Liesbeth van Ast vestigt Zeeuws record op de vijftien kilometer Badmintonvereniging Net over 't Net heeft in de jeugdcompetitie succes Den Haene sterk in recreatie-tennis Tarka en Kopje Kleiner winnen op Grevelingen Dylan de Oude beste speler van het seizoen Holkers in meerkamp Winst voor Eef Kooman Irene Pos vijfde Openlucht schaken Delta Sport atlete wint internationale wegwedstrijd VRIJDAG 2 JULI 1993 NR 25384 9 IPGDlf BROUWERSHAVEN - Tijdens de zeilwedstrijden om de Grevelingen Cup kwamen tachtig deelnemers, verdeeld over vier klassen, aan de start. In de NKK klasse was er succes voor Kopje Kleiner uit Bruinis- se en de Tarka uit Zierikzee. Het was ideaal zeilweer op het Grevelingenmeer waaf hoofd zakelijk deelnemers van bui ten Schouwen-Duiveland aan deelnemen. De twee enige deel nemers van Schouwen-Duive land, Kopje Kleiner en de Tar- ka, hadden wisselend succes. In klasse 1 werd captain Hans de Waal en zijn bemanning van Kopje Kleiner uit Bruinisse, op de eerste dag gediskwalifi ceerd. De jury besloot hiertoe, nadat de Bruenaren een boei verkeerd hadden gerond. Cap tain Kees Kort met Thrka be haalde in klasse 2 een zesde plaats nadat zij 28,5 mijl had den gezeild. Eerste plaats Op de tweede dag was de wind aangetrokken tot noordwest vijf. Voor de beide NKK boten verliep de wedstrijd uitste kend. Tijdens de tocht over 21,5 mijl behaalde de Thrka een eer ste plaats en ook Kopje Klei ner nam de koppositie die zij echter niet meer afgaf. In beide klassen kwamen 25 deelne mers aan de start. Afsluiting bij Bru-Tèn BRUINISSE - Tijdens de laatste speeldag van de re creatieve damesdubbel-tenniscompetitie op Schou wen-Duiveland is het team van tennisvereniging Den Haene uit Schuddebeurs kampioen geworden in de A-poule. Het derde team van Den Haene werd kampioen in de B-poule. Vrouwen die niet uit komen in de districtscompetitie doen massaal mee in de recreatieve competitie op Schouwen-Dui veland. Damesteams met mini maal vier speelsters spelen vijf keer tegen elkaar op verschil lende lokaties op Schouwen- Duiveland. Op de laatste speel dag bij tennisvereniging Bru- Tèn, die dit jaar ook de organi satie in handen had, won het eerste tennisteam van Den Haene uit Schuddebeurs de A- poule. Tbch was het nog even spannend toen zowel Den Hae ne- als-, het damesteam van Scharendijke met veertien punten op een gedeelde eerste plaats eindigde. Hierdoor moest het onderlinge resultaat doorslaggevend zijn. Den Hae ne won met 3-1 van Scharendij ke en mocht dus de titel in ont vangst nemen. Het team van Den Haene bestond uit: Marion Schiffer, Franny van der Vliet, Annelies Drenth en Marion de Leeuw. Het damesteam Scelve- ringhe uit Renesse eindigde op een derde plaats met elf pun ten. In de B-poule was het net zo spannend als in de A-poule. Opnieuw waren de dames van tennisvereniging Den Haene uit Schuddebeurs de sterkste ploeg. Jannie Smit, Jo Mol, In ge van Vossen, Lien Hoog moed, Cora Mol en Corlette der Weduwen verzamelden acht tien punten. Dat waren vier punten meer dan het derde team van tennisvereniging Zie rikzee. Op de derde plaats ein digde het tweede team van ten nisvereniging Bru-Tèn met twaalf punten. A-poule 1 Den Haene 1 6-14 2 Scharendijke 6-14 3 Scelveringhe 