Bruse Boys wint gemakkelijk haar eerste wedstrijd in oefencampagne Zomeravonddrive Bridgekring '68 WIK kan de toekomst rooskleurig inzien met nieuwe selectiespelers Jan Hoek snelste trimloop Haamstede Trainer Cees van Dijk mist oefenwedstrijden van Bruse Boys Ploeg uit Kerkwerve wint eerste oefenpartij met 5-4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - De zomervakantie is nog' volop aan de gang en menige voetbaltrainer kan de eerste weken om die reden nog niet over een voltallige selectie beschikken. Toch is bij iedere voetbalploeg de zomerstop weer voorbij. Afgelopen zaterdag, bij de voor beide teams eerste wedstrijd in hun voorbereiding, werd in de wedstrijd tussen Bruse Boys en SPS uit Poortvliet duidelijk dat de Bruenaren al een stapje verder wa ren. In een met vlagen gezapig partijtje werd het uiteindelijk 5-1 in Bruse Boys' voordeel. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de zesde zomeravond drive deden 47 paren mee. Er werd in vier lijnen ge speeld volgens het systeem Draaiende Schevening. De titel Koningskoppel werd deze keer verworven door mevrouw Glimmerveen en de heer Van Dijk die met 65.00% de hoogste zaalscore behaalden. Bruse Boys moest het in het eerste treffen stellen zonder de - coaching van trainer Cees van Dijk die momenteel nog in het buitenland van zijn vakantie geniet. Van Dijk was wel aan wezig op de eerste training maar daarna werd de selectie van Bruse Boys toevertrouwd aan Mart Hanzen, normaliter verzorger, en vervolgens de af gelopen week aan de eveneens van vakantie teruggekeerde Piet Roks (trainer 2e selectie). Het ontbreken van een trainer in de voorbereiding naar de competitie is natuurlijk geen Kees Joosse bleef wat terug houdend en haalde zijn schou ders op. De trainer uit Middel burg probeert altijd de zaak nuchter te bekijken en zal zel den zijn emoties prijs geven. Toch moet Joosse ook erkennen dat zijn tweede jaar bij de za terdagvierdeklasser WIK er rooskleurig uitziet. De ex- trainer van Serooskerke 2 ver loor dan wel Kees Verwest, wat hij spijtig vindt. ,,Kees had toch een bepaalde waarde voor de ploeg". WIK met Danny van Oeveren en Willem van de Vel de pakte zaterdagmiddag op ideale situatie maar in Brui- nisse liggen noch spelers, noch bestuur er echt wakker van. Cees van Dijk mist morgen, dinsdag, nog de wedstrijd te gen Zierikzee maar volgende week, in het Mosseltoernooi, is de Sirjanslandse keuzeheer weer aanwezig. Behalve de trainer van Bruse Boys ontbraken er ook een aan tal spelers die in aanmerking komen voor een plaats binnen de eerste selectie. Zo was we gens vakantie de enige Bruse aanwinst, Jakkoo Brouwer, af wezig en om dezelfde reden het sportcomplex De Vospit goed uit. Hoewel keeper Krijn Hendrikse na een kijkoperatie aan zijn knie nog een aantal weken' langs de zijlijn staat lijkt Erik-Jan Kort wel gene zen te zijn van een vervelende middenvoetblessure. Waarde voor de ploeg ,,Ik heb er nog geen last van ge had. Met zeven weken rust moet de blessure toch genezen zijn. Ik heb er nog geen schop tegen gehad. Het is rustig af kon Robin Ruitenbeek zijn kunsten niet vertonen. Jaap van de Berge, Johan Benard, Mujo Advic en Herbert Goud zwaard waren om andere rede nen niet van de partij. Ook SPS was niet compleet. Trainer Piet van Koulil: ,,Ik mis nog zo'n vijf a zes man die eventueel bij het eerste kunnen komen. Tja, dat is voor mij als nieuwe trainer bij een ploeg wel lastig. Maar gelukkig heb ben we de Eendrachtcup nog. Daar spelen we nog een aarital wedstrijden tegen andere Thoolse ploegen. We zijn nu wachten", aldus Erik-Jan Kort die zijn waarde voor de ploeg met twee doelpunten deed gel den. Willem van de Velde is een heel ander verhaal. De 27- jarige speler werd twee jaar ge leden geschorst tijdens een opstootje in een zaalvoetbal wedstrijd. De links-benige