Steekwerend vest op proef Noordgouwe „De plichten staan bij hem voorop en veel verder daarna de rechten" Dinsdag 24 augustus eerste snuffelmarkt Bazar Duinoord moet een jaarlijks evenement worden Drieduizend jaar oude inscriptie ontdekt Wim Hart neemt afscheid van zijn DAF i r- L MAANDAG 9 AUGUSTUS 1993 NR 2540S FOTO JOOP VAN HOUDT BURGH-HAAMSTEDE - De bazar die donderdag 5 augustus in en bij Verzorgingstehuis Duinoord in Burgh-Haamstede werd gehouden heeft maar liefst een bedrag van 1509 gulden opgeleverd. Hiermee kunnen in de toekomst weer veel activiteiten geor ganiseerd worden. De bazar is, onder leiding van de activiteitenbegeleidster Ol- ga Immerzeel, door het perso neel en de bewoners van Duin oord georganiseerd. Een groot aantal artikelen, die op de ba zar te koop werd aangeboden, hebben de bewoners zelf ver vaardigd. Er waren kaarten, lappen dekens, patchwork be ren, broches gemaakt van zij de, diverse soorten breiwerk, ouderwetse stroopvet en laven del geurzakjes die reeds de he le week een aangename geur door het verzorgingstehuis ver spreidden. Daarnaast was er een rommelmarkt van tweede hands spullen van bewoners, personeelsleden en familie en stond er ook een stand van de organisatie Artsen zonder Grenzen. Hier kon men terecht voor allerlei sporten sieraden. Tenslotte hielp ook de verkoop van loten aan de grote op brengst, die men aan het einde van de dag in kas had. Voor de inwendige mens wer den er vanuit het tuinhuisje' koffie, thee, limonade en wa fels geserveerd op het terras. Het weer werkte deze dag zeer goed mee. Het was te koud om naar het strand te gaan en te mooi om binnen te blijven. Bo vendien trok de Ringpromoti- on op deze dag ook vele men sen naar Haamstede en het ver zorgingstehuis pikte hier een graantje van mee. Met name 's ochtend kon men veel toeristen verwelkomèn.-Net' als in 1991 (vorig jaar was er geen bazar) kan men zeker van een succes spreken en het ligt dan ook in de bedoeling om van de bazar een jaarlijks terugkerend eve nement te maken. HILVERSUM - Dr. Albert van de Heuvel neemt in oktober af scheid' als vice-voorzitter van het NOS-bestuur. Zijn plaats als stemgerechtigd lid namens de VARA wordt per 15 oktober ingenomen door drs. Marcel van Dam. JERUZALEM - Een Israëli sche archeoloog heeft zondag verklaard een 3.000 jaar oude inscriptie over de dynastie van koning David te hebben ont dekt. Het is voor de eerste keer dat buiten de Bijbel een derge lijke tekst is gevonden. Avraham Biran ontdekte twee weken geleden inscripties bij Tfel Dan, een ruïne op twee ki lometer van de Israëlische grens met Libanon. De tekst in oud-Hebreews bestaat uit der tien regels en vertelt hoe Asa, een nakomeling van David, een veldslag wint met behulp van Ben-Hadad, koning van Aram dat in het huidige Syrië lag. DEN HAAG - Een 59-jarige man uit Gendring in Overijssel is vrijdag onder de ogen van enkele familieleden in zee ver dronken ter hoogte van Kijk duin in Den Haag. De man zwom volgens de politie bij ho ge zee en harde wind in de buurt van een golfbreker en kwam in moeilijkheden. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Dinsdag 10 augustus: 19.30 uur ds. R. Bo gaard, Leiderdorp. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland OOSTERLAND - Woensdag 11 augustus: 19.30 uur ds. W. Kamp. ZIERIKZEE - Dozen met allerlei overtollige blik ken, glazen, potten en pannen. Zakken met oude, maar nog wel gave kleding. Wat doe je ermee? Spe ciaal voor Zierikzeeënaren, ouder dan achttien jaar, die na een grote schoonmaakbeurt in hun maag zit ten met dergelijke attributen wordt dinsdag 24 augustus de eerste echte Zierikzeese snuffelmarkt gehouden. Daarmee wordt de reeks Toeristendagen cq Zomeractiviteiten in Zierikzee afgesloten. Gezien het succes van de kin derrommelmarkt die tijdens de Tbéristendagen altijd op de Balie wordt gehouden en ver schillende verzoeken van Zie rikzeeënaren om tijdens deze dagen een deel van hun zolder