Kees Hagesteijn Iaat spelers knokken voor een basisplaats Peter Mol pakt overwinning na zinderende finale Veertig coureurs stappen vroegtijdig af in de Wielerronde van Burgh-Haamstede o Feyenoord- jeugd naar Bruinisse Mossel- toernooi Bruse Boys Peter van Gilst in de prijzen Ook tweede oefenwedstrijd eindigt in winst voor Zierikzee 4 i MAANDAG 9 AUGUSTUS 1993 NR 25405 7 Ludo van Overveld sleurt aan de zeven man sterke kopgroep. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - De eerste plaats was duidelijk in de veertiende Wielerronde van Burgh- Haamstede. Peter Mol (26) uit Kapelle boekte onder toeziend oog van duizenden toeschouwers zijn tiende overwinning van het seizoen. Marcel Remijn uit Wilhelminadorp werd tweede, maar wie was er nu derde? Was het nu Ludo van Overveld uit Schijf of Vital Timmermans uit Yerseke? De voltallige jury maakte er geen enkel probleem van en ontwikkelde onmiddellijk de filmrol. Deze fotofinish was gemaakt toen de zes renners in een eindsprint met een snelheid van zeker vijfenzestig kilometer per uur over de wit getrokken lijn denderden. 51 Speaker Bert van Gilst had eerst Ludo van Overveld als derde uitgeroepen, maar Vital Timmermans kwam gelijk ver haal halen bij de jurywagen. Hij werd gerust gesteld en na tien minuten kwam het verlos send antwoord uit de jurywa gen voor Timmermans. Hij mocht op het podium klimmen en de kussen van de rondemiss Antita van de Berge ontvan gen. Ludo van Overveld kon er om lachen. Hij kwam niet op het podium terecht, maar ging met de leidersprijs naar huis. Een goed gevulde envelop met premies was zijn herinnering aarï het zeer zware parcours in Burgh-Haamstede. Peter Mol kon in zijn gele tricot het applaus v$n het publiek ontvangen. Immers, hij was de rapste renner in een eindsprint met zes renners. ,,Dit is mijn tiende overwinning van het sei zoen. Uiteindelijk heb ik er elf, maar die overwinning in Enge land reken ik niet mee. Wat een zwaar parcours. Het is overal vals plat. Je hebt het idee dat je steeds moet klimmen", sprak Mol een paar minuten na zijn triomfantelijke overwinning. Hij balde nog een keer zijn vuisten. ,,Het is zo gek. Je moet even bijten, maar dan op het juiste moment die krachts explosie geven". Het criterium in Burgh- Haamstede kan rustig worden bijgeschreven in het boek van zeer zware koersen. De wed strijd was nog geen uur oud toen er al twintig renners de pijp aan Maarten gaven. De renners bereikten snelheden van veertig tot zestig kilometer per uur. Daarnaast was het een bochtig parcours en in het bos- en duingedeelte smal en klim men geblazen. Organisator Ifeun van Zalm zat te genieten in de jurywagen. Terwijl hij de vele premies in de enveloppen stopten van de coureurs had hij ook handen vol werk om de afgehaakte renners hun licentiekaart te rug te geven. ,,Mooi parcours hè. Het is een soort bergetappe. Als je hier uit het peloton raakt dan kan je maar beter af stappen". Beslissende vlucht Met nog 24 ronden te rijden, een ronde was 2500 meter en er moesten 40 ronden gereden worden, was het eerst Eric de Crom die een demarrage plaat ste. De renner uit Hoogerheide zag zijn poging mislukken. In de hoofdstraat van Haamstede kwam een ronde later dan toch de beslissende vlucht van ze ven renners. Mede door de pre- miejacht, voorlangs de jurywa gen, was het Peter Mol (Kapel le), Ludo van Overveld (Schijf), Ruud Havermans (Nieu- Vossemeer), Marcel Remijn (Wilhelminadorp), Rini Sesting (Oosterhout), Vital Timmermans (Yerseke) en Mik- hial Touz uit