Dertiende Mosseltennistoernooi met minder deelnemers van start Ramses Bekkenk verovert drie medailles Nederlandse kampioenschappen atletiek 23e Deltaweek start bij de Krammersluis Delta Sport atleet maakt tactische fout op de steeple chase B-categorie weer terug in tennisevenement Zomerschaak- competitie l DONDERDAG 1 JULI 1993 NR 25383 7 S De 16-jarige Ramses Bekkenk bereidt zich voor op de Europese Jeugd Olympische Dagen, dinsdag 6 juli in Valkensioaard. Foto: Marijke Folkertsma) GRONINGEN - De 16-jarige atleet Ramses Bekkenk heeft op het Nederlands kampioenschap atletiek voor junioren in Groningen twee zilveren- en een bronzen medaille gewonnen. De snelle en talentvolle B-junior van Delta Sport verbeterde tevens op de 3000 meter het Zeeuwse record naar een knappe tijd van 8.51.05 minuten. Zilver was er op de 3000 meter en 2000 meter steeple chase en de derde plaats behaalde hij op de 1500 meter. „Ik ging op de 2000 ineter steeple voor een eerste plaats. Helaas door een tactische fout verkeek, ik mij op de eindsprint", vertelt de Zierikzeeënaar die met 6.01.93 minuten ruim tien seconden boven zijn persoonlijk record bleef. chase. Tweede jaars B-junior Jeroen van Dijke van atletiek vereniging Thor uit Roosen daal was voor Bekkenk wel na drukkelijk aanwezig. Op alle drie looponderdelen finishte hij voor de Delta Sport atleet. „Wij zijn beiden goed bezig. Winnen is leuk, maar het gaat toch om de tijden die je neerzet in zo'n- onderling-duel. -Ik-wil v volgend jaai^als ik A-junior word, de limiet lopen voor de Wereldkampioenschappen ju nioren in Lissabon. Dan loop ik 3000 meter steeple chase. Nu is het bij de B-junioren nog een incourant nummer, maar de 3000 meter steeple spreekt op wereldniveau aan. Ik heb in middels uitgerekend dat de li miet van 9.03 minuten haal baar is". Drie dagen lang was Ramses Bekkenk actief op de kunst stofaccommodatie in Gronin gen. De eerste dag kwam hij uit op de 3000 meter. Hij liet zien dat hij de strijd niet uit de weg ging. Nagenoeg leidde hij de gehele race met Jeroen van Roosendaal toonde zijn 'eind- schot op de laatste tweehon derd meter en won in 8.48.52 minuten. Bekkenk werd twee de in een nieuw Zeeuws record van 8.51.05 minuten. De tweede dag stond zijn favoriete onder deel op het programma. Zowel Van Dijke als Bekkenk leken een klasse apart tijdens de Ne- BRUINISSE - „Ik zou echt niet weten wat voor extra uitstraling het Mosselten nistoernooi heeft. De sfeer en gezelligheid is hier altijd goed, maar dat is op alle tennisbanen", vertelt Adrie de Looff, één van de organisatoren. „Mensen die hoog van de toren blazen zijn hier zo verdwenen", vult Ineke van den Houten aan. De drie commissieleden van tennisvereniging Bru-Tèn in Bruinisse, Peter Coppoolse, Ineke van den Houten en Adrie de Looff staan weer voor een enorme taak. Het dertiende Mosseltennistoernooi start zaterdag 3 juli op het tenniscom- plex in Bruinisse. ZIERIKZEE - Ruim honderdvijftig deelnemers heb ben zich inmiddels ingeschreven voor de 23e Delta- week. De organisatoren verwachten nog een hand vol na-inschrijvingen. Inmiddels zijn de deelnemers zich aan het voorbereiden op de eerste wedstrijd op vrijdag 2 juli. Vanaf 12.40 uur starten de IMS-, NKK- en platbodemjachten voor de tocht van de Kram mersluis naar Zierikzee. Twee weken geleden plaatste Bekkenk zich tijdens een 2000 meter steeple chase wedstrijd in Assen voor de Europese Jeugd Olympische dagen in Valkenswaard. De tijd van 5.51 minuten was de snelste tijd in Nederland die door een B- junior werd gerealiseerd. Lo gisch dat Bekkenk als torenho ge favoriet van start ging in Groningen voor de titel. „Ik heb een tactische fout. gemaakt