Hellevoet sluis weer in ban van vijftiende Vestingdagen 'Daar stond Peter van Vossen, helemaal echt' Benzine en diesel één cent goedkoper Te veel gedronken DINSDAG 10 AUGUSTUS 1993 >NR 25406 Kinderen uit Zoilnemaire interviewen voetbalster Peter van Vossen tijdens zijn sprint tegen Nelli Crbman in de sporthal in Zierikzèe. (Archieffoto). ZONNEMAIRE - „Het was half twee en want we hadden een interview met Petei van de basisschool Zonnewijzer uit Zomp wijzer Courant. Het verslag van hun ge: bekende, Zierikzeese voetballer is hiero „Het was half twee en we zaten op het puntje van onze stoel, want we hadden een interview met Peter van Vossen. Daar ging dan eindelijk de deurbel en ja hoor, daar stond Peter van Vossen. Helemaal echt. Het in terview duurde ongeveer een uurtje en daarna natuurlijk nog even op de foto, want zo'n kans krijg je niet iedere dag van je leven. En als je nog meer wilt weten, moet je het inter view maar lezen. Vraag: Wanneer en waar bent u geboren? Antwoord: Op 21 april 1968 te Zierikzee. Vraag: Heeft u broers en zus sen? Antwoord: Ja een heleboel, ne gen zusters en zes broers, dus een gezin van zestien kinderen. Dat zijn er nogal wat, hè! Vraag: Bent u getrouwd? Zo ja hoe lang? Antwoord: Per 21 maart ben ik 4 jaar getrouwd. Vraag: Heeft u kinderen? Antwoord: Ja, één zoon, Kevin, van drie jaar oud. Vraag: Hoe vond u school vroe ger? Antwoord: Ik vond er zelf niet zoveel aan. Nu heb ik er spijt van, dat ik er met de pet naar heb gegooid. Ik had beter iets meer kunnen leren. Als ik 35 ben, dan stop ik met voetbal len, als ik dat al volhoud, en dan heb ik niets om op terug te vallen. Dus moet ik nu in korte tijd veel geld verdienen, zodat ik straks niets meer hoef te doen. Vraag: Hielden uw vrienden ook van voetbal? Antwoord: Ja, op school wel^ Maar dan zie je de één na de ar der afvallen. Dan is stappe belangrijker. Ik ire zaten op het puntje van onze stoel, van Vossen." Dat schrijven leerlingen maire in hun schoolkrant; De Zonne- s|>rek met de, inmiddels internationaal der opgenomen. en in feite de enige, die doorgetroomd is. En dat is soms wel ens moeilijk. Vraag: Van wie treeft u leren voetballen? Antwoord: Het aangeboren. Mijn ouders ween ook spor tief. Vraag: Bij wel a voetbalver enigingen heeft allemaal ge speeld? Antwoord: Ik be begonnen bij MEVO in ZieriJzee, bij de F- jes, bij de E-tje, bij de D-tjes en bij de C's berik overgestapt naar Zierikzee,omdat die een stapje hoger spelden, vervol gens de B's er de A's en één jaar bij het eeste elftal. Toen ben ik overgetapt naar Vlis- singen, want die speelden hoofdklasse, vervolgens naar Beveren, AnMecht en nu bij Ajax. Vraag: Hoveel doelpunten heeft u in uw carrière ge maakt? Antwoord: Heel 'veel, maar precies wet ik het niet. Vraag: Hoeveel heeft ,u er daar van bijAet Nederlands elftal gemaaw Antwo/rd: Zes in zeven wed- strijde Vraag Wat vindt u uw mooiste doel/nt? Ant/oord: Er waren verschil len/ mooie. De meest aan- :ende waren die bij het (erlands elftal, zeker die in /'kije. Dat waren belangrijke mooie doelpunten. -aag: Wat wilt u gaan doen na voetballen? .ntwoord: Dat is heel moeilijk 'omdat te bepalen. Vraag: Hoe bereidt u zich voor op een belangrijke wedstrijd? Antwoord: Ik zit nu op een ni veau, dat iedere wedstrijd be langrijk is. Dus dan heb je al tijd dezelfde voorbereidingen. Je gaat redelijk vroeg naar bed, je eet goed. Ik leef in feite van maandag tot woensdag, dan eet ik friet, rook ik een si garetje, ga laat naar bed en na woensdag ga ik naar de wed strijd toe leven en zo doe ik dat al zo'n zeven jaar. Vraag: Hoe vaak traint u per week? Antwoord: Dat is verschillend. In het begin van de competitie train ik elke dag twee keer en dat twee maanden. Daarna is het maandag één keer, dinsdag twee keer, woensdag ben ik vrij, donderdag twee keer, vrij dag één keer, zaterdag wed strijd spelen en als het niet goed gaat