VERTON SCHOENEN gemeente Z rikzee Westerschouwen GEMEENTE DllïVELAND GEMEENTE M1DDENSCHOÜWEN Schouwse Bouwmaterialen Handel Ook tijdens de bouwvakvakantie normaal geopend GEMEENTE DUIVELAND GEMEENTE DUIVELAND hetittótee INFORMATIE Havenplein - Zierikzee - Tel. 01110-12488 Mode-, pasvorm- en kwaliteitsschoenen: NU EXTRA VOORDELIG WOENSDAG 7 JULI 1993 5 Sociaal Cultureel Noodfonds Inwoners van Zierikzee die een besteedbaar inkomen op minium niveau of iets meer hebben en een zelf standige huishouding voeren kunnen in aanmerking komen voor bijdragen ingevolge het sociaal cultureel noodfonds. Deze onlangs ingevoerde regeling heeft de bedoeling inwoners met een krappe beurs financieel te onder steunen voor uitgaven als: cursusgelden van algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming: abonnementen op bibliotheek, schouwburg, mu seumjaarkaart, zwembad e.d.; kosten van schoolreisjes: uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisa- ties; contributies voor sportverenigingen e.d. De regeling vergoedt de hiervoor gemaakte kosten voor 757c, geldt voor alle gezinsleden zonder eigen in komsten en bedraagt maximaal 100,- per gezinslid per jaar. Twee voorbeelden ovef hoe deze regeling werkt: A. Een alleenstaande moeder met twee kinderen die jaarlijks ca. 450,- uitgeeft aan bovengenoemde abonnementen, contributies e.d., ontvangt van de gemeente 75% van 450,- (maar max. 100,- p.p. per jaar) dus 300,- terug. B. Een vader, moeder en twee kinderen met een uit gave van ca. 600,- per jaar ontvangen samen 75% van 6600,- (maar max. 4 x 100,-) is 400,- terug. Bij een inkomen boven bijstandsniveau wordt een ei gen draagkracht aanwezig geacht. Folders en aanvraag formulieren zijn verkrijgbaar in het stadhuis (het folderrek in de hal) en bij de Inter gemeentelijke Sociale Dienst, Oude Haven 54 te Zie rikzee. Aanvraag verbouwing Wevershoek 21-23 Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat door de heer C.C. Lems, We vershoek 21-23, Zierikzee een bouwaanvraag is inge diend voor het verbouwen van de woning Wevershoek 21-23, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nr. 108. Aanvraag serre Korte Groendal 18 De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer T. N. Heijnekamp, Korte Groendal 18 te Zierikzee, een aan- vraag om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet is inge diend ten behoeve van het plaatsen van een serre op het perceel Korte Groendal 18. De aanvraag met bij behorende bescheiden ligt met ingang van 8 juli a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00 uur- 12.00 uur ter inzage. Tijdens deze termijn kan een ie der zijn bezwaren tegen het verlenen van een vergun ning op grond van artikel 11 van de Monumentenwet aan het college van burgemeester en wethou- ders, Postbus 5003, 4300 KA ZIERIKZEE, schriftelijk ken baar maken. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer bekend dat met ingang van 8 juli 1993 de volgende verkeersbesluiten ter inzage liggen op de secretarie, afdeling algemene zaken: 1. het besluit door plaatsing van borden C12 van Bij lage I van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens 1990 de Boerenweg vanaf de Grevelin- genstraat en de ingang van de voormalige riool waterzuiveringsinstallatie in beide richtingen te sluiten voor alle motorvoertuigen; 2. het besluit door het aanbrengen van een onder broken gele streep aan de noordzijde van de Pie- terseliestraat ter hoogte van het pand Witte Eye- straat 16 over een lengte van 10 meter het parkeren te verbieden; 3. het besluit door het aanbrengen van een onder broken gele streep aan de zuidzijde van de Meel- straat ter hoogte van de panden Meelstraat 45-47 het parkeren te verbieden; 4. het besluit door plaatsing van bord E6 van Bijlage I van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens 1990 en door het markeren met witte strepen een invaliden-parkeer- plaats aan te wijzen voor de woning De Huijbertstraat 8; 5. het besluit door plaatsing van bord E6 van Bijlage I van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens 1990 en door het markeren met witte strepen een invaliden-parkeerplaats aan te wijzen op de meest noordelijk gelegen parkeerplaats op het Luitje. Binnen 30 dagen na openbaarmaking van deze be sluiten kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Aan het instellen van beroep is een grif fierecht van f 170,-- verschuldigd. Het beroepschrift moet worden ingediend bi; de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-GRAVENHAGE. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE T RECREATIEGEMEENTE HINDERWET OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 12 van de Wet op de algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij aanvragen hebben ontvangen van: A: Stichting Mariene Cultures Oosterschelde voor het oprichten en in werking hebben van een proefstation voor het kweken van zee asters, gelegen aan de Stolpweg te Burgh- Haamstede, kadastraal bekend gemeente Wes terschouwen, sectie F; no. 180. B. P. H. en H. M. Sonnemans voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een bakkerij/croissanterie/snacks- en ijsver koop gelegen aan de Hogeweg 13 te Burgh- Haamstede, kadastraal bekend gemeente Wes terschouwen, sectie C, no. 521. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen van 8 juli tot en met 8 augustus 1993 van 0&00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur in het ge meentehuis ter inzage. Na telefonische afspraak kunnen de stukken ook buiten de kantooruren worden ingezien. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot genoemde da tum schriftelijk bij ons college worden ingediend. Wie een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kun nen tot een week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedach- tenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Westerschou wen maken, ingevolge artikel 41 van de Woning wet, bekend dat bij hen de volgende bouwaanvra- gen zijn ingediend: dhr. P. v. Malland, bouw tuinhuisje Oude Mool- weg 32 te Renesse; dhr. D. Verheij, bouw woning Rozenlaan 14 te Burgh-Haamstede; dhr. A. Eist, bouw schuurtje en tuinhuisje Kromme Reke 5-6 te Renesse; dhr. K. Mulders, bouw schuurtje J. Delstlaan 23 te Noordwelle; dhr. P. J. Panman, bouw tuinhuisje Liguster laan 6 te Burgh-Haamstede; Livingstone Vastgoed BV, bouw 118 zomerwo ningen Daleboutsweg 3 te Burgh-Haamstede; dhr. G. Kramer, bouw blokhut Burghseweg 42 te Burgh-Haamstede. Burgemeester en wethouders van Wester schouwen, De burgemeester, wg. H. TEES De secretaris, wg. W. H. BITTER Burgh-Haamstede, 7 juli 1993 HINDERWET Burgemeester en wethouders van Duiveland; ge let op artikel 12 en 29 van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne, maken bekend dat bij hen de volgende aanvraag is binnengekomen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet: dhr. T. v. d. Have, Rijksweg 7 te Oosterland, voor het oprichten en in werking hebben van èen ontgrondingsinrichting t.b.v. zandwinning op het perceel kadastraal bekend gem. Duive land, sektie H, nrs. 706,707, 330 en 665, plaatse lijk bekend Rijksweg 7 te Oosterland. Omdat door het stellen van voorschriften in vol doende mate gevhar, schade of hinder voor de om geving kan worden voorkomen, zijn zij voorne mens op de aanvraag een positieve beschikking te nemen. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentese cretarie te Nieuwerkerk ter inzage en wel vanaf heden tot en met 7 augustus 1993 elke werkdag van 9.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur en op de maandagavonden gedurende deze periode van 18.30-21.30 uur, na telefonische afspraak, tel. 01114-1651. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovenge noemde datum schriftelijk bij ons college worden ingediend. Tegen de aanvraag kan een ieder, indien daarom telefonisch wordt verzocht, tot één week voor 7 augustus 1993, mondeling bezwaren worden inge bracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degenen die een bezwaarschrift in dient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk en tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij ons worden ingediend. Beroep te gen de op het verzoek genomen beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling be zwaren heeft ingebracht tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tij dig) bezwaren in te dienen. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 7 juli 1993 BEKENDMAKING WONINGWET A. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken, ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat zij van de volgende personen een aanvraag om vergunning hebben ontvangen: P. C. Loeve/Straijer aannemer: bouw twee dakka pellen Kamillestraat 1, Scharendijke. B. Verleende bouwvergunningen Aan de volgende personen vergunning is verleend: J. Rentmeester: b'oüw> góragé/berg'ing Duiveiidijk- seweg 1, Kerkwerve M.B. Delta Projecten bv: bouw twee-onder-een-kap Klaverstraat, Scharendijke M. J. de Jonge: bouw garage Brieskerkestraat 14, Kerkwerve P. C. de Vrieze: vergroten, schuur/berging Klooster- weg 7, Scharendijke. C. Meldingen De volgende personen hebben een melding, als be doeld in artikel 42 van 'de Woningwet, gedaan: J. Hillebrand: bouw schuur Irenestraat 9, Scharen dijke. Tégen de verleende bouwvergunningen (onder B) kan iedere belanghebbende op grond van de Wet admini stratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen binnen 30 dagen na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij ons college. Ons adres is Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke. Tegelijkertijd kan de Voorzitter van de Afdeling recht spraak van de Raad van State verzocht worden onze beschikking te schorsen, danwel een voorlopige voor ziening te treffen. Burgemeester'en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris, K. WIESENEKKER Scharendijke, 7 juli 1993 Te koop: Vanaf heden dagelijks ver se sperciebonen nu f 1,90 per kilo. Boerderijver koop K. J. v. d. Velde, Zuid- dijk 4, Dreischor. Te koop: Triumph, Pastunette en Camp Corsetten, BH's en Pantyletten 10% korting. J. v. d. Bos, Molenstraat 10, Bruinisse. Telefoon 01116-2142 Uw adres voor bouwmaterialen van fundering tot nokplan. BEKENDMAKING Hinderwet Burgemeester en wethouders van Duiveland ma ken ingevolge artikel 31 van de Wet Algemene Be palingen Milieuhygiëne bekend, dat zij aan NV Delta Nutsbedrijven, Poelendalesingel 10, 4335 JA Middelburg, vergunning hebben verleend voor het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtinstallatie op het perceel Noord Ho geweg la te Sirjansland, kadastraal bekend ge meente Duiveland, sectie H. nr. 625, plaatselijk bekend Noord Hogeweg te Sirjansland. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Tégen het ont werp van de vergunning is één bezwaarschrift in gediend, welke ongegrond is verklaard. De aanvraag, de ontwerpvergunning alsmede de definitieve vergunning en alle hierop betrekking hebbende stukken, liggen ter inzage op de ge meentesecretarie te Nieuwerkerk, vanaf 9 juli 1993 tot en met 9 augustus 1993, elke werkdag van 09.00-12.00 uur en op maandagavonden gedurende deze periode van 18.30-21.30 uur, na telefonische afspraak, 01114-1651. Tegen de definitieve vergunning kan gedurende voornoemde periode beroep worden ingesteld door de aanvrager, de regionaal inspecteur van de volksgezondheid voor de milieuhygiëne, degenen die tegen het ontwerp van de vergunning bezwaar heeft ingebracht, alsmede door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest om bezwaren in te brengen tegen het ontwerp van de vergunning. Het beroep dient te worden ingesteld bij de Kroon, in te dienen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA, 's Graven- hage. Indien beroep wordt ingesteld, kan tevens overeenkomstig artikel 107 Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking (vergunning), danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 6 juli 1993 BEKEND MAKING De burgemeester van Duiveland maakt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de Raad van deze gemeente in zijn vergadering van resp. 27 mei 1993 en 1 juli 1993 heeft besloten te verklaren dat: A. herzieningen worden voorbereid van: 1. het bestemmingsplan „Buitengebied' ten behoeve van de percelen kadastraal bekend gemeente Duiveland, secties B. nr. 971, H. nr. 645, en C. nrs. 217, (ged.) en 233 (god.), resp. gelegen aan de Oud Heiligeweg te Oos terland, de Nieuwe Groeneweg te Ooster land en het Kerkepad te Sirjansland, 2. het bestemmingsplan „Bedrijventerrein" voor het gebied gelegen ten oosten van de Middenweg te Nieuwerkerk; 3. het bestemmingsplan „Sirjansland" ten be hoeve van het perceel kadastraal bekend ge meente Duiveland, sectie C. nr. 239 (ged.), gelegen aan de Lageweg te Sirjansland; 4. het bestemmingsplan „Kom Ouwerkerk" ten behoeve van het perceel kadastraal be kend gemeente Duiveland, sectie D nr. 29, plaatselijk bekend Laan der Wereldvetera nen 4 te Ouwerkerk; 5. het bestemmingsplan „Kom Nieuwerkerk" ten behoeve van het perceel kadastraal be kend gemeente Duiveland, sectie A. m. 239 (ged.), plaatselijk bekend Molenstraat 12 te Nieuwerkerk. B. een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: 1. het gebied gelegen ten westen van de Stolp weg en ten noorden van de Loens we-g te Nieuwerkèrk, genaamd ,,'d'Heule"; 2. het gebied gelegen ten westen van du Mo lenweg te Oosterland, genaamd „Oostkens- hil"; een en ander zoals is aangegeven op de bij dcve be sluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen/kaarten. De besluiten treden in werking met ingang van 9 juli 1993 en liggen met ingang van deze datum, lei- gemeentesecretarie, voor een ieder ter inzage. De burgemeester voorpoemd, A. BERGSHOEFF Nieuwerkerk, 2 juli 1993 GEMEENTE Molenstraat 65 (4311 EB; tel. 01113-1251 Postadres: Postbus 50 4310 AB Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur AGENDA COMMISSIE FINANCIËN De voorzitter van de commissie financiën maakt bekend dat op woensdag 14 juli 1993 om 19.30 uur in het gemeentehuis een openbare vergadering van de commissie financiën zal worden gehouden. Onder andere de volgende agendapunten zullen aan de orde worden ge steld: bijdrage voor woningmarktonderzoek; verzoek van de PTT inzake beëindiging huurovereenkomst postkantoor; maaien wegbermen/sloten rondom Aqua- delta. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders maken ter vol doening aan artikel 26 van het Besluit admini stratieve bepalingen inzake het wegverkeer be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 30 juni 1993 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregelen: a. plaatsing (c.q. handhaving) van de borden volgens model C 2 en C 3 van bijlage 1 van het RVV 1990 mt onderbord, ter aanduiding van een gesloten verklaring voor alle ver keer behalve voetgangers van de Nieuw- straat, voorzover gelegen tussen de Dreef en de Poststraat, in de richting van de Dreef, met dien verstande dat fietsers van deze maatregelen zijn uitgezonderd; b. tot plaatsing (c.q. handhaving) van de bor den volgens model B 3 en B 6 van bijlage 1 van het RVV 1990, ter aanduiding van een voorrangssplitsing van de splitsing Dorps weg/Burgemeester Hagelaan/Nieuwstraat, met dien verstande dat het verkeer komende van de Nieuwstraat voorrang dient te verle nen aan het verkeer op de burgemeester Ha- gelaan en Dorpsweg; Tegen de vorenstaande besluiten kan door ie dere belanghebbende binnen een termijn van dertig dagen na de dag van deze bekendma king beroep worden ingesteld bij de Kroon. VERPLAATSING MARKT Op woensdag 14 juli 1993 zal in verband met de voorbereiding voor de kermis tijdens de visse- rijdagen op het Kerkplein, de weekmarkt ge houden worden in de Oudestraat. U wordt vriendelijk verzocht om uw auto's of ander voertuigen voor woensdagochtend 0.600 uur van de openbare weg te halen. De markt ein digt weer om 13.00 uur, waarna zo anel moge lijk de kramen weer opgeruimd zullen worden. Tevens willen wij u erop wijzen dat op vrijdag 16 juli en zaterdag 17 juli 1993 een braderie za worden gehouden in de Oudestraat. Wij vragen uw medewerking om uw auto of andere voer tuigen voor donderdag 15 juli 1993 om 19.00 uur uit de straat te halen. TER INZAGELEGGING ONTWERP VOORSTEL TOT VASTSTELLING VAN HET KIESREGLEMENT VOOR DE WATERSCHAPPEN IN ZEELAND Vanaf 28 juni t/m 27 juli 1993 ligt ter gemeente secretarie ter inzage het ontwerp-voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland tot vaststel ling van het Kiesreglement voor de water schappen in Zeeland. Belanghebbenden wor den in de gelegenheid gesteld van dit ontwerp kennis te nemen en hun eventuele bezwaren daartegen uiterlijk 27 juli 1993 schriftelijk bij Gedeputeerde Staten in te dienen. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN BESTEMMINGS-1 PLAN RIEKUSWEEL EN BUITENGEBIED De burgeemeester van Bruinisse maakt be kend, ter 'voldoening van het bepaalde in arti kel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 30 juni 1993 heeft besloten te verklaren dat voor: a. het perceel plaatselijk bekend Thrwestraat 4, kadastraal bekend gemeente Bruinisse sectie F nummer 28; b. de gebieden in het buitengebied, gelegen aan de zuid-oostzijde van de Rijksstraat weg; een herziening van respectievelijk het bestem mingsplan Riekusweel en Buitengebied wordt voorbereid. Deze voorbereidingsbesluiten liggen, geduren de een periode van 14 dagen, ter gemeentese cretarie, afdeling Algemene Zaken, vooreen io der ter inzage. Deze besluiten treden in werking op 8 juli 1993 Bruinisse, 7 juli 1993. Te koop: Sokkenwol 30 kleuren 2,50 per bol, 10 voor 23,50. J. v. d. Bos, Molen straat 10, Bruinisse. Middenstandscursus: Op 30 augustus begint de Middenstandscursus. In lichtingen (ook over het Ondernemersdiploma): R R. M. v. d. Sneppen, tel. 01110-12442. Behanger vraagt be- hang/witwerk. Nu ook voor binnen- en buiten schilderwerken. Alleen voor particulieren. Inl. tel. 01184-66096.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5