Opleiding tot trainer-coach 2 „Bij Kloetinge heb ik het naar mijn zin, ik zie wel wat er verder gebeurt Jan Willem de Coninck overwinnaar bij clubkampioenschappen LTC Zierikzee Jeugdwedstrijd HSV Oosterschelde Bowling Renesse Voetbaltalent Pieter van der Neut is tevreden Mirjam Quartel zegeviert bij de dames Joop Dekker wint met forel Salaris arbiters Zestiende Singelloop DINSDAG 29 JUNI 1993 NR 25382 11 ZIERIKZEE - De Zierikzeese voetballer Pieter van der Neut behoort tot de grootste talenten van Zeeland. Met zijn negentien jaar heeft de MEAO-student al een hele carrière achter de rug. Zo speelde hij voor MEVO uit Zierikzee, Kloe tinge en Vlissingen. Bovendien kwam hij uit voor alle vertegenwoordigende elf tallen van het Zeeuws jeugdelftal en komt hij sinds een jaar uit voor Jong Zee land. Inmiddels maakt hij zich weer op voor een nieuw seizoen in het eerste van Kloetinge. Een.club waar hij het prima naar zijn zin heeft. Nadenken over een mogelijke carrière in het betaalde voetbal doet het talent nog niet. „Op dit mo ment heb ik het prima naar mijn zin bij Kloetinge, ik zie wel wat er verder ge beurt", is zijn nuchtere zienswijze. Pieter van der Neut heeft het naar zijn zin bij Kloetinge. (Foto: Joop van Houdt). Blonde krullen en een grote lach. Pieter van der Neut heeft plezier in het leven, dat straalt er van alle kanten vanaf. Waar hij'ook plezier in heeft is zijn grote liefde: het voetbal. Die liefde voor het spelletje heeft hij niet van een vreemde. „Mijn vader moet alles zien. Zodra er voetbal op televisie is gaat hij er voor zitten. Als hij het niet kan zien nemen we het op op video. Ik? Ja, ik kijk al tijd mee". Pieter van der Neut begon het voetbal zelf bij de D-junioren van MEVO. Al snel werd duide lijk dat hij wat meer in zijn mars had dan leeftijdsgenoot jes. Al snel werd hij geselec teerd voor het Zeeuws jeugd elftal dat hij in iedere leeftijds categorie doorliep. Toen hij bij de B-junioren van de Zierikzee se vereniging uitkwam werd de 16-jarige Van der Neut ontdekt door het scoutingsapparaat van Kloetinge. „Zij vroegen me of ik daar wilde komen voetballen. Lang hoefde ik niet na te denken. Je wilt toch zo hoog mogelijk voetballen". Toevalligerwijs speelde Van der Neut zijn laatste wedstrijd van MEVO tegen zijn toekom stige club. „En ik scoorde ook nog", weet Van der Neut nog goed. Bij Kloetinge kreeg hij dispensatie om uit te komen voor de A-junioren dat uit kwam in de landelijke jeugd- competitie en uitkwam tegen de hoogste jeugdelftallen van clubs uit het betaalde voetbal. Voor het spelen bij Kloetinge moest het talent wel wat over hebben. Twee keer in de week moest hij 's avonds overkomen om te trainen en omdat ook zijn school de nodige aandacht vroeg was veel uitgaan er niet bij. „Maar dat deed ik toch al zelden"Bij Kloetinge bleek al snel waarom de club zo goed bekend staat als kweekvijver van jong talent. „Alles is per fect verzorgd. Zo is het vervoer naar uitwedstrijden prima ge regeld, werk je met goede trai ners en leiders en heb je de be schikking over goed materiaal. In het begin kijk je wel overal tegenop. Je komt op bezoek bij profclubs, met vloerverwar ming in de kleedkamer en een tunnel richting het speelveld. Maar het wende al snel". Het verschil in spelen zat hem voor al in de handelingssnelheid en de fysieke kracht, immers de Zierikzeeënaar speelde met en tegen jongens die allen zo'n twee jaar