tijdens de wedstrijd. Ik wist dat mijn concurrent Jeroen van Dijke afgelopen week wat pro blemen had gehad. Daarom koos ik om in de schaduw te lo pen. Dit pakte verkeerd uit. Hij was in de laatste ronde sneller dan ik had gedacht. Het „Vorig jaar waren er 270 deel nemers. Nu hebben wij een li miet van 210 deelnemers aan gehouden. De vorige editie hebben we wedstrijden laten probleem was ook dat ik niet mijn exacte rondetijden wist. Daarom liep ik ook tien secon den langzamer als in Assen", vertelt Bekkenk die niet echt teleurgesteld was over zijn ge miste kans voor de Nederland se titel. Steëple chase „In Assen heb ik echt gepiekt. Met die tijd neem ik wel deel aan de Europese Jeugd Olym pische Dagen in Valkenswaard. Daar kan ik zien hoe ik ervoor sta op internationaal niveau", aldus Bekkenk die dinsdag 6 juli tussen twee en vier uur start op de 2000 meter steeple spelen in Zierikzee en Nieu- werkerk. We vonden dat toch geen goed idee en daarom kie zen we nu voor minder deelne mers waarbij alle wedstrijden gepland kunnen worden op ons eigen tenniscomplex. Daarom hebben we veel deelnemers af moeten melden", vertelt De Looff die vorig jaar alle moeite had om het wedstrijdschema op tijd te laten verlopen. Stop op inschrijvingen „We hebben vooral de laatste inschrijvingen laten vervallen en deelnemers die niet steeds beschikbaar zijn om hun wed strijden te spelen", aldus Van den Houten. Sfeer en gezellig heid moet zeker een belang rijke factor zijn voor hët Mos- seltoernooi, maar ook de pres taties spelen een belangrijke rol in Bruinisse. Om de begeer de zilveren mossels voor de winnaars bij de categorieën D/C/B spelers in enkel- en dub belspelen zal ongetwijfeld weer veel strijd worden gele verd. Op verzoek is er weer een B-categorie ingevoerd. Bij de heren zijn vier inschrijvingen binnen gekomen. Peter Cop poolse (Bru-Tèn), Rene Schim- melpenninck (Zierikzee), An- dré Goedegebure en Rogier Ko renhof; beiden van Duiveland. Deze vier heren werken het toernooi af in een poule. Bij de dames meldde alleen Corrie de Waal zich aan. Hierdoor vindt deze categorie geen doorgang. Corrie de Waal is dus als B speelster de grote afwezige op het dertien Mosscltoernooi. Dc tennisster uit Bruinisse heeft in het verleden ai vele overwin ningen geboekt. Doordat zij in een hogere klasse speelt kan zij in deze editie niet meedoen. Jan-Willem de Coninck uit Zie rikzee is als eerste geplaatst in de herenenkel Cl-klasse. De kersverse clubkampioen van tennisclub Zierikzee krijgt als grootste tegenstander Jaco Al- mekinders uit Middelharnis. De winnaar van vorig jaar ver sloeg toen Michel de Vlieger in een spannende finale. De Vlie ger is dit jaar niet van de partij wegens een vakantie: Ryan Jor- nes en Koen Minnebach uit Eindhoven zijn twee onbeken den in het toernooi. Bij de he renenkel C2 is Christiaan Hui zen uit Mellisant als eerste ge plaatst. Johnny Otte uit Brui nisse, de nummer twee van de Zeeuwse junioren, is als twee de geplaatst. Erwin Verbraak (Duiveland) en Jan-Cees van de Stigchel zijn respectievelijk drie en vier geplaatst. Bij de damesenkel is de Cl- en C2-ca- tegorie bij elkaar gevoegd. Mo nique van Sabbén uit Kruinin- gen en Lianne de Looff uit Bruinisse zijn de favorieten voor de eindoverwinning. Geplaatst Zowel bij de Dl- als D2-klasse komen de meeste deelnemers aan bod. In het herenenkel Dl is Jacco Folmer van tennisclub Duiveland als eerste geplaatst en Jeroen Volkeri (Zierikzee) als tweede. Peter Vrij en Ri chard Folmer, béiden uit Nieu- werkerk, staan respectievelijk derde en vierde op de lijst. De winnaar van vorig jaar, Jan- Cees van Stigchel, staat als C2- speler ingeschreven. Bij de da mes