Sepp Vermeulen neemt revanche in de tiende Bombokaal stratenloop Peter van Vossen voor een maand uitgeschakeld met een ontsteking MftMiPROGRAMMA André Goedegebure in kwartfinale enkel B Erik van der Wekken blijft alles winnen Rachid ben Meziane en Jan Hoek op het podium Oefen programma SKNWK „Ik wil eerst honderd procent fit zijn I VRIJDAG 30 JULI 1993 NR 25400 9 Sepp Vermeulen uit Koewacht (links met bril) won de tiende Bombokaal stratenloop in Burgh-Haamstede. Rachid ben Meziane (num mer 417) werd knap tweede. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - Sepp Vermeulen uit Koewacht heeft de tiende Bombokaal stratenloop in Burgh- Haamstede gewonnen. De 33-jarige atleet uit Zeeuwsch-Vlaanderen nam daarmee revanche op de vorige editie. Toen werd hij tweede achter Edwin de Leeuw uit Goes. De Marokkaan Ben Meziane van atletiekver eniging Delta Sport werd keurig tweede en zijn clubgenoot Jan Hoek finishte op de derde plaats. Op de Ring in Haamstede gingen 160 deelnemers van start wat een absoluut record was voor de organisatie. NIEUWERKERK - André Goedegebure uit Nieu- werkerk heeft zich in het herenenkel B geplaatst voor de halve finale. De mede-organisator van het Gruttepikkerstennistoernooi had drie sets nodig te gen Ernst Wondergem uit Zonnemaire (2-6 6-0 6-4). ,,Ik ben vandaag met vrouw en twee kinderen een dagje uit op Schouwen-Duiveland. Hier door kon ik me in alle rust voorbereiden op deze wed strijd. Leuke ambiance hier en daar houd ik wel van", liet Ver meulen weten nadat hij de fi nishlijn passeerde. De sterke atleet liep de 9900 meter in een tijd van 32.11 minuten. „Ach, zo snel is het niet, maar dat kwam doordat er nogal wat wind op het parcours stond. Vooral de eerste kilometers gingen veel te snel waardoor ik halverwege de eerste ronde wat ademmoeilijkheden kreeg". Slechte dag Vermeulen liet al snel zijn hie len zien aan de Marokkaan Ra- Na de transfer van tien miljoen gulden tussen Anderlecht en Ajax wordt Van Vossen mo menteel iedere dag behandeld door de clubfysiotherapeut Pim van Dordt. Indien Van Dordt met Ajax, vandaag mee afreist naar Londen, wordt Van Vossen behandeld in de prak tijk van Rijnier van Dansig, de chid ben Meziane die vervol gens een vijftig meter voor zijn clubgenoot Jan Hoek liep. „Ik had een slechte dag vandaag", aldus Ben Meziane. „Vanmid dag kreeg ik een telefoontje uit Marokko dat mijn oom was overleden. Eerst wilde ik niet lopen vandaag, maar in het be lang van Delta Sport ben ik alsnog gestart. Vermeulen ging voor mij^efg snel. Ik had ook nog een beetje de wedstrijd in Oostende in mijn benen. Daar liep ik de tien kilometer in een tijd van 29.52 minuten", aldus Ben Meziane. Vooral in de eerste ronde pro beerde Jan Hoek bij het twee tal te komen via haaswerk van zijn clubgenoot Ramses Bek- kenk. Ramses wilde voor mij haaswerk verrichten. Vooral op het rechte stuk waar de praktijk Waar Ruud Gullit en Marco van Basten regelmatig werden behandeld. Van Vossen had gisteren, donderdag, in de Jaap Edenhal in Amsterdam de eerste ontmoeting met de grote supportersgroep van Ajax en werd voorgesteld aan de pers. „Ja, ik word ieder dag inten- wind pal op hét parcours stond was dat een uitkomst. Ben Me ziane bleef ik in het zicht hou den, maar Vermeulen ging veel te snel. Tbch, met deze derde- plaats ben ik tevreden. Er was vandaag een sterk