6-11 4 Den. Haene 2 6-10 5 Zierikzee 1 6-7 6 Bru-Tèn 1 6-4 B-poule 1 Den Haene 3 6-18 2 Zierikzee 3 6-14 3 Bru-Tèn 2 6-12 4 Zierikzee 2 6-8 5 Westerschouwen 6- 6 6 Duiveland 6- 2 ZIERIKZEE - De 23e Deltaweek staat weer voor de deur. Tien dagen lang wordt er gezeild op de Ooster- schelde. Van vrijdag 2 juli tot en met maandag 5 juli is Zierikzee in de ban van de Deltaweek. Niet alleen sportieve prestaties op de Oosterschelde, maar ook een aantal festiviteiten op 't Luitje in Zierikzee moet weer tot een geslaagde Deltaweek leiden. Atletiek Zaterdag 3 juli worden op de sintelbaan in Hulst de Zeeuwse kampioenschappen gehouden voor de C/D-junioren. Zondag 4 juli neemt een herenploeg van atletiekvereniging Delta Sport deel aan de tweede dis- trictscompetitiedag. Liesbeth van Ast komt zaterdag 3 juli uit op de nationale kampioen schappen halve marathon in Sittard. Dinsdag 6 juli loopt Ramses Bekkenk de 2000 me ter steeple chase in Valkens- waard tijdens de Europese Jeugd Olympische dagen. Dinsdag 6 juli houdt Delta Sport voor de 16e keer .haar Singelloop langs grachten, ha ven en singels van Zierikzee. Programma: 19.00 uur trim- loop over 4-, 8- of 10,5 kilome ter. 20.00 uur stratenloop over 10,5 kilometer voor senioren. Start en finish op sportpark Bannink in Zierikzee. Golfen Golfclub Grevelingen in Brui nisse rondt haar vijfjarige vie ring af op zondag 4 juli. Na een intensieve week vol activitei ten staat de golfers op zondag een adembenemende golf- trick-show te wachten van golf- professional Joost Hage. Aan vang om 11.00 uur op - het golf terrein in Bruinisse. Afsluiting lustrumweek gebeurt aan het einde van de dag met de prijs uitreiking van het putt- en par 3 toernooi. Tennis Zaterdag 3 juli start het der tiende Mosseltennistoernooi in Bruinisse. 210 deelnemers strij den in verschillende catego rieën om de zilveren mossels. Iedere dag starten om 11.00 uur de wedstrijden. Deze duren tot 22.00 uur. Zaterdag 10 juli wor den de finales gespeeld op het tennisterrein van Bru-Tèn. Zeilen Vrijdag 2 juli start bij de Krammersluis de 23e Delta week. Ruim 150 jachten in de IMS- NKK- en platbodemklas sen zijn tien dagen lang actief op verschillende wedstrijden. Voor programma verwijzen wij u naar de maandageditie van 28 juni. GUAYAQUIL Argentinië heeft de finale bereikt van de Copa America, het kampioen schap van Züid-Amerika. In Guayaquil hield de Argentijn se ploeg het creatievere Colom bia in de halve-eindstrijd op 0- 0. Doelman Goycochea stopte in de serie strafschoppen de zesde van Colombia, van Vic tor Aristizabal (6-5). In de fina le ontmoeten de Argentijnen zondag Mexico. BRUINISSE - Badmintonvereniging Net over 't Net heeft met de huldiging van haar kampioenen in sport hal De Vanger in Bruinisse haar succesvol seizoen afgesloten. Twee jaar geleden, na de opening van sporthal De Vanger, is Net over 't Net met een jeugdafdeling gestart. Thans bezit men dertig jeugdleden. In de jeugd competitie op Goeree-Overflakkee behaalde twee teams de kampioenstitel. Tevens was er een individuele kampioen in district Zeeland tijdens de grand-prix wedstrijden. De kampioenen van badmintonvereniging Net over 't Net uit Bruinisse. (Foto: Jaap Jonker). Voorzitter Huib van der Zande