Theo Gorsse boekt succes met tennisjeugd op toernooi in Grave Heezen en Fischer in finale enkel C2 Wim Goudzwaard zet met zijn nieuwe motor Kawasaki ZXR 400 de eerste stap Zonnemaire start training Zomeravond bridge Zomerschaken Fiets- wedstrijd scholieren Marcella Krips en Esmee Hoogendoorn winnen dubbelspel Nieuw ronderecord op circuit van Assen DONDERDAG 29 JULI t993 NR 25399 7 TOKYO - De Engelse voetbal ler Gary Lineker is opnieuw vader geworden. De voormali ge international, dit seizoen ac tief in Japan voor Nagoya Grampus Eight, heeft zijn tweede zoon Harry genoemd. ZONNEMAIRE - De kersverse zondagafdelings derdeklasser Zonnemaire start op woensdag vier augustus haar training. Trainer Wim Kommer heeft op zaterdag 21 augustus zijn eer ste oefenwedstrijd gepland. Het derde team van Bruse Boys fungeert dan als eerste oefen partner op het voetbalterrein in Zonnemaire. Programma: Zaterdag 21 augustus Zonne maire - Bruse Boys 3 en/of 4 14.30 uur. Zondag 22 augustus Zonnemaire - Dreischor 2 14.30 uur. Woensdag 25 augustus Zonnemaire - Duiveland 3 19.15 uur. Zaterdag 28 augustus Zon nemaire - Hotch Potch 14.30 uur. Zondag 29 augustus Zon nemaire - Zierikzee 5 14.30 uur. Woensdag 1 september Duive land 2 - Zonnemaire 19.15 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de vierde Zomeravonddrive deden 47 paren mee. Er werd in vier lijnen gespeeld volgens het systeem Draaiende Scheve- ning. De titel Koningskoppel werd deze keer verworven door het echtpaar Mes dat met 65.42% de hoogste zaalscore behaalde. Groep rood: 1. Echtp. Versteeg 58.75; 2. echtp. Veenema 56.67; 3. echtp. Van Horssen 55.42; 4. dames Offenbach-v. Wingerden 52.08; 5. mevr. v. d. Werken- heer Kleijn Hesselink 51.25; 6. mevr. v. d. Berg-heer Assen delft 50.42; 7. mevr. Tuinman- heer De Jong 50.00; 8. echtp. Besselink 49.58; 9. dames Gros: De Wit 48.75; 10. mevr. v. Reissen-heer Akerboom 47.08; 11. mevr. Henderson-heer Schoemaker 42.50; 12. dames Van Oeveren-Tfennekes 37.50. Groep blauw: 1. Mevr. Den Tbom-heer Kortleven 63.75; he ren Van Eek-De Troije 58.85; 3. mevr. Flohil-heer Hogerheijde 54.38; 4. mevr. De Goederen heer Klink 53.13; 5. dames Jongmans-v. d. Werf 50.63; 6. dames Assendelft-Lievense 50.00; 7. echtp. Schell 46.88; 8. echtp. Bos 46.25; 9. mevr. Moerman-heer Moerman 45.31; 10 dames v. d. Heide- Berenbroek 42.71; 11. dames v. d. Duin-Viergever 39.38. Groep groen; 1. Echtp. Van Lint 61.67; 2. mevr. v. Geesbergen- heer Beckerman 57.92; 3. echtp. Schoemaker 55.00; 4. echtp. Killan 52.92; 5. dames Goedbloed-Buel 50.00; 6. da mes Feijfer-v. d. Zande 49.58; 7. dames Brinkman-Kotoun 48.75; 8. echtp. Willebrands-. Bakker 46.67; 9. heren Hage- Wisse Nijssen 46.25; 10 mevr. Peetoom-heer Schalk 45.83, 10. dames Ensing-Kikkert 45.83; 12. echtp. Lomans 39.58. Groep geel: 1. Echtp. Mes 65.42; 2. dames Fokkert-Kort 58.75; 3. echtp. Stokla 57.92; 4. heren De Groot-Mes Jr. 53.33; 5. heren Schot-'t Hart 48.75; 6. echtp. Visser 47.93; 7. echtp. Stouten 47.50; 8. mevr. Koekkoek-heer v. Veen 47.08; 