Oekraïne die bin nen een mum van tijd 25 secon den voorsprong namen. Peter Aarts, Eric de Crom, John de Crom, Wilfred Geijs en Kees Sehouwenaar zetten tevergeefs de achtervolging in. Met nog 25 kilometer te gaan was het rennersveld al uitge dund tot twintig coureurs en als zij in de wedstrijd bleven werden zij allen geklasseerd. De zeven koplopers liepen uit naar veertig seconden voor sprong en Rob Rasenberg uit Terheijden ondernam vanuit het peloton een dappere achter volging wat hem uiteindelijk nog een zevende plaats oplever de. Het was duidelijk de zeven koplopers iri de eindsprint zou den beslissen wie deze veer tiende editie op zijn naam zou schrijven. Ludo van Overveld probeerde zes ronden voor het eind te demarreren. ,,In de eindsprint ben ik machteloos. Dan moet je het zomaar probe ren. Ja, iedereen ging demarre ren. Er was geen houden aan", liet Van Overveld na afloop we ten. Inderdaad probeerde ie dereen een poging om alleen op de finishlijn af te komen. Maar Mikhial Touz uit Oekraïne ver hinderde iedere vluchtpoging. Het ging zo hard in de finale dat Rini Sestig uit Oosterhout moest lossen. „Iedereen zat er door. Het was alles of niets", verklaart later de nummer twee Marcel Remijn. Voor het publiek, dat weer massaal langs het parcours stond, was het een fantastisch schouw spel. Een zinderende finale waarbij Peter Mol uiteindelijk op het hoogste treetje van het podium mocht staan. Voor de eilandelijke coureurs was de Wielerronde in Burgh- Haamstede een ware afgang. De eerstejaars amateur Fabri- cio de Jonge uit Zierikzee hield het maar één rondje vol en stapte gedesillusioneerd af. „Het schiet niet op zo. Ik wil toch graag rijden, maar het ontbreekt mij aan ervaring bij de amateurs", aldus De Jonge. Raymond Tolhoek uit Zierik zee was niet eens zijn start- nummer op wezen halen. Hij stond langs het parcours de verrichtingen van zijn mede coureurs te bekijken. „Ik heb gisteren in Aagtekerke gere den. Een half uur hield ik het vol en toen moest ik al afstap pen. Het zit niet goed tussen de oortjes. Ik volg een therapie training, ik wil zo graag, maar het lukt gewoon niet", aldus Tolhoek die zeker niet aan stoppen denkt. „Nee, het is een verslaving. Ik kom er best wel weer bovenop, het heeft zijn tijd nodig. Voor Arnold Duin houwer uit Brouwershaven en Erwin van Loo uit Ouwerkerk duurde de Wielerronde in Burgh-Haamstede ook maar een uur. „Het ging ontzettend hard. Nou ja, als Davy Dubbel dam en Erwin van Loo ook moeten afstappen dan weet je al voldoende. Ik heb zelf meer tijd nodig om op niveau te ko men. Toen ik in het voorjaar mijn sleutelbeen brak heb ik toch zeker vijf maanden nodig gehad om te herstellen. Dit sei zoen is verloren", vertelt de 19- jarige Duinhouwer die hoopt in Zierikzee op vrijdag 20 augustus wel de finish te ha len. Uitslag veertiende Wielerron de Burgh-Haam,stede over 100 kilometer: 1. Peter Mol, Kapel le 2.16.10 uur. 2. Marcel Remijn, Wilhelminadorp. 3. Vital Tim mermans, Yerseke. 4. Ludo van Overveld, Schijf. 5. Mikhial Touz, Oekraïne (Rusland). 6. Ruud Havermans, Nieuw- Vossemeer. 7. Rob Rasenberg, Terheiden 2.16.53 uur. 8. Rini Sester, Oosterhout. 9. Kees Sehouwenaar, Kloetinge. 10. John Leijs, Standaardbuiten. 11.Eric de Crom, Hoogerheide. 12. Peter Hoondert, Goes 2.18.15 uur. 13. John de Crom, Woensdrecht. 14. Paul Bart en, Zevenbergen. 15. Wilfred Geijs, Kwadendamme. 16. Frangois Franse, Kwadendamme. 17. Jean-Paul van den Ameele, Ter- neuzen. 18. Mario van Vlimme- ren, Hoeven. 