3 GRATIS ADVERTENTIE Speel-o-teek vreest toewijzing ander lokaal in CSG-gebouw Vrijspraak door verkeersbord dat nog niet rechtsgeldig was UW KRAHT VAH SCHOUWEH-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE fil NIEUWSBODES i Wethouder D. van der Wekken: reactie veel te voorbarig Kantongerecht in Zierikzee 3 Q 5 r\ vj 5 9 Politie inventariseert behoeften van toeristen TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen - duiveland! j ZIERIKZEESCHE INI I EU WSBODE VRIJDAG 9 JULI 1993 149e JAARGANG NR 25388 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektle leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Of nu wel of niet een lokaal in het CSG-gebouw wordt aanvaard, de huisvesting aan de Mosselboombaard moet op termijn worden verlaten. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het bestuur van de speel-o-theek Leentje-buur uit Zierikzee vreest bij de uiteindelijke verdeling- van ruimten in het leegstaande voormalig schoolgebouw van de Christelijke Scholen Gemeenschap (CSG) aan de Huy- bertstraat een lokaal toegewezen te krijgen dat niet voldoet aan de eisen. Het lokaal waarop de speel-o-theek het oog had laten vallen is bij een voorlopige in deling toebedeeld aan de zogenaamde Beuze Boys, een groep jongeren uit Malta dat ook een onderkomen zoekt in het gebouw dat dienst gaat doen als multi functioneel centrum. Een alternatief lokaal is voor het bestuur van de speel-o- theek onaanvaardbaar. Wethouder D. van der Wekken noemt de reactie van het bestuur van de speel-o-theek veel te voorbarig. ,,De toewijzing is nog lang geen uitgemaakte zaak. Er komt nog gelegenheid voor een tweede ronde", aldus Van der Wekken. Öp dit moment is de speel-o- teek Leentje Buur nog geves tigd aan de Mosselboomgaard in Zierikzee. In dit gebouw dat allerlei gebreken gaat verto nen kan men echter niet blij ven. Toen bekend werd dat ver enigingen, instellingen en groepen een onderkomen kon den krijgen in het voormalige schoolgebouw van de CSG, rea geerde het bestuur van de speel-otheek direct. Evenals vele andere instanties woonde zij in september 1992 een spe ciale bijeenkomst bij voor groeperingen die interesse had den voor één van de lokalen. Favoriet Na een rondleiding door het ge bouw Werd aan de organisaties gevraagd een favoriet lokaal op te geven met daarbij een lijstje op welke tijdstippen men de ruimte wilde gebrui ken en welke bouwkundige aanpassingen men graag uitge voerd zou willen zien. De speel- o-theek had haar oog laten val len op lokaal 53, gelegen in een uithoek van het gebouw. De toiletten in de aangelegen hal, zo had het bestuur in gedach ten, zouden gebruikt kunnen worden als kantoorruimte en voor opslag van materiaal. Voorts had het bestuur als wens opgegeven dat de hal zou worden afgesloten zodat de kinderen de voor hen gevaarlij ke stenen trap in de hal niet zouden kunnen bereiken. .Voor de keuze voor lokaal 53 heeft het bestuur van de speel-o- theek een aantal argumenten. „Voordeel is dat deze ruimte ^ich in een uitloper van het ge bouw bevindt. Daarnaast geeft de nabijgelegen hal direct toe gang tot het schoolplein wat natuurlijk ideaal is voor onze kinderen. Vanuit het raam in het lokaal kunnen wij toezicht op ze houden", aldus het be stuurslid Lydia de Raad. Bij de voorlopige indeling van ruim ten die de gemeente vervolgens had opgesteld, stond de speel- o-theek inderdaad ingedeeld in lokaal 53. „Bij een rondleiding werden we echter door gestuurd naar lokaal 38. Tben kregen we het vermoeden dat de gemeente voor lokaal 53 een andere instantie in gedachten had. Later werd ons duidelijk dat het hierbij ging om de zoge naamde Beuze Boys, een groep jongeren uit Malta die zich nu regelmatig ophoudt bij De Beuze". Lokaal 38 viel echter niet in de smaak. „Ten eerste is het kleiner en hebben we geen directe toegang tot het school plein. Bovendien hebben we geen toezicht op de kinderen die vanuit dit lokaal door het hele gebouw kunnen zwerven. Ander argument is dat de ge luidsoverlast door onze kinde ren op de zogenaamde baby- en peutex-sozen in lokaal 38 veel groter is dan in lokaal 53". Na een gesprek met wethouder Van der Wekken over de voor- en nadelen van beide lokalen keerde het vertrouwen bij het bestuur terug dat zij alsnog lo kaal 53 toegewezen zou krij gen. „De heer Van der Wekken vroeg ons alleen of lokaal 38 bespreekbaar zou zijn. Aange zien wij toch uit onze huidige lokatie weg moeten hebben we toen gezegd dat alles voor ons bespreekbaar is. Dat is echter niet hetzelfde als aanvaard baar", aldus De Raad. Bezorgd Toen