Kloet gaat failliet als er niet snel iets gebeurt" GRATIS ADVERTENTIE Voorjaarsnota 1993 centraal bij Brouwse raadsvergadering 0 1 UW Km VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 1 ■=i r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Raadsvrouwe van Zierikzeese landbouwer maant tot spoed Op maandag 5 juli Samenwer king Zeeuwse Kamers van Koophandel 3 VR1JWILLIGERSDAG 5 VISSERIJDAGEN 9 VOETBAL Milieuprijsvraag van Zeeuwse Waterschappen dé krant van schouwen - duiveland! v^ooei. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 29 JUNI 1993 149e JAARGANG NR 25382 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zlerikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Geen artikel 19-procedure maar de normale procedure voor het wijzigen van het bestemmingsplan. Dat is wat een meerderheid van het college voor heeft met de camping van Kloet. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Na drie jaar ziet het er vooralsnog niet naar uit dat de familie M. Kloet snel aan de slag kan met hun camping aan het Eerste Weegje. Op grond van de ingediende bezwaren vindt een meerderheid bin nen het Zierikzeese college van b en w dat in dit geval een normale bestemmingsplanprocedure op zijn plaats is en geen snellere artikel 19-procedure. Een merkwaardige ommekeer die weieens verstrekkende ge volgen kan hebben voor de betrokkene, zo bracht raadsvrouwe, mr H. A. M. Lamers maandagavond tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en industrie naar voren. Kloet zit financieel slecht en als er niet snel iets gebeurt dan gaat Kloet failliet" hield mr Lamers de commissieleden voor. Ze begreep niets van de plotseling ommezwaai van de gemeente. Bovendien vond zij het niet kunnen dat de raad na •een jaar plotseling afstapt van de artikel 19 procedure, waar voor een meerderheid van de raad eind januari dit jaar op teerde. Met haar betoog, waar in ze met klem wees op de noodzaak voor Kloet om voor de aanleg van zijn camping een artikel 19 procedure te starten, was de raadsvrouwe één com missievergadering te laat. Begin juni immers besprak de commissie ruimtelijke orde ning de vier bezwaarschriften die door de Vereniging Stad en Lande Schouwen-Duiveland, mevrouw E. F. M. Akkenaar, ARAG-Rechtsbijstapd voor de heren L. J. P. Kooman en P. J. Kooman, ARAG-Rechtsbij- stand voor de heer J. R. Ravia en mevrouw J. S. Francke zijn ingediend. Voor de bezwaar schriften van Stad en Lande en de ARAG-Rechtsbijstand voor Ravia en Francke verzocht de commissie toen om een aanvul lend advies van de stedebouw- kundige. Dit omdat de vergunning van de raad om het terrein alvast te beplanten niet door de stede- bouwkundige was meegeno men in zijn eerdere advies. Dat aanvullende advies stond maandagavond op de agenda en dus voelde burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs er niets voor om opnieuw van gedach ten te wisselen over de al dan niet aanwezige noodzaak van een artikel 19-procedure. De commissievoorzitter wilde de zaak beperken tot een gedach- tenwisseling over de aanvul lende visie van de stedebouw- kundige, maar gaf desalniette min toch de raadsvrouwe van Kloet de gelegenheid haar zeg je te doen. Uiteindelijk beslist de raad van maandagavond 5 juli in haar laatste raadsvergadering voor de zomervakantie over het al dan niet gegrond zijn van de bezwaarschriften én over het al dan niet aanvragen van een verklaring van geen bezwaar bij gedeputeerde staten. Veel had de commissie niet op te merken over het aanvullen de oordeel van de stedebouw- kundige over het bezwaar schrift van Stad en Lande. De bezwaren tegen de beplanting, waarvoor de gemeente toe stemming heeft verleend, acht te de stedebouwkundige ruim telijk gezien ongegrond. Het stadssilhouet zal (door de be perkte hoogte van de beplan ting) niet in het gedrang ko men. CDA, VVD en SGP/GPV/RPF konden zich hierin vinden, te meer omdat, zoals de WD-er J. J. Geleijnse sprak de gemeente ,,zeer zorgvuldig te werk is ge gaan. „Mevrouw M. R. de Jong- Van Loo (PvdA) dacht daar an ders over. Ze was beducht dat een camping aan het Eerste Weegje, ook al ligt die nog zo goed in het groene lover ver scholen, toch uiteindelijk zou leiden tot een verstoring in het gebied daar. „De aanwezigheid van groen (de aanplant) is nog geen reden dat alles mag" al dus De Jong-van Loo. Raad De raad wordt nu maandag 5 juli gevraagd om akkoord te gaan om voor de aanleg van de camping van Kloet de normale bestemmingsplanprocedure in plaats van een versnelde proce dure te volgen. Gezien de vier ingediende bezwaarschriften