19. Jan-Mark Da gevos, Wemeldinge. 20. Fester Aarts, Kruiningen.. BRUINISSE - Zaterdag 14 augustus komt landskampioen Feyenoord met twee jeugdelf- tallen naar Bruinisse om te spelen tegen de jeugd van Bru- se Boys. Om 12.00 uur begint de wed strijd tussen Feyenoord C2 en de Bruse C's en om 13.30 uur nemen de Bruse A-junioren het op tegen Feyenoord A2. BRUINISSE - Zaterdag 14 augustus wordt op het Bruse sportpark gestreden om de Mosseltroffee in het 4e Barbe Mosseltoernooi. Vanaf half twaalf zijn er vier voetbalveré'nigingen te aan schouwen die allemaal uit ge renommeerde plaatsen uit Zee land, wanneer we het over mos sels vangen, verhandelen of eten hebben. Deelnemende ploegen zijn Bruse Boys, Yerseke, Sluis en Philippine. Het programma: 11.30 uur Bruse Boys - Philippi ne. 12.15 uur Sluis - Yerseke. 13-10 uur Yerseke - Philippine. 13.55 uur Bruse Boys - Sluis. 14.50 uur Philippine - Sluis en om 15.35 uur de topper Bruse Boys - Yerseke. ESBEEK - Peter van Gilst uit Zonncmairc is met zijn merrie Ilonna op de dag van het Frie se paard in de prijzen gevallen. Op de dag van het Friese paard voor regio Zuid-Nederland kreeg Van Gilst een eerste prijs bij de merries vanaf zeven jaar en ouder. Hij toonde met Ilon na het beste exterieur en gang werk in Esbeek. Bij de rubriek ster-kampioenskeuring achter de reserveklasse kwam hij tot een derde plaats. Peter van Gilst heeft de 8-jarige merrie inmiddels twee jaar in zijn be zit. Naast de keuringen rijdt hij met Ilonna ook aangespan nen in de recreatieve klasse. Van Gilst is lid van Zuid Nederland. Kees Hagesteijn startte zijn tweede oefenwedstrijd met sterke spelers aan de zijlijn. Staande v.l.n.r. Ron van Putten (materiaalverzorger), Wim Overweel, Kees Hagesteijn (trainer), Jan-Leen Boot, Victor Clarijs (verzorger), Tonnie Simmers (elftalbegeleider). Zittend v.l.n.r. Michel Winkels, Frans Kommer, Eric Berrevoets. (Foto: Joop van Houdt). is een oefenwedstrijd ook voor om te laten zien wat je kan. Daarom hecht ik wel veel waarde aan zo'n partij, maar Hagesteijn moet over twee we ken wel een basisteam op de mat zetten. De bekerwedstrij den zijn toch belangrijk", sprak Van Oeveren die eerst op vakantie ging naar Bretagne. „Ik ben vandaag wel wat wij zer geworden", laat Kees Ha gesteijn na afloop weten. De Zierikzeese trainer had juist wat aantekeningen gemaakt in zijn notitieboekje. „Ik schrijf de doelpuntenmakers op", wil de Hagesteijn alleen maar kwijt. Ook in de eerste helft schreef de maestro regelmatig in zijn notitieboekje, maar toen vielen er geen doelpunten. In de eerste helft speelden voor Zierikzee Willem Lafeber (kee per), Peter van Beveren, Barry Hage, Peter van de Linde, Niels Lodewijk, Erwin Nelissen, Pa trick Roggeband, Marco Sa- man, Sjaak van der Weele en Marco van Oeveren. In de twee de helft speelden Wim Lafeber (keeper), Sjaak van der Weele, Patrick Roggeband, Barry Ha- ge, Erwin Nelissen, Michel Winkels, Eric Berrevoets, Jan- Leen Boot, Marco van Oeveren, Wim Overweel en Marco Sa- man. Zierikzee - DBGC 3-0 (0-0). 85. Eric Berrevoets 1-0. 86. Michel Winkels 2-0. 