„Wat ik vorig seizoen heb geleerd hoop ik nu in praktijk te brengen" Keizer en Klompe tennis-kampioen bij Den Haene Corrie de Waal slechts één ronde actief in het Dikke Torentoernooi De Lang dwingt kwalificatie af voor NK meerkamp Peter Willemse over zijn eerste jaar bij Kloetinge Zomeravond- bridge kring Oefen programma voetbal MEVO School Serge Carpentier drukt stempel op het toernooi DINSDAG 13 JULI 1993 NR 25390 7 Peter Willemse uit Bruinisse hoopt het volgende seizoen.te gaan scoren en bovendien blessure vrij te blijven. (Foto: Marijke Fol- kertsma). BRUINISSE - Vorig jaar hakte Peter Willemse dan toch de knoop door. Als een van de weinige voetballers van Bruse Boys besloot hij die ploeg te verlaten om zijn heil elders te gaan zoeken. Ambitieus als hij is kwam Willemse bij KNVB tweedeklasser Kloetinge terecht. Nu, een seizoen verder, maakt hij de balans op van onder andere het afgelopen jaar waarin voor de jonge speler hoogte- en dieptepunten zich in een re delijk tempo aflossen. Verrassende ontknoping bij de heren SCHUDDEBEURS - Tennisclub Den Haene heeft in Schuddebeurs haar kampioenen gehuldigd. Corrie Keizer prolongeerde haar titel bij de dames en het 14-jarige talent Arjan Klompe was de sterkste hij de heren. Eline Keizer won bij de meisjes tussen zeven en twaalf jaar en Jaco Fierens was in dezelfde leef tijdsklasse de beste jongen. Peter Willemse heeft het prima naar zijn zin bij Kloetinge. „Ik geloof niet dat er voorlopig een andere ploeg komt. Ik hoef hier echt niet weg. Ik verwacht niet dat er na zo'n seizoen be langstelling komt van boven af". Toch was Peter Willemse op achttien-jarige leeftijd bij na bij de Roosendaalse eerste- divisionist RBC terecht geko men. Zijn voetbalcarrière had zich heel erg snel ontwikkeld. Bij Bruse Boys stond Peter Wil lemse vanaf de E-junioren tot en met de A's als keeper onder de lat en haalde hij de Zeeuwse selectie onder de 15 en 16 jaar. Toch besloot Willemse om De 6-3 en 7-6 winst voor Elza Groothuis was een teleurstel ling voor Corrie de Waal. De tennisster van tennisvereni ging Bru-Tèn was vorig jaar na een reeks overwinningen in de Cl-categorie naar d£ B- categorie gepromoveerd. De daarna zijn keeperstenue op te bergen. Belangstelling „Het was eigenlijk Arie Noor- dijk die me overhaalde om te gaan voetballen. Hij was op dat moment mijn trainer. Ik had een paar wedstrijden in de A-junioren gespeeld en toen werd gevraagd of Harold van de Berge en ik bij het eerste wilden gaan spelen omdat daar problemen waren. Dat heeft nogal wat woorden gekost. Voor je zelf is het eerste toch het ideaal maar onze vrienden- ploeg viel helemaal uit elkaar. Waal heeft in deze klasse geen enkele tegenstand op Schouwen-Duiveland en moest vorige week zelfs aan de zij kant toekijken bij het Mossel- toernooi. Alle hoop was nu ge vestigd op het Dikke Toren- toernooi, maar Groothuis hield Er zijn toen zelfs een aantal jongens gestopt". Eenmaal in de hoofdmacht van Bruse Boys paste hij zich snel en goed aan. Willemse maakte een goed seizoen door en onder Piet Roks behaalde Bruse Boys in de beslissingswedstrijd te gen MVV'58 (4-1 winst) de pro motie naar de tweede klas. Nog diezelfde avond werd Peter Willemse officieel geïnfor meerd over de belangstelling van RBC. „Er zijn gesprekken geweest maar ik heb zélf beslo ten om niet weg te gaan. Ik moest dan met het openbaar vervoer tussen Middelburg, waar ik op school zit, en Roo sendaal gaan reizen. Huiswerk daar geen rekening mee en wipte De Waal uit het toernooi. Gisteren, maandag, werden