Groen licht voor gewijzigd reconstructieplan Oudestraat Kosten uitbreiding Zuidhoek beduidend lager dan geraamd DEURLOO Zorgwoningencomplex Bruinisse ondergaat een stevige renovatie Voorbereidingen bouiv op zeer korte termijn Teken wedstrijd kinder boerderij In juli en oktober enquête over Zierikzee-koopcentrum Een geweldig mooi compromis Vergadering- Algemeen Vissers- belang Melka 'H I DONDERDAG 1 JULI 1993 NR 25383 3 ZIERIKZEE - De uitbreiding van de magazijn- en produktieruimte van de me taalafdeling van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek (Zierikzee) betekent niet alleen meer ruimte, maar ook dat een aantal knelpunten in de werkomgeving op de plaatwerkafdeling wordt opgelost. Met de bouw wordt op korte termijn begonnen. Volgende week (week 27) wordt een begin gemaakt met het heien. De nieuwe werkruimte moet nog voor de kerstdagen worden opgeleverd. In verband met die bouwwerk zaamheden had directeur drs P. J. de Groot van De Zuidhoek nog een aardige verrassing in petto voor de leden van het al gemeen bestuur, die woensdag middag in het gebouw van De Zuidhoek vergaderden. De kos ten voor deze (bouwkundige) uitbreiding blijken ongeveer anderhalve ton lager te zijn dan het bedrag (acht ton) dat aanvankelijk was geraamd. Voor de werktuigbouwkundige werkzaamheden moet een be drag van om en nabij de twee ton voldoende zijn. Afgelopen dinsdag, zo meldde De Groot heeft de firma Quant uit Zierikzee de opdracht ge kregen om het bouwkundige gedeelte voor zijn rekening te nemen. Die doet dat in combi natie met de firma Peters. Voor het werktuigbouwkundige ge deelte is de opdracht naar een firma buiten de regio gegaan. De bouwwerkzaamheden be staan uit een aanbouw van de magazijnruimte in het verleng de van de metaalhal. Zeker de afgelopen tijd bleek meer en meer hoe hard nodig die uit breiding van de capaciteit van de produktieruimte en het ma gazijn was. Maar ook kan er door deze verbouwing een eind komen aan de knelpunten bij de plaatwerkafdeling. Uit een periodiek onderzoek van de be drijfsgezondheidsdienst onder dertig werknemers van de las- en metaalafdeling kwam naar voren dat men weliswaar in het algemeen best tevreden was met zijn werksituatie maar dat er wel klachten waren over te weinig frisse lucht op de afde ling en hinder door stank en stof. Herinrichting aantal werkplekken Door uitbreiding van de ruim te, waardoor herinrichting van een aantal werkplekken moge lijk wordt en door de aanschaf van een verfcabine kunnen de ze problemen worden aange pakt. Voorzitter mr J. J. P. M. Assel- bergs verwoordde zo goed als zeker de mening van alle be stuursleden met zijn constate ring verheugd te zijn dat de aanbesteding ruim onder de ra ming was gebleven. Dat aanne mers heel scherp inschrijven was voor hem een aanduiding hoe de economische situatie nu is. Dat voordeeltje moest vol gens bestuurslid L. N. La- bruyère gelijk via een begro tingswijziging worden ver werkt. Directeur De Groot ech ter hield liever nog even een slag om de arm door voor te stellen het voordeeltje pas in de begroting te verwerken als de bouw eenmaal was afgelo pen. De werkvoorzienings schappen moeten immers se rieus rekening houden met een korting op hun budget voor 1994. Eenmaal dat bekend is hoe groot die korting is zal de be groting van De Zuidhoek voor '94 alsnog moeten worden bij gesteld en dan ook kan het ..bouwvoordeel" in de begro ting worden verwerkt. ZIERIKZEE - De zesde ver jaardag van de Zierikzeese Kinderboerderij De Punt werd gevierd met een tekenwed strijd. 