Internationale bijeenkomst van squash-junioren in Middelharnis Country-blues in Middelharnis Nieuw werk van Reedijk in Theetuin de Bongerd Fotowedstrijd tuinen G-0 Evert de Jong op dreef in dressuurwedstrijd Diefstal auto Diefstal Alcohol Bingo Concert Damen-Sport Oude-Tonge Heineken Jazz- en Bluesfestival Rotterdam Feijenoord 2 wil revanche tegen Flakkees Elftal Adembenemende freestyle ski-show op Diekhuusplein Doodgebeten schapen en gewonde campingeigenaar WOENSDAG 28 JULI 1993 13 Zweedse, Deense en Canadese squash-junioren bijeen in Middelharnis. MIDDELHARNIS - Als voorbereiding op het Nederlands Open Squash-junioren kampioenschap waren het de nationale selecties van Canada, Zweden, Denemarken, België en Nederland die bij Center Sports een vierdaags trainingskamp afwerkten. MIDDELHARNIS-Vrijdag 30 juli speelt op het Diekhuusplein het country-blues duo One Scotch, One Bourbon op. Country-blues is een stroming die eind vorige eeuw ontstond in het zuid-oosten van de Verenigde Staten; Mississipi, Louisiana en Georgia. Deze muzikale uitingen uit de periode van de slavernij kunnen be schouwd worden als de voorlopers van de blues. Onder begeleiding van hun bondscoaches en instructeurs van Center Sports bleek dit een zeer geslaagde trai ningsstage. De junioren in de leeftijd van 13 t/m 18 jaar had den een strak trainingspro gramma. Naast de specifieke squash-oefeningen onder lei ding van Nederlands bonds coach Brian Barnet werd er ie dere dag gestart met running en stretching waarvoor in de directe omgeving volop gele genheid is. Nieuw waren de le- Door talrijke eerdere tentoon stellingen, ook buiten Goeree- Overflakkee, is het karakter van zijn werk bij velen bekend en geliefd. Zachte tinten van verschillende lakken en een combinatie van de tekenpen en het penseel kenmerken zijn werk. De geëxposeerde werken waren nog niet eerder op Goe- ree-Overflakkee te zien. Een deel ervan wordt voor het eerst tentoongesteld en een deel komt uit buitenlands bezit. Een geheel nieuwe en zeker zo opmerkelijke vorm van beel dende kunst heeft Reedijk ge vonden in het beschilderen van dakpannen. Door ziekte tijde lijk niet in staat tot fijner te kenwerk zocht hij een andere uitdaging voor zijn creativi teit. Dat werd deze ongewone vorm van beeldende kunst, die gezien de tot nu toe getoonde belangstelling aanslaat. Diver se tijdschriften en galerieën hebben materiaal opgevraagd en een aantal dakpannen is De bedoeling van de wedstrijd is om een foto, of meerdere, van een tuin of een ander leuk plekje te maken ergens op Goeree-Overflakkee. Dit kan een groepje bloemen zijn, een mooie boom of een mooi land schapje. Van de mooiste foto zingen over mentale trainin gen. Veel jonge squashers wor den geselecteerd vanwege hun aanwezige talent voor de squash-sport. Daarna speelt het doorzet tingsvermogen een zeer be langrijke rol. Met een dergelijk internationaal niveau waarbij het spelniveau erg dicht bij el kaar ligt, was deze aanpak ze ker de moeite waard. Squash- verenigingsleden hebben volop de gelegenheid gehad met de junioren sportief kennis te ma naar het buitenland verzon den. Voordat de schildering op de dakpannen wordt gezet, wordt het keramiek ervan diverse ke ren behandeld, zodat de acryl verf goed in het materiaal kan trekken. Door de verschillende behandelingen en door veel op poetsen ontstaan mooie kleur schakeringen. Het werk is vrij abstract en laat ieders fantasie vrij om er van alles in te ont dekken. Reedijk beschildert vooral de zogenaamde nokvorsen. Dit zijn pannen die de nok van het dak vormen. Zij worden als ruiters over de bovenste rij pannen van de schuine zijden gelegd. Maar ook gewone pan nen worden door Reedijk be schilderd om als siervoorwerp neergezet of -gelegd te worden. De dakpannen zijn naast de an dere kunstwerken te zien tot en met 21 augustus in Theetuin de Bongerd. De theetuin is dage lijks geopend van 10.30 tot 22.30 uur (donderdag gesloten). moet men dan een vergroting laten maken van twintig bij dertig centimeter en deze, voor zien van naam en adres, opstu ren naar Marianne de Glopper, Molenkade 74. 