op de zes gravelbanen aan de Gre- velingenstraat in Zierikzee vijfenveertig partijen ge speeld. Een paar partijen moesten verhuizen naar de twee banen aan de Blokweg, madr dit was louter om een kleine voorsprong op het sche ma te nemen. Vooral de vele driesetters baren de organisa toren wat zorgen waardoor vandaag, dinsdag, ruim vijftig partijen op het programma staan. Voorlopig mag de orga nisatie nog in haar handen knijpen want de regenbuien vallen tot nu toe hoofdzakelijk s'nachts. In het damesenkel B is de eer ste verrassing genoteerd. Ma- rielle Verpaalen uit Bergen op Zoom, als tweede geplaatst, is door Afke Hartog uit Vlissin- gen met 6-3 en 6-4 uit het toer nooi geslagen. Afke Hartog, van tennisschool 2000 Serge Carpentier, kwam met deze overwinning in de halve finale. Daar zal zij een clubgenoot ont moeten uit de wedstrijd tussen Marjolein Meulenberg en Mo nique Walraven. Het is duide lijk dat Serge Carpentier met zijn zevenentwintig leerlingen een behoorlijke stempel op het toernooi drukt. Daarentegen zorgt hij wel voor toptennis in Zierikzee. Nadat Jan-Cees van der Stig- chel zondag met het gemengd- dubbel uit het toernooi werd geslagen zo ook moest hij giste ren zijn enkelpartij in de C2- klasse genadeloos afstaan aan De Groot met 6-1 6-1. Voor Johnny Otte was het na één ronde spelen ook gebeurd in de Cl-klasse. Richard Vreken was met 6-2 en 6-4 veel te sterk voor de jeugdige speler uit Bruinis se. Verpaalen uit Bergen op Zoom versloeg Wilco Hooger- huis in drie sets. De eerste set werd via een tie-break door Hoogerhuis uit Renesse gewon- in de trein maken en op dins dagavond in het tweede van RBC gaan voetballen. Tegen Emmen of zo. Ik vond het alle maal te veel worden en daarom besloot ik op Bru te blijven". Het tweede jaar in het eerste elftal ging wat minder, maar aan het eind van het seizoen be sloot Willemse dan toch om de paars-witten te verlaten. „Ik wilde zelf hogerop, zo hóóg mo gelijk en ik had alleen interes se voor Kloetinge. Ik kwam daar al vaker omdat ik verke ring heb met Petra de Graaf uit Goes. Petra's vader is wedstrijd-secretaris bij Kloe tinge dus ik kwam daar wel nen. De tweede en derde set was eenvoudig voor de man uit Bergen op Zoom met 6-3 6-1. Uitslagen maandag 12 juli: HE B: Van de Boom - R. de Bakker 6-3 6-7 6-3. Potter - G. de Bak ker 6-4 6-2. HE Cl:Vreken - Otte 6-2 6-4. Verpalen - Vreeke 6-4 7- 6. HE C2: Roozendaal - Kramer 6-1 6-2. J. Holm - Kooman 6-4 60. De Groot - Van der Stigchel 6-1 6-1. Verpaalen - Hoogerhuis 6-7 6-3 6-1. De Kok - Breen 6-3 7- 6. De Koning -Salomons 6-4 4-6 7-6. Ensing - Proos 6-4 6-2. HE Dl: Van Nipius Sponselee 6-4 6- 4. Kats -Renger 6-2 6-1. Van Gel der - Kokelaar 6-1 3-6 6-3. Van Hoof - Van Urk 6-1 3-6 6-2. De Lange - Walpot 6-3 6-0. Folmer - Van Sabben 6-4 7-5. Van der Moere - Vahlkamp 6-0 6-3. Nou- wen - Olree 6-0 6-3. Delies - Van der Cingel 2-6 6-4 7-5. van der Werf - Kievit 1-6 6-4 6-0. Sandee - Wijdeveld 6-1 6-3. HE D2: Gernler - Aerts 7-6 4-6 6-0. Nan - Kroon 6-0 6-3. Wassenberg - Schiettekatte 6-4 7-5.HD Dl: Hoare/Sponselee - Vrij/Folmer 6-4 5-7 6-4. Collignon/Van Urk - Delies/Melse 6-3 6-3. HE 35 Van Gelder - Minnaar 6-3 6-1. Corthals - Hoare 6-3 6-4. Bezui- jen - Pieters 6-1 6-1. DE B: Groothuis - De Waal 6-3 7-6. Hartog - Verpalen 6-3 6-4. DE D2: Van Urk - Kostense 6-4 6-1. Van Eyzeren - Goud 6-1 6-0. DE D2: Van Dalen - Corthajs 6-2 6- 0. Jelluma - De Óude 6-1 6-2. DD Dl: Van der Klundert/So- mers - De Vlieger/Bij de Vaate 6-2 4-6 6-4. Krabbendam/Bak ker - Corthals/Corthals 76 6-4. jelluma/Jelluma - Verschoo- re/Koeman 6-3 6-2. DD D2: De Vlieger/Deurloo - De Ja- ger/Stroosnijder 6-3 6-2. Van Gilst/De Vries - Bouwman/ Schroever 6-2 6-1. GD Dl:Koke- laar/Brusse - Bij de Vaate/Van der Werf 6-4 3-6 6-3. Mol/Meul- dijk - Schell/Hoare 6-3 6-4. Van Garsel/Kok - Steenber- gen/Luijks 6-4 6-2. H. de Vlie ger/Van Wijk - Kooman/Re- niers 7-6 6-0. eens. Zo raakte ik.met Kloetin- ge's trainer Kees Zwamborn in gesprek en die wilde mij er wel bij hebben. Niet iedereen op Bru vond het leuk dat ik toch weg ging maar de meeste spe lers begrepen het wel. Het was tenslotte mijn beslissing". Voorbereiding En zo maakte Peter Willemse de start van de voorbereiding op het seizoen bij zijn nieuwe club mee. „Na een week was ik helemaal dood. Die eerste trai ningen waren erg zwaar. Joost Folmer trainde toen omdat Kees Zwamborn nog niet terug was van vakantie. Tben kwam Zwamborn terug maar die kon er ook wat van. In de voorbe reiding trainden we drie keer en dan op zaterdag nog eens een wedstrijd. Ik was blij dat de competitie begon want toen werden de trainingen naar twee keer per week terug ge draaid". Maar echt lang ging het niet goed. Na drie wedstrijden liep Willemse een enkelblessure op en moest hij gaan terugknok- ken voor een basisplaats. Later in het seizoen kreeg Willemse weer met een vervelende bles sure te maken. „Ik kreeg last van scheenbeenvlies-ontste king. Als je gewoon loopt voel je niks maar als je hard loop barst je van de pijn. Toen moest ik weer opnieuw begin nen". „Toch heb ik veel geleerd. Mijn positie-spel is verbeterd en dat is de verdienste van Kees Zwamborn. Die man heeft echt altijd gelijk. Soms zijn de trai ningen heel kort maar dan zit toch alles er in. Op donderdag training spelen we altijd aan val tegen verdediging en dan zie je al of je speelt of niet". In totaal kwam Peter Willemse in 15 competitie-wedstrijden in actie in de hoofdmacht van de tweedeklasser. Het hoogtepunt van het seizoen noemt hij het winnen van de na-competitie op Veen. „Ook toen was ik net terug van een blessure, nu aan mijn elleboog. Ik was nog net op tijd klaar en de laatste wed strijden zat ik weer réserve. De beslissingswedstrijd tegen Sparta Nijkerk speelde ik de tweede helft mee maar we ver loren helaas". De nu 20-jarige voetballer loopt momenteel voor zijn op leiding stage bij sporthuis Zie rikzee. Willemse volgt, evenals zijn dit jaar geslaagde vrien din, de opleiding MMO-BD op het Delta College te Middel burg. „Het volgend seizoen? Ik ga voor ëen basisplaats en als dat niet lukt knok ik me ge woon weer terug. Ik hoop het volgende seizoen te gaan sco ren en bovendien blessurevrij te blijven", aldus "de spontane en goed gemotiveerde Peter Willemse. DORTMUND - De Duitse spits Karlheinz Riedle keert van La- zio Roma terug naar de Bun- desliga. De international ver huist voor ruim dertien mil joen gulden naar Borussia Dortmund. De duur van de overeenkomst is niet bekend gemaakt. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Zomeravonddrive bridge deden 42 paren mee waarbij de titel koningskoppel" werd verworven door de heren Van Eck-de Troije die met 62,85 procent de hoogste zaalscore behaalden. Groep rood: 1. hrn van Oost- Wisse Nijssen 62,50%; 2. mevr. deToom-hr. Kortleven, 58,33%; 3. mevr. Kleijn-hr. Kegels, 54,86%; 4. ds. Hogerheijde-v. d. Wekken, 54,52%; 5. ds. Ploeg de Vlieger, 53,82%; 6. mevr. Tuinman-hr. de Jonge, 52,78%; 7. mevr. v. d. Werken-hr. Kleijn- Hesselink, 50,00%; 8. ep. van Muilwijk, 49,30%; 9. ep. van