Christiaan Huizer wint drie zilveren mossels in Bruinisse De Coninck en Goedegebuure al in de eerste ronde uit het toernooi gewipt Anderlecht met Van Vossen in Nieuwdorp Het zou leuk zijn als er meer B-spelers naar Bruinisse komen9' Paling- voor Vercruijssen Braderieloop afgelast WIK oefent tegen Serooskerke Zomeravond schaken in Zierikzee Organisatoren Dikke Torentoernooi op de proef gesteld MAANDAG 12 JULI 1993 NR 25389 9 André Goedegebuure uit Nieuwerkerk won de poule bij de Bspe- De sportleraar Christiaan Huizer wint drie zilveren mossels. (Fo- lers. (Foto: Joop van Houdt). to: Joop van Houdt). BRUINISSE - Acht dagen lang stond Bruinisse in het teken van de dertiende uitgave van het Mosselten nistoernooi. Zaterdagavond om tien uur verlieten de laatste spelers de gravelbaan van de organiserende vereniging Bru-Tèn. De driekoppige organisatie is er wederom in geslaagd het toernooi tot een groot succes te maken. Niet alleen de fel begeerde zilveren mossel was voor velen een drijfveer om aan dit toernooi deel te nemen, maar ook de zo bekende Bruse gezelligheid was voor velen een reden om hier niet te ontbreken. Op de laatste dag van het toer nooi werd na zeven dagen hard werken het improvisatie ver mogen van de organisatie nog even flink op de proef gesteld. Vroeg in de morgen brak er een flinke regenbui los. Zo erg dat er een behoorlijke laag water op de banen terecht kwam. Met man en macht werd er gewerkt om de banen toch nog speel- klaar te krijgen voor de diver se finales die er op het pro- Zeventien partijen werden ge speeld in Renesse, Nieuwer kerk en Bruinisse. De organi satie, bestaande uit Joop de Vlieger, Erna Terwisscha en Hans Minnaar, wist met deze noodgreep weer volledig op het oorspronkelijke schema te ko men. Iedere dag moeten er vijf tig partijen worden gespeeld om zondag 18 juli tijdig de fi nales te laten spelen. Het Dik ke Torentoernooi is van start gegaan, maar er waren nog geen verrassingen te noteren. In de B-categorie kwam nog niemand aan de bak. Bij de da mes werd één enkelspel bij de Dl-categorie gespeeld. Daar won Jopie Goedegebuure van Mirjam Zijta met 6-1 6-1. Voor de rest stonden er bij de dames alleen dubbel en gemengde partijen op het programma. gramma stonden. „Om half ne gen 's morgens leek de lucht weer opgeklaard en we hebben toen alles op alles gezet om de banen op tijd weer gereed te krijgen. Zelf hebben we een ap paraat waarmee we het gravel droog kunnen maken en óok waren er twee waterstofzuigers tot onze beschikking", vertelt Ineke van den Houten. Maar alle moeite ten spijt begon het om tien uur weer verschrikke- Bij de heren werden een aantal partijen afgewerkt in de Cl en C2-categorie. Hans-Jan Goede gebuure uit Nieuwerkerk kreeg flink klop van de Bra bander Koen Minnebach met 6- 0 6-2. Voor de Cl-speler van ten nisvereniging Duiveland is het Dikke Torentoernooi al een feit na de eerste ronde. Ryan Jorna bleef de clubkampioen van ten nisvereniging Zierikzee, Jan- Willem de Coninck, in drie sets