3251 LM in Stel lendam (telefoon: 01879-2906). ken. De toppers van de Center Sports Squashers haalden niet het niveau van deze junioren. Niet verwonderlijk als we we ten dat er gemiddeld 10 uur per week squashen wordt gevolgd door de meeste jongeren. De ervaring om eens kennis te maken met deze opzet moti veert vele squashers mogelijk heden te zien hun spelniveau te verhogen. Met een bezoek aan Port Zélan- de, waarbij een korte demon stratie squash werd verzorgd, Honderden voetballiefhebbers van het eiland, maar ook veel toeristen van elders bezoeken jaarlijks de voetbalwedstrijd. Vorig jaar behaalde de forma tie van coach Arjaan Buys een 3-2 overwinning. Dit zal voor de Rotterdammers zeker een stimulans zijn om te bewijzen dat deze uitslag een eenmalige vergissing was. De verwachtin gen zijn dan ook hooggespan nen. Zeker gezien het feit, dat met de ruime groep van con tractspelers van Feijenoord 1, de* reserves ook wel eens aan kracht gewonnen kunnen heb ben. De opbrengst van de wedstrijd is bestemd voor de exploitatie van vakantiewoningen voor li chamelijk gehandicapten. Er staan twee volledig aangepaste bungalows op bungalowpark De Klepperstee in OuddorjD en één op Aquadelta in Bruini'sse. Sinds de eerste woning in 1974 De leden van het Ski Team ko men uit Nederland, België en Zwitserland en behoren tot de top van de internationale freestyle skiërs. De Coca-Cola Ski Show wordt uitgevoerd met behulp van een tien meter hoge, hydraulische spring- Het Coca-Cola Ski Team in ac tie tijdens één van de adembe nemende freestyle sprongen. kregen de jongeren de moge lijkheid te zwemmen en te bowlen. Een welkome afwisse ling van het trainingsprogram ma. Dat het een prima voorbe reiding op het Open Neder lands Kampioenschap was bleek wel uit de resultaten die daar werden behaald. Een zeker leerzame en zinvolle trainingsstage die met de Ne derlandse selectie in septem ber zeker een herhaling zal aanbieden. door initiatieven van de Lions Club tot stand kwam hebben vele gehandicapten uit alle de len van het land een vakantie in een van deze bungalows doorgebracht. Gezien de op merkingen in de gastenboeken voorzien deze huisjes in een grote behoefte. DEN HAAG/PARAMARIBO - Suriname is in rep en roer na de aankondiging maandag dat Nederland de ontwikkelings hulp gedeeltelijk stopzet. De regering in Paramaribo heeft laten weten dat zij ,,na overleg met de daarvoor in aanmer king komende instanties" het Surinaamse standpunt ken baar zal maken. Het is te ver wachten dat het Surinaamse parlement zich dinsdag over de ingrijpende mededeling uit Den Haag buigt. schans. Deze is gebouwd op een klassieke Amerikaanse Che vrolet brandweerwagen. De skiërs landen na hun sprongen op een luchtkussen. Tijdens de afsprong bereiken de skiërs snelheden van vijftig kilometer per uur. Op het re pertoire staan salto's, dubbele salto's, dubbele schroefsalto's, side by side's en, de unieke ra pid fire. Hierbij komen de springers kort na elkaar de schans af en landen vlak bij el kaar op het luchtkussen. Naast de freestyle skiërs maakt ook een trampolinespringer onder deel uit van de show. De Nederlandse freestyle kern ploeg nam in 1985,het initiatief tot de oprichting van het Ski Tbam. Sinds die tijd toert de show door binnen- en buiten land. Het publiek krijgt tekst en uitleg van een commentator. De leden van het Coca-Cola Ski Team 1993 zijn: Michiel de Rui ter, Neerlands enige prof skiër; Peter Rotthier (België); en San- dro Wirth (Zwitserland). Bij verhindering van één van de springers wordt zijn plaats in genomen door een andere, in ternationale world cup skiër. MIDDELHARNIS - Ergens tussen dinsdag 20 en vrijdag 23 juli is vanaf de Steneweg in Middelharnis een rode Suzuki- Alto met het kenteken RX-JF gestolen. Donderdag 