zondag één keer. Vraag: Wat vindt u van de trai ners Jan Boskamp en Dick Ad vocaat? Antwoord: Dat zijn in feite de mensen die mij ontdekt heb ben. Boskamp in de opbouw en Advocaat heeft mij naar het Nederlands elftal gehaald. Vraag: Hoeveel wedstrijden heeft u al voor het Nederlands elftal gespeeld? Antwoord: Zeven wedstrijden. Vraag: Hoelang speelt u al voor het Nederlands elftal? Antwoord: Ongeveer een jaar. Mijn eerste wedstrijd was te gen Joegoslavië verleden jaar. "Vraag: Hoe kwam het zo dat u bij het Nederlands elftal te recht kwam? Antwoord: Het was maandag morgen rond half twaalf en er waren heel veel blessures bij het Nederlands elftal. Mijn naam stond al een poosje op het lijstje 'wel/niet selecteren'. Rinus Michels belde naar mijn trainer, of ik om twee uur die middag in Amsterdam wilde zijn, want 's woensdags moes ten ze een oefenwedstrijd tegen Joegoslavië spelen en door een aantal blessures mocht ik spe len! Vraag: Hoe vond u het om die sprint te lopen met Nelli Coo- man in Onderdak? Antwoord: Heel leuk, ze was ontzettend snel, en alles was leuk aangekleed en opgesteld in de sporthal, en al die men sen.... Vraag: Wordt u vaak gevraagd voor een opening of zoiets? Antwoord: Nee, omdat ik er zelf niet zo van hou. Je hebt in Nederland de VVCS, dat is de Vereniging van Contract Spe lers, en dié hebbèh 700 leden en dat zijn allemaal betaalde voetballers en als je dan in be langrijke duels scoort, dan ben je een 'bekende Nederlander', dan willen mensen je naar Ne derland toe halen om bijvoor beeld een zaak te openen. Vraag: Heeft u wel eens ruzie met de scheidsrechter? Antwoord: Ja, heel veel. Het heeft me verschrikkelijk veel gele kaarten gekost. En dit jaar ben ik een beetje verstan diger geworden, en probeer ik mijn mond te houden. Dat is wel heel moeilijk. Vraag: Doet u aan nog meer sporten dan alleen maar voet bal? Antwoord: Alle sporten. Ik vind alles wat met een bal te maken heeft leuk. Snooker, biljarten, tennis.... Vraag: Wat is uw droomwens? Antwoord: Een Europees of wereldkampioenschap mee maken, de Europa Cup. Maar dan wel winnen. Bijna biljartkeu door de zaal Vraag: Kunt u goed opschieten met de andere spelers van het Nederlands elftal? Antwoord: Ja, want in een club is het toch een beetje eigen be lang, omdat er maar elf plaat sen zijn. Iedereen wil spelen, dus iedereen zorgt een beetje voor zichzelf, maar bij het Ne derlands elftal, als je er in komt, dan speel je in feite voor je land, dan ben je al lang blij, dat je geselecteerd bent. Die onderlinge strijd is bij het Ne derlands elftal niet zo belang rijk als op clubniveau. Boven dien komt 90% bij Ajax van daan en als je een beetje van humor houdt, moet je uit Am sterdam komen.... Vraag: Waar traint u met voet ballen? Antwoord: Naast de club op een oefenveldje. Vraag: Kunt u goed tegen uw verlies? Antwoord: Nee, totaal niet. Of ik nu Mens-erger-je-niet of snooker, als ik verlies voel ik me niet lekker! Ik hel? een keer verloren met snookeren en bij na had ik een biljartkeu door de zaal gegooid. Vraag: Hoe lang bent u? Antwoord: 1 meter 82. Vraag: Wat is uw sterrenbeeld en gelooft u daar in? Antwoord: Stier, maar' ik ge loof er niet in. Vraag: Wat voor een advies geeft u kleine voetballertjes die later profvoetballer willen worden? Antwoord: Dat is voor iedereen anders. Maar op jonge leeftijd moet je in feite al weten wat je wilt. Ik wist dat. Maar voor jonge voetballertjes is het be langrijk, dat ze plezier in het spel hebben, er van genieten, zoveel mogelijk met een bal be zig zijn, wedstrijden spelen, oefenen op techniek (tweevoe tig), tv kijken zal zeker helpen. Voordat je een bal aanneemt, moet je al weten wat je gaat doen. Vraag: Hoeveel gele en hoeveel rode kaarten heeft u gehad? Antwoord: Rood één, en geel een stuk of negen. Voor een aanvaller is dat veel. Het,kost je veel geld en je speelt minder. Dat is zonde. Vraag: Mogen we uw handteke ning om in de schoolkrant te zetten? Antwoord: Nee, eh ja. Vraag: Krijgt u veel fanmail en beantwoordt u die dan? Antwoord: Ik krijg ontzettend veel fanmail, ook Franstalig. Het Nederlandstalig lees, ik vlug. Mijn vrouw selecteert het en stuurt op waar ze om vra gen. Bijvoorbeeld een foto met handtekening. Vraag: Wat wilt u bereiken en hoelang wilt u verder gaan? Antwoord: Het liefst wil ik zo lang mogelijk verder gaah met voetbal op het hoogste niveau. Zoveel mogelijk wedstrijden spelen en met het Nederlands elftal en op clubniveau zoveel mogelijk landstitels binnenha len, de Europa Cup I, II en III enzovoorts. Vraag: Heeft u een mascotte? Antwoord: Sommigen wel, maar ik niet. Vraag: Hoe beviel België u? Antwoord: Heel goed. België is een fantastisch land met fan tastische mensen, een beetje zoals hier, maar minder bru taal en heel relaxed. Dat bevalt me wel. Vraag: Wat voor werk deed u voordat u profvoetballer werd? Antwoord: Ik ben heel vroeg van school afgegaan, wat zeker niet verstandig was. Tben ik zestien was ben ik begonnen als vakkenvuller bij De Prijsslag en na anderhalve maand helmzetten in de dui nen. Na twee jaar ben ik naar de kerncentrale in Borssele ge gaan en nog twee jaar later werd ik professioneel voetbal ler. Vraag: Vindt u het leuk om be roemd te zijn? Antwoord: Soms wel, soms niet. Belangstelling is best leuk; maar het kent zijn gren zen. Als we ergens zitten te eten, komen ze een praatje ma ken of vragen een handteke ning, of als ik in Euro-Disney of aan de Belgische kust ben lo pen ze achter me aan. Vraag: Kunt u iets leuks vertel len over wat u heeft meege maakt? Antwoord: Het is allemaal leuk geweest. Een paar jaar ge leden, in 1988 ben ik naar Stuttgart geweest, waar Ne derland won van Engeland met 3-1 voor het Europees kam pioenschap, en toen dacht ik: 'Het zou fantastisch zijn als ik zoiets ooit mee kan maken'. En toen ben ik daar aan gaan wer ken en vanaf dat moment heb ik alleen maar leuke dingen meegemaakt. Qua voetbal dan. Vraag: Wordt er veel over u ge roddeld en wat vindt u daar van? Antwoord: Er wordt ongetwij feld veel over me geroddeld maar ik lig er niet wakker van, omdat ik weet wat ik kan en wil. Vraag: Bent u vaak van huis? Antwoord: Heel vaak. Het zijn bepaalde perioden. Bijvoor beeld in de Europa Cup, dan speel je in Rusland, Turkije, Italië en dan moet je maandag weg om op woensdag een wed strijd te spelen, donderdag ben je thuis, vrijdag ga je op trai ningskamp voor de wedstrijd van zaterdag. Dan ben je dus één a twee dagen thuis. Aan het einde van het seizoen, als al die prijzen verdeeld zijn, dan ben je een langere tijd thuis. Vraag: Hoe was het om op Wembley Stadium te spelen en dan ook nog te scoren? Antwoord: Wembley was fan tastisch, dat noemen ze 'het heilige gras', er zitten zo'n 80.000 mensen, dat maak je maar één twee keer mee in je carrière. Als je dan het gras oploopt en al die mensen, dat is gigantisch en dan te scoren. Dat gevoel zal ik nooit meer kwijtraken. Ik heb er gespeeld en gescoord! Fantastisch, en een beetje geluk gehad. Peter zijn favorietenlijstje: Favoriete auto: Mercedes Cou pé 300 CE 24. Vakantieland: Of het nu Zierikzee is of zoals dit jaar Marbella, interesseert me niet zoveel, wel hoe ik het in deel: sporten, rusten, lekker eten, als ik het maar naar mijn zin heb. Voetbalclub: Feyenoord, omdat ik daar als klein mannetje met mijn broer Kees wel zo'n zes jaar naar het Rotterdam AD- toernooi ging. Als ik ooit nog eens de kans krijg om daar te spelen als ik zo'n 32 jaar ben, dan zou ik het zeker doen. Eten: Frites met kip, mayonai se, appelmoes en sla. Muziek: Ik hou van alles. Be halve van house. Popster: Van Morrisson en Joe Cocker. Frites (Nederlandse of Belgi sche): Kleintjes van McCain (Nederlandse). Voetballer: Op dit moment is Marco van Basten de beste voetballer ter wereld. Johan Cruyff was