opruiming aan de man te bren gen, is besloten om het eens te proberen met een Snuffel markt. Daarvoor is dinsdag 24 augustus geprikt. Dan zal het Havenplein worden omgeto verd in een Waterlooplein waar je voor een habbekrats kleine en minder kleine aardigheidjes op de kop kunt tikken. Vanaf 10.00 uur worden de kramen - gehoopt wordt op zeker 25 stands - bevolkt door Zierik zeeënaren die alleen voor deze dag in de huid van handelaar willen kruipen. Voor de regu liere handel is op deze snuffel markt geen plaats. Het is dui delijk bedoeld voor mensen die van hun voorraadje overtollige spullen afwillen" zegt Ria Ge luk. Evenmin plaats is er voor de verkopers van groente, fruit en eieren. Maar voor de verkoop van zaken als speelgoed, kle ding, boeken, huisraad is.op de kraam alle ruimte. Het is niet toegestaan om voor de kraam te koop aangeboden meubilair te plaatsen. Voor 42,- krijgt men de beschikking over een marktkraam van vier meter breed, compleet met bovcnzeil. Naast de snuffelmarkt kramen is op het Havcnplein een plaatsje ingeruimd voor terras sen. De hele dag door verzorgt poppentheater Kris-Kras voor stellingen: zowel poppenkast als goochelshows. Tussendoor worden de kinderen ge schminkt. Inschrijven voor de snuffelmarkt kan tot en met vrijdag 20 augustus in café De Gekroonde Suikerbiet aan de Nieuwe Haven. Inschrijven kan 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur. AMSTERDAM - In het Soete- rijn (Tropenmuseum) in Am sterdam worden in september schilderijen tentoongesteld van Thaise vrouwen, gemaakt door Cora Mulder. maken van de VUT-regeling. In de nieuwe CAO voor de ge meenteambtenaren wordt de VUT-gerechtigde leeftijd om hoog geschroefd. In de huidige CAO is deze leeftijd 59,5 jaar en aangezien hij deze leeftijd onlangs bereikte en de nieuwe CAO nog steeds niet rond is, bood dit voor hem toch de mo gelijkheid een punt achter het werk te zetten. Volgens de heer I. Nortier, opzichter van de bui tendienst en de directe chef van Hart, was dit een moeilijke be slissing voor Hart, die best nog wel een aantal jaren had willen blijven. „Maar straks wordt de VUT-leeftijd 61 en daarna mis schien wel 63 en dan loop ik mooi achter de feiten aan en ondanks dat ik geen hekel aan het werk heb, ben ik er om deze reden nu maar uitgestapt", zegt deze. Op verzoek van de scheidende ambtenaar werd de receptie in de werkplaats van de gemeente gehouden en niet, zoals gebrui kelijk, in het gemeentehuis. „Het is netjes zo; ik hou niet van al die drukte en dat hoge gedoe. Het is niet buitenge woon, maar gewoon en dat vind ik prima", verklaart Hart zijn wens. Tijdens de receptie werden veel lovende woorden gesproken door achtereenvol gens burgemeester H. Tfees van Westerschouwen en de heren W. van Meerten (directeur ge meentewerken), I. Nortier, T. van de Ketterij (ABVA-KABO) en J. Janssen (voorzitter perso neelsvereniging). Uit ieders toespraak bleek dat Hart een zeer plichtsgetrouwe werkman was. „Het was een hardwer kende man, die altijd op tijd was. De plichten staan bij hem voorop en veel verder daarna de rechten", aldus Nortier. Een sprekend voorbeeld hier van is dat hij zelfs op zijn laat ste werkdag nog tot 22.30 uur aan het werk is geweest om de vouwcontainers op te halen in Renesse. Als blijk van waarde ring werden hem en zijn vrouw vele bloemen, enveloppen met inhoud en cadeaus overhan digd. Bij politie in district Ooslerscheldebekken ZIERIKZEE - In het district Oosterscheldebekken van de Regio-politie Zeeland, waaronder ook Schou- wen-Duiveland valt, wordt deze zomer een proef ge houden met steekwerende vesten. In het personeels blad van de politie in Zeeland. Deltagolf worden de ervaringen van de Schouwen-Duivelandse politie agenten beschreven. De lichtgewicht vesten moeten geschikt zijn om de meeste messteken op te vangen en de schade aan het lichaam door munitie uit lichte handvuur- wapens zo veel mogelijk te be perken. Echter, voor forse steken met een