I PROGRAMMA Rob Sienders is de rapste sprinter in de 27e Wielerronde van Bruinisse Record voor Bekkenk Corrie de Waal en Corrie Roda verliezen Erivin van Loo uit Ouwerkerk vijftiende Auto-cross spektakel Junioren SKNWK naar Denemarken VRIJDAG 23 JULI 1993 NR 25396 De coureurs rijden met een snelheid van 40 kilometer per uur door de straten van Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Rob Sienders was de rapste sprinter in Bruinisse. De 30-jarige coureur uit Zwijndrecht won de 27e Wielerronde van Bruinisse. Een kopgroep van vijf man sprintte op de laatste honderd meter na de finish waarbij John-Paul van den Ameele uit Terneuzen de sprint aantrok. Maar hij moest Sienders voor laten gaan die hiermee zijn dertiende overwinning boekte dit seizoen. „Je moet het ook afdwingen en dat viel hier niet mee", aldus Sienders die ook onlangs een etappe won in de Olympiatour. Zaterdag 24 juli in Renesse De toeschouwers kunnen zeker weer spektakel verwach ten bij de autocross aan de Kooijmansweg in Renesse. (Fo to: Marijke Folkertsma). RENESSE - Zaterdag 24 juli vindt de traditio nele autocross weer plaats aan de Kooijmans weg in Renesse. Een spektakel dat altijd veel toeschouwers lokt naar het stoppelveld dat bin nen de kortste tijd wordt omgetoverd in een zand (modder) vlakte. Vanaf 13.00 uur komen er honderd deelnemers aan de start in tien verschillende categorieën. Vooral in de Stockcar-klasse zal menige toeschouwers de geprepa reerde auto's verschillende buitelingen zien maken. Ook krijgt men een span nende wedstrijd voorge schoteld met rodeo-klasse en sportsuper auto's. Van klein tot groot, tot twee li ter klasse zal het stoppel veld binnen de kortste ke ren worden omgeploegd. Ook krijgen de regio-rijders een kans om hun kunsten te vertonen aan de Kooijmans weg in Renesse. Daarnaast is er een speciale dames manche en de monteurs houden een onderlinge wed strijd. Gezien de vele regen buien zal het crossterrein er ideaal bij komen te liggen. De wedstrijden starten om 13.00 uur en is om 18.00 uur afgelopen. TILBURG - Tijdens de atletiek-interland tussen Wa les, België en Nederland voor A-junioren in Tilburg, behaalde de Nederlandse ploeg de overwinning. Ramses Bekkenk uit Zierikzee maakte als enige Zeeuw deel uit van de nationale juniorenploeg. Het deelnemersveld was het neusje van de zalm in Bruinis se. Vijfenzestig renners ston den aan het vertrek voor hon derd kilometer koersen. Dat het een sterk gezelschap was bleek al snel tijdens de wed strijd. Op het zeer moeilijke parcours, 2200 meter lang met maar vier bochten, slaagde ruim twee uur lang er geen ren ner in om uit het peloton te ont snappen. Iedere ronde werd er een poging gedaan, maar het peloton raasde over het par cours dat ontsnappen onmoge lijk was. j Na vijf kilometer koersen was het Huub Havermans uit Oud- Vossemeer die de eerste serieu ze poging ondernam. Hij hield het nog geen kilometer vol toen het peloton hem al opslokte. Toen er een uur was gekoersd waarbij gemiddeld veertig ki lometer per uur werd gereden De A-junioren van SKNWK spelen op provinciaal niveau haar competitie-wedstrijden. Trainer/coach Jaap Goud kreeg onlangs een verzoek om met zijn team deel te nemen aan het internationaal toer nooi op A-niveau in Denemar ken. ,,Cor Mijnders uit Melis sant zag ons voetballen en kwam met deze