stukken Parkeer- mentaliteit De val van een vrouw Nijmeegse Vierdaagse begonnen i 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oe redaciio behoudl zich hel recht voot Ingekomen slukken In lo korten. Plaatsing betekent niet dal do inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiion verantwoordeli|kheid van de redactie en uitsluitend voor rekoning van de brief schrijver, waarvan naam en adres bl| de redactie bekend moeten zijn. Sinds de gemeente Zierikzee een ander beleid voert ten op zichte van verkeers (par- keer)maatregelen in de binnen stad van Zierikzee is het toe gestaan in onze straat (Verre- nieuwstraat) aan beide zijden te parkeren. Voor ons bewoners van nummer 27 is dat eigenlijk een voordeel. Zolang er voor ons huis een auto staat zal een vrachtwagen niet verder onze stoep vernielen. Het probleem is alleen dat een grotere bestel of vrachtwagen niet kan passe ren als aan beide zijden auto's geparkeerd staan. Dan komen de chauffeurs vragen of wij on ze auto willen verzetten. Die auto is dan niet van ons, want die staat in de Kromme Elle boog of in de garage. Daarna wordt de hele buurt gemobili seerd met de vraag of ze hun auto willen verzetten. Tbt nu toe is iedereen zo bereidwillig en beleefd geweest dat te doen. De buurt heeft wel actie onder nomen naar de offciële instan ties. Tfen eerste naar de politie. Die komen niet. Ze hebben het te druk. Alleen als er, zoals al ge beurd is de hele zijkant van de auto van de buren in elkaar ge reden wordt komen zij om proces-verbaal op te maken. Tfen tweede met de gemeente. Die heeft van ons als buurtbe woners over dit probleem reeds op 9 maart 1992 een brief ont vangen. Deze brief is behan deld door de heer J. T. Wesdorp en volgens de gemeente is (in hun antwoord d.d. 20 mei 1992) er niets aan de hand, omdat er ter hoogte van nummer 25 en 27 niet geparkeerd wordt. Omdat de resterende rijbaanbreedte te smal wordt voor de afwikkling van het verkeer. Tbt zover de letterlijke tekst van de brief van de gemeente. Verder in de ze brief staat ook nog dat de wegsleepregeling in de toe komst toegepast kan worden indie de hinder te groot zou zijn. Tfen derde naar de parkeerpoli tie. In de afgelopen week is die diverse keren gebeld met zeer weinig resultaat. Er komt ie mand van de parkeerpolitie in een auto voorbij, als door geza menlijk optreden van de buurt bewoners het probleem al op gelost is en er van overlast dus geen sprake meer is. Tben don derdag jl. de heer Kaashoek, na het ontkoppelen van zijn aanhanger met marktkramen en het wegzetten van een zuto door een buurtbewoner, einde lijk weer verder kon verscheen de parkeerwachter en die zei ijskoud: Hij zou zijn auto ook op die plek zetten. Voor verder commentaar was hij niet ont vankelijk. Hij liep dus weg zonder ons aan te willen horen. Mijn vraag is nu „Waarom vindt de gemeente de resteren de rijbaan te smal en doet niets aan het probleem". En waarom zou de parkeerwachter zijn auto op a-sociale manier par keren? Via deze brief roep wij onze buurtbewoners op: Wees niet meer zo beleefd en bereid willig om uw auto weg te zet ten. Laat de chauffeeurs van besteldiensten, vrachtwagens en waarde transporten het zelf maar eens oplossen. Dan wordt er misschien door gemeente be stuurders voor dit probleem een oplossing gevonden. C. W. Nootenboom Verrenieuwstraat 27 Zierikzee Janneké wouw eens gauw om geld bij de bank want d'r haar was te lank. Ze pakte haar fiets, maar o wee, haar poort deur was geblokkeerd. Er stond een auto verkeerd gepar keerd. Dus nam ze een andere route en daar heeft zij voor moeten boeten. Ze kwam op de hoek bij Frank. Daar liepen twee toeristen druk te praten