PROGRAMMA Davy Maris scoort vier doelpunten voor het Nederlands Dovenelftal ,,Er zijn voldoende doelpunten gescoord, alleen de verdediging is niet agressief' ZHV/Delta Sport wint tweede oefenwedstrijd met 26-16 All-Ready lijdt klein verlies Oefenwedstrijd SKNWK tegen nationale team eindigt in 4-4 Dreischor verliest DFS opnieuw naar winst WIK door Serooskerke uit de beker gespeeld Nadorstloop VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1993 NR 25416 9 De nieuwe aanwinsten voorde hoofdmacht van handbalvereniging ZHV/Delta Sport. V.l.n.r.: Mar cel Veldhuizen (Middelburg), trainer John Jansen (Serooskerke), Erik Lijbers (Vlissingen) en kee per Paul Mulder uit Zierikzee. Pieter Dogger uit Heerle ontbreekt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Ook de tweede oefenwedstrijd van ZHV/Delta Sport is geëindigd in een overwinning. Met 26-16 werd TuS Tranreut uit het Duitse Köln in sporthal Onderdak in Zierikzee aan de kant geschoven. De formatie van John Jansen speelde met vlagen een goede partij, maar toch was Jansen niet tevreden over het resultaat. ,,Ze moeten wel de opdracht uitvoeren waarmee ik ze in het veld stuur. Okee, er zijn vol doende doelpunten gescoord. Tbch, in de verdediging was de agressie niet voldoende en dan krijg je teveel tegengoals. Ik heb ze na afloop ook verteld hoe ik er over denk. Ik wil over zes weken de competitie in gaan met het accent op de ver dediging. In het verleden was dat al bij Delta Sport een zwak punt en daarom heeft dat alle aandacht nodig. Kijk, als je in de verdediging goed speelt dan ga je met zelfvertrouwen in de aanval. Daar moeten we de ko mende weken hard aan wer ken", aldus Jansen. Schotkracht De trainer uit Serooskerke tilt niet zwaar aan de conditionele achterstand van de jongens. Binnen vijf weken hebben ik die jongens conditioneel klaar gestoomd. Ook voor de schot kracht ben ik niet bang. Uit eindelijk zijn we te laat begon nen met de voorbereiding. Maar, het kon niet anders. D.e jongens zijn uit de eredivisie gedegradeerd en waren hand balmoe. Trouwens, in augustus waren er nog veel op vakantie en dan kan je wel beginnen, maar dat heeft toch ook geen zin. Nee, vanavond heb ik an dere elementen gezien die de aandacht nodig hebben de ko mende weken. Vooral voor het inpassen van de nieuwe jongens Erik Lijbers (Olympia), Marcel Veldhuizen (EMM), Pieter Dogger (Heerle) en keeper Paul Mulder (Zierik zee) heb ik veel tijd nodig". Vooral Erik Lijbers uit Vlissin gen is een aanwinst voor ZHV/ Delta Sport. De 24-jarige spe ler, met zijn lengte van 1,96 me ter, toonde voldoende schot kracht te bezitten. Niet alleen de vier doelpunten die hij scoorde vielen op, maar ook de beweeglijkheid in het veld was een lust om te zien. ,,Je kan merken dat ik nu op een hoger niveau speel dan in Vlissingen. Het klikt ook met de andere jongens. Eerst dacht ik dat het problemen op zou leveren, maar de jongens vangen mij goed op", lacht Lijbers. „Zeker, Erik is een aanwinst voor de ploeg. Individueel kan hij nog veel beter. Hij heeft zijn eindstation nog niet bereikt. Ik wist hoe hij speelde, daarom heb ik hem over de streep ge trokken om naar Zierikzee te komen. Hij heeft alles mee wat je van een handballer ver wacht. Alleen zijn sprintsnel heid is nog te laag", beoordeel de Jansen de nieuwe aanwinst. Ondanks dat ZHV/Delta Sport de oefenwedstrijd tegen het Duitse team, dat