Lint, 47,92%; 10. hrn. v. d. Wal- v. d. Werken, 46,18%; 11. ds. v. Oeveren-Tennekes, 43,40%; 12. ds. Kotoun-Plaating, 43,06%; 13. hrn. de Graaf-van Veen, 42,01%; 14. ep. de Jong, 41,32%. Groep geel: 1. hrn. van Eck-de Troije, 62,85%; 2. hrn. Becker- man-v. Brummen, 59,72%; 3. ep. v. d. Windt, 55,21%; 4. ep. Maaskant, 54,85%; 5. ds. Brink- man-Heijneman, 50,35%; 6. ep. Lansdorp, 50,00%; 7. ep. Visser, 48,96%; 8. ep. Mes, 47,92%; 9. ds. Kort-Glimmerveen, 47,57%; 10. ep. Mud, 47,22%; 11. ds. de Groene-Koekoek, 45,83%; 12. ds. v, Geesbergen-Sluijter, 45,49%; 13. ep. Kranenborg, 45,14%; 14. ep. Boelaarts, 38,89%. Groep blauw: mevr. Offenbach-hr. Blonk, 59,72%; 2. ep. Venema, 59,38%; 3. ep. Oostwouder, 57,64%>; 4. ep. Sto- kla, 57,29%; 5. ep. Kuipers, 56,94%; 6. ds. Weber-Licvense, 55,90%; 7. mevr. Flohil-hr. Hoo- gerheide, 54,86%; 8. ds. de Feijffer-v. d. Zande, 50,35%; 9. ep. Stok,49,65%; 10. ds. van Reissen-Viergever, 47.92%; 11. ep. Schoemaker, 41,67%; 12. mevr. Goedbloed-hr. ten Wolde, 40,28%; 13. ds. Steutel-Stapel; 14. hrn. Schot-de Vries, 32,64%. Slechts vier dames hadden zich ingeschreven bij de senioren wat een absoluut dieptepunt is in het korte bestaan van Lawn Tennisclub Den Haene. De nummers één en twee van de poule, Corrie Keizer en Hetty Mol plaatsten zich voor de fi- nanle. De van een griepje her stellende Mol kon weinig te genstand bieden. Met 6-3 en 6-4 behaalde Corrie Keizer haar vijfde titel. Bij de heren was het een open strijd. De nummers één en twee van de vier poules plaats ten zich voor de kwartfinale. Hierna volgde het knock-out systeem. Van de twee fina listen bereikte Arjan Klompe de finale zonder al te veel moeite. Jan van de Wassenberg en Piet Fierens moesten zich tevreden stellen met respectie velijk vier en twee gewonnen games. De 26-jarige Paul van Burg, die aan zijn tweede ten- nisseizoen bezig is, was de ver rassing van het toernooi. Ten koste van Eric Ritzen (6-1 7-6) en de 39-jarige Wim van der Klooster (7-5 6-3) plaatste hij zich voor de eindstrijd. In de fi nale werd met lange rallys en fraaie volleys een waar kijk spel ten toon gespreid. De jeug dige Klompe trok het vaakst aanjhet langste eind waardoor de eerste set met 6-3 werd bin- Tweeëntwintig atleten uit Lim burg, Brabant en Zeelgnd wa ren twee dagen lang actief op de kunststofaccommodatie van atletiekvereniging Spado. De Lang n^m na vier nummers op de eerste dag al een eerste plaats in met 2960 punten, hoe wel hij op het hoogspringen met 1 meter en 75 centimeter en de honderd meter sprint met 12.2 seconden, boven zijn per soonlijk record bleef. Met een uitstekende sprong bij het ver springen van 5 meter en 57 cen timeter en met een kogelstoot van 13,01 meter scoorde hij vol doende punten. Podiumplaats Op de tweede dag bleef alleen het speerwerpen onder de maat met 34 meter en 76 centimeter. De overige drie nummers, 100 meter horden (15.16 seconden), discuswerpen (40,06 meter) en de 1000 meter waren uitsteken de prestaties. Vooral op het laatste onderdeel, de 1000 me ter in 2.45.96 min-,ten, liep de Zierikzeeënaar een nieuw clubrecord en was het tevens de beste Zeeuwse tijd voor C- junioren. Door een totaal resul taat van 5651 punten mag Jur- gen de Lang zich opmaken voor de nationale titelstrijd voor C- junioren in Zwolle. De atleet van atletiekvereniging Delta Sport heeft zich mede kandidaat gesteld voor een po diumplaats. Anja Stouten Anja Stouten uit Ouwerkerk slaagde er niet in om zich voor de titelstrijd in Zwolle te plaat sen. Van de 33 deelnemers be haalde