Zierikzeese burgemeester maakt elastieksprong boven de haven Wethouder Veerhoek slaat eerste paal nieuwe supermarkt in Burgh Paarden gewond bij aanrijding 'Toen ik het water zo snel op me af zag komen heb ik mijn ogen dicht gedaan Vieren veertig hardrijders bekeurd Inbraken in auto's .Voormalige stoomtram-remise blijft in het gebouw zichtbaar MAANDAG 30 AUGUSTUS 1993 NR 25417 Verwachting tlm vrijdag 3 sepl. ZIERIKZEESCHEff! NIEUWSBODEN Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. vart 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tol 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1.00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inievertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht noordw. 4 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht noordw. 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 31 aug. Zon op 06.48, onder 20.27 Maan op 19.43, onder 06.13 Volle Maan: 1 sept. (04.33) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende week laat de zon zich niet dikwijls zien. Vanaf de Noordzee drijven steeds wolkenvel den het land in en van tijd tot tijd valt daar wat regen uit. In de nacht van maandag op dinsdag zijn de opkla ringen schaars. Hier en daar valt een bui; de kans daarop is in het noordoosten het grootst. De mini mumtemperatuur ligt rond 11 gra den. De noordwestenwind is landin waarts matig, kracht 3 tot 4, vooral in het noordelijk kustgebied nu en dan krachtig, windkracht 6. Dinsdag overdag overheerst opnieuw de be wolking; de kans op wat zon is het grootst in het zuidwesten van het land. Op de meeste plaatsen blijft het droog en de middagtemperatuur ligt rond 17 graden. De noord westenwind neemt geleidelijk wat in kracht af. In het binnenland is de wind meest matig, windkracht 3, in het Waddengebied staat nog enige tijd een vrij krachtige wind, kracht 5. De rest van de week verandert er maar weinig in de huidige drukver- deling; de koele noordwestelijke stroming houdt dan ook voorlopig stand. OUVVERKERK - Bij een aan rijding op de N59 ter hoogte van Ouwerkerk raakten bij een ongeluk twee paarden ge wond. Het ongeluk gebeurde toen W. uit Middelharnis met zijn auto, met daarachter gekoppeld een paardèntrailer, over de N59 reed. De dieren werden on rustig, waarna de trailer ging slingeren, in de berm terecht kwam en omkantelde. Hier door raakten de paarden be kneld. Met hulp van de vrijwil lige brandweer van Duiveland werden de dieren uit hun be narde positie bevrijd. Door een dierenarts werd eerste hulp verleend. De paarden kwamen er vanaf met een paar hechtin gen en schaafwonden. In een andere trailer konden de die ren hun weg vervolgen. schouwse gemeenteraad aan vankelijk geen meerderheid was te vinden voor het plan, veranderden de meningen naar aanleiding van een Regionaal Economisch Onderzoek (REO). Daaruit bleek dat een super markt op die lokatie wel kon. Onder meer omdat de lokatie aan de rand van de kern Burgh ligt, in de directe nabijheid een parkeerterrein aanwezig is en de bezoekers van de winkel niet door Burgh zelf heen moe ten om de supermarkt te berei ken. ,,Het was een moeilijke beval ling. Maar het is toch gelukt", aldus wethouder Veerhoek. De heer Van Veldhuizen vertelde heel rustig te zijn gebleven on der die aanvankelijke tegen slag. ,,Ik heb het al eerder mee gemaakt dat het moeilijk was om alle partijen op één lijn te krijgen", aldus de man die ook in Bruinisse en Oosterland su permarkten realiseerde. Hij toonde dan ook alle begrip voor de lange voorbereidings fase die nu achter de rug is. ,,Hoe ingrijpender het object dat we tot stand proberen te brengen, hoe complexer de be sluitvorming". Het ontwerp voor de super markt aan de Burghseweg is gemaakt door het architecten bureau Kort en Verton uit Zie rikzee. Het gebouw wordt ge realiseerd door aannemer B. Bijkerk uit Burgh-Haamstede. Naar verwachting kan de su permarkt half maart 1994 wor den geopend. Uiteraard wordt het assortiment van de winkel daarbij aanzienlijk uitgebreid. De heer Van Veldhuizen vertel de dat hij ook meer personeel nodig zal hebben. Naar