Commissie achter anderhalve ton extra voor iepziektebestrijding 0 1 uw mm GRATIS ADVERTENTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Officiële opening Sportcomplex Westerschouwen op 25 september n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SÉS 'We zitten nu eenmaal met een ontzettend probleem Tegelijk met open dag gemeente 3 O 4 5 9 Rolluiken van winkel uit de rails gedrukt Planken picknick tafel gestolen Dodelijk bedrijfsongeval Mededeling dé krant van schouwen - duiveland! A ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1993 150e JAARGANG NR 25415 WAARIN OPGENOMEN DÉ ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 In Westerschouwen werd onlangs begonnen met het rooien van door iepziekte aangetaste bomen. (Archieffoto). BURGH-HAAMSTEDE - ,,We moeten er maar niet aan denken dat dit een structurele last zou kunnen wor den", verzuchtte commissievoorzitter wethouder G. J. W. van der Salm gisteravond, woensdag. Het onder werp: iepziektebestrijding. De inzet: anderhalve ton extra. De commissie financiën van de gemeente Wes terschouwen schaarde zich gisteren met algemene stemmen achter het voorstel van het college van b en w om 150.000,- extra uit te trekken voor de bestrijding van de iepziekte in de gemeente Westerschouwen. Eerder werd al een krediet van 120.000,- beschikbaar gesteld voor het te lijf gaan van de ziekte die een groot deel van het bomenbestand van de ge meente Westerschouwen be dreigt. In een eerste ronde wer den 3548 door de ziekte aange taste iepen gerooid, afgevoerd en vernietigd. Dat kostte al bij na een ton en de rest van het beschikbaar gestelde krediet ging op aan begeleiding en voorlichting. Volgens E. Odi- not, speciaal aangetrokken voor de coördinatie van de iep- ziektebestrijdingscampagne in Westerschouwen, dient men voor het rooien, afvoeren en vernietigen van dit jaar gesig naleerde zieke bomèn nog eens 100.000,- uittrekken. En daar komt nog eens een dikke 50 mille bij voor begeleiding en controle. Infectiedruk De kern van de iepziekte bestrijding ligt volgens Odinot in het verminderen van de in fectiedruk. Dat kan alleen door de bestrijding van de ziekte binnen de levens-cyclus van het diertje dat de overbren ger is van de gevreesde ziekte: de iepespintkever. Odinot stelt dat de waarde van de in de eer ste ronde verloren gegane bo men voorzichtig geschat kan worden op ongeveer 2,7 mil joen gulden. ,,Bij de huidige explosie (van iepziekte, red.) HAAMSTEDE - Er moet nog hard gewerkt worden om alles op tijd klaar te krij gen. De eerste september, het begin van het sportseizoen, bleek niet haalbaar, maar op 25 september hoopt men de officiële opening van de sporthal te vieren. De hal zal vanaf die dag voortleven onder de naam: Sportcomplex Westerschou wen. Naast de gemeente zal ook het verenigingsleven acte de présence kunnen geven en door middel van stands in en rondom de sporthal bekendheid aan hun bestaan geven. De renovatiekosten van, de sporthal werden aanvankelijk begroot op anderhalf miljoen gulden, maar dat was de ge meente te gortig. Het tweede, afgeslankte plan kwam uit op 858.553,-. Hiermee kwamen de totale kosten voor de ge meente uit op 2.258.553,-. In dit bedrag kon een ruime meer derheid van de gemeenteraad 'zich vinden en besloot tot aan- De handen worden flink uit de mouwen gestoken om alles op tijd rond te krijgen. (Foto: Joop van Houdt). koop en renovatie van de sport hal. In het eerste plan werd uitge gaan van de meest ideale ver bouw. Tenslotte werd een ac ceptabele manier gevonden om in de kosten te snoeien. In dit concept werd bijvoorbeeld ge kozen voor het aanleggen van een geheel nieuw tennistapijt, omdat dit de exploitatie ten goede zou komen. Verwacht werd dat na een inventarise rend gesprek met tennisvereni