GRATIS ADVERTENTIE 3fftf Ideale weersomstandigheden tijdens de zesde Havendag in Zierikzee Aanleg twee nieuwe tennisbanen aan Dokter de Kockstraat in Bruinisse 0 1 r 1 Bruenaar schiet zich per ongeluk in hoofd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vele duizenden bezoekers genieten van mosselen, vaartocht, muziek, demonstraties, boegsprietlopen en elastiekspringen Bru-Tèn wil grond van de gemeente kopen 3 EERSTE PAAL 4 TAPTOE 6 7 ATLETIEK Diefstal uit auto W KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND dé krant van schouwen-duiveland! j RIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 I MAANDAG 30 AUGUSTUS 1993 150e JAARGANG NR 25417 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Vanwege het prachtige weer was er de nodige belangstelling voor het boegsprietlopen tijdens de Havendag. Een plons in het haven water na een uitglijder was immers niet zo erg. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Het is voor mij een groot genoegen om straks naast Neptunus te staan, die deze dag van de stadhuistoren afdaalt om symbolisch de eerste mosselen boven water te halen. En om die mosselen als eer ste van hem te ontvangen en te mogen eten". Gehuld in een zeegroene outfit opende de achttien-jarige mos selprinses Nicole Schot uit Zierikzee met deze woorden de Havendag in Zierikzee. De zesde editie van het jaarlijkse feest waarmee het nieuwe visseizoen wordt ingeluid stond dit jaar hijzonder in de gunst van de weergoden. Tussen vele dagen waarop de regenbuien niet ontbraken was het zaterdag de hele dag prachtig weer. De vele duizenden belangstellenden die naar de Nieuwe Haven kwamen, konden met volle teugen ge nieten van de evenementen, die door de weersomstandigheden goed tot hun recht kwamen. De Havendag werd als vanouds georganiseerd door leden van Zierikzee Actief en de vissers vereniging Helpt Elkander. De bewoners van de Nieuwe Ha ven werkten er dit jaar actief aan mee door hun huizen te versieren met wimpels, ballon nen en allerlei zeevaart attributen, tot zeemeermin nen, papieren boten en visnet ten toe. Uiteraard waren ook de mosselschepen, die de Zie- rikzeese haven als thuisbasis hebben, weer versierd met vele kleurige wimpels. Die schepen en de gratis vaar tocht die men er mee kon ma ken oefenden zo'n aantrek kingskracht uit op het publiek, dat ze al vol mensen stroomden terwijl de officiële opening van de Havendag nog in volle gang was. De mosselprinses, die als dochter van een mosselvisser, goed op de hoogte moet zijn van die bedrijfstak tipte daar bij even de zorgen aan die be staan in de visserij. Zij be dankte burgemeester Assel- bergs voor zijn betrokkenheid daarbij. ,,Die kwam ook tot uiting in uw lidmaatschap van het Schelpdier-platform. Het platform heeft zich enorm in gezet voor het behoud van de werkgelegenheid in de schelp dier-sector". De burgemeester sprak tijdens de officiële opening zijn vreug de uit over het feit dat de Ha vendag niet in de eerste plaats een toeristisch evenement is. „Maar een feest dat is gericht op de eigen inwoners". De mos selen zijn volgens de burge meester dit jaar groter en beter dan ooit. De opening van de Havendag werd afgerond met een rijtoer van de burgemees ter en de mosselprinses in een open rijtuig dat werd getrok ken door twee paarden. Daarna werd het geduld be loond van de vele honderden mensen die zich inmiddels had den ingescheept op de mossel- kotters, vaartuigen van Rijks waterstaat en politie en de hoogaarzen; de zeilende vrachtschepen die in vroeger tijd werden gebruikt om goe deren over de Oosterschelde te vervoeren. Al die schepen voeren de Oos terschelde op om Neptunus op te halen die zich op een zand plaat had verschalkt. Na een tocht van ruim anderhalf uur arriveerde men terug in Zierik zee waar de zeegod de eerste mosselen aanbod aan de mos selprinses. De honderden be langstellenden die tijdens de vaartocht achter bleven op de Nieuwe Haven hadden de mos selen inmiddels al kunnen proeven aan de kraam waar het