ver wachting zullen in de zomer maanden ongeveer honderd mensen werkzaam zijn in de supermarkt en in de winter de helft daarvan. De bovenverdie ping van het gebouw zal wor den gebruikt als kantoorruim te. ZIERIKZEE/BRUINISSE Tijdens radarcontroles op ver schillende lokaties heeft de po litie 44 automobilisten betrapt op het overtreden van de maxi mumsnelheid. Zondagmiddag controleerde de politie langs de Weg naar de Val. Driehonderd vijfentwintig voertuigen werden gecontro leerd. Drieëntwintig automo bilisten bleken de maximum snelheid van 80 kilometer per uur te overtreden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 126 kilometer per uur. Diezelfde middag werd gecontroleerd langs de Parallelweg bij Brui nisse. Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur. De politie con troleerde 228 voertuigen. Een entwintig lapten de maximum snelheid aan de laars. De hoogst gemeten snelheid be droeg 113 kilometer per uur. BROUWERSHAVEN/ NIEUW-HAAMSTEDE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een aan de Markt in Brouwershaven ge parkeerd staande auto. De complete achterbank werd ge stolen. In diezelfde nacht werd inge broken in een aan de Tbrenweg in Nieuw-Haamstede gepar keerd staande auto. Gestolen werd de radio-cassettespeler en de hoedenplank compleet met twee luidsprekers. „Tben men 's middags met die sprongen bezig was ben ik eens gaan kijken wat het inhield en naarmate de dag vorderde werd ik steeds meer gespan nen", gaf Asselbergs toe. Heerlijk gevoel Burgemeester Asselbergs in vrije val. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Tot in de vijftiger jaren was de lokatie aan de Burghseweg bekend als het eind punt van de stoomtram. Later werd het daar staande tramremise-gebouw gebruikt als stalling voor ZWN- bussen. En afgelopen vrijdag werd er de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe Veldmarkt; een elfhonderd vierkante meter grote supermarkt die volgens eigenaar J. M. A. van Veldhuizen uit Oosterland is gericht op de bevolking in de hele Westhoek en uiteraard op de vele vakantiegangers die daar in de zomer boodschappen doen. Naast de plek waar de Wester- schouwse wethouder ir C. W. Veerhoek de eerste paal de grond in heide waren nog steeds de contouren zichtbaar van de vroegere tramremise. Het vroegere tramstationsge bouw is door de architecten op genomen in het ontwerp van de nieuwe supermarkt. Het was een van de voorwaarden die de gemeente Westerschouwen ver bond aan haar toestemming 'voor de bouw van de super markt. Op dit moment is de super markt Veldmarkt nog geves tigd in een pand aan de Burgh- se Ring waar men over een winkelruimte van ongeveer 415 vierkante meter kan beschik ken. Het was eigenaar Van Veldhuizen al vele jaren gele den duidelijk dat dit te krap was voor de vele mensen die er, met name ook in het zomersei zoen, hun boodschappen kwa men halen. Vanaf 1988 deed hij pogingen om van de gemeente Westerschouwen toestemming te krijgen voor de bouw van een ruimere supermarkt op de lokatie aan de Burghseweg. De vervoersmaatschappij ZWN - - had namelijk beslist om de stalling voor haar bussen te Naast de hei-installatie waarmee wethouder Veerhoek de eerste paal sloeg, zijn de contouren te verplaatsen naar het nieuwe zien van de vroegere remise van de stoomtram die in het ontwerp van de supermarkt is opgenomen. industrieterrein te Haamstede. (Foto: Joop van Houdt). Nadat binnen de Wester- Het gevaarte waarmee het Bel gische bedrijf Benji-Fun naar de Nieuwe Haven was geko men zag er dan ook indruk wekkend uit. Het omvatte een mobiele kraan met een zestig meter lange arm waaraan een kabeldraad hing met daaraan een bakje dat aan één kant he lemaal open was. Het gevaarte stond aan de rand van het wa ter op de Nieuwe Haven. Waag halzen (die eerst honderd gul den hadden neergeteld) werden door de medewerkers van Benji-Fun in een tuig gehesen waaraan later het dikke elastiekkoord werd gekoppeld waarom het allemaal ging. Men stapte in het bakje en werd in enkele seconden opge hesen tot zestig meter (even hoog als de Dikke Tbren) boven het water. Daar