natuurlijk de beste voetballer aller tijden. In zijn klasse. Trainer: Johan Cruyff. Hij moet wel een diploma halen als hij het Nederlands elftal wil trainen, maar dat vind ik onbe grijpelijk. Als je zoveel voor je land betekend hebt. Veldpositie: Aan de linker kant. Ik ben rechts. Dus als ik met links uitkap kan ik met rechts voortrekken. Hartelijk bedankt voor dit in terview. Grootste stoorr-evenement van Nederland HELLEVOETSLUIS - Komend weekend staat Hellevoetsluis weer geheel in het teken van sto</»- Voor de vijftiende keer in successie spelen zich daar vrijdag 13, zaterdag 1/ en zondag 15 augustus de Hellevoetse Vestingdagen af. Omdat het een jubil</nieditie betreft hebben de organisatoren, de Stichting Vestingda gen Hellevot/sluis, extra hun best gedaan om een zo gevarieerd mogelijk pro gramma sanen te stellen. Zo wordt het soomevenement, een van de /eest tot de ver beelding sp/kende onderde len van de Hllevoetse vesting dagen, luistk bijgezet door de komst van Stoombaggermo- len Friesland. Deze bijzondere emmer-ba&ermolen stamt uit 1936. Het/vaartuig is onlangs geheel g/estaureerd en krijgt tijdens h Vestingdagen een plaats ii/het Haringvliet, vlak voor he/Zuidfront. Graanelevator Er \j eveneens plaats inge- ruiml voor graanelevator nr. 19, h enige graanelevator in Necjriand die nog door een stoommachine wordt aange dreven. De enorme machine ligt samen met twee andere schepen afgemeerd in de koop- vaardijhaven. Het team 'zak kendrager' van het zakkendra- gersgilde uit Schiedam zorgt ervoor dat het graan weer te rugkomt in het schip. Verder is er zoals gewoonlijk op het stoomterrein weer een keur van prachtige originele machi nes en modellen te zien. Drie dagen lang zijn stoommachines in allerlei soorten en maten - en zowel uit Nederland als En geland afkomstig -.in actie te zien tijdens de ftellevoetse Vestingdagen. Diverse soorten stoomvoertui- gen zijn vertegenwoordigd zo als bijvoorbeeld de stoomtrac- toren Dreadnought (1909) en Pandora (1917). Deze machines zijn de voorlopers van onze huidige tractoren. Zij deden niet alleen dienst op het land, maar werden ook ingezet voor zwaar transport over de weg. Een ander type machine zijn de zogenaamde showmans- engines. Deze fraaie machines werden indertijd gebruikt om kermisattracties van energie te voorzien. Tijdens de Vestingdagen zijn diverse van deze indrukwek kende machines te zien zoals de Princess Royal uit 1907, de English Hero en de Whatton in the Vale uit 1928. Verder zijn er stoom vracht wa gens, stoomkranen, stoomwal sen, stoomsleepboten en niet te vergeten stoombrandspuiten te zien. Met de stoomsleepboten kan het publiek mee voor een tochtje over het Haringvliet. De onlangs geheel gerestau reerde stoombrandspuit kan voor het eerst sinds lange tijd weer gedemonstreerd worden. Tot slot is er als vanouds de zaagbank, van energie voor zien door één van de stoomma chines. Ook in het jubileum jaar ontbreekt in Hellevoet- sluis de kermis niet. Deze is te vinden op het plein voor Fort Haerlem in de Vesting. Op het stoomterrein is een aantal an tieke kermisattracties te vin den. Deze historische kermis attracties zullen met name de oudere bezoekers terug in de tijd voeren. Vesting In de Hellevoetse Vesting kan men op zaterdag en zondag van een gevarieerd programma ge nieten. De braderie telt 150 kramen. Er is veel plaats inge ruimd voor demonstraties. De braderie is zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur te bezoeken en op zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Midden op de braderie, op het parkeerterrein tegenover het gemeentehuis, is een groot ter ras ingericht'waar de bezoeker even uit kan rusten en de in wendige mens kan versterken. Speciale aandacht verdient het Kinderdorp dat zaterdag en zondag te vinden is aan de Westzanddijk. De kinderen kunnen zich daar laten schmin ken, er zijn racebanen, een