Wilco Doeleman groeit als keeper bij de jeugdopleiding van PSV KNVB Voetbaldagen een groot succes Korfballers All-Ready hervatten de training Gemeente Duiveland verbiedt camping voetbaltoernooi op sportveld Ouwerkerk Veel succes Nederlanders World Police Fire Games Bruse Boys ontvangt de Mührens PSV is een mooie clubik voel mij daar thuis"" Financiële strop voor voetbalvereniging Ouwerkerk DINSDAG 10 AUGUSTUS 1993 NR 25406 7 Zonder vrijwilligers onmogelijk GOES - KNVB afdelingstrainer en coördinator Jan van Loon liep er afgelopen vrijdagmiddag tevreden bij. Ondanks dat hij een vermoeide indruk maakte konden hij en de vele vrijwilligers in hun handen wrijven. Drie volle dagen duurde het jeugdvoetbal kamp op het sportpark Het Schenge in Goes. Een record- aantal jeugdvoetballers (176) tussen de acht en elf jaar genoot intens van de enerverende maar leerzame dagen. Ook KNVB-bestuurslid Dig Vleugel uit Bruinisse kon er geen genoeg van krijgen. „Dit was een gigantisch kamp. We hebben even snel uitgerekend dat er nog zestien kinderen bij kunnen volgend jaar, maar dat is echt het maximale aantal. Zonder de medewerking van voetbalvereniging Robur en SSV en korfbalvereniging TO GO hadden we nooit zo'n kamp kunnen organiseren. Daar naast zijn al die vrijwilligers, die er toch vrije dagen voor opofferen, natuurlijk onmis baar". Veel geleerd De Zeeuwse voetbaljeugd, Zeeuwsch-Vlaanderen, Walche ren. Beveland en Schouwen- Duiveland waren in verschil lende groepen ingedeeld met een eigen kleur tenue. Tweeën twintig trainers en de nodige vrijwilligers waren drie dagen lang intensief bezig. Van vaar- digheidstesten tot penaltybo kaal schieten en diverse oefen partijtjes. Iedereen werd naar zijn eigen kwaliteiten behan deld. Opmerkelijk is dat er op zo'n kamp in drie dagen tijd veel geleerd wordt. Natuurlijk is er ook een kleine competitie- strijd onderling, want dat bleek wel bij het penaltybo kaal schieten. In de finale tus sen twee voetballertjes uit Zaamslag werd duidelijk be wezen dat zij een kleine Van Basten willen worden. Tben Ri- "nus van Arentals uiteindelijk keeper Wilco Doeleman pas seerde en dus als winnaar werd uitgeroepen. Zijn tegenstander moest huilend de sterke arm van zijn leider opzoeken om enige troost te vinden. „Dit was de achtste keer dat we zo'n kamp organiseerden. .In het begin zag ik er wel wat tegen op. Tbch met zo'n groep gediplomeerde trainers, die door middel van een Coach- clinic nauwlettend werden ge volgd, loopt het altijd weèr gesmeerd", aldus Vleugel die zelfs onder de lunch zijn aante kening zat te maken. „Ach ja, ik ben administratief altijd be zig". Voor keeper Wilco Doele man (PSV-jeugd) was het ook weer een leuke ervaring. „Vier jaren geleden was ikzelf deel nemer aan deze jeugdvoetbal- dagen. Ik heb daar goede her inneringen aan over gehouden. Vreemd dat je nu met een paar jaar jongere gasten zulke leuke dingen kan doen", vertelt Doe leman uit Dreischor, die belan geloos zijn medewerking gaf. Groepsfoto Tijdens de prijsuitreiking, vrijdagmiddag, van de diverse programma-onderdelen sloot de KNVB een succesvol kamp af met een verrassingspakket. Naast het tenue kregen zij een groepsfoto, KNVB-pen, KNVB-agenda en een witte en zwarte veter. „We hopen dat jullie het hele seizoen met een witte en zwarte veter voetbal len. Er worden te veel onvrien delijke dingen gezegd over mensen uit andere landen op het voetbalveld", aldus Vleu gel. Wouter Volkeri en Martin Kiezenberg' uit Zierikzee vie len voor Schouwen-Duiveland in de prijzen. Volkeri viel op in het onderdeel vier tegen vier en Kiezenberg blonk in dat zelfde programma-onderdeel uit. Onder leiding van Jan Quist ZIERIKZEE - Korfbalvereniging AII-Ready heeft de trainingen weer hervat als voorbereiding op het ko mende seizoen. Onder leiding van de nieuwe trai ner/coach Jan Quist uit Yerseke zal de ploeg twee keer per week trainen en de nodige oefenwedstrij den afwerken. De hoofdmacht van All-Ready komt, na