de baas. De Coninck wist in de eerste set met 6-4 te winnen. Ook de tweede set ging gelijk op, maar Ryan Jorna trok aan het langste eind met 4-6. In de derde set was De Coninck geen partij meer en ging met 6-1 ver lies van de baan af. Brian van Geer kon het in de C2-categorie niet bolwerken te gen Arno de Koning. In een lijk te regenen en leek het spel- schema flink in de war te wor den gegooid. „Precies op tijd kregen we een telefoontje uit Nieuwerkerk waar het niet re gende en zij boden ons de hel pende hand zodat we in ieder geval de halve finales daar konden gaan spelen", aldus van Houten die samen met Adrie de Looff en Peter Cop- poolse de driemans sterke or ganisatie vormden. korte partij met 6-4 en 6-1 was het voor Van Geer snel gedaan. In het herendubbel C2 was er een spannende partij tussen Frans Verspeek/Huyser en Wilco en Lenz Hoogerhuis. Haast twee uur en drie sets stonden de vier spelers te strij den voor een plaats in de vol gende ronde. De eerste set ging met 7-6 naar Verspeek/Huyzer. Wilco en Lenz Hoogerhuis kwa men sterk terug en wonnen de tweede set met 6-4. De derde set werd een kopie van de vori ge set en ging met 6-4 naar de twee spelers uit Renesse. Gemengddubbel Lianne de Looff en Jan-Kees van Stigchel uit Bruinisse werd uit het toernooi geknik Pas om half één waren de ba nen van Bru-Tèn weer speel baar en begon het tenniscircus weer op de oude vertrouwde stek in Bruinisse. Er kon bij tijd en wijlen van goed tennis worden genoten en al was het speelschema dusdanig opge schoven. Maar dat konden de meeste spelers en toeschou wers niet deren gezien de gezel lige drukte op het terras en de bomvolle kantine. kerd door het duo Clerx/Meul- dijk. In het gemengd dubbel Cl partij was Clerx/Meuldijk met 7-5 de baas over het duo van tennisvereniging Bru-Tèn. In de tweede set liet De Looff/Van Stigchel geen spaan heel van hun tegenstanders door de set met 6-0 naar zich toe te trek ken. Tben was het over voor de twee Bruenar-en. Ze verloren de derde set met 6-2. Uitslagen zondag 11 juli HE Cl: Jorna - De Coninck 4-6 6-4 6-1. Minnebach - Hans-jan Goe degebuure 6-0 6-2. HE C2: De Koning - Van Geer 6-4 6-1. Bij de Vaate Schuiten 3-6 6-2 6-3. Salomans - Delies 6-2 6-3. Bou- ma Kramer 4-6 6-3 7-6. Lode- wijk - Kort 6-1 6-1. Jongen - Mulders 6-2 6-1. HE Dl: Vrij - Bezuijen 2-6 6-0 6-3. Corthals - Holm 6-1 7-6. Vleeshouwer - van der Werf 6-3 6-2. HE D2: Cok - Pantekoek 6-1 7-6. Koster - Hubregtse 6-0 6-1. Vos - Melse 6-2 6-0. Van Klinkenberg - Gijs- sel 6-4 6-1. HD C2: Hoogerhuis/Hooger- huis - Verspeek/Huyser 6-7 6-4 6-4. Geleynse/Schoneman Holm/Kramer 6-4 6-1. Pro- gat/Wissekerke - Minnaar/De Coninck 5-7 6-4 6-1. HD Dl: Hoogendoorn/Oostdijk - Ver- kaart/Janse 7-5 7-5. Hoa- re/Sponselee - Bos/Bos 6-2 6-0. HD D2: Aerts/Padmos - koo- men/van Oosterhout 6-0 6-4. HE D35 Olree - Op 't Hof 2-6 6-4 7-5. Haze - De Spirt 1-6 6-0 6- 3. Kievit - Almekinders 6-1 6-2. De Dreu - Verschoore 6-1 6-0. DE Dl: Goedegebuure - Zijta 6- 1 6-1. DD Dl: Pattisilanno/Bos - 't Mannetje/De Looff 6-3 6-1. Eversdijk/De Jager - Pum mel/Simmers 6-3 6-3. Koo-' man/Vleeshouwer - Verschoo- re/Van Rooij 2-6 6-2 75. DD D2: De Vlieger - Deurloo Schot/Struyk 4-6 62 6-3. Van Dalen/Morree - Schimmelpen- ninck 2x 6-1 6-4. GD Cl: Clerx/Meuldijk - De Looff/Van Stigchel 7-5 0-6 6-2.GD Dl: Van Aartsen/Wijdeveld - Molen-» graaf/Vahlkamp 6-1 6-0. Don/De Bruine - Roelse/Van der Hooft 3-6 7-5 6-2.GD D2: Jellema/Jellema - Kkosten- se/Schiettekatte 6-2 6-3. Mer- le/Schaalje - Bouwman/Oo- mens 6-1 6-3. Viergever/Ruiten beek - Schot/Van Dijke 7-5 6-3. De meest opvallende prestatie kwam op naam van Christiaan Huizer uit Dirksland. In de C2- klasse toonde hij zijn suprema tie door zowel in het enkel- als in het dubbelspel en bij het ge mengd dubbel een zilveren mossel aan de haak te slaan. De Flakkeénaar toonde zich ondanks deze bijzondere pres tatie erg nuchter. ,,Ik ben na tuurlijk blij dat ik heb gewon nen maar was het niet gelukt dan stap ik met hetzelfde ge voel in mijn auto". De 24-jarige sportleraar die vanwege princi piële redenen niet op zondag speelt was blij dat hij über haupt de finales kon spelen. Omdat de meeste finales van de toernooien op zondag zijn moet hij altijd in de halve fina le de winst aan zijn tegenstan der geven. ,,De komende toer nooien schrijf ik in bij de B- spelers. Ik vlieg er dan wel eer der uit maar het is beter dan op de moeten geven in de halve fi nales. Tevens zie ik het ook als een goede ervaring om tegen sterkere tegenstanders uit te komen", aldus de beul van Bru, zoals Huizer ook wel geksche rend werd benoemd. Zenuwen In de Herenenkel B-klasse, die in een poule werd afgewerkt, ging de finale tussen de Brue- naar Peter Coppoolse en de Nieuwerkerker André Goede gebuure. Er ontspon zich een boeiende strijd tussen twee spelers die elkaar door en door kennen. Coppoolse die voor ei gen publiek speelde had in de eerste game duidelijk moeite om in zijn spel te komen. ,,Ik was toch redelijk nerveus, je speelt voor eigen publiek en dat geeft toch wel wat druk", legt Coppoolse na de wedstrijd uit. Opvallend was dat Goede gebuure daarentegen zeer ont spannen speelde en zich zelfs permitteerde af en toe een grapje naar het rijkelijk aan wezige publiek te maken. „Dat klopt", lachte Goedegebuure. „Ik heb dat nodig. Dit is mijn manier om me lekker te voelen in de wedstrijd". De eerste set kwam na maar liefst 55 minu ten spelen op naam van Goede- gebure. De tweede set kon Cop poolse lang blijven volgen maar wisselde fraaie momen ten af met te veel onnodige missers. Met een 6-3 winst in de OUWERKERK - Ruud Ver cruijssen van hengelsportver eniging Oosterschelde heeft de vijfde viswedstrijd aan de kre ken van Ouwerkerk gewon nen. Met drie palingen behaal de hij een gewicht van 1145 gram. Door het mooie weer waren de palingen goed los in de kreken van Ouwerkerk. Tijdens de vijfde viswedstrijd haalde Ri- nus Westdorp de eerste paling naar boven met een gewicht van 380 gram. Nog geen half uur later