WEEKEND RECEFT lieve mensen Expositie olieverfschilderijen van Peter Bras uit Dirksland Jazz Bluesfestival op podia Rotterdam dier in het vizier Natuurmonumenten wil een wildtunnel Open dag bij de politie Leuk cadeau voor Rosco? Maatregelen tegen besmetting mosselen Verpleegkundige begeleiding tijdens vakantiereizen Winter- vakantie nu boeken Blokfluit- groepen Oude-Tonge Kindermarkt en speurtocht Cursussen SWOO Van 22 augustus tot en met 12 september Live-radio Port Zélande Rommelmarkt Stellendam Stellerunners houden strandloop Dierenshow Brabanthallen Gemarineerde rlbeye-steak WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1993 13 Tatuu, tatuu, tatuu „ik word brandweerman" zegt een ventje, bijna vijf en weet zeker dat hij het kan. brandjes blussen, overal racen door de straten interessant om met deze brandweerman in spé te praten. Is er geen brand, verzint hij wel wat daartoe is hij wel in staat een brandweerman moet blussen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Langeweg Op zaterdag 4 september OUDDORP - Volgend jaar moet de reorganisatie van de rijks- en gemeentepolitie een feit zijn. Dan draagt het korps ook de nieuwe naam: Regiopolitie Rotterdam-Rijnmond. Vooruitlopend daarop wordt bij alle districten en basiseenheden in de regio op za terdag 4 september een open dag gehouden. De politie op Goeree-Overflak- kee houdt haar open dag in het bureau in Ouddorp aan de Wil- helminaweg 14. Het huidige centrale bureau in Middelhar- nis is niet geschikt voor een open dag. Maar volgend jaar kan waarschijnlijk het nieuwe politiebureau in Middelharnis klaar zijn en kan opnieuw een open dag georganiseerd wor den. Het voorlopige programma is als volgt: Het hele bureau (in clusief de cellen, de verhoorka mer, de fotokamer) zullen te be zichtigen zijn; vingerafdruk ken maken en het eigen auto kenteken opvragen. Er is een milieu-stand en een stand van de rijkspolitie te water. Tfegen een geringe vergoeding kan men zich laten fotograferen op een echte politiemotor. Een speedbootje van de rijkspolitie te water zal op de binnenplaats staan. Diverse oude politie- uniformen (onder meer een pop die gekleed is in het pak van de ME) en enkele anderen spullen die ter beschikking zijn gesteld door een verzamelaar van politie-artikelen kunnen wor den bezichtigd. Voor elke be zoeker zijn er stickers, een kop je koffie of een glas limonade. Iedereen is tussen 10.00 en 16.00 uur welkom in het poli tiebureau in Ouddorp. SPIJKENISSE - Ook dit jaar is het weer mogelijk om met Kruiswerk ZHE (Zuidholland se Eilanden) Gezondheid Ser vice op vakantie te gaan onder verpleegkundige begeleiding. Kruiswerk ZHE Gezondheid Service organiseert in samen werking met Gezondheid Ser vice Nederland-Reizen een tweetal geheel verzorgde va kantiereizen naar Sauerland en Kreta. Beide reizen kenmerken zich door een intensieve begelei ding door een reisleider en een gediplomeerd verpleegkundi ge gedurende de hele reis. De verpleegkundige staat de deelnemers tijdens de reis met raad en daad bij, geeft onder steuning bij optredende onge makken, kan assisteren bij me dicijngebruik en bij aanwezige lichamelijke beperkingen. De reizen zijn dan ook speciaal ge schikt voor die echtparen of al leenstaanden, die niet (meer) op vakantie gaan omdat ze zich onzeker voelen vanwege een ziekte of aandoening. De twee reizen zijn gericht op mensen, die in staat zijn om zelfstandig het programma te volgen. Een eventuele ziekte of lichamelijke aandoening mag het volgen van het programma niet belemmeren. Sauerland: vertrek op 18 sep tember, voor acht dagen per touringcar. Kreta: vertrek op 7 oktober voor acht of vijftien dagen per vliegtuig. Voor aan vraag van de brochure kan con tact worden opgenomen met Kruiswerk ZHE Gezondheid Service, telefoon 01880-26311, op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur. Voor uitgebreide in formatie over reizen en aan melding kan men bellen naar: Gezondheid Service Neder land-Reizen, telefoon 05920- 17317. Z1ERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierik- zee verblijft momenteel de bastaard Rosco. Deze gecastreerde zwarte reu wordt 25 augustus tien