GRATIS ADVERTENTIE W KRANT VAN 1 SCHOUWEN-DUIVELAND Auto-inbraken, auto- en fietsdiefstallen r ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE i| j Trouwe Oosterlandse postbesteller loopt na 27 jaar zijn laatste ronde i Ld- %t d Hard drugs in Renesse I postcode: plaats:I I telefoon handtekening: I SS Zend de bon 'n °Pen envelop zonder postzegel naar I <3 Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. i I GD Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. dé krant van schouwen - duiveland.j „Voor mijn tuintje mogen ze me wakker maken 3 ZOMERPOP 5 AFSCHEID 7 WIELERRONDE Toneelvereniging: meest opvallend tijdens jaarmarkt Ring Ouwerkerk ZIERI ESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 HET WEER Wisselend bewolkt en enkele bui en. Minimumtemperatuur om streeks 14 graden. Middagtempe- ratuur ongeveer 17 graden. Wind draaiend naar west tot noordwest, matig, kracht 4. Aan de kust en op het IJsselmeer eerst nog krachtig. MAANDAG 9 AUGUSTUS 1993 149e JAARGANG NR 25405 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Enkele buien niets om dat ik per 1 augustus kon stoppen". Oude garde Tijdens het officiële gedeelte werd Van den Berge toegespro ken door de heer J. G. Welle- man, directeur bestuurscen trum PTT Post Goes. Hij wees nadrukkelijk op de nauwgezet heid waarmee de scheidende postbesteller zijn werkzaam heden verrichtte. „Een van de dingen die mij bijzonder aan spreekt is dat je in al die jaren bijna geen brief fout besteld hebt. Wanneer ik op de klanten afga en op de kwaliteit van het werk dan weet ik dat je werk altijd honderd procent was", aldus Welleman. Hij zei verder het jammer te vinden dat er weer iemand van de oude garde weg is. „Dat wil niet zeggen dat de jongeren het slechter doen, maar de oude garde heeft een bepaalde plaats bij de klanten verwor ven, die langzamerhand verlo ren gaat en dat is jammer". Na deze woorden ging hij over tot het overhandigen van een aantal cadeaus en tenslotte wenste hij de heer en mevrouw Van den Berge toe, dat zij bei den in goede gezondheid sa men met de achterban nog een goede tijd zullen hebben. Ver velen zal Van den Berge zich in ieder geval niet. Voorlopig stelt hij de schuur bij zijn huis nog beschikbaar voor het zoge naamde bunkeren. Dit bete kent dat vanuit Nieuwerkerk de post bij hem thuis gebracht wordt, waar de bestellers het ophalen. Dat er hierbij best nog wel eens gekletst wordt hoeft niemand te verbazen. Daarbij is hij verknocht aan Oosterlands Fanfare waar hij reeds veertig jaar lid van is en nog altijd met veel plezier zijn partijtje Es-bas meeblaast. En hij is naar eigen zeggen een zeer fanatiek tuinier. „Voor mijn tuintje mogen ze me wak ker maken", aldus Van den Berge. „Daar zou ik 's ochtends om 7.00 uur in mijn pyjama in gaan staan". RENESSE - In Renesse hield de politie afgelopen vrijdag twee jongemannen aan die in het bezit bleken te zijn van hard drugs. De jongeren waren afkomstig uit Rotterdam en Westerschou- wen. Ze hadden de verdovende middelen bij zich om te verko pen aan derden en gedeeltelijk voor eigen gebruik. Het ging om een ons speed (amphitami- ne) en enkele LSD trips. Tfegen de jongemannen werd proces verbaal opgemaakt. Een andere opvallende ver schijning op de markt vormt een kraam met postzegels van de Postzegelvereniging Delta West uit Ouddorp. Postzegels zijn nu niet direct de artikelen die men op een rommelmarkt verwacht, maar op de markt in Ouwerkerk is Delta West ieder jaar present. Het weer van deze dag leende zich uitstekend voor de verkoop van postzegels in de open lucht, maar uit voor zorg was het betreffende kraam toch geheel afge schermd. ,,Ik kan geen wind hebben in de tent", aldus de standhouder, wiens hobby .het is om zich altijd met postzegels bezig te houden. Vietnamese eetwaren Verder was het vooral kleding, eetwaar en curiosa dat de klok sloeg. Er waren oliebollen, Brusselse wafels, hamburgers, vis, pannekoeken en diverse soorten Vietnamese eetwaren te koop en bij de Braamstruik konden de bezoekers terecht voor allerlei eigengemaakte, ingemaakte en onbespoten lek kernijen, waaronder jam, chut ney en ratatouille, en kruiden. En met de kerk zo centraal op de