een trai ningsstage afwerkt op Schou- wen-Duiveland (Port-Zélande), vrij gemakkelijk won heeft Jansen nog veel werk te verzet ten. „Als we straks in de com petitie van start gaan in de eer ste divisie dan moeten we uit kijken voor onderschatting. Tevens zullen de tegenstanders er alles aan willen doen om van een ex-eredivisieploeg te willen winnen. De tegenstan der van vanavond moet je ook niet onderschatten. Dat zijn lastige ploegen". Het keepers probleem bij ZHV/Delta Sport is ook nog niet volledig opgelost. Nadat Dick Govaarts was vertrokken werd Mark Veldhorst aange trokken. Tbch, deze keeper liet begin augustus weten zich te rug te trekken. „Ja, toen ont stond er een probleem, We zijn als gekken de markt opgegaan. Zowel in Brabant als in Zee land. We hebben echter nie mand voor dit niveau kunnen vinden. Gelukkjg is Paul Mul der uit Zierikzee van het derde ZHV/Delta Sport team bereidt in de selectie te komen", aldus Jansen die aangeeft dat 15 augustus de laatste dag was voor overschrijvingen. Paul Mulder Paul Mulder liet in de eerste helft zien dat hij zeker capaci teiten he.eft om in de hoofd macht tussen de palen te krui pen. Met strafworpen en fabu leuze reddingen met handen en voeten moet hij zeker Jansen hebben verbaasd. „Ja, hij stond goed te keepen", wilde Jansen wel kwijt. TuS Tran- treut uit Köln, uitkomende in de eerste klas afdeling Beieren handballiga, wist Delta Sport precies t\yintig minuten bij te blijven. Toen nam het Zierikzeese team de beslissende voorsprong van drie doelpunten via Peter Lefè- vre en werd er gerust met een stand van 12-9. In het Duitse team waren het vooral Jürgen Müller en Thomas Lensch die het grootste aandeel hadden in de doelpunten. Tben in de be ginfase van de tweede helft Thomas Lensch door Peter Le- fèvre onder de voet werd gelo pen en geblesseerd het veld moest verlaten, was in principe de doelpuntenmachine van de Duitse aanval lam gelegd. ZHV/Delta Sport kwam nog veertien keer tot scoren terwijl de tegenstander maar zeven keer doelman Matthé Pipping kon passeren. Vandaag, vrij dag, vertrekt de hoofdselectie naar het Belgische Kortrijk voor een driedaags trainings- en oefenprogramma. „We gaan echt serieus aan de slag in Bel gië. Maar, zaterdagavond moe ten we een pilsje kunnen drin ken", aldus Jansen. ZHV/Delta Sport - TuS Traun- reut 26-16 (12-9). Doelpunten makers ZHV/Delta Sport: Pe ter Lefèvre (9), Jean-Marie Tou- biana (5), Erik Lijbers (4), Er- win Schaalje (3), Ronnie On- wijn (2), Ricky Evertse (1), Mar cel Veldhuizen (1), Frangois Verrijzer (1). TuS Traunreut: Jürgen Müller (5), Thomas Lensch (5), Ferdi Fögel (3), Wolfgang Maiterer. (1), Klaus Till (1), Hans Schweifel (1). Toe schouwers: 70. KLOETINGE - All-Ready heeft de oefenwedstrijd tegen Blauw Wit uit Kloetinge na een ruststand van 6-5 tenslotte met 14-11 verloren. Trainer Jan Quist was niet ontevreden over deze uitslag. „Tevreden ben ik bijna nooit, maar de ploeg heeft het in deze wedstrijd goed gedaan", aldus Quist. All-Ready keek de hele wed strijd tegen een achterstand aan van een of twee punten. Pas in de eindfase van de wed strijd nam Blauw Wit, dat reeds drie seizoenen in de der de klas uitkomt, afstand. Quist vond dat zijn ploeg met name verdedigend te gemakkelijk speelde. „En tegen zo'n ervaren ploeg moet je dat niet doen", zei hij. Blauw Wit wist dan ook regelmatig van afstand de bal door