de degradatie uit het district in het afgelopen sei zoen, nu uit in de promotie klasse. Deze klasse bestaat uit vier ploegen, die voor het zaal seizoen een volledige competi tie zullen afwerken. De num mers één en twee zullen na de zaal opnieuw in de promotie klasse geplaatst worden, waar bij een hoge klassering recht kan geven op promotie naar het district. All-Ready zal de volgende te genstanders treffen: DVS (Hen- drik-Ido-Ambacht), Korbatjo (Oud-Beijerland) en VIOS (Nu- mansdorp). Bekercompetitie Omdat de Zierikzeese korfbal lers in de afdelingscompetitie uitkomen neemt de ploeg auto matisch deel aan de bekercom petitie. De eerste ronde van de ze bekercompetitie wordt ge speeld ojS sportpark Bannink op dinsdagavond 31 augustus tegen TOP 2 uit Arnemuiden, een bekende tegenstander uit de laatste zaalcompetitie. Op zaterdag 4 september gaat de veldcompetitie van start. Ook hier starten de Zierikzeeënaars op het eigen veld tegen VIOS. Alvorens de competitie begint zal de hoofdmacht van All- Ready de volgende oefen wedstrijden afwerken. Zater dag 14 augustus toernooi bij Animo te Oost-Souburg, waar twee volledige wedstrijden ge speeld worden met als tegen standers Luctor 1 en Zuid westers 2. Woensdag 18 augus tus tegen BlauwAVit in Kloe- tinge om 19.30 uur. Zaterdag 28 augustus tegen Breda-Noord op sportpark Bannink om 16.00 uur. COLORADO SPRINGS - De Nederlandse sporters van politie, brandweer en douane zijn weer uiterst succesvol in Amerika geweest. Tijdens de vijfde World Police and Fire Games wisten zij beslag te leg gen op twaalf gouden, veertien zilveren en zevenen- derig bronzen medailles. Nederland neemt hiermee een derde plaats in in het landenklassement. Het Nederlandse voetbalteam kreeg voor het eerst in de fina le met een serieuze kandidaat te maken. De voetballende po litiecollega's uit Zuid-Afrika bezorgden de Nederlanders tot twee keer toe een achterstand. Pas Twintig minuten voor het einde wist het vaderlandse team de winst en daarmee ook het kampioenschap naar zich toe te halen. Deze titel kunnen de Nederlan ders over twee jaar verdedigen, wanneer ze weer aan deze spe len deelnemen. Dan is de plaats van handeling het Australische Melbourne. greep niet dat zij geen mede werking hadden verleend aan dit toernooi. „We houden op zo'n dag toch heel wat toeristen bezig in Ouwerkerk. We heb ben van verschillende kanten ook een kleine subsidie gekre gen omdat dit een toeristisch evenement is. Ik wil niet tegen de gemeente Duiveland schoppen, maar ze vergeten wel dat we een hoop mensen een leuke dag bezorgen en ze vergeten zeker dat het nu op deze manier toch een finan cieel debScletje is uitgelopen" sprak Chris van de Bos. Adrie Flikweert, opzichter van de ge meente Duiveland liet telefo nisch weten nu vakantie te heb ben enjiiet op de zaak in te wil len gaan. Het toernooi werd gewonnen door Steilóöre dat in de finale het team uit België met 4-1 ver sloeg. De derdeplaats was voor Camping Kreekoever dat buur man 't Sluitgat met 2-0 naar de laatste plaats verwees. Het da mesvoetbal en de penaltybo kaal moest door de verschui ving van het toernooi worden geschrapt. BRUINISSE - Zaterdag 21 augustus komt de VI Voetbal- clinic met de gebroeders Ar nold en Gerry Mühren naar Bruinisse. Op het voetbalveld van Bruse Boys wordt om 10.00 uur gestart met een twee uur durend programma voor de jeugd van 9 tot en met 16 jaar. Het programma bevat nogal wat onderdelen zoals een de monstratie van de warming- up, verschillende trainingson derdelen, snelheidsmeting, pe- naltyschieten, boardingschie- ten, instructie afwerken en po sitiespel. Op het eind van het program ma volgt dan nog een denkron- de en bij eventuele slechte weersomstandigheden wordt het programma aangepast. In de kantine wordt een video film over de loopbaan van de succesvolle broers Mühren ge draaid. veranderingen bij PSV met de komst van Aad de Mos. „De Mos is een harde jongen. Ik heb nog geen kennis met hem ge maakt, maar