Elfde Wielerronde van Zierikzee biedt toeschouwers veel spektakel Brouwershaven sluit ook tweede oefenwedstrijd succesvol af Erwin van Loo uit zadel getild door kaakontsteking Jong Zeeland verliest van Vogelwaarde DFS verslaat Domburg op eigen veld Net over 't net hervat wekelijkse speelavonden Toertocht Grevelingen, Zierikzee wint met ruime cijfers van Serooskerke Bruse Boys en SSS delen punten in oefenwedstrijd DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1993 NR 25411 garant voor een goed gevulde prijzen pot. Kanshebbers Van de kanshebbers voor de overwinning wordt de naam van Robert Sienders uit Zwijn- drecht het meeste genoemd. Sienders heeft dit seizoen reeds zeventien overwinningen achter zijn naam staan, waar onder de Ronde van Bruinisse op 22 juli en een etappe in Olympia's Ronde. Maar Sien ders zal niet zomaar de over winningskussen van ronde miss Debbie Bakker uit Zierik zee in ontvangst mogen nemen. Hij moet hiervoor eerst afreke nen met een aantal geduchte concurrenten, waaronder de sterk rijdende Belg Gino Pri mo. Primo was in 1992 winnaar van de Ronde van Midden- Zeeland (derde in 1993) en heeft ook dit jaar weer diverse crite riums weten te winnen. Om de Wielerronde van Zierik zee dit jaar extra aanzien te ge ven worden er diverse randac- tiviteiten gehouden. Vanaf vrijdagmiddag 14.00 uur is het grote feestterras op het Haven plein geopend. Lennard Hoek man zorgt op het terras voor sfeervolle achtergrondmuziek, 's Avonds neemt John Prins het muzikale gedeelte voor zijn re kening. Alles bij elkaar belooft het wederom een evenement zonder weerga te worden. Ze ker wanneer de weergoden de renners en het publiek gunstig gezind zijn. Het parcours van de Zierikzeese Wielerronde heeft geen veranderingen ondergaan en kent weer veel gevaarlijke passages. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Wanneer mr. J. J. P. M. Asselbergs, burgemeester van Zierikzee, vrijdag om 18.30 uur op het Havenplein van deze stad het startschot geeft voor de elfde plaatselijke Wielerronde, gaat een veld van maar liefst 95 renners van start, om op het 1800 meter lange parcours, een fel gevecht over 100 kilometer aan te gaan voor de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode. Het sterke deelne mersveld belooft de naar schatting zeven- tot tienduizend toeschouwers een waar wielerspektakel op te leveren, met in ieder geval een andere winnaar dan in de vorige twee edities. Martin van Steen, triomfator in 1991 en 1992, is name lijk niet aanwezig om zijn titel te prolongeren. De Stichting Wielersport Zie rikzee is er ook deze keer weer in geslaagd om een sterk ren- nersveld in Zierikzee aan de 'start te krijgen. Het maximum aantal deelnemers van 96 was binnen korte tijd bereikt en ve le belangstellende wielrenners moesten worden teleurgesteld. Zelfs wielrenners uit België en Duitsland komen op het evene ment in Zierikzee af. Volgens Wim Evertse, voorzitter van het organiserende comité, is een dergelijk aantal uniek. „Overal kampt men met pro blemen wat betreft het aantal wielrenners dat aan de start verschijnt, maar wij hebben tot dusver nooit moeilijkheden gehad wat dit betreft", aldus Evertse. De te verdienen pre mies, hebben ongetwijfeld hiermee te maken. Want naast hoofdsponsor Zierikzeesche Nieuwsbode staan vele co- sponsors en premieschenkers, ZIERIKZEE - Erwin van Loo uit Ouwerkerk moet in verband met een kaakontsteking af zien van deelname aan de Wielerronde van Zie rikzee. Vandaag, donderdag, wordt hij door de kaakchirurg in Vlissingen onder handen geno men. Vólgende week zaterdag hoopt Van Loo in België weer aan de start te verschijnen. De ontsteking in zijn kaak speelde Van Loo reeds eer der parten. „Tijdens de