9. dames v. d. Bijl-Meijer 44.58, 9. echtp. Oostwouder 44.58; 11. dames Hogerheijde-v. d. Wekken 42.08; 11. mevr. Hofstede-heer Verheul 42.08. ZIERIKZEE - Voordat het zo merschaken in het UVV- gebouw Zierikzee begon gaf Hans Aangeenbrug, lid van Schaakvereniging Zierikzee, een half uur lang op boeiende wijze theorielessen. Er werden diverse varianten van de Spaanse opening behandeld. Zomerschaak is van alles wat en voor iedereen die wat van schaken afweet. De jeugd kan er ook goed terecht. Ze spelen korte partijen tegen senioren en ook tegen elkaar. Er zijn ook vakantiegangers die regelma tig hun partijtje meespelen. Wat meer bezadigd dan de jeugd maar toch wat speelser en avontuurlijker dan anderen. De oudere leden van de schaak club spelen meestal bloedse rieuze partijen. Zo gebruikten J. Verkerk en J. Verduijn den Boer al hun kennis en tactie ken in een lange en boeiende wedstrijd. Steeds waren er wisselende kansen en lange tijd hielden de matadoren el kaar in evenwicht. Na ruim drie uur spelen werd de span nende strijd in het voordeel van J. Verkerk beslecht. J. Hoogstrate-B. Karstens 0-1; J. Bom-A. de Jonge 1-0; J. Verkerk-J. Verduijn den Boer 1- 0; P. Kramer-H. Térwogt 1-0; E. de Jonge-T. Brouwer 0-1; J. van de Wetering-J. Philippo 1-0; A. van Wijngaarden-M. den Boer 1-0; J. Dopper-P. Legerstee 1-0. Gezelligheid bij GruUepikkerstoemooi NIEUWERKERK - De toernooicomraissie van het Gruttepikkerstennistoernooi in Nieuwerkerk zat er dinsdagmiddag maar triest bij. De aanhoudende re gen treiterde Hans-Jan Goedegebure, Wilfred van der Pol en André Goedegebure behoorlijk, 's Mor gens vier partijen en 's avond een paar partijen wa ren het uiteindelijke resultaat. ,,We hebben alle noodplannen op tafel gelegd. Je weet niet meer wat je moet doen. Ja, en dan zie je vandaag, woensdag, dat je met alle partijen weer op het schema zit", -vertelt André Goedegebure. ,,We hebben wel een aantal partijen afgewerkt in Bruinisse", vult zijn broer Hans-Jan Goedegebure aan. Koud buffet Gisteravond, woensdag, was alle ellende weer vergeten op de tennisbanen in Nieuwer kerk. Vooral de kantinecom missie zorgde voor een perfect koud buffet en dat gaf de sa menhorigheid onder de tennis sers weer eens een extra cachet. „Alle deelnemers mogen gratis van het koud buffet gebruik maken. Tbeschouwers moeten wat betalen. Dit geeft toch ge zelligheid op en rond de tennis banen en het breekt de sleur wat", aldus André Goedegebu re. Tennisvereniging Duive land heeft geluk dat zij verlich ting heeft op de vier tennisba nen. Hierdoor kan soms tot middernacht een bal worden geslagen. Peter Coppoolse Peter Coppoolse uit Bruinisse en Jaap Moerland uit Krabben- dijke ontmoeten elkaar in de halve finale van het herenen kel B.. Moerland gaf Rogier Korenhof uit Nieuwerkerk een lesje met 6-1 6-4. Michel de Vlieger komt dit seizoen maar niet op gang. De Zierikzèeë- naar verloor van Peter Cop poolse met 7-5 6-2. Bij de here nenkel C2 is Meivin Atoon uit Brouwershaven al zeker van een halve-finaleplaats. Met 