deelnemers veld", sprak de 31-jarige Jan Hoek. Kaarten geschud De tiende Bombokaal straten loop was uitermate spannend ondanks dat Sepp Vermeulen al in de eerste ronde het beslis sende gaatje van honderd me ter sloeg. Ben Meziane pro beerde het gaatje te dichten en ook Hoek kwam steeds dich terbij zijn clubgenoot. Tbch, in de laatste kilometer waren de kaarten geschud en ieder was sief behandeld. De pijn is in middels naar mijn rug toe ge trokken. Dat komt vooral doordat mijn buikspieren te zwak zijn. Ik heb altijd die spieren ontzien. De opzet is om de buikspieren meer te stimu leren en dat gebeurt door deze behandeling. Voorlopig speel ik niet. Ik moet eerst voor de blij met het behaalde resul taat. „Ik heb vorige week de trimloop gelopen om mij te testen voor vandaag", laat Hoek nog weten. Lang geleden Een opvallende rol vertolkte de eerste dame in het herenge zelschap over de straten van Burgh-Haamstede. Liesbeth van Ast uit Melissant en lid van atletiekvereniging Delta Sport snelde naar een tijd van 36.27 minuten. „Het was lang geleden dat ik hier in Zeeland heb gelopen. Daarom ken ik de tegenstand niet zo goed. Ja, tien kilometer is natuurlijk te kort. Dan begip ik net", lachte Van Ast die onlangs vijfde was op de Nederlandse kampioen volle honderd procent fit zijn. Immers, de eerste indruk moet goed zijn. Ik wil bewijzen dat ik het waard ben om bij Ajax te spelen", vertelt Peter van Vossen in kamer 705 van Holi day Inn in Amsterdam. Samen met vrouw Greet van Vossen-Ravia en zoon Kevin is Van Vossen op zoek naar een geschikte woning. „Wij willen graag in Diemen, Amstelveen of Vinkeveeen gaan wonen. Het valt niet mee om een ge schikte woning te vinden. Dit hotel is wel leuk, maar je moet er ook weer niet te lang zitten". Van Vossen voelt zich al hele maal thuis bij Ajax. „Het is vandaag toch een leuke dag. Al die supporters die graag een handtekening willen hebben, doet je toch wel iets. Daarom moet ik eerst fit zijn voordat ik ga spelen. Misschien duurt dat wel vier weken. Volgende week voeg ik mij bij de selectie van Ajax. Dan ga ik rustig wat loopwerk verrichten. Frank Rijkaard Ik voel mij op m'n gemak. Het zijn hier ook allemaal jonge spelers en de Amsterdamse hu meur staat mij wel aan. Tfevens is het leuk dat Frank Rijkaard terug gekeerd is bij Ajax. Ik heb Rijkaard meegemaakt bij het Nederlands elftal en ik schat hem in als één van de beste voetballers". De tegen valler die Van Vossen nu moet verwerken is voor hem geen echt probleem. Louis van Gaal staat erop dat de Zierikzeeë- naar honderd procent fit is voordat hij gaat spelen. „Van Gaal heeft daar gelijk in. Het is voor het Nederlands elftal ook beter. Wat heb ik er aan om op zestig procent te spelen. Daar is Ajax niet bij gebaat, schappen halve marathon in Sittard. „Ik heb hier niet zo naar mijn omstanders gekeken. Ik loop hoofdzakelijk op mijn hart- klok. Sinds ik echt scherpe tij den neer moet zetten is er heel wat veranderd voor mij in de atletiekwedstrijden. Je moet nu serieus werken aan record tijden", aldus de 32-jarige Lies beth van Ast die fulltime sport en getraind wordt door Hans van Vliet. Van Ast heeft vorige week nog haar persoonlijk record verbe terd op de halve marathon. Zij kwam tot een tijd van 1.17.48 uur. „Op tien oktober start ik in de marathon van Eindhoven. Ik wil daar vijf minuten van