uitnodiging. Er hangt echter wel een prijs kaartje aan. In totaal moesten we vijftienduizend gulden ver zamelen om de trip naar Dene marken te kunnen maken. We zijn achter sponsors aangegaan en bovenwonder is het ons ge lukt om het financieel plaatje rond te krijgen. De jongens betalen zelf drie honderd gulden en voor de rest is het overige geld verzameld door Meubelrama, De Baak. Vierbannen, Schouwse pot, kwam Havermans met John Hordijk uit Mijnsherenland, Davy Dubbeldam uit Sluis en Toon Vermeulen uit Kloetinge tot vijftien seconden voor sprong op het jagende peloton. Toch binnen enkele minuten was het weer één lang lint op de Dorpsweg. Demarrage Iedere renner die een poging deed om te ontsnappen was be zig aan zelfmoord. Met nog veertig kilometer af te leggen was het Erwin van Loo uit Ouwerkerk die demarreerde. Echter vergeefs want Peter Mol uit Kapelle was zeer actief en controleerde de koers. De beslissende demarrage kwam 20 kilometer voor het einde toen John-Paul van den Ameele, Marco Luijten, Edger Monshouwer, Slager en staal- handel Lübeck", vertelt Goud die na deze klus stopt met trai ner/coach bij de A-junioren. In totaal reizen dertien voetbal lers en twee begeleiders af naar Denemarken. Er wordt overnacht in een jeugdhotel in het plaatsje Koge dat 25.000 in woners telt. De reis wordt on dernomen met een touringcar via de Duitse autowegen en de veerboot Putgarden-Rodby. Jaap Goud denkt zeker dat zijn jongens voor goede prestaties kan zorgen. ,,Wij zijn ingedeeld in de A-klasse. Er zijn ook nog drie overige categorieën waar- in'wordt gespeeld. De meeste tegenstanders zijn van ons ni veau, dus moet het haalbaar zijn om een prijs in de wacht te slepen. Afgelopen seizoen heeft het team ook behoorlijk gepresteerd. van Meer, Rob Sienders, Mario van Vlimmeren, Edgar Faren- hout en Peter Mol binnen de twee ronden, een ronde was 2200 meter lang, 35 seconden voorsprong opbouwde op het peloton. Luijten en van der meer werden gelost en de kop groep van vijf renners werkten goed samen om het karwei af te maken. ,,We hadden een goede samenwerking en ik dacht eerst nog dat we weer terug ge pakt zouden worden", vertelt Sienders. ,,Het was al de gehe le kfcers gaten dichten en dat kost energie. Maar het peloton viel stil en dat was onze kans". Voor de nummer twee, Van den Ameele, was het een lichte te leurstelling. ,,Ik was vandaag niet echt super. Af en toe moest ik tijdens het fietsen even her stellen van de enorme inspan ning op dit parcours waar nog geen zuchtje wind stond", ver telt de coureur uit Tbrneuzen Vooral met inzet binnenen bui ten het speelveld is het A- junioren team een hechte groep geworden", aldus Goud Het voetbalteam uit Nieuwer- kerk is zich volop aan het voor bereiden. Gisteren, donderdag, is er een oefenwedstrijd ge speeld tegen een Amerikaans voetbalteam in Dirksland. Ook speelt SKNWK regelma tig tegen Flakkeese teams. De spelers en begeleiders van SKNWK vertrekken zondag morgen om 5.45 uur naar Dene marken. Dit zijn: Masiste de Miranda, Mark de Haan, Ri chard Donselaar, Mikel Dale bout, Freek van Marle, Oby Kikstra, Wilco de Valk, Sjaak Kooyman, Martijn Neele, John Roks, Gert-Jan Tiere, Wessel Goud, Daniël Pairoux, Jaap Goud (begeleider) en Jan Tiere (begeleider). «Hl die dit seizoen al drie overwin ningen pakte. Voor Peter Mol was de derde plaats het