28 kinderen kwamen naar de kinderboerderij om een tekening in te leveren. Zij werden daarbij ontvangen met limonade en cake die werd gebakken door de verstande lijk gehandicapten van het dagverblijf Brugzicht; de in stantie die de kinderboerderij sinds begin dit jaar beheert. De mensen van Brugzicht zorg den ook voor de bediening op het terras waar de kinderen en vele ouders de versnaperingen kregen aangeboden. Er kwa men veel enthousiaste reacties op de 'face-lift' die de kinder boerderij in de afgelopen maanden onderging. De ingele verde tekeningen werden be oordeeld door een jury. Uit ie dere leeftijdscategorie werd een prijswinnaar gekozen. Het zijn Christien Tromper (elf jaar), Maarten-Johan van Strien (acht jaar) en Leonie van Dongen (vier jaar). DEN HAAG - Het Tweede- Kamerlid Koffeman van het CDA vindt dat uitgewezen asielzoekers met speciaal ge charterde vliegtuigen naar hun land van herkomst moeten worden teruggebracht. In kader van ruimtelijk economisch ondersoek ZIERIKZEE - In de periode van donderdag 8 juli tot en met zaterdag 10 juli en van 7 tot en met 9 oktober lopen bezoekers van het centrum van Zierikzee een gerede kans om te worden aangesproken door een enquêteur of enquêtrice. Deze peilen in het kader van het ruimtelijk economisch onderzoek van het onderzoeksbureau BRO Adviseurs uit Vught de me ningen hoe Zierikzee als koopcentrum functioneert. Tegelijkertijd met het onder zoek naar de ruimtelijk econo mische structuur, dat in op dracht van de Zierikzeese On dernemers Centrale wordt uit gevoerd, verricht dit onder zoeksbureau uit Vught ook een onderzoek naar de verkeers- structuur in Zierikzee. Dit on derzoek wordt in opdracht van de gemeente Zierikzee uitge voerd. Dit betekent dat niet al leen de detailhandel en de ho reca worden doorgelicht maar ook de distributie- problematiek, de doorstro ming van het verkeer en het parkeren in de binnenstad. Hoewel het twee aparte onder zoeken zijn, is er tussen ge meente en ZOC wel dusdanig overleg dat er door deze twee onderzoeken uiteindelijk één totaalvisie over Zierikzee ont staat. Voor het verkrijgen van de be nodigde gegevens wordt in de periode van 8 tot en met 10 juli en van 7 tot en met 9 oktober aan willekeurige voorbijgan gers gevraagd waarom ze in BRUINISSE - „Een geweldig mooi compromis". Met die woorden omschreef gemeenteraadslid C. van den Berge (Lijst van de Velde) het gewijzigde reconstruc tieplan voor de Oudestraat in Bruinisse. Met alge mene stemmen schaarde de gemeenteraad zich giste ren, woensdag, tijdens de raadsvergadering achter het plan. Het gaat om de vierde en laatste fase van de herinrichting van de Bruse dorpskern. In de afgelopen tijd is heel wat tijd besteed aan het reconstruc tieplan. Er werd overleg ge pleegd met de werkgroep her inrichting dorpskern en tij dens een hoorzitting werd de mening van de betrokken be woners gevraagd. Tijdens die hoorzitting werd een aantal kanttekeningen geplaatst en uiteindelijk werd gisteren een nieuw, op een aantal punten ge wijzigd, plan aan de gemeente raad voorgelegd. Het is de be doeling dat de rijbaan van de Oudestraat versmald wordt tot 5,50 meter. Verder wordt mid dels een steigerconstructie een vrijliggende looproute ge creëerd van de Oudestraat naar de Havendijk en wordt de trap bij de kruising Oudestraat-Ha- vendijk vernieuwd. Leilindes In het nieuwe plan laat men drie eerder ter hoogte van de Oudheidkamer geplande par keerplaatsen vervallen en wor den de leilindes ter plaatse ge handhaafd. Ook ter hoogte van de aansluiting van de Ou destraat met de Ds. Waarden burgstraat komt één parkeer plaats te vervallen. In plaats van de parkeerplaatsen wor den drie leilindes geplaatst. Wethouder J. Huizer antwoord de op vragen van AB-raadslid mevrouw M. C. Maaskant- Okkerse dat er geen leilindes verdwijnen. Integendeel, er komen leilindes bij", aldus de wethouder. Een antwoord waar mevrouw Maaskant zeer con tent mee was, zo bleek uit haar richting wethouder opgestoken duim. In het nieuwe plan is ook in gespeeld op de wens van een aantal omwonenden om te pro beren de snelheid van het auto verkeer op de kruising Oudestraat-Havendijk terug te brengen. Het is de bedoeling dat de kruising enigszins ver hoogd wordt uitgevoerd. In de Oudestraat wordt verder nog een aantal bloembakken ge plaatst. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de gemeente raad verder akkoord met het voorstel van het college om het benodigde geld uit te trekken voor de reconstructie van het plein aan de Acacialaan en voor het plaatsen rvan een aan tal lichtmasten. In het kader van de sociale vernieuwing werd een plan opgesteld voor de reconstructie van het plein. Het is de bedoeling dat het plein ingericht wordt als een soort parkje. Er wordt beplan ting aangebracht en er komen met bielzen afgezette vakken en twee zitbankjes. Een deel van het plein blijft betegeld om kleine kinderen de gelegen heid te geven hier te spelen. Verder komt er een 'wip- eendje' voor de kinderen en worden twee lichtmasten ge plaatst. Zowel het plan voor het aanbrengen van de licht masten als de reconstructie van het plein zijn aangemeld bij de provincie in het kader van de bijdrageregeling sociale veiligheid. Opgelucht schaarde de raad zich verder achter het voorstel van het college om akkoord te gaan met het eindvoorstel van de bewindvoerder die is inge schakeld om de problemen bin nen de Stichting Recreatiecen trum Aquadelta op te lossen. Van de gemeente wordt een be drag van 25.000,- gevraagd als bijdrage in de verdere financië le afwikkeling. Als de proble men eenmaal opgelost zijn trekt de gemeente zich terug en participeert noch in bestuurlij ke noch in financiële zin noch in de stichting. De raad zal daar, zo bleek tijdens de ge meenteraadsvergadering, geen traan om laten. ,,We kunnen ons nu op fatsoenlijke wijze te rugtrekken", aldus het com mentaar van SGP/RPF/GPV- raadslid G. E. Houtekamer. Hij, en in zijn kielzog AB- raadslid H. J. van den Ouden, tekende daarbij wel aan graag een betere garantie te willen met betrekking tot het school zwemmen. Burgemeester A. Vogelaar zegde toe een en an der, na overleg met de raad, tij dens de eerstvolgende vergade ring van het bestuur van de stichting - waar de gemeente nu nog wel in participeert - naar voren te zullen brengen. Schadeclaims Uitermate tevreden toonde de raad zich met de conclusie van de Stichting Adviesbureau On roerende Zaken (SOAZ) dat er in haar visie geen verband be staat tussen de reconstructie van de Nieuwstraat en de te rugloop van de omzet en uitein delijk het faillissement van au tomobielbedrijf P. A. Zuid geest BV. Op basis van die con clusies trekt het college de con clusie dat er geen reden is de door Zuidgeest bij de gemeente ingediende schadeclaims te ho noreren. Eerder werd de ge meente door de Kroon op de vingers getikt. Gesteld werd dat de gemeente had moeten onderzoeken of en in welke mate Zuidgeest scha de zou ondervinden door de re constructie. De Kroon sprak als haar oordeel uit dat de ge meente in strijd met het alge mene beginsel van behoorlijk bestuur had gehandeld. Na die uitspraak, en het indienen van forse schadeclaims door Zuid geest, startte dé'gemeente als nog een onderzoek. ,,In feite is het een inhaalslag", aldus bur gemeester A. Vogelaar. Van de kant van de raadsfrac ties werd instemming betuigd met de conclusie van het SOAZ en het voorstel van het college om de schadeclaims van Zuid geest niet toe te kennen. Wel kwam men met enige kritische kanttekeningen. ,,De burger klaagt en dat recht heeft men, maar het is treurig als dat de gemeenschap geld kost", stelde Lijst van de Velde-raadslid C. van Van den Berge. Hij refe reerde daarbij aan de 24.000,- die het onderzoek de gemeente gekost heeft. Burgemeester Vo gelaar ging niet in op de op merking van den Berge. ,,Elke burger heeft het