6-2 6-1 versloeg hij simpel Paul Schuiten uit Burgh- Haamstede. In die zelfde cate gorie wipte Wart de Meul- meester de tweede geplaatste speler, Chris Schoneman uit Burgh-Haamstede uit het toer nooi. Schoneman, die licht ge blesseerd was aan zijn hand, verloor met 6-1 7-5. Bij het heren enkel Dl is Danny Magito doorgestoten naar de kwartfinale. Ook Cars van der Putten staat in de kwartfinale en ontmoet in de volgende par tij Magito uit Zierikzee. Piet van Gelder plaatste zich in de kwartfinale ten koste van Giel van Est met 6-4 7-5. Jopie Goedegebuure Bij het damesenkel C2, dat in een poule wordt gespeeld, zijn Barbera Heezen uit Bruinisse en Gaby Fischer uit Duitsland zeker van een finale plaats. Beide tennissers wonnen twee partijen en zijn hierdoor niet meer in te halen. In het dames enkel Dl is de eerst geplaatste Jopie Goedegebuure uit Renes- se in de halve finale beland. Met 6-0 6-1 won zij van Mar- greet Driessen uit Kloetinge. Martin Anspach uit Krimpen aan de IJssel en Wilvreda Pom- pert uit Sint Philipsland ont moeten elkaar in de andere halve finale. In het damesenkel D2 plaatste Miranda van Ek zich als eerste in de halve fina le met een 6-3 7-6 overwinning op Lia Monster. Uitslagen dinsdag 27 juli en woensdag 28 juli HE B:Jaap Moerland - Rogier Korenhof 6-1 6-4. Peter Coppoolse - Michel de Vlieger 7-5 6-2. HE Cl: Jan Leeuwenhaag - Martin Fischer 7-5 4-6 6-4. HE C2: Wart Meule- meester - Chris Schoneman 6-1 7-5. Kwartfinale: Meivin Atoon - Paul Schuiten 6*2 6-1. HE Dl: Danny Magito-Van Ek 7-5 4-6 6- 1 Van Herpen - Van Ek 6-2 6-2. Martin Oostdijk - Van Gronin gen 6-0 6-4. Martin de Jonge - Peter Vrij 6-3 6-0. Patrick Ren- ger - Johan Walpot 6-2 6-0. Jac- co Folmer - Rob van Ek 6-0 6-4. Kwartfinale: Piet van Gelder - Giel van Est 6-4 7-5. Danny Magito - Frank Schu bert 6-2 6-2. Cars van der Put ten - Richard van Leeuwen 7-5 4-6 6-2. DE D2: Martin de Jonge - Robert van der Zande 6-1 6-1. Jasper van Ek Martin Folmer 6-0 6-2. Ronald Walpot - Johan Walpot 6-1 6-3. Tbn Kramers - Ad Goedegebuure 5-7 6-0 6-4. Bert Cok - Van Ek 3-6 6-2 6-2. Bert de Vos - Ronald van Schie 6-0 6-2. HD C2: Bouma/Huijzer - Kort/Schulting 6-3 6-1. Baarsma/Both - Van Rooij/Van Geer 6-3 6-4. Kwartfinale: De Koning/Schoneman - Kramer/ Holm 6-0 6-3. HD Cl: Anspach/Van Leeuwen - Van der Putten/Van der Putten 6-3 6-1. HD Dl:Vos/Vos - Cal- jouw/Bosschart 5-7 6-3 6-4. Vleeshouwer/De Vos - Van der Werf/Van der Werf 6-3 6-2 6-3. Van der Est/Koolaard - Fran sen/Van Schouwen 7-5 6-4. HD D2: Moerman/Vleeshouwer - Van der Zande/Van der Zande 5-6 walkover. Van Burg/Van der Klooster - Van der Meer/Van der Meer 6-3 6-3. DE C2: Barbera van Heezen - Sandra van Eenenaam 6-4 6-4. Gaby Fischer - Hetty van Gro ningen 6-2 6-4. DE Dl:Kwart fi nale: Jopie Goedegebuure - Margreet Drissen 6-0 6-1. Marti- ne Aspach -Mia Pantekoek 7-6 6-4. Wilvreda Pompert - Sandra Besseling 6-1 6-2. DE D2: Pete ra Kostense - Moerland 6-1 6-0. Marjolein Schimmelpenninck - van Herpen 6-4 6-3. Miranda van Ek - Birkhoff 