ging Westerschouwen verhui zing van het Duinweegje naar het sportcomplex tot stand ge bracht zou worden. De vereni ging heeft daarhog geen beslis sing over genomen. Het nieuwe tennistapijt in de tennishal is nog niet klaar, maar de buitenbanen naderen hun voltooiing. Met een walsje wordt de oranje deklaag, gra vel, aangebracht en als dat klaar is kunnen de strepen er op geschilderd worden. De hekken rondom de banen wor den niet vervangen maar op nieuw gespannen en waar no dig gerepareerd. De plannen om van de driving range (oe fenterrein voor golfspelers) een trainingsveld voor voetbalver eniging DFS te maken gaan niet door. Er is besloten om het te laten zoals het is en golflief- hebbers de gelegenheid te ge ven om hun vaardigheden te oefenen. Of de leden van de Stichting Golf Westerschouwen hiervan gebruik zullen maken is twij felachtig. Vorig jaar waren er nog twintig die de driving ran ge gebruikten, nu nog maar tien. Daardoor worden de kos ten per man te hoog 250,- tot 300,- per jaar). De leden zijn nu uitgewaaierd naar de oefen terreinen in Bruinisse, Dom burg en Melissant. De club hoopt dat als villapark Li vingstone klaar is er misschien meer mensen van de driving range gebruik zullen maken en zo de kosten gedrukt kunnen worden. gaat het om een veelvoud van dit bedrag. Een tweede ronde is absoluut vereist", aldus Odi not. Aan de noodzaak van iep ziektebestrijding werd tijdens de commissievergadering in Haamstede niet getornd. Wel werden enige kritische kantte keningen geplaatst. ,,Ik heb al eerder mijn zorg hierover uitgesproken", aldus CDA-commissielid H. J. Klat- ter. ,,Wij zien de noodzaak van voortzetting van dit traject wel in. Is het een goede keus? Wel licht hebben we geen andere". SGP/ RPF/GPV-woord voerder H. M. Muilwijk was kort in zijn reactie op het college voorstel. „We kunnen niet an ders". WD-commissielid C. A. Hoorweg sloot zich daarbij aan. „Dit jaar moeten we er in ieder geval mee doorgaan. We zitten nu eenmaal met een vre selijk probleem. Maar ik denk dat we voor de toekomst wel heel goed moeten kijken hoe we hiermee verder moeten". Commissievoorzitter wethou der Van der Salm stemde in met die laatste opmerking van Hoorweg. Hij tekende daar meteen bij aan dat er voorals nog van de rijksoverheid niet al te veel verwacht moet wor den in de zin van financiële steun. „Staatssecretaris Gabor geeft nog steeds niet thuis", al dus Van der Salm. PvdA-com- missielid C. Verton stelde in navolging van de overige com missieleden dat er eigenlijk geen sprake zs van een keuze, Wel zette hij zijn vraagtekens bij de kosten van begeleiding en voorlichting. „We moeten in ieder geval niet tot in den treu- re bezig blijven met statisti sche gegevens", aldus Verton. Wethouder Van der Salm rea geerde op het commentaar van uit de commissie met de op merking dat de gemeente Wes terschouwen zich voor wat be treft de iepziektebestrijding zeker zal moeten bezinnen op de toekomst. „We zullen nadrukkelijk moe ten definiëren wat we willen", aldus de wethouder. Hij voegde daar aan toe dat als men de controle op de aanwezigheid van door de iepziekte aange taste bomen op het grondge bied van particulieren zou la ten verslappen dat zeker nega tieve consequenties zou heb ben. „Het is van groot belang dat we met elkaar goede af spraken maken over hoe we in de toekomst omgaan met de iepziekte. Als we iets doen moeten we het in ieder geval niet half doen", aldus de wet houder. Sportcomplex Bij de behandeling van de ver der voorkomende zaken werd tijdens de commissievergade ring aandacht gevraagd voor het Sportcomplex Wester schouwen. Momenteel wordt met man en macht gewerkt om het complex op tijd voor de of ficiële opening, die gepland staat voor 25 september, klaar te krijgen. Gisteravond