de korf te gooien.All- Ready kon daartegen in verde digend opzicht niets extra's in de strijd gooien, maar volgens Quist, die toch groei bij zijn spelers constateerde, komt het voordat de competitie begint allemaal dik in orde. NIETJWERKERK - Bondscoach John Corver uit Schiedam van het Nederlandse Doven-voetbalelftal zat woensdagavond in de dug-out op het voetbalveld in Nieuwerkerk te glunderen. Dankzij de nieuweling Davy Maris uit Amsterdam speelde zijn team in de oefenwedstrijd tegen SKNWK met 4-4 gelijk. De num mer twaalf in het oranje shirt scoorde vier doelpunten en zal zeker over twee we ken worden geselecteerd als hét Nederlands Dovenelftal afreist naar het Duitse Rostock voor een vierlandentoernooi. John Corver begint aan zijn tiende seizoen als bondscoach van het Nederlands Dovenelf tal. De trainer die ook actief is bij een voetbalclub in Schie dam heeft duidelijk plezier in het begeleiden van het doven elftal. „De voldoening die je van die jongens krijgt is heel leuk. Je kan dat niet met woor den beschrijven. Ik weet het niet. Ik wilde na tien jaar stop pen, maar ik denk dat ik niet zonder dit elftal kan", vertelt Corver terwijl hij met handge baren wat aanwijzingen geeft aan zijn spelers. Europese kampioenschappen Corver behaalde met zijn ploeg drie jaar geleden tijdens de We reldkampioenschappen in Nieuw-Zeeland een bronzen medaille. „We werken momen teel een reeks oefenwedstrij den af als voorbereiding voor de Europese kampioenschap pen, kwalificatie-wedstrijd te gen Zwitserland. Volgend jaar spelen we eerst uit (10 juni) en in oktober komt Zwitserland op bezoek. De winnaar mag dan deelnemen aan de EK in Berlijn in 1995", aldus Corver die in Nieuwerkerk werd bij gestaan door de medische bege leider Flip Vos. Corver was met zeven spelers als tweede keuze afgereisd naar Nieuwerkerk. „Ik wil zoveel mogelijk jon gens zien spelen. Er zijn nu jon gens bij die ik voor de eerste keer zien. Zij worden geselec teerd door scouts in de distric ten. Voorwaarde om bij het Neder lands Dovenelftal te komen is dat je officieel speelt bij een KNVB voetbalploeg en natuur Pierre Ruyssenaers en Sam Flikiveert belagen een speler van het Nederlands Dovenelftal. (Foto: Joop van Houdt). lijk dat je doof of slechthorend bent. De jongens komen uit alle windstreken van Nederland. Als ze in aanmerking komen voor een selectieplaats dan krijgen ze een brief en moeten ze op eigen gelegenheid naar het wedstrijdterrein komen. Nee, naar buitenlandse wed strijden reizen we altijd geza menlijk. Dan formeer ik een selectie van vijftien spelers". De spits Davy Maris uit Am sterdam was niet voor niks naar Nieuwerkerk afgereisd. De speler met rugnummer twaalf stal met vlagen de show op het sportterrein Het Sprin ger. Voor de eerste keer mocht hij spelen in de nationale selec tie en dat leverde hem vier doelpunten op. Bondscoach Corver kan nu niet meer om hem heen en mag zeker mee naar het vierlandentoernooi in Rostock met deelname van Rusland, Duitsland en Noor wegen. Met vlag en fluit „Als je rekent dat die jongens altijd al met een achterstand beginnen doordat ze niet ver baal kunnen communiceren in het veld geven ze tegen SKNWK toch weer goed par tij", aldus Corver die volgende week ook een oefenwedstrijd in Vlaardingen heeft gepland. Scheidsrechter Maurice Hart vertolkte zijn rol met een vlag in de ene hand en een fluit in de andere