uit Oosterland was blij met de kampioenen. ,,Het is voor ons belangrijk om de jeugd te mo tiveren binnen de badminton vereniging. We zijn een kleine vereniging en daarom is het een prestatie dat we zpveel kampioenen in ons midden hebben", aldus Van der Zande. In het district Zeeland was er tijdens grand-prix wedstrijden succes voor Daniel Jonker. In de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar werd hij in het enkelspel kampioen. Door het eerste jeugdteam van badmintonvereniging Net over 't Net in combinatie met ZSC werd in de laatste wedstrijd het kampioenschap beslist. In hun laatste partij tegen Som- mid uit Middelharnis werd met 12-0 gewonnen. De selectie- groep van 14- en 15-jarigen: Sjoerd Kik, Raymond Kok, Jan-Willem Dorreman, Thij- Jan Gaanderse, Marloes Plu, Claudia Cornelissen, Desiréé Ketting, Irma de Jonge en Wietske Hoogerheide toonden hun kwaliteiten. Toch bood vooral de nummer twee, De Krammer, veel tegenstand te gen het sterke team uit Brui nisse. De ploeg uit Oude-Tonge eindigde namelijk met epn ge lijk aantal punten op de eerste plaats. Tbch werd Net over 't Net kampioen doordat de ploeg meer gewonnen sets had. Het tweede jeugdteam was een week voor de afloop van de •competitie al zeker van het kampioenschap. Het team dat bestaat uit René Holkers, Mi chel Meeuwsen, Martijn van der Klooster, Marina de Ko ning en Harriét Domens werd ongeslagen kampioen. Een knappe prestatie om ploegen uit Nieuwe -Tbnge, Oude-lbnge, Middelharnis en Ouddorp voor te blijven. Naast het succes in de jeugd competitie werkte de badmin tonvereniging ook haar club kampioenschappen af. In drie verschillende leeftijdsgroepen werd er enthousiast gestreden om de hoogste eer. In de leef tijdsgroep in combinatie jon gens en meisjes van 14 tot en met 16 jaar ging de clubtitel verrassend naar Claudia Cor nelissen. Zij wist via goed spel de jongens Raymond Kok en Sjoerd Kik te verslaan. Harriét Oomens behaalde de clubtitel in de leeftijdscatego rie van 12 jaar tot en met 14 jaar. Marina de Koning werd tweede en Desirée Ketting viel nog net binnen de prijzen. In de leeftijdscategorie 10 tot en met 12 jaar was de clubtitel wegge legd voor Martine Boer. De jeugdige badmintonster was te sterk voor de nummer twee Ka- tinka van Wezel en de nummer drie Lenneke Hoek. Tijdens de officiële huldiging van de kam pioenen in sporthal De Vanger werd er ook de beste jeugdspe ler gekozen van het afgelopen seizoen. Via de laddercompeti tie werd Dylan de Oude als winnaar uitgeroepen en ein digde Frans Koopman als tweede. Daniel Jonker, de Zeeuwse kampioen, belandde op een derde plaats. „Dankzij de nieuwe sporthal in Bruinisse is badmintonvere niging Net over 't Net gegroeid. Zo'n vereniging in Bruinisse is zeer belangrijk en we hopen dat meer jeugdige spelers de weg weten te vinden naar onze vereniging", liet voorzitter Huib van der Zande nog weten. Uitslagen: Eerste jeugdteam: 1 Net over 't Net, Bruinisse 2 De Krammer, Oude-Tonge 3 De Sommid, Middelharnis Tweede jeugdteam 1 Net over 't Net,'Bruinisse 2 Racketteam, Nieuwe-Tonge 3 De Krammer, Oude-Tonge 4 De Sommid, Middelharnis 5 De Kriekel, Ouddorp Zeeuws kampioen 16 tot en met 18 jaar grand-prix district Zeeland: herenenkel 1. Daniel