6-3 6-2. Desi- ré van Zoggel - Bakker 6-0 6-3. kwart finale: Miranda van Ek - Lia Monster 6-3 7-6. DD C2: Van Ek/Van Groningen - "tfan Dij- ke/Hoogerhuis 3-6 6-1 6-1. DD Dl: Jol/Krabbendam - Cop poolse/Van der Meulen 6-1 6-2. Kok/Krepel -' Kerkhove/'t Mannetje 6-0 6-3. Goud/Sloot- maker - Kooman/Vleeshouwer 6-7 6-3 6-0. Mellegers/Goedege buure - Ten Haaf/Lems 6-2 6- 0.DD D2: Duinhouwer/Van der Weele - Slootmaker/Tierie 6-3 7-5. Verwijs/De Bruijn - Mer- le/De Vos 6-7 6-4 6-1. Bou- mans/Schroevers - Boot/Moer man 6-4 6-3. GD Cl: Kwartfinale: Van ber gen/Van Es - Verschoore/Meul- dijk .6-4 6-4. Hamelink/Goede- gebure - Fischer/Fischer 6-3 6- 4. GD C2: Kwartfinale: Breen/Kok - Korenhof /Koren hof 6-1 6-4. GD Dl: Van Gar- sel/Cok - Pantekoek/Pante- koek 6-3 6-1. Kwartfinale: San tos da Silva/Van der Werken - De Vlieger/Valhkamp walko ver. GD D2: Reijngoudt/Reijn- goudt - Van Zoggel/Van Zoggel 6-0 6-1. Hop/Hop Moer- man/Cortie 6-2 6-2. Koster- se/Schiettekatte - Doele- man/Leijdekkers 4-6 6-2 7-5. Aspach/Smit -Vermeent/Re geer 6-1 6-0. Kwartfinale: Reijngoudt/Reijngoudt - Duin houwer/Van Helden 60 6-0. BRUINISSE - Vooraf aan de 27e Wielerwedstrijd in Brui nisse was er een fietswedstrijd voor scholieren in de diverse leeftijdscategorieën. In de leeftijd tussen negen en 14 jaar was het Dennis de Dreu uit 's Gravenpolder die de vijf rondjes (11.000 meter) het snelste aflegde. Jan-Wouter Roos uit Middelharnis werd tweede en de Bruenaar Alex Andeweg kwam als nummer drie over de finish. Yoeri van der Reest uit Bruinisse won in de leeftijdscategorie zes tot en met tien jaar. Hij reed op een gewone fiets de drie rondjes het snelst van alle deelnemers. Antoinette van Wijck uit Scha- rendijke werd tweede en een derde plaats was er voor Elise Geluk uit Bruinisse. Uitslag leeftijd 9 tot en met 14 jaar: 1. Dennis de Dreu, 's Gra venpolder. 2. Jan-Wouter Roos, Middelharnis. 3. Alex Ande weg, Bruinisse. 4. Kees Deur- loo, Bruinisse. 5. Arie Roon, Bruinisse 6. George Geluk, Bruinisse. 7. Christiaan Stou ten. Leeftijd 6 tot en met 10 jaar: 1. Yoeri van der Reest, Bruinisse. 2. Antoinette van Wijck, Scharendijke. 3. Elise Geluk, Bruinisse. 4. Bram de Bruine, Bruinisse. 5. Mariska Maaskant, Bruinisse. 6. Jac queline van Wijck, Scharendij ke. 7. Jaap Knop, Bruinisse. 8. José Stouten, Bruinisse. 9. Es ther van Dongen, Bruinisse. 10. Ellis Schot, Bruinisse U. Mau rice van Ronde, Bruinisse. Negenendertig jongens en meisjes namen deel aan het grote jeugdtennistoernooi in Grave. GRAVE - Tennisleraar Theo Gorsse heeft met negen endertig jongens en meisjes van Schouwen-Duive- land en een deel uit overig Zeeland deelgenomen aan een groot jeugdtennistoernooi in Grave. Het toer nooi met een grote naam werd georganiseerd door tennisvereniging THOS die kon beschikken over dertien banen. Gorsse had zijn kamp vlakbij Nijme gen opgeslagen om een hele week zijn pupillen te be geleidden. Er moesten ruim vijfhonderd partijen worden gespeeld. Ook daar waren de regenbuien de grote spelbrekers waardoor de