jaar oud. Wat zou een leuker cadeau voor hem zijn dan... een eigen baasje. Rosco zal dat zeer waarderen, want deze hond zit al vanaf maart in het asiel. Hij kan uitstekend met andere honden overweg, katten vindt Rosco ook aardig en met kinderen kan deze trouwe viervoeter goed op schieten. Hij is een makkelijke hond, die een rustig karakter heeft. Rosco past in ieder gezin. Wie hem een leuke oude dag wil geven, kan contact opnemen met het dierenasiel aan de Zand weg. telefoon 01110-17013. Even langsgaan kan natuurlijk ook. In dit asiel zitten vier honden en elf katten. De poes Noeschka uit de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging is geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). ZIER1KZEE/MIDDELHAR- NIS - Met de herfst weer in aantocht, verschijnen ook de nieuwe winterreisprogram ma's. Het aanbod wordt steeds attractiever omdat een toene mend aantal mensen er op uit trekt in de winter. Natuurlijk gaat de aandacht uit naar de sneeuwgebieden, maar ook groeit de belangstelling voor trips naar de zon, uitstapjes naar andere werelddelen of een ,,lang weekend" naar een mooie Europese stad. Door de hevige concurrentie slag tussen de luchtvaartmaat schappijen veranderen de prij zen van vliegtickets per dag. Voor vakantiegangers is dat absoluut niet meer te volgen. Om reizigers toch aan het meest voordelige ticket te hel pen, heeft de Rabobank een speciale luchtvaart-database ingevoerd op alle kantoren. De ze computer laat a la minute weten bij welke luchtvaart maatschappij een ticket het goedkoopst is en welke voor waarden daarbij horen. In het nieuwe Vakantie Magazine van de Rabobank valt daar meer over te lezen. Het blad laat ook zien hoe ge varieerd het assortiment reizen is dat de bank aanbiedt. Het openingsverhaal schetst de charme van Florida. „Win tersport met het hele gezin" geeft waardevolle tips voor wintersportvakanties met kin deren. Boordevol tips en prak tische ideeën en suggesties staat in het artikel Het Brui sende Brussel. Verder wordt aandacht besteed aan het Oostenrijkse ski-oord Ziller- tal, Marokko en de vernieuwde sportieve mogelijkheden van Center Pares. Ook is in het ma gazine een prijsvraag opgeno men. Eerste prijs is een rei- scheque ter waarde van dui zend gulden. Het enige wat deelnemers hoeven te doen is een leuke vakantiefoto opstu ren en het beantwoorden van een enkele vraag. Het reisadvieskantoor van de Rabobank biedt diverse inte ressante voordeelacties. Zo kunnen vakantiegangers die vóór 31 oktober hun win tersportvakantie boeken, drie maanden gratis extra dekking krijgen op de doorlopende reis verzekering. Ook geeft de bank gratis ski-aerobic lessen en een ski-conditietest weg. Het Vakantie Magazine is gra tis beschikbaar. OUDE-TONGE - Met ingang van het nieuwe schooljaar gaan bij de Stichting Muziek onderwijs Oostflakkee weer een aantal muziekopleidingen van start. Het betreft lessen in het bespe len van blokflüit, saxofoon, koper- en slaginstrumenten. Bij de nieuwe blokfluitgroe- pen voor kinderen van zes jaar en ouder kunnen nog enkele leerlingen worden geplaatst. Bij voldoende belangstelling wordt dit seizoen ook blok- fluitles aan volwassenen gege ven. Alle lessen worden gege ven in Oude-Tonge. Voor meer informatie over de blokfluit- lessen kan men bellen via tele foon 01874-2542, voor informa tie over het andere muziekon derwijs via telefoon 01874-1643. OUDDORP - Op het parkeer terrein van de VVV Ouddorp vindt woensdag 18 augustus een kindermarkt plaats. Kin deren krijgen op deze dag de gelegenheid hun eigen spulle tjes te verkopen. De markt is vanaf 10.00 uur. Vrijdag 20 augustus houdt de VVV Ouddorp een speurtocht door Ouddorp voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar. Na af loop vindt een pannekoekfeest plaats. Aanmelden bij WV Ouddorp is de gehele week mo gelijk. De speurtocht begint om 09.30 uur. OOLTGENSPLAAT De Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee biedt de mogelijkheid aan dames en he ren van 55 jaar en ouder uit heel Oostflakkee op dinsdag een cursus tekenen of perga- mano te volgen. De cursus bestaat uit tien les sen, start, bij voldoende deel name, op