zeebanket, vers gekookt in Oosterscheldewater werd aan geboden. „In de mossel zelf zit water genoeg. We hoeven er al leen wat zeegroenten en peper bij te doen", aldus mosselvis- ser Leon Praet. Samen met en kele collega's en vele helpers kookte hij ter plaatse zo'n tweeduizend kilo mosselen voor het publiek. Dat slenterde in groten getale langs de straat waar tientallen kramen stonden waarin ideële instellingen en organisaties die betrekking hebben op de visserij zich presenteerden. Voor het eerst dit jaar was daarbij ook buurtvereniging Het Havenk wartier van de par tij. „Wij doen dit om meer be kendheid te geven aan onze vereniging en meer leden te krijgen", aldus bestuurslid Jo ke Schot. De buurtvereniging telt momenteel 170 leden en be staat al 45 jaar. Mevrouw Schot omschreef de organisatie als een gezellig heidsclub die evenementen als bowlen, vissen en survival- tochten organiseert voor de buurtbewoners. Het gezellig heidsaspect kwam tot uitdruk king in het rad van avontuur waarvoor men de voorbijgan gers trachtte te interesseren. Voor de kinderen was de Ha vendag heel gezellig in de om geving van de Zuidhavenpoort. Daar stond een luchtkus senspringkasteel, werden ze geschminkt en liet poppen theater Robhetty spannende voorstellingen zien. Onder meer van het aardige draakje Percigal die zijn "best moet doen om een enge draak te wor den, maar dat eigenlijk hele maal niet wil. Het muzikale element tijdens de Havendag werd' verzorgd door het draai orgel Alanti, het looporkest Ti- voli, the Scaldis Jazz en Blues band, die muziek maakten vanaf een schip dat door de ha ven voer en The Starshooters. De Havendag werd verder op geluisterd door demonstraties van de Reddingsbrigade Zie- rikzee/Duiveland, die met hun nieuwe boot onder meer lieten zien hoe men een drenkeling kan redden, en surfers. Verder werd als vanouds boegspriet gelopen over een met groene zeep ingesmeerde balk. Grote publiekstrekker tijdens de Ha vendag dit jaar was het elastiekspringen, waarover el ders in deze krant meer is te le- BRUINISSE - De Bruse tennisvereniging Bru-Tèn wil van de gemeente Bruinisse het stuk grond aan de Dokter de Kockstraat kopen waarop vroeger het gebouw van de peuterspeelzaal stond. De tennisvereniging wil de grond gebruiken om haar tenniscomplex uit te breiden met twee banen. Over de verkoop wordt be slist tijdens de openbare vergadering van de Bruse gemeenteraad op donderdag 2 september. De tennisvereniging en de ge meente Bruinisse hebben al over de verkoop onderhandeld. De basis daarbij was een taxa tie van de grond die werd ver richt in opdracht van de ge- - De lokatie aan de Dokter de Kockstraat waar de tennisvereniging Bru-Tèn twee nieuwe banen wil realiseren. (Foto: Joop van Houdt). meente Bruinisse. Bru-Tèn bleek bereid te zijn om de grond over te nemen voor de getaxeerde waarde en stemde ook in met de andere voor waarden die de gemeente stel de bij de transactie. De tennis vereniging heeft inmiddels al een definitief plan klaarliggen voor de aanleg van twee tennis banen op de grond. Omdat de aanleg van tennisbanen op de betreffende lokatie niet in overeenstemming is met het bestemmingsplan is een aparte procedure nodig om een en an der te kunnen realiseren. Tij dens de gemeenteraadsverga dering beslist de raad daarover en ook over de verkoop van de grond. De vergadering is ook van be lang voor de toekomst van Bruinisse als één gemeente sa men met Duiveland. De raads leden spreken zich, naar aan leiding van het rapport over de consequenties daarvan, defihi- tief uit over het streven om ver der te gaan met samenvoeging van beide gemeenten. Zoals reeds bleek tijdens de vergade ring van de adviescommissie algemeen bestuurlijke zaken is een meerderheid van de raads fracties er voor om dit te doen. Het opstellen van een dorps plan Bruinisse komt ook weer aan de orde tijdens de gemeen teraadsvergadering. Aan de hand van de offertes van twee adviesbureaus stelt het college van b en w voor de opdracht om een dorpsplan