Jonker. Clubkampioen 14 tot en met 16 jaar 1 Claudia Cornelissen 2 Raymond Kok 3 Sjoerd Kik 12 tot en met 14 jaar 1 Harriét Oomens 2 Marina de Koning 3 Desirée Ketting 10 tot en met 12 jaar 1 Martine Boer 2 Katinka van Wezel 3 Lenneke Hoek ROTTERDAM - Tijdens de open Rotterdamse meerkamp kampioenschappen op de Ne- nijto baan in Rotterdam ein digde D-junior René Holkers op een knappe vijfde plaats. Op de acht onderdelen verza melde hij 3256 punten. Winnaar werd Jeroen Dijkman van atletiekvereniging Spark uit Spijkenisse met 4072 pun ten. In totaal kwamen dertig deelnemers aan de start. Bij de C-junioren verspeelde Niels Holkers op het laatste onder deel, 1000 meter, een goede klassering. Bij het loopnum mer stapte hij op de betonnen rand aan de binnenzijde van de atletiekbaan. Hierdoor ver stuikte hij zijn enkel en moest de strijd staken. Van de twin tig deelnemers eindigde hij als nog op een elfde plaats. Uitslag D-junior René Hol kers: 5. Met totaal aantal pun ten van 3256. Resultaat: 80 me ter, 11.55 sec. Verspringen, 4,47 meter. Kogelstoten, 8,61 meter. 80 meter horden, 16.73 sec. Hoogspringen, 1,45 meter. Speerwerpen, 28,82 meter. 1000 meter, 3.31.12 minuten. C- junior Niels Holkers: 11. Met totaal aantal punten van 3778. Resultaat: 100 meter, 13.06 sec. verspringen, 4,96 meter. Ko gelstoten, 9,30 meter. Hoog springen, 1,50 meter. 100 meter horden, 19.05 sec. Discuswer pen, 30,66 meter. Speerwerpen, 33,18 meter. 1000 meter, uit gestapt. PIERS HIL - De atleet Eef Koo man uit Dirksland, lid van at letiekvereniging Delta Sport, heeft de 15-kilometer wegwed strijd in Piershil gewonnen. De marathonloper bewees hier mee langzamerhand weer te rug te zijn na zijn blessureleed. Vanaf de start tijdens de pol derloop in Piershil was hij de snelste atleet in een persoon lijk record van 50.32 minuten. ETTEN-LEUR - Irene Pos van Delta Sport heeft in de vetera nen-interland tegen Frankrijk en België op de 800 meter een vijfde plaats behaald'. De atlete uit Middelburg reali seerde een tijd van 2.29.0 minu ten. De interland werd gewon nen door Frankrijk. Nederland eindigde als tweede terwijl België genoegen moest nemen met de derde plaats. ZIERIKZEE - Schaakvereni ging Zierikzee heeft zeven avonden gepland om in de openlucht te schaken. In de Beuze aan de Gasthuiskerk in Zierikzee kan iedereen weer genieten van het vaste schaak bord en grote schaakstukken. Het openlucht schaken vindt plaats tussen 19.00 uur en 21.00 uur op de volgende donderdag avonden: 1 juli, 8 juli, 15 juli, 22 juli, 29 juli, 5 augustus en 12 augustus. kaan "Samir Mtougui werd tweede in 44.30 minuten en de derde plaats was voor Geert de Ruddere uit België. Van de 348 deelnemers behaal de Delta Sport atleet Jaap van Ast uit Melissant een eenen twintigste plaats in een prima tijd van 51.53 minuten. Leo nard van Putten, die fungeerde als haas voor Liesbeth van Ast finishte op de zesentwintigste plaats in 53.46 minuten. Bij de veteranen 2 liep Jan Kloet uit Burgh-Haamstede een per soonlijk record op de 15- kilometer wegwedstrijd. In 1.10.04 uur finishte hij als num mer zeventien. Gerard Koor neef viel in de prijzen bij de ve teranen 3. De Delta Sport at leet uit Burgh-Haamstede kwam als tweede over de finish