Werkzaamheden aan voormalige CSG beginnen in september 'Gemeente (voorlopig) in Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking houden' Shell-station weg deurloo inter-meubel 470.000 gulden nodig voor eerste aanpassingen Advies Zierikzeese commissie welzijn: Wij zorgen ervoor dat u weer fit en uitgeslapen opstaat. Vergadering commissie financiën van Zierikzee Veertig automobi listen betrapt op te hard rijden Diefstal uit tenten Veel schade bij kop/ staart- aanrijding Auto gestólen en weer gevonden Motor tegen auto Speurtocht kinderboer derij Vergadering commissie financiën DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1993 NR 25411 3 De aanpassing van de CSG tot multi-functioneel gebouw begint naar verwachting in september. (Archieffoto). ZIERIKZEE - De eerste opknapbeurt waarmee het voormalige schoolgebouw van de Christelijke Scholen gemeenschap aan de Huybertstraat in Zierikzee wordt omgevormd tot een multifunctioneel centrum begint naar verwachting in september. Het betreft schilderwerk, vernieuwing van de centrale verwarmingsketel en de toiletvoorzieningen en de aanschaf van stoelen. In een later stadium hoopt men ook de entree en de foyer van het gebouw aan te passen. Een aantal organisaties maakt inmiddels al gebruik van delen van het gebouw. Na de aanpassing zullen dat er ongeveer dertig zijn. Het multi-functioneel gebouw wordt volgens plan in januari 1994 overgedragen aan de Stichting Multifunctionele Ge bouwen Zierikzee, die nu nog in oprichting is. De stichting, waarin ook het gemeentebe stuur wordt vertegenwoordigd, gaat het gebouw exploiteren. Tijdens de openbare vergade ring van de Zierikzeese advies commissie welzijn, dinsdag avond in het stadhuis, werd duidelijk dat voor de eerste aanpassingen van het gebouw ongeveer 450.000 gulden nodig is. Tijdens de eerstvolgende ge meenteraadsvergadering op maandag 30 augustus zal de Zierikzeese gemeenteraad wor den gevraagd dit bedrag be schikbaar te stellen. Plus een bedrag van ongeveer 20.000 gulden voor de kosten van een beheerder, die op dit moment al gedurende tien uur per week in het gebouw aanwezig is om toezicht te houden op het huidi ge gebruik. Het betreft een van de vroegere conciërges van de CSG. Wanneer de gemeenteraad het geld beschikbaar stelt, kunnen volgens commissievoorzitter en PvdA-wethouder D. van der Wekken de werkzaamheden di rect beginnen. De verenigingen die niet worden gehinderd door deze werkzaamheden, kunnen hun intrek al nemen in het gebouw en de anderen vol gen na de aanpassingen. De huurcontracten kunnen w.qrden afgesloten wanneer de Stichting Multifunctionele Ge bouwen Zierikzee definitief is opgericht. De leden van de adviescommis sie welzijn reageerden positief op de geplande gang van za ken, zoals die door Van der Wekken werd geschetst. ,,Het is van belang voor Zierikzee dat het een' leuk gebouw wordt", aldus commissielid R. Prager (sociaal-cultureel werk). De gemeente Zierikzee zal in de komende jaren het nodige geld in het multi-furictionele gebouw moetén steken omdat een kostendekkende exploita tie bij gebruik door verenigin gen er niet in zit. ZIERIKZEE - „Het zou onverstandig: zijn om op dit moment tegen de Werkgroep Ontwikkelingssamenwer king te zeggen zoek het verder zelf maar uit. Ik ben bang dat alles wat tot nu toe moeizaam is bereikt dan weer verloren zou gaan". W. de Oude, die behalve lid van de Zierikzeese adviescommissie welzijn, ook lid is van de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking liet tijdens de openbare commissievergadering, dins dagavond in het stadhuis, geen twijfel bestaan over zijn mening. Ook de andere leden van de adviescommis sie welzijn vonden het geen goed plan om op dit moment de gemeentelijke vertegenwoordiging uit de Werk groep Ontwikkelingssamenwerking terug te trekken. Een aantal commissieleden was wel van mening dat die bemoeienis geleidelijk moet worden afgebouwd. Het onderwerp kwam ter spra ke omdat drie jaar geleden, toen de Werkgroep Ontwikke lingssamenwerking van start ging, al'is afgesproken dat het invullen van het voorzitter schap en het secretariaat door gemeentelijke vertegenwoordi gers een tijdelijke zaak zou zijn. Een ondersteuning die werd gegeven om de aanloopfa se van de werkgroep te over bruggen. Een meerderheid van het Zierikzeese college van burgemeester en wethouders (de WD en CDA-wethouders en de burgemeester) zijn van mening dat die periode nu wel voorbij is en de gemeentelijke inbreng afgebouwd moet wor den. PvdA-wethouder D. van der Wekken vindt daarentegen dat. het van belang is voor de werkgroep dat de gemeentelij ke inbreng blijvend is. Van der Wekken, die tevens voorzitter is van