Ring mag deze natuurlijk niet op de markt ontbreken. Bij de ingang van de kerk had den zij een aantal kramen op gesteld en zelfs in de kerk was het markt. Hier stonden een groot aantal tweedehands boe ken uitgestald, een sjoelbak waarmee iedereen zijn of haar behendigheid in dit spel kon bewijzen en een grote bood schappenmand, waarvan men de prijs moest raden om deze mee naar huis te mogen nemen. BROUWERSHAVEN/BRUINISSE/ZIERIKZEE - In het afgelopen weekend werd een personenauto ge stolen en zeven mountainbikes. Verder deden negen mensen aangifte van inbraak en diefstal uit hun auto. De politie slaagde er in twee auto-inbrekers op te pakken. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan de Ha- geweg te Bruinisse. De politie hield daar twee, uit Amster dam afkomstige, jongeren aan die gestolen goederen in hun auto hadden liggen. Uit onder zoek bleek dat ze in de nacht van zes op zeven augustus aan de Hageweg drie auto's hadden opengebroken en daaruit de autoradio's ontvreemd. Tévens stalen zij daar een mountain bike en een buitenboordmotor. De politie maakte proces verbaal op tegen de Amster dammers. De Duitse toerist H. deed aan gifte van diefstal van zijn per- sonenbusje, merk Volkswagen, kleur wit. Het voertuig stond geparkeerd op een parkeer plaats bij het vakantiepark Port Greve in Den Osse bij Brouwershaven. Afgelopen vrijdag werd de auto daar ge stolen. Het kenteken is ST-AZ 10. Afgelopen weekend kwamen bij de politie in Zierikzee en Renesse negen aangiften bin nen van mensen wiens auto werd opengebroken waarna de geluidsapparatuur werd gesto len. De diefstallen vonden plaats aan de Havenweg te Zie rikzee, de Hageweg te Bruinis se, de Oude Moolweg, Ramp- weg en Hoogenboomlaan te Re nesse en de Jonge Jan Boeyes- weg te Haamstede. Gestolen werden radio/cassettespelers, CD's en kleding. Zeven mensen werden gedu peerd omdat hun dure moun tainbike of fiets werd gestolen. Dat gebeurde in Bruinisse, Zie rikzee, Scharendijke en Renes se. F. uit Zierikzee deed aangifte van diefstal uit de glazen vitri ne van zijn winkel te Zierikzee. Ontvreemd werden een aantal lady shaves en elektrische tan denborstels ter waarde van 545 gulden. De politie bekeurde het afgelo pen weekend op Schouwen- Duiveland 110 illegale recrean ten. Zij werden aangetroffen terwijl zij de nacht doorbrach ten op parkeerplaatsen of de vrije natuur in Zierikzee, Brui nisse, Middenschouwen en Westerschou wen I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- I Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem I een abonnement. I JA, ik wil een i I kwartaalabonnement f 48,50 I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr/mevr. adres Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: I Zeer prominent aanwezig op de jaarmarkt was de Toneelver eniging Ouwerkerk. Deze pro beerde met verschillende acti viteiten geld bij elkaar te krij gen voor de aanschaf van een nieuwe toneelverlichting in het vernieuwde dorpshuis van Ouwerkerk. In een standje ver kochten leden van deze vereni ging onder meer spekjes, stroopwafels en zuurstokken. En ervaren grimeuses veran derden in een mum van tijd een lief kindergezichtje in een zeer gevaarlijke leeuw. Of, al naar gelang de wens van de kinde ren, in een poes, een clown of een vlinder. Het was dan ook een vrolijke boel rond de kraam waaraan Clown Billy nog een extra di mensie gaf. Deze probeerde de hele dag om maar zoveel moge lijk ballonnen te verkopen. Hij had dan ook voortdurend een grote kinderschare rond zich. Dit in tegenstelling tot de be delaar, die vele kinderen schrik aanjoeg. De bedelaar (Ernesto Avelino) smeekte alle bezoekers om een aalmoes „voor de toch zo noodlijdende toneelvereniging". En of het nu uit medelijden was of om maar zo snel mogelijk van deze sme rig uitziende man af te zijn, in ieder geval voldeed bijna ie dereen aan zijn verzoek. Aan het einde van de dag was zijn collectebus dan ook goed ge vuld. Als klap op de vuurpijl lag het in de bedoeling om een olieverfschilderij van Sonja Pankow te veilen. De in Ouwerkerk woonachtige Pan kow heeft speciaal voor deze veiling een schilderij vervaar digd met het toneelspel als the ma. Door een te geringe be langstelling vond deze veiling echter geen doorgang. Verzorg uw brieven; bedenk dat men iets verzendt waarnaar talent, geest en opvoeding worden beoordeeld. De Souvigny De Jeugddag/Zomerpop in Scharendijke trok vijfhon derd bezoekers. MIDDELEEUWS Jn de kerk te Dreischor was een concert met Middel eeuwse muziek en dans. Wim Hart uit Haamstede nam afscheid als chauffeur van de gemeente Westerschouwen. De wielerronde te Burgh-Haamstede werd gewonnen door Peter Mol uit Kapelle. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's OOSTERLAND - Volgens een van zijn zonen, Rinus, zal Piet van den Berge met name het contact met de mensen missen. Na 27 jaar als medewerker besteldienst van PTT Post in Nieuwerkerk in dienst te zijn ge weest maakt Van den Berge gebruik van de VUT-regeling. Zaterdag 7 augustus werden collega's, vrienden, kennissen in de gelegenheid gesteld de heer Van den Berge de hand te drukken in café Neffen d'Eule in Oos- terland. En dit deden ze in groten getale, waaruit zeer zeker de waardering spreekt voor de manier waarop Van den Berge in al die 27 jaar zijn werk met veel plichtsgevoel gedaan heeft. Nadat de nu 61-jarige Van den Berge in 1948 de Ambachts school verliet kwam h-ij terecht bij Schildersbedrijf Dane in Oosteriand. Bij dit bedrijf heeft hij zeventien jaar ge werkt. De slappe wintertijd en met name hoogtevrees waren voor hem een drijfveer een an dere werkkring te zoeken. Dit werd dus de PTT, waarbij hij op 4 april 1966 in dienst trad. Hij is hiermee overigens niet de enige schilder die uiteinde lijk bij de besteldienst van de PTT Post terecht gekomen is. Zijn vrouw, Willy, had aanvan kelijk haar bedenkingen tegen deze overstap. „Het is zo'n enorme koukleum en ik dacht, dat redt hij nooit in de winter", zegt ze. Maar hij redde het wel, ook al viel het hem in het begin erg zwaar. „Reeds na drie of vier weken had ik het bekeken en dacht ik: hier ga ik niet meer weg", aldus Van den Ber ge. En zodoende konden de mensen in Oosteriand en Sir- jansland waar Van den Berge zijn bestelrondes had ruim 27 jaar vertrouwen op de nauwge zetheid waarmee hij volgens ie dereen zijn werk deed. „En al tijd met veel plezier", zegt zijn vrouw. „Hij ging fluitend weg^ en kwam fluitend terug". In 27 jaar is er natuurlijk veel veranderd in het werk van de Oosterlandse postbesteller. Vroeger had hij twee bestellin gen per dag. Eén 's ochtends en de andere, die hoofdzakelijk uit de Zierikzeesche Nieuwsbo de bestond, 's middags. Maar ondanks het feit dat deze twee de bestelling in 1972 afgeschaft is, nam de werkdruk, volgens hem, daarna alleen maar toe. „Door de toename van de post en de uitbreiding van het dorp moest ik eigenlijk steeds har der lopen om op dezelfde tijd klaar te zijn", zegt hij. „Boven dien zit er nu drie tot vier keer in de week reclamedrukwerk bij de post dat huis-aan-huis verspreid moet worden, terwijl dit vroeger slechts een enkele keer voorkwam". Maar niet alleen het werk ver anderde. Ook de collega's ble ven niet dezelfde. De laatste tijd zag hij steeds meer oude collega's vertrekken, waarvoor dan weer jongere in de plaats kwamen. „En deze jongere mensen zijn hartstikke lief en goed hoor", zegt hij, „Maar toch was ik de laatste paar jaar steeds weer blij wanneer ik in weer in mijn eigen straatje in Oosteriand liep en als ik het eerlijk mag zeggen geef ik er Piet van den Berge heeft zijn werk altijd met plezier gedaan en ook bij zijn afscheid kon er nog een gulle lach vanaf. Naast hem zijn vrouw Willy. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Zaterdag 7 augustus stond de Ring van Ouwerkerk wederom in het teken van de jaarmarkt. Op vele verschillende manieren presenteerden verenigingen, instellingen en winkels zich. Maar ook kinderen kregen een plaatsje om op een deken hun handelswaar ter verkoop aan te bieden om zo een aanvulling te verkrijgen op de spaarcenten voor die zo fel begeerde mountain bike. Het aantal bezoekers viel een beetje tegen, maar de meeste standhouders waren na afloop toch tevreden over hetgeen deze markt hun had opgebracht. Zal ik nu op één stoel gaan zitten of op alle vier? (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1