recht om zich te verzetten tegen plannen van een gemeente", aldus Vogelaar. Wellicht wordt daar soms wat te gemakkelijk gebruik van ge maakt. Wij hopen in ieder ge val dat de kwestie nu definitief afgerond is en dat de rechter tot dezelfde conclusie zal ko men als het SOAZ". Zierikzee kopen, wat zij wel en niet prettig vinden in het cen trum en of zij weieens een Zie rikzeese horecagelegenheid binnenlopen. Doordat in het hoog- en laagseizoen wordt geënquêteerd onder bezoekers moet het belang van het toe risme en de recreatie voor Zie rikzee duidelijk worden. Ook telefonisch zullen 250 Zierik- zeeënaren en 250 andere Schouwen-Duivelanders wor den benaderd door HUMA uit Waalwijk. Ook via deze telefo nische steekproef moet duide lijk worden wat nu precies de sterke en zwakke kanten zijn van Zierikzee als winkelcen trum. Door het koopgedrag van de Zierikzeeënaren te ver gelijken met het koopgedrag van de inwoners uit de andere Schouwen-Duivelandse ge meenten kan worden nagegaan welke aspecten van het cen trum kunnen worden ver sterkt. Mede op grond van deze uit komsten kan een ruimtelijk economisch beleid voor de ko mende jaren worden ontwik keld. Voor dit onderzoek door BRO Adviseurs - totale kosten zo'n 58.000 gulden - heeft de ZOC zevenduizend gulden van de gemeente gekregen plus een forse subsidie van het ministe rie van economische zaken. Daardoor bedragen de uitein delijke kosten voor de ZOC zo'n 29.000 gulden. Tegelijker tijd wordt ook een verkeerson- derzoek uitgevoerd. Hiervoor wordt niet geënquêteerd maar wordt volstaan met het ver richten van tellingen. Dit ge beurt bij verschillende par keerterreinen en aan de be langrijkste toevoegingen naar het centrum. BRUINISSE - Tijdens de Vis- serijdagen die vanaf donder dag 16 juli worden gehouden in Bruinisse, is traditiegetrouw ook de ledenvergadering van de vereniging Algemeen Vis- sersbelang. De bijeenkomst is op zaterdag 17 juli vanaf 10.00 uur in het Dorpshuis. Na een ontvangst door de voorzitter van Zevibel (Zeeuwse Visserij Belangen) W. Okkerse, houdt drs M.R. van Straalen een inleiding over het onderwerp 'bestandsopname van mosselzaad: hoe en waar om'. Na de inleiding wordt een gezamenlijke mosselmaaltijd gehouden waarna het gezel schap naar de haven gaat om zich in te schepen voor de vlootschouw die tijdens de Vis serij dagen altijd op zaterdag middag wordt gehouden. BRUINISSE - In opdracht van de Christelijke Woningbouwvereniging Schou wen en Duiveland is begonnen met het uitvoeren van groot onderhoud aan het 32 woningen tellende zorgwoningencomplex aan de Dokter de Kockstraat in Bruinisse. De renovatie vereist een investering van ruim 4,5 ton. Het zorgwoningencomplex te Bruinisse krijgt een grote onderhoudsbeurt. (Archieffoto). In een eerder stadium werden inspecties uitgevoerd naar de kwaliteit van de dakbedek king, de koudebruggen, de ven tilatiekanalen, het voegwerk, de buitenwandopeningen en het schilderwerk. Tijdens deze controle werd duidelijk dat op meerdere plaatsen het isolatie materiaal niet meer naar beho ren functioneerde. Als gevolg van de minimale isolatiewaar- de kon bij lange na niet meer worden voldaan aan de ver eiste norm. Het bestuur van de woningbouwvereniging plaat ste vervolgens de opdracht voor de complete vernieuwing van het dak. Dakbedekkers zijn begonnen met het aan brengen van een flexidakbe- kleding van een kwalitatief hoogstaande folie waarop de leverancier vijftien jaar garan tie verstrekt. Ook de lateien boven de kozij nen en bij de aansluiting van de balkons worden onder han den genomen. Geadviseerd werd om alvorens deze te repa reren op betonrot de lateien te isoleren. Hetzelfde gebeurt bo vendien met de vloeren van de balkons, die van een ruim twee centimeter dikke purplaat worden voorzien. Om de on aangename geuren