zij een elfde plaats, maar deze klassering is niet toereikend voor deelname aan de NK. Stouten verbeterde wel het clubrecord bij de C-meisjes. Op de zeven atletiekpnderde- len kwam zij tot een record nen gehaald. Van Burg kwam in de tweede set goed terug en liep uit naar een 3-1 voor sprong. Zijn droom werd ech ter wreed verstoord. Klompe pakte de volgende vijf games en de titel (6-3). Jeugd Het aantal deelnemers bij de meisjes van zeven tot en met twaalf jaar was nog minder dan bij de dames! Drie meisjes durfden de titelstrijd aan. Eli ne Keizer won de titel via een overwinning op Sietze Ruiten beek met 6-4 6-4. Marcella van der Vliet werd derde. Bij de jongens waren er negen deelne mers. Mark Verwest die zijn ti tel moest verdedigen, troefde in de halve finale Mark van der Linde met 6-3 en 6-2 af. Zijn aartsrivaal, Jarco Fierens, was voor Martin van Ast te sterk en zo stonden Verwest en Fierens voor de derde achtereenvolgen de keer in de finale. Verwest begon zeer voortvarend en liep in de eerste set uit tot 5-1. Hier na raakte hij in een dip en zag Fierens punt voor punt nader bijkomen om uiteindelijk via een tie-break (8-6) alsnog de set te verliezen. De tweede set was een formaliteit. Tot 3-3 ging het nog gelijk op, daarna sloeg Fie rens genadeloos toe met 6-3. aantal van 3238 punten. Op de eerste dag liep zij op de 80 me ter horden een tijd van 14.28 se conden. Bij het hoogspringen passeerde zij de lat op 1,35 me ter en de kogel landde na 10 meter en 94 centimeter. Op de 150 meter klokte de jury een tijd van 22.10 seconden. Tweede dag Op de tweede dag sprong zij bij het verspringen een afstand van 3 meter en 86 centimeter. De 600 gram speer overbrugde een afstand van 28,10 meter en het slotnummer, 600 meter, ging in 1.57.9 minuten. Zowel Jurgen de Lang als Anja Stou ten nemen op 21 en 22 augustus deel aan de officieuze Neder landse kampioenschappen (C- spelen) in Amsterdam. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van voetbalvereniging MEVO start op 26 juli weer met de eerste training. Voor liet eerst onder leiding van de nieuwe trainer Gerard Olijhock heeft de zaterdag eerste klas afde- lingsplocg een oefenprogram ma samengesteld. In aanloop op het nieuwe sei zoen komt de ploeg zaterdag 14 augustus voor het eerst in actie tijdens een toernooi van DES'67 in Dirksland. Pro gramma: Zaterdag 21 augustus MEVO - Kloetinge 2 om 14.30 uur. Dinsdag 24 augustus Oud- Vosmeer - MEVO om 19.15 uur. Zaterdag 28 augustus Kats 1 MEVO 14.30 uur. De competitie start op zaterdag 4 september. Corrie de Waal ging eervol tenonder in het tiende Dikke Toren- toernooi. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Corrie de Waal uit Bruinisse is in de eerste ronde van het Dikke Torentoernooi eervol tenonder gegaan tegen Elza Groothuis. De inmid dels 43-jarige De Waal uit Bruinisse was de hoop bij het damesenkel B voor Schouwen-Duiveland. De leerling van tennisschool 2000 Serge Carpentier uit Vlissingen toonde meer ervaring door in de laatste set via een tie-break te winnen. Nieuw record Anja Stouten BERGEN OP ZOOM - De 15-jarige atleet Jurgen de Lang heeft zich afgelopen zaterdag en zondag ge kwalificeerd voor de nationale C-junioren meer kampkampioenschappen. De talentvolle atleet uit Zierikzee won in Bergen op Zoom de Zuid- Nederlandse selectie wedstrijden voor de NK die be gin oktober in Zwolle worden gehouden. Anja Stou ten plaatste zich niet maar scoorde wel een nieuw clubrecord op de meerkamp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7