stiletto of een priem biedt het vest onvoldoende bescher ming. Daarnaast moet het vest een grote bewegingsvrijheid garenderen. De vesten kosten 2000,- per stuk. Politie-agent Ricardo Salawa- nej wilde wel fungeren als dressman en draaide bijna vier uur achter elkaar zijn dienstje in Renesse met het vest aan. In Renesse was het gezellig en lekker druk. Bij die gezellige drukte hoort ook, dat er af en toe wat raddraaiers in de kuif gepikt worden. Die krijgen dan voorlopig even een lift naar het bureau en meestal na een donatie van minimaal 50,- en maximaal 90,- kun nen zij na getoond berouw weer gaan. Van de collega's op straat vergt dat soms snelle ac tie. Ricardo is best tevreden over het draaggemak. „Ik heb er nu zo'n vier uur mee gewerkt en ik voelde mij niet echt beperkt in mijn bewegingsvrijheid. Hét vest draagt veel lichter dan ik verwachtte. Op een gegeven moment krijg je het er wel flink warm in. Voor het pu bliek op straat valt het niet op, dat je onder je jas zo'n vest draagt", zegt hij. Collega Ben Sterenborg deed ook ervaring op. „Ik denk dat het vest in ieder geval voor mij met wat aanpassingen (want het knelde hier en daar wat) best geschikt is voor de dage lijkse praktijk. Het mooiste zou dan ook zijn, dat het onder het overhemd kan worden ge dragen. Dat lukt nu niet, want dan zie je er toch een beetje uit als een Michelfnmannetje". Iedere collega vult na het dra gen van het vest een gebrui kersrapport in voor de dis trictsleiding. Er kan nu nog niet aangegeven worden, of dergelijke vesten worden aan geschaft. 'Dressman' Ricardo Salawanej. BURGH-HAAMSTEDE - Vrijdag 6 juli maakte de heer W. Hart uit Burgh-Haamstede gebruik van de moge lijkheid tot vervroegde uittreding en nam hij afscheid van zijn superieuren en collega's van de gemeente Westerschouwen en van zijn DAF 1700, waarop hij jaren trouwe dienst heeft gedaan. Hart is namelijk acht tien jaar chauffeur geweest voor de gemeente. Maar op deze, voor hem laatste dag, was hij het zelf die thuis opgehaald werd met de huifkar en vervolgens vervoerd werd naar de gemeentelijke werkplaats, alwaar de afscheidsreceptie gehouden werd. Overstap Overigens heeft Wim Hart nooit personen vervoerd. Niet tijdens zijn loopbaan bij de ge meente en ook niet daarvoor, toen hij chauffeur was bij een transportbedrijf. Voor dit be drijf reed hij „met van alles en nog wat", zoals hij zegt, door heel Nederland en België. Voor de gemeente reed hij met vuil nis van het strand naar de vuilstortplaats en zorgde hij er onder meer voor dat het snoei- afval verwijderd werd. Daar naast stond hij bekend als ie mand die vakkundig uitritten kon uitkisten. Vanuit het vrije bedrijfsleven was het een hele omschakeling naar de ambte narij. „Ik kwam overal en bij de gemeente hield het op bij Serooskerke", aldus Hart. „Bo vendien zag mijn dagindeling er vroeger totaal anders uit. Bij de gemeente begon ik om 7.30 uur, maar dan had ik er bij het transportbedrijf al een hal ve dag opzitten. Hier komt bij dat ik mijn eigen zaakjes kon en moest regelen'wanneer er onderweg iets aan de hand was". Bij de gemeente hoefde dit niet meer want als zijn wa gen kapot was, liep hij gewoon naar huis. Voordat Willem Hart in de huifkar plaats nam waarin hij naar de werkplaats werd vervoerd, mocht hij nog één keer zijn DAF bedienen. (Foto: Joop van Houdt). Dat hij terecht kwam bij de ge meente Westerschouwen had te maken met het feit dat het transportbedrijf ophield te be staan. Hart wilde graag wer ken. Hij is naar eigen zeggen niet iemand die een hele dag aan de dam gaat zitten. De overstap viel hem echter het eerste half. jaar ontzettend zwaar. „Maar van lieverlede ging dit beter en begon ik het al aardig te wennen en wan neer ik er nu op terugkijk heb ik het bij de gemeente altijd ontzettend goed naar mijn zin gehad", aldus Hart. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Hart gebruik kon 4 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5