maxi maal haalbare. ,,Ik heb van de week in Engeland gereden. Op de terugweg hebben we een flink feestje gebouwd op de veerpont". Overgang Erwin Van Loo reikte tot een vijftiende plaats. De coureur uit Ouwerkerk kan terug kij ken op een prima prestatie tus sen het sterke gezelschap. Hij toonde strijd, .en-was .regelma tig vooraan in'biet peloton te zien. Toen de zéven man weg sprong probeerde hij de kop groep nog in te halen, maar dat mislukte waardoor hij in de tweede groep de honderd kilo meter voltooide. Fabricio de Jonge uit Zierikzee kwam niet verder dan tien ki- Corrie de Waal en Corrie Roda kregen in het damesdubbel C de een flinke nederlaag te ver werken. Els Ars en Marie-José Breen wipte met 6-3 en 6-2 de eerste geplaatste uit het toer nooi. Marja Hart én Lianne de Looff maken hun tweede plaats in het schema van acht wel waar. Zij wonnen van Bian- ca den Ouden en Dinie van Rooij met 6-3 6-4. De finale wordt zondag 25 juli gespeeld tussen Ars/Breen en Hart/De Looff. Twee finalisten Ook bij de damesdubbel D2 zijn de twee finalisten bekend. Leontine Koeman en Corine Kerkhove komen daar uit te gen Nel Deurloo en Hanneke de Vlieger. Bij de damesdubbel veteranen kwamen Corrie de Waal en Corrie Roda wel in de finale terecht. Zij versloegen Marja hart en Gerda Minnaar met 6-1 7-5. Bij de herendubbel C stomen Jacco Geleijnse en Chris Schoneman op naar de halve finale. Zij versloegen Jan-Kees van der Stigchel en Wilfred van der Pol met 1-6 6-3 en 6-3. Ook Danny Magito en Patrick Renger deden goede za ken in het herendubbel Dl. Zij plaatsten zich in de kwart fina le ten koste van Bakker/Schu- bert met 6-4 6-2. In het gemengddubbel C toont Femke Clerx en Patrick Meul- dijk hun krachten. Zij zijn de eerste halve finalisten via een overwinning op Gerda Min naar en Rinus Geense met 6-4 6- 7 6-1. Dinie Bakker en Ger Bakker kwamen in de halve fi nale terecht van het gemengd dubbel veteranen. lometer koersen in Bruinisse. ,,De overgang van de junioren naar de amateurs is zeer groot. Ik mis gewoon kracht om de groep bij te houden. Ik ben in Italië geweest en daar ging het goed. train vijf keer per week, dus daar ligt het ook niet aan. Misschien moet ik eens naar de dokter om mijn bloed te laten onderzoeken", sprak de 19- jarige De Jonge die pas ge slaagd is voor zijn VWO- examen. Arnould Duinhouwer uit Brou wershaven is nog steeds bezig aan een lijdensweg. De 19- jarige renner van Middelkamp brak vijf maanden gelden zijn sleutelbeen tijdens een trim- tocht in Kruiningen. ,,Ik ben lang uit de roulatie geweest. Dit is mijn zesde wedstrijd en dan moet ik toch vijftien kilo meter voor het einde afstap pen. Dat zit gewoon op de aan tal kilometers. Tb weing trai ning om het tempo vast te hou den in zo'n wedstrijd", aldus Duinhouwer die ook in Burgh- Haamstede (7 augustus) en Zie rikzee (20 augustus) start. Bij de B-amateurs veteranen kwamen ook vijftig renners aan de start over zestig kilome ter. Willem Varekamp uit Hel- levoetsluis mocht daar de over- winningsbloemen ontvangen. Uitslag A-amateurs 100 kilo meter: 1. Rob Sienders, Zwijn drecht 2.32.47 uur. 2. John-Paul van den Ameele, Tfernuezen. 3. Peter Mol, Kapelle. 4. Edgar Farehout, Spijkenisse. 5. Mario van Vlimmeren, Hoeven. Op 12 seconden: 6. Kees Schouwe- naar, Kloetinge. 7. Peter Hoon- dert, Goes. 8. John de Crom, Woensdrecht. 