Ronde van Haamstede had ik er al last van, maar toen dacht ik aan een gaatje in een van mijn kiezen", aldus Van Loo. Bij de tandarts bleek dat een kroon met stift in zijn kaak was gaan ontsteken en een operatieve verwijdering van de boos doener bleek noodzakelijk. Daarbij kreeg hij een penicilline-kuur mee naar huis. Door deze kuur is hij niet in staat om voluit te gaan. „Ik train gewoon door, maar de penicilline in mijn lijf is funest voor de macht. En als ik fiets, wil ik zo goed mogelijk fietsen, dus heeft het voor mij abso luut geen zin om vrijdag van start te gaan. Ik baal er ontzettend van. Vorig jaar ging het uitstekend in Zie rikzee en ik heb de laatste weken echt naar dit criteri um toegeleefd", aldus Van Loo. Het afzeggen van Van Loo brengt de eilandelijke favo rieten op drie. Arnold Duin houwer uit Brouwershaven, Raymond Tolhoek en Fabri- cio de Jonge uit Zierikzee staan voor de zware taak de Schouwen-Duivelandse eer in de Wielerronde van Zie rikzee hoog te houden. BROUWERSHAVEN - Op het sportpark Onder de Molen in Brouwershaven behaalde het voetbalelftal van de ASV Brouwershaven een verdiende 2-1 over winning op het in de vierde klas van de KNVB uit komende Wemeldinge. De ploeg van de Zierikzeese oefenmeester Toon van Tiggelhoven bleek met name in de tweede helft, na een overigens niet al te hoogstaand duel, iets beter op dreef dan de bezoe kers uit Zuid-Beveland. Hoewel het spelbeeld in de eer ste 45 minuten een rommelige aanblik gaf was Brouwersha ven-trainer Van Tiggelhoven na afloop van het duel redelijk te vreden. „De eerste helft was inderdaad wat rommelig van onze kant. In mijn ogen had dit duidelijk te maken met de sa menstelling van de ploeg. Af gelopen zaterdag in het treffen met de reserves van Amemui- den speelden we in een ietwat andere opstelling. Door wat verschuivingen binnen de ploeg, jongens op een andere positie, zag je vanavond met name in de eerste helft dat sommigen wat onwennig lie pen te spelen. Anderzijds heb ben we dit jaar ondanks het vertrek van Marcel van Gruns- ven een bredere selectie dan vorig seizoen. Dit betekent dat de jongens moeten knokken voor een plaats in het elftal, wat natuurlijk een gezonde zaak is. Het is alleen jammer voor het geheel dat sommigen zich wel eens te veel willen be wijzen en dan op de individue le toer gaan hetgeen nogal eens Trainer Toon van Tiggelhoven van Brouwershaven keek redelijk tevreden terug op het oefenduel tegen Wemeldinge. (Foto: Joop van Houdt). tot onnodig balverlies leidt. De tweede helft ging gelukkig be ter, we hebben aardig wat kan sen gecreëerd. Het enige min punt in het tweede bedrijf was echter het verzilveren van deze kansen". Sombere vooruitblik Bij Brouwershaven's tegen stander Wemeldinge, dat voor het derde jaar onder leiding staat van de uit Lewedorp af komstige Izak Verkeste, wilde het dinsdagavond allemaal niet erg vlotten. Na eerder met 4-1 onderuit gegaan te zijn te gen vierdeklasser DVO uit Roosendaal volgde afgelopen zaterdag een 2-3 overwinning bij het ook al in de vierde klas uitkomende Vlissingen. Tégen over het vertrek van André Schillemans (gestopt), Ronnie Dagevos (naar Kapelle) en Iwan Boeije (naar Kruiningen) stond alleen de komst van doelman Edwin 'de Moor van het Goese Robur. Kansjes Met het vertrek van bovenge noemd drietal moet Verkeste nogal wat kwaliteit inleveren, wat voor de Wemeldinge- oefenmeester aanleiding geeft voor een sombere vooruitblik op het naderende seizoen. „Ik denk dat we het heel moeilijk gaan krijgen. Je hoopt natuur lijk altijd op een plaatsje in de middenmoot, maar ik denk echter dat we hard zullen moe ten knokken om gevrijwaard te blijven van degradatiezor- gen" aldus Verkeste. Ondanks de rommelige