87. Eric Berrevoets 3-0. Scheidsrechter: Cees Dale bout uit Nieuwerkerk. Toe schouwers: 100. ZIERIKZEE - Het wordt vechten voor de spelers van Zierikzee om een ba sisplaats te verkrijgen in de hoofdmacht. Niemand weet wat de bedoeling is van Zierikzee-trainer Kees Hagesteijn. Wie speelt straks wel en wie belandt er op de reservebank? Een open vraag waar zelfs Hagesteijn geen antwoord op wenst te geven. De oefenpartij, zondagmiddag, tegen DBGC uit Oude-Tonge gaf wat aan wijzingen naar een definitieve basisploeg. Zierikzee won ook zijn tweede oefen wedstrijd. Na de 1-0 winst tegen RBC moest nu de ploeg van DBGC-trainer Piet de Koning in de laatste vijf minuten met 3-0 capituleren. „Kees wil iedereen een eerlijke kans geven om een basisplaats te verdienen. Dat vind ik een goed standpunt. Jonge spelers als Niels Lodewijk en Serge Berrevoets geven 120 procent inzet op de training. Ik zie op de trainingen ontwikkelingen, er zijn echt spelers die het on derste uit de kan halen", laat aanvoerder Marco van Oeveren weten. Tbch werd er al weer door de toeschouwers gefluis terd en afgevraagd wat voor plannen Hagesteijn heeft. In de eerste helft liet hij Wim Overweel, Michel Winkels, Frans Kommer, Eric Berre voets en Jan-Leen Boot plaats nemen aan de zijlijn. Meer dreiging „Ik heb negentien man in de selectie. Ik wil ze allemaal zien voetballen. Resultaat in oefen wedstrijden vind ik niet be langrijk. En wie zegt dat de beste spelers nu aan de kant zitten? Nee, ik wil iedereen een kans geven", filosofeert Ha gesteijn toen hij richting kleedkamer liep tijdens de rust. Want het moet duidelijk zijn dat Zierikzee weinig inspi rerend voetbal liet zien in de eerste helft. Geen enkele kans, weinig schoten en keepers die werkloos tussen de palen ston den. In de tweede helft ont stond er wat meer dreiging vanuit de Zierikzeese aan- valslinie. Maar toen waren Wim Over weel. Jan-Leen Boot, Michel Winkels en Eric Berrevoets in het veld gekomen. Frans Kom mer vergaloppeerde zich bij het tweede Zierikzeese team dat op het naastgelegen veld een oefenwedstrijd speelde te gen DBGC 2. Kommer stelde Niels Lodewijk (rechts) in actie bij de hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). die tijd al lang een treffer moe ten vallen via Patrick Rogge band, Eric Berrevoets of Marco van Oeveren. Kans op kans, die niet werden benut. De scherpte ontbreekt nog, maar dat geldt niet voor de nieuwe Zierikzee se spits Jan-Leen Boot. In de 41e minuut gaf hij een prachti ge pass op Michel Winkels en die zorgde voor 2-0 op het sco rebord. Boot was ook de aangever bij het derde doelpunt waarbij Eric Berrevoets genadeloos het derde doelpunt scoorde voor Zierikzee. „Jan-Leen Boot is een aan winst voor onze ploeg. Hij maakt ruimte, is beweeglijk, maar bovendien heeft hij in zicht. Jammer dat hij heel de maand september niet mee kan voetballen. Hij had in februari al een reis geboekt naar Ameri ka", aldus aanvoerder Van Oe veren die verzekerd kan zijn van een basisplaats. „Ik ga daar wel vanuit. Iedereen krijgt een eerlijke kans. Daar zich in de eerste helft beschik baar voor een invalbeurt al daar. Hij kreeg een schop tegen zijn achillespees en viel gebles seerd uit. Zonder de vaste ba sisspelers van vorig jaar, Ra- mond Massop, Serge Berre voets en Bas Grbothedde kreeg Hagesteijn waarschijnlijk al een beeldvorming van zijn toe komstig team. Eric Berrevoets De Zierikzeese feelectie, die nu ruim twee weken in training is, had in de tweede helft ook wat problemen om de stugge ploeg uit Oude-Tbnge op de juiste manier te bestrijden. DBGC was afgelopen seizoen als der de ploeg van onder in de derde klasse gedegradeerd. Pas in de laatste vijf minuten toonde Zierikzee hoe je tegen zo'n ploeg kan scoren. Eric Berre voets, de kleine snelle rechts buiten, scoorde al vallend voor Zierikzee. „Hè hè", zei Ha gesteijn. Dat was een terechte opmerking want er had voor 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7