organisatie twee dagen lang in pro-sets moest spelen. De halve- en hele finales werden weer in sets gespeeld en daar waren ook successen voor jeug dige tennissers van Schouwen- Duiveland. Theo Gorsse, die een tennis- school heeft, reist bewust al een aantal jaren af naar dit sterke toernooi waar ook een tennisschool uit Amstelveen aan meedeed. Daarnaast wa ren er C- en B-jongens en - meisjes waardoor het toernooi een extra cachet kreeg. „Het doel is om met een grote groep een week op te trekken. Samen trainen en daardoor het contact met elkaar beter te maken. Té vens is het zeer nuttig om ster ke tegenstanders op te zoeken en die vind je dan bij zo'n groot toernooi. In die week spelen we niet alleen tennis maar we gaan ook zwemmen, bowlen en honkbal spelen", vertelt Gors se na terugkeer uit Limburg. Gorsse zag dat zijn pupillen een aardige bal sloegen. Bij het meisjesdubbel tot en met twaalf jaar ging de toernooi winst naar Marcella Krips uit Brouwershaven en Esmee Hoo gendoorn uit Renesse. De eer ste set wonnen zij met 6-4 en in de tweede set moesten alle zei len bij gezet worden, maar uit eindelijk gingen zij met 7-5 jui chend de baan af. Zij zouden de enige toernooiwinst op hun naam schrijven. Tbch waren er enkele finalisten die een uitste kend toernooi speelde, maar in dec finale net iets te kort kwa men. Bij de jongensenkel tot en met tien jaar kwamen Jacco de Looff uit Zierikzee en Mark Verwest uit Schuddebeurs te genover elkaar te staan. Door het slechte weer moest er in pro-sets worden gespeeld. Mark Verwest won met 8-4 en in de finale ging hij ten onder met 6-3 6-3. In het jongensdubbel tot en met twaalf jaar behaalden Wouter Volkeri en Michel Zuid erwij k de finale. Daar verloren beide tennissers met 6-3 en 6-3. In het meisjes.enkel tot en met veertien jaar werd de finale een Zeeuwse aangelegenheid. Marjan Ganseman uit Kapelle en Marloes Deering van tennis vereniging Bru-Tèn uit Brui nisse maakten er een mooie partij van. Uiteindelijk ging de winst naar Marjan Ganse man. In het meisjesdubbel van die leeftijdscategorie behaal den Ingrid Saman en Vivian Krips ook een tweede plaats. In de vooral zware klasse bij de jongens, zowel bij de zestien als achttienjarigen, was er een uitstekende resultaat van Ca- miel Folmer van tennisvereni ging Zierikzee. Hij kwam tot de halve finale bij de jongens enkel. Jeroen Volkeri uit Zie rikzee reikte bij de veertienja rigen tot een halve-finale plaats. Gorsse was zeer tevreden over de prestaties van zijn leerlin gen. „Ja, wij doen dit al een aantal jaren. We kunnen na tuurlijk op Schouwen-Duive- land de toernooien aflopen, maar dat is vpor deze jeugdige tennissers niet altijd bevorder lijk. In zo'n groot jeugdtoer- nooi spelen zij tegen eigen leef- tijds genoten en ondervinden zij behoorlijke tegenstand", al dus Gorsse die samen met Els Gorsse, Michel Gorsse (HALO Den Haag), Michiel Knijnen- burg (CIOS Goes) en Rëné Fondse (CIOS Goes) de grote groep jeugdige tennissers in Grave begeleidde. zijn persoonlijk record