en hadden haar niet in de ga ten. Staken over. Botsing on vermijdelijk. Ze ramde er één, daarna ging alles zo snel. Ze lag op de grond, de bril af, arm en hand gewond. Op een ander hoekje, no. 6, had ze meer suc ces. De dokter gebeld, die heeft haar meegenomen, gehecht, verbonden en weer naar huis gezonden. Nu is ze danig ont hand. Maar..... ze redt het wel, want ze heeft goeden moed en een vooroorlogs gestel. PIBELLE, Renesse (Naam en adres bij de redaktie bekend). AMSTERDAM - Prins Claus is benoemd tot erelid van het Gil de van het Amsterdams Mira kel 1345. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Amsterdam (toez.): J. P. G. van Dijk te Hoo- gezand-Sappemeer-Kropswol- de; te Middelsum-Toornwerd- Westerwijtwerd en Huizinge: H. S. Benjamins, kandidaat te Groningen. Aangenomen naar Apeldoorn (part-time): J. C. Borst, justi- tiepredikant (part-time) wo nende te Zoetermeer, die tevens als justitiepredikant werk zaam blijft; naar Spijkenisse: T. T. van Leeuwen te Arkel. Bedankt voor Ouddorp: P. de Vries te Opheusden; voor En ter: J. A. Woudenberg te Alme lo. Gereformeerde Kerken Beroepen te Molenaarsgraaf- Brandwijk: J. P. C. Prenger, kandidaat te Kampen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Nieuw'erkerk (Zld.): J. J. Thnis te Lisse; voor Udel: C. A. van Dieren te-Stol wijk. Gereformeerde Gemeente in Nederland Bedankt voor Gouda: J. Roos te Chilliwack. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Rijswijk (N.br.): W. C. P. Bevelander, kandidaat te Apeldoorn. Aangenomen naar Sommels- dijk: G. Mulder te Nieuwer- kerk aan den IJssel die be dankte voor Oud-Beijerland en voor Kootwijk-Kootwijker roek; naar Waal-Koog en Den Hoorn: H. R. Betting te Halle. Bedankt voor Vrienzenveen (toez.): K. de Graaf te Epe; voor Klazienaveen-Zwartemeer: M. A. Bos te Heerenveen c.a. Christelijk Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Drogeharn: E. J. van der Linde, kandidaat te Apeldoorn die bedankte voor Breda. Bedankt voor Meerkerk: L. W. van der Meij te Alphen aan den Rijn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Oostkapelle: J. J. van Eckeveld te. Zeist. Bedankt voor Brakel: A. J. Gunst te Tholen; voor Ridder kerk-Slikkerveer: R. Katlen- berg te Arnhem; voor Corsica (South Dakota) USA en voor Goudswaard: A. Moerkerken te Gouda. Ds. J. J. Tanis bedankt voor Nicuwcrkerk NIEUWERKERK - Ds. J. J. Th- nis, predikant van de Gerefor meerde Gemeente te Lisse, heeft bedankt voor het beroep dat door Nieuwerkerk (Zld.) op hem was uitgebracht. Ds. M. H. Knijff overleden ZIERIKZEE - Ds. M. H. Knijff. Hervormd emeritus predikant te Arnhem, is zaterdag 17 juli op de leeftijd van 83 jaar over leden. Marius Hendrikus Knijff werd 28 juli 1909 te 's-Gravcnhage geboren. Hij deed 1 september 1935 intrede in de gemeente Vaals. Vandaar vertrok hij in 1938 naar Ophemert. Vervol gens werd ds. Knijff in 1943 predikant in Zierikzee. In 1949 ging hij naar Arnhem. Hier was hij van 13 december 1970 tot aan zijn emeritaat, op 1 mei 1975, werkzaam als predikant met bepaalde opdracht. Als zo danig was hij geestelijk verzor ger van het Diakonessenhuis in Arnhem. NIJMEGEN 36.879 Wande laars zijn dinsdagochtend in alle vroegte van start gegaan voor de eerste dag van de 77ste Nijmeegse Wandelvierdaagse. De organsatie van dit grootste jaarlijkse wandelfestijn ter wereld is, zoals altijd, in han den van dc Koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelij ke Opvoeding (KNBLO), die dit jaar zijn 85-jarig jubileum viert. De wandelaars komen vanuit alle windstreken naar Nijmegen. Dit jaar zijn 42 nati onaliteiten vertegenwoordigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8