9. John Leijs, Standaardbuiten. 10. Patrick Kroonen, Raamsdonkveer. 11. André de Jong, Sint Wille- brord. 12. Toon Vermeulen, Kloetinge. 13. Davy Dubbel dam, Sluiskil. 14. Twan van Loon,, Zegge. 15. Erwin van Loo, Ouwerkerk. 16. Wilfried Bastiaanse, Hoogerheide. 17. Johan van Schaijk, Oost- Souburg. 18. Dennis Heij, Ze venhuizen. 19. Patrick kanne- kens, Fijnaart. B-amateurs 60 kilometer: 1. Willem varekamp, Hellevoet- sluis 1.25.40 uur. 2. Arie van Veer, Haaften. 3. André Boute- dijn, Bleiswijk. 4. Hans Rul lens, Made. 5. Hans Etiënne, Oud-Vossemeer. 6. Jos van Gin- neken, Etten-Leur op 2.26.20 uur. 7. Arie Blomberg, Kedi- chem. 8. John van Korput, Ma de. 9. Jeroen Noordemeer, Roc- kanje. 11. Fred Krebbek, Steen bergen. 12. Jan Janssen, Putte, 13. Rien van Hooijdonk, Roo sendaal. 14. Kees Roks, Ruch- pen. 15. Mario van Dijk, Lage- Zwaluwe. 16. Cor Kraak, Oud- Beijerland. 17. Kees Schipper, Hellevoetsluis. 18. Cor Speijer, Rozenburg. 19. Theo van Don gen, Middelharnis. 20. Piet Berkhouwer, Lekker kerk. Uitslagen donderdag 22 juli HD C: Schulten/Rozendaal - Bij de Vaate/ Van Rooij 6-3 6-0. Gelei jnse/Schoneman - Van der Stigchel/Van der Pol 6-3 6- 4. HD Dl: Buteijn/Tbma - Van Dongen/Leendertse 6-4 7-5. Magito/Renger - Bakker/Schu- bert 6-4 6-2. HD D2: Schone- man/Van Oosten Bil/Rijnberg 6-1 6-1. HD vet.: Kievit/Schui ten Hofman/Van der Zande 6-2 7-5. DD C: Ars/Breen - De Waal/Roda 6-3 6-2. Hart/De Looff - Den Ouden/Van Rooij 6- 3 64. DD Dl: Köeman/De Vlie ger - Bakker/Wels 6-4 6-2. Mel- legers/Goedegebuure - Bu- teijn/Vermeulen 6-4 6-2. De Bakker/De Bakker - So- mers/Van der Klundert 6-4 6-1. DD D2: Koeman/Kerkhove - Meuldijk/Wols 6-2 6-2. Deur- loo/De Vlieger - Merle/Lems 7- 6 1-6 7-5. DD vet. De Waal/ro- da - Hart/Minnaar 6-1 7-5. Ars/Scholten - Bos/Platscorre 6-3 5-7 6-2. GD C: Clerx/Meul- dijk - Minnaar/Geense 604 6-7 6-1. GD Dl: Klaver/Hart - Mol/Schoneman 6-2 7-5. Ver- meulen/Buteijn - Verschoo- re/Roda 3-6 6-3 6-2. Ver- kaart/Verkaart - Butijn/Tbma 6-3 6-3. Schell/Hoare - Plat- schorre/Vermeulen 6-3 7-5. GD D2: Hop/Hop - Mol/Smit wal kover. Bakker/Den Ouden - Smit/Mol 7-6 3-6 6-2. GD vet.: De Bakker/De Bakker - Kla- ver/Rozendaal 4-6 6-4 6-1. KALMTHOUT - De terugkeer van Erik Breukink uit Frank rijk naar zijn Belgische woon plaats Kalmthout was bijna net zo afzien als een rit door de Alpen en Pyreneeën, zoals hij meemaakte in de voor hem woensdag afgelopen Ronde van Frankrijk. De 16-jarige Bekkenk,""lid van atletiekvereniging Delta Sport, maakte zijn keuze meer dan waar. Hij werd overtui gend winnaar op de 3000 meter steeple chase in 9.24.17 minu ten. De B-junior vestigde daar mee een nieuw junioren en se nioren record bij Delta Sport. Het clubrecord stond sinds 1990 op naam van Peter Wie- laart met 9.36.1 minuten. Kwalificatie Bekkenk was ondanks zijn goede prestatie toch wat teleur gesteld. ,,Ik kreeg van de KNAU een dag van te voren te horen dat ik op deze interland mij nog kon kwalificeren voor de Europese Jeugdkampioen schappen in San Sebastian Atletiek Donderdag 29 juli houdt atle tiekvereniging Delta Sport voor de tiende keer de Bombo- kaal wedstrijd in Burgh- Haamstede. Een KNAU weg wedstrijd over 10 kilometer start om 20.15 uur op de ring van Haamstede. Vooraf vindt er een trimloop plhats. Pro gramma: 19.00 uur jeugdtrim- loop over 2,5 kilometer. 