22 juli hebben twee onbekende mannen het voor front van een auto radio- en cdspeler gestolen. Zij vertrok ken in een witte Opel-Kadett station waarvan het kenteken met TK begint. Zaterdag 24 juli werd in het zelfde dorp in de Nijghstraat een bromfiets van het merk Puch-Maxi gestolen. Het op schrift van het verzeke ringsplaatje is: XQZ-486. In Ouddorp zijn op dinsdag 22 juli twee mountainbikes gesto len. Een werd er op de Kabbe- laarsbank gestolen, een andere werd op de Bokweg van een im periaal afgehaald. In een winkel aan het Oranje plein te Stellendam werd een beige-kleurige brandkast ont vreemd in de nacht van 21 op 22 juli. OUDE-TONGE - Ondanks de vele regenbuien van de laatste dagen had deze dief toch zin om te zwemmen. Vanaf een droogmolen werd een badpak en een badlaken ontvreemd. MELIS SANT - Afgelopen vrij dag, 23 juli, is bij een inwoner van Melissant het ongekend hoge alcoholpercentage van 1085 ug/1 in de ademanalyse aangetroffen. Boven de 220 ug/1 mag normaal gesproken niet meer gereden worden. Be halve een rijverbod van veer tien uur werd het rijbewijs van de man in beslag genomen en kreeg hij een boete. Ook in Oude-Tonge werd een rijverbod opgelegd aan een au tobestuurder, maar slechts voor vijf uur. De man bleek bij de ademanalyse, vrijdagnacht 23 juli, een percentage van 505 ug/1 te hebben. Proces-verbaal is opgemaakt. Een inwoner van Sommelsdijk kreeg op dezelfde dag ook een bekeuring, en raakte tevens zijn rijbewijs kwijt. Tijdens de alcoholcontrole blies de man 645 ug/1. OUDDORP - Op initiatief van de Ouddorpse Konijnen en Pluimveefokkersvereniging Nut en Genoegen wordt op donderdag 5 augustus in Oud dorp een bingo-avond gehou den. Het evenement vindt plaats in het verenigingsgebouw Dorpstienden en begint om 20.00 uur. De opbrengst van het evenement is bestemd voor de aankoop van materiaal voor de grote tentoonstelling die de vereniging in december van dit jaar houdt. De bingo-avond is gratis toegankelijk. Er worden acht ronden en één superronde gespeeld waarbij vele prijzen zijn te winnen. MIDDELHARNIS - Vrijdag 6 augustus speelt op het Diek huusplein de Engelse Bob Pearce Band. Deze bluesband is momenteel de meest toonaangevende van Engeland. Hun repertoire be vat alle mogelijke soorten blues. Na Middelharnis volgt nog een hele serie concerten in Zuid-Nederland en België. Aanvang 20.30 uur. OUDE-TONGE - In het verhaal over de atleet Jan Hoek uit Oude-Tbnge dat vorige week in de Nieuwsbode Extra stond, is vermeld dat zijn sponsor Damen-Sport in Middelharnis gevestigd zou zijn. Dit is niet het geval. Men vindt het be drijf Damen-Sport in Oude- Tbnge. AMSTERDAM - Het openbaar ministerie in Amsterdam heeft besloten de 54-jarige Brit Mark Freeman niet te vervolgen voor de steekwond die hij vorige week dinsdag een overvaller toebracht. Dit heeft persoffi cier van justitie mr. W. Mijns- sen bekendgemaakt. RIJSWIJK - Omroepminister D'Ancona geeft de NOS geen toestemming voor uitbreiding van de zendtijd voor een teletekst-programma op Ne derland 3. Dat blijkt uit een brief aan het Commissariaat voor de Media. Een keuze uit de teletekst-pagina's te ontvan gen via het gewone televisieka naal is onderdeel van de plan nen voor dagtelevisie. Het Commissariaat voor de Media had daarvoor 234 uur zendtijd toegewezen. Volgens D'Ancona ontbreekt echter de noodzaak voor een dergelijk programma. f Het duo One scotch, one bouron. Country-blues, ook wel delta blues genoemd dankt haar naam aan het landelijke ka rakter van het ontstaansge- bied, waar vele beroemde blues artiesten vandaan ko men. Grote vertolkers van deze bluesvorm en inspiratiebron van One Scotch, One Bourbon zijn onder anderen: Charley Patton, Blind Lemon Jeffer- In een weiland in Sommelsdijk werden vijf schapen doodgebe ten. Vooralsnog is. de exacte toedracht van het ongeluk niet bekend. Éen inwoner van Mid delharnis werd aangehouden omdat hij onder invloed van al cohol een auto