te maken te verstrekken aan de Grontmij Zeeland en het benodigde kre diet daarvoor beschikbaar te stellen. In een dorpsplan wor den onder meer de bevolkings gegevens beschreven en de be drijvigheid, de recreatie en de voorzieningen in een dorp (zo als wonen, spelen, winkelbe stand, verkeer, milieu-aspec ten). Erfpachtsovereenkomst De erfpachtsovereenkomst ten behoeve van Jachthaven Aqua- delta moet worden herzien in verband met een periodieke verhoging van de canon en het in werking treden van het Nieuw Burgerlijk Wetboek. Een en ander kan alleen door gaan wanneer de raadsleden daaraan hun goedkeuring ge ven. Op de agenda van de ver gadering staat verder de beëin diging van het dienstverband met de directeur van de open bare basisschool De Meerpaal, M. A. van Witzenburg. Hij moest met zijn werkzaamhe den stoppen vanwege ziekte en is op grond daarvan blijvend ongeschikt verklaard om zijn betrekking van directeur te vervullen. De vergadering van de Bruse gemeenteraad kan door iedere belangstellende vanaf de pu blieke tribune worden gevolgd. Donderdag 2 september in de raadïaal van het Bruse ge meentehuis vanaf 19.30 uur. De ware moed is niet geen vrees te hebben, maar vrees te overwin nen. R. Montalüe Wolkenvelden HET WEER Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Minimumtempera tuur omstreeks 10, middagtempe- ratuur ongeveer 17 graden. Wind noordwest, matig, kracht 3 èt 4. Aan de kust eerst nog nu en dan krachtig, 6 Bft. Wethouder Veerhoek slaat eerste paal voor nieuwe Veldmarkt in Burgh. Taptoe met top-orkesten ter ere van het jubileum van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij. VOETBAL Het eerste team van Zierikzee zette afgelopen week end Arnemuiden voor joker. Atleet Jan Hoek uit Oude-Tonge grijpt opnieuw naast de hoofdprijs. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Bij demonstratie Russische roulette OOSTERLAND - Bij het demonstreren van Russi sche roulette heeft de 25-jarige Jaco Bal uit Bruinis se zichzelf zondagmorgen per ongeluk in het hoofd geschoten. De man is dezelfde dag in het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotterdam overleden aan zijn verwon dingen. Het ongeluk gebeurde zondag morgen om ongeveer 07.00 uur op het terrein van motorclub Koeievaag naast de Bredeweg aan de Rijksweg N59 nabij Oosterland. Daar vond in de nacht van zaterdag op zondag een feest plaats waaraan meer dere motorrijders deelnamen. Ongeveer een kwartier voor het fatale ongeluk had het slachtoffer op allerlei voorwer pen geschoten. Hij was daar mee gestopt omdat hij dacht dat er geen patronen meer in het vuurwapen zaten. Toen het gesprek even later rond het kampvuur op Russische roulet te kwam besloot de Bruenaar voor te doen hoe dat gaat. Hij draaide de cilinder van het vuurwapen, plaatste het pistool tegen zijn slaap en drukte af. Dat ging drie keer goed, maar de vierde keer bleek dat er toch nog een scher pe patroon in de cilinder zat. De man liep door het schot dat hij zichzelf toebracht ernstig hersenletsel op en werd in zorg wekkende toestand overge bracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee en vandaar uit naar het Dijk zigt Ziekenhuis in Rotterdam. Daar overleed hij om ongeveer 15.30 uur. De Politie Schouwen- Duiveland stelt een nader on derzoek in naar de gebeurte nissen. RENESSE - Mevrouw H. uit Moers deed bij de politie aan gifte van diefstal uit haar auto. De auto stond geparkeerd aan de Laone bij Renesse. Uit de auto werd gestolen de radio- cassettespeler, twee cassettes en een cassetterekje. De om vang van de schade is bij de po litie niet bekend. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 O kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— O jaarabonnement met autom. afschr. a f 173, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr.. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-lgironummer vermelden: 2K Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Z£N_|

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1