ouder waren. Toch was Van der Neut van het eer ste moment verzekerd van een basisplaats. Terwijl hij bij ME VO altijd als linksbuiten stond opgesteld, werd hij bij Kloetin ge omgeschoold tot linksback, een positie waar hij nog altijd speelt. Nadat hij met de A-junioren van Kloetinge was gedegra deerd en het elftal uit elkaar viel vertrok Van der Neut naar de voormalige profclub VCV Zeeland. De A-junioren van de club uit Vlissingen speelden interregionaal en werden in het eerste jaar met Van der Neut kampioen. Het daarop volgende seizoen bij de lande lijke jeugd was het mooiste tot nu toe, vertelt de Zierikzeeë naar met een glinstering in zijn ogen. Via een nacompetitie wist de ploeg degradatie te voorko men. Wat niet voorkomen kon worden was het faillissement en Van der Neut keerde terug bij tweedeklasser Kloetinge. Terug op het oude nest wist hij zich een plaats bij de selectie te bemachtigen. Onder, oud-prof voetballer Cees Zwamborn (ex- Ajax) maakte Kloetinge een goed seizoen door. De ploeg wist de nacompetitie te win nen. De beslissingswedstrijd voor promotie naar de eerste klasse ging echter met 0-2 ver loren tegen Sparta Nijkerk. Veel van het succes van het af gelopen seizoen is de ver dienste van Zwamborn, zo weet van der Neut. „Hij gaat goed met alle jongens om en daarnaast heeft hij natuurlijk veel verstand van voetbal". Sterke punten van hemzelf noemt hij het verdedigen in het algemeen, zijn snelheid en het koppen. Wat zwakker is het rechter been, al .wordt daar op de trai ning door middel van oefenin gen als het afwerken op de goal aan gewerkt. Inmiddels prepareert Van der Neut zich op het volgende sei zoen bij Kloetinge. Zijn condi tie houdt hij in de zomer op peil,door te fietsen, te lopen en te tennissen. Soms gaat hij nog een balletje trappen met zijn Zierikzeese ploeggenoot Mi chel Jansen. Fit moet hij wel zijn voor de concurrentieslag die vlak voor het seizoen zal losbarsten. Immers van de 21 spelers mogen er achttien over blijven voor de selectie. Toch heeft Van der Neut er alle ver trouwen in dat hij volgend sei zoen zijn basisplek zal behou den. Tbch verliest Van der Neut de realiteit niet uit het oog en weet hij te relativeren. Als hij over een week te horen heeft gekregen dat hij is overgegaan naar de derde klas van de MEAO, betekent dat volgend jaar het examen. „En dat schooljaar is dan toch echt het belangrijkste", zo laat Van dei- Neut zien waar zijn prioritei ten liggen. ZIERIKZEE - In de finale tegen Hans Minnaar wist Jan Willem de Coninck met de eindscore van 6-0 6-1 het clubkampioenschap tot een feit te maken. De Coninck, Cl speler, versloeg Minnaar die in het bezit van het B2 bewijs is. ,,Ik liet weinig toe en gaf Hans geen enkele kans. Ik ben trots op deze overwinning", aldus De Coninck. In totaal werkt de 170 deelnemers meer dan 200 partijen af onder gunstige weersomstandighe den. In de halve finale speelde de nieuwbakken clubkampioen tegen de sterke René Schim- melpenninck. Deze moest met 6-2 6-3 aan de krachten van De Coninck toegeven. Hans Min naar versloeg Camiel Folmer met 6-1 6-4. Die twee uitslagen vergelijkende lagen de kansen voor Minnaar en de Coninck gelijk. Volgens De ConineÈf heeft Minnaar door zijn studie Clubkampioen Jan Willem de Coninck zegevierde bij het heren enkel en haalde de zege bij het heren dubbel door een blessure van zijn tegenstander. (Foto. Joop van Houdt). minder