op dinsdag 6 mei in de PZC te lezenviel dat bij de voorlopige indeling de Beuze Boys stonden ingedeeld in lo kaal 53, toog een bezorgde dele gatie van de speel-o-theek naar de vergadering van de commis sie welzijn, die deze avond ge houden werd, om opheldering te vragen. Wethouder Van der Wekken, voorzitter van deze commissievergadering, distan tieerde zich van het bewuste krante-artikel. „Als de krant het brengt alsof het al beslist is, is dat voor hun rekening", aldus de wethouder. Ook deel de hij mee dat de commissie niet de lokalen verdeelt, maar dat dit is overgedragen aan een beheersstichting die wordt sa mengesteld uit een aantal ver tegenwoordigers van instanties die een ruimte krijgen toege wezen, enkele onafhankelijk personen en een vertegenwoor diger van het college van b en w van de gemeente Zierikzee. Het bestuur van de speel-o- theek rest niets anders dan te wachten. „Aan de be heersstichting hebben we een brief gestuurd, maar zij is nog niet in functie. Na de vakantie bellen we hoe het ervoor staat. Het liefst zouden we in het ge bouw aan de Mosselboom gaard blijven. We zitten hier centraal en voor de deur ligt een groot parkeerterrein. Hoe wel de ruimte kleiner is, is lo kaal 53 in het CSG-gebouw een alternatief. In lokaal 38 gaan we echter niet. Dan gaan we nog verder achteruit in ruimte terwijl we nu al een tekort heb ben". Voorbarig Wethouder Van der Wekken vindt de angst van het bestuur van de speel-o-theek veel te voorbarig. ,,Ik denk dat het be stuur van de speel-o-theek zo reageert omdat ze nog geen vooruitgang merken. De laat ste tijd zijn we echter duik be zig geweest met de samenstel ling van het bestuur van de be heersstichting dat het gebouw gaat beheren en exploiteren. Ook hebben we gekeken welk geld er nodig is om de gewenste bouwkundige aanpassingen uit te voeren en zijn deze aan passingen in detail uitgewerkt. Eerst zal de gemeenteraad zich echter moeten uitspreken welk bedrag zij beschikbaar stelt. Dat gebeurt waarschijnlijk in de vergadering van september. Eerdaags krijgen de toekom stige gebruikers een brief in de bus met een uitleg hoe het er voor staat. Daarna gaan we weer met hen in overleg. Op dit moment weet dus nog niemand hoe het er voor staat". Wie lo kaal 53 toegewezen krijgt blijft vooralsnog onduidelijk. „Voor zowel de Beuze Boys als de speel-o-theek is dit het meest ideale lokaal. Er moet dus voor één van beiden een alternatief worden gevonden. Wij hebben de speel-o-theek reeds aange boden om extra voorzieningen te treffen als zij in lokaal 38 worden geplaatst. In een twee de ronde kan hierover weer ge sproken worden. We zijn dus nog niet uitgepraat", aldus Van der Wekken. Dat de speel-o-theek aan de Mosselboomgaard kan blijven is volgens de wethouder uitge sloten. „Nu we dadelijk de be schikking hebben over een multifunctioneel gebouw gaan we als gemeente niet veel geld meer steken in een semi permanent gebouw. Op ter mijn moet men daar weg". De wethouder verwacht dat de eerste instanties het CSG- gebouw in september van dit jaar kunnen betrekken. Dit be treft de huurders van lokalen waar geen aanpassingen hoe ven worden aangebracht. „Af hankelijk van het besluit van de raad in september hopen we dan aan het eind van 1993 alle instanties te hebben gehuis vest". ZIERIKZEE - Hij stond voor de kantonrechter met een meetlat in de hand en justitie heeft er vanwege zijn inspanningen een dik dossier bij, verlevendigd met vele kleurenfoto's. Geen moeite was de heer H. C. G. L. P. uit Rotterdam teveel om aan te tonen dat de wijze waarmee wordt aangegeven dat men op het Haven plein te Zierikzee betaald moet parkeren niet klopt. Uiteindelijk werd hij tijdens de zitting van het kanton gerecht, donderdag in Zierikzee vrijgesproken van een boete van vijftig gulden. Die hem door een parkeer wachter werd opgelegd omdat hij geen geldig parkeerkaartje achter de voorruit van zijn auto had. De vrij spraak was niet op basis van de metingen en foto's, die de Rotterdammer ijverig onder de aandacht van kan tonrechter mr A. L. R. Melens bracht, maar op grond van de verordening parkeerbelastingen van de ge meente Zierikzee. Officier van Justitie mr H. F. Mos stelde namelijk vast dat de verordening, op grond waar van de gemeente automobi listen parkeergeld kan vragen, pas rechtsgeldig werd op 1 no vember 1991. En het was op 23 augustus 1991 dat P. bij een be zoek aan Zierikzee zijn auto op het Havenplein parkeerde en daarbij verzuimde om een kaartje uit de parkeerauto maat te trekken. „Ik heb toen wel een parkeer- bord gezien, maar