vindt een meerderheid binnen het college dit de juiste handel wijze. Verder wordt de raad ook ge vraagd in te stemmen met het gegrond verklaren van een ge deelte van het bezwaarschrift dat door ARAG-Rechtsbij- stand namens de heren Koo man is ingediend. Het betreft het argument dat een bedrijfs economische noodzaak niet au tomatisch leidt tot de nood zaak voor een snelle procedure. De andere onderdelen van dit bezwaarschrift maar ook de andere drie bezwaarschriften acht een meerderheid binnen het college ongegrond. BROUWERSHAVEN - De voorjaarsnota 1993, een stuk dat duidelijkheid geeft over de nog geplande in vesteringen van het Brouwse gemeentebestuur en de financiële consequenties daarvan, staat centraal tij dens de openbare gemeenteraadsvergadering die op maandag 5 juli wordt gehouden in het Brouwse stad huis. De voorjaarsnota kwam al eer der aan de orde tijdens de openbare vergadering van de Brouwse adviescommissie fi nanciën. Toen spitste de discus sie zich toe op de geplande in voering van een rioolrecht; een nieuwe gemeentelijke belas ting, waarbij de meerpersoons- huishoudens in de gemeente Brouwershaven ongeveer zestig gulden per jaar zouden moeten gaan betalen en al leenstaanden twintig gulden. Een bedrag dat jaarlijks met ongeveer drie gulden omhoog zou gaan. Onontkoombaar Volgens het Brouwse college is de invoering van een dergelijke belasting onontkoombaar ge zien de enorme kosten (jaar lijks ongeveer 750.000 gulden) die de gemeente in de komende jaren moet opbrengen voor aanleg, onderhoud en vernieu wing van het gemeentelijke ri oleringsstelsel. De nieuwe be lasting is volgens het college ook gerechtvaardigd omdat de onroerend goedbelasting in de gemeente een van de laagste ta rieven in Zeeland is. De adviescommissie financiën had weinig moeite met de in voering. Men maakte vooral bezwaar tegen het, aan de nieu we belasting verbonden, voor stel om particulieren en bedrij ven (bijvoorbeeld in het bui tengebied) wiens pand voor het eerst wordt aangesloten op het riool daarvoor een eenmalige bijdrage te laten betalen. Het gaat dan om bedragen die va riëren van ongeveer 4000 gul den voor een woning tot 10.000 gulden voor een minicamping en 15.000 gulden voor een be drijf. Tijdens de gemeenteraadsver gadering maandag wordt via de vaststelling van de voor jaarsnota meer definitief over een en ander beslist. Via de no ta wordt verder voorgesteld om recht te doen aan de overschrij dingsregeling, die bepaalt dat een gemeentebestuur iedere gulden die men uitgeeft aan het openbaar onderwijs ook moet besteden aan het bijzon der onderwijs in de gemeente. Het gaat om een achterstallig bedrag van nog 35.000 gulden. Het college wil verder 370.000 gulden gebruiken voor het in lopen van achterstallig onder houd aan gemeentelijke gebou wen. Ruim 1,3 miljoen gulden is in de voorjaarsnota gepland voor de bouw van een nieuw dorpshuis in Dreischor en de verplaatsing van het Land bouwmuseum. En 70.000 gul den wil men bestemmen voor de verbouwing van het dorps huis in Zonnemaire. Voor de uitvoering van het landschaps beleidsplan en groenstructuur plan zou in 1993 10.000 gulden moeten worden uitgetrokken en voor realisatie van een ijs baan te Schuddebeurs 50.000 gulden. Eenzelfde bedrag wil het college besteden om de pro blemen rondom de ijsbaan te Zonnemaire op te lossen. Ten slotte wil men een bedrag van 15.000 gulden bijdragen aan de aanleg van een kunstgrasveld voor de hockeyvereniging Schouwen-Duiveland. Omdat de post onvoorzien door al die plannen wat krap dreigt te worden (bijna 15.000 gulden) stelt het Brouwse college aan de raad voor om daar (voor één keer) een gedeelte van de rente op de eigen reserves (in 1993 be groot op ruim 425.000 gulden) aan toe te voegen. De gemeenteraadsvergadering omvat behalve de voorjaarsno ta 1993 een aantal agendapun ten waarbij initiatieven van particulieren aan de orde ko men. Zo wil de heer A. de Winter uit Burgh-Haamstede aan de lan- geweg 2 te Dreischor een be- drijfshal/dressuurhal vestigen en wil mevrouw P. C. den Hartog-van de Berge in een schuur aan de Zuidweg 18 te Zonnemaire een aantal recrea tieve appartementen vestigen. Het plan van mevrouw P. W. Evers om in het pand Markt 10 te Brouwershaven een pizzeria te vestigen komt ook weer aan de orde. Een meerderheid van het Brouwse college ziet dat, ook na bezwaarschriften die door de initiatiefneemster werden ingediend, nog steeds niet zit ten. Maar uiteraard beslist de raad. Bergruimte Tijdens de vergadering wordt verder beslist over het maken van een bergruimte op de zol der van