mijn persoonlijk record lopen. Mijn streeftijd is dus 2.45 uur. Uitslagen heren 10.000 mtr.: 1. Sepp Vermeulen, Schelde Sport, 32.11.4; 2. Rachid ben Meziane, Delta Sport, 32.26.5; 3. Jan Hoek, Delta Sport, 32.50.4; 4. Jan de Wilde, AV '56, 33.06.6; 5. Rian v. d. Broeke, At- letica, 33.11.9; 6. Charles Tim mermans, SC Voorne, 33.18.4; 7. Zeger de Ruyter, AV Sprint, 33.27.7; 8. Piet Hopmans, Spa- do, 33.40.5; 9. Christ Chabot, Sprint, 33.55.4; 10. Rini Brug- geman, AV '56, 34.03.6; 11. Jan de Bart, AV '56, 34.23.1; 12. Steef Kijne, R'dam Atl., 34.29.0; 13. Jack Hopmans, Spado, 34.37.2; 14. Peter Ramsteijn, Sp. Watch., 34.40.7; 15. Jaap Oosthoek, RRA, 34.49.5; 16. Johan Kijne, Shell, 35.01.9; 17. Jos Hiberdink, Pac R'dam, 35.06.1; 18. Pietpr van Horssen, Dynamo, 35.07.4; 19. Kees van Koeveringen, Atleti- ca, 35.10.2; 20. Frans Roelofs, Av '56, 35.10.6; 21. Eef Kooman, Delta ^Sport, 35.14.5; 22. Leo nard v. Putten, Delta Sport, 35.19.4; 27. Arjan Beije, Delta Sport, 35.41.3; 29. Eddy Smit, Delta Sport, 35.52.1; 48. Hans van Vliet, Delta Sport, 37.13.5; 56. Johan v. d. Maas, Delta Sport, 37.59.0; 60. Peter Vader, Delta Sport, 38.09.8; 62. John Quaak, Delta Sport, 38.12.9; 67. Wim Provoost, Delta Sport, 38.39.0; 70. Cees Bolle, Delta Sport, 39.23.1; 71. Frans Sloo- ter, Delta Sport, 39.25.8; 74. Kees Dijkman, Delta Sport, 39.59.9; 78. Cor Muller, Delta Sport, 40.08.3; 82. Gerco v. Heemst, Delta Sport, 40.23.6; 89. René Baartse, Delta Sport, 40.54.1; 129. Gerard Koornneef, Deita Sport, 48.15.8; 133. Koos Resoort, Delta Sport, 49.59.3; 135. Jan Lekkerkerk, Delta Sport, 57.48.5. Dames 10.000 mtr.: 1. Liesbeth van Ast, Delta Sport, 36.25.3; 2. Jopie Daane, Atletica, 40.51.2; 3. Hannie de Jager, AV '56, 41.40.8; 4. Nellie van Horssen, Dynamo, 41.55.6; 5. Annet Wer vers, Delta Sport, 42.20.8; 6. Marianne de Jonge, AV '56, 44.44.8; 7. Cora Ruiter, PAC, 44.50.7; 8. Mona Nieuwenhui- zen, Sp. Walcheren, 44.56.7; 9. Greetje Smit, Delta Sport, 45.01.3; 10. Anita Beekers, Scorpio, 45.15.7; 15. Diana Stooter, Delta Sport, 57.21.2. maar ook het Nederlands elftal niet", aldus de intérnational. Van Vossen mist nu wel het toernooi in Engeland met Tbt- tenham Hotspurts, Chelsea en Lazio Roma. Ook speelt hij niet op vier augustus tegen Barcelona in Amsterdam. De Supercup op zondag 8 augustus in het Feyenoord Stadion in Rotterdam tussen de lands kampioen Feyenoord en beker winnaar Ajax zal aan de neus van Peter van Vossen voorbij gaan. „Ik speel waarschijnlijk een maand niet. Ik heb in het verleden bij Anderlecht de no dige ervaring opgedaan om met een blessure te spelen. Ie dereen kent die geschiedenis. Ik wil die fout niet opnieuw maken". NEW YORK - De organisatoren van de open Amerikaanse ti telstrijd op Flushing Meadow hebben voor Monica Seles een wild card gereserveerd. Het deelnemersveld bij de vrouwen wordt aangevoerd door de Duitse Steffi Graf, Martina Navratilova doet voor de 21ste keer mee. NIEUWERKERK - De zater dag vierdeklasser KNVB voet balploeg SKNWK speelt op dinsdag tien augustus haar eerste oefenwedstrijd tegen Oostkapelle. De nieuwe trainer Pieter Die penhorst uit Stad aan het Ha ringvliet start op dinsdag drie augustus met de eerste trai ning. Voordat op vier septem ber de competitie start heeft SKNWK vier oefenduels ge pland. Programma: Dinsdag 10 augustus Oostkapelle 1 SKNWK 