in de gang van het gebouw te beperken worden mechanisch bedienba- re dakventilatoren aange bracht. Deze ventilatoren wor den uitgerust met een tijdscha- kelaar. De grondige inspectie beurt bracht verder aan het licht dat de kwaliteit van het voegwerk aan de buitenzijde van het gebouw veel te wensen overliet. Het bestuur koos voor de beste oplossing en liet het bestaande voegwerk uitkap pen en door nieuwe voegen ver vangen. Om doorslag van het vocht tegen te gaan krijgen de muren een behandeling met een waterwerend middel. Te vens zullen alle houten kozij nen waarop verrottingsver schijnselen zijn waargenomen vernieuwd worden of zo moge lijk gerepareerd. Gunning Het renovatiekarwei is gegund aan de onderstaande aanne mers: Firma Van Besouw, Burgh-Haamstede, Firma Ho- beko, Eemnes en de Bruse on dernemers Firma Deurloo, Fir ma Ooms en schildersbedrijf Van den Berg. TILBURG - Bij een brand woensdag in een garagebedrijf in Tilburg is de 37-jarige brandweerman K. van Corven uit Kaatsheuvel om het leven gekomen. Een 29-jarige collega uit Berkel-Eschot raakte ern stig gewond. Zijn toestand is kritiek. Beide brandweerlie den kwamen tijdens bluswerk zaamheden onder een instor tende mqur terecht, UTRECHT - Het Ziekenfonds Amsterdam en Omstreken (ZAO) doet momenteel onder zoek naar de mate waarin mis bruik wordt gemaakt van de ziekenfondskaart. Het fonds heeft het vermoeden dat men sen die niet zijn verzekerd, zich medisch laten behandelen met de kaart van iemand anders. De kosten komen dan voor re kening van het fonds. Advertentie Tijdelijke aktie Kortingen tot 40% Op veel van" onze showroom modellen /A/TER-MEUBEL Harmgvlietplem 4, Zierikzee, lel 01110-12946 Verwachting t/m maandag 5 juli WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht west 3 Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 24 graden Windkracht west 3 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 12 graden Middagtemp. 21 graden Windkracht n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 juli Zon op 05.22, onder 22,00 Maan op 20.43, onder 03.53 Volle Maan: 4 juli (01.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen moet de zon wat terrein prijsgeven, maar somber wordt het zeker niet. Boven dien blijft het vrijwel overal droog en de middagtemperaturen liggen steeds boven de 20 graden. In de nacht van donderdag op vrijdag ligt de minimumtemperatuur rond 15 graden. Verder is het helder, alleen in het noorden komt plaatselijk een mistbank of laaghangende bewol king voor. Buiten'deze wolkenvel den begint de vrijdagochtend zon nig. In de loop van de dag drijft vanuit het westen wat bewolking het land binnen, maar het blijft droog. De maximumtemperaturen lopen uiteen van 20 graden in het noorde lijk kustgebied tot 26 graden plaat selijk in het oosten van het land. De wind waait uit noordelijke richtingen en is zwak tot matig, rond kracht 3. Zaterdag begint de dag bewolkt, maar droog. In de loop van de 'dag is er ook nu en dan zon en de mid- dagtemperatuur ligt rond 23 gra den, aan zee wat lager. Zondag lijkt wat beter uit te vallen. Er is meer zon en landinwaarts wordt het op di verse plaatsen weer 25 graden. ASSEN - De politie van Assen heeft het afgelopen weekend ruim 20.000 gulden aan boetes geïncasseerd die TT-bezoekers opgelegd. Ruim 8.000 gulden moest worden betaald door motorbestuurders wegens overtredingen als stunten en rijden zonder helm. Wegens misdrijf, zoals rijden onder in vloed, vernieling, diefstal en openlijke geweldpleging, werd ruim 12.000 gulden afgerekend. Advertentie Jacks 20% Shirts v.a, 49j deurloo mode ZIER1KZEESCHER1 NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-1655-1. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vj% B.T.W. I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3