voetballer maakte zaterdag middag na twee jaar schorsing weer zijn opwachting. „Het viel mij niet tegen. Ik heb er echt weer zin in", liet Van de Velde weten op het moment dat hij gewisseld werd voor Edwin Ganzeman. ,,Ik heb met Wil- pas een week bezig. Je kan er nog niet al te veel van verwach ten". Harold van de Berge Van Koulil's woorden bleken gedurende de wedstrijd de wa re te zijn. Het duel werd vooral door SPS in een laag tempo ge speeld, mede door het nog ont breken van enige conditie en wedstrijdritme. De eerste kans van de wedstrijd was wel voor SPS maar John van Dijke voorkwam de afronding door Jacco Janse. lem een goed gesprek gehad voordat ik hem in de zestien man sterke selectie opnam. Ik wil geen gekke dingen, maar gewoon met inzet voetballen", sprak Joosse het besluit met de aanwinst. Danny van Oeveren die vorig jaar in het eerste elftal van Zie rikzee bij een botsing, knock out het veld moest verlaten, kreeg daarna geen kans meer van Zierikzee-trainer Kees Ha- gesteijn. „Ik snap dat niet, want in het tweede speelde ik toch goed. Trainer beslist en die had andere ideeën over mij", aldus Van Oeveren die ab soluut geen kwaad woord wil zeggen over Zierikzee. Bij Zie rikzee kreeg ik geen kans voor het eerste elftal, daarom ben ik nu bij WIK gaan voetballen. Je wilt toch altijd in het eerste team voetballen, het gaat mij hier niet slecht af hoewel ik nu toch conditioneel wat op ben". ,,Ik weet hoe Danny voetbalt. Hij hoort gewoon bij de selec tie. Dat geldt ook voor onze oud gediende Theo Stouten", aldus Joosse. Goede indruk WIK kan in ieder geval zeggen dat zij de eerste oefenwedstrijd hebben gewonnen. „Ik vind het niet belangrijk. Wat heb ik er aan om alle oefenwedstrijden te winnen en dan straks in de competitie verliezen. Nee, ik til niet zo zwaar aan oefen wedstrijden", vertelt Joosse die voorlopig nog maar drie keer met zijn jongens had ge traind. WIK maakte een goede indruk tijdens de wedstrijd te gen WFB uit Ouddorp dat in een overgangsklasse van de Rotterdamse competitie speelt. Een voorhoede met Theo Wittenberg, Joost Rotte, Marcel Hendrikse en de opko mende spelers Erik-Jan Kort, Han van der Sande en Marco Ganzeman zorgde voor vijf treffers. Binnen twaalf minu ten moest Tbn Hendrikse eerst wel een tegentreffer via Ba- Daarna was het Bruse Boys dat het initiatief naar zich toe trok en behield. Linkerspits Harold van de Berge bleek sterk uit de zomerstop te zijn gekomen. Vanaf het eerste fluitsignaal van de net uit Salou (Spanje) teruggekeerde Maarten Bruy- nes was de jeugdige Bruenaar de beste man op het veld. Hij was het dan ook die zijn ploeg op voorsprong zette. Na een combinatie met Jacob van de Berge liet Harold van de Berge SPS-keeper Rien Hage met een bekeken schot kansloos. SPS kreeg daarna via schoten van David Joppe en Michel Lis- seveld mogelijkheden, maar Jacob Muller was op zijn plaats. Vlak voor het half uur was het wederom Harold van de Berge die scoorde, nu op aangeven van Tbnny van de Berge. Voor rust was het de meegekomen rechtsback John van Dijke die doel trof. Een be zienswaardigheid want Van Dijke treft niet zo vaak het net. Het betekende 3-0 voor Bruse Boys. Conditioneel niet sterk Behalve heel SPS waren ook nogal wat Bruenaren conditio neel nog niet sterk. Meest op vallendste in negatieve zin wa ren wel Leo Burgers en Arjan Stoutjesdijk die vaak te kort kwamen in de duels. Na rust kon SPS, mede door de hulp van de scheidsrechter, de score wat terugbrengen. Bruynes zag als enige een overtreding in een actie van Jacob Muller en floot voor een penalty. Ab van der Belt benutte het buitenkansje: 3-1. Bruse Boys bleef het betere van het spel houden en uit een vrije trap was het Jacob van de Ber ge die de bal rechtstreeks ach ter de doelman trapte. „Dat was een Muller-muurtje. Dan kan je er ook aan beide kanten langs schieten", grapte de ge wisselde Martin Verspoor langs de kant over de Bruse doelman die overigens een soli de partij keepte. Uiteindelijk werd het, nadat schoten van Ja cob van de Berge en Arjan Stoutjesdijk gekeerd werden door de paal, nog 5-1 door we derom Jacob van de Berge die het scoren nog steeds niet is verleerd. Dinsdag wacht Bruse Boys een serieuzere tegenstan der als Zierikzee naar Bruinis- se komt. Bruse Boys - SPS 5-1 (3-0). 