springkussen, een bibberspi- raal en een wervelwindcabine. Verder vindt de bezoeker in het Kinderdorp ook nog een kegel baan en een reuze sjoelbak. Tijdens de Hellevoetse Vesting dagen ook aandacht voor mu ziek en sport. Er worden wed strijden in 'klittenbandsprin- gen' gehouden en men kan ook de krachten meten bij het spij kerbroekhangen. Verder is er straattheater en een ambach- tentuin. Op zaterdagavond is er als vanouds weer de beken de vloot show met verlichte schepen op het Haringvliet en een groot vuurwerk. Vermel denswaard is verder de Kopeke Airshow die zaterdag verzorgd wordt en duurt van 14.30 tot 17.15 uur. Naast formatievlie- gen en kunstvliegen komen ook parachutisten voor het voetlicht en wordt een demon stratie met een sproeivliegtuig verzorgd. Waaghalzen kunnen zich uitleven bij het Bungee- jumping waarbij men zich van af een platform naar beneden laat storten met een elastiek om de benen. Zondag brengt de oldtimer-motorclub een be zoek aan Hellevoetsluis. De klassieke motoren zijn van 14.00 tot 16.00 uur te bewonde ren aan de Westkade. ROTTERDAM - Benzine en diesel worden woensdag één cent per liter goedkoper. Dit is in Rotterdam meegedeeld. De meest voorkomende liter- prijzen aan de zelfbedie- ningspomp worden 185 cent voor super plus loodvrij, 179 cent voor Euro loodvrij, 196 cent voor superbenzine en 125,2 cent voor diesel. De prijsverla ging is het gevolg van de ont wikkeling op de internationale produktenmarkt. Verwachting t/m zaterdag 14 au WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht zuidw. 4 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht noordw. 4 Zaterdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 20% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 11 aug. Zon op 06.15, onder 21.09 Maan op onder 16.06 12 aug. Zon op 06.17, onder 21.07 Maan op 00.21, onder 17.08 Nieuwe maan: 17 aug. (21.29) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Op zomers weer hoeven we in elk geval tot het weekeinde niet te rekenen. Steeds bepalen depressies het weer. Het is dan ook wisselvallig en de middagtemperatuur ligt rond de 20 graden. In de nacht van dins dag op woensdag neemt de wind af en klaart het flink op. Alleen in het noorden kan nog een enkele bui val len. Woensdag overdag neemt op nadering van zachtere lucht de be wolking toe en vanuit het zuidwesten gaat het regenen. De wind draait naar het zuidwesten en neemt daar bij weer toe tot matig, windkracht 4, aan de kust tot krachtig, 6. Met deze zuidwestelijke stroming wordt zach tere lucht aangevoerd zodat de tem peratuur, ondanks de bewolking, oploopt tot 20 graden. In de nacht van woensdag op donderdag is het vrijwel zeker bewolkt, zodat vanaf het aardoppervlak weinig of niets van de meteorietenregen te zien zal zijn. Pas vrijdag komt vanuit het zuid westen een hogedrukgebied dichter bij, maar of dit tijdens het weekeinde tot wat meer zomers weer zal leiden is nog erg onzeker. AMSTERDAM - De 29 tuincom plexen die Amsterdam telt houden van 14 t/m 29 augustus open huis. Gedurende zestien dagen kan het publiek kennis maken met het plezier dat zo'n 6.000 Amsterdammers beleven aan het werken en verblijven in de stadsnatuur. ZIERIKZEE - Tijdens een ver keerscontrole hield de politie maandagavond een inwoner uit Zierikzee aan. De man Week een auto te besturen ter wijl hij teveel alcohol had ge bruikt. Uit de ademanalysetest die werd uitgevoerd op het politie bureau te Zierikzee bleek dat de hoeveelheid alcohol in het lichaam van de man zo hoog was dat hij gedagvaard werd om zich voor de rechter te ver antwoorden voor zijn gedrag. Ook werd zijn rijbewijs inge nomen. ZIERIKZEESCHEffS NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 0H12-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar i 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.Vy.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3