werd een beeld geschetst van de horeca-voorzieningen zoals het college dat voor ogen heeft. Het is de bedoeling dat er bij het sportcomplex een sportcafé met een sportbar komt. Verder wil men aan de buitentennis- baanzijde een klein terras realiseren. Gepland staan ver der een Thveeme en een tuin terras aan de Krayesteinweg- zijde. Aan dit alles hangt wel een prijskaartje: er is een extra krediet van anderhalve ton no dig. Als hien die investering pleegt, zo werd de commissieleden gis teren voorgehouden, dan moe ten de opbrengsten van de horeca-onderdelen bij het sportcomplex de verwachte ex ploitatietekorten voor het sportcomplex zelf kunnen op vangen. Men verwacht een net to resultaat van de horecavoor- zieningen bij het sportcomplex van 70.000,- per jaar. Dat bedrag is gebaseerd op enerzijds de exploitatiekosten van het horeca-gedeelte en an derzijds de te verwachten klan dizie „Volgens deze berekenin gen komt het budgettair niet al te slecht uit", stelde CDA- vertegenwoordiger H. J. Klat- ter in een eerste reactie „Het vervolg pagina 2 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-.16551 De ziekte kennen is een hele stap tot de genezing. Spreekwoord Zonnige perioden HET WEER Perioden met zon en vrijwel overal droog. Minimumtemperatuur van 11 graden aan zee tot omstreeks 8 graden in het binnenland. Middag- temperatuur ongeveer 18 graden. Wind noordwest tot noord, matig, rond kracht 3. LICHTBOEI De Lichtboei protesteert tegen een mogelijke subsi diekorting. EXPOSITIE In bibliotheekfiliaal De Zaete in Bruinisse is een expo sitie te zien over de Kindertelefoon. JUBILEUM H. de Vlieger uit Zierikzee is 25 jaar in dienst bij drukkerij L O. VOETBAL Zierikzee vergaloppeert zich in de bekerstrijd tegen Colijnsplaatse Boys. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's RENESSE - In de naeht van dinsdag op woensdag deden vandalen in Renesse een po ging om de rolluiken van een winkel aan de Zoom uit de rails te drukken. De benadeelde was mevrouw Van de H. uit Westerschouwen. De heer O. uit Westerschouwen werd ook geconfronteerd met vandalisme. Vanuit een tele fooncel die op een camping aan de Hogezoom staat werd geld ontvreemd. NIEUWERKERK - Namens de gemeente Duiveland deed R. aangifte van houten planken van een openbare houten pick nicktafel en bank. Het betrof tien planken. De schade die werd aangericht door de diefstal bedraagt 1180 gulden. Bij een inbraak in een restaurant aan de Rijksweg N- 59 nabij Oosterland werd een onbekend bedrag aan contant geld ontvreemd uit een kast. De inbraak vond plaats in de nacht van dinsdag op woens dag. BRUINISSE - De 52-jarige M. A. de Vrieze uit Renesse is van morgen (donderdag) om het le ven gekomen bij een bedrijfs ongeval in een machinefabriek in Bruinisse. De heer De Vrieze was in het bedrijf, waar hij in vaste dienst was, bezig met het in stalleren van een vislier op een schip. Het gevaarte hing in een takel boven het schip. Door on bekende oorzaak brak de ka bel, waardoor de lier naar be neden viel. De heer De Vrieze bevond zich precies op de plaats waar het gevaarte te recht kwam. Hij overleed ter plaatse. Het dodelijke ongeluk gebeurde om ongeveer 07.30 uur. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van het ongeval. In verband met de jubi leumreceptie van één van onze medewerkers zijn on ze kantoren vrijdag 27 augustus 1993 om 16.15 uur gesloten Voor informatie over de bezorging kunt u bellen 01110-17314. Drukkerij Lakenman Ochtman Zierikzeesche Nieuwsbode Blijf op de hoogte van al het-nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving üw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, GQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. ZZ N j 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1