10. Harold van de Berge 1-0. 27. Harold van de Berge 2-0. 41. John van Dijke 30. 68. Ab van der Belt 3-1. 75. Jacob van de Berge 4-1. 80. Jacob van de Ber ge 5-1. Scheidsrechter: Maarten Bruynes uit Bruinisse. Tbe- schouwers: 65. rend Sleeuwenhoek incasse ren, maar Theo Wittenberg scoorde na acht minuten de ge lijkmaker. Jan Roon, de opko mende middenvelder bij WFB bracht de ruststand op 1-2. In de tweede helft kwamen Erik-Jan Kort en Joost Rotte in het veld en dat zorgde al direct voor meer dreiging in de aan val. Hoewel Jan Roon na drie minuten, Han van der Sande ging in de foüt, de derde treffer scoorde voor de Ouddorpse ploeg. Binnen twee minuten schoot Danny van Oeveren recht uit recht aan en de bal verdween in de touwen (2-3). De wedstrijd werd wat harder, toch dat kwam ten goede aan het spel. De gelijkmaker van WIK was er werkelijk één uit het boekje. Via Theo Witten berg (hakballetje) en Han van der Sande belandde de bal bij Joost Rotté. De spits van WIK was niet hebzuchtig en legde de bal uitstekend breed op Erik- Jan Kort die met een scherp schot de bal in de touwen jaag de. De speler uit Zierikzee stond na tien minuten opnieuw op de juiste plaats. Kort kreeg de bal in zijn voeten gespeeld en pas seerde de keeper uit Ouddorp feilloos (4-3). Auke Wagenaar mocht op twintig meter af stand van WIK-keeper Tbn Krijnse een vrije trap nemen. Hij kromde de bal om het muurtje en liet Krijnse aan de grond genageld staan (4-4). In de laatse seconden was het Joost Rotte, na een schitteren de beweging van Marcel Hen drikse, die WIK alsnog de over winning bezorgde. WIK - WFB 5-4 (1-2). 12. Barend Sleeuwenhoek 0-1. 20. Theo Wittenberg 1-1. 30. Jan Roon 1- 2. 48. Jan Roon 1-3. 50. Danny van Oeveren 2-3. 67. Erik-Jan Kort 3-3. 77. Erik-Jan Kort 4-3. 80. Auke Wagenaar 4-4. 90. Joost Rotte 5-4. Scheidsrechter: Henny van Rooten uit Brou wershaven. Tbeschouwers: 70. SAN SEBASTIAN - De Itali aan Claudio Chiappucci heeft zaterdag in Spanje de Clasica San Sebastian gewonnen. Hij versloeg in de sprint zijn land genoot Faresin. Het duo had bijna een halve minuut voor sprong op een groepje. De Cla sica telt mee voor de wereldbe ker bij de profs. Groep rood: 1. dames v. d. Berge-Oostwoud Wijdenes 62.50%; 2. dames Timmers-v. d. Werken 60.83%; 3. echtpaar Soek 58.33%; 4. heren Van Horssen-Rosenberg 56.67%; 5. echtpaar De Jong 52.92%; 6. echtpaar Kramer 50.83%; 7. he ren Bontebal-Meinster 50.42%; 8. mevrouw Lansdorp-de heer Van Eek 45.83%; 9. heren Van Houwelingen-König 43.75%; 10. echtpaar Balm 42.08%; 11. mevrouw Koekkoek-de heer Van Veen 39.59%; 12. heren Hielema-Langerak 36.25%. Groep groen: 1. mevrouw Glimmerveen-de heer Van Dijk 65.00%; 2. echtpaar Schoema- ker 61.25%; 3. echtpaar Oost- wouder 54.58%; 4. dames Ho- gërheijde-v. d. Wekken 54.17%; 5. echtpaar Besseling 52.08%; 6. mevrouw De Goederen-de heer Radema 50.83%; 7. echt paar Van Lint 47.92%; 8. heren Brouwer-Verlinden 45.83%; 9. dames v. d. Bijl-Meijer 44.58%; 10. dames Fokker-Kort 43.75%; 11. echtpaar Visser 42.92%; 12. dames Van Oeveren-Tennekes 37.08%. Jan van Heeteren uit Slie- drecht en Han van de Weck uit Maassluis toonden in het begin nog wat tegenstand. Maar de geroutineerde atleet Hoek gaf zijn visitekaartje af en liet zien dat hij alleen recht had op de overwinningsbloemen. Niet vreemd dat de atleet van atle tiekvereniging Delta