dichters a) nu voor f 3950,-! tokbenchfcen SHOWMODEL BLOKHUT dê TuIer^"Mooi dat je t maakt ingezonden stukken streeknieuws 0) Opnieuw wethouder weg AANBIEDING: Type Zwaluw 200 x 250 cm Extra: luifel, overstek en gedompeld Nieuwprijs f 4885,- Cao bij Océ zonder Industrie bond FNV Openbare toiletten De meester staat 'raar' te doen op het toneel Foutje bedankt! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vacantie De vacanties zijn weer aangebroken, en haast iedereen wordt aangestpken. Om te vertrekken, met caravan of tent I/I enigszins primitief, maar alles went. Met de auto naar Wenen of Milaan heerlijk met zijn allen op de autobaan. Ook met vliegtuig en bus zijn velen gegaan, naar vreemde landen hier ver vandaan. Toch zijn er mensen, heel simpel gezegd, voor wie deze dingen, niet zijn weggelegd. Want ben je ziek, oud, of bijna versleten, kun je vacantie, wel vergeten. Voor hen kunnen dagen, soms erg lang duren, als je anders niets kan, dan naar buiten turen. Een mooie kaart, uit de omgeving als groet, maakt voor deze mensen, vast erg veel goed. Corry Kloet-Slager Burgh Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. Afgehaald a contant Renesse Hogezoom 100 01116-2791 ALMERE - Wethouder en loco burgemeester A.J.S. Tierie (PvdA) van Almere heeft zijn ontslag ingediend. Een woord voerder van de gemeente heeft dat dinsdag meegedeeld. Tie rie zal dinsdagmiddag zijn af treden toelichten. Volgens J. W. de Vletter, fractie voorzitter van de D66, heeft Tierie ontslag genomen naar aanleiding van schriftelijke vragen van D66, CDA en GroenLinks over reizen op kos ten van particuliere bedrijven naar Parijs en Barcelona. Tie rie zou ook op kosten van een aannemer het EK en WK- voetbal hebben bezocht. Over particulier betaalde dienstrei zen zijn behalve aan Tierie ook vragen gesteld aan wethouder W. G. Trielier (PvdA) en wet houder D. Bos (WD). In maart van dit jaar moest burgemees ter C. H. de Cloe van Almere het veld ruimen nadat bekend werd dat hij ten onrechte on kosten had gedeclareerd. Het gemeentebestuur kon in de ontstane commotie vervolgens wegens politieke meningsver schillen afscheid nemen van wethouder M. van Bijsterveldt- Vliegenthart (CDA). AMSTERDAM - De manifesta tie Rumour Around Aids ten bate van het Aids Fonds heeft 375.000 gulden opgeleverd. Nederlandse Hervormde Kerk Benoemd te Pijnacker tot bij stand in het pastoraat: mevr. R. van der Hucht, pastoraal me dewerkster, wonende te Lei den, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen te Emmeloord (toez.): J. F. Schuitemaker te Loenen aan de Vecht; te Haaks- bergen-Buurse: mevr. J. Ruijs, kandidaat te Utrecht. Aangenomen naar Vlaardin- gen: H. Mast te Ridderkerk; naar de combinatie Noord- Oost Friesland (le ressort, standplaats Anjum): G. Schou ten, kandidaat te Houten, die bedankte voor Parrega-Hies- lum en Tjerkwerd-Dedgum. Gereformeerde Kerken Beroepen te Deventer: C. W. van der Meij te Amsterdam- Zuid (Overtoom) (part-time). Aangenomen naar Nieuwe- gein-Zuid (SoW): R. van Gor- kum te Zuid-Beijerland; naar Coevorden: T. J. Oldenhuis te Kollum. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Uithuizen: T. Groenveld te Anna Paulowna in combinatie met Enkhuizen. Christelijke Geref. Kerken Bedankt voor Broeksterwoude (Petrusgemeente): J. Plantinga te Groningen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Randburg (Z. Afrika): A. J. Gunst te Tholen. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland OOSTERLAND - Vanavond, dinsdag 13 juli, dienst Oud Ge reformeerde Gemeente Ooster- land. Voorganger ds. A. D. Muilwijk. De dienst begint om 19.30 uur. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Woensdag 14 juli, ds. D. Hakkenberg uit Go- rinchem. Dienst begint om 19.30 uur. UTRECHT - De Industriebond FNV zal de cao voor Océ (3.500 werknemers) niet onderteke nen. De leden van de bond vin den de loonsverhoging die de producent van kopieerappara- tuur heeft geboden veel te ma ger. Het gebeurt niet vaak dat de industriebond ondertekening van een cao achterwege laat. De onderhandelaar van de bond is echter in een lastig par ket geraakt. Haar leden heb ben het loonbod van Océ (1 pro cent structureel en een half procent eenmalig) tot twee keer toe afgewezen, maar zij waren niet bereid een grotere loonsverhoging met een sta king af te dwingen. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in to korten. Plaatsing betakent niet dat de inhoud dooi de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de rodactie en uitsluitend voor rekening van de briel- schrliver waarvan naam en adres bi| de redactie bekend moeten zijn. Gaarne wil ik even inhaken op het ingezonden stuk van Zie rikzee Promotion Kees Pilaar, waarin over de openbare toilet ten van Zierikzee wordt ge sproken. Wat mij opvalt is dat de open bare toiletten aan de Hoge Mo lenstraat niet aan de orde ko men. Weet Zierikzee Promoti on hier niets van af? Tégen be taling van 0,25 kun je van de toiletten gebruik maken. De Hoge Molenstraat ligt vlak achter het Havenpleikn dus hartje centrum. De gemeente zou wat duidelijker aanwijzin gen kunnen geven bijvoorbeeld grotere borden „Toiletten'. Dan zou hier zeker meer gebruik van worden gemaakt. De toe rist weet immers niet waar er toiletten zijn als dat slecht staat aangegeven? Mevr. F. M. van der Sluis- Moerkerk, Zierikzee GOES Gift Fonds Zomerpostzegels aan Ouderenjaar De afdeling Goes van het Fonds Zomerpostzegels heeft besloten de Stichting Zeeuws Vlaams Ouderenjaar een be langrijke subsidie te verlenen. Donderdagmiddag 15 juli reikt A. Ruijsink namens het Fonds Zomerpostzegels een geldche- que uit aan mevrouw H. Klein Hesselink-van Viegen, voorzit ter van de Stichting Zeeuws Vlaams Ouderenjaar. Dit ge beurt om 14.30 uur in het on derkomen van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Goes en op Noord-Beveland. In het kader van het Europese jaar van de Ouderen en Solidariteit tussen de Generaties hebben de ouderenbonden in Zeeland en West- en Oost-Vlaanderen een aantal gezamenlijke activi teiten ontplooid. Daardoor is begin dit jaar de Stichting Zeeuws Vlaams Ouderenjaar in het leven geroepen. Het grensoverschrijdende evene ment zal moeten bijdragen aan de positieve beeldvorming van ouderen. Niet in de laatste plaats bij henzelf. Daarom is gekozen voor activiteiten waardoor de scheidslijnen tus sen de verschillende generaties zullen vervagen. Een belang rijke invalshoek zal de betrek kelijkheid van de leeftijd zijn. Na de overhandiging van de geldcheque aan mevrouw Klein Hesselink-van Viegen zal zij een korte toelichting ge ven op de activiteiten van haar stichting. Daarna is er gelegen heid om over deze gezamenlij ke activiteiten vragen te stel len. DRONTEN Geslaagd Aan de Agrarische Pedagogi sche Hogeschool Stoas in Dron- ten heeft Coen van de Houten onlangs met goed gevolg zijn studie landbouw en planten teelt afgesloten. KRANTENLEESKWIS Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen de volgende vragen beantwoorden en de antwoorden opsturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1 4300 AA Zierikzee. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken die via een rondleiding bij de Zierikzeesche Nieuwsbode kan zien hoe de krant wordt gemaakt. 1 Bij welke toneelgroep werkt meester Eric Holm? 2 Waar gaat de Zierikzeese archivaris Groenleer werken? 3 Wat betekent luisterlezen? Openbare Basisschool De Schelphoek uit Serooskerke SEROOSKERKE - De fessen van Eric Holm op de openba re basisschool De Schelphoek in Serooskerke hebben soms wat weg van een toneelvoorstelling. Om het geheu gen van zijn leerlingen te trainen en hun concentratie te oefenen maakt hij gebruik van tableau vivants; 'bevroren' scènes uit een toneelstuk. Om de motoriek van de kinde ren te trainen laat hij ze allemaal een onderdeeltje vor men van een grote machine. Wanneer hij voorleest heeft dat meer weg van een voordracht. Hij beeldt het verhaal uit met verschillende stemmen en veel gebaren. Eric Holm is niet alleen onderwijzer, maar ook acteur. Twee dagen per week staat hij voor de klas en de overige drie dagen werkt hij als acteur bij de kindertheatergroep Het Hondje van De Ruyter in Vlissingen. „Wanneer iemand vraagt wat doe je voor de kost dan zeg ik acteur/onderwijzer. Dat klinkt wel deftig