hij staat wel bij onze trainingen te kijken. Voor Westerhof heb ik veel respect. Hij is toch van het hoofdeltal teruggegaan naar de jeugd. Hij trekt zich niks aan van die de gradatie, maar toont een prima mentaliteit". Niks te klagen Dat PSV dit seizoen naast de landstitel pakte en daardoor veel goodwill verloor merkte Doeleman bij de jeugdvoetbal- dagen in Goes. Hij was daar als gastkeeper tijdens het penalty bokaal schieten. Tben hij werd voorgesteld aan de 170 jeugd voetballers klonk er een hoon geroep en zong de jeugd spon taan een Ajax-lied. „PSV is in Zeeland niet zo populair. Toch lig ik hier niet wakker van. In topsport overkomt je dit, maar je raakt er ook aan gewend. Een jaar geleden zou ik mij dat aantrekken, maar in onze op leiding leer je daar mee om te gaan. Ook de pers te woord staan. Altijd positief blijven en tevens heb ik het goed naar mijn zin bij PSV. Het is een fij ne club met goede leiding. Ik heb niks te klagen en maak vooruitgang in mijn keepers werk". Basisplaats Hij verklaarde slapeloze nach ten te hebben gehad om alles nog rond te kunnen krijgen. „Gelukkig kwam camping 't Sluitgat met de mededeling dat we het toernooi op hun veld konden afwerken. Natuurlijk was dit een uitkomst. Het toernooi kon nu immers doorgang vinden. Maar onder tussen hadden drie van de zes teams zich afgemeld. Camping De Vierbannen kon nu geen volwaardig team op de been brengen en ook Sirjansland liet verstek gaan. En toen ook café De Fijnproever uit Nieu- werkerk het af liet weten werd de deelname wel heel erg po vertjes. Gelukkig kon via cam ping 't Sluitgat ternauwernood nog een Belgisch team worden geregeld. Maar omdat deze aan het einde van de middag weer naar huis moesten, waren we genoodzaakt om het hele pro gramma bij te stellen". Zo bleven er vier teams over die de strijd met elkaar aan gingen. Strijd was er zeker en vooral op het sportieve vlak werden er goede zaken gedaan. Geen enkele wanklank viel er te horen en ook volgens Chris van de Bos was het sportief een geslaagd toernooi. „Sportief was dit een uiterst geslaagde dag maar er zijn een aantal za ken die evenzo belangrijk zijn. Vooral het financiële gedeelte is voor ons een aderlating. Om dat we niet op ons eigen veld konden spelen hebben we geen inkomen uit onze kantine. Door het afzeggen van de di verse ploegen misten we dan ook nog een stukje inschrijf geld. We zijn een kleine vereni ging en zo'n toernooi is natuur lijk een goede gelegenheid om te proberen wat geld in het laatje te krijgen", aldus pen ningmeester Van de Bos. Geen commentaar Bos was duidelijk teleur gesteld in de houding van de gemeente Duiveland en be Wilco Doeleman heeft het naar zijn zin bij PSV. (Foto: Marijke Folkertsma) EINDHOVEN- De 17-jarige Wilco Doeleman uit Dreischor heeft onlangs besloten om nog een jaar vast te knopen aan zijn verbintenis met PSV. Dat betekent dat hij zijn derde jaar in gaat als keeper bij de A- junioren en de toekomst er rooskleurig uitziet. Adrie van Kraaij, hoofd jeugdopleiding liet Doeleman on langs in een gesprek weten dat hij zeer tevreden is over de verrichtingen van de Schouwen-Duivelandse ge talenteerde keeper. Nadat hij vorig jaar bij het gastgezin De Graaf introk heeft hij inmiddels in de Bra bantse stad een nieuw onder komen gevonden. „Momenteel woon ik bij onze keeperstrai ner Jan Formannoy en dat be valt mij uitstekend. Iedere dag over voetbal praten", lachtte Doeleman die inmiddels weer zeven weken vertoefde bij zijn ouders op de boerderij. „Het is vakantie en dan probeer ik te helpen op de boerderij. Inmid dels zijn de trainingen weer be gonnen bij PSV. We trainen nu tien keer per week, maar dat is ieder jaar in de voorbereiding. Als straks de school weer be gint dan gaan we terug naar vier keer per week". Havo-diploma Wilco Doeleman kan afgelopen seizoen terugkijken op een vruchtbaar jaar. Mede doordat zijn rivaal Maikel Aerts uit Best het grootste'gedeelte van het seizoen geblesseerd