zijn de twee talentvolle tennisster Maartjg Wehrmeijer en Marloes Deejfjng als eerste en tweede geplaatst. Martin Folmer (Duiveland) moet Ja cob Muller van Bru-Tèn als grootste concurreht zien in de derlandse kampioenschappen. Beide atleten realiseerden pri ma tijden en maakten de race voor het publiek aantrekke lijk. De nummer drie, Ivo de Vries uit Lelystad, had al snel een behoorlijke achterstand opgelopen. Hij finishte pas 35 seconden achter de Delta Spor ter Bekkenk. initiatief Een half uur na de finale van de 2000 meter steeple chase moest Bekkenk zich weer mel den voor de serie op de 1500 meter. Vanaf de start nam hij gelijk de koppositie en won zijn serie vrij gemakkelijk in 4.10.8 mi nuten. De derde dag stond de finale op de 1500 meter op het programma. Bekkenk toonde opnieuw het initiatief in de wedstrijd. De gretige atleet nam gelijk de kop en trok het peloton lopers aardig uit el kaar. Echter Stephan Krij- kamp van atletiekvereniging De Keien uit Uden bleek te snel voor Bekkenk. Hij won de goudèn medaille in een tijd van 3.58.62 minuten. Op de laatste honderd meter vochten Van Dijke en Bekkenk op nieuw een onderling duel uit om de zilveren- en bronzen me daille. Opnieuw was het eind- schot van de atleet uit Roosen daal sterker en won nipt de zil veren plak in 4.00.10 minuten. Bekkenk finishte verdienste lijk op een derde plaats in 4.00.76 minuten. „Met drie medailles op drie on derdelen ben ik verder best wel tevreden. Het is nog altijd één medaille meer dan waarop ik had gehoopt. Ja, ik mistte de gouden medaille op de steeple chase. Ach, je kan weieens een fout maken, maar dinsdag krijg ik een herkansing in Val kenswaard", liet Bekkenk we ten. Voor de B-junior was het in ieder geval een succesvol week end in Groningen. Ondanks de intensieve looponderdelen ver zamelde hij drie medailles en dat was de helft van de Zeeuw se afvaardiging. In totaal kwa men zes medailles in Zeeland terecht waarvan een gouden medaille voor Anjolie Wisse (Goes) op de 800 meter en voor Erwin Mortier (Hulst) op de 200 meter. Een bronzen medail le was voor Jildau van Dieren (Vlissingen) op de 400 meter. Uitslag: B-junioren 3000 me-- ter: 1. Jeroen van Dijke, Thor 8.48.52 min. 2. Ramses Bek kenk, Delta Sport 8.51.05 min. 3. Hugo van de Broek, Castri- cum 9.00.16 min. 2000 meter steeple chase: 1. Jeroen van Dijke, Thor 5.59.79 min. 2. Ramses Bekkenk, Delta Sport 6.01.93 min. 3. Ivo de Vries, Spi rit Lelystad 6.36.11 min. 1500 meter: 1. Stephan Kreykamp, De Keien 3.58.62 min. 2. Jeroen van Dijke, Thor 4.00.10. 3. Ram ses Bekkenk, Delta Sport 4.00.76 min. herenenkel D2-klasse. Bij de dames gaan Janny de Oude en Lenie Begemann proberen de zilveren mossel te winnen. Niet alleen is er volop strijd in de enkelspelen. Ook het dub belspel zowel bij heren en da mes als het mixspel zal weer veel spektakel geven op het tenniscomplex in Bruinisse. De organisatie, tennisvereniging Bru-Tèn, heeft naast de spor tieve prestaties ook voor ver tier gezorgd. Maandag is er een avond in het teken van vlam in de pan. Woensdag wordt er een poteravond gehouden en vrij dag is er een mosselavond. Za terdag 10 juli worden de finales gespeeld van het dertiende Mosseltennistoernooi. ZIERIKZEE - De schaakzaal van schaakvereniging Zierik zee was aardig vol tijdens de zomeravondcompetitie. De jeugd was sterk vertegenwoor digd. Ze werden door de com petitieleider zo veel mogelijk tegen de senioren ingedeeld. Evert de Jonge versloeg in een korte partij J. Hoogstrate en ook Jeroen van de Wetering won op een fraaie manier van D. Doeswijk. J. Verduijn den Boer en J. Pan- nekoek sr. maakten er een lan ge en ingewikkelde partij van. Er waren wisselende kansen maar in het eindspel bleek toch dat Verduijn den Boer de beste papieren had. Bart Karstens blijft door een overwinning op C. Polderman de onbetwiste leider. Uitslagen T. Brouwer-E. van de Wetering 1-0; D. Doeswijk-J. van de We tering 0-1; A. van Wijngaarden- J. Philippo 0-1; A. de Jonge-P. Legerstee 1-0; P. Kramer-T. Ra- via 1-0; J. Hoogstrate-Evert de Jonge 0-1; J. Pannekoek jr.