eerste helft waarin aan beide zijden veel balverlies te zien was wa ren er toch aardig wat kansjes te bespeuren. Zo waren aan de zijde van de thuisclub Remie Lievense en Peter van Mourik dicht bij de openingstreffer, terwijl aan de andere zijde Jan Ridderhof met een boogballe- tje op de bovenkant van de lat dicht bij een treffer zat. In de 24e minuut had Peter van Mou rik toch de score moeten ope nen. Hij verscheen op aangeven van Arjan van der Meer oog in oog met Wemeldinge-doelman Edwin de Moor. In plaats van rustig met de binnenkant van zijn voet de bal in de verste hoek te deponeren haalde Van Mourik met zijn buitenkant hard en onbesuisd uit met het gevolg dat hij De Moor op zijn weg vond. Ditzelfde overkwam Van Mourik vlak voor rust nog eens toen hij op het randje van buitenspel wederom alleen voor De Moor verscheen. Ook ditmaal bleek de Wemeldinge- doelman sterker dan Van Mou rik. Groot manco Na een 0-0 ruststand verscheen de thuisclub in de tweede helft met Martin Quist en Erik Har- tog voor respectievelijk Peter van Mourik-en Marcel Duin houwer binnen de lijnen. Voor Martin Quist was het overigens een aardige binnenkomer want in de 51e minuut, na amper een bal beroerd te hebben, trof Quist via een door een Wemeldinge-verdediger van richting veranderd schot doel (1-0). Hoewel de bezoekers na deze treffer de bakens probeerden te verzetten, bleef de thuisclub onder leiding van de goed spe lende Remie Lievense de betere ploeg. De ploeg creëerde kan sen doch het benutten hiervan was het grote manco voor de ploeg van Van Tiggelhoven. Met name Remie Lievense, die eerst een doelpoging rakelings naast zag gaan en iets later al leen voor doelman De Moor op dook, vergat in die fase de mar ge te vergroten. Ook Martin Quist zou even la ter alleen voor De Moor ver schijnen, doch ook ditmaal wenste De Moor niet te capitu leren. In de 78e minuut viel dan eindelijk toch de verdien de Brouwse treffer. De voor de met een blessure uitgevallen Steef Kloet teruggekeerde Pe ter van Mourik schoot uit een moeilijke hoek de 2-0 op het score-bord. Ook bij de bezoe kers uit Wemeldinge stond het vizier niet bepaald op scherp, want ondanks reële mogelijk heden voor Wim Altorffer (tot twee keer toe) en John Mol (dit alles bij een 1-0 stand) gelukte het de ploeg van Verkeste voor alsnog niet om te scoren. De te gentreffer kwam er uiteinde lijk toch. Negen minuten voor tijd was het Johnny Timmer man die attent reageerde op een van de lat terugspringende bal, na een inzet van André Bruijnooge, en al koppend de 2-1 eindstand bepaalde. Brouwershaven - Wemeldinge 2-1 (0-0). Scoreverloop 51. Martin Quist 1-0, 78. Peter van Mourik 2-0, 81. Johnny Timmerman 2-1. Scheidsrechter: Hans Smits uit Zierikzee. Tbeschouwers: 20. STUTTGART - Ine Langenhui- zen is in de series van de 100 meter horden t^dens het WK atletiek in Stuttgart uitgescha keld. De atlete van PSV Eind hoven eindigde in de vierde se rie als vijfde, met eea tijd van 13,50. HAM AR - Maria Jongeling heeft zich donderdag bij de we reldtitelstrijd baanwielrennen niet kunnen plaatsen voor de beslissende fase van het achter- volgingstoemooi. VOGELWAARDE - Jong Zee land, met in haar gelederen Zierikzee-speler Erwin Nelis- sen, heeft de oefenwedstrijd ter voorbereiding op het UE FA Toernooi van aanstaand weekeinde, in en tegen Vogel waarde met 3-1 verloren. Nelissen sprak van een slechte wedstrijd. „We hebben niet best gevoetbald en zochten het teveel in lange ballen", aldus Nelissen. Hij weet dit onder meer aan het niet goed op el kaar ingespeeld zijn van de spelers die deel uitmaken van de selectie. In de eerste helft bracht Peter Willemse (Kloe- tinge) Jong Zeeland op een 1-0 voorsprong, maar in de loop van de