kunnen spelen en kon hij door het verlies van zijn spelroutine de bal niet regel matig in het spel houden. De 18-jarige De Coninck bezoekt in het dagelijks leven de VHBO-opleiding te Goes en be gint in september met zijn exa menjaar. Hoewel De Coninck al enige tijd de tennissport be oefent was dit zijn eerste grote overwinning. Heerlijk gevoel „Ik ben trots op deze overwin ning. Eindelijk eindig ik als eerste. Dat is een heerlijk ge voel". De Coninck heeft een sponsor gevonden in het Zie rikzeese bedrijf Marijs Part ners die zijn sportkleding ver zorgt. Het tennismateriaal komt echter wel voor eigen re kening. Dat hindert De Co ninck niet om zijn ambitie tot het halen van het B2 bewijs voor te zetten. „In de zomer zal ik weer wat toernooien gaan spelen om zo het B2 bewijs te halen. Maar ik ben niet van plan de hele zomer te tennis sen. Dat zie ik niet zo zitten". In het gemengd dubbel moest De Coninck de overwinning reeds in de halve finale wegge ven. De Coninck vormde sa men met moeder Ria een ten- nisduo en verloor met 7-5 6-3 van het duo Quartel/Van Splunter. In het heren dubbel wist hij wel weer de gouden plak te halen. Echter niet door het tennisspel, maar doordat het duo Bij De Vaate/Bouma werd geteisterd door een rug blessure van Hans Bouma. Vol gens de regels van de wedstrijdleiding werd daar door het duo De Coninck/ Schimmelpenninck de win naar van dit onderdeel. Heren D/E In de categorie Heren D/E moest Piet van Gelder het op nemen tegen Leo Nouwen. Van Gelder kon de overwinning met 6-7, 6-3 en 6-4 op zijn naam schrijven. Dat twee voetballers elkaar ook op de tennisbaan te gen kunnen komen bewezen Wim Mulders en Danny Magi- to. Mulders moest uiteindelijk met 6-2 6-4 toegeven aan Magi- to. De nieuwe aanwinst van voetbalvereniging Hoek wist in de finale met 6-4 6-3 van Piet van Gelder te winnen. Bij de dames moest Mirjam Quartel het opnemen tegen Ada Hom mel. Quartel die eerder van N. Bos won met 6-4 en 6-3 wist de finale af te sluiten met dezelf de score tegen Ada Hommel. Hommel speelde eerder een pittige wedstrijd tegen F. Clerx met de uitslag 2-6, 6-2 en 7-5. In het damesdubbel wist het duo Hommel/Tbrwisscha de overwinning op hun naam te schrijven. De tegenstanders Krabbendeem en Minnaard moesten met 6-2 6-3 toezien hoe zij op een tweede plaats eindig den. Tbrwisscha/Bij de Vaate sneuvelden in de halve finale van het gemengd dubbel tegen broer en zus René en Marjolein Schimmelpenninck. In de fina le moest het duo Schimmelpen ninck de krachten van het duo Quartel/Van Splunter erken nen met de eindstand van 6-2 7- 5. Bij de jongens tot 13 jaar wist Bart van Clcef met 6-4 6-1 van Christian Lagendijk te win nen. Bij de meisjes tot 13 jaar won Ingrid Saman van Dorien Pi eters met 6-0 6-2. Bij de jon gens tot 10 jaar won Jacco de Loof van Johan van Urk met 6- 0 6-2. De wedstrijd jongens- dubbel werd een strijd tussen de duo's Van Cleef/De Looze en Lagendijk/De Jonge. Uiteinde lijk zegevierde het duo Van Cleef/De Looze met 6-4 6-4. Bij de junioren tot 17 jaar moesten Jeroen Volkeri en Arjan Klom- pe strijden om de finaleplaats. Uiteindelijk zou de overwin ning gaan naar Volkeri met 6-3 6-3. Marit Janse wist de eerste plaats te behalen tegen Jolan- da Mosselman met 6-4 6-3. In de mix tot 17 jaar eindigden An drea Bos en Bart van Cleef op de tweede plaats terwijl het duo Marit Jansen en Jeroen Volkeri met 6-2 6-3 de overwin