hand uitstekend. Vooral de tweede keus spelers van het nationale elftal pro beerden via de oefenwedstrijd in Nieuwerkerk een plaatsje te verdienen binnen de selectie en daardoor moesten de SKNWK- spelers wel eens een harde overtreding incasseren. Het was SKNWK-speler Ron nie de Bruine die in de 17e mi nuut zijn ploeg op voorsprong bracht. Een vrije schop buiten het zestienmetergebied scheer de langs de muur in het doel. Het nationale elftal had moeite om elkaar te vinden en zeker door de hieuw ingepaste spe lers bleef SKNWK heer en meester. Twee minuten voor de verplichte rust maakte SKNWK-speler Martijn Neele een overtreding in het straf schopgebied. Davy Maris ver zilverde de strafschop door keeper Leon Quik op het ver keerde been te zetten (1-1). Davy Maris In de tweede helft paste zowel bondscoach John Corver als SKNWK-trainer Piet Diepen horst wissels toe. Bij SKNWK kreeg A-junior keeper Erik de Bruin de eer om het doel.te ver dedigen. Vijf minuten in de tweede helft kreeg hij al een bal om zijn oren nadat Davy Maris een schitterend af standsschot uit de linkerhoek in de touwen joeg (1-2). Nog geen drie minuten later was het weer Maris die twee spelers uit kapte en De Bruine op het verkeerde been zette (1- 3). Het duel werd aantrekke lijk en de tachtig toeschouwers zagen soms leuke hoogstandjes van het nationale elftal. Tbch moesten ze een kleine domper verwerken nadat Maarten Vreugdenhil uit Zoetermeer een voorzet van Erwin Theu- nisse in eigen doel kopte (2-3). In de 60e minuut was het Mark de Haan die een leuke actie af rondde met een doelpunt (3-3) en tien minuten later bracht Peter van de Cingel SKNWK weer op voorsprong (4-3). De lange, behendige en snelle spits, Davy Maris, zorgde in de 74e minuut voor de verdiende gelijkmaker (4-4) en noteerde hiermee zijn vierde doelpunt. SKNWK - Nederlands Doven elftal 4-4 (1-1). 17. Ronnie de Bruine 1-0. 43. Davy Maris (pe nalty) 1-1. 50. Davy Maris 1-2. 53. Davy Maris 1-3. 54. Maarten Vreugdenhil (eigen doelpunt) 2- 3. 60. Mark de Haan 3-3. 70. Pe ter van de Cingel 4-3. 74. Davy Maris 4-4. Scheidsrechter: Maurice Hart. Tbeschouwers: 80. DREISCHOR - Dreischor trai ner Ronald van Dongen zag zijn ploeg de oefenwedstrijd tegen Brouwershaven 2 met 3-4 verliezen. Van Dongen, militaire sportin- structeur in Middelburg, is be zig om zijn elftal voor te berei den op de zondag-tweede klas afdeling. „Iedere oefenwed strijd is weer anders. We creë ren veel kansen, maar we ma ken ze nog niet af. In de verde diging is het nog zoeken en daar moeten we de komende dagen nog aan werken". Brou wershaven 2 gaf Dreischor in de eerste helft een behoorlijk lesje. Binnen achtendertig mi nuten stond Dreischor op een 0- 4 achterstand en w;as het Serge van de Bos die Dreischor op de valreep van rust nog een schit terend doelpunt schonk. Vanaf de cornervlag liet hij de bal in de doelopening verdwijnen. In de tweede helft kwam Drei schor al in de 49e minuut tot scoren. Via eert combinatie tus sen Erik Dijst en Serge van de Bos belandde de bal bij Lucien Vroegh die 2-4 scoorde. In de 68e minuut kopte een speler van Brouwershaven in eigen doel (3-4). BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste elftal van voetbalver eniging DFS heeft de oefen wedstrijd tegen Serooskerke 2 met 4-3 gewonnen. DFS trainer Peter Aertssen is een voorstander van aanval lend voetbal. Met zijn concept