wedstrijd bepaalde Vo gelwaarde het spel steeds meer. In de tweede helft leidde dit tot drie doelpunten van de thuisspelende ploeg. DOMBURG - DFS heeft de oe fenwedstrijd in en tegen Dom burg met 3-4 gewonnen. De ploeg van trainer Peter Aerts- sen keek tot 25 minuten voor het einde tegen een 3-1 achter stand aan, maar wist tenslotte het tij in haar voordeel te ke ren. Door de afwezigheid van enke le spelers stond DFS in een soort van fantasie-opstelling in het veld. Het eerste half uur was rommelig en DFS keek reeds binnen vijftien minuten tegen een 2-0 achterstand aan. Anco van der Linde wist voor het ingaan van de rust de stand op 2-1 te brengen. DFS speelde de tweede helft man op man. De opdracht die de spelers van Aertssen hadden meegekregen was om Dom burg te beletten de bal aan te nemen. Dit liep uitstekend en DFS had met goede combina ties het betere van het spel. De thuisploeg wist echter via een counter te scoren (3-1). Daarna was het alleen nog DFS dat de klok sloeg. Via twee doelpun ten kort op elkaar, van respec tievelijk Anco van der Linde en Eddie van Dijke, kwam er een gelijke stand op het score bord. Het was tenslotte weer Van der Linde die via een straf schop de overwinning voor DFS binnenhaalde. BRUINISSE - De leden van badmintonvereniging Net over 't net in Bruinisse starten maandag 23 augustus weer met de wekelijkse speelavonden. Na de succesvolle afsluiting van het vorig seizoen, toen twee jeugdteams als kampioenen eindigden, gaan de ballenmeppers in Bruinisse er na de vakantie weer met nieuw elan tegenaan. Dit seizoen gaat Net over 't net met drie verschillende teams in de Hoekse Waard spelen. Verder starten er minstens twee teams in de Schouwen- Duivelandse competitie. De jeugdleden zullen het komend seizoen deelnemen aan de Flakkee-jeugdkompetitie. Het •betuur van de Bruse badmin tonvereniging is evenals vorig jaar doende om contacten te leggen met andere (kleinere) badmintonverenigingen op Schouwen-Duiveland. Mede door de intensivering van de samenwerking kan de regiona le jeugd dan blijvend aantrek kelijke wedstrijden worden ge garandeerd. Bij de Bruse bad mintonners staat niet alleen de wedstrijdsport boven op het verlanglijstje genoteerd, ook het recreatieve spelen en gezel ligheid staan hoog in het vaan del. Het ledenbestand van Net over 't net varieert in leeftijd tussen de tien en de zeventig jaar. Yvonne Geluk neemt op woensdagmiddag de training van de jongste leden voor haar rekening. In de wintermaanden kunnen de ouderen die belangstelling hebben om een shutteltje te slaan op woensdagmorgen on der leiding van Huib van der Zande terecht. Wie meer wil weten over deze leuke en springlevende vereniging kan contact opnemen met Janny van den Ouden, telefoon 01113^ 2139 of Huib van der Zande, te lefoon 01114-1374. ZIERIKZEE - Zondag 22 augustus houdt Rijwiel Toer club Schouwen-Duiveland de Omloop Grevelingen. Deze tocht is de laatste van de toerclub in een serie van zes. De gemiddelde snelheid is 25 kilometer per uur. Er wordt ge reden met voorrijders en er gaat een volgwagen mee. Deel name aan deze tocht staat voor iedereen open. De start is om 9.00 uur vanaf sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. In schrijving vanaf 8.30 uur. SEROOSKERKE - Zierikzee-trainer Kees Ha gesteijn sprak na afloop van de met 5-1 gewonnen wedstrijd tegen tweedeklasser Serooskerke van een verdiende overwinning. „Dit is vooral goed voor de moraal, want je verslaat toch een ploeg die reeds ja ren op het hoogste niveau in Zeeland voethalt," al dus Hagesteijn. De ploegen begonnen het oe fenduel rommelig. Beide kampten met veel balverlies en een zwakke passing. Seroos kerke was meer in balbezit, maar toch was het