was. Hierdoor stond Doeleman hoofdzakelijk tussen de palen. „Ik moet eerlijk zijn, ik moet nog veel leren. Vooral in de beslissende wedstrijd van de Coca Cola competitie tegen Feyenoord, was ik niet in mijn beste doen. We verloren en daarmee grepen we ook naast de landelijke titel". Ook greep Wilco Doeleman naast het Havo-diploma. „Het was hal verwege het seizoen al te voor spellen dat ik de schooloplei ding niet goed kon volbrengen. De overgang van Zierikzee naar Eindhoven was te groot. Andere stof en een geheel an dere benadering. Dit is geen ramp, we doen het gewoon nog een jaar over". Inmiddels zijn er besprekingen rond Doeleman of hij moet gaan trainen bij het tweede elf tal van PSV. „Het tweede traint overdag en dat zou weer problemen opleveren voor mijn schoolopleiding. Qua trainingsstof zou het niks uit maken omdat Jan Formannoy alle keeperstrainingen ver zorgt. We moeten ook nog even afwachten wie nu hoofd jeugd opleiding wordt. Doordat Hans Westerhof nu is aan gesteld voor deze functie is er toch een klein probleem ont staan met Adrie van Kraaij". Wilco Doeleman bemerkt de Een gezonde concurrentie vindt Wilco Doeleman nu hij nog steeds de strijd aan moet gaan met Maikel Aerts uit Best. „Het zet je steeds op scherp en dat is belangrijk bij het keeperswerk. Ik leer nog iedere dag en dat zal altijd zo blijven". Doeleman traint op amateurbasis bij PSV. Zodra hij in het tweede elftal zou gaan keepen wordt er gewerkt met contracten. Doeleman denkt daar nog niet aan. De kans op een basisplaats bij een eerste of tweede elftal van PSV is zeer klein. PSV heeft nu een maal een groep sterke keepers. Één ding is zeker: Wilco Doele man is nog steeds op de goede weg. Alleen de vraag is of hij keeper of boer in de toekomst wil worden. „Je brood verdie nen met keeperswerk in het be taald voetbal is aantrekkelij ker dan op de boerderij van mijn vader. Financieel ziet de toekomst van het boerenleven er niet echt rooskleurig uit. Tbch, keeper in het betaalde voetbal worden gaat ook niet vanzelf. Er is nu eenmaal wei nig doorstroming in de kee perswereld. Maar, ik ben nog maar zeventien jaar en de weg is nog lang", aldus Doeleman die zeker met zijn inzet nog een leuke toekomst tegemoet gaat. OUWERKERK - Met g-emeng-de g-evoelens keek penning-meester Chris van de Bos van voetbalvereniging Ouwerkerk terug op het zojuist afgelopen camping voetbaltoernooi gehouden op camping 't Sluitgat in Ouwerkerk. De tevreden heid van een goed en sportief verlopen toernooi werd overschaduwd door ener zijds een aantal afzeggingen van teams en vooral het niet mogen spelen op het eigen sportveld 't Eultje in Ouwerkerk. „Eigenlijk was dit toernooi ge pland voor afgelopen week. Maar door de slechte weersom standigheden heeft de organi satie toen besloten dat het toer nooi geen doorgang kon heb ben en verplaatste het naar het afgelopen weekend. Omdat het deze week bouwvakvakantie was, zijn de mensen van de or ganisatie vervolgens op vakan tie gegaan. Op zich was dat nog geen probleem geweest, maar deze week kwam de gemeente van Duiveland met de bood schap op de proppen dat er wat hen betreft niet op het veld van Ouwerkerk gespeeld mocht worden. De reden volgens de gemeente was dat het veld nu net geprepareerd was en dat het door het spelen van dit toernooi te veel beschadigd zou worden. Het terrein zou zich dan onvoldoende kunnen her stellen voor de trainingen die over twee weken weer begin nen. Als we toch zouden spelen dan wilde de gemeente geen moeite doen om het veld nog speelklaar te maken voor de competitie", sprak een toch wat aangeslagen Van de Bos. Slapeloze nachten Bos die geen deel uit maakt van de organisatie, maar om het evenement te redden alles op alles zette om het toernooi toch doorgang te laten vinden. De bevolking van Ouwerkerk had zaterdag weer voldoende stof om over het sportcomplex 't Eultje te discussiëren. (Foto: Marijke Folkertsma). t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7