van 3-4-3 kreeg hij afgelopen dinsdagavond Serooskerke 2 op de knieën. In de 6e minuut scoorde Michel Pleune nadat de keeper de bal had losgelaten (1-0). In de 30e minuut zorgde René Brusse met een afstands schot voor 2-0. Vier minuten voor de rust kwam Seroosker ke 2 nog terug tot 2-1. Seroos kerke 2 startte sterk in de tweede helft. In de 58e minuut resulteerde dit in de gelijkma ker (2-2). Nog geen twee minu ten later nam DFS via René Brusse weer een voorsprong en mocht Anco van de Linde in de 80e minuut, via het mooiste doelpunt van de wedstrijd, te kenen voor 4-2. Serooskerke 2 bracht drie minuten voor het einde de stand nog op 4-3. Elmar Verhage scoort voor WIK KERKWERVE - Met opgeheven hoofd verlieten de spelers van WIK het veld nadat zij door Serooskerke in de eerste bekerronde eruit waren gewipt. Het 1-3 verlies was geen schande en WIK-trainer Cees Joosse was zelfs tevreden met deze prestatie. „Ik heb vanavond een prima wedstrijd gezien. De jongens zijn conditioneel sterk en voet ballend zitten we op de goede weg", aldus Joosse. WIK toon de ontzag voor de zaterdag tweedeklasser Serooskerke en speelde daardoor te beschei den. Toch was de wedstrijd nog geen twee minuten oud toen Marcel Hendrikse, WIK op een 1-0 voorsprong bracht. Een sterke aanval op rechts ging daaraan vooraf. Het duurde vijftien minuten voordat Kees- Pieter Geschiere via een aan val op links Serooskerke op ge lijke hoogte bracht. Tien minu ten later scoorde Jan Leendert- se uit een voorzet 1-2 en een paar minuten later was het WIK-keeper Tonnie Hendrikse die voor een schitterende red ding zorgde waardoor met een stand van 1-2 de rust ingegaan werd. In de tweede helft zorgde WIK voor sprankelend voetbal en door de wissel Han van de San- de met Erik-Jan Kort werd nog meer de aanval opgezocht. Dit resulteerde in een schitterende doelkans voor Elmar Verhage, maar die zag zijn schot op de paal terugkaatsen. Seroosker ke was nog niet van de schrik bekomen toen een minuut later Bert Riemens alsnog 1-3 op het scorebord bracht. In de laatste minuut mocht Patrick de Broe- kert een penalty nemen. De 28- jarige speler schoot de bal ech ter op de paal. „Wij hebben het spel gemaakt", concludeerde Joosse tevreden. MIDDELBURG - Op vrijdag 3 september houdt atletiekver eniging Dynamo '70 uit Mid delburg de prestatieloop Na dorstloop over tien Engelse mijl, dit zijn voor AV Dynamo '70 tevens de clubkampioen schappen. Het evenement voert de atleten door de landelijke omgeving tussen Middelburg en Veere, en gaat voornamelijk over bin nenwegen die vrijwel verkeers vrij zijn. De Nadorstloop start om 19.00 uur in de Nadorstweg. ZIERIKZEE - De vakanties lijken duidelijk achter de rug voor vele sporters op Schouwen-Duiveland. De vele voetbalverenigingen werken hun laatste oe fenwedstrijden af voordat op zaterdag 4- en zondag 5 september de competitie van start gaan. Ook de handbal, korfbal en badminton zijn bezig aan hun eerste trainingen en oefenwedstrijden. Atletiek Atletiekvereniging Delta Sport houdt zaterdag 28 augus tus voor de zevende keer de halve, marathon van het RVS Schouwse Kust Festijn in Wes- terschouwen. Om 12.00 uur starten de wedstrijdlopers voor de halve marathon aan de Adriaan van de Weydeweg. Om 12.10 startten de deelnemers voor de 6,5 en 11,5 kilometer. Badminton Zaterdag 28 augustus houdt badmintonclub Zierikzee voor de 21e keer het