dat vond ik heel verwarrend. De toevoe ging 'verboden op donderdag' suggereert dat je op de andere dagen ter plaatse wel gratis zou mogen parkeren". Hij voer de verder aan dat het bord 'be taald parkeren' niet bij de inrit van het parkeerterrein is ge plaatst zoals dat wettelijk ver plicht zou zijn en dat het veel te hoog staat. Met behulp van een foto waar op zijn vrouw en twee uitge trokken duimstokken naast het betreffende bord stond pro beerde de Rotterdammer zijn woorden kracht bij te zetten. „Het bord staat veel te hoog, de onderkant is ongeveer op 2.60 meter. Dat mag wettelijk alleen in bijzondere omstan digheden. Ik zou wel eens wil len weten welke dat hier in Zie rikzee zijn". Dat kon officier van Justitie Mos hem niet vertellen, maar niettemin veegde hij de argu menten van P. een voor een van tafel. „In de wet Verkeersre gels Verkeerstekens is de mo gelijkheid voor uitzonderingen geschapen. Klaarblijkelijk is dat hier het geval. Het bord op zich is heel duidelijk en het staat ook op de juiste plaats". De officier had echter wat aan te merken op het bord zelf. „In augustus 1991 had daar nog een ouderwetse P op moeten staan. Het nieuwe parkeerbord dat toen reeds op het Havenplein stond was op dat moment nog niet rechtsgeldig". Hij eiste vrijspraak en de kantonrechter vonniste conform. Discriminatie „Wij zijn meerdere campings langs geweest. Maar ze wilden ons niet omdat we woonwagen bewoners zijn. Dat wordt niet direct zo gezegd, maar je voelt het wel". De heer F. W. P. van G. uit het Brabantse Eindhoven zocht op 8 augustus 1991 met zijn caravan maar een plaatsje langs de kant van de weg toen zijn drie kinderen moesten gaan slapen. Het kwam hem op een boete voor illegaal kampe ren te staan. De kantonrechter was van mening dat dat terecht was. „U had tevoren naar een camping kunnen bellen om een plaats te reserveren. U hoeft daar niet bij te vertellen dat u woonwagenbewoner bent. Of u had naar het woonwagenkamp in Zierikzee kunnen gaan". Hij legde Van G. een boete op van 150 gulden, of drie dagen ver vangende hechtenis. „We zouden in Renesse bij twee meisjes in de tent gaan slapen. Maar toen we 's nachts op de camping kwamen wisten we vervolg pagina 2 De druiven die men voor de tijd plukt, geven niet eens goede azijn. Talud Koel en buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele regen- of onweersbuien. Minimum temperatuur rond 11 graden, mid- dagtemperatuur ongeveer 17 gra den. Wind uit zuidwest tot west, matig, kracht 4, aan de kust krachtig, windkracht 6. LANDBOUW Oud-bestuurslid Cebeco vindt dat politiek te laat rea geert op problemen landbouw. DROOGINSTALLATIE Bij de waterzuiveringsinstallatie werd een proef ge daan met het drogen van slib. ROMMELMARKT Zomeravond rommelmarkt in Oosterland brengt tien duizend gulden op voor onderhoud kerk. MOSSELTOERNOOI André Goedegebuure en Peter Coppoolse maken zich op voor finale in B-klasse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Op initiatief van de Zeeuwse politie wordt in de maanden juli en augustus in Zeeland een onderzoek gehouden onder toeristen. Via enquêtes op lokatie wil men een "beeld krijgen van de behoef ten die vakantiegangers hebben ten aanzien van de politiezorg en welke problemen waar en in welke omvang er spelen. Het onderzoek rdt uitge voerd door de B&A groep uit Den Haag. De politie gebruikt de resultaten om haar manier van werken beter af te stem men op de maatschappelijke behoefte. Om een zo zuiver mogelijk beeld te krijgen van de behoef ten van toeristen wordt bij het onderzoek onderscheid ge maakt tussen dagrecreanten en verblijfsrecreanten. De dagre creanten worden vanaf 10 juli geïnterviewd, onder meer aan de Brouwersdam bij Scharen- dijke. De vragenstellers gaan alleen op stap op mooie, wanne Vanaf 16 en 17 juli gaan de en quêteurs ook op stap op 'wis- seldagen' (dagen waarop va kantiegangers komen en gaan). Men bezoekt dan campings, ho tels, bungalowparken en jacht havens, onder andere in Renes se en Aquadelta te Bnxinisse. Zowel aan de dag- als aan de verblijfsrecreanten worden vragen gesteld over slachtof ferschap, aangiftegedrag, on veiligheid, beoordeling politie optreden, prioriteiten bij poli tietaken en de achtergrondken- merken van de toerist. Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het-nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 O kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats:1 telefoon handtekening:j Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. i CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1