slaagde Vercruijssen erin om een paling van een pond naar boven te halen. Bol le deed het ook niet slecht met vier palingen, maar het ge wicht viel wat tegen. Leo Bo- lier kreeg tot drie keer toe een paling aan de haak met een to tale gewicht van 535 gram. Tbch bleef Vercruijssen met zijn drie palingen en 1145 gram de winnaar en stroomt in het algemeen klassement van de 34e naar de 2e plaats. Uitslag: 1. R. Vercruijssen 1145 gram. 2. W. J. Bolier 605 gram. 3. L. Bolier 535 gram. 4. F. L. Timmerman 385 gram. 5. M. Wesdorp 380 gram. 6. M. A. Lobbezoo 365 gram. 7. W. Meer- dink 300 gram. 8. Ramon Bo lier 285 gram. 9. K. van Dijke 275 gram. 10. A. Schell 260 gram. Algemeen klassement; 1. W. Meerdink 1265 pnt. 2. R. Ver cruijssen 1145 pnt. 3. W. C. A. Dekkre 1105 pnt. 4. L. Bolier 1030 pnt. 5. A. Schell 875 pnt. Vrijdagavond 9 juli valt de be slissing om het kampioen schap. Vertrek om 19.00 uur vanaf de loswal Cebeco in Zie rikzee. MIDDELHARNIS - De Brade- ricloop in Middelharnis is voor dit seizoen afgelast. De elfde editie gaat op vrijdag 23 juli uit veiligheidsmaatregelen niet door. Atletiekvereniging Delta Sport die in samenwerking met de middenstand in Middel harnis de aantrekkelijke wed strijd ieder jaar organiseert, heeft dit besloten omdat het huidige parcours niet beschik baar is. tweede set pakte de gelukkige Goedegebuure de zilveren mos sel in de hoogste klasse. „Ik had wel geluk dat ik beide sets met mijn opslag kon beginnen daardoor moest Peter eigenlijk steeds zijn eigen ser vice wêer winnen om gelijk te komen. Meestal moet hij het daar van hebben, maar ik had daar vandaag een beter ant woord op", aldus de net af gestudeerde Goedegebure. Peter Coppoolse, mede organi sator van het Mosseltoernooi, uitte de wens dat het mooi zou zijn als er volgend jaar wat meer B-spelers mee zouden doen. Met name spelers van buiten Schouwen-Duiveland, zodat ook in deze klasse in knock-out systeem kan worden gespeeld. Bij de heren C-l ging net zoals vorig jaar de titel naar Jaco Almekinders uit Middelharnis. In twee sets was hij te sterk voor Ryan Jorna. Jorna kreeg echter in de dub bel zijn revanche en verwees samen met Koen Minnebach, Almekinders/Wondergem te rug naar de tweede plaats. Bij de dames-Cl was Monique van Sabben uit Goes te sterk voor Lianne de Looff. Met de cijfers 6-7 6-2 en 6-2 kreeg ook zij de zo felbegeerde zilveren mossel in bezit. Deze kreeg zij net als alle andere winnaars uitgereikt door burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse. Uitslagen dertiende Mossel- toernooi: HE B: poulefinale: André Goedegebuure - Peter Coppoolse 7-5 6-3. HE Cl: Hal ve finale: Ryan Jona - Jan Wil lem de Coninck 6-2 6-3. Jaco Al mekinders - Piet Vreeke 6-1 6-2. Finale: Jaco Almekinders - Ry an Jorna 6-3 7-5. HD Cl: Halve finale: Almekinders/Wonder gem - De Coninck/De Koning 6-2 6-0. Jorna/Minnebach - Goedegebuure/vreeke 6-3 6-3. Finale: Jorna/Minnebach - Al mekinders/Wondergem 6-4 6- ,3.DE Cl: Halve finale: Moni que van Sabben - Hilke