dinsdag 7 september om 13.30 uur en duurt twee uur. De cursus wordt gehouden in 't Centrum, van Weelstraat 10 in Ooltgensplaat. Heeft u belang stelling, neemt u dan contact op met de SWOO, telefoon 01874-1344 of met mevrouw Bouwknegt, telefoon 01873- 2383. De schilder Peter Bras aan het werk in zijn atelier. HERKINGEN - In het paviljoen van theetuin De Bongerd te Herkingen zijn van 22 augustus tot en met 12 september olieverfschilderijen van Peter Bras te zien. Peter Bras (40) is inwoner van Dirksland, waarheen hij vier jaar geleden van zijn geboortestad Den Haag verhuisde. Al van jongs af aan kon hij het tekenen niet laten, zijn beste rapportcijfers waren altijd voor dit vak. Vanaf zijn der tigste ging hij met olieverf wer ken, onder meer onder invloed van een cursus aan de Vrije Academie in Den Haag. Peter Bras schildert laag over laag op linnen of masoniet, op een ondergrond van grijze acrylverf (grisaille). Door zijn glaceertechniek krijgt het eindresultaat een zeer glad ka rakter. Hoewel zijn onderwer pen (met een sterke voorkeur voor vrouwenfiguren) zeer rea listisch weergegeven zijn, heeft de gehele voorstelling vaak een surrealistisch, mystiek karak ter. Het doet wel enigszins den ken aan het magisch realisme van Willink. Peter Bras' grote voorbeeld is Poen de Wijs (bekend door zijn hoesontwerpen voor de groep Flairck). Hij verricht ook de opening van deze tentoonstel ling op zondag 22 augustus, 14.00 uur (alleen voor genbo- digden). De tentoonstelling is van 22 augustus tot en met 12 september dagelijks te zien van 10.30 tot 22.30 uur, behalve donderdags. Van 26 tot en met 29 augustus ROTTERDAM - Het Heineken Jazz Bluesfestival Rotterdam vindt dit jaar plaats van donderdag 26 augustus tot en met 29 augustus. In een nieuwe op zet. De nadruk komt te liggen op de reguliere podia en café's als Jazzcafé Dizzy, Rotown, Thelonious, Nïghttown, Harbour Jazzclub en Plan C, Floor. Dit programma wordt aangevuld met een openluchtpro gramma van streetparades en buitenpodia. Naast jazz dit jaar blues, maar ook cajun, zydeco en soul op vele podia in de stad. Hoogtepunten zijn de „Sax-op hoping" op zaterdag op het Schouwburgplein, de Oude Havenconcerten in samenwer king met de Alliance Frangai- se, vertoning van de film Me tropolis met live begeleiding van het Tony O verwater Nonet en de zondagmiddagconcerten in het Openluchttheater Rot terdam. Op vele lokaties in de stad treden groepen en solisten aan. Op vrijdag en zaterdag neemt dit grote vormen aan wanneer er in zo'n tachtig Cctfés en restaurants in de stad live muziek te horen zal zijn. Sax-op-hoping Op zaterdagmiddag staat een speciaal concert gepland van 's werelds grootste saxofoonor kest, Nederlandse eerste Sax- op-hoping. Het concert wordt gegeven door honderden saxo fonisten met als kern het or kest De Kweekbak onder lei ding van dirigent Keimpe de Jong op het Schouwburgplein. Samen met Karei Witt schreef hij tevens de muziek voor dit concert. Ook worden er optre dens van een aantal gastmuzi kanten verwacht, zoals Hans Dulfer, Luc Houtkamp, Linda Bloemhard en Karei Witt. Saxofonisten dia mee willen doen kunnen overigens nog steeds bellen: 010-4135488. Op vrijdagavond wordt op het Schouwburgplein de film Me tropolis van Fritz Lang uit 1927 vertoond. Deze film over de stad van de toekomst wordt op groot beeld vertoond in de Hei neken (openlucht) Pleinbio scoop. In 1992 schreef contra bassist Tbny Overwater mu ziek bij de film. Deze muziek zal hij samen met zijn nonet ten gehore brengen. Op vrijdag en zaterdag wordt vanaf een podium in de Oude Haven muziek ten gehore ge bracht van vier groepen, beide avonden hebben een eigen stijl. Vrijdag zijn dat de moerasge-. bieden rondom de Mississippi in Louisiana, daar waar de zy deco en cajun te horen zijn. Uit Nederland komen Captain Gumbo en Louisiana Radio, die laten horen hoe deze Frans/Amerikaanse muziek moet klinken. De tweede avond staan geprogrammeerd Capelino en Hot Club 88, Hot Club de France muziek in de stijl van Django Rheinhardt en Stephane Grappelli. Al deze concerten worden geor ganiseerd in samenwerking met de Alliance Frangaise Rot terdam. Ook in de