met één seconde ondanks de regen. Op het bochtige parcours in Dren the kwam hij tot zijn snelste rondetijd van 1.40.49 minuut. De Kawasaki, waarmee hij ge woon op de openbare wegen rijdt en voor de racerij om bouwt tot hij geschikt is voor het snelle werk, lag in Assen beter uitgebalanceerd. Hier door was hij een stuk lichter om goed te manoeuvreren. Ook in België was hij succesvol op het circuit van Zolder. „Ja, in Zolder is het een relatief korte baan en dat vraagt juist om een heel korte gearing. De zesde versnelling kan zelfs uitge schakeld worden omdat er tus sen de bochten kleine rechte stukjes zitten". Geluiddemper TDoor de regen was er een mati ge opkomst van rijders om een rijvaardigheidstest te doen. Door een aantal valpartijen dunde het deelnemersveld uit tot vier coureurs. Voor Goud zwaard was dat ideaal. „Nu konden we ongestoord ander half uur rijden in de regen waarbij je de techniek kan aan scherpen. Helaas werd ik vijf minuten voor het einde van de baan gevlagd. Ik had een te luidruchtige demper. In Zolder zijn de voorschriften dat een uitlaat 95 decibel mag produce ren. Ik moest toen stoppen om mijn geluiddemper te monte ren", vertelt Goudzwaard die momenteel de smaak goed te pakken heeft. BORDEAUX - De Franse wiel- renster Félicia Ballanger heeft woensdag op de piste van Bor deaux haar eigen wereldrecord op de 500 meter verbeterd eh gebracht op 35,190 seconde. Het oude stond sinds 4 juli op 35,811. OOSTERLAND - Wim Goudzwaard uit Oosterland heeft de eerste stap gezet naar de echte motorracerij in Nederland. De motorcoureur die nu twee jaar in de rijvaardigheidstesten rondjes draait op het circuit in Assen en het Belgische Zolder, is overgegaan tot aanschaf van een nieuwe motor. De Kawasaki ZXR 400 van de huidige coureur Leonard Krijger is eigendom geworden van Goud zwaard. „Die motor was te koop. Ik weet dat het een zeer snelle mo tor is en daarom ben ik gelijk gaan praten bij Leonard Krij ger. Hij was onlangs met deze machine derde op de Neder landse kampioenschappen bij de 400 supersport. We hebben een contract opgemaakt en in oktober kan ik beschikken over de machine. De jacht op sponsors is dus nu begonnen want zonder financiële steun kan ik nooit de echte motorra cerij beoefenen. Ik ben ook lid geworden van de Stichting Wegrace Promotion. Zij maken het mogelijk om met sponsors in contact te komen en het fi nancieel aantrekkelijk te ma ken", vertelt Goudzwaard. Rondetijden De bedoeling is dat Wim Goud zwaard in 1994 start in races op verschillende circuits. Kenners lopen al een tijd aan te dringen bij Goudzwaard om die grote stap te maken. Gezien het feit dat hij op het circuit in Assen en Zolder zeer snelle rondetij den neerzet en er nog maar wei nig recreatierijders zijn die de man uit Oosterland kunnen kloppen. Onlangs bewees hij in Assen nog steeds progressie te maken. Hij verbeterde daar Wim Goudzwaard hangt met zijn Kawasaki in De Bult op het circuit van Assen. (Foto: Ad Kievit)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7