Badmintonclub Zierikzee-toernooi. Voor dit toernooi hebben 84 deelnemers ingeschreven, waaronder een delegatie uit België. Vanaf ne gen uur 's morgens tot 22.00 uur zullen op zeven banen, in sporthal Onderdak in Zierik zee, 128 partijen worden ge speeld. Van badmintonclub Zierikzee hebben zich tien le den aangemeld. Tevens zal er gestreden worden om de Wie- ringa trofee. Handbal De handbalformatie ZHV/Del ta Sport van trainer John Jan sen neemt vrijdag 27-, zaterdag 28- en zondag 29 augustus deel aan een trainings- en oefenpro gramma in het Belgische Kort rijk. Programma: Vrijdag 27 augustus: 16.00 uur vertrek. 20.00 uur trainen. Zaterdag 28 augustus: Tussen 9.30 uur en 11.00 uur trainen. 14.00 uur start toern'ooi. Zondag 29 augustus: Tussen 10.00 uur en 11.30 uur trainen. 16.00 uur oe fenwedstrijd tegen Sasja. Korfbal De hoofdmacht van korfbal vereniging All-Ready speelt zaterdag 28 augustus haar tweede oefenwedstrijd tegen Breda Noord. De wedstrijd vindt plaats op sportpark Ban- nink in Zierikzee. Aanvang 16.00 uur. Dinsdag 31 augustus komt All-Ready binnen de lij nen voor de eerste bekerronde. TOP 2 uit Arnemuiden is de te genstander en de wedstrijd be gint om 19.00 uur op sportpark Bannink. Motorcross Zondag 29 augustus start mo torcrosser Eric van der Wekken in de crosswedstrijd in het Bel gische Zarre. In deze finale wedstrijd moet Van der Wek ken zijn eerste plaats verdedi gen om het kampioenschap. Paardensport LR en PC Westelijk Schouwen houdt zaterdag 28 augustus een Concours Hippique op het ter rein van Manege Grol in Renes- se. Programma: 9.00 uur sprin gen klasse B (klassiek). Indivi dueel dressuur klasse BLMZ. 10.00 uur springen klasse L. 10.45 uur springen (program ma). 12.15 uur prijsuitreiking. 12.30 uur springen klasse L (programma). 13.00 uur dres suur klasse BLMZ. 13.15 uur springen klasse M (klassiek). 14.00 uur springen klasse Z (klassiek). 14.30 uur springen klasse M. 15.00 uur springen klasse Z. Tennis Tennisvereniging Westelijk Schouwen houdt zaterdag 28- en zondag 29 augustus de halve- en hele finales van de clubkanipioenschappen. Vrij dag 27 augustus is het precies tien jaar geleden dat de laatste steen van het clubhuis tennis vereniging Duiveland in Nieu werkerk werd gemetseld. Dit wordt vanaf 19.00 uur gevierd met een super-toss-toernooi op het tennispark in Nieuwer kerk. Voetbal Zaterdag 28- en zondag 29 augustus wordt er weer volop oefenwedstrijden gespeeld door de eerste selecties van de Schouwen-Duivelandse voet balverenigingen. Programma: Zaterdag: Zierikzee - Arnemui den om 14.30 uur. DFS - Wemel- dinge om 14.30 uur. WIK - Nieuwdorp om 14.30 uur. ZSC - Colijnsplaatse Boys 2 om 14.30 uur. Brouwershaven - Cion 1 om 14.30 uur. Zonnemaire - Hotch Potch om 14.30 uur. VCW 1 - Bruse Boys om 14.30 uur. Kats - MEVO om 14.30 uur. Voorschoten A - Duiveland om 14.30 uur. Zondag: Zonnemaire - Zierikzee 5 om 14.30 uur. Zee- landsport 2 - Dreischor 1 om 14.00 uur. Zaalvoetbal Maandag 30 augustus start de eerste bekerronde van de Com' missie Zaalvoetbal Schouwen- Duiveland. Programma in sporthal Onderdak in Zierik zee: 19.00 uur Nola Boys - 't Swarte Schacp. 19.40 uur Stcil- óöre/PJZ - Dreischor. 20.20 uur Bijmakelaardij - Knippie. 21.00 uur Neffen d' Eule - Tbren Boys. 21.40 uur. Sporthuis Zie rikzee - De Keien. 22.20 uur Pinky Boys - WIK.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9