta Sport een toernooi af te gen de ere-divisionist Kortrijk en eerste-divisionist Ransart. De eerste beste wedstrijd tegen Ransart werd al een klein dra ma voor de Zierikzeese ploeg. Peter Lefèvre moest bij een stand van 3-2 in de twintigste minuut het veld geblesseerd verlaten. Door waarschijnlijk een scheurtje in zijn rechte rarm is Lefèvre zeker voor drie weken uitgeschakeld. ZHV/Delta Sport speelde te gen Ransart 19-19 gelijk na een ruststand van 9-11 in het voor deel van de Zierikzeese ploeg. Rode kaart Trainer John Jansen werd met een rode kaart de zaal uit ge stuurd. „Ik baal hier vreselijk van. Vroeger kreeg ik wel eens meer een rode kaart, maar ik heb sinds acht jaar niet meer zo'n kaart ontvangen. Die kaart is onterecht. Ja, ik klap te in mijn handen en toen kon ik van die Belgische scheids rechter vertrekken. De scheids rechter beweerde dat ik hem grof beledigd had, maar ik heb helemaal niets gezegd. Vanaf de spelersbank werd wel wat geroepen, maar ik zou niet we ten wat", verdedigde Jansen zijn rode kaart. In de tweede wedstrijd tegen Kortrijk werd na een 13-13 ruststand opnieuw gelijk ge speeld. Beide ploegen scoorde 26 doelpunten (26-26). Ransart won uiteindelijk het toernooi door Kortrijk met acht doel punten verschil te verslaan. „Ik ben niet ontevreden. De ploeg is fysiek sterk en vooral het pluspunt is dat de jongens op hun eigen positie blijven spelen. Het is nog stëeds zoe ken naar de juiste formule, maar veel balbezit en de verde diging goed sluiten is vandaag ook gelukt. Ik zie vooruitgang en ga met het volste vertrou wen volgende week de compe titie in", legt Kommer de resul taten van zijn nieuwe ploeg uit. Slordig- verdedigen ZSC toonde zaterdagmiddag aan dat het positief blijft voet ballen ondanks dat er heel de wedstrijd tegen een achter stand wordt aangekeken. In de 20e minuut moest keeper Jo han van der Horst al capitule ren nadat Remy Flohil en Mar co de Jonge blunderden in de verdediging (0-1). De 30-jarige ZSC-speler Arno de Jonge her- CION wint met 1-5 CION, dat uitkomt in de over gangsklasse van district Rot terdam, was op trainingskamp in Brouwershaven. Zij toonde in de wedstrijd meer brutali teit dan de spelers van Van Tig- gelhoven. „We werden op het middenveld en in de verdedi ging gewoon weggespeeld. Die ploeg benut wel haar kansen en door hun brutaliteit krijgen ze net iets meer gedaan bij de scheidsrechter dan ons", aldus Van Tiggelhoven. Ongeldig doelpunt Brouwershaven speelde in de beginfase niet slecht en scoor de binnen het kwartier een doelpunt. Peter van Mourik schoot van afstand en de CION- keeper had de bal niet klem- vast. Arjan van der Meer kon ZHV/Delta Sport werd tweede. Gisteren, zondag stond er een wedstrijd tegen Sasja op het programma. Deze ploeg liet echter al zaterdag weten niet beschikbaar te zijn. De tweede- divisieploeg Uilen Spiegel uit Antwerpen werd bereid gevon den om in de sporthal van Ede- gem tegen ZHV/Delta Sport te spelen. John Jansen zag zijn formatie zonder Lefèvre en Pie ter Dogger uit Heerle, maar met Erik Lijbers in de hoofdrol de wedstrijd met 15-16 winnen. „We hebben getraind en ge speeld. Je bent bezig en dat is goed voor de conditie. Ik ben nog lang niet tevreden. Ze wa ren moe en de scherpe kantjes waren er zondagmiddag van af", aldus Jansen die nog steeds kan bogen op een uitste kende oefencampagne. John Jansen baalt van rode kaart. (Foto: Marijke Fol- kertsma). stelde een paar minuten later de fout van zijn collega's. Een dieptepass van Remy Flohil belandde bij Gerard de Voogd. Deze bracht De Jonge in stel ling die vervolgens alleen voor de keeper de bal in het doel schoot (1-1). Door slordig uit verdedigen van Johnny Dorre man werd de ruststand alsnog op 1-2 gebracht door een speler van Colijnsplaatse Boys 2 die oog in oog met van der Horst scoorde. In de tweede helft sloot de ver dediging van ZSC steeds beter. Pas vijf minuten voor het einde scoorde Remy Flohil via de lin kervleugel de gelijkmaker (2- 2). Twee minuten voor het eind signaal ondernam Jan Me- ganck een afstandsschot op de keeper van Colijnsplaatse Boys 2. Deze had de bal niet klemvast waardoor de oplet tende 20-jarige ZSC-speler Ni co Herder de winnende goal scoorde (3-2). de bal nog net het juiste tikje geven. De scheidsrechter zag echter een overtreding en keur de het doelpunt af. Vijf minu ten later kreeg Brouwersha ven-keeper Johnny van Mourik wel een bal om zijn oren. Leo Nouwen en Eric Hartog maak ten een verdedigende fout waardoor CION op 0-1 voor sprong kwam. Nog voor de rust kwam CION op 0-2 voorsprong. In de tweede helft was het snel gedaan met Brouwershaven. Binnen vijftien minuten stond er 0-4 op het scorebord. Pas in de 75e minuut mocht Peter van Mourik de enige tegentreffer scoren (1-4). Even later kreeg hij de kans voor op een tweede treffer. Een toegewezen straf schop belandde op buitenkant paal. CION schroefde het tem po nog wat op en bepaalde uit eindelijk de eindstand op 1-5. Esther Scherpenisse ontvangt de bal van Ronny Pantekoek in de oefenwedstrijd tegen Breda Noord. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - In de laatste oefenwedstrijd tegen Breda Noord heeft trainer Jan Quist zijn nieuwe ploeg neergezet. De trainer die dit seizoen de touwtjes in han den heeft gekregen bij de Zierikzeese korfbalclub All-Ready wil zijn formatie vooral in tactisch opzicht op een hoger plan brengen. Quist die vorig seizoen werkzaam was bij het veel hoger spelende Animo vindt All-Ready (voor zich zelf) geen degradatie. SCHARENDIJKE - De voetbalselectie van ZSC in Scharendijke heeft ook in haar oefencampagne van Colijnsplaatse Boys 2 gewonnen. Met 3-2 bleven ZSC-trainer Kees Kommer en zijn spelers aan de winnende hand. BROUWERSHAVEN - „We hebben nog steeds het zelfde manco als vorig seizoen. Kansen afmaken blijf een probleem. We worden er door CION uit Vlaardingen weer eens op gewezen", vertelt Brou wershaven-trainer Toon van Tiggelhoven nadat zijn ploeg verloor met 1-5. Twee dagen daarvoor won Brouwershaven nog met 0-3 van DES'72 in Dirks- land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7