Sport ze geviert op de Ring van Haam stede. Hij is immers ^.een ge waardeerde wedstrijd-atleet tussen de talrijke trimmers. Bij de dames was er niet zoveel strijd als bij de heren. An Dal- derup was de enige dame op de 9900 meter en vanzelfsprekend ging de overwinning naar de Rotterdamse in 53.21 minuten. Duitse badgast Ook op de 6600 meter was er een interessante strijd zowel bij de heren als bij de dames. In beide gevallen ging een Duitse badgast met de eer strij ken. Herr Uhlmann uit Rade- vonwald noteerde een winnen de tijd van 26.28 minuten en zijn landgenoot Fredriquc Stumps had een tijd nodig van 33.38 minuten. Uitslag heren 9900 meter: 1. Jan Hoek, Oude-Tbnge 33.34. 2. Groep blauw: 1. mevrouw De Feijfer-de heer Klein Hesse- link 60.42%; 2. mevrouw De Ruiter-de heer Blonk 59.00%; 3. mevrouw Den Toom-de heer Kortleven en mevrouw Flohil- de heer Hogerheijde 57.08%; 5. mevrouw Van Reissen-de heer Akerboom 55.42%; 6. dames v. d. Heiden-De Wit 53.75%>; 7. echtpaar v. d. Sluis 53.00%; 8. echtpaar Killan 49.58%; 9. da mes Assendelft-Lievense en mevrouw Henderson-de heer Schoemaker 45.00%; 11. me vrouw Brinkman-de heer Schot 43.00%; 12. heren 't Hart- De Vries 41.67%; 13. heren Stekelenburg-Bovenschen 24.00%. Groep geel: 1. echtpaar Ver steeg, echtpaar Stouten en echtpaar Veenema 55,21%; 4. echtpaar Mes 54.69%; 5. echt paar Kuitert 53.65%; 6. echt paar Stokla en heren v. d. Wal- v. d. Werkem 51.04%; 8. echt paar v. d. Zaan 47.92%; 9. echt paar v. d. Berge 42.19%; 10. me vrouw Van Geesbergen-de heer Assendelft 33.85%. Jan van Heeteren, Sliedrecht 34.40. 3. Han van de Weck, Maassluis 35.23. 5. Arjan Beije, Burgh-Haamstede 36.26. 6. Marc van Nassau, Dordrecht 36.58. 7. Peter Vader, Kerkwer- ve 38.11. 8. Kees Dijkman, Burgh-Haamstede 38.16. 9. Leo Dam, Papendrecht 38.16. 10. Theo Verhagen, Rotterdam 39.03. Dames: 1. An Dalderup, Rotterdam 53.21. Heren 6600 meter: 1. Herr Uhlmann, Rade- vonwald 26.28. 2. Marco van Hilst, Breda 26.53. 3. Raoel Ra- venstein, Scharendijke 27.47. Dames: 1. Frcderique Stumps, Duitsland 33.38. Simone van der Gaag, Vlaardingen 34.10. 3. Nicola Uhlmann, Radevon- wald 34.49. Heren 3300 meter: I. Ruiger Speer, Hilversum II.44. 2. Richard Smit, Harden- berg 12.57. 3. Kristiaan van der Gaag, Vlaardingen 13.50. Da mes: 1. Antoinette van Wijck, Scharendijke. 2. Anneke Uhl mann, Radevonwald 16.03. 3. Catherine Hitzig, Radevon wald 16.12. Jongens 2500 me ter: 1. Arjan van der Heide, Hilvarenbeek 7.23. 2. Mark Swinkels, Veghel 7.45. 3. Juli an Batten, Poole uit Engeland. Meisjes: 1. Marjorie Saman, BurghHaamstedc 9.36. 2. Ja- mie Weda, Dordrecht 9.49. 3. Jacqueline van Wijck, Scharen dijke 10.00. Leon Hendrikse probeert een tackle te ontwijken van een WFB-speler. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - „Ik word er niet veel wijzer van. In zo'n eerste oefenpartij kan je alleen zien hoe de jongens conditioneel er voor staan. Ik geloof dat we er niet slechter op geworden zijn dan vorig seizoen. Eerder sterker in de breedte en dat stemt de toekomst goed", was de eerste reactie van WIK-trainer Kees Joosse na dat zijn ploeg op de valreep met 5-4 won van WFB uit Ouddorp. Internationale deelname trimloop Jan Hoek toonde het verschil tussen wedstrijd-atleet en trim mers. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - Jan Hóek uit Oude-Tónge had geduchte tegenstand tijdens de vierde trimloop in Burgh-Haamstede. De 32-jarige Delta Sport atleet liet zich niet verrassen op het 3300 meter lange par cours door de wedstrijdatleten Jan van Heeteren en Han van de Weck. Overtuigend won Hoek de loop over 9900 nieter in 33.34 minuten. Harold van de Berge (rechts) was sterk uit de zomerstop gekomen. Hij tekende voor twee doelpunten in de eerste oefenwedstrijd van Bruse Boys. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6