de basisschool Zonne wijzer te Zonnemaire (kosten 12.000 gulden) en een opknap beurt van het gebouw te Noordgouwe waarin de groe pen een en twee van de OBS De Springplank zijn gehuisvest. De gemeenteraadsvergadering kan door iedere belangstellen de vanaf de publieke tribune worden gevolgd. Aanvang 19.30 LANGERAK - De politie heeft maandag bij een woning in Langerak bij Dordrecht vijf niet-geregistreerde pitbull- terriers in beslag genomen. MIDDELBURG - De beide Zeeuwse Kamers van Koop handel, de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen willen nauwer gaan samenwerken. De besturen van beide instel lingen willen met ingang van 1 oktober een provinciaal sa menwerkingsorgaan instellen. Verder wil men het bestuur van beide kamers zodanig op el kaar afstellen dat de belangen van het regionale bedrijfsleven die de regio overschrijden geza menlijk worden behartigd. Het gaat daarbij vooral om de eco nomische belangen waarbij men afhankelijk is van de pro vinciale- of rijksoverheid. Door de samenwerking willen de kamers hun service aan het Zeeuwse bedrijfsleven vergro ten. Men is verder van mening dat een intensieve samenwer king tussen beide kamers no dig is om de exportpositie van het Zeeuwse bedrijfsleven te kunnen versterken. Met het vorm geven van een manier van besturen die op elkaar is afgestemd sluit men aan op de landelijke discussie over de toekomst van de Kamers van Koophandel. 't Geschiedt snel genoeg, als 't goed geschiedt. Cato Censorius Flink wat zon HET WEER Heldere nacht met min. temp. van ongeveer 11 graden. Overdag zon nig. Middagtemp. van 20 graden op de Waddeneilanden tol 26 gra den in het zuidoosten van het land. Weinig wind, in de middag aan de kust matige wind kracht 3. INTERNIST De nieuwe internist van het Zierikzeese ziekenhuis, de heer R. de Kan, stelt zich voor. Gemeente Zierikzee gaat vrijwilligers een dag per jaar in het zonnetje zetten. Luchtvaartshow een nieuw programma-onderdeel van de Visserijdagen in Bruinisse. Voetbaltalent Peter van der Neut over zijn bestaan bij Kloetinge. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Na het wijzigen van de inschrij vingstermijn tot 11 maart 1994, blijkt bij Zeeuwse MBO- en HBO-scholen toch voldoende belangstel ling te bestaan voor deelname aan de milieuprijs vraag van de Zeeuwse waterschappen. Het thema van de milieuprijs is het verbeteren van de water kwaliteit. De r^'rtemers kun nen daar iets mee doen aan de hand van een gerichte of een vrije opdracht. De gerichte op drachten zijn oeverinrichting, verbetering van de waterkwa liteit, recreatief medegebruik, vermesting, buffering van zoet water of het ontwikkelen van voorlichtingsmateriaal over de waterkwaliteit Voor de beste inzending stellen de Zeeuwse waterschappen een bedrag van 2500,- beschik baar; de milieuprijs. Aanvan kelijk toonden de diverse scho len weinig animo om aan de prijsvraag deel te nemen. Uit een telefonische enquête die de waterschapsbond instelde bleek dat de tijd die men kreeg voor het uitvoeren van de op drachten als te krap werd erva- Om scholen als het agrarisch Opleidingscentrum Zeeland, het Scaldis College en de Hoge school Zeeland de kans te ge ven de prijsvraag op té nemen in het lesprogramma van 1993- 1994 werd toen besloten de slui tingsdatum voor inzendingen vast te stellen op 11 maart 1994. Tbt 15 oktober 1993 kunnen deelnemers het aanmeldings formulier inleveren. In juni 199.4 wordt de winnaar van de prijs bekend gemaakt. Deelne mers die nadere informatie willen kunnen telefonisch con tact opnemen via 01180-71581. AMSTERDAM - De adverten- tieomvang in de NedeiTandse dagbladen is in de eerste drie maanden van 1993 met ruim 8 procent gedaald. Bij de regio nale dagbladen was de daling het grootst. Het advertentievo lume liep daar met gemiddeld 8,7 procent terug. Bij de lande lijke dagbladen bedroeg de ge middelde daling 7,1 procent. AMSTERDAM - De huurverho gingen die op 1 juli ingaan, zijn onverantwoord. Dat zegt de Nederlandse Woonbond (110.000 leden). Uit een onder zoek van de woonbond blijkt dat corporaties de huren met gemiddeld 5,3 procent verho gen. In de particuliere sector stijgen de huren vanaf donder dag met 5,6 procent. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183, jaarabonnement met autom. afschr. f 173, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode; plaats; telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3J5 Zend de bon in open envelop zonder poslzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, tO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1