in een tijd van 1.12.46 uur. Uitslagen heren 15 kilometer: 1. Jan Kamler, Tsjechië 44.16 min. 2. Samir Mtougui, Marok ko 44.30 min. 3. Geert de Rud dere, België 44.38 min. 4. Va clav Parik, Tsjechië 45.30 min. 5. Nico Hamers, Heijthuijsen, 45.35 min. 6. Rachid ben Mezia- ne, Delta Sport 47.10 min. 7. Jo- ri Soeharev, Rusland 47.17 min. 21. Jaap van Ast, Delta Sport 51.53 min. 26. Leonard van Put ten, Delta Sport 53.46 min. Da mes 15 kilometer: 1. Liesbeth van Ast, Delta Sport 53.46.2 min. 2. Petra van Limpt, PH Vught 54.14 min. 3. Annie van Hoek, Spiridon Rijen 55.11 min. Heren veteranen: Vetera nen 2: 17. -Jan Kloet, Delta Sport 1.10.04 uur. Veteranen 3: 2. Gerard Koorneef, Delta Sport 1.12.46 min. De twee hazen bleven hun werk perfect vervolgen en Liesbeth van Ast kon tenslotte de overwinning niet meer ont gaan. In een nieuw parcoursre- cord, verbetering van vier mi nuten, snelde de lange-afstand- loopster naar 53.46.2 minuten. Naast het clubrecord van haar vereniging Delta Sport vestig de zij tevens een nieuw Zeeuws record. Liesbeth van Ast toon de in Gilze-Rijen aan dat zij volledig klaar is voor de strijd om het nationaal kampioen schap halve marathon in Sit tard aanstaand weekend. Lies beth van Ast, die sinds een jaar getraind wordt door Hans van Vliet, gaat in Sittard van start voor een ereplaats. Bij de heren boekte Delta Sport atleet Rachid ben Mezia- ne succes bij de 15-kilometer- loop. Tussen het internationale gezelschap finishte hij als zes de in een nieuw clubrecord van 47.17 minuten. Hiermee verbe terde hij met ruim een minuut de tijd van Simon Blom die in 1979 een tijd realiseerde van 48.08 minuten. Bij de heren ging de winst naar Jan Kamler uit Tsjechië in een snelle tijd van 44.16 minuten. De Marok- GILZE-RIJEN - De Delta Sport atleet Liesbeth van Ast heefft tijdens een 15-kilo meter wegwedstrijd in Gilze-Rijen een nieuw Zeeuws record gelopen. Met een winnende tijd van 53.46.2 minuten verbeterde zij het record van Trijnie Smeen- ge uit Middelburg dat sinds 12 maart 1983 met 53.55 minute n te boek stond. Van Ast uit Melissant won de internationale wegwedstrijd verrassend. De Marok kaan Rachid ben Meziane van Delta Sport werd zesde bij die heren in een nieuw clubrecord van 47.17 minuten. 5 In de bijzonder sterk bezette internationale wedstrijd over 15 kilometer kreeg Liesbeth van Ast te maken met de Tsje- chische Jarmila Urbanova en de Nederlandse Petra van Li:mpt uit Vught. Ook de win- na res van de vorige editie, An- nie van Hoek uit Gilze-Rijen zc-u geduchte tegenstand kun nen bieden. Van Ast trok vanaf de start fel van leer. Gesteund d oor twee hazen, Leonard van F'utten uit Herkingen en Peter Schilttmeijer uit Hoogvliet l*ing de eerste vijf kilometer in ■een razend tempo van 17.30 mi nuten. Liesbeth van Ast timmert hard aan de weg. De atlete uit Melis sant en lid van atletiekvereniging Delta Sport behoort inmid dels tot de nationale top. (Foto: Joop van Houdt). Bij de tien kilometerpassage gaf de klok een tijd van 35.33 minuten aan. Urbanova en Van Hoek waren toen al meer dan twee minuten op achterstand gezet. Van Liempt kon de strijd nog wel volgen en liep vijftig meter achter Van Ast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9