ning behaalde. De wedstrijd van de jongens- dubbel tot 17 jaar werd gewon nen door Ronald van Schier en Hidde van de Veer tegen Arjan Klompe en Casper van Eijk. Uitslagen senioren Herenen kel B/C: halve finales: H. Min naar - C. Folmer 6-1 6-4. J. W. de Coninck - R. Schimmelpen ninck 6-2 6-3. Finale: J. W. de Coninck - H. Minnaar 6-0 6-1. Herenenkel D/E: halve finales: P. van Gelder - Leo Nouwen 6-7 6-3 6-4. D. Magi to - W. Mulders 6-2 6-4. Finale: D. Magito - P. van Gelder 6-4 6-3. Herendub- bel: halve finales: De Co- nick/Schimmelpenninck - Ha- ze/v. Vliet 6-1 6-2. Bij De Vaa te/Bouma - D. Magito - P. Ren- gen 6-4 4-6 6-4. Finale: De Co ninck /Schimmelpenninck winnen door blessure van te genstander Bouma. Damesen- kcl: halve finales: M. Quartel - N. Bos 6-4 6-3. A. Hommel - F. Clerx 2-6 6-2 7-5. Finale: M. Quartel - A. Hommel 6-4 6-2. Damesdubbel: halve finale: Hommel/Tbrwisscha - Schell/ Jol 6-1 6-2. Krabbendeem/Min- naard - Bos/Verkaart 5-7 6-3 6- 3. Finale: Hommel/Tbrwisscha - Krabbendeem/Minnaard 6-2 6-3. Gemengd dubbel: halve fi nales: Quartel/v. Splunter - R. de Coninck/J. W. de Coninck 7- 5 6-3. R. Schimmelpenninck/ M. Schimmelpenninck - Tbr- wisscha/Bij de Vaate 6-4 6-4. Finale: Quartel/v. Splunter - R. Schimmelpenninck/M. Schimmelpenninck 6-2 7-5. ZIERIKZEE - Afgelopen weekeinde zijn Paul Wil- lemse en Ramon Bolier beiden als eerste geëindigd in een grachtwedstrijd. De jeugd liet weer eens zien wat vissen is. Vijftien jeugdige vissers vingen maar liefst 99 vissen. De wedstrijd was in twee categorieën verdeeld, te weten van vier tot en met acht jaar en van negen tot en met twaalf jaar. In deze laatste ca tegorie wist Paul Willemse de eerste prijs te bemachtigen. Hij ving maar liefst 21 vissen met een lengte van 267 centime ter. In de categorie vier tot en met -acht jaar wist Ramon Bo lier de eerste prijs binnen te slepen met elf vissen en een to taallengte van 139 centimeter. Van de voorzitter van de wed strijdcommissie, Willem Meer- dink, ontvingen beide prijs winnaars een fraaie bokaal. Uitslag categorie vier tot en met acht jaar: I. Ramon Bolier, 139 centimeter; 2. Erik Willem- se 124 cm; 3. Stella Bolier 104 cm; 4. Jeroen Timmerman 97 cm; 5. Ineke Vercruyssen 57 cm; 6. Daisy Vercruyssen 57 cm; 7. Wouter Timmerman 50 cm; 8. Esther van der Linde 39 cm; 9. Miriam de Bell 18 cm; 10. Rose- marijn Meerdink 17 cm. Cate gorie negen tot en met twaalf jaar: 1. Paul Willemse 267 cen timeter; 2. Sjaak Schell 160 cm; 3. Sanne Meerdink 72 cm; 4. Ger Lagerwei 54 cm; 5. Jan Leen de Bell 34 cm. OUWERKERK - Joop Dekker heeft de vierde vis wedstrijd van hengelsportvereniging Oosterschelde gewonnen. Hij ving daarbij een mooie forel met een gewicht van maar liefst 695 gram. De vierde wedstrijd werd ge vist in de kreek van Ouwer- kerk. Slechts 28 man waren aanwezig, waarvan dertien man een vis aan de haak kre gen. Jan Dekker had de pech van zijn leven, hij verspeelde een mooie forel. Broer Joop deed het met zijn vangst van een forel van bijna zevenhon derd gram beter. Uitslag vierde wedstrijd: I. Joop Dekker, 695 gram; 2. H. Pannekoek, 390 gr; 3. K. van Dijke, 330 gr; 4. M. A. Lobbe- zoo, 285 gr; 5. F. L. Timmer man, 245 gr, 6. E. W. Smit, 165 gr; 7. W. C. A. Dekker, 135 gr; 8. U. Kooman, 120 gr; 9. L. Bolier, 85 gr; 10. I. J. yerwest, 85 gr. Tussenstand na vier wedstrij den: 1. W. Meerdink 965 pun ten; 2. W. C. A. Dekker, 850 pnt; 