de adviescom missie welzijn, ondervond tij dens de vergadering dinsdag avond steun voor zijn stand punt. Alle zeven commissiele den waren van mening dat het onverstandig zou zijn wanneer de gemeente zich nu terug zou trekken. Vier van hen waren zelfs van mening dat de ge meente permanent vertegen woordigd zou moeten blijven in de commissie. ,,Ik ben voor een blijvende betrokkenheid. Ik zou het erg zonde vinden wanneer op deze manier een einde zpu komen aan het pro ject", aldus commissielid J. van der Veer (maatschappelij ke dienstverlening). Blijvende betrokkenheid ging de commissieleden De Oude, J. Bos (VVD) en R. Prager (so ciaal cultureel werk) iets te ver. Zij adviseerden om de bemoei enis van de gemeente met de werkgroep geleidelijk aan af te bouwen. ,,De andere leden van de werkgroep kunnen dan ver trouwd gemaakt worden met de functies die nu door ge meentelijke vertegenwoordi gers worden uitgevoerd", aldus De Oude. Mevrouw Bos stelde voor om desnoods de drie jarige termijn van het project met Maore wat te bekorten. Commissielid Prager was van mening dat de gemeentelijke vertegenwoordiging in de werkgroep geleidelijk aan moet worden afgebouwd om dat de werkgroep anders te af hankelijk zou worden. Hij ad viseerde uiteindelijk voor handhaving van de gemeente lijke betrokkenheid en afbouw van de ambtelijke ondersteu ning (secretariaatswerk). Advertentie Haringvlietplein 4, Zierikzee, telefoon 01110-12946 ZIERIKZEE - Dinsdag 24 augustus vergadert de com missie financiën van de ge meente Zierikzee. De vergade ring wordt gehouden in de raadzaal van het Zierikzeese stadhuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering het voorstel van het college om 452.538,- uit te trekken voor de eerste fase van de aanpassing van het multi functionele gebouw aan de Huybertstraat, de voormalige CSG. Tijdens de commissiever gadering ook aandacht voor het collegevoorstel om 20.978,- te investeren in de aanleg van paden in volkstuin complex Kaaskenshof. Verder komt onder meer aan de orde de subsidiëring van het peu terspeelzaal werk en het buurt en clubhuiswerk van het Leger des Heils. Als het aan het colle ge ligt wordt de wijze van sub sidiëren door de gemeente ge wijzigd. Dit zal inhouden dat voor een aanvullend bedrag van 17.216,- dekking zal moeten worden gevonden. De commis sie wordt om advies gevraagd. UTRECHT - Minstens 15.000 van de 360.000 banen in de zorgsector dreigen te verdwij nen als gevolg van de bezuini gingen van het kabinet(l,l mil jard). Dat heeft de AbvaKabo, de FNV-bond in de collectieve sectoren, becijferd. BRUINISSE/RENESSE/ZIE- RIKZEE - Veertig automobi listen werden tijdens snel heidscontroles op verschillen de lokaties betrapt op te snel rijden. Van 11.10 tot 12.00 uur werd ge controleerd op de Parallelweg bij Bruinisse. Honderdenvijf voertuigen werden gecontro leerd. Elf automobilisten ble ken te hard te rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 121 kilometer per uur. Ook in Re- nesse werd gecontroleerd en wel op de Vroonweg waar ter plaatse een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur geldt. Van de 255 gecontroleerde voer tuigen reden er tien tp hard. De hoogst gemeten snelheid be droeg 70 kilometer per uur. Bij een snelheidscontrole langs de Weg naar de Val, \yaar een maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur geldt, werden 575 voertuigen gecontroleerd. Negentien autobestuurders bleken te hard te rijden. De hoogst gemeten snelheid was 101 kilometer per uur. SCHARENDIJKE - Vier va kantiegangers die met een tent op een camping te Scharendij- ke staan werden geconfron teerd met diefstal uit hun tent. De diefstallen vonden 's nachts plaats. Gestolen werd' kleding en een onbekendbedrag aan contant geld. De gedupeerden zijn Van A. uit Tiel, De R. uit Bergeijk, T. uit Nooddorp en mevrouw P. uit Groningen. BRUINISSE - Drie auto's raakten gisteren, woensdag, beschadigd bij een kop/s'taart- aanrijding op de'Grevelingen- dam bij- Bruiiiisse. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het ongeluk gebeurde toen S. uit Groot-Ammers, rijdende in de richting van Bruinisse, zijn auto tot stilstand bracht. De achter hem rijdende V. uit Utrecht stopte eveneens. Auto bestuurder D. uit Delft zou vol gens de politie de stilstaande auto's te laat hebbeh gezien. Hij botste achter de auto van V. die door dé klap tegen de auto van S. schoot. BVRGHSLUIS - De heer R. uit het Brabantse Bosschenhoofd werd opgeschrikt omdat zijn auto gestolen bleek te zijn. La ter op de dag werd de auto vele kilometers verder gevonden. Het voertuig verdween nadat het geparkeerd werd op het Havenplateau in Burghsluis. Dat gebeurde tussen 06.00 en 09.30 uur. Later op de dag, om ongeveer 14.00 uur werd de auto aangetroffen in Leid- schendam. BRUINISSE - Een auto en een motor raakten gisteren, woensdag, beschadigd bij een aanrijding in Bruinisse. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. Het ongeluk gebeurde om streeks 17.45 uur op de krui sing Hageweg-Jachthavenweg. Motorrijder v. D. uit Bruinisse reed over de Hageweg, komen de uit de richting Dreischor. Hij wilde op genoemde krui sing linksaf slaan in de rich ting van de Jachthavenweg en stopte. Automobilist v. D. uit Achthuizen reed over de Jacht havenweg en wilde rechtdoor over de Hageweg richting Brui nisse. Hij zag dat de motor stilstond en wilde doorrijden. Op hetzelfde moment echter begon de motor weer te rijden. Volgens de politie zou de mo torrijder de naderende auto niet hebben gezien. Bij de aan rijding die volgde werden bei de voertuigen beschadigd. ZIERIKZEE - Woensdag 1 sep tember wordt op het terrein van Kinderboerderij De Punt in de Zierikzeese wijk Poort ambacht een speurtocht ge houden. De speurtocht is be doeld voor kinderen tussen 6 en 12 jaar oud. De speurtocht begint om 13.00 uvft en is een initiatief van Dagverblijf Brugzicht. Opge ven voor de speurtocht kan bij Brugzicht op vrijdag 27 augus tus en maandag 30 augustus tussen 9.00 en 12.00 uur. Bellen naar Brugzicht (01110-13724) en vragen naar Jan-Wim. APELDOORN - Een arrestatie team van de Amsterdamse po litie heeft dinsdagavond in Apeldoorn de 30-jarige P. de B. aangehouden, die vrijdag ont snapte uit de tbs-kliniek Veld zicht in Avereest. ZIERIKZEE - Hoewel al een tijdje bekend was dat het zou ver dwijnen keken een heleboel trouwe klanten toch een beetje vreemd op toen zij deze week het Shell-tankstation aan de Weg naar De Val, of wat daar nog van over was, passeerden. Deze week werd het tankstation gesloopt. Het tankstation moet ver dwijnen omdat de grond nodig is voor de toekomstige aanpas sing van de Weg naar De Val. Aanvankelijk was het de bedoeling dat een eind verderop een nieuw tankstation zou ivorden ge bouwd, maar dat plan is afgeblazen. Deze week werd begonnen met het afgraven van de vervuilde grond. (Foto: Joop van Houdt). Verwachting t/m maandag 23 au WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 14 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht variabel 3 Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 15 graden Middagtemp. 20 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 11 graden Middagtemp. 17 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 aug. Zon op 06.30, onder 20.51 Maan op 10.15, onder 21.29 Eerste Kwartier: 24 aug. (11.58) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In de loop van het week einde verandert het weer. Vanuit het zuidwesten nadert een lagedrukge bied en ook uit het noordwesten komt een storing dichterbij. Vooral zondag drukken ze samen een stempel op het Nederlandse weer. Dat betekent bewolking, regen en onweer. De middagtemperatuur zakt terug richting de 20 graden, in het begin van de volgende week misschien nog iets lager. Morgen is het nog vrij warm. In de middaguren loopt de temperatuur uiteen van 20 graden op de Waddeneilanden tot 25 in Noord-Brabant en Limburg. De zon schijnt geregeld, al spelen wolken ook een rol van betekenis. Het blijft droog. De wind zoekt de zuidwesthoek op en is boven land matig. Aan de kust neemt hij in de loop van de dag toe tot vrij krachtig, dat is 5 Beaufort. Het hogedrukge- bied dat een paar dagen dicht in de buurt van Nederland lag, verplaatst zich in de richting van de Balkan. Het zorgt in het midden en oosten van Europa voor zonnig en warm weer. BURGH-HAAMSTEDE Woensdag 25 augustus verga dert de commissie financiën van de gemeente Westerschou- wen. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Aan de orde komt een liefst 27 punten tellende agenda. Er wordt onder meer aandacht ge vraagd voor de financiële stand van zaken met betrek king tot de begroting 1993 van de gemeente. Verder op de agenda het voorstel van het col lege om het krediet voor de be strijding van de iepziekte in de gemeente te verhogen. Ook aan de orde komen: .herinrichting centrumgebied Renesse, reno vatie begraafplaatsen Seroos- kerke en Renesse, de jaarreke ning van de Stichting Renesse en de jaarrekening 1992 en be groting 1993 van de bibliotheek in Haamstede. De op de verga dering betrekking hebbende stukken liggen een half uur voor aanvang van de vergade ring ter inzage. ZIERlKZEESCHEjSfS NIEUWSBODE BÉ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. 1 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Infevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3