werd men ge acht naar beneden te springen in goed vertrouwen op het elastiek waaraan men zat be vestigd. „Het is een heerlijk gevoel, ze ker wanneer je het voor het eerst doet. En het is ook goed voor de stoelgang", aldus de wervende tekst van de Benji- Fun speaker. „Degenen die in het café altijd een grote mond hebben, kunnen nu laten zien wat ze durven". Hij vertelde dat het lekkere gevoel dat men bij de sprong schijnt te krijgen wordt veroorzaakt doordat het adrenalinegehalte in het bloed I met een piek omhoog schiet. Opluchting: weer bijna met beide benen op de grond na een sprong van een hoogte van 60 meter. (Foto: Joop van Houdt). Hét moment: met de ogen dicht springt burgemeester Asselbergs van het platform zestig meter bo- vèn de Nieuwe Haven. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Als je daar boven staat is het doodeng. Het is zo ontiegelijk hoog. Maar wanneer je eenmaal door de lucht vliegt is het een ongelooflijke sen satie. Ik weet nu dat ik het nog wel eens zal doen". Terwijl de watersporters in de Nieuwe Jachthaven hun enthousiasme uiten met de scheepstoeters en het pu bliek op de kade met geroep en gejuich maakte de burgemeester van Zierikzee, mr. J. J. P. M. Asselbergs zaterdagavond van zestig meter hoogte een elastieksprong boven de Nieuwe Haven in Zierikzee. Het huzarenstukje werd enkele minuten daarvoor ook uitgevoerd door Ria Geluk van het comité Zierik zee Actief. Beide sprongen vormden één van de hoogtepunten tijdens de Haven dag waarmee zaterdag in Zierikzee het nieuwe visseizoen werd ingeluid. De elastieksprong kwam voor Asselbergs ook min of meer als een verrassing. „Ik had wel eens gehoord van elastiek- springen, maar ik had nog nooit gezien hoe dat in werke lijkheid ging. En ik had zeker niet gedacht dat ik zelf ooit een sprong van zo'n hoogte zou ma ken". Desalniettemin zei de burgemeester direct spontaan 'ja' toen Ria Geluk hem zater dagmorgen vroeg of hij als pu bliciteitsstunt ook een elastieksprong wilde maken. een elastieksprong hun dap perheid zien. „Maar het is voor het eerst dat daar een burgemeester bij is. Hij verdient daarvoor een tien, want zoiets gebeurt niet veel", reageerde de speaker vol en thousiasme toen Asselbergs in het tuig gehesen werd. De bur gemeester had voor de gelegen heid een felrode trui en een sportieve pantalon aangetrok ken. Zijn bril bleef beneden achter bij vrouw en kinderen. Onder getoeter en gejuich van het publiek werd hij naar bo ven gehesen en nadat men in koor 'drie, twee, één' had afge teld zeilde de burgervader bo ven het water van de Nieuwe Haven naar beneden én weer „Het is alsof je met je auto met 120 kilometer per uur over een bruggetje rijdt. Het is gewoon lekker". Wellicht aangemoe digd door deze woorden of door de enthousiaste kreten van de genen die de sprong waagden, meldden zich tussen 14.00 en 22.00 uur vele tientallen dappe ren bij de kraanwagen. en daar een goede verklaring voor hadden waren nog talrij ker. „Nou nee, dat doé ik maar niet. Want dan komt de panne- koek die ik net heb gegeten misschien terug naar buiten". Een medewerker van het Belgi sche bedrijf vertelde dat de oorsprong van het elastiek- springen bij Afrikaanse ne gerstammen ligt. „Men had daar de gewoonte om vanuit hoge bomen naar beneden te springen met een touw aan een voet 'gebonden. Op die manier kon men tonen hoe dapper men was". Ook in. Nederland en België laten tegenwoordig zo'n 10.000 a 12.000 vrijwilligers via terug omhoog door het terugve ren van het elastiek. „Het is doodeng wanneer je zo snel naar beneden stort. Maar op het moment dat je het katapult-effect voelt; wanneer je weer terug naar boven schiet heb je het idee 'ik ben gered", aldus de burgemeester die toe gaf dat hij toch een beetje blij was dat de sprong achter de rug was. „Maar het was een onge looflijke sensatie en het uit zicht daar bovén is ongeloof lijk mooi". Om daar nog even rustig en zonder spanning van te genieten werd Asselbergs na zijn sprong nog even omhoog gehesen zonder dat hij hoefde te springen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3