Zierikzee, die via Peter van Beveren in de 14e minuut op een 1-0 voor sprong kwam. Jan-Leen Boot speelde, komende vanaf het middenveld, Erwin Nelissen op links aan. Deze drong door tot het zestienmetergebied en legde de bal breed op Peter van Beveren, die niet faalde in de afwerking. Volgens Hagesteijn een counter uit het boekje, zo als overigens alle vijf de goals. Zware druk Na de rust wilde Serooskerke orde op zaken stellen. Ha-, gesteijn had dit ook wel ver wacht. „Het is tenslotte een tweedeklasser die wil win nen", had hij zijn spelers in de rust gewaarschuwd. De eerste tien minuten van de tweede helft stond de Zierikzeese hoofdmacht dan ook onder zware druk, hetgeen in de 10e minuut leidde tot de gelijkma ker van Jan Leendertsed- 1). Hij profiteerde van een dek- kingsfout in de verdediging van Zierikzee en werkte de bal achter doelman Marcel Oost- dijk, die zich in deze wedstrijd een goede vervanger van de af wezige Willem Lafeber toonde. Serooskerke trok na de gelijk maker steevast in de aanval. Zierikzee kwam echter steeds beter in haar spel en strafte de aanvalsdrift van de formatie van trainer Jan Meulmeester in de 27e minuut voor de twee de keer af. Patrick Roggeband stuurde Erwin Nelissen in de diepte, die vervolgens de kee per uitspeelde en scoorde (1-2). Serooskerke bleek hardleers en Zierikzee werd nog drie keer in de gelegenheid gesteld om via een counter het leer in de touwen te werken. Aller eerst was het Jan-Leen Boot die in de 29e minuut 1-3 aante kende. Vervolgens was het twee keer Serge Berrevoets die profiteerde van de gaten in de verdediging van Serooskerke en aldus de eindstand van 1-5 bepaalde. Hagesteijn was zeer tevreden over het resultaat van zijn ploeg. „Het is alleen jammer dat we in de competitie niet van dergelijke voetballende te genstanders tegenkomen. Ze ker ploegen die bij ons op be zoek komen graven zich in en tegen verdedigende ploegen hebben we het veel moeilijker dan tegen ploegen die met aan vallend voetbal het spel probe ren te maken. Dat hebben we zondag in de wedstrijd tegen Nuenen (0-1 verlies) wel ge zien", aldus Hagestejjn. Vol gens hem is het echter wel zaak om na zo'n wedstrijd met beide benen op de grond te blijven staan. „Dinsdag in de eerste bekerwedstrijd tegen Colijns- plaat gaat het erom. Maar wan neer iedereen de bal direct speelt kun je zien dat er veel kwaliteit in deze ploeg zit. Daar moet iedereen zich be wust van worden. En dan ga ik de competitie met vertrouwen tegemoet". KLAASWAAL - Bruse Boys en SSS uit Klaaswaal hielden elkaar in een oefenduel in evenwicht (2-2). De Bruse formatie kwam twee keer op voorsprong, maar SSS wist tot twee keer toe de stand gelijk te trekken. Trainer Cees van Dijk sprak van een leuke wedstrijd, waarin het spelbeeld van Bruse Boys, zo als hij dat voor ogen heeft, naar voren kwam. De eerste twintig minuten was het initiatief in handen van Bruse Boys. Daarna nam SSS het over, maar toch was het Bruse Boys dat via Kees de Keizer vlak voor rust op voor sprong kwam (1-0). De tweede helft had eenzelfde verloop als het eerste bedrijf. De bezoekers namen aanvanke lijk het initiatief, moesten dit vervolgens uit handen geven, maar namen het aan het eind van de wedstrijd weer terug. Na een kwartier spelen kwam SSS op gelijke hoogte (1-1). Het was tenslotte Jacob van de Ber ge die in de 35e minuut voor 1-2 zorgde. Hij kreeg de bal bij de eerste paal toegespeeld van Jakkoo Brouwer, die vanaf de middellijn op avontuur ging, enkele spelers passeerde en toen de bal mooi breed legde op Van de Berge. Lang heeft Bruse Boys niet van haar voor sprong kunnen genieten, want binnen een minuut viel de ge lijkmaker (2-2).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7