zomerpro grammering van het Open luchttheater ontbreekt het Hei neken Jazz Bluesfestival niet. Op zondagmiddag 29 augustus zullen hier optreden zangeres Denise Jannah Band en The Rosenberg Trio. Zij staan met hun zigeunerjazz op dit moment enorm in de be langstelling. Op vrijdagavond en op zater dag vinden ook concerten plaats op het Stadhuisplein en de Westersingel. Daar zullen onder andere aantreden Magie Frankie The Blues Disease, Hans Dulfer Tbugh Tbnors, El Kroppo en de Soulfull Blues Quality. SCHARENDIJKE - De Radio Rijnmond Camping Tour is op donderdag 19 augustus live te gast in Port Zélande. Deze live- radio begint om 10.00 uur en zal twee uren duren. De pre sentatie is in handen van het Radio Rijnmónd dream-team onder leiding van presentator Hans van Vliet. De Radio Rijnmond Camping Tbur bestaat dit jaar vijf jaar en dat is reden voor een bijzon dere uitzending in Port Zélan de. Tijdens de uitzending tre den diverse artiesten live op. Onder andere de Nederlandse formatie The Sisters: Harry Slinger van Drukwerk; Andy Tielman van The Tielman Bro thers en de bekende Neder landstalige groep' Circus Custers. Tévens zullen in dit programma interviews plaats vinden en wordt muziek ge draaid. Het programma wordt door Port Zélande gratis aangebo den aan de gasten van het va kantiehavenstadje. Tévens mo gen bewoners uit de directe om geving en de aanwezige toe risten dit programma gratis bezoeken. STELLENDAM - Op zaterdag 21 augustus 1993 houdt de ten nisvereniging Stellendam een grote rommelmarkt op het sportpark aan de Zuider- diepstraatweg in Stellendam. Het terrein is gelegen naast de voetbalvelden van de VV Stel lendam. Het feest begint om 09.00 uur en voor 15.00 uur hoopt men al le spulletjes aan de man of vrouw gebracht te hebben. De opbrengst komt geheel ten goe de aan aankoop van inventaris van het nieuw te bouwen club huis. Naast huisraad, elektri sche apparatuur, hifi installa tie, surfuitrustingen, hebbe dingetjes en kleding is er ook gelegenheid de inwendige mens te voeden en te laven. De entree is gratis en de prijzen laag. OUDDORP - De Stellerunners waren actief bij een strand loop in Ouddorp. Er waren meer deelnemers dan vorig jaar. Van de Stellerunners waren ze ven mensen actief, die voor 5 en 10 kilometer weggingen. Het was even wennen, want de temperaturen waren plotseling opgelopen tot zomerse waar den. De organisatie was daar goed op ingesprongen, want er was op verschillende plaatsen water aanwezig. Na het eerste stuk door de duinen volgde een zwaar parcours over het strand. Bij de strandtent was de finish. Radio Goeree was aanwezig om verslag te doen. De uitslagen van de Stellerun ners: vijf kilometer: Kees van Hoven 22.57; Adri van Hoven 23.13; Martha Breen 25.50; Ag nes van Buren 26.08. Tien kilo meter: Bram Brinkman 38.07; Piet Kurvink 38.59; Henk van Buren 39.02. DEN BOSCH - Op zaterdag 16 en zondag 17 oktober wordt in de Brabanthallen in 's-Hcrto- genbosch een dierenshow ge houden. In de vier overdekte hallen die samen een oppervlakte hebben van 20.000 vierkante meter zijn 15.000 huis- en boerderijdieren te zien. Tévens wordt informa tie gegeven over produkten die betrekking hebben op de ver zorging. Ruim honderd rasdie renverenigingen geven infor matie over karakteristieke ei genschappen en opvoeding van diverse rasdieren. Verder om vat het evenement demonstra ties en touwtrekwedstrijden met paarden. De dierenshow is beide dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Basisbereiding grillen: Grillapparatuur, in welke vorm dan ook, goed voor verwarmen (gas, elektra of de barbecue). Kruid het vlees, maar zout het niet, want dat gebeurt achteraf. Plaats het vlees op of tussen de grill. Keer het vooral niet te vlug. In eerste instantie plakt het vlees vast maar het laat later vanzelf los. Afhankelijk van de vlees soort wordt hoogte en /of temperatuur en tijdsduur bepaald. U heeft nodig voor 4 personen: 2 ribeye steaks Voor de marinade: >/2 bosje peterselie 2 teentjes knoflook 1 laurierblad 1 theelepel gehakte verse bacilicum 1 theelepel gehakte verse tijm xh theelpel versgemalen zwarte peper 1 druppel tabasco V* liter droge