19.00 uur. Zaterdag 14 augustus SKNWK-WHS 1 14.30 uur. Donderdag 19 augustus OFB - SKNWK 19.00 uur. Za terdag 21 augustus Flakkee 1 - SKNWK (op het terrein OFB) om 14.30 uur. „Het ging niet eenvoudig tegen Wondergem. Vooral de laatste set had ik het erg moeilijk. Wondergem speelde goed", al dus Goedegebure die in de hal ve finale uitkomt tegen Jacco Almenkinders uit Middelhar- nis. Bij het herenenkel C2 zorg de twee dagen geleden Wart de Meulmeester nog voor een ver rassing door de als tweede ge plaatste Chris Schoneman uit het toernooi te slaan. Gisteren, donderdag, kreeg De Meul meester een pak slaag van Theo Kok met 6-1 en 7-5. Hier door is Theo Kok in de halve fi nale beland. Irmo Jansen kreeg een walkover doordat Leo Dubbers geblesseerd uit viel. Ook Jansen staat nu in de halve finale. In het grote schema van het herenenkel Dl is Danny Magi- to uit Zierikzee simpel in de halve finale beland. Met 6-3 6-2 won hij van Cars van der Put ten. Van Herpen uit Sint Phi- lipsland versloeg verrassend de plaatselijke favoriet Ri chard Folmer met 6-2 7-6. Hubrina de Vlieger uit Kerk- werve heeft een halve-finale- plaats verdiend bij het damès- enkel D2. De Vlieger won van Desiré van Zoggel met 6-2 7-5. Zaterdag 31 juli en zondag 1 augustus worden de halve en hele fihale gespeeld op de vier gravelbanen van tennisvereni ging Duiveland in Nieuwer- kerk. Uitslagen donderdag 29 juli HE B: André Goedegebure - Ernst Wondergem 2-6 6-0 6-4. In de eerste manche nam hij een kopstart en ging zo snel over het circuit dat Marco Overweel maar even in zijn achterwiel kon hangen. Over weel viel terug en Van der Wek ken ging onbedreigd over de fi nish. In de tweede manche was het Martin van der Weele uit Brouwershaven, die na lange afwezigheid wegens een bles sure, aan de start stond en ge lijk een kopstart nam. Van der Wekken startte als tweede, maar nam al snel de leiding over van Van der Weele die wedstrijdritme mist. Inmiddels had Van der Wekken een behoorlijke voorsprong op zijn achtervolgers, maar moest in de laatste ronde toch nog even zand happen. Hij had een andere vering op zijn motor en raakte met zijn achterwiel in een knip, wilde corrigeren, maar dat mislukte en kwam ten val. De Zierikzeeënaar was weer snel op zijn motor ge klommen en kwam alsnog als eerste over de finish. Marco Overweel finishte als tweede Atletiek Donderdag 5 augustus houdt atletiekvereniging Delta Sport de vierde trimloop, in een reeks van zes, in Burgh- Haamstedp. De start is op de Ring van Haamstede. Voor de jeugd om 19.00 uur en voor ou deren om 19.30 uur. Er kan ge kozen worden uit 3,3- 6,6- en 9,9 kilometer. Voetbal Zaterdag 31 juli wordt de finale gespeeld van het DFS camping-voetbaltoernooi in Burgh-Haamstcdc. Om 18.30 uur wordt er gespeeld om de 3e en 4e plaats. Om 19.30 uur wordt er gespeeld om de le en 2e plaats. De wedstrijden vin- HE C2: Irmo Jansen - Leo Dub bers walkover. Theo Kok - Wart de Meulmeester 6-3 75. HE Dl: Richard Folmer - Michel Holm 2-6 6-4 6-3. Van Herpen - Wim Mulders 6-3 6-2. Walter de Kok - Martin Oostdijk 3-6 6-1 7-5. Martin de Jonge - Jack van der Werf 6-4 6-3. Kwartfinale: Dan ny Magito - Cars van der Put ten 6-3 6-2. Van Herpen - Ri chard Folmer 6-2 7-6. HE D2: Rijn Reijngoudt - Mar tin Folmer 6-2 6-3. Jasper van Ek - Ronald Walpot 4-6 6-4 6-1. HD Dl: Mulders/Van Gelder Pool/Jansen 