- 'Marnix de Boer 1-0; J. Verduijn den Boer-J. Pannekoek sr. 1-0; C. Polderman-B. Karstens 0-1; J. Verkerk-S. Stoel 1-0; J. Baris- J. Dopper 1-0. Vrijdagavond lopen alle deel nemers de haven van Zierikzee binnen. Het monumentenstad je zal dan vier dagen in het te ken staan van de 23e Delta- week. De omvangrijke organi satie, die in handen is van ze ven watersportverenigingen, heeft weer een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld. Hieronder volgt het prijzen schema voor de verschillende categorieën. Voor het program ma verwijzen wij u naar de maandageditie van 28 juni. Prijzen Wisselprijzen voor de Delta- week zijn: Het Zilveren Schip voor IMS 1-5. Aangeboden door Delta Lloyd Verzekeringen in 1974. De Notedop voor IMS 6-7. Aan geboden door WV Noord-Beve land in 1991. Korte-jachttrofee voor NKK 1-4. Aangeboden in 1990 door het personeel van Kort jacht, ter nagedachtenis aan de heer Korte. Scheldebel, voor NKK 6-10. Zilveren Dromedaris voor Ron de jachten en Platbodems, aan geboden in 1973 door WV Zie rikzee. Krabbegattrofee voor NKK- jachten, voor de wedstrijden ten oosten van de Zeelandbrug. Aangeboden in 1985 door WV De Schelde, Bergen op Zoom. Verenigingsprijzen in de Del taweek zijn: De Roompot: team van 3 IMS- jachten van één vereniging. De Schouwen-bel: team van 3 NKK-j achten van één vereni ging. Tijdens de Zeelandwedstrij den worden de volgende wis selprijzen verzeild: Wisselprijs Zierikzee IMS 1, 2 en 3 Deze tinnen schaal is een eeu wigdurende wisselprijs, uitge loofd door het Zeilcomité Zie rikzee. Winnaar is het jacht met de kortste berekende tijd in de wedstrijd op zondag. Fop Smit wisselbeker IMS 4 en 5 Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd door mevrouw L. Smit-den Ouden. Winnaar is het jacht met de kortste berekende tijd in de wedstrijd op zondag. Oosterscheldebeker IMS 6 en 7 Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd door het Zeilcomité Zierikzee. Win naar is het jacht met de kortst berekende tijd op zondag. Atalantabeker IMS 1, 2 en 3 Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd door de heer B. E. Ruys sr. Winnaar is het jacht met het hoogste punten totaal in de som van beide wed strijden. Jubileumbeker IMS 4 en 5 Deze wisselbeker is uitgeloofd door de heer B. E. Ruys, ere voorzitter, ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de KR ZV De Maas. De winnaar van deze beker in het jaar 2001 verkrijgt de beker in eigen dom. Winnaar is het jacht met het hoogste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. Mondragon wisselbeker IMS 6 en 7 Deze wisselbeker Is uitgeloofd door wijlen de heer Van Tbom- bergen te Zierikzee en moet driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden om in eigendom over te gaan. Win naar is het jacht met het hoog ste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. De 'Olivc' Abraham wisselbe ker NKK 1 Deze wisselbeker is uitgeloofd door de heer R. Kwisthout in 1989, ter gelegenheid van het bereiken van de gemiddelde leeftijd van 50 jaar van de Olive-bcmanning. Winnaar is het jacht met het hoogste pun tentotaal in de som van beide wedstrijden. Dc winnaar in 1999, wanneer de Olive-beman- ning gemiddeld 60 jaar hoopt te worden, krijgt deze beker in eigendom. Wilde Zwaan wisselbckcr NKK 