rode wijn zout Was de peterselie en hak de blaadjes fijn. Pel de teentjes knoflook en knijp ze boven de peterselie uit. Verkrui mel het laurierblad. Meng nu alle ingrediënten voor de marinade door de rode wijn. Leg de steaks erin en laat ze minstens vier uur af gedekt in de koelkast mari neren. Keer het vlees regel matig. Verwarm de grill voor. Laat het vlees uitlek ken en dep het met een stuk je keukenpapier droog. Grill de steak 'rare' (3 minu ten aan iedere kant) of 'me dium' (4 minuten aan iedere kant). Bestrooi het vlees en vervolgens naar smaak met peper en zout. Lekker met frietjes en een verse fruitsalade. Tip: Het vlees kan ook in de koekepan worden gebak ken. Gebruik hiervoor ca. ,75 gram boter of margarine en een klein scheutje olie. Voedingswaarde per portie: Energie: ±690 kJ (165 kcal) Eiwit: 29 gram Vet: 5 gram Koolhydraten: 0 gram Onder de Brouwersdam ZIERIKZEE - De Vereniging Natuurmonumenten ondersteunt het treffen van maatregelen om het aan tal aanrijdingen van reeën bij de Springertduinen ter hoogte van de Brouwersdam op het eiland Goe ree te beperken. Natuurmonumenten is van mening dat een wildtunnel daarvoor de meest geschikte maatregel vormt. Er ligt een tunnel onder de weg over de Brouwersdam. Deze is op het ogenblik toegankelijk voor alle verkeer. Op korte ter mijn zou de tunnel geschikt ge maakt kunnen worden als wildtunnel. Het overige ver keer dient dan enige honder den meters om te rijden. Rijks waterstaat heeft de plannen daarvoor voorgelegd aan de be trokken instanties, te weten Natuurmonumenten, de ge meente* Oud dorp, de wildbe heereenheid en het recreatie schap. Aantal reeën Het aantal reeën op het eiland Goeree is de laatste jaren lang zaam maar zeker toegenomen. De dieren leven vooral in de na tuurgebieden op diverse plaat sen op het eiland. Met de toena me van het totale aantal reeën is ook het aantal dat de weg oversteekt toegenomen, en daarmee het aantal dat wordt doodgereden. Het verkleinen van de populatie reeën door ze af te schieten is één van de mo gelijkheden om het aantal aan rijdingen te beperken. Natuurmonumenten is van me ning dat de jacht niet wense lijk is, tenzij dieren schade aanrichten. Aanrijdingen zijn een overweging om afschot te verrichten, alhoewel het in dit geval uiteindelijk niet de meest effectieve maatregel is. Al in het voorjaar besloot de vereniging tot het afschieten van een aantal reeën in het be treffende gebied na het vogel- broedseizoen. Dit echter uit sluitend als een tijdelijke noodmaatregel, die ogenblik kelijk zal worden beëindigd als Rijkswaterstaat, dc eige naar van de weg, de benodigde voorzieningen heeft aange bracht. Naar verwachting is dt in de nazomer het geval. RIJSWIJK - Mosselbedrijven in het Zeeuwse Yerse- ke hebben een aantal maatregelen genomen om nieuwe besmetting met de E.coli-bacterie te voorko men. De mosselen mogen niet langer worden verwa terd op plaatsen die gedurende een deel van de dag droogvallen. Tevens proberen de mosselkwekers hun mosselen aan te voeren met zo min mogelijk zeesterren. Tot nu toe stortten meeuwen zich mas saal op de zeesterren. Via hun uitwerpselen besmet ten zij de mosselen met de bacterie. Volgens een woordvoerder van het Visserijcentrum waren de uitslagen van onlangs geno men monsters van de mosselen allemaal goed. In geen enkel geval werd de norm van de Eu ropese Gemeenschap voor de E.coli-bacterie overschreden. Voor zover hem bekend zijn er geen partijen uit de handel ge nomen. De Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees van het ministerie van Landbouw. Natuurbeheer en Visserij, die ook verantwoordelijk is voor de controle op dc kwaliteit van visserijprodukten, heeft in de recente problemen geen aanlei ding gezien bedrijven tijdelijk te sluiten. De woordvoerder van het Visserijcentrum ver wacht dat de nu genomen maatregelen afdoende zijn. DEN HAAG - Minister Pronk (ontwikkelingssamenwerking) heeft nog eens 8,4 miljoen gul den uitgetrokken voor hulp aan Bosnië. BILTHOVEN - De ozonlaag bo ven Nederland en België was de afgelopen anderhalf jaar duidelijk dunner dan voor heen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 13