3-6 6-4 6-1. HD D2: Jongen/Monster Moerman/ Vleeshouwer 6-2 6-1. Kramers/ Regeer - Mol/Smit 6-3 3-6 6-0. DE D2: Ellie Lems - Jannie Lodder 6-1 6-1. Kwartfinale: Hubrina de Vlieger - Desiré van Zoggel 6-2 7-5. DD Cl: De Waal/Roda - Hamelink/Van Sabben 6-0 6-2. DD Dl: De Ko ning/Van Rooij - Kok/Krepel 6-2 7-5. Mellegers/Goedegebuu- re - Gqud/Slootmakers 6-2 6-3. Pattisellaneno/Slootweg - Ge luk/Van Swaaij 6-2 6-3. DD D2: Anspach/Birkhoff - Duinhou wer/Van der Weele 6-2 6-4. Rijn- goudt/Van Herpen - Coppool- se/Stouten 6-3 6-3. GD C2: Slootmaker/Verbraak - Det- tingmeijer/Kort 6-3 6-4. Min naar/Minnaar - Van Dijke/Van Dijke 6-4 7-6. Van der Pol/Van der Pol - Mol/Verspeek 4-6 6-3 6-4. GD Dl: Pompert/Pompert - de Koning/De Koning 6-2 6-1. Van Duij se/Verwijs - Wie- laart/Wielaart 6-1 6-2. £»D D2: Van Sliedrecht/Troost Mol/De Jong 7-6 6-2. en Ron Bos pakte de derde plaats. Bij een motorcross in het Belgi sche Wielsbeke bleek Van der Wekken en zijn 250cc motor in grote vorm te verkeren. De eer ste manche was een middelma tige start en kwam als vijfde door. Van der Wekken moest de achtervolging inzetten op De Meulmeester met zijn 500cc motor. Na een aantal vergeefse pogingen kreeg Van der Wek ken zijn machine toch langs De Meulmeester en won verras send de eerste manche. De tweede manche had Van der Wekken een superslechte start. Hij kwam pas als 15e door en moest alle zeilen bijzetten om op te klimmen. Het circuit was na een behoor lijke regenbui glibberig, zwaar en gevaarlijk geworden. Na vijf ronden kwam Van der Wékken door prima stuur kunst als derde door. Een podi umplaats was in het zicht en hij kreeg het zelfs voor elkaar om een tweede plaats in te ne men en ook in die positie over de finish te gaan. den plaats op het sportcomplex Van Zuyen. Voor de achtste keer organi seert de KNVB afdeling Zee land de jcugdvoetbaldagen op het sportpark Het Schenge. Veel jeugdige voetballers en kaderleden van Schouwen- Duiveland zijn daar aanwezig. Op 4/5/6 augustus voor jon gens en meisjes van 8 tot en met 11 jaar. Op 9/10/11 augus tus voor jongens van 12 tot en met 15 jaar. Tennis Zondag 1 augustus worden de finales gespeeld van het Grut- tepikkerstoernooi 2 op de ten nisbanen van tennisvereniging Duiveland in Nieuwerkerk. Peter van Vossen is momenteel gehuisvest in het Holiday Inn hotel in Amsterdam. De familie Van Vossen is op zoek naar een woning in Diemen, Vinkeveen of Amstelveen. (Foto: Joop van Houdt). AMSTERDAM - Peter van Vossen heeft de mededeling gekregen van trainer Louis van Gaal dat hij eerst honderd procent fit moet zijn om zijn eerste wed strijd te spelen voor Ajax. De 25-jarige Zierikzeeënaar heeft last van een pees ontsteking in zijn rechter dijheen. Dit kwam uit tijdens zijn keuring in de Vrije Universiteit van Amsterdam jongstleden zaterdag. VLISSINGEN - In een goed bezette motorcross op het Sloehavencircuit van De Uitlaat in Vlissingen- Oost, heeft Erik van der Wekken getoond dat hij mo menteel in een bloedvorm verkeert. In de superklas se 250cc (28 rijders) was het de Zierikzeeënaar die beide manches won ondanks een valpartij. ZIERIKZEE - Voetbalvereniging Ouwerkerk heeft haar traditionele eampingvoetbaltoernooi afgelast wegens het slechte weer. De toernooicommissie heeft nu zeven augustus als nieuwe datum gepland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9