hé aldus de uit Zierikzee afkomstige jongeman. Tijdens zijn lagere school periode bij 't Kofschip en zijn Havo-opleiding aan de RSG stond het voor hem al vast dat hij acteur wilde worden. „Ik heb dat altijd gewild. Het is een soort passie, een drang. Ik sta graag op de planken. Op de lagere school wilde ik dat al. Ik,deed play-back acts en speelde het liefste de hoofdrol in de jaarlijkse toneeluitvoeringen. Soms denk dat ik het doe voor het applaus". Aan die gretigheid om op te treden herkent Eric Holm ook de toneeltalenten onder zijn leerlingen. „Het zijn de kinderen met 'joepie, we mogen weer" wanneer toneel wordt gespeeld en die erg snel hun tekst kennen. Om acteur te kunnen worden moet je toneel in de eerste plaats heel erg leuk vinden". Het was indertijd voor Eric Holm dan ook een grote teleurstelling toen hij uitgeloot werd voor de toneelopleiding in Maastricht. Omdat hij het ook heel leuk vond om met kinderen om te gaan koos hij toen voor een opleiding tot basisschoolleerkracht aan de PA, maar de oude liefde voor het toneel bleef levensgroot aanwezig. Omdat het ook niet mogelijk bleek om in het onderwijs een full-time baan te vinden, was Eric Holm heel blij toen hij, als gevolg van een auditie, vorig jaar kon komen werken bij de stichting kindertheater DODD in Vlissingen. Hij werkte mee aan de theatervoorstelling Water, die op Neeltje Jans en in vele scholen op Schouwen-Duivelands werd opgevoerd in het kader van de herdenking van de Waters noodramp. Momenteel werkt hij met de andere DODD- medewerkers aan de kindertheatervoorstelling 'twee vingers in de pap' die tijdens de kinderboekenweek in het najaar in première gaat. Ook de leerlingen van De Schelphoek zagen de theatervoorstelling Water, waarin hun meester meespeelde. „Ze vonden het wel spannend, maar ook heel vreemd dat ik 'raar stond te doen' op het toneel. Om de drempel, die veel kinderen(en volwassen) ten aanzien van toneelspelen hebben, te verlagen voert Eric Holm zo vaak als mogelijk is theater in bij zijn lessen. „Bijvoorbeeld bij.de stel lessen Nederland s. Dan geef ik de kinderen opdracht een dialoog te schrijven inplaats van een verhaal. De ene groep kan er beter mee uit do voeten dan de andere, maar meestal vinden ze een vorm van toneel tijdens de lessen te gek". Dit was de nacht van vrijdag op zaterdag. Mr. Spuit en Mevr. Spuit gingen uit eten. Mr. Spuit parkeerde zijn auto altijd net jes op het parkeerterrein. Dit keer ook. Mr. Spuit1 s nummer bord was go-ed-zoToen ze 1 s avonds uit het restaurant kwamen, was zijn auto weg. "Wel potver 4 duizendjes", zei Mr. Spuit. Maar dat hielp niets. Maar tot zijn verbazing zag hij dat op de plaats waar zijn auto moest staan een andere auto stond. Met dit nummerbord go-ed-zoAlleen de a leek op de o. Dit was hem wel meer overkomen. Dit was de auto van.... Wee dat kon geen waar zijn. Ze gingen maar naar het politiebureau. En daar stond zijn auto. Mr. Spuit vroeg wat dit te betekenen had. De politie zei dat de auto midden op de weg stond. Maar Mr. Spuit zei, dat hij zjjn auto keurig in een vak had geparkeerd. Maar ze geloofden hem niet. Hij moest wel f 150,- gulden betalen. "Wou dat is me het dagje wel", zei Mr. Spuit. En dit gebeurde keer op keer. Toen was hij het zo zat, dat hij maar thuis bleef. Maar toen hoorde hij een vreselijk kabaal. Hjj was geljjk buiten. "Wel potver 3 honderdjes"zei Mr. Spuit. "Uw auto lijkt precies op de auto van een grote crimi neel Zei een politie agent. Daarom takelen we hem steeds weg, zodat de boef hem komt halen, en dan kunnen we hem opsluiten. "Ja maar ik moet steeds f 150,- betalen voor mijn auto" zei Mr. Spuit. "Tja tja zei de agent Mr. Spuit Beval hem even te wachten. Toen kwam hij met de tuinslang en spoot de agent helemaal nat. Gelukkig kon de agent er later wel om lachen. Maar Mr. Spuit moest weer f 150,- betalen, omdat hij een politieagent in uni form had nat gespoten. Dat kon Mr. Spuit niet meer hebben en viel flauw neer. Groetjes van Bonnie Kloet (groep 8) Amanda Smeding (.groep 3) Cassandra van Oorschot (groep 3) Mandy van Houten (groep 3) A k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6