bestuurde. Het alcoholgehalte van de man bleek 830 ug/1 te bedragen ter wijl maximaal 220 ug/1 is toe gestaan. Bovendien bleek de man te rijden terwijl zijn rijbe wijs was ingevorderd. Dat al les had tot gevolg dat zijn auto in beslag werd genomen en proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Uit een café in Sommelsdijk werd bij een in braak een hoeveelheid geld weggenomen. De drie ponyruiters, Juul Heij- man, Inge Verhulst en Daisy Dankers hadden met hun ma negepony's Grevelingen Tbo Much Brains, Grevelingen Ala bama en Grevelingen Dakota best moeite de klus te klaren. Het ontbrak hun aan wedstrij dervaring en het bleek in de loop van het concours bleek dat dit onmisbaar was onder de gegeven omstandigheden. Angelique Reehorst presteerde met mr Zoefie redelijk goed en werd door jurylid Kolbe Schumpe beloond met een winstpunt. Grevelingen Gent leman, bereden door Evert de Jong, instructeur van Hippisch Centrum de Grevelingen, liet zich weer voortreffelijk zien in de L 2-klasse, hoewel de schim mel moeite had met de harde en gladde bodem. Nette proef De robuuste Emir van Carla den Boer leek zich nergens aan te storen en liep een nette proef, die goed was voor een winstpunt. Zo ook Herocic on der Dian Pijnen. In de M- en Z- rubrieken waren de prestaties over het algemeen wat minder dan we van de betreffende com binaties gewend zijn. Eppo Roovers met Galexy, Anja An- thonissen met Aron en Philly Geluk met Wodan waren de I son, Son House en Robert Johnson. Het tweetal heeft zijn sporen in de muziek al ruimschoots ver diend. Zanger-gitarist Kars- sien Ooms begeleidde eerder diverse amerikaanse bluesar tiesten, waaronder R. L. Burn- side en Jon Morris. Zijn slide- gitaarspel is authentiek en zijn stem doorleefd. Bassist-gitarist Voorn Voorn Johnny brengt, door zijn inte- In de gemeente Goedereede was het ook niet helemaal rustig. De beheerder van een camping in Ouddorp werd mis handeld door een groep jonge ren. Dat gebeurde toen de be heerder de jongeren aansprak op hun luidruchtig gedrag. Een van de jongeren schopte hem zodanig tegen het lichaam dat hij een gekneusde rib opliep. In een ijskiosk aan de Hendri- kweg te Ouddorp werd inge broken. de buit bestond uit sluitend uit ijs. In de gemeente Oostflakkee ge beurde een aanrijding op de Langeweg ter hoogte van het viaduct over de Rijksweg 59. Het ongeluk gebeurde toen de enigen die een winstpunt in de wacht sleepten. Uitslagen B 5 pony's: 1. Juul Heijman, Tbo Much Brains, PPCSD, 106 punten. B 5 paarden: 1. Monique v. Gompel, Hobie, Wouwse Plan tage, 126 pnt. B 6 pony's: 1. Inge Verhulst, Grevelingen Alabama, PPCSD, 101 pnt.; Daisy Dam- kers, Grevelingen Dakota, PPCSD, 101 pnt. B 6 paarden.': 1. Angelique Ree horst, Mr. Zoefi, Zilveren Trens, 123 pnt. L1: 1. Marjolijn Jongen, Furio- so, PPCSD, 113 pnt. L2: 1. Evert de Jong, Grevelin gen Gentleman. PPCSD, 129 pnt.; 2. Carla den Boer, Emir, PPCSD, 120 pnt.; 2. Dian Pij nen. Herocic, Sint George, 120 pnt. Ml: 1. Eppo Roovers. Galexy, Paardebloem, 125 pnt.; 2. Anja Anthonissen, Aron, Sé Ros, 120pnt. M2: 1. Janneke Melissant, Emir, PPCSD. 117 pnt.; 2. Anja Anthonissen, Aron, Sé Ros, 117 pnt; 3. Jennie Bot. Cherry, Paardebloem, 113 pnt. Zl: 1. Philli Geluk, Wodan G, Reygershof, 184 pnt. resse in de tweede generatie bluesartiesten, repertoire van onder anderen Slim Harpo en Muddy Waters. Als bassist maakte hij eerder deel uit van Magie Frankie's Blues Disease en ook toerde hij regelmatig met buitenlandse artiesten. Het concert begint om onge veer 20.30 en de toegang is vrij. Bij slecht weer zal worden uit geweken naar de Diekhuusfoy- er. bestuurster van een personen auto in een bocht van de weg wat wegslipte en daardoor in botsing kwam met een tegen ligger. De vrouw moest ter ob servatie worden opgenomen in het ziekenhuis. Beide voertui gen werden zwaar beschadigd. Op de Rijksweg 59 ter hoogte van het Hellegatsplein vond ook een aanrijding plaats. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van een personenauto zijn voertuig keerde op de au toweg. De bestuurster van een personenauto die in de richting Oude-Tonge reed werd hier door zo verrast dat ze een aan rijding niet meer kon voorko men. Beide inzittenden werden met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. In het strandpaviljoen aan het Hellegatsplein werd ingebro ken. Daarbij werd een enorme schade aangericht. De politie stelt een onderzoek in. In een sportkantine te Herkingen werd ook ingebroken. Daarbij werden onder meer eet- en drinkwaren weggenomen. ROTTERDAM - Van 26 tot en met 29 augustus wordt in Rot terdam het Heineken Jazz Bluesfestival Rotterdam ge houden. Dit jaar kent het festi val een compacter, meer op Rotterdam gericht karakter. De nadruk van het festival komt te liggén op de reguliere podia, de clubs en café's in de stad, aangevuld met een open luchtprogramma van strcetpa- rades en buitenpodia. Belang rijke onderdelen zijn verder een spectaculaire saxofoonor kest op de zaterdagmiddag, concerten op een overdekte ponton in de Oude Haven en een concert op de zondagmid dag in het Openluchttheater. Het festival speelt zich af op zo veel mogelijk lokaties in de Rotterdamse binnenstad. De kern ervan bestaat uit de jazz clubs en jazz-café's. Op dc vrij dag en zaterdag van het festi val wordt het aantal lokaties verder uitgebreid door toevoe ging van een groot opgezette Kroegentocht waar naar schat ting zo'n tachtig café's aan mee .doen. Op een drijvend podium in de Oude Haven wordt in sa menwerking met de Alliance Frangaise Rotterdam een aan tal concerten gepresenteerd. Op de zaterdagmiddag staat een speciaal concert gepland van 's werelds grootste saxofoon-orkest. Deze zoge naamde Sax-ophoping wordt gegeven door honderden saxo fonisten met als kern het or kest De Kweekbak onder lei ding van dirigent Keimpe de Jong. Het concert duurt onge veer dertig minuten, waarbij een aantal speciaal voor dit concert gecomponeerde stuk ken ten gehore worden ge bracht. Saxofonisten kunnen zich voor dit concert opgeven via telefoonnummer 010- 4135488. Het beschilderen van dakpannen is voor Jaap Reedijk een nieu we kunstuiting. HERKINGEN - In het paviljoen van Theetuin de Bongerd in Herkingen is van 2 tot en met 21 augus tus nieuw werk te zien van Jaap Reedijk uit Herkin gen. Dit nieuwe werk bestaat onder meer uit be schilderde dakpannen. OUDDORP - Woensdag 11 augustus speelt het Flak kees Voetbalelftal de traditionele wedstrijd tegen Feijenoord 2. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van WFB in Ouddorp. De aanvang is 19.30 uur. De organisatie is in handen van de Lionsclub Goeree-Overflakkee in samenwerking met het Flak kees Elftal. STELLENDAM - De redactie van het tijdschrift Kleur en Fleur heeft 1993 uitgeroepen tot Fotogra feer Jaar, met als onderwerp De tuinen van Goeree- Overflakkee. Hieraan is een fotowedstrijd verbon den waaraan iedereen mee kan doen. MIDDELHARNIS - De Coca-Cola Ski Show is 6 augustus te zien tijdens de braderie in Middelhar nis. Tussen 16.00 en 21.00 uur geven freestyle ski acrobaten meerdere keren een adembenemende show weg van ongeveer twintig minuten op het Diekhuusplein. Politieberichten Goeree Overflakkee MIDDELHARNIS - De Rijkspolitie Middelharnis maakt melding van een aantal overtredingen en on gevallen die de afgelopen week plaatsvonden op Goeree-Overflakkee. Dressuurwedstrijden in Bruinisse BRUINISSE - Paarden en Ponyclub Schouwen- Duiveland organiseerde op het terrein van Hippisch Centrum de Grevelingen een NBVR dressuurwed strijd voor promotie. In de ochtenduren waren de weersomstandigheden dermate slecht dat voor de B- lichtrubriek naar de binnenmanege uitgeweken moest worden. De B-zwaar proef diende alweer in de buitenrijbaan afgelegd te worden, hoewel de bodem door de slagregen en hagel verre van optimaal was te noemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 13