19.15 uur trimlopen over 3,3-, 6- en 9,9 kilometer. Autocross Zaterdag 24 juli wordt aan de Kooijmansweg in Renesse een autocross gehouden. In tien verschillende categorieën wordt er gereden. Aanvang om 13.00 uur. De wedstrijden du ren tot 18.00 uur. Tonnis Zondag 25 juli worden de fina les gespeeld van het Westhoek- toernooi in Burgh-Haamstede. Zaterdag 24 juli start het vier de Gruttepikkerstoernooi in Nieuwerkerk. Er wordt iedere dag gespeeld in verschillende categorieën. De finales vinden plaats op zondag 1 augustus. "(Spanje) begin augustus. Het is tóch te gek dat je dat zo kort voor een wedstrijd hoort. Heel mijn seizoen was daar niet op afgestemd en daardoor kan je niet pieken binnen een dag. Ik hoop dat zij mij in ieder geval wel ondersteunen in de aan loop voor kwalificatie naar de wereldkampioenschappen in Lissabon volgend jaar", aldus Bekkenk. Het kwalificatie limiet op de 3000 meter steeple chase staat op 9.03.0 minuten. Uitslag 3000 meter steeple: 1. Ramses Bekkenk, Nederland 9.24.17. 2. Wim van Hees, Bel gië 9.31.49. 3. John Peters, Wa les 9.41.93. 4. Simon Lewis, Wa les 9.44.18. 5. Daan Hoek, Ne derland 9.55.97. 6. Kenny De camps, België 10.05.62. Eind uitslag: 1. Nederland. 2. Bel gië. 3. Wales. Voetballen Vrijdag 23 juli speelt Renesse een oefenwedstrijd tegen RBC. Aanvang 19.30 uur op de Laöne in Renesse. Zaterdag komt RBC uit tegen Dordrecht'90. De wedstrijd vindt plaats op sportpark Den Hogen Blok om 18.00 uur in Zierikzee. Zondag 25 juli speelt Zierikzee tegen RBC om 17.00 uur. Maandag speelt DFS een oefenwedstrijd tegen RBC om 19.30 uur in Burgh-Haamstede. Dinsdag 27 juli start het camping-voetbaltoernooi van DFS in Burgh-Haamstede. Er wordt in twee poules door acht teams deelgenomen. Zaterdag 31 juli wordt de finalewed strijd gehouden. Op zaterdag 31 juli houdt voet balvereniging Ouwerkerk voor de 16e keer haar camping voetbaltoernooi. Zes teams strijden in twee poules vanaf 14.00 uur. Om 20.10 uur wordt de finale gespeeld. Naast het toernooi is er voor de jeugd een vier tegen vier en een zeven te gen zeven wedstrijd. Ook vindt er penalty bokaal schieten plaats en is er een wedstrijd voor dames vanaf 12 jaar. De A-junioren van SKNWK uit Nieuwerkerk vertrekken zondag 25 juli naar Denemarken voor een internationaal voetbaltoernooi. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - De A-junioren van voetbalvereniging SKNWK uit Nieuwer kerk vertrekken zondag 25 juli voor een voetbalvakantie naar Koge in Dene marken. Een week lang wordt er deelgenomen aan een internationaal toernooi en staan er nog oefenwedstrijden op het programma in Malmo. Samen met Flakkeese teams komen zij uit tegen ploegen uit Israël, Ita lië, Duitsland, Zweden en Denemarken. Westhoektoernooi verloopt voorspoedig BURGH-HAAMSTEDE - Op de zesde dag van het Westhoektoernooi zijn er drieëntwintig partijen ge speeld. De toernooicommissie kon praktisch alle partijen op de drie hard-courtbanen in Burgh- Haamstede afwerken. ZIERIKZEE - Het slechte weer heeft veel invloed op de tennistoernooien. Vooral het Westhoektoernooi kreeg hier mee te kampen en moest steeds uitwijken naar andere lokaties. Zaterdag 25 juli start het vier de Gruttepikkerstoernooi in Nieuwerkerk. De toer nooicommissie heeft nu al een noodplan klaar lig gen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9