2 en 4 Deze wisselbeker is uitgeloofd door de heer J. Bouter en moet driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden om in eigendom over te gaan. Win naar is het jacht met het hoog ste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. Windekindbeker NKK 6, 8 en 10 Deze beker is een eeuwigdu rende wisselprijs, uitgeloofd door de heer P. J. van der Gies- sen. Winnaar is het jacht met het hoogste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. Zilveren boeierjacht Ronde jachten en Platbodems Deze prijs is oorspronkelijk uitgeloofd door de heer C. van Rietschoten. De heer N. Kikke heeft, nadat deze prijs in zijn bezit kwam, het Zilveren Boei erjacht opnieuw uitgeloofd als eeuwigdurende wisselprijs. De prijs wordt verzeild in één der klassen van de Ronde jachten en Platbodems, onder voor waarde dat hiervoor op beide dagen tenminste vijf startende jachten zijn. Winnaar is het jacht met het hoogste punten totaal in de som van beide wed strijden. De prijs wordt ver zeild in de oneven jaren in de klassen B en C gecombineerd en in de even jaren in de klasse A. De Maas wisselbeker Ronde jachten en Platbodems Deze beker is een eeuwigdu rende wisselprijs. De beker wordt verzeild in één der klas sen van de Ronde jachten en Platbodems, onder voorwaar de dat hiervoor op beide dagen tenminste vijf jachten als star ter worden aangemerkt. Win naar is' hét jacht met het hoog ste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. De prijs wordt verzeild in de oneven ja ren in de klasse A en in de even jaren in de klassen B en C ge combineerd. Vento Volente wisselbeker Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd in 1986 door de burgemeester van Zierikzee, de heer Th. de Mees ter. Deze prijs wordt verzeild onder alle NKK-j achten met Zierikzee als thuishaven. Win naar is het jacht met het hoog ste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. J-24 wisselbeker 'Maze' Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd door de KR ZV De Maas in 1989. Hij wordt verzeild onder jach ten van de J-24 klasse. Voor waarde is dat op beide dagen tenminste vier J-24's als star ter worden aangemerkt. Win naar is het jacht met het hoog ste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. X-99 wisselbeker Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd door de KR ZV De Maas in 1989. Hij wordt verzeild onder jach ten van de X-99 klasse. Voor waarde is dat op beide dagen tenminste vier X-99's als star ter worden aangemerkt. Win naar is het jacht met het hoog ste puntentotaal in de som van beide wedstrijden. J-22 wisselbeker Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd door de KR ZV De Maas in 1993. Hij wordt verzeild onder jach ten van de J-22 klasse. Voor waarde is dat op beide dagen tenminste vier J-22's al starter worden aangemerkt. Winnaar is het jacht met het hoogste puntentotaal in de som van bei de wedstrijden. Hoofdprijs Pion-klasse Deze prijs is een eeuwigduren de wisselprijs, uitgeloofd door de KR ZV Dc Maas. Hij wordt verzeild onder jachten van de Pion-klasse. Voorwaar de is dat op beide dagen ten minste vier Pionnen als starter worden aangemerkt. Winnaar is het jacht met het hoogste puntentotaal in de som van bei de wedstrijden. AMSTERDAM - Edgar Davids, wiens contract bij Ajax was af gelopen. heeft in tegenstelling tot Marciano Vink. die de voor keur gaf aan de vele lires van Genoa, ingestemd met een lan ger verblijf in Amsterdam. De 30-jarige Jaco Almekinders uit Middelharnis is samen met Jan-Willem de Coninck uit Zierikzee favoriet voor de eindzege bij de herenenkel Cl-klasse. (Foto: Joop van Houdt) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7