van der Pols 6-3 3-6 6-7. Lianne de Looff - Andrea Kamelink 6-2 61. Fi nale: Monique van Sabben - Li anne de Looff 6-7 6-2 62. HE C2: Halve finale: Christiaan Hui zer - Erwin Verbraak 6-2 6-3. Johnny Otte - Arno de Koning 5-7 6-2 6-1. Finale: Christiaan Huizer - Johnny Otte 6-1 6-3. HD C2: Halve Finale: Hui- De wedstrijd wordt gehouden op het voetbalterrein van Nieuwdorp en niet in Lewe- dorp zoals eerst was aangekon digd. De wedstrijd begint om 18.00 uur. Anderlecht is inmid dels een week in training en heeft zich bereid getoond om naar Zeeland te komen. Door bemiddeling van Kees van Vos sen uit Oosterland krijgen de toeschouwers zeker de ex- Zierikzeeënaar Peter van Vos sen te zien. De zevenvoudige in ternational heeft onlangs een goed gesprek gevoerd met de manager Michel Verschueren en eikaars wederzijds vertrou wen gegeven. OULU - De Nederlandse allround-atleten hebben zich bij het Europa Cup-toernooi meerkamp in de Finse plaats Oulu gehandhaafd in de A- categorie. KERKWERVE - Op 31 juli start de voetbal-selectie van sportvereniging WIK uit Kerk- werve weer met de training. De zaterdag vierdeklasser KNVB, onder leiding van Cees Joosse, heeft ook een oefenpro gramma samengesteld. Op 7 augustus wordt er nog naar en tegenstander gezocht. Op 10 augustus gaat de selectie een wedstrijd spelen tegen Se rooskerke 1. Een interresante oefenwedstrijd omdat WIK veertien dagen later ook voor de beker moet spelen tegen Se rooskerke. Maar dan op het sportpark in Kerkwerve. Pro gramma: 10 augustus Seroos kerke 1 - WIK 19.00 uur. 14 augustus WIK - NOAD'67 14.30 uur. 21 augustus WIK - NTVV 1 14.30 uur. 24 augustus WIK - Se rooskerke 1 (beker) 19.00 uur. 28 augustus WIK - Nieuwdorp 1 14.30 uur. zer/Both - Otte/van Opstal 5-7 5-1 6-2. Kort/Geense Prins/Noordermeer: 6-4 5-7 6-0. Finale: Huizer/Both Kort/Geense 6-2 6-0. GD C2: Halve finale: Kort/kort - Huy- zer/Hommel 4-6 6-3 6-4. Blok- land/Huizer - Noorder- meer/Noordermeer 7-6 6-4. Fi nale: Huizer/Blokland Kort/Kort 6-2 6-0. DD C2: Hal ve finale: Hoogerhuis/Pattisi- lano -' Bij de Vaate/Terwisscha 6-2 6-4. Breen/Pieters - Van Dij- ke/Korenhof 6-4 6-2. Finale: Breen/Pieters Hooger- huis/Pattislano 2-6 6-4 6-2. HE Dl: Halve finale: Jacco Folmer - Peter Vrij 6-2 6-0. Eric Tillema Peter v/d Ven 6-3 5-7 6-0. Finale: Jacco Folmer - Eric Tillema 6-2 3-6 6-1. HD Dl: Halve finale: Haze/van Vliet Folmer/Vrij 6-1 6-4. Vleeshouwer/Nou wen - Folmer/Folmer 6-1 64. Finale: Vleeshouwer/Nouwen - Ha- ze/Van Vliet 6-4 3-6 4-6.GD Dl: Halve finale: Da Silva/Van der Werken Smits/Van Helden 6-3 7-5. Slootweg/Slootweg Oostrum/Van Heteren 6-3 7-6. Finale: Slootweg/Slootweg - Da Silva/Van der Werken 6-2 6- 0. DE Dl: Halve finale: Maartje Wehrmeyer - Wilma Kooman 6- 0 6-3. Jopie Goedegebuure - Ma- rit Janse 6-2 6-1. Finale: Jopie Goedegebure - Maartje Wehr meyer 6-2 6-4. DD Dl: Halve fi nale: Schmitz/Zwanenburg De Winter/Kok 6-4 6-1. Dee- ring/Wehrmeyer Melle- gers/Goedegebure 6-1 4-6 6-2. Finale: Schmitz/Zwanenburg - Deering/Wehrmeyer 5-7 6-3 7-6. HE D2: Halve finale: Corné Frel - Deenis Aarts 6-3 6-4. Mar tin de Jonge Bert de Vos 3-6 6-1 6-3. Finale: Martin de Jonge - Corné Frel 2-6 6-1 6-3. HD D2: Halve finale: Ro bijn/Van Dam Van Dijke/Wal- pot 6-3 6-3. Robijn/Van Dam - De Frel/Verwijs 7-5 6-4. GD D2: Halve finale: Duinhou wer/Duinhouwer - Mer- le/Schaalje 6-3 6-3. Ver wijs/Van Dijke Duinhou wer/Duinhouwer 6-1 3-6 6-1. DE D2: Halve finale: Mirjam Verwijs - Janny de Oude 6-2 7-5. Marleen van Beveren - Lenie Begemann 6-4 6-0. Finale: Mir jam Verwijs Marleen van Beve ren 6-4 6-0. DD D2: Halve fina le: Bomer/Dogger - Wehrmey er/Huizinga 6-3 2-6 6-2. Kou- wenberg/Landman - Duinhou wer/Van der Weel 6-2 6-2. Fina le: Bomer/Dogger - Kouwen- berg/Landman 1-6 6-4 6-3. Na een sterke start bij Ander lecht, in het begin van het vori ge seizoen, kwam de 25-jarige Van Vossen op de reservebank terecht. Ondanks die plaats was Van Vossen in het nationa le team goud waard voor bondscoach Dick Advocaat. In de wedstrijd tegen Engeland hield hij Nederland in de race, na het nemen van een penalty, voor de WK in Amerika. De gouden kracht van het Ne derlandse oranje team, Peter van Vossen, en de vele vedetten van Anderlecht met trainer Jan Boskamp zijn woensdag 14 juli vanaf 18.00 uur te aan schouwen in Nieuwdorp. ZIERIKZEE - Schaakvereni ging Zierikzee had de jeugd spelers ingedeeld tegen senio ren. Dat was een aardig gezicht om te zien hoe de jeugdspelers een verbeten strijd uitvochten tegen de meer geroutineerde senioren. Alle jeugdspelers verloren hun partij. De wedstrijd die de se nioren tegen elkaar speelden duurden veel langer. De partij van Martin Krijger tegen J. Verduijn den Boer duurde vier uren. Helaas voor J. Verduijn den Boer kwam hij zeer onge makkelijk te staan in het eindspel. Door een moordende mataanval werd hij gedwongen op te geven. Uitslagen C. Polderman - J. Baris 1-0 J. Pannekoek - E. de Jonge 1-0 J. Philippo - J. Verkerk 0-1 M. den Boer - P. Kramer 0-1 P. Legerstee - J. Bom 0-1 A. de Jonge - J. Hoogstrate0-1 M. Krijger - J. Verduijn den Boer 1-0 S. Stoel - A. van Wijngaarden 1-0 Het damesdubbel Bep Simmers (links) en Aartje Prummel verloor hun wedstrijd van het duo Eversdijk/De Jager (6-3, 6-3). (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De organisatoren van het tiende Dikke Torentoernooi zijn giste ren, zondag, gelijk op de proef gesteld. Een paar grote regenbuien zetten de zes gravelbanen op het tennispark aan de Grevelingenstraat geheel blank. Het ge volg was dat pas halverwege de zondagmiddag de eerste ballen geslagen konden worden. Onmiddellijk ging zondagmorgen het rampendraaiboek in werking en werd er uitgeweken naar andere lokaties op Schouwen-Duiveland. Woensdag 14 juli om 18.00 uur ZIERIKZEE - Woensdag 14 juli komt RCS Ander lecht met haar voltallige selectie naar Zeeland. De kampioen van België speelt dan haar eerste oefen wedstrijd tegen een selectie van de streek Borsele.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9