3. A. Schell, 615 pnt; 4. J. M. Dekker, 610 pnt; 5. K. van Dij ke, 525 pnt. RENESSE - In de zomerleague 1993 van bowling Re- nesse bevestigde RCB Marina II haar koppositie. Met de grootst mogelijke score, 0-5, werd gewonnen van de nummer laatst in deze competitie, Zomer- markt Schouwen/restaurant le Rabot. De hoogste score bij de heren kwam ook op naam van een speler van RCB Marina II. Lex van Boven gooide 179 punten. Bij de vrouwen gooide Roos de Vries van J. P. Staal het hoog ste gemiddelde met 169 punten. Uitslagen: Zomermarkt/Le Rabot-RCB Marina II 0-5; Stri- kers-RCB Marina I 0-5; Schou wen-J. P. Staal 1-4; Terpstra- Bom BV 1-4. Stand: 1. RCB Ma rina II 21 punten, 2. Goudsmid J. P. Staal 20 pnt, 3. Vakantie park Schouwen 20 pnt, 4. Bouwbedrijf Bom 20 pnt, 5. Zwembad en metselbedrijf Terpstra 18 pnt, 6. RCB Marina I 15 pnt, 7. Strikers 15 pnt, 8. Zomermarkt Schouwen/res taurant Le Rabot 10 pnt. Voor de eerste keer in Zeeland MIDDELBURG - Bij het CIOS in Goes bleek voor het schooljaar 93-94 een aantal kandidaten aanwezig voor een opleiding tot trainer-coach II in het voet ballen. Dat bleek aanleiding voor docent Kees Zwamborn contact op te nemen met de afdeling technische zaken van de KNVB in Zeist en voor het eerst in de geschiedenis kan er nu een cursus trainer- coach II in Zeeland georganiseerd worden. Naast de ClOS-cursisten staat de opleiding namelijk ook open voor andere voetbaltrai ners (reeds in het bezit van het diploma trainer-coach III of oefenmeester III) en (se- mi)profvoetballers. De cursus wordt gegeven op woensdag middagen en een viertal maan dagavonden, met als hoofddo cent Kees Zwamborn. De les sen vinden plaats op het sport park Het Schenge in Goes en in het leslokaal van het sportpunt te Goes. Als men in mei 1994 het exa men met goed gevolg aflegt krijgt men de bevoegdheid om elftallen te trainen en coachen tot en met de' tweede klas van het KNVB-voetbal. In de oplei ding is tevens begrepen een tweetal tweedaagse interne bij eenkomsten op het KNVB- sportcentrum en een bezoek aan een aantal wedstrijden in het betaalde voetbal. Het cur susgeld bedraagt ruim 2.000 gulden. Afgelopen seizoen volgden vijf Zeeuwse trainers eenzelfde op leiding in Stampersgat. De vijf Zeeuwse trainers behaalden al len het diploma TC II. Het be treft Herman Vermeulen, Hans Hack, en Hans van de Rafelaar uit Vlissingen en Ad Roovers en Emery de Schepper uit Vo gelwaarde. ZEIST - Dc scheidsrechters in liet betaald voetbal krijgen met ingang van het nieuwe sei zoen meer geld. Dit is maan dag in Zeist tijdens de buiten gewone algemene ledenverga dering betaald voetbal van dc KNVB besloten. De arbiters op de A-lijst krij gen voortaan 1000 gulden per competitie-duel. De beloning was 425 gulden. De scheids rechters op de B-lijst gaan om hoog van 250 naar 600 gulden, grensrechters van 200 naar 400 gulden. De kosten komen voor rekening van de clubs. ZIERIKZEE - Op dinsdag 6 ju li wordt in Zierikzee de zes tiende Singelloop gehouden. Om 19.00 uur starten de deelne mers aan de trimloop over vier, acht of 10,5 kilometer. Een uur later, om 20.00 uur, is het de beurt aan de Stratenloop voor de senioren. Deze wedstrijd langs de